Dodaj do ulubionych

Uwaga kolejni naciągacze CRFIDG

• gabbia56 21.03.14, 09:01
    Ja również dostałam takie pismo, 18 marca rejestrowałam działalność a już 20- tego miałam pismo o nakazie uiszczenia 121 zł. Szybko działają, ale zastanawia mnie jedno skąd mają wszystkie dane, łącznie z nip, regon, adres. Dobrze, że mnie coś zaniepokoiło i zajrzałam do netu, na każdym kroku tylko naciągacze. ;p
  • Gość: riota IP: *.zambrow.net.pl 21.03.14, 09:42
    Dzisiaj otrzymałem podobne pismo od CEFiDG by im wpłacić 121zł.
    Jak widać organy Państwowe w tym kraju nie działają jeżeli problem istnieje już od 2010 roku i nic z nim Policja ani prokuratura nie zrobiła. Państwo Tuska jest państwem oszustów lichwiarzy i złodziei...
  • gabbia56 23.03.14, 22:59
    Najbardziej zadziwiający w tym wszystkim jest fakt, że oni mają Twoje dane w dniu rejestracji firmy. Ja rejestrowałam 18.03, a oni 19.03 już wysłali do mnie zawiadomienie zapłaty. Gdzie ochrona danych osobowych, oni mają po prostu dostęp do instytucji rządowych. Cóż za bezpieczne Państwo!
  • Gość: 802.11n IP: *.multimo.pl 24.03.14, 18:32
    gabbia56 napisała:

> Najbardziej zadziwiający w tym wszystkim jest fakt, że oni mają Twoje dane w dn
    > iu rejestracji firmy.

Każdy ma taki dostęp ems.ms.gov.pl a dane podałaś sama podczas rejestracji firmy.
  • Gość: Jan IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.08.14, 15:30
    Mnie dzisiaj też spotkała ta przyjemność. :)
    Pismo przyszło z Al. Jana Pawła II 27, na którym widnieje kwota 196, zł.
    Po podanym NIP, system wyrzucił firmę pod nazwą: Net Company SC, Łukasz Majdański, Sebastian Zawadzki, z siedzibą w Łodzi, 93-181, przy ul. Praska 15/17
    Podaję pełne dane jakie są w systemie, może sami zobaczą, że my też wszystko wiemy na ich temat. Ta sprawa pojawia się na rynku co jakiś czas.
    Bądźcie czujni. :)
  • Gość: Aga IP: *.business.static.vectranet.pl 27.10.15, 13:37
    Również otrzymałam takie pisma, wiadomo, że to oszustwo!

www.kamaszkowoblog.pl/nakaz-zaplaty-od-rdgif-i-ced-przedsiebiorco-nie-plac-to-jawne-wprowadzenie-w-blad/
  • Gość: gonia IP: *.dynamic.vectranet.pl 03.04.14, 15:30
    dziś dostałam pismo z RDGIF z siedzibą przy Jana Pawła w Wawie - kolejny naciągacz!!!!
  • Gość: paulina IP: *.cdma.centertel.pl 05.04.14, 17:51
    Otworzylam dzialalnosc 1 kwietnia a ci naciagacze juz 2 wyslali pismo. Widac po pismie ze to sciema, wystarczy sie dobrze wczytac i przyjrzec. Ode mnie chcieli 121 zl, ich adres to ul Nowogrodzka 50/515, oczywiscie Wawa. Uwazajcie na nich, nie placcie tego a gdy macie nawet najmniejsze watpliwosci radze pokazac takie pismo ksiegowej lub w urzedzie. A potem do prokuratury. Pozdrawiam i powodzenia przedsiebiorcy :-)
  • Gość: KC IP: *.finemedia.pl 22.04.14, 08:56
    JA TEŻ!
  • Gość: ag IP: *.radom.pilicka.pl 10.06.14, 12:33
    ja też dzisiaj dostałam. ich działania polegają na naciąganiu nowopowstałych spółek na fikcyjne ogłoszenia w tajemniczym rejestrze firm i działalności, także uważajcie!!!!
  • Gość: gość IP: *.aerostrada.com.pl 26.06.14, 12:15
    Dziś dostałam pismo z RDGIF Al.Jana Pawła II 27 w Warszawie o wpłatę fakultatywną w wysokości 196,00. Nadmienię, że nasza firma jest sp. z o.o. Naciągacze piszą,że " w dniu 20.06.2014 dokonano publikacji spółki do KRS", co im się pozajączkowało nasza firma już dawno jest w KRS. Oczywiście nie zapłacimj!!!!!!
  • Gość: Darek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.08.14, 10:34
    Znowu chamstwo i oszustwo - tym razem al. jana Pawła II 27 00-867 Warszawa - Nie płaćcie za takie rzeczy
  • Gość: DOBRY WUJEK IP: *.dynamic.chello.pl 17.12.14, 21:29
    Dane kontaktowa naciągaczy z firmy CRFIDG zwanymi inaczej RDGIF czyli Rejestrem Dzialanosci Gospodarczych i Firm
    Ledwo zalozylem firme, a goscie wysylali mi pare razy poelcenie zaplaty za usluge, ktora NIE JEST platna, jest to dobrowolna "skladka".
    Posiedzialem, pogooglowalem, chcialem zobaczyc, kto naciaga ludzi, dane kontaktowe szybko sie rozbijaja na te same nazwiska i jedna firme

kluczowa:

NET COMPANY,
    ŁUKASZ MAJDAŃSKI, SEBASTIAN ZAWADZKI
    NIP: 7292704822 REGON: 101720101
    prod.ceidg.gov.pl/CEIDG/CEIDG.Public.UI/SearchDetails.aspx?Id=3573efd2-4e60-4e4c-8265-bd4cb853152d
    Panowie zmieniają wpisy w bazie ewidencji co kilka dni (w tym adresy "firmy" korespondencyjne itp.)
    Poszedlem na policje, nie sa w stanie nic z tym zrobisz, jak zaplaciles to jestes "frajerem", nikt nie ubolewa nad tym, ze bezprawnie

wysylaja na moj firmowy adres miliony listow, ktorych sobie nie zycze.

Więc daje wam moc, by samemu osobiście odebrać wasze pieniądze, jeżeli je straciliście:

Rejestr Dzialanosci Gospodarczy i Firm ( RDGIF ) numer telefonu kontaktowego:
    =========================================================================
    Łukasz Majdański
    adres zamieszkania: Wójtowska 15, Łódź
    prywatny telefon kontaktowy: 797 769 823
    facebook: www.facebook.com/profile.php?id=100004508679491&ref=ts&fref=ts
    prawdopodobnie wlaściciel srebrnego BMW o rejestracji WKZ 67MU (na tablicy napis: kto nie kombinuje ten sie nie buja)
    Sebastain Zawadzki ul. Rozległa 19A, Łodź
    prywatny telefon kontaktowy: 510 069 110

Zadzwoniłem, pierwszy gościu się "obsrał" na miekko po pouczeniu go paragrafem, który w skrócie mówi, że moje prywatne dane (adres, nazwa

i właściciel firmy) nie mogą być źródłem dochodów "firmy" tych panów bez mojej zgody - takiej nie udzieliłem!

MIESZKACIE W POBIŻU? WIECIE JAK ZADBAĆ O SWOJE? POMOŻCIE MU SIĘ "POBUJAĆ" ;)

• Gość: Darus IP: *.dynamic.mm.pl 28.02.15, 13:51
    Wczoraj ja również dołączyłem do grona tych naciągaczy. Całe szczęście jakiś czas temu słyszałem o takich przekrętach i najpierw sprawdziłem tą firemkę, ktoś mógłby podrzucić mi paragraf o tych danych osobowych który im przedstawiłeś?
  • Gość: Mysel880 IP: *.interkar.pl 05.04.14, 20:30
    Dostałem 3 pisma od oszustów
    Pierwsze na kwote 121 zł, drugie 172,60 a trzecie 195 zł. Wszystkie w ciągu ponad tygodnia
    Nie rozumiem tylko czy nie idzie tych poje**w złapać choćby po numerze konta?
    Wkońcu ktoś tą kasę zgarnia
    Polska to popieprzony kraj.
  • Gość: mimi IP: *.play-internet.pl 07.04.14, 18:13
    Dokładnie tak samo - WROCLAW. Otrzymałam też 3 pisma na kwoty: 121, 172,60 oraz 195 :/ CZEMU POLICJA NIE REAGUJE?????
  • aklem1 13.04.14, 23:04
    też dostałam takie pismo na kwotę 121zł, coś mi nie spasowało bo żadnej imiennej pieczątki, żądnego imienia i nazwiska poza moim a ktoś to przeciez musiał wystawić. tam gdzie się podpisuje wystawiający była jakaś parafka na pieczątce z adresem..... a żeby było śmieszniej to żadnego tel czy biura obsługi klienta, ale coś mi ten adres nie dawał spokoju.... i okazało się ze nie zgadzają się nr przy ulicach..... jutro zadzwonię jeszcze do rejestru tego prawdziwego się upewnić ale raczej nie zapłacę zresztą dopiero zaczynam działalnośc więc nawet nie mam z czego.... pozdrawiam i powodzenia w biznesie!
  • aklem1 17.04.14, 13:18
    hej to znowu ja znowu dziś dostałam plik listów o identycznej niemalże treści tym razem fimy o nazwach:
    Krajowy rejestr firm i działalności gospodarczych-235zł
    rejestr działalności gospodarczych i firm 195zł
    Centralna Ewidencja działalności gospodarczych i firm-172zł
    Europejska Ewidencja i informacja o działalnościach gospodarczych-188zł

Wszystkie firmy są z WArszawy..... a na żadnym z listów brak imeinnej pieczątki,a podpis na pieczątce z adresem firmy i do tego tylko parafka
  • kry2000 23.04.14, 19:09
    Pod CEFIDG działa Paweł Świąder jako CEFIDG URPBIZ Promocja i wsparcie biznesu Paweł Świąder. ul. Nowogrodzka 31, 00-511 Warszawa, powiat Warszawa, woj. MAZOWIECKIE
    Adres e-mail eurpbiz@gmail.com
    Oczywiście ostrzegam, bo nadal działa!!!
  • Gość: Agnieszka IP: *.dynamic.vectranet.pl 01.05.14, 18:43
    Ja dostałam list od RDGIF!!!! Nie mam zamiaru im płacić....!!!!! Pisze żeby inni też wiedzieli....
    Pozdrawiam
  • Gość: Ula IP: *.dynamic.chello.pl 14.05.14, 15:43
    Witam ja dałam się nabrać niestety :/, zapłaciłam pod koniec kwietnia 121 zł do CEFIDG, ale wczoraj po przeczytaniu forum napisałam na adres meil'owy podany w ww poście, a następnie na adres : biuro@cefidg.info.pl i dziś otrzymałam zwrot pieniędzy na konto. Jeśli ktoś z Was również zapłacił, niech stara sie odzyskać stratę, bo się da :):):) a z drugim pismem które otrzymałam idę w piątek na Policję do Działu Przestępczości w Działalnościach Gospodarczych.
    pozdrawiam
  • Gość: niunia2623 IP: *.adsl.inetia.pl 26.08.14, 20:56
    co ty mu kobieto napisałaś ze ci kasę zwrócił
  • Gość: ewaaaa IP: *.adsl.inetia.pl 26.08.14, 21:59
    cały ten procedens działa już od dawna państwowe urzędy które powinny nas bronić przed takim
    oszustami z tego co tu piszą nic nie zrobiły w tym kierunku pozostaje tylko jedno wymierzyć karę samemu dane tych panów są dostępne kto chętny sprawić im sowite lanie:)
  • Gość: karol IP: *.adsl.inetia.pl 26.08.14, 22:02
    masz racje siła w poszkodowanych by się zjednoczyć i dopaść drani
  • Gość: ewa IP: *.eaw.com.pl 27.08.14, 19:35
    Witam, ja dziś dostałam oto takie pismo : www.iv.pl/images/03830645981290183382.jpg
    I pierwsze co mnie zdziwiło to dziwna czcionka nie mówiąć już o tytule przelewu - mój NIP . A najlepsze - że dokonano wpisu do ewidencji 1 września 2014 haha ! a przecież mamy 27 sierpnia dopiero. Każdy kto dostaje takie pisma niech przeczyta po kilka razy bo tak na prawdę na pierwszy rzut oka wygląda to na oszustwo.
  • Gość: Marcin IP: *.centertel.pl 06.05.14, 14:54
    ja dostałem dwa rachunki do zapłaty:
    - pierwszy, RDGIF = 195 zł
    - kolejny, CEDGIF = 182,60 zł
  • Gość: poczatkujacy IP: *.play-internet.pl 08.05.14, 17:19
    Dostałem CEFiDG zapłata na kwotę 121PLN księgowa mówiła mi o próbach oszustwa nie zamierzam płacić i niech inni nie płacą jest to bezprawne
  • Gość: Szymon IP: *.static.chello.pl 09.05.14, 11:26
    Wczoraj też dostałem takie pseudo urzędowe pismo od CEDGIF ul. Żurawia 22/212 00-515 Warszawa. Zaniepokoił mnie fakt, że w podpisie jest, dziwna nie iminna pieczątka "Administracja" i jakiś na tym bazgroł i to że termin płatności 2 dniowy!!! (ha! ha,ha takich nie ma) minął dnia poprzedniego.
    Oszuści nie bardzo się postarali a list nadany został, tak jak można znzleźć w wielu tu znajdujących się postach, oczywiście w Łodzi. Po wpisaniu nip-u 7282585907 do przeglądarki otrzymałem co następuje: Moja Reklama Rafał Zduńczyk, działalość gospodarcza założona 24 lutego 2014r. To napewno jedno z bardzo, jak mam prawo podejrzewać, ogniw tego złodziejskiego procederu prowadzonego niestety w majestacie obowiązującego u nas prawa, dlatego nie zrobię nic więcej poza ostrzeżeniem innych mniej czujnych zakładających swoją pierwszą działalność gospodarczą. Pozdrawiam, bądźmy jeszcze bardziej ostrożni i czytajmy z uwagą korespondencję i jak trzeba sprawdzajmy kto chce nas naciągnąć.
  • Gość: Monia IP: 185.55.65.* 13.05.14, 11:03
    Firma działa od 1.05.2014 już 5.05 przyszło pismo z RDGIF ul. Jana Pawła II 27 Warszawa, nadano w Łodzi o niezwłocznej zapłacie 195,00 zł za fakultatywna opłatę rejestracyjną. Odłożyłam to pismo na bok z myślą zgłoszenia wyłudzenia pieniędzy. Minęło kilka dni, a tu w dniu dzisiejszym przychodzi kolejne pismo tym razem CENTRUM OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH ul. Nowogrodzka 32 Warszawa, nadano Bielsko Biała. Zgodnie z art 52(....) w celu uzyskania Programu Ochrony Danych Osobowych mam uiścić 267,00 zł do 12.05.2014. Jak i w jednym tak i w drugim piśmie brak nazwisk osób podpisujących się jak to w zwyczaju bywa. Także ostrzegam, czytajcie uważnie każde pismo, w razie wątpliwości spytajcie w urzędzie, poszukajcie opinii w internecie. Teraz zastanawiam się, co z tymi pismami zrobić zgłosić, wyrzucić i zapomnieć?
  • Gość: Jacek IP: 91.196.30.* 14.05.14, 10:34
    Ja też dostałem to pismo. Zapłaciłem i przyszedł do mnie program ochrony. Przestudiowałem go z księgową i wprowadziłem od razu do firmy. Mógłby być trochę tańszy, ale jest na prawdę dobrze zrobiony i warto te rzeczy wprowadzić do firmy, by się zabezpieczyć.
  • Gość: Sylwester IP: *.135.178.253.static.kolnet.eu 14.05.14, 10:42
    też dostałem pismo w którym każą płacić za wpis do EEIdg. Poszedłem z tym pismem do prawnika (rodzina, więc by mnie nie oszukał) i okazało się, że wpis jest faktycznie nieobowiązkowy- Niezapłaciłem. Po czasie tak jak u Pani wyżej dostałem pismo z CENTRUM OCHRONY DANYCH z Warszawy i prawnik doradził abym to zakupił, bo faktycznie jest cos takiego jak ochrona danych w firmie. Zapłaciłem- przyszły dokumenty, które musze do firmy wprowadzić. Razem z ksiegowa wypełniłem dokumenty i jestem zadowololny. Więc nie porównujcie tych dwóch firm, bo nie wszyscy działają nieuczciwie.
  • Gość: marin IP: *.icpnet.pl 30.05.14, 09:35
    Nie ma czegoś takiego jak program do ochrony danych osobowych!!! Jeśli dysponujemy danymi np. naszych klientów to należy zgłosić do GIODO (Generalny Inspektor Danych Osobowych). Z tego co pamiętam zgłoszenie się kosztuje ok. 30-40 zł i jest całkowicie dobrowolne i zależne tylko od nas! Dla bezpieczeństwa osób dysponującymi danymi swoich klientów jednak polecam.
    Osoby, które napisały te dwa posty powyżej ewidentnie są powiązane z firmami, które takie pisma wysyłają.
    Na co dzień zawodowo zajmuję się zakładaniem nowych firm oraz sprawami księgowymi i NIE MA OBOWIĄZKU UISZCZAĆ TYCH OPŁAT!!! To jest zwykłe naciąganie!
  • m2h 17.06.14, 17:16
    Może ktoś będzie w pobliżu :)

"CEDGiF", NIP: 7282585907.

Po wprowadzeniu NIP w CEIDG i wyskakuje nam :

MOJA REKLAMA RAFAŁ ZDUŃCZYK

ul. Skalna 37 lok. 3, 92-002 Łódź
  • Gość: piotr d IP: *.toya.net.pl 18.05.14, 02:57
    przykro słuchać komentarzy wyżej wymienionych ślicznie napisanych przez państwa z ul. Nowogradzkiej którzy na początku wysyłali oszukańcze pisemko nic nie dającą usługę za 121 zł, a teraz wysyłają OCHRONE DANYCH OSOBOWYCH, ktora też nic nie daje. Ale chyba panom z nowogradzkiej grunt pali sie pod nogami jezeli siedza juz na forum i pisza o prawnikach i ksiegowych ktorzy polecaja zaplacic ich pismo, ha ha haha dobre sobie
  • Gość: piotr d IP: *.toya.net.pl 18.05.14, 02:59
    Jak wszyscy wiemy KAŻDY ma dostęp do danych firmy na stronie ceidg.gov.pl
    co ma da ochrona danych, pismo do dupy jak każde inne zgłaszam naruszenie regulaminu w komentarzach na górze, ewidetnie komentarze wysytawili właściele firmy Nowogradzka 121zł ( teraz 267
  • Gość: pior d IP: *.toya.net.pl 18.05.14, 03:07
    eeidg.pl/tresc,1,regulamin.html
    A oto wspaniała firma ochrona danych osobocych i ich regulamin, ze po wplacie masz 3 dni na wniosek aby wyjsc o zwrot srodkow.
  • Gość: gdańsk IP: *.dynamic.chello.pl 23.05.14, 13:53
    Klika dni temu założyłam działalność po trzech dniach dostałam listy z wezwaniem do płacenia.. !! to wszystko oszustwo i to wielkie bo jak tu czytam nie tylko ja dostałam takie listy....!!! pytania zasadnicze czy nie ma bata na takich w naszym kraju...???
  • Gość: RobertM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.05.14, 19:54
    Za prawdę powiadam Ci - NIE MA.
    Zobacz, ilu "przekrętasów" w necie robi "wały"
    i nawet biorąc pod uwagę od ilu lat przewijają się różne wątki,
    to zawsze znajdują się naiwni i zawsze znajdują się nowe pomysły oszustów.
    Próbowałem zrobić reportaż w Expresie Reporterów na jeden z takich tematów,
    ale bezskutecznie. Wczoraj "taki jeden" próbował naciągnąć mnie na dwa tysiące złotych.
    A ilu jest takich, co kręcą wałki po 8 złotych, ale za to od dwóchtysięcy osób ?
    Przykre, wiem.

Pozdrowienia
    RobertM
  • Gość: eka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.05.14, 09:29
    dwa dni po założeniu firmy dostałam 2 pisma, jedno standardowe niby z CEFDG - 195pln do zapłaty - podpisany imieniem i nazwiskiem - Anna Komorowska - o zgrozo :) ulica Złota 61.

Drugie pismo z Centrum Ochrony Danych Osobowych, również podpisane parafką wraz z pieczęcią etc...ulica Nowogrodzka 31 Warszawa. - kwota do zapłaty 267 pln.

oba pisma wysłane z Warszawy.

Dobrze, że urzędnik podczas rejestracji poinformował mnie, że bedą chcieli mnie naciągać - bo myślę, że tak profesjonalnie to wygląda, że bym uiściła opłatę - z niewiedzy.

Pozdrawiam
  • Gość: Michu IP: *.miedzyrzecz.com.pl 04.06.14, 01:03
    Dzisiaj otrzymałem wezwanie z CODO z wezwaniem do wykupienia za 267 zł programu ochrony danych osobowych. He, he dobre sobie ciekawe co w ramach tego programu mieliby mi dostarczyć: drzwi wejściowe, kasę pancerną, a może kłódkę na komputer, bo żadnych danych w systemie nie mam zamiaru gromadzić a szczególnie przetwarzać. Zwykli naciągacze - pismo sam bełkot nawet gorszy jak urzędniczy, ale po to aby tym bardziej pismo wyglądało urzędowo. W treści przytoczone dwa przepisy z ustawy ochronie danych osobowych, jednak nie stanowiących żadnej podstawy do zakupu od nich tego ich pseudo programu ochrony danych osobowych. Posprawdzałem sobie co to za firma: czterech wspólników, kapitał założycielski 10.000 zł (wszystkie dane ustalone legalnie ze strony ministerstwa gospodarki), a konto bankowe założone w PKO BP w Bielsku Białej. Dobre sobie instytucja "państwowa".
    Mam zamiar zgłosić sprawę do GIODO, ponieważ firma ta posługuje się moimi danymi w celu wyłudzenia opłaty za coś czego w ogóle nie potrzeba. Gdyby firma ta przysłała mi ofertę zakupu ichnego programu, to jeszcze ok. - nie w zasadzie naruszenia sposobu wykorzystania moich danych osobowych. Jednak firma ta nie składa mi oferty, a żądanie, co już raczej podchodzi pod łamanie prawa. Ponadto jest jeszcze jedno pytanie: czy firma ta gromadząc dane przedsiębiorców (nie przedsiębiorstw), czyli co najmniej ich imię i nazwisko zgłosiła zbiór danych osobowych do GIODO, ponieważ jak tego nie zrobiła to zachodzi podejrzenie przestępstwa łamania m.in. ustawy o ochronie danych osobowych.
    Ponadto jest pytanie: jak ona zdobywa dane przedsiębiorców. Owszem ktoś powie, że z internetu, bo sami się tam reklamujemy. Owszem tak, ale nasz wizerunek w internecie(na jakiejkolwiek stronie) nie może służyć do usiłowania wyłudzania od nas pieniędzy, a jedynie do przekazania powszechnej informacji, że nasza firma istnieje i czym się zajmuje.
    Tym samym mam zamiar w tej sprawie napisać do GIODO - może coś zrobią z tymi naciągaczami.
  • xenaxx0 17.06.14, 10:30
    Witam dostałam takie samo pismo 13 czerwca na kwotę 197 zł. Mam zamiar to zgłosić do CODO bo to od nich to pismo przyszło, to oni pewnie są zainteresowani takim pismem.
  • Gość: marin IP: *.icpnet.pl 17.06.14, 10:50
    Skąd dane? To proste. Jak rejestrujesz firmę w CEIGD to podajesz adres siedziby firmy, a skoro każdy może to zobaczyć to i oni. Więc wysyłają pismo.
    Mnie śmieszy tylko to, że zarówno w CEIDG jak i KRS przy zakładaniu działalności lub spółki panie w okienku najczęściej uprzedzają o takim procederze...a nikt nic z tym nie robi. To jest jawne przyzwolenie na wyłudzanie pieniędzy.
  • m2h 17.06.14, 16:44
    Otrzymałam dziś to "pismo" z CEDGIF i nie wiem czy mam się śmiać czy od razu zgłosić to do Prokuratury. Najśmieszniejsze, że firma jeszcze nie działa. Sama forma jest tak żałosna, że aż się dziwię, że ludzie się na to nabierają. Pozwólcie, ze przytoczę treść, bo o reszcie ( braku pieczątek i podpisów imiennych była już mowa).

Na podstawie art. 2 ustawy z dn. 2 lipca 2004 r. [celowo brak pełnej nazwy ustawy i sprecyzowania o jaka ustawę chodzi np. o swobodzie działalności gospodarczej] (Dz. U. Nr.47, poz. 278 z późn. zm. 1 ) [ Dz. U celowo brak roku, przy tym numerze nie ma żadnej ustawy z 2004 roku :] została utworzona CENTRALNA EWIDENCJA DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZYCH I FIRM . Celem CEDGiF jako centralnej bazy przedsiębiorców jest przechowywanie informacji o firmach i działalnościach gospodarczych założonych na terenie Polski. Rejestr jest na bieżąco aktualizowanym zbiorem informacji o podmiotach gospodarczych , w systemie informatycznym w postaci bazy danych. W dniu 20.06.2014 dokonano [ ;)))] wpisu do CEDGiF. Wpis wymaga uiszczenia opłaty rejestracyjnej (zgodnie z ustawą wewnętrzną RF z dnia 10.12.2013 ) [ustawa wewnętrzna RF- pusty śmiech] w wysokosci 182, 60 w terminie do 23.06.2013.

Podpisano: Administracja i parafka :) Załączono Blankiet przelewu na poniższe dane:
    "CEDGiF" ul. Żurawia 22/212
    05-515 Warszawa
    nr. rachunku

35 1090 2705 0000 0001 2347 3528

Czy ktoś z warszawiaków mógłby sprawdzić ten adres, podejrzewam że jest to wirtualne biuro. List wysłany z Łodzi.

Nie dajcie się ! Oczekuję na kolejne blankieciki od reszty naciągaczy. Z przyjemnością ichnie wypociny zamieszczę na forum ku uciesze gawiedzi :)
  • m2h 17.06.14, 17:25
    Może ktoś będzie w pobliżu :)

Dane z koperty "CEDGiF", NIP: 7282585907.

Po wprowadzeniu NIP w CEIDG i wyskakuje nam :

MOJA REKLAMA RAFAŁ ZDUŃCZYK

ul. Skalna 37 lok. 3, 92-002 Łódź
  • Gość: qbot IP: *.marsoft.net 30.06.14, 03:40
    Do mnie przyszło dokładnie to samo pismo. W pierwszej chwil coś mnie tknęło - dziwna czcionka, pismo wydrukowane na jakiejś atramentówce i ta pieczątka "Administracja" :), ale ponieważ to moja pierwsza działalność gospodarcza i zakładał ją za mnie upoważniony, to nie nabrałem większy podejrzeń. I pewnie bym zapłacił, gdybym nie upewnił się właśnie u w/w osoby (prowadzącej mi rachunkowość). Nie zapłaciłem, ale wieżę, że jest sporo ludzi, którzy dali i dadzą się jeszcze nabrać.
    Na prawdę, powinno się z tym coś zrobić, ponieważ to jest rozbój w biały dzień - tak nie może funkcjonować państwo.
  • Gość: jacek IP: *.toya.net.pl 20.06.14, 02:35
    Jeżeli potrzebuje ktoś pomocy, w celu odzyskania pieniędzy lub potrzebuje jakiejś rady jeżeli chodzi o listy służę pomocą. Sam osobiście miałem już pewną wojnę z jedną taką firmą, z wygraną na moją stronę. Oni nie są bezkarni.

kontakt :
    jaceksobczak59@gmail.com
  • Gość: Irek IP: *.206.c69.petrotel.pl 23.06.14, 23:31
    Dziś otrzymałem pismo z RDGIF na kwotę 195 zł. Czy naprawdę nie ma sposobu na takich oszustów? Drodzy posłowie i posłanki do dzieła.
  • Gość: DOBRY WUJASZEK IP: *.dynamic.chello.pl 17.12.14, 21:32
    Dane kontaktowa naciągaczy z firmy CRFIDG zwanymi inaczej RDGIF czyli Rejestrem Dzialanosci Gospodarczych i Firm
    Ledwo zalozylem firme, a goscie wysylali mi pare razy poelcenie zaplaty za usluge, ktora NIE JEST platna, jest to dobrowolna "skladka".
    Posiedzialem, pogooglowalem, chcialem zobaczyc, kto naciaga ludzi, dane kontaktowe szybko sie rozbijaja na te same nazwiska i jedna firme

kluczowa:

NET COMPANY,
    prod.ceidg.gov.pl/CEIDG/CEIDG.Public.UI/SearchDetails.aspx?Id=3573efd2-4e60-4e4c-8265-bd4cb853152d
    Panowie zmieniają wpisy w bazie ewidencji co kilka dni (w tym adresy "firmy" korespondencyjne itp.)
    Poszedlem na policje, nie sa w stanie nic z tym zrobisz, jak zaplaciles to jestes "frajerem", nikt nie ubolewa nad tym, ze bezprawnie

Więc daje wam moc, by samemu osobiście odebrać wasze pieniądze, jeżeli je straciliście:

Łukasz Majdański
    prawdopodobnie wlaściciel srebrnego BMW o rejestracji WKZ 67MU (na tablicy napis: kto nie kombinuje ten sie nie buja)

Zadzwoniłem, pierwszy gościu się "obsrał" na miekko po pouczeniu go paragrafem, który w skrócie mówi, że moje prywatne dane (adres, nazwa

i właściciel firmy) nie mogą być źródłem dochodów "firmy" tych panów bez mojej zgody - takiej nie udzieliłem!

• Gość: kj IP: 109.196.115.* 01.01.15, 01:32
    Posłowie i posłanki?? ha ha ha ha. Albo urodziłeś/aś się niedawno, albo jesteś spoza Polski. Lista takich naciągaczy, nazywanych poza Polską złodziejami, jest bardzo długa. Cóż, żyj w nadziei :)
  • Gość: Piotr F.U.H. SETIU IP: *.dynamic.mm.pl 24.06.14, 09:39
    Witam
    Moja firma również dostała taki list w dn 23-06-2014 z terminem do zapłaty za przystąpienie do Programu ochrony danych osobowych. Uwaga !!!! Jest to typowe naciąganie,nie wiem co ta firma dokońca oferuje ale napewno jest to nie obowiązkowe -tyle że liczą na jelenii bo jak ktoś zobaczy nazwę Centrum Ochrony Danych Osobowych to odrazu kojaży to z urzędem państwowym.NIE WIEM CO ONI SOBIE ZA PROGRAM WYMYŚLILI ALE NAPEWNO NAWET NIE ZNAJĄ DOBRZE ]USTAWY O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH jAK KTOŚ PISZE MI ,ŻE DANĄ OSOBOWĄ JEST NAZWA FIRMY I JEJ NIP LUP DANE KLIENTA NA PODANE NA FAKTURZE TO NAPEWNO NIEMA POJĘCIA O USTAWIE I NAPEWNO NIE STWORZY DOBREGO PROGRAMU OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH ---spokojnie czytać pisma przychodzące i nie denerwować się bo znowu przyszło mi coś do zapłaty -- niestety Polska to dziwny Kraj jak to mawiał Zulu Gula i niema komu z tym wszystkim zrobić ładu.
  • m2h 25.06.14, 19:48
    Dziś przyszły kolejne dwa, a raczej 3 listy, ponieważ jeden wysłali dwa razy.

"RDGIF - rejestr działalności gospodarczych i firm" - życzy sobie 195 zł. Tekst podobny i równie niewiarygodny jak w poprzednio opisanym przeze mnie "piśmie". Brak pełnej nazwy ustawy, powoływanie się na jakieś tajemnicze, wewnętrzne regulaminy KRBiP, cokolwiek miałoby to znaczyć. Dwie oczo**ne czerwone pieczątki z napisem RDGIF, żadnych podpisów wykonanych ludzką ręką.

Dane adresowe: al. Jana Pawła II 27, 80-867 Warszawa
    List znowu wysłany z Łodzi, to chyba jakieś zagłębie tego typu "działalności"
    Podają NIP 7292704822, nie ma takiego NIPU w CEIDG. Sprawa podpada pod paragraf
    ( art.270 kk) - fałszerstwo dokumentów.

Nr.rachunku bankowego oszustów :
    21 1090 2590 0000 0001 2295 3909

Kolejny to "CEFIDG". Na górze napisane wołami: "centralna ewidencja firm i działalności gospodarczej" :) Rachunek 195 zł wystawiony na: CEFDG - rejestr podmiotów aktywnych
    List wysłany z Warszawy

Treść praktycznie ta sama. Czerwona (a jakże by inaczej) pieczątka: REFERENT Anna Komorowska :) i nieczytelny bazgroł. Żadnego NIPU czy innych danych.

adres:
    00-819 Warszawa, ul. Złota 61

Numer rachunku oszustów:
    34 1140 2004 0000 3302 7503 4762

• Gość: gość 2051 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.07.14, 13:15
    Właśnie dzisiaj otrzymałam kolejny list od tych naciągaczy. Zastanawia mnie jedno: raz mam zapłacić 200,-zł a obecnie 196,-zł czyżby rabat! Strzeżcie się bo wysyłają nagminnie, oczywiście nie brakuje przepisów na które się powołują.
  • whs1 29.07.14, 12:54
    W dniu 29 lipca 2014 r. dostałem list z Rejestru Działalności Gospodarczych i Firm, Warszawa, Al. Jana Pawła II 27.
    Otóż w liście tym próbowano wyłudzić ode mnie kwotę 195 zł, tyt. wpisu do Centralnego Rejestru Firm i Działalności Gospodarczych.
    Informuję wszystkich zainteresowanych, a niewiedzących, że właściwa nazwa owego rejestru brzmi : Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej Rzeczypospolitej Polskiej ( www.firma.gov.pl ), zaś zarejestrowanie i wpis działalności gospodarczej do tego Rejestru jest BEZPŁATNY ! ! !
    Opłaty skarbowe wnosi się jedynie w przypadku prowadzenia działalności regulowanej, gdzie wymagana jest, m.in. koncesja, zezwolenie lub wpis do rejestru działalności regulowanej. Lecz to jest już na odrębny temat.
    Na koniec podzielę się z Państwem małą refleksją... ci tępi oszuści i naciągacze napisali do mojej Firmy, która ma w nazwie i działalności usługi prawno-detektywistyczne... to trzeba mieć tupet i siano w głowie, delikatnie rzecz nazywając. Na co liczyli ?
    Jednocześnie chciałbym i życzyłbym sobie, aby Państwa wpisy w tej sprawie, zostały uznane przez organa ścigania za publiczne zawiadomienie policji i prokuratury ( właściwości działania, ustalą sobie sami bez trudu ) o możliwości popełnienie przestępstwa przez owych "rejestratorów".
    I jeszcze jedno...proszę zwrócić uwagę na formę tych pism. Otóż nie spełniają one wymogów pisma urzędowego : nie posiadają one czytelnego podpisu, ani nie posiadają pieczęci imiennej. Nadto przywoływane są akty prawne, nie mające nic wspólnego z tematem pisma, brak osnowy,co oznacza, że przeprowadzany jest dowód przeciwko osnowie dokumentu, to celem tej czynności jest wykazanie oświadczeń woli sprzecznych z treścią dokumentu. Dowód ponad osnowę dokumentu zmierza do wykazania, że dokument jest niekompletny, że ponad to, co jest w nim zawarte, złożono oświadczenia, których dokument nie zawiera. Brak merytorycznego i zgodnego z prawem uzasadnienia ( podanie niewłaściwego aktu prawnego ). Brak podania środków odwoławczych.
    Wacław Strybulewicz z Radomia.
  • Gość: Agnieszka IP: 37.131.172.* 26.08.14, 09:49
    Witajcie,

Dostałam kwitek do zapłaty z CDGIF ul. Żurawia 22/212 Warszawa 00-515
    nr konta 17 1160 2202 0000 0002 6594 4331 z kwotą 192,60 . To jakaś MASAKRA z tymi oszustami i wciąz przychodzą pisma z wezwaniem do zapłaty o Pana Rafała Zduńczyka.
  • Gość: Jan IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.08.14, 15:31
    Mnie dzisiaj też spotkała ta przyjemność. :)
    Pismo przyszło z Al. Jana Pawła II 27, na którym widnieje kwota 196, zł.
    Po podanym NIP, system wyrzucił firmę pod nazwą: Net Company SC, Łukasz Majdański, Sebastian Zawadzki, z siedzibą w Łodzi, 93-181, przy ul. Praska 15/17
    Podaję pełne dane jakie są w systemie, może sami zobaczą, że my też wszystko wiemy na ich temat. Ta sprawa pojawia się na rynku co jakiś czas.
    Bądźcie czujni. :)
  • Gość: Gos IP: *.chelmnet.pl 08.09.14, 12:33
    Dzisiaj dostałam od nich pismo z informacją o obowiązku wpisu i opłaty 121 zł. To jest jakiś skandal, żeby oszuści tak konsekwentnie i jawnie mogli naciągać ludzi.
  • 7roller 10.09.14, 15:03
    naciągaczy u nas masa jest...ja z dwoma miałem juz sprawy w sądzie, z mecens Fic nieźle się napracowaliśmy, ale sprawy były wygrane. Jednak - przeprawa sądowa to tak czy siak sporo nerwów więc lepiej naprawdę dobrze sprawdzić kontrahenta przed podpisaniem CZEGOKOLWIEK i jeszcze umowe 3 razy czytać i dac komus kto zna się na prawie - radca, adwokat etc.
  • abbeginner 12.09.14, 20:38
    Nie wniosę zapewne nic nowego do dyskusji pisząc, że te cwaniaczki mnie też przysłały rozmaite pisemka stylizowane na urzędowe. Jak do tej pory napisały do mnie trzy poważne instytucje: CEFiDG, RDGIF oraz CEDGIF, na list od CRFIDG z niecierpliwością oczekuję. Wszystkie napisane naszpikowanym dziennikami ustaw, paragrafami, pózniejszymi zmianami, ustępami itd, pseudourzędniczym bełkotem z którego nic nie wynika. W poniższych postach króluje opinia ażeby wrzucać te wypociny do kosza. Mam lepszy pomysł: stworzyłem kolekcję tych śmieci i mam radochę że jakiś matoł coś się jednak wykosztował, bo poczta zryczałtowaną ale jednak opłatę pobiera, a i druk kosztuje, Każdy kto choćby pobieżnie przejrzał to forum wie żeby pod żadnym pretekstem nie płacić wydrwigroszom, więc nie będę się powtarzał. A na koniec kilka słów do naciągaczy którzy bez wątpienia śledzą to forum. Za kogo wy mnie smętni idioci macie? Za idiotę równego wam? Piszcie błazny dalej, będę miał jeszcze więcej radochy i może kiedyś uzbiera się tego tyle, że będzie warto udać się z tym do skupu makulatury. Pozdrawiam wszystkich użytkowników forum za wyjątkiem pasożytów z CEFiDG, CRFIDG i tym podobnych bo tym złodziejom na pohybel! I jeszcze na marginesie: fakt, że takie pasożyty funkcjonują na polskim rynku fatalnie świadczy o naszym państwie. Taksówkarz z Kielc.
  • Gość: qqq IP: *.dynamic.chello.pl 09.10.14, 17:12
    Dziś przysłali pismo z CEFiDG do mojej 60-letniej matki, oczywiście treść taka jak zwykle - próba naciągnięcia na 121 złotych. Na szczęście w porę zorientowała się że to podpucha.
    Czy działanie CEFiDG narusza prawo? Jeśli tak, to komu można by to zgłosić? Policja, prokuratura, UOKiK?
  • Gość: madzia1989 IP: *.toya.net.pl 24.10.14, 02:50
    Witam, może ktoś mi powiedzieć gdzie jest strona Pana Rafała Zduńczyka CEDGIF?
    Ponieważ inne strony mają strony regulamin, pieniądze można odzyskać a CEDGIF tego nie posiada.
    Może ktoś zamieścić jakieś pismo, może tam jest takiś link do strony internetowej?

Pozdrawiam Madzia
  • kitty4 27.11.14, 09:50
    Ja również dziś dostałam korespondencję od Rafała Zduńczyka pod szyldem CEDGIF - napisałam na pisemku " Pocałujcie się w dupę !!!" :) zapakowałam do koperty i pójdę na pocztę i poświęcę na znaczek te 3 zł. Aczkolwiek nie zobaczę ich min po otwarciu pisma , a szkoda.
    Dostałam również pismo od RDGiF (Rejestr działalności Gospodarczej i Firm) ale nip podali fałszywy i nie mogę ich namierzyć, wiec zrobiłam to samo i wyślę im korespondencję na adres ze strony niby www.rdgif.pl.
    Napisałam tekst dużymi czerwonymi literami :) więc może do nich dotrze cokolwiek , że ludzie dużo już wiedzą na ten temat (ich oszustw).
  • Gość: Robert IP: *.centertel.pl 31.10.14, 12:02
    Rownież otrzymałem tym razem umieścili słowo fakultatywnej opłacie wiec nie obowiązkowej :)))) chyba zaczynaja czuć presję licząc ze jeszcze ktoś sie nabierze:))) oj do roboty sie zabrać lepiej chłopaki a a nie żerować ;)
  • Gość: DOBRY WUJEK IP: *.dynamic.chello.pl 17.12.14, 21:44

kluczowa:

NET COMPANY,

Łukasz Majdański

• Gość: rejter IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.12.14, 02:17
    Jeśli nie chcecie nie płacicie, proste. Przestępstwa nie ma, bo oferują wam wpis do innej ewidencji. Jednak, gdy zapłacicie a nie będziecie istnieli w takiej ewidencji (a nie będziecie bo jej nie ma), wtedy należy to zgłosić.
    Takie jest moje zdanie.
    Też dostałem takie pismo z ofertą na 195 zł.
  • jareal 13.01.15, 12:47
    Nieprawda. To ewidentne oszustwo, bowiem goście piszą, że istnieje obowiązek wpisu, a takiego nie ma. Art. 286 kodeksu karnego, konkretnie usiłowanie, a w przypadkach, gdy ludzie wpłacili pieniądze dokonanie. Na dodatek jest to tzw. ciąg przestępstw, co podwyższa odpowiedzialność karną.
    § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

--
    A chamy... honoru nie mają...
    ( Hrabia Żorż Ponimirski - Kariera Nikodema Dyzmy )
  • jareal 13.01.15, 12:48
    To przestępstwo, jak 2 x2 = 4. Art. 286 § 1 kodeksu karnego : Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
    --
    A chamy... honoru nie mają...
    ( Hrabia Żorż Ponimirski - Kariera Nikodema Dyzmy )
  • Gość: gosc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.02.15, 02:22
    Jakie tu przestwpstwo? Pisze wyraźnie za co płacisz.Na dodatek z boku jest napisane ze to oferta i termin zapłaty to sugerowany czas opłacenia usługi. Nie ma wprowadzenia w błąd. Wykorzystanie niezdolnosci do należytego pojmowania działania tak samo nie, ponieważ wysyłając takie pismo nikt nie zaklada ze jesteś upośledzony umysłowo, ba nawet są tego pewnni bo założyłeś świadomie własną działalność gospodarczą. Cytujesz ustawy, a nawet ich interpretować nie umiesz. Taka jest prawda. Widzisz bo w Polsce wymaga sie czegoś więcej od przedsiębiorcy niż od przeciętnego Kowalskiego. I dobrze. Później przyjdzie kontrola skarbowa, a ty powiesz ze czegoś nie wiedziałeś i dowalą przestępstwo zamiast wykroczenia. I twoje tlumaczenia że jesteś krótko w biznesie na nic sie nie zdadzą. Takie rzeczy zdarzają sie na każdym kroku. I oczywiście najgorsze w tym wszystkim będzie państwo.

Pozdrawiam :)
  • Gość: waldek IP: *.toya.net.pl 19.02.15, 22:51
    Witajcie,
    Parę miesięcy temu dostałem pismo z rdgifu. Przeczytałem uważnie ten list i zapłaciłem. Dobrze wiedziałem za co płacę. Dzięki temu moja firma została wypozycjonowana w Google na pierwszej stronie. Spowodowało to przyciągnięcie pierwszych klientów. Było to bardzo ważne, ponieważ każdy chyba wie co znaczą pierwsi klienci przy nowo powstałej firmie.
  • lukasz377 22.11.15, 20:53
    Tu kolega ma rację!!!

Ja dostałem pismo z cefidg, w piśmie jest wyrażnie napisane, że jest to oferta, w stopce jest informacja o akceptacji ich regulaminu ze strony www.cefidg.pl Wpłaciłem opłatę rejestracyjną, mają fajną stronę internetową i dużo firm w katalogu więc założyłem tam profil włąsnej firmy i przyznam że mam już kilku klientów którzy znależli moje ogłoszenie na stronie www.cefidg.pl Jak się okazuje, te 148zł to całkiem dobrze wydane pieniądze.
  • Gość: anetta IP: 95.151.7.* 18.12.14, 02:18
    ja też dostałam pismo od KRFIDG. Skandal przez takich ludzi ten kraj nigdy nie stanie na nogi
  • Gość: johhny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.12.14, 10:59
    Witam!
    Ja tez omyłkowo wpłaciłam jest tyle juz powiedziane ze nie ma wiecej co dodac napisalam im maila z prosba o zwrot i napisali ze zwroca, zobaczymy...
    Pozdrawiam
  • Gość: EWA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.09.15, 13:51
    ale zmyślasz, jesteś jednym z tych uszustów i chcesz naciągnąć innych
  • szikod 26.11.15, 17:02
    Z takimi rzeczami od razu powinno się iść na policję. Wówczas funkcjonariusze wysyłają do firmy w naszym imieniu stosowne pismo.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka