Dodaj do ulubionych

Skuteczna reklama firmy

IP: *.adsl.inetia.pl 26.08.11, 13:51
potrzebuję pomysłów jak dobrze zareklamować moją firmę (prowadzę sklep z artykułami dziecięcymi) niestety na ulicy obok otworzono nowy market z podobnymi artykułami i klientów mi ubywa... mam nowe reklamy na billboardach, ulotki, wizytówki, bony z rabatami, co jeszcze zrobić? czekam na propozycje.
Obserwuj wątek
    • inka650 Re: Skuteczna reklama firmy 05.10.11, 18:00
      Racja, dlatego warto łączyć reklamę standardową z internetową. Te kalendarze to dobry pomysł, trzeba jeszcze tylko wybrać odpowiedni rodzaj dla odpowiednich klientów, poza tym na internecie fan page, udzielac sie na forach, dodawac ogłoszenia itp
    • alma-pl Re: Skuteczna reklama firmy 06.10.11, 20:16
      A czy pomyślałeś o dodatkowym sklepie internetowym.Z małym nakładem finansowym mogę podpowiedzieć jak to zrobić - nie koniecznie musisz taki sklep posiadać.Więcej informacji mogę podać mailowo.Podaj swój adres i dowiedz się szczegółów.
    • krowodrzak Re: Skuteczna reklama firmy 16.12.11, 01:31
      Każda branża ma swoje dobre kanały dotarcia do klienta.
      By tobie doradzić należałoby rozpoznać okolice.
      Lokalizację, kim są twoi klienci czy lokalni, czy z całego miasta, za ile szacunkowo robią zakupy, jakie masz formy promocji i w jaki sposób się reklamujesz.
      Takie 100 pytań do...
      Dopiero wtedy można polecić ci konkretną kampanię i tylko wtedy nie będziesz się poruszał na ślepo.
      Z Twoich postów w tym temacie widzę, że jest to wszystko takie po omacku, a każdy efekt będzie krótkotrwały.
      --
      prosta księgowość
    • Gość: skuteczna reklama Re: Skuteczna reklama firmy IP: *.se 17.12.11, 11:17
      Warto zainwestować w pozyskanie nowych osób na Twoim profilu na Facebook'u!
      Dowiedzą się o Tobie znajomi znajomych z Twojego profilu oraz znajomi ich znajomych itd.
      To wszystko nowi potencjalni klienci - korzyści dla Twojej Firmy są Ewidentne!
      Pozyskamy dla ciebie 100, 200, 500, 1000, i nawet więcej osób! (wyłącznie z Polski)
      Nie potrzebujemy do tego żadnych haseł - wystarczy nam jedynie link do Twojego profilu.
      Pierwsze wyniki zobaczysz w przeciągu pierwszych godzin - a liczba Twoich fanów będzie codziennie rosła!
      kontakt:0800@florstic.ru
    • mkrawczykowski Re: Skuteczna reklama firmy 04.01.12, 23:13
      Klientów ubywa, czyli konkurencja robi coś lepiej? Co?

I przy okazji może mój raport będzie przydatny: "Jak reklamować firmę?" dostępny na moim blogu:
      emarketing.krawczykowski.net.pl/347/jak-reklamowac-firme-w-internecie/
    • Gość: kasia Re: Skuteczna reklama firmy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.06.12, 15:42
      Może teraz trochę w inną stronę..Internet robi swoje..Teraz tam ludzie spędzają najwięcej czasu..:) Może wysyłka mailingu lub kampanie sms do stałych Klientów. Zawsze to cos innego! Ostatnio korzystałam z takich usług, co prawda branża inna - kosmetyczna, ale chyba trochę poskutkowało. Na limtel są różne takie oferty, ja wybrałam wysyłanie sms po stałych klientkach..zastosowałam takie przypominanie się - Cenowo ok, warto przemyśleć.
    • adri-ann Re: Skuteczna reklama firmy 03.07.12, 14:28
      Rozpoznaj miejsca w których masz szansę dotrzeć do potencjalnych klientów-w Twoim wypadku do rodzin z dziećmi i tam się zareklamuj. Tam zostawiaj ulotki, plakaty itp. Jeśli prowadzisz swoją działalność w pobliżu "blokowisk" to możliwe że reklama w windach (www.reklamawwindach.pl) o której tutaj jeszcze nikt nie pisał, będzie skutecznym sposobem na dotarcie do klientów.
    • nattan88 Re: Skuteczna reklama firmy 02.09.12, 08:42
      Wypromuj się w sieci, najlepiej w ramach społeczności lokalnej, albo coś nieco na szerszą skalę - stwórz własny sklep internetowy i wtedy wypromuj się - wtedy uniezależnisz się od lokalności i bezpośredniej konkurencji marketu.
      Jeśli potrzebowałbyś pomocy, zapytaj o poradę, sugestię na stronie SLJ Mój znajomy z nimi działał - są pomocni...

Udanej rywalizacji z konkurencją :)

Gość portalu: Miszak napisał(a):

> potrzebuję pomysłów jak dobrze zareklamować moją firmę (prowadzę sklep z artyku
      > łami dziecięcymi) niestety na ulicy obok otworzono nowy market z podobnymi arty
      > kułami i klientów mi ubywa... mam nowe reklamy na billboardach, ulotki, wizytów
      > ki, bony z rabatami, co jeszcze zrobić? czekam na propozycje.

--
      www.uslugiwpolsce.pl
    • marzi007 Re: Skuteczna reklama firmy 04.09.12, 10:45
      Witaj, proponuję wykorzystać internet do promocji sklepu, oraz spróbować prowadzić sprzedaż przez internet na początku możesz spróbować przez Allegro, Tablica itd. z czasem założyć sklep internetowy. W chwili obecnej jeśli chodzi o artykuły dla dzieci to sprzedają się bardzo dobrze przez internet. Ja zajmuje się sprzedaż fotelików dla dzieci - stacjonarna i przez internet i powiem ci, że 70% moje sprzedaży jest własnie przez sklep internetowy.
      Jeśli masz większy budżet możesz zlecić wykonanie takiego sklepu jakiejś agencji (ja swój robiła w bluevision.pl z warszawy koszt ok. 9-10tyś + później kampania) lub skorzystać z jakiś gotowych rozwiązań. Później dołożyć jakieś działania na facebooku czy w google i zobaczysz że internet bardziej ci się zwróci niż billbord przy najbardziej ruchliwej ulicy :) (też próbowałam billbordów i gazet, ale nie maiło to takiego skutku jak internet).
    • Gość: Kredka Re: Skuteczna reklama firmy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.09.12, 21:37
      Bony z rabatami do dobry pomysł, zawsze przyciąga klientów. Odpuściłabym sobie ulotki i wizytówki, bo one najczęściej trafiają do kosza. Chyba, że wizytówki z kalendarzykiem na odwrocie, jedynie takie mają szansę przetrwać. A jeśli będą fajnie zaprojektowane, to na pewno zostaną na dłużej w pamięci potencjalnego klienta.
    • Gość: Lotta Re: Skuteczna reklama firmy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.10.12, 09:20
      garść pomysłów tutaj: www.money.pl/forum/skuteczna-reklama-firmy-t3230859.html?_rnd=1019231227#A3384317 czy tutaj: www.premium-consulting.pl/blog/co-powoduje-ze-klienci-podejmuja-decyzje-zakupowe/ - myślę, ze czas przestać myśleć o reklamie w tradycyjny sposób: ulotki na ulicy bierzemy i szybko wyrzucam bez zapoznania sie z zawartością, banery straszą nas półnagimi kobietami reklamującymi... dachówki. internet i jeszcze raz internet
      • Gość: Erikki Re: Skuteczna reklama firmy IP: *.icpnet.pl 19.02.13, 09:01
        Oczywiście, że internet.
        Możesz przebierać w metodach marketing rekomendacji, treści, na portalach społecznościowych, poza tym pozycjonowanie, optymalizacja, kampanie AdWords (o plusach dodatnich i plusach ujemnych możesz poczytać tutaj: seodot.pl/nie-tylko-seo-dlaczego-warto-dywersyfikowac-zrodla-ruchu-na-stronie/ ).
        Sugeruje unikać banerów i im podobnych - strasznie to irytujące, poza tym ostatnimi czasy coraz popularniejsze staje sie zjawisko "ślepoty banerowej" - więc po co tracić kasę. Lepiej zainwestować w reklamę, która na reklamę nie wyglada :)
    • magda.grzelewska Re: Skuteczna reklama firmy 15.04.13, 08:52
      Ja na Twoim miejscu zastanowiłabym się nad stworzeniem dobrej strony internetowej, spójnej z Twoim logo i cechami, jakie mają kojarzyć się z Twoją branżą. Warto w tym przypadku skorzystać z usług profesjonalistów, takich jak np. Babilon Media, którzy pomogą Ci dobrać każdy z tych elementów, by potem przekuć to w jedną całość. Dopiero potem można zacząć się zastanawiać, jakie kanały uruchomić by przyciągnąć klientów.
    • anna-k-0484 Re: Skuteczna reklama firmy 16.04.13, 10:30
      A ja bym na to spojrzała troszkę inaczej. Po pierwsze - kto jest realnym targetem Twojego sklepu? Nie znam się na tym (tzn. na Twojej branży), ale tak na pierwszy rzut oka, to w 90% są to mamusie. A jak one szukają sklepu z akcesoriami? Albo używają Google'a, ale wtedy szukają sklepu on-line, i zamawiają towary wysyłkowo, albo chodzą na spacery z dziećmi, i wtedy trzeba jakoś przyciągnąć ich uwagę. No i tu by się można zastanawiać - może ulotki w skrzynkach pocztowych? Może jakaś lokalna prasa (w Warszawie w niektórych dzielnicach są takie bezpłatne gazety, gdzie są lokalne informacje + ogłoszenia)? A może plakaty? Coś w stylu "wulkanizacja - 100m" i strzałka, tylko profesjonalnie, czyli duże, solidny projekt, ładna grafika, może jakieś sensowne hasło typu "u nas taniej" czy coś. Żeby te mamusie z wózkami wiedziały, że jest taki sklep w podwórku i żeby tam ich ruch przekierować...?

--
      AnnaK
      • jerry_lacan Re: Skuteczna reklama firmy 08.07.13, 12:57
        Anna ma po części rację. W szczególności, jeśli chodzi o internet. Reklamuj się lokalnie jeśli nie zależy Ci na osobach spoza Twojej miejscowości. Zainwestuj w internet i lokalne gazety. Możesz tez pomyśleć o jakimś sponsoringu np. rubryk tematycznych z artykułami, które sprzedajesz albo jakiegoś wydarzenia.

--------------------------------------------------------------------------------------------------
        "Biznes to przygoda - myśl innowacyjnie" Polub nas na Facebooku.
    • anna-k-0484 Re: Skuteczna reklama firmy 06.05.13, 16:24
      Ale czemu ma służyć fanpage? Po co autorowi wątku grupa "fanów"? Jak długo jeden człowiek będzie kupował artykuły dla dzieci?
      Czy nie lepiej skupić się na takiej formie reklamy, która pozwoli rozszerzyć - że tak powiem - "świadomość marki", czyli dotrzeć do jak najszerszej grupy potencjalnych klientów, ale (to ważne!) w bliskich okolicach, a nie w innym mieście.
      Czyli może jednak te billboardy? Firm które się tym zajmują jest na rynku pewnie cała masa, ale zobacz, co mi google wypluły: krótki tekst o outdoorze.

--
      AnnaK
    • 82misiek Re: Skuteczna reklama firmy 18.06.13, 13:57
      Może problemem jest to, że ludzie nie do końca wiedzą czym Twój sklep się zajmuje? Spróbuj wy pozycjonować na eksperta w swojej dziedzinie. Strona, logo, blog i spójne z nimi materiały. Może warto zwrócić się do firmy takiej jak Babilon Media, żeby pomogły Ci zbudować te wszystkie elementy od nowa? Re branding to ciężka sprawa, ale przeprowadzony w umiejętny sposób przynosi efekty.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka