Dodaj do ulubionych

Kłopoty przy współpracy z biurem rachunkowym

IP: 213.17.159.* 30.11.11, 09:57
Co będzie jeżeli nieświadomie rozpocząłem współpracę z biurem rachunkowym, które nie ma ubezpieczenia i okazuje się, że przez błąd jego pracownika pojawiły się nieścisłości, za które będę musiał finansowo odpowiadać? Czy udałoby mi się wywalczyć jakieś odszkodowanie, czy coś? :/
Edytor zaawansowany
  • Gość: regipsy IP: *.centertel.pl 30.11.11, 12:18
    Pytasz czysto hipotetycznie, czy faktycznie masz problemy? Jestem na etapie poszukiwania biura rachunkowego (mam jednoosobową działalność gospodarczą) i nie chciałbym się naciąć :) Póki co znalazłem na przykład coś takiego: wiedzieć o co pytać. Zgodnie z tym, co czytam, to biuro księgowe ma obowiązek się ubezpieczyć. Czy tak?
  • zawadzaj 02.12.11, 16:34
    Zgadza się, tak jak pisze w tym poradniku, każdy ma prawo wiedzieć, czy jego interesy będą odpowiednio zabezpieczone i biura rachunkowe też powinny brać to pod uwagę, dlatego pytać na początku to podstawa, by później nie wyszło: "mądry Polak po szkodzie..."
  • Gość: pulpilsa IP: 31.61.22.* 06.12.11, 13:06
    Ja już słyszałem o takich problemach. Najgorzej jest w najmniejszych miejscowościach, w wielkich miastach ludzie wydają się być bardziej świadomymi i pytają czy biura działają legalnie, mają OC, patrzą na renomę i kwalifikacje.
  • krowodrzak 08.12.11, 00:22
    Większość biur ma owe standardowe ubezpieczenie OC
    Jeśli biuro się pomyliło to proponuje porozmawiać, sąd to ostateczność.
    Jeśli z ich winy poniosłeś stratę, powinni ci ją zwrócić w usłudze (np. darmowa księgowość przez jakiś czas) lub w gotówce.
    O wiele łatwiej będzie uzyskać zwrot w usłudze.
    W małych miejscowościach wszyscy wszystkich znają, a więc łatwiej tam z kimś wynegocjować tego typu zwrot.
    Ludzie boją się tego, że zaczną o nich źle mówić – co możesz wykorzystać.
    --
    prosta księgowość
  • r.emik 07.04.16, 19:50
    To zależy od wysokości kary. Jak komuś dołożą kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy to trudno to sobie odbić na usłudze, zwłaszcza w firmie, do której się straciło zaufanie.
  • helenkakawoszka 08.05.12, 09:56
    to jest masakra jakaś! kolejny dowód i przestroga (niestety na Twoim przykładzie), jak ważny jest wybór odpowiedniego biura rachunkowego!

ja męczyłam się z różnymi partaczami przez kilka lat - nie dotrzymywali terminów, ja musiałam je kontrolować, ponaglać, aby wysłali czy przygotowali co trzeba. trudności z kontaktem telefonicznym, popełnianie błędów, szkoda gadać! zamiast zajmować się własnym biznesem, chodziłam na korki z księgowości...

dopiero niedawno Przyjaciółka poleciła mi biuro, z którego wreszcie jestem zadowolona, które pracuje tak, jak powinno. okazało się, że to nie ja mam wygórowane wymagania, tylko biura, z których wcześniej korzystałam do niczego się nie nadają.

Radzę wszystkim najpierw zrobić odpowiedni wywiad: poczytać opinie w internecie, czy popytać znajomych, zanim wybierze się biuro rachunkowe. Nie warto potem szargać sobie nerwów, marnować czasu i energii! Ja korzystam teraz z WL Accountancy i polecam gorąco!
  • r.emik 07.04.16, 19:48
    Takie biuro to w ogóle nie biuro rachunkowe. OC jest jednym z warunków funkcjonowania biura rachunkowego. Odszkodowanie zawsze możesz wywalczyć tylko, że zamiast wystąpić o odszkodowanie z OC biura rachunkowego, będziesz musiał się procesować na drodze postępowania cywilnego, więc dłużej to potrwa. Ale ja bym nie odpuścił. Od sierpnia 2014 r. niemalże każdy może otworzyć biuro rachunkowe. Nie trzeba być nawet księgowym, więc warto przed podpisaniem umowy sprawdzić biuro, z którym chce się zawrzeć umowę. Mi się nie chciało szukać w "guglu" więc znalazłem kilka na tej stronie: dobre biuro rachunkowe a później podzwoniłem i pogadałem. Biur jest wiele, jest z czego wybierać.
  • maslonia 08.04.16, 23:05
    Każdy, kto chce zacząć jakiś biznes musi przez to przejść. Dlatego warto, zwłaszcza na początek, gdy nie ma jeszcze kasy na drogie biura rachunkowe wziąć pod uwagę księgowość internetową Wfirma. To duży portal pozwalający samodzielnie dokonywać księgowań, co znacznie zmniejsza koszty. Przy tym Wfirma oferuje wsparcie doradców, więc jest ochrona i opieka. Dla mnie też jest ważne, że nie biegam z dokumentami do księgowego. Zobaczcie ile przydatnych narzędzi oferuje Wfirma: wfirma.pl/lista-plac-online
  • Gość: mati.tokar IP: *.146.8.214.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 12.05.16, 09:01
    lepiej od razu zmień biuro na takie które faktycznie zna sie na rzeczy i które nie dostarczy Ci dodatkowych problemów. Akurat jestem z Łodzi i tu w naszym mieście moge Ci polecić biuro www.wiol.com.pl/
  • Gość: alojzy77 IP: *.centertel.pl 17.05.16, 19:58
    ja od prawie dziesięciu lat współpracuję z jednym biurem i jestem mega zadowolony, nawet nie przeszkadza mi to,że mieszkam i firmę mam w Bielsku-Białej a biuro w Żywcu ( jeden ze wspólników też jest z B-B i przyjeżdża do mnie po dokumenty). Najważniejsze to jak długo biuro jest na rynku i czy właściciele mają licencje. No i oczywiście czy sprawy z klientami załatwiają sami, czy też wysługują się pracownikami, którzy z reguły mają zlew.
  • Gość: Elnasa IP: *.146.10.20.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 20.06.16, 08:03
    Bardzo fajne biuro też korzystam z ich usług.
  • magdalenapap12 14.07.16, 10:09
    Polecam zmianę biura na inne jak najszybciej. Ze swojej strony mogę polecić biuro www.ftoffice.pl. Rzetelni i dokładni pracownicy. Korzystam z ich usług już od dłuższego czasu i jeszcze nigdy się nie zawiodłam, polecam.
  • arczibaldos27909 05.05.17, 08:13
    Jeśli potrafisz udowodnić, że błąd powstał z winy biura rachunkowego- źle wykonana usługa, to winą możesz obarczyć podmiot wykonujący. W wypadku braku ubezpieczenia biura i tak ponosi ono wszelkie koszty związane ze źle wykonaną pracą istotne jest jednak udowodnienie popełnienia błędu przez to biuro. Ja od lat korzystam z usług biura www.br-gabi.pl/ i zawsze usługi są wykonane na wysokim poziomie z profesjonalnym podejściem do klienta.
    Polecam w takiej sytuacji zasięgnąć porady prawnej!
    Pozdrawiam
  • pracownik1221 07.05.17, 11:19
    Potwierdzam niestety - ubezpieczenie biura to podstawa, bez tego nie można mówić o poważnym biurze tylko najwyzej o jakichś naciągaczach. A druga rzecz to kompetencje - po rozmowie z księgową można wychwycić czy zna się na temacie, ja swoją księgową zapytałem co z fakturami za import usług z UE - odpowiedziała mi z głowy co i jak, tak samo jak pytałem ją o kody PKD czy nadadza się pod ryczałt - to samo, było widac że zna się na temacie, tak więc mogłem jej zaufać. Pozdrawiam.

--
    Szczegółowe opracowanie testó do Policji, w szczególności testu MultiSelect: www.multiselect-policyjny.pl/
  • Gość: ag IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.08.17, 16:25
    zdecydowanie polecamy: AP Tax Doradcy Księgowi , znajdziesz ich tutaj : aptax24.pl/

rzetelnie i terminowo, ceny bardzo przystępne.
  • xavierowy 24.08.17, 12:50
    Jak najszybciej zmień biuro rachunkowe! Nie może tak być, żebyś przez błąd biura musiała płacić. Mogę ci polecić sprawdzonych ludzi, z którymi współpracuję już od lat: atca.ch/pl/
  • karolinka889 02.09.17, 11:37
    Co to za biuro rachunkowe, które nie ma ubezpieczenia? Najlepiej od razu zacznij współpracę z innym, rzetelnym biurem, które może przy okazji pomoże Ci wyprostować problemy spowodowane przez poprzedników. Ja nie miałam aż takich problemów, ale był pewien bałagan w papierach i biuro rachunkowe Gama pomogło mi to wszystko uporządkować.
  • leszekmarc 10.02.19, 19:44
    Ja tez korzystam z usług biura rachunkowego i uważam, że to najlepsze rozwiązanie. W moim przypadku jest to biuro rachunkowe gama. Są bardzo profesjonalni i dokładni w tym, co robią.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.