Dodaj do ulubionych

ostrzeżenie - Socrates Investment S.A.

30.10.13, 08:06
Przestrzegam przed inwestowaniem w produkty Spółki Socrates Investment S.A.
W dniu 28.03.2013. nabyłam od Spółki Secus Holding S.A. (obecnie SOCRATES INVESTMENT S.A.) 14 akcji. Zgodnie z umową dnia 14.05.2013r. SEKUS ASSET MENAGEMENT S.A. otrzymał dyspozycję zbycia akcji, która do dnia 31.07.2013r. - dnia wygaśnięcia opcji - nie została wykonana. Po wygaśnięciu umowy dało mi się jedynie odzyskać nieco ponad 1/3 gwarantowanych umową pieniędzy. Do dnia dzisiejszego nie otrzymałam reszty tj. ponda 55 000 zł. Zaufałam Spółce powierzając jej całe moje oszczędności, obecnie pozostały mi tylko długi..... Może ta informacja uchroni kogoś przed "bezpieczną" inwestycją w produkty Spółki. Prezes Spółki Socrates Investment S.A. Pan Marcin Juzoń powołał do życia projekt "WSPÓLNA REPREZENTACJA" mam nadzieję, że osoby które zdecydowały się na współpracę w ramach projektu skończą lepiej niż ja. Pozdrawiam Justyna Zoworka z_justyna@gazeta.pl
Edytor zaawansowany
 • 6magda71 30.10.13, 11:47
  Niestety całkowicie potwierdzam sytuacją opisaną przez Panią Justynę. Moja historia jest bardzo podobna - próbuję od m-ca odzyskać moje pieniądze. Nie otrzymałam nawet złotówki i nie wiadomo kiedy i czy otrzymam? Nabyłam od Spółki Secus Holding S.A. (obecnie SOCRATES INVESTMENT S.A.) 40 akcji. Zgodnie z umową dnia 14.05.2013r. SEKUS ASSET MENAGEMENT S.A. otrzymał dyspozycję zbycia akcji, która do nie została wykonana. Mimo wielu pism i telefonów wykonanych do biura Socrates nie mogłam uzyskać żadnych rzetelnych i wiążących informacji. Dopiero opisanie sytuacji w internecie zmotywowało p. Prezesa Juzonia do kontaktu ze mną. No ale cóż - usłyszałam, że obecnie jest niewypłacalny.
  Nie mam innego wyjścia jak wystąpić na drogę sądową.
  Jeżeli ktoś z Państwa jest w podobnej sytuacji proszę o kontakt: Magdalena Sawińska; quality@onet.pl
 • Gość: MoNika IP: *.dynamic.chello.pl 15.11.13, 17:25
  Ja także potwierdzam, że to co napisałyście obie Panie (Pani Magda i Pani Justyna) dotyczy także i mnie. Pan Prezes Juzoń stworzył Wspólną Reprezentację, która pozywa Skarb Państwa. Może i my powinnyśmy stworzyć jakieś stowarzyszenie osób poszkodowanych przez Secus/Socrates, bo z posiadanych przeze mnie informacji takich osób jak my jest więcej.
  zostawaim na siebie namiary - Monika Renger monika.renger@interia.pl
 • Gość: 6greg IP: *.warszawa.vectranet.pl 21.01.14, 23:38
  Zastanawia mnie dlaczego Panie tak aktywnie uczestniczące w tym forum na początku, nie są aktywne ,,?,Czy zostały zastraszone >? Czy może spłacone? Jaka jest polityka spłaty zobowiązań spółki Socrates..? 6greg
 • Gość: AmerginMacEccit IP: *.multimo.pl 29.03.17, 23:17
  6greg,

  Polityka była taka, że spółka przez kilka lat zwodziła klientów pustymi obietnicami i tłumaczeniami aż do momentu, kiedy nie tak dawno wyznała niewypłacalność. Ale cóż nas to inwestorów obchodzi, kiedy nasze środki są zablokowane a my tracimy okazje inwestycyjne? Tylko w zeszłym roku straciłem mega okazję dlatego, że spółka nie zwróciła mi moich funduszy z obligacji.

  Pozdrawiam
 • Gość: MoNika IP: *.dynamic.chello.pl 28.11.13, 15:47
  Zawarłam jedną umowę z Secus Investment Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością IV Spółka komandytowo - akcyjna z siedzibą w Katowicach oraz drugą umowę z Secus Holding S.A. z siedzibą w Katowicach (obie firmy pod tym samym adresem ul. Sowińskiego 46, 40-018 Katowice); umowy są wzajemnie powiązane. W umowach dzień wygaśnięcia opcji to 31 lipca 2013 r. Do dnia dzisiejszego nie otrzymałam należnych mi pieniędzy, ani żadnych odsetek związanych z niewypłaceniem należnej kwoty w terminie. Wszystkie osoby zarówno z Secus Investment (obecnie Socrates S.A. IV SKA) jak również z Secus Asset Management S.A. (w którego depozycjie ulokowane są akcje) nie odpowiadają na przesyłane prośby o zwrot należnych pieniędzy.
 • Gość: SocratesInvestment IP: *.scrs.pl 11.12.13, 10:39
  Szanowne Panie,
  Komunikację z Klientami prowadzimy zawsze w sposób przejrzysty i w pełni wyczerpujący jego merytoryczne podłoże. Wychodzimy jednak z założenia, że owe dialogi nie powinny odbywać się w sposób prezentowany przez Panie ze względu na jednostronny charakter i miejsce wypowiedzi. Dlatego zapraszamy Panie do bezpośredniego kontaktu.
  W naszym projekcie reprezentujemy już ponad 20 tys. osób, a średnia wartość roszczenia odszkodowawczego wynosi ponad 26 tys. zł, więc po zakończeniu postępowań sądowych spółka uzyska nadpłynność finansową. Jednak ze względu na zawiłość tematu i tego, że stroną jest m. in. Skarb Państwa, liczymy się z ich przedłużeniem i opóźnieniem, nie mniej w opinii naszych prawników opóźnienia nie powinny przekroczyć przewidywanych terminów. Zebrane przez wiele lat doświadczenie, sukcesy w skutecznej realizacji podobnych projektów, oraz analizy i opinie prawne będące w posiadaniu Spółki dają podstawę do skutecznej finalizacji bieżących projektów. Dlatego z całą pewnością można stwierdzić, że inwestycje z Socrates Investment SA w długim okresie są bardzo atrakcyjną i pewną lokatą kapitału.
  Pragniemy dodać, że każdorazowo informujemy naszych Klientów, że inwestycje o dużej stopie zwrotu zawsze obarczone są dużym ryzykiem opóźnień lub niepowodzeń i przystępując do inwestycji trzeba mieć tego pełną świadomość.
  Równocześnie pragniemy poinformować, że szersze wyjaśnienie zostanie do Paniom wysłane na podane adresy e-mail.
  Z wyrazami szacunku,
  Socrates Investment SA
 • Gość: MoNika IP: *.dynamic.chello.pl 11.12.13, 12:00
  Szanowni Państwo reprezentujący interesy Socrates Investments S.A.

  Nie jest prawdą to o czym Państwo piszecie ponieważ:
  1) do chwili obecnej nie otrzymałam żadnej korespondencji elektronicznej od Państwa, która miałaby wyjaśniać nie wypłacenie należnych mi pieniędzy z zyskami i odsetkami za zwłokę w płatności,
  2) posiadam całą historię korespondencji elektronicznej wysyłanej Państwu (na adresy osób figurujących w aktualnym KRS Socrates Investment S.A. w szczególności do Pana Prezesa M. Juzonia, wraz z korespondencją wysyłaną przeze mnie do byłego Prokurenta w/w Spółki oraz współpracującego z Państwem Pana Prezesa M. Kurto) i nie mam żadnych odpowiedzi; jedynie informacje od Pana Wnuka i Pana Kurto, że moja korespondencja zostanie przekazana do Pana Juzonia. Nie można więc mówić, że jest to przejrzysta i klarowna korespondencja, a jedynie grzecznościowa informacja o przekazaniu "dalej".
  3) umowa moja z Państwem przedmiotowej inwestycji zakończyła się w maju 2013 r. i do tej pory NIKT z SOCRATES INVESTMENT S.A. nie poinformował mnie kiedy zostaną zwrócone należne mi wszystkie moje pieniądze
  4) ponadto jako akcjonariusz Socrates Investmens S.A. powinnam być pisemnie informowana m.in o walnych zgromadzeniach, spotkaniach akcjonariuszy itp, czego Spółka od sierpnia 2013 r. nie czyni

  W związku z powyższym pisanie o subiektywnych komentarzach osób poszkodowanych jest mocno nie na miejscu, bo osoby reprezentujące Socrates w przedmiotowym komentarzu też piszą na zasadzie "każda sroczka swój ogonek chwali". Ponadto w dniu dzisiejszym spółka energetyczna Energa, której akcje posiada Socrates weszła na Giełdę. W związku z powyższym opisywana przez autora komentarza (Socratesa) sytuacja z rozliczeniem się finansowym z takimi inwestorami jak ja powinna nastąpić teraz, zwłaszcza, że skoro wygranych spraw sądowych Socrates ma już tak dużo, to chyba nie powinno być z tym problemów.

  Liczę na to, że po tym komentarzu słowa autora sprawdzą się i otrzymam wiążącą i kompetentną odpowiedź kiedy (termin) otrzymam zwrot należnych mi moich pieniędzy
  - odpowiedź proszę kierować na mój adres e-mail: monika.renger@interia.pl

  PS. Posiadam także korespondencję od innych osób poszkodowanych, które zadeklarowały chęć przyłączenia się do pozwów zbiorowych w Sądzie lub do zgłoszenia sprawy w Prokuraturze.

  Z poważaniem Renger


 • 6magda71 11.12.13, 12:15
  Witam Państwa,

  Najlepszym dowodem na standardy komunikacji z klientami jest Państwa wypowiedź na tym forum oraz brak dowodów na udzielenie odpowiedzi na nasze liczne pisma, emaile i telefony. Wykaz moich prób komunikacji jestem gotowa upublicznić i wówczas mogą Państwa bez problemu zabłysnąć swoimi standardami komunikacji - tzn. notoryczny brak odpowiedzi na pisma klienta!
  Bardzo mnie cieszy opinie Państwa prawników dot. braku opóźnień w realizacji roszczeń tylko diametralnie to przeczy roszczeniom klientów. Poprzez fora zidentyfikowałyśmy już sporą grupę osób poszkodowanych, których terminy zbycia opcji wygasły rok temu. Czy w tym zakresie Państwa prawnicy mają tak samą pozytywną opinię?


  Twierdzą Państwo że" inwestycje z Socrates Investment SA w długim okresie są bardzo atrakcyjną i pewną lokatą kapitału. " Jednocześnie "inwestycje o dużej stopie zwrotu zawsze obarczone są dużym ryzykiem opóźnień lub niepowodzeń".
  Ciężko przyjąć taką logikę argumentacji...
  Czekam pilnie na informację emailową od Państwa i oczekuję, że zgodnie z osobistą deklaracją Pana Prezesa Juzonia będzie ona dotyczyła potwierdzenia przekazania mi moich środków ( przypomnę, że miało to nastąpić NAJDALEJ w grudniu br.).
  z poważaniem
 • Gość: MoNika IP: *.dynamic.chello.pl 11.12.13, 12:30
  Ja także chętnie upublicznię całą posiadaną przeze mnie korespondencję w której brak jest odpowiedzi na moje pisma.
  Pani Magda miała otrzymać pieniądze w grudniu, ja w maju. I też nic nie otrzymałam.
  Monika Renger
 • Gość: MoNika IP: *.dynamic.chello.pl 17.12.13, 13:03
  Informuję, że po wypowiedziach na forach internetowych kilku poszkodowanych osób - w dniu 11 grudnia 2013 r. po raz pierwszy otrzymałam od Biura Socrates korespondencję elektroniczną, która szablonowo została wysłana do tych kilku z poszkodowanych osób (za zgodą pozostałych poszkodowanych - Pani Justyna Zaworka, Pani Magdalena Sawińska), jedynie zostały zmienione nagłówki z danymi osobowymi. Jednocześnie z korespondencji tej nie wynika nic poza kurtuazyjnymi zwrotami zachęcającymi do kontaktu ze Spółką Socrates (nawiasem mówiąc niektóre osoby miały już bezpośredni kontakt z Panem Prezesem Juzoniem i z jego obietnic nic nie wyniknęło). Po otrzymanym 11 grudnia br. piśmie odnoszę wrażenie, że Spółka Socrates Investments S.A. podpisując umowę ze mną na inwestycję, która miała zakończyć się w maju 2013 r. i miała być oparta o rynek energetyczny, a dokładnie wejściem Spółki Energia na Giełdę (na co mam pisemne potwierdzenia od osoby współpracującej z Socrates - jestem w stanie wszystko upublicznić lub przekazać stosownym organom śledczym lub kontrolnym) w rzeczywistości nie była wcale taką inwestycją. Uważam, że umowa, którą podpisałam z Socratesem była jedynie "przykrywką" dla Socratesa, bo tak na prawdę moja inwestycja oparta na „energetyce” w rzeczywistości ma finansować działania Wspólnej Reprezentacji. Sądzę tak, gdyż z pism, które są w posiadaniu przez osoby poszkodowane przez Socratesa wynika, że rozliczenie z "inwestorami" nastąpi po tym jak Socrates otrzyma pieniądze od Skarbu Państwa za wygrane procesy sądowe przez Wspólną Reprezentację.
  Do dnia dzisiejszego nie otrzymałam zwrotu moich pieniędzy.
  Zapraszam wszystkich także m.in. na strony www.gf24.pl/12994/kosztowna-konsolidacja-energetyki
  wiadomosci.onet.pl/forum/kosztowna-konsolidacja-energetyki,2,956437,0,czytaj-najnowsze.html
  augustowskireporter.pl/1573-odszkodowania-dla-pracownikow-zeb.html
  Monika Renger
 • poszko-dowana 09.07.15, 01:40
  Pieniędzy nie ma i nie zapowiada się żeby były. Radzę zgłaszać podejrzenie dokonania przestępstwa do Prokuratury w Katowicach są już wszczęte postępowania, im więcej tym lepiej. Jeśli ktoś ma odwagę iść do mediów to zapraszam: danutaporaj@wp.pl są już chętni, a media mają powera.
 • 6greg 09.07.15, 12:31
  Popieram ' Własnie złożylem kolejne zeznania w prokuraturze, Sygn VI DS114/15
 • amart_mt 09.07.15, 19:19
  Tak prawdę mówiąc jak doprowadzimy tę firmę do bankructwa to NIC nie odzyskamy. Nie mają teraz kasy to skąd ją wezmą? Jako bankruci nie będą mogli dalej prowadzić walki ze Skarbem Państwa i innymi firmami. To co mogą ugrać przepadnie. I największym wygranym będzie nasze Państwo a my dostaniemy po d-e.
 • Gość: Gdybygłupilatali IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.07.15, 19:26
  Płacą Ci za te głupoty? Wszyscy którzy czekają to zwykli idioci.
 • Gość: log.in IP: *.rudaslaska.vectranet.pl 09.07.15, 22:02
  Niech sprzedadzą akcje które odkupili od górników PGE
 • Gość: Czubek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.07.15, 22:04
  I kto im to kupi? Czubek?
 • Gość: manta IP: *.rudaslaska.vectranet.pl 09.07.15, 22:11
  Powiedzmy w mediach i prokuraturze że nas Prezes J. oszukał, bo nie oddaje kasy w termine a on niech powie całej Polsce, że jego i ludzi, których reprezentuje - Skarb Państwa i zobaczymy czy to prawda ?
 • Gość: AmerginMacEccit IP: *.multimo.pl 29.03.17, 23:13
  Witam Pani Moniko,
  Ja również miałem otrzymać całą kwotę zainwestowaną w obligacje spółki. Po przerwaniu wypłat po 3 transzy z 8 otrzymuję tylko wymówki o problemach projektu wspólna reprezentacja i tłumaczeniach, że wszystkich klientów muszą traktować tak samo. Rozumiem, że wszystkich tak samo oszukują i zwodzą.

  Pozdrawiam
 • Gość: gracz IP: *.226.194.49.dormar.net.pl 13.01.14, 16:41
  Czym większa stopa zwrotu, tym większe ryzyko. Jest to podstawa inwestowania, o której tutaj piszący, chyba nie mają zielonego pojęcia. Jak nie chce się ryzykować, to pieniążki do banku na 1,5%. A jak się zaryzykowało, to trzeba najpierw pomyśleć, a nie robić szum. Szum w takiej sytuacji przynosi więcej szkody niż pożytku.
 • thefuzz 27.01.14, 11:25
  100% racji! Wysoka premia = wysokie ryzyko. Miałem pełną tego świadomość inwestując. Ale ja jestem wściekły na Socrates Investment z powodu BRAKU KOMUNIKACJI z inwestorami. Jeśli ktoś zadzwoniłby do mnie lub przesłał sensowną propozycję prolongaty / rozłożenia na raty / wypłaty części itp. spłaty należności to sytuacja wyglądałaby zupełnie inaczej. Tymczasem w spółce, jeśli w ogóle uda się z kimś porozmawiać, nikt nic nie wie poza prezesem, który "jest chwilowo nieobecny", ew. "na spotkaniu". Czy oczekiwanie, że będę traktowany POWAŻNIE robi ze mnie bezmyślną osobę???
 • inwestor1952 29.05.16, 22:31
  ????
 • 6magda71 11.12.13, 12:18
  Witam Państwa,

  Najlepszym dowodem na standardy komunikacji z klientami jest Państwa wypowiedź na tym forum oraz brak dowodów na udzielenie odpowiedzi na nasze liczne pisma, emaile i telefony. Wykaz moich prób komunikacji jestem gotowa upublicznić i wówczas mogą Państwa bez problemu zabłysnąć swoimi standardami komunikacji - tzn. notorycznym brakiem odpowiedzi na pisma klienta!
  Bardzo mnie cieszy opinia Państwa prawników dot. braku opóźnień w realizacji zobowiązań, tylko diametralnie to przeczy roszczeniom klientów. Poprzez fora zidentyfikowałyśmy już sporą grupę osób poszkodowanych, których terminy zbycia opcji wygasły rok temu. Czy w tym zakresie Państwa prawnicy mają tak samą pozytywną opinię?

  Twierdzą Państwo że" inwestycje z Socrates Investment SA w długim okresie są bardzo atrakcyjną i pewną lokatą kapitału. " Jednocześnie "inwestycje o dużej stopie zwrotu zawsze obarczone są dużym ryzykiem opóźnień lub niepowodzeń".
  Ciężko przyjąć taką logikę argumentacji...
  Czekam z niecierpliwością na informację emailową od Państwa i oczekuję, że zgodnie z osobistą deklaracją Pana Prezesa Juzonia będzie ona dotyczyła potwierdzenia przekazania mi moich środków ( przypomnę, że miało to nastąpić NAJDALEJ w grudniu br.).
  z poważaniem
 • z_justyna 11.12.13, 12:41
  Mysle, ze slowa Pani Magdy w pelni obrazuja sytuacje dosc sporej grupy inwestorow IV SKA
  Justyna Zoworka
 • z_justyna 11.12.13, 12:19
  Jak zwykle "lanie wody", propaganda sukcesu, brak konkretów, obiecywanie "złotych gór", "gruszek na wierzbie" i OCZYWIŚCIE ANI SŁOWA O TYM, ŻE PIENIĘDZY JAK NIE BYŁO, TAK NIE MA. Najzwyklejsza bezczelność i Dziki Zachód. Jak można myśleć, że taka prymitywna "socjotechnika" na kogoś ograbionego z pieniędzy może podziałać.
  Justyna Zoworka
 • z_justyna 12.12.13, 14:54
  Witam
  Absurdem jest zarzucanie mi, że wypowiedzi na forum (bądź co bądź forum publicznym) mają charakter jednostronny. Na forum wypowiedzieć się może każdy, więc  wypowiedzi z definicji nie są jednostronne. Po długotrwałych i nie zachecajacych do wspolpracy doświadczeniach ze Spółką Socrates Investment SA, propozycję przeniesienia dyskusji z forum internetowego w zacisze gabinetów Spółki mogę potraktować jedynie jako próbę wyciszenia i tuszowania sprawy. Otóż nie jestem sama i poniewaz wciaz nie mamy swoich pieniedzy, tak łatwo spacyfikować się nie damy. Wypowiedzi na forum internetowym są, jak się okazuje, najlepszą bronią w walce o swoje pieniądze! W praktyce wygląda to tak: jeśli nie piszę na forum i grzecznie czekam to ze Spółką nie ma żadnego kontaktu  i nie sposób się czegokolwiek dowiedzieć (niektórzy czekają tak beznadziejnie miesiącami i latami). Jeśli natomiast napisze coś na forum, to jak można zauważyć nawet w załączonym wątku wczesniej czy pozniej pojawia się odzew. Dla mnie najważniejsze to nie dać się wmanipulować w kolejne ?produkty? i kolejne umowy w sytuacji gdy Spółka nie wywiązała się z dotychczasowych umów.
  Justyna Zoworka
 • Gość: Beata IP: *.play-internet.pl 17.12.13, 12:47
  Potwierdzam słowa Pani Justyny, Moniki i Magdy. Również zainwestowałam w produkt IV SKA seria H, do tej pory nie odzyskałam swoich pieniędzy jak również żadnej informacji o tym kiedy je otrzymam. Spółka Socrates Investment S.A. IV SKA w ten sposób nie buduje zaufania do swoich produktów jak i zarządu.
  Beata
 • z_justyna 17.12.13, 13:14
  Z niepokojem obserwuje rozwój tego forum. Poszkodowanych jest coraz więcej, co dzień na mojego e-maila wpływają kolejne informacje - niektórzy dali się zwodzić ponad rok i wciąż nie otrzymali swoich pieniędzy.Trudno uwierzyć, że takie historie dzieją się w majestacie prawa....
  Justyna Zoworka
  Gość portalu: Beata napisał(a):

  > Potwierdzam słowa Pani Justyny, Moniki i Magdy. Również zainwestowałam w produk
  > t IV SKA seria H, do tej pory nie odzyskałam swoich pieniędzy jak również żadne
  > j informacji o tym kiedy je otrzymam. Spółka Socrates Investment S.A. IV SKA w
  > ten sposób nie buduje zaufania do swoich produktów jak i zarządu.
  > Beata
 • Gość: sonia IP: *.226.194.49.dormar.net.pl 13.01.14, 16:56
  Niestety czasami w takiej sytuacji trzeba poczekać. Gwałtowne ruchy zazwyczaj w takich inwestycjach żle się kończą. Żadne inwestycje nie są bezpieczne a zwłaszcza te wysoko oprocentowane. Coś za coś. Zresztą w banku też można stracić. Miałem kiedyś konto w Agrobanku który upadł, i do dnia dzisiejszego nie odzyskałem całej kasy. Ja też mam tam ulokowane jakieś pieniądze, ale czekam. Jak dotychczas firma zawsze była ok. , a że walczy z Państwem, to musi trochę potrwać. I jeszcze jedno. Inwestuje się tylko pieniądze, które można zamrozić na dłuższy czas. Inaczej trzeba je trzymać w materacu.
 • thefuzz 27.01.14, 11:36
  Ma Pani rację! Duża premia musi pociągać za sobą ryzyko. Jednak tu problem jest z komunikacją. Spółka OLEWA inwestorów. Sorry, ale żadne inne słowo nie pasuje lepiej do opisu sytuacji. Pewnie większość wypowiadających się tu osób nie wylewałaby swoich żali na forum, gdyby otrzymała konkretną propozycję ze spółki np. prolongaty spłaty, rozłożenia na raty itp. Nie powinno więc nikogo dziwić, że przy braku odpowiedzi pukanie do drzwi będzie coraz głośniejsze. A tak zaczyna się typowa spirala kryzysu wizerunkowego. Zapewne jakiś czas temu wystarczyło wykonać kilkanaście, kilkadziesiąt telefonów, teraz sprawa rozlewa się po internecie. To, że niebawem zainteresują się tym inne media jest pewne tylko kwestią czasu. Ciekawe jak do tego zagrożenia odnosi się prezes? Choć pewnie nie ma takie pierdoły czasu, bo "w tej chwili jest nieobecny" lub "w trakcie spotkania".
 • Gość: Ernest IP: 87.204.149.* 27.01.14, 15:49
  Potwierdzam skandaliczny brak komunikacji z akcjonariuszami. Od połowy grudnia telefonuję i pisze maile do Socrates i nie uzyskałem jakichkolwiek merytorycznych informacji w sprawie wypłaty środków. Myślę, że w przypadku dalszego uchylania się przez Socrates z obowiązku zwrotu zainwestowanych pieniędzy bądź przedstawienia w powyższym zakresie wiarygodnych propozycji spłaty warto rozważyć poinformowanie Komisji Nadzoru Finansowego. Ja osobiście czekam do końca stycznia 2014.
  Ernest W lery11@interia.pl
 • 6greg 27.01.14, 23:07
  Popieram Pana zdanie. Zachowanie Spółki Socrates jest nieracjonalne,kompletny brak szacunku do inwestora i brak dobrej woli w celu pozytywnego zakończenia sprawy... To nie prowadzi do rozwiązania ,tylko do eskalacji konfliktu. Media już interesują się tematem,,,, niebawem wybuchnie skandal. Wzywam zarząd spółki do opamiętania i konstruktywnych propozycji,,Czas się kończy!!
 • Gość: AmerginMacEccit IP: *.multimo.pl 29.03.17, 23:24
  Problem w tym, że spółka oferująca niektóre produkty zabezpieczone majątków spółki wg. KNF chyba nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji swojego "olewactwa" oraz strat jakie wytworzyła dotychczas oszukanym i zawiedzionym inwestorom.
  My jesteśmy właścicielami kapitału a nie parobkami tej firmy.
 • Gość: menx IP: *.net.hawetelekom.pl 25.04.14, 21:53
  Jwsteś głupek
 • Gość: MoNika IP: *.dynamic.chello.pl 17.12.13, 13:36
  Informuję, że po wypowiedziach na forach internetowych kilku poszkodowanych osób - w dniu 11 grudnia 2013 r. po raz pierwszy otrzymałam od Biura Socrates korespondencję elektroniczną, która szablonowo została wysłana do tych kilku z poszkodowanych osób (za zgodą pozostałych poszkodowanych - Pani Justyna Zaworka, Pani Magdalena Sawińska), jedynie zostały zmienione nagłówki z danymi osobowymi. Jednocześnie z korespondencji tej nie wynika nic poza kurtuazyjnymi zwrotami zachęcającymi do kontaktu ze Spółką Socrates (nawiasem mówiąc niektóre osoby miały już bezpośredni kontakt z Panem Prezesem Juzoniem i z jego obietnic nic nie wyniknęło). Po otrzymanym 11 grudnia br. piśmie odnoszę wrażenie, że Spółka Socrates Investments S.A. podpisując umowę ze mną na inwestycję, która miała zakończyć się w maju 2013 r. i miała być oparta o rynek energetyczny, a dokładnie wejściem Spółki Energia na Giełdę (na co mam pisemne potwierdzenia od osoby współpracującej z Socrates - jestem w stanie wszystko upublicznić lub przekazać stosownym organom śledczym lub kontrolnym) w rzeczywistości nie była wcale taką inwestycją. Uważam, że umowa, którą podpisałam z Socratesem była jedynie "przykrywką" dla Socratesa, bo tak na prawdę moja inwestycja oparta na „energetyce” w rzeczywistości ma finansować działania Wspólnej Reprezentacji. Sądzę tak, gdyż z pism, które są w posiadaniu przez osoby poszkodowane przez Socratesa wynika, że rozliczenie z "inwestorami" nastąpi po tym jak Socrates otrzyma pieniądze od Skarbu Państwa za wygrane procesy sądowe przez Wspólną Reprezentację.

  Zapraszam na stronę:
  augustowskireporter.pl/1573-odszkodowania-dla-pracownikow-zeb.html
  Inne poszkodowane osoby będące w podobnej sytuacji jak i ja - proszę o kontakt: monika.renger@interia.pl
 • micmik 12.05.14, 22:25
  Jest już pierwsza odpowiedź na pozew o zobowiązanie Spółki Socrates Investment S.A. w Katowicach do odkupu akcji: www.mm-kancelaria.com/PL-H51/pisma-i-opinie/99/odpowiedz-na-pozew-w-sprawie-przeciwko-socrates-investment-sa-w-katowicach.html
 • thefuzz 23.05.14, 13:12
  Odpowiedź SI na pozew wywołuje u mnie mieszankę smutku i wkurzenia. Smutno, bo utopiłem kilkadziesiąt tysięcy w "inwestycjach" z powodu mojej głupoty (wydatek na prawnika przed podpisaniem umowy zwróciłby mi się z mega nawiązką). Z kolei wkurza mnie to, że widać w ich postawie ewidentne działanie w złej woli. Pokrętne tłumaczenie, kruczki w umowie, mnożenie przeszkód np. ze miejscem złożenia dokumentów itp. pozwalają mi na opinię, że zamiar niespełnienia zobowiązań był od początku "wpisany" w projekt. Biorąc dodatkowo pod uwagę "sprawność" polskiego systemu sądownictwa i egzekucji - przyznać trzeba, że pomysł SI na ściągnięcie kasy (tudzież "strzyżenie baranów") był przedni.
 • Gość: oszukany IP: *.dynamic.vectranet.pl 29.07.14, 20:57
  Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
 • Gość: Artur IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.07.14, 21:01
  Jak byłeś tak głupi to Twoja wina - wybacz.
 • Gość: dasda IP: *.play-internet.pl 29.07.14, 21:13
  Miałem podobnie. Na początku zadzwonił do mnie jakiś człowiek co do inwestycji. Myślałem ,że rozmawiam ze specjalistą a tam spotkał się z nim i jego menadżerem - Grodzkim. Wszystko ładnie pięknie. Nie miałem się czego przyczepić. pełna profeska. wpłaciłem pieniądze 60 000 i się zaczęło. Mówili ,że wszystko jest ok, zarabiam. W rzeczywistości straciłem ponad połowę środków. A teraz Grodzki działa w Socratesie więc jak ktoś do was dzwonił od nich lub zatelefonuje to chamsko się rozłączcie. W ten sposób na pewno NIE STRACICIE !!!!!!!!!!!
 • prezes1918 29.07.14, 23:57
  Treść postu jest niedostępna.
 • 6greg 30.07.14, 18:45
  Prokuratura Okręgowa w Katowicach ,Wydział VI Przestępczosci Gospodarczej prowadzi sledztwo w sprawie Secus/ Socrates. Polecam wszystkim zainteresowanym kontakt zgłaszajcie masowo swoje inwestycje.Tel 32 251 72 22 , 32 251 13 54 Wita Stwosza31 40-042 Katowice. Sygnatura akt RSD-49/13
 • Gość: poszkodowany IP: *.adsl.inetia.pl 17.12.13, 13:21
  Mam zamiar przyłączyć się do pozwu zbiorowego przeciwko Socrates. Jestem również osobą, która zainwestowała w "bezpieczne" produkty oferowane przez ta spółkę. Myślę, że Pan Prezes Juzoń ma swój plan, ale nie wie, że ja też. Na tym etapie nie będę zdradzał szczegółów. Liczy się efekt zaskoczenia.
 • Gość: PPP IP: *.dynamic.chello.pl 18.12.13, 19:32
  Chętnie się przyłączę, jeśli to może pomóc. Ciągle próbuję odzyskać pieniądze zainwestowane w spółkę celową Energy SKA.
  Myślę, że osób poszkodowanych jest więcej, tylko nie wiedzą jak działać.
 • z_justyna 19.12.13, 12:31
  Zapraszam wszystkich poszkodowanych do kontaktu
  w celu ustalenia wspólnej strategii działania
  Justyna Zoworka z_justyna@gazeta.pl

  Gość portalu: PPP napisał(a):

  > Chętnie się przyłączę, jeśli to może pomóc. Ciągle próbuję odzyskać pieniądze z
  > ainwestowane w spółkę celową Energy SKA.
  > Myślę, że osób poszkodowanych jest więcej, tylko nie wiedzą jak działać.
 • Gość: ErnestW IP: 87.204.149.* 19.12.13, 13:21
  Jako akcjonariusz IV SKA również jestem zaniepokojony sytuacją w Socrates związaną z opóźnieniami w wypłacie środków. Mój email lery11@interia.pl
 • Gość: bozo IP: *.226.194.49.dormar.net.pl 13.01.14, 16:22
  Po pierwsze nie ma bezpiecznych inwestycji. Obligacje Greckie też były niby "bezpieczne", i co?
  Ponieważ firma zainwestowała w obligacje pracownicze i sądzi się o nie ze Sk. Państwa, to trzeba poczekać. Sprawy sądowe w takim przypadku mogą się skończyć tym, że nikt nie odzyska kasy.
 • Gość: @finansista IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.12.13, 22:10
  Prezes Marcin Juzoń oszukuje nie tylko inwestorów zakupujących rózne instrumenty finansowe emitowane przez podmioty zarządzane z udziałem P. Marcina Juzonia, ale także pracowników form powiązanych z Secus Inwestment SA.
 • Gość: mark IP: *.226.194.49.dormar.net.pl 13.01.14, 16:14
  Nikogo nie oszukuje. Niestety pieniądze są ulokowane w akcje pracownicze, o wartość których sądzi się ze Skarbem Państwa. A to , znając nasze prawo trochę trwa. Wszelkie naciski typu sprawy sądowe nic nie dadzą, tylko mogą zaszkodzić. Trzeba czekać. Ja przynajmniej czekam.
 • Gość: gracz IP: *.226.194.49.dormar.net.pl 13.01.14, 16:44
  Czym większa stopa zwrotu, tym większe ryzyko. Jest to podstawa inwestowania, o której tutaj piszący chyba nie mają zielonego pojęcia. Jak nie chce się ryzykować, to pieniążki do banku na 1,5%. A jak się zaryzykowało, to trzeba najpierw pomyśleć, a nie robić szum. Szum w takiej sytuacji przynosi więcej szkody niż pożytku.
 • 6greg 19.01.14, 14:28
  Inwestycje w spółce Secus/Socrates od początku wiązały się z problemami z odzyskaniem pieniędzy. Na początku była kawka, herbatka, zapewnienia że jest to firma rzetelna, wywiązująca się ze swoich zobowiązań, później było już niestety gorzej. Sprowadzono mnie na ziemię po roku "współpracy". Termin realizacji opcji SKA IV minął w lutym 2013, do dziś nie mogę odzyskać należnych mi pieniędzy wraz z odsetkami. Otrzymałem pismo od Socrates Investments SA z informacją, że inwestycja przedłuży się do września 2013 i że ktoś zgłosi się do mnie w celu omówienia warunków. Do dziś nikt się do mnie nie zgłosił, o wszystko muszę dopytywać się osobiście !!! Oczywiście Pani Magdalena P., współpracująca z Secusem, która wciągnęła mnie w te "inwestycje" nie odzywa się do mnie od roku. Uważam złamanie umowy i nie wywiązywanie się ze zobowiązań przez Secus/Sorates za skandaliczne.
  Druga inwestycja to dwuletnie obligacje imienne Secus Investments SA z terminem wykupu w lutym 2014. Na początku inwestycji informowałem Panią Joannę A. komponującą mi portfel inwestycyjny, że mogę zainwestować pieniądze tylko na rok i że proponowane mi instrumenty finansowe muszą być płynne i proste do realizacji. W związku z tym otrzymałem od Pani Joanny A. pismo, w którym Secus zobowiązuje się do sprzedaży obligacji w lutym 2013 roku. Oczywiście nie zostało to wykonane, myślę że dano mi takie zobowiązanie na piśmie, aby tylko skłonić mnie do zainwestowania pieniędzy, a z góry wiedziano, że się tego nie zrealizuje. Skłania mnie do takich przemyśleń reakcja Pani Joanny na moje zapytanie co z realizacją zobowiązania. Otrzymałem odpowiedź: "Teraz jest to transakcja bez prowizyjna i nikt się nie będzie w to angażował". Zaiste "profesjonalizm" i "rzetelność". Mam tylko nadzieję, że wykup obligacji dokona się terminie w lutym 2014. Będę o tym informował na forum.
  Reasumując dwie inwestycje, obie obarczone problemami z odzyskaniem pieniędzy. Myślę, że czas nagłośnić medialnie na dużą skalę praktyki stosowane przez Secus/Socrates i zgłosić sprawę odpowiednim organom aby odzyskać moje pieniądze i ustrzec potencjalnych inwestorów przed współpracą z tą spółką.
  Proszę o kontakt mailowy inne poszkodowane osoby: 6greg@gazeta.pl.
  G.P. Pawłowski
 • darminate 20.01.14, 19:17
  Pod koniec zeszłego roku zgłosiła się do mnie agentka/przedstawicielka Secusa proponując różne inwestycje. Długo się zastanawiałam i jednak nie zainwestowałam pieniędzy. Dziś śledząc wpisy na tym forum widzę, że zrobiłam właściwie. Dziwię się, że takie historie dzieją się w majestacie prawa i nie reagują na to żadne powołane do tego instytucje. Wygląda mi to na Amber Gold i WGI. Współczuję ludziom, którzy zainwestowali swoje oszczędności w te spółki. Anna
 • Gość: 6greg IP: *.warszawa.vectranet.pl 21.01.14, 11:40
  Tak Pani Anno miała Pani dużo szczęścia i rozsądku...Mnie też we wrześniu 2013 roku proponowano kolejne inwestycje. Czyli spółka w dalszym ciągu produkuje instrumenty finansowe i ściąga pieniądze z rynku. W takim razie dlaczego Pan prezes mówi że nie ma pieniędzy na spłatę zobowiązań..?Swoją drogą jak muszą się czuć inwestorzy ,którzy dopiero co zainwestowali w produkty tych spółek a teraz czytają te komentarze..
 • Gość: Adam S IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.01.14, 18:41
  Również jestem posiadaczem akcji Socrates Investment S.A. IV SKA. które zgodnie z opcją sprzedaży miały zostać odkupione w lipcu 2013, zostałem poinformowany że spółka nie posiada aktualnie funduszy na ten cel ze względu na opóźnienia w realizacji inwestycji, następnie został wyznaczony drugi termin odkupu który przypadał na grudzień oczywiście do którego też nie doszło . Aktualnie nie otrzymałem żadnych konkretnych informacji o ostatecznym terminie finalizacji inwestycji od spółki, ani o przeprowadzonych i planowanych działaniach spółki mających na celu zakończenie tej inwestycji.
 • 6greg 21.01.14, 23:48
  Zastanawia mnie ,dlaczego Panie tak aktywne uczestniczące na poczatku tego forum ,nie są aktywne . Czy zostały zastraszone? ,czy może spłacone? . Jaka jest polityka spłaty zobowiązań spółki Socrates........!
 • 6greg 22.01.14, 00:29
  Moje spostrzeżenie; Jest rzeczą żenującą że wpisy promujące spółkę Socrates są wysyłane z jednego adresu IP...
 • Gość: oszukany IP: *.centertel.pl 26.01.14, 16:40
  Faktycznie, sprobuje znalezc lokalizacje tego adresu, w zasadzie to podsieci bo pierwszy bajt jest ukryty *. No ale wyatrczy mi gateway ktory zazwycxzaj w miejscu * ma 1 albo 255. :) Dam znac na maila jak znajde kto to jest sonia, bozo i inne g...wno.
 • Gość: Danuta Poraj IP: *.rudaslaska.vectranet.pl 28.07.14, 12:52
  Witam, proszę o kontakt osoby, które zainwestowały w 2 letnie obligacje Socrates poprzez pośrednictwo Łukasza Nowickiego , firmę KAZ i nie tylko a nie otrzymały zaiwestowanych pieniędzy, jeśli więcej osób się zaangażuje są większe szanse na ich odzyskanie nawet bez nakładów finansowych. Poprzez sąd wiąże się z kosztami, długim terminem i niewiadomym skutkiem.
  Danuta Poraj, tel. 600620373, danutaporaj@wp.pl
 • Gość: Danuta Poraj IP: *.rudaslaska.vectranet.pl 29.07.14, 08:49
  Witam, proszę o kontakt osoby, które zainwestowały w 2 letnie obligacje Socrates poprzez pośrednictwo Łukasza Nowickiego , firmę KAZ i nie tylko a nie otrzymały zaiwestowanych pieniędzy, jeśli więcej osób się zaangażuje są większe szanse na ich odzyskanie nawet bez nakładów finansowych. Poprzez sąd wiąże się to z kosztami, długim terminem i niewiadomym skutkiem.
  Danuta Poraj, tel. 600620373, danutaporaj@wp.pl
 • Gość: AmerginMacEccit IP: *.multimo.pl 29.03.17, 22:38
  No i co Pan "mark" wyczekał do roku 2017???
  Ja jestem bardzo poszkodowanym klientem tej spółki, która tylko zwodziła mnie telefonicznie i tłumacząc się w 2016 niewypłacalnością i restrukturyzacją. Zainwestowałem w obligacje tej spółki poważną kwotę z oszczędności życia i utknęła ona w planach pana prezesa. Zerwanie warunków umowy i przerwanie wypłacania transz zniweczyło pewne życiowe plany oraz przepadły mi inne możliwości inwestycyjne. Czy mam pisać, co się z tym wiąże??? Dodam, iż w ogóle nie obchodzi mnie projekt "wspólna reprezentacja" I nie było o nim mowy kiedy podpisywałem umowę zakupu bezpiecznych obligacji. Nie interesują mnie też kolejne wymówki i niepowodzenia spółki wprowadzającej klientów w błąd i źle zarządzającej ich majątkiem, podobnie jak nie interesowało komorników pukających do drzwi, że moje finanse utknęły w katowickiej spółce, a oni sami radzili pozwanie niepoważnej spółki do sądu. Dodam, iż policja już weszła do siedziby spółki w Katowicach i zabezpieczyła materiały. Pan prezes Marcin Juzoń wysyła do klientów listy w jowialnym tonie, jakoby zupełnie nie wiedział o co organom dochodzeniowym chodzi. Jestem przekonany, że doskonale wie. Dochodzi do podejrzeń, że pieniądze zostały wyprowadzone, właściciel się świetnie bawi i inwestuje środki dalej, a poszkodowani inwestorzy cierpią straty.

  Zachęcam do kontaktu jako poważny inwestor i osoba poszkodowana. Może wspólnymi siłami zmusimy spółkę do poważnego traktowania klientów i wypłatę środków. Mój email mateuszcalka@yahoo.com, m.calka82@yahoo.pl

  PS Dodam, iż cwana spółka sprzedała i pośpieszała klientów z zakupem przed publikacją raportu finansowego o stanie finansów spółki.
 • Gość: oszukany IP: *.centertel.pl 26.01.14, 01:28
  Secus grozil mi telefonicznie. Drodzy Panstwo, ja rowniez dalem sie oszukac na laczna kwote 100tys zlotych. Kiedy zdesperowany przybylem do siedziby spolki w Wraszawie na Zielnej. Odeslano mnie z kwitkiem. Ostrzeglem rozmowce ze pojde na policje i porusze sprawe medialnie. 30 minut po rozmowie zaczalem otrzymywac telefony z pogrozkami. Pan mowiacy rosyjsko brzmiacym akcentem powiedzial ze "Pan byl dzisiaj w jedna firma...Pan niegrzeczny byl.." itd. w sumie otrzymalem 3 takie telefony z numeru zastrzezonego. Natychmiast udalem sie na komende ktora zajmuje sie oszustwami gospodarczymi (przy mennicy na tylach starowki w Warszawie). Poinformowano mnie o koniecznosci sprawdzenia bilingow telefonicznych i ustalenia osoby, gdyz tresc podpada pod stosowanie grozb karalnych (goraco zachecam do nagrywania kazdych rozmow z secusem i z numerow zastrzezonych). Kiedy powiedzialem ze podejrzewam sekusa, twarz oficer ktory ze mna rozmawial nagle pojasniala. Odrazu, bez zagladania do teczek , skerowal mnie do oficera w katowicach, ktory prowadzi w sprawie sekusa postepowanie - i to chyba nie cywilne tylko KARNE. Bede dzwonic w najblizszy poniedzialek do komendy w katowicach. Jak nie odzyskam pieniedzy opisze tutaj wszystko.
 • Gość: AmerginMacEccit IP: *.multimo.pl 29.03.17, 22:56
  Witam "oszukanego" jako kolejny oszukany na bardzo poważną kwotę. Jako, że nie należę do osób, które łatwo zastraszyć i nie daję sobą pomiatać, polecam zebranie się poszkodowanych w pozew zbiorowy. Wielu inwestujących nie brała pod uwagę żadnego projektu "wspólna reprezentacja" i mało ich powinny obchodzić przygody spółki ze Skarbem Państwa.
  Wypłaty moich procentów z obligacji ustały po trzeciej transzy i nie dostałem nic więcej prócz problemów, pustych obietnic oraz beznadziejnych telefonicznych zapewnień, że wszystkich klientów traktują tak samo. Rozumiem, że tak samo ich okłamują i grają na czas. Od tej spółki nowi inwestorzy powinni się trzymać z daleka a poszkodowani powinni się zebrać, aby więcej nie żebrać w poniżający sposób o swoje fundusze, lecz doprowadzić do odzyskania zainwestowanych pieniędzy. Jeżeli pan prezes to typowy cwaniaczek, a nie poważny inwestor z doświadczeniem, to pewnie liczył na gigantyczne zyski na pomyłce byłego ministra. Niestety jego mokry sen o absurdalnie wysokich odszkodowaniach zderzył się z rzeczywistością i do dziś spółka deklaruje niewypłacalność, a materiały zostały zabezpieczone przez policję.

  Zachęcam do kontaktu na mateuszcalka@yahoo.com
 • Gość: Ernest IP: 87.204.149.* 29.01.14, 08:23
  Z informacji, które uzyskałem należy zaczekać jeszcze do przyszłego tygodnia. Na razie nie ma sensu robić zamieszania bo jest szansa na pozytywne rozwiązanie sytuacji.
 • thefuzz 29.01.14, 20:42
  Taaa... czyli standardowe mydlenie oczu. Ja to słyszę od października. Tyle że ten magiczny "przyszły tydzień" jakoś cągle nie może nadejść.
 • Gość: Ernest IP: 87.204.149.* 30.01.14, 09:46
  W przyszłym tygodniu otrzymamy pisma z propozycjami od Socrates, informacja pewna na 100 %
 • Gość: Oszukany IP: *.centertel.pl 06.02.14, 15:41
  W kwestii komunikacji z Secusem, Pani Anna Jakubowska obiecala mi kontakt w przeciagu tygodnia. Minal tydzien. Oddzwanialem na telefon 664 481 100. Nikt nie raczyl ani razu podniesc sluchawki. Drodzy Panstwo, to są fakty, ktore mówią same za siebie a jesli macie watpliwosci to prosze zadzwonic do Pani Anny i samemu sie przekonac. Otrzymalem anonimowa informacje ze Secus zawierajac z nami umowe od poczatku nie mial intencji splaty wierzytelnosci. Sprawa wyglada juz bardzo powaznie. Jednak Dowiedzialem sie tez ze calkiem niedawno Secus po dlugich bojach wyplacil 130tys zl jednej z osob - co stanowiło mniej wiecej 20% calej wierzytelnosci.
 • thefuzz 06.02.14, 16:07
  Dobijanie się do p. Jakubowskiej weszło już w rutynę moich codziennych zajęć. Ale dziś wykonałem ostatni telefon do Socrates. Po kolejnych dwóch tygodniach zwodzenia powiedziałem sobie dość! Na jutro jestem umówiony z prawnikiem. Liczę się z tym, że nie odzyskam "zainwestowanych" pieniędzy, ale teraz to nie jest już moim głównym celem. Po prostu nie pozwolę, by cała ta sytuacja uszła zarządzającym SI bezkarnie. I wykorzystam wszystkie dozwolone prawem środki, żeby popsuć humor osobom, dla których nieuczciwość jest sposobem prowadzenia biznesu.
 • Gość: Ernest IP: *.centertel.pl 06.02.14, 16:45
  Po wyslaniu pisma, Socrates dalej ignoruje akcjonariuszy, czym zaprzepascil szanse na polubowne rozwiazanie sytuacji.Ja rowniez mam juz dosc dzwonienia do wspomnianej wczesniej Pani A.J. W przyszlym tygodniu rozpoczynam dzialania prawne i wysle zawiadomienie o stosowanychprzez Socrates praktykach do Komisji Nadzoru Finansowego.Mam rowniez pomysl na dzialanie, ktore skutecznie podwazy zaufanie do sztandarowego projektu Socrates czyli Wspolnej Reprezentacji.Chetnych do przylaczenia sie zapraszam do kontaktu lery11@interia.pl ErnestW
 • 6greg 06.02.14, 21:50
  Wszyscy jesteśmy zwodzeni, wygląda na to, że nie mają w ogóle zamiaru oddać nam naszych pieniędzy i wobec wszystkich stosują metodę zbywania i składania złudnych obietnic. W zeszłym tygodniu wysłałem oficjalne wezwanie do zapłaty przygotowane przez kancelarię prawną, na które Pan Prezes Juzoń nie raczył nawet odpowiedzieć. Z tego co piszą do mnie inwestorzy wyłania się obraz, że zobowiązania finansowe w stosunku do inwestorów nie są spłacane od lat, również z innych inwestycji niż SKA IV. Niektórym proponuje się zamiast wypłaty pieniędzy reinwestycję w obligacje SKA IV czyli ewidentnie widać na co potrzebują kasę. Gdzie są nasze pieniądze Panie Prezesie? Inwestycja SKA IV miała być oparta o rynek energetyczny, tak nas informowano na początku inwestycji. Akcje spółek energetycznych trafiły na giełdę i inwestycja została zrealizowana. Czy nasze pieniądze poszły na Wspólną Reprezentację??? Wygląda na to, że posłużono się nami aby zebrać fundusze na z góry określony cel. Mam wiele pomysłów na obnażenie mechanizmów działania spółki. Połączmy siły i działajmy razem. Proponuję spotkanie pokrzywdzonych.
  6greg@gazeta.pl
 • 6greg 06.02.14, 21:57
  Poprawka do porzedniego wpisu: niektórym proponuje się zamiast wypłaty pieniędzy reinwestycję w obligacje Wspólnej Reprezentacji.
 • Gość: gość IP: 78.109.10.* 07.02.14, 13:12
  Witam,
  też jestem 'szczęśliwym' posiadaczem opcji SKA IV. Historia odwlekania wywiązania się ze zobowiązań wynikających z opcji sprzedaży wskazuje, że spółka jest niewypłacalna. W zeszłym tygodniu wysłałem pismo wzywające do realizacji opcji. Dziś rozmawiałem z panią AJ z Sokrates. Stwierdziła wprost, że Sokrates nie odkupi akcji zgodnie z warunkami opcji sprzedaży. Pozostaje droga sądowa, ale...
  Zgadzam się z sugestiami innych osób, że de facto cała działalność Socrates Investment jest podporządkowana finansowaniu Wspólnej Reprezentacji. Niestety wcześniej Secus (który chyba ze względów wizerunkowych postanowił się odciąć od pana Juzonia i tak powstała oddzielna spółka Socrates Investment) a później Sokrates Investment nie wykazali się przejrzystością i nie byli uczciwi w informowaniu o celu SKA IV.
  Niestety sytuacja jest trudna. Według mnie jedyną szansą odzyskania pieniędzy jest ewentualny sukces Wspólnej Reprezentacji w sporze ze Skarbem Państwa. Socrates ze względów wizerunkowych nie chce pewnie ogłosić niewypłacalności SKAIV (jako reprezentant wspólnej reprezentacji w sporze ze skarbem państwa) i proponuje re-alokację środków w tę inwestycję (Wspólna Reprezentacja). Nie ma gwarancji sukcesu i spór ze Skarbem Państwa może się ciągnąc bardzo długo, ale obawiam się, że to jedyna nadzieja..... Bedę wdzięczny za opinie.
 • Gość: Ernest IP: 87.204.149.* 07.02.14, 14:16
  Wczoraj wieczorem Pani A.J. zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami skontaktowała się ze mną mailowo i również otrzymałem wstępną propozycję reinwestycji w obligacje Wspólnej Reprezentacji.
 • Gość: gość IP: *.adsl.inetia.pl 07.02.14, 18:43
  panie Erneście, czy będzie się Pan decydował na re-inwestycję?
 • Gość: Ernest IP: *.centertel.pl 08.02.14, 00:54
  Kazdy musi sam podjac decyzje w tej sprawie.Nie wykluczam reinwestycji, na razie zostawiam temat do przemyslenia.
 • Gość: vip IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.02.14, 08:58
  Historia pokazuje, że droga sądowa jest bardziej ryzykownym rozwiązaniem niż współpraca. Dlatego ważne jak się teraz zachowa Socrates - czy wreszcie pojawi się komunikacja na najwyższym poziomie? Brak komunikacji zabija biznes. Wspólna Reprezentacja ma sens, ale poniesie porażkę gdy inwestorów będzie się tak lekceważyć jak do tej pory. PREZESIE (!!) - zacznij zachowywać się i działać jak MĘŻCZYZNA!!
 • Gość: socrates.oszukani IP: *.adsl.inetia.pl 08.02.14, 20:47
  Szanowni Państwo,
  prawdopodobnie tak jak ja jesteście w posiadaniu opcji sprzedaży wystawionej przez Socrates Investment. Być może spólka SKA IV nie osiągnęła założonego celu, ale opcja jest w dajszym ciągu w mocy i nie ma nic wspólnego z wynikiem SKAIV. Wystawiającym opcję jest Socrates a nie SKAIV. Tak wiec formalnie Socrates musi wywiązać się z obowiązku wykupu opcji, albo można zgłosić formalny wniosek o niweypłacalność firmy Socrates i doprowadzić do jej bankructwa. Ponieważ Socrates (p. Juzoń) gra o wysoką stawkę ze Skarbem Państwa (wspólna Reprezentacja) to do rozstrzygnięcia tego sporu nie może po prostu 'zniknąć'/ogłosić upałości. Niestety scenariusz może być taki, że po przegranej ze Skarbem Państwa Socrates znika i z nim nasze pieniądze. Dopóki to się nie zdarzyło można walczyć - podać Socrates do sądu i nagłaśniać sprawę na internecie (Facebook), w prasie i telewizji (np. Uwaga). Pytanie jak szybko sąd wyda wyrok, czy przed, czy po rozstrzygnięciu sporu Socratesa ze Skarbem Państwa? Jak wszyscy (którym Socrates nie wypłaca należności i przedstawia kolejne formy re-alokacji środków) wiemy Socrates jest mistrzem w odwlekaniu spraw w czasie. A opinię na temat szybkości i niezależnosci działania naszych sądów pozostawiam forumowiczom ;-)
  Czy warto złożyć zbiorowy pozew przeciw Socrates? Proszę o kontakt socrates.oszukani@gmail.com
 • Gość: gość IP: *.adsl.inetia.pl 09.02.14, 01:40

  Fragment ze strony Wspólna Reprezentacja wspolnareprezentacja.pl/o-nas/o-nas

  Ciekawe dlaczego od grudnia 2013 musiała powstać nowa spółka....przypominam, ze w przypadku SKAIV opcje początkowo wystawiała firma Secus. Później zobowiązania przejęła firma Socrates...a teraz nie wywiązuje się ze zobowiązań wynikających z opcji...
  Niepowiązane sprawy (?)...ale pan Juzoń sam je wiąże proponując re-alokację środków w obligacje Wspólnej Reprezentacji. Ktoś tu balansuje na linie i to bardzo cienkiej.

  A teraz Fragment....


  Wspólna Reprezentacja to inicjatywa zrzeszająca osoby pokrzywdzone w procesie konsolidacji sektora elektroenergetycznego w latach 2009 – 2010. Celem Wspólnej Reprezentacji jest sądowe dochodzenie odszkodowań dla osób pokrzywdzonych i odzyskanie należnych im pieniędzy. Inicjatorem Projektu jest Socrates Investment SA, spółka, na czele której stoi Marcin Juzoń, finansista i menadżer z wieloletnim doświadczeniem.

  Z początkiem grudnia 2013 roku rozpoczęła działalność nowa spółka – Wspólna Reprezentacja SA. Jej celem jest kontynuacja działań w zakresie odszkodowań od Skarbu Państwa z tytułu zaniżenia parytetu zamiany akcji podczas konsolidacji sektora energetycznego. Obecnie projekt realizowany jest tylko przez Wspólną Reprezentację SA.
 • Gość: Ernest IP: *.adsl.inetia.pl 09.02.14, 21:44
  Gdybyś mógł trochę doprecyzować co w tych przekształceniach budzi Twoje wątpliwości. Dla mnie są to zmiany organizacyjne i akurat to nie jest dla nas największy problem
 • Gość: gość IP: *.adsl.inetia.pl 09.02.14, 22:06
  rzeczywiście ta konkretna sprawa nie dotyczy nas bezpośrednio.
  to co przyszło mi do głowy to kwestia tego kto ostatecznie będzie odpowiedzialny za opcje SKAIV - początkowo był to Secus, obecnie wystawcą jest Sokrates (prawdopodobnie obecnie niewypłacalny, ale zaangażowany w potencjalnie bardzo intratny spór ze Skarbem Państwa). Scenariusz może być taki, że pod koniec zobowiązania przejmie jakaś wydmuszka z której nie będzie czego ściągnąć gdy posiadacze opcji wejdą na droge sądową...tylko takie fantazje...
 • Gość: gość IP: 91.221.145.* 10.02.14, 18:47
  UWAGA! znalazłem informację o nadzwyczajnym walnym zebraniu SKA IV

  Zarząd Komplementariusza Spółki Socrates Investment Spółka Akcyjna IV SKA (Spółka) z siedzibą w Katowicach, wpisanej do Rejestru pod numerem 0000370474, zwołuje Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie (NWZ) Spółki na dzień 5 marca 2014 r., na godz. 1130.

  szczegóły w linku

  www.imsig.pl/pozycja/2014/27/1526,SOCRATES_INVESTMENT_SP%C3%93%C5%81KA_AKCYJNA_IV_SP%C3%93%C5%81KA_KOMANDYTOWO-AKCYJNA
 • Gość: j IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.02.14, 13:13
  Witam!
  Znalazłam wczoraj artykuł, w którym jest mowa o działaniach Wspólnej Reprezentacji:
  www.ekonomia.rp.pl/artykul/532088,1088704-Seremet-uznal--ze-Grad-przekroczyl-kompetencje.html
  Czy udało się komuś z Państwa odzyskać jakieś pieniądze od Socratesa?Ja niestety też jestem jednym z naiwnych "inwestorów", który teraz nie może odzyskać swoich pieniędzy.
 • Gość: SocratesInvestment IP: *.scrs.pl 24.02.14, 14:11
  Zarząd Komplementariusza Spółki Socrates Investment Spółka Akcyjna IV SKA informuje, że na dzień 5 marca 2014, godz. 11:30 zwołuje NWZ Spółki, które odbędzie się w Kancelarii Notarialnej Danuty Teleckiej-Kotuli i Adama Robaka Katowicach przy ul. Uniwersyteckiej 13 w Katowicach.
 • Gość: j IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.02.14, 15:06
  Rozumiem, że wtedy być może akcjonariusze otrzymają od Was informacje na temat ich inwestycji. Kiedy natomiast posiadacze obligacji imiennych serii R (termin wykupu minął w październiku 2013) uzyskają jakieś konkretne informacje o terminie wykupu i pieniądze wraz z karnymi odsetkami, skoro p.Anna Jakubowska nic nie wie na ten temat, a na wezwania do zapłaty nie odpowiadacie?
 • Gość: gość IP: *.gprs.as5628.telecom.sk 26.02.14, 19:19
  Podobnie ma się sprawa z opcjami wystawionymi przez Socrates Investment.
  W tym przypadku to zebranie SKA IV nie wyjaśni sytuacji, bo opcja nie zależy od kondycji SKAIV, ale od kondycji Socrates Investment. Socrates Investment nie reaguje na wezwania do realizacji opcji zgodnie z umową, co oznacza albo złą wolę, albo (chwilową) niewypłacalność firmy Socrates Investment. Stawia to pod dużym znakiem zapytanie wiarygodność firmy Socrates Investment także jeśli chodzi o pozostałe projekty (np. Wspólna Reprezentacja). Czy Skarb Państwa może poważnie traktować poważnie, a 'pokrzywdzeni' posiadacze akcji pracowniczych, czy mogą ufać firmie nie wywiązującej się ze swoich zobowiązań? Czy macie wrażenie, że są to pytania retoryczne?
 • Gość: świadomy inwestor IP: *.icpnet.pl 28.02.14, 10:22
  właśnie przeczytałem wszystkie posty w temacie. o dziwo jak na forum, z małymi wyjątkami, dyskusja przebiega dość rzeczowo, ale.. no właśnie jest jedno ale, o czym poniżej. piszecie drodzy inwestorzy, a raczej narzekacie na wasze inwestycje, a chyba wiecie, że wszystkie inwestycje o dużej stopie zawsze obarczone są dużym ryzykiem niepowodzenia i ładując gdziekolwiek kasę chyba sobie z tego sprawę zdajecie. plujcie sobie teraz w brodę, że inwestycja nie wychodzi albo się opóźnia a nie wylewajcie frustracji na forum. Nie bronię Socratesa, on przecież też chce zarobić i musi ryzykować i jedzie na tym samym wózku co wy. sam inwestuję i wiem że raz jest górka raz nie. Trzeba wypić piwo, którego się naważyło.
 • Gość: gość IP: *.adsl.inetia.pl 01.03.14, 10:36
  Nie do końca się zgdzam.
  Pana/Pani argumentacja byłaby OK, gdybyśmy byli posiadaczmi akcji i kropka. Sytuacja jest jednak inna.
  Socrates investment wystawił opcje na akcje IV SKA. Inwestor ma wybór, zatrzymać akcje albo skorzystać z opcji. Na wezwanie do realizacji opcji (zgodnie z umową) Socrates nie reaguje i to jest nie w porządku.
  Niektórzy forumowicze sugerują, że środki de facto poszły na finansowanie projektu 'wspólna reprezentacja', który jest jedynym rzeczywistym celem działana Socratesa. Różne inne projekty miały na celu jedynie 'sciągnięcie' pieniędzy z rynku. Inwestorzy byli wprowadzani w błąd, ponieważ inaczej przedstawiano im cel inwestycyjny - inwestycja w akcje spółek z rynku energetycznego. Nikt nie wspominał o sporze ze Skarbem Państwa w sprawie akcji pracowniczych.
  Podsumowując albo Socrates nie ma płynności finansowej na realizację swych zobowiązań (jest bankrutem?), albo wykazuje się złą wolą nie realizując zobowiązań wynikających z umów opcji.
 • Gość: j IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.03.14, 12:41
  Szanowni Akcjonariusze! Jakie ustalenia zapadły na zebraniu?Czy uzyskaliście informacje na temat wypłacalności Socratesa? Czy są realne szanse, że wreszcie zacznie spłacać swoje zobowiązania wobec akcjonariuszy i posiadaczy obligacji?
 • Gość: gość IP: *.adsl.inetia.pl 07.03.14, 21:52
  Dziś dostałem list z informacją o zmianie adresu firmy SECUS i reklamówkę zachęcającą do inwestowania w kilka funduszy Secusa. To jakaś kpina! Czy jeszcze jest ktoś naiwny chcący inwestować w produkty koleżków z Katowic?
  Od Socratesa na razie nic, czyli wszystko po staremu. Spodziewam się jednak, że niedługo dostaniemy komunikat z Walnego. Podejrzewam, że jak Socrates będzie trzymał swoje standardy i znów będzie to 'bełkot' z którego nic konkretnego nie będzie wynikać.
 • plociara 09.03.14, 00:17
  Nie wiem ilu z was "inwestorów" pożal się Boże oglądało "Wilka z wall street"? Chodzicie do kina? Nigdy w życiu nie zobaczycie nawet złotówki z waszych "zainwestowanych" pieniędzy... Barany jedne.
 • Gość: gość IP: *.adsl.inetia.pl 09.03.14, 11:08
  hahaha....czyżby jakaś sugestia na temat stylu życia 'wilka' pana J. z Socratesa?
 • Gość: baran IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.03.14, 21:41
  sam zes jest baran
 • Gość: gość IP: 78.109.10.* 10.03.14, 00:12
  do tej pory forum było bardzo merytoryczne.
  Proszę o nie zaniżanie poziomu forum osobistymi wycieczkami i obraźliwymi komentarzami.
 • Gość: Wywiad gospodarczy IP: *.warszawa.vectranet.pl 10.03.14, 10:56
  Perfekcyjnie i legalnie pozbawiono nas naszych pieniędzy. Dostajemy teraz propozycje inwestowania w instrumenty sygnowane Secus . Spółka ta w ogóle nie poczuwa się do zaistniałej sytuacji ,sugerując że to sprawa Socratesa.Zainwestujcie w kolejne produkty Secus a za pare miesięcy dowiecie się ze znów stworzono jakiegoś Socratesa II który przejął pieniądze i zobowiązania a raczej tylko pieniądze bo jak juz wiemy zobowiązan nie respektuje.Swietny sposób na zycie...A teraz będą nas stawiać pod scianą ,albo zrolujesz się we Wspólną Reprezentację albo połozymy spółkę. i wszystko zgodnie z prawem i z usmiechem na ustach.Secus dalej będzie powoływał się na swoje długoletnie i nieskazitelne działanie choć był juz wielokrotnie karany przez KNF..Kto pozwala takim spółką na kolejne emitowanie obligacji?..A co do Wilka z Wall Street, To Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka.....))
 • Gość: vip IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.03.14, 12:09
  I dobrze mu z tym (wilkowi)... Prowadzi szkolenia (bynajmniej nie charytatywnie). :) Miałem wejść w obligacje Wspólnej Reprezentacji, ale według mnie za duże ryzyko. Nie lubię tracić kontroli na swoich inwestycjach. Napisałem maile do kilku osób z tego forum i nie dostałem żadnej odpowiedzi. To też jest dziwne. Oceniam, że ryzyko w inwestycję w WR wynosi około 70%, głównie przez Skarb Państwa, który może skutecznie odwlekać ew. wypłaty i odszkodowania. A w inwestowaniu pieniądz musi PŁYNĄĆ! Bez tego nie ma zysków! Na razie widzę totalny zastój!! Bezpieczniejsze w tym momencie są inwestycje w Rosji. Niestety!
 • Gość: inwestor IP: *.icpnet.pl 17.04.14, 13:13
  Pozdrawiam fanów hitów kinowych, ale to nie to forum.
  Ja kupiłem (i to po raz któryś z rzędu) i uważam, że to dobra inwestycja.
  obligacje SP i lokaty bankowe są na żenująco niskim procencie i już wiadomo, że RPP nie zwiększy stóp procentowych do końca roku.
  Obecnie z banków można wyszarpać 2-3% , wszystko powyżej ma gwiazdki, typu: „nowy kapitał” „tylko do 10 000” „tylko na 3 miesiące” „pracuje tylko w dzień’ (aż strach pomyśleć co robi w nocy :-)
  Jak odejmiemy 19% belki i inflacje to wychodzi ZERO albo jakieś grosze
  OK., ktoś powie „ryzyko”
  Panie które założyły to forum już są już dawno spłacone.
  … jedynym ryzykiem było co ?? … że dostaliśmy kapitał z zyskiem trochę później (ja też, bo tez inwestowałem w tamten produkt, a za opóźnienie tez dostałem dodatkowe odsetki)
  No dla mnie super
  Chcecie po roku dostać zero na lokacie lub dodatkowo stracić zrywając ją wcześniej - to idźcie do pierwszego napotkanego banku.
  Ja chce zarobić – więc inwestuje w te obligacje, bo innej opcji na taki procent nie widzę.
 • Gość: gość IP: *.adsl.inetia.pl 17.04.14, 22:12
  'inwestorze'...ciekawe skąd informacja o tym kto został spłacony a co nie ;-) .
  Proszę aby osoby z Socratesa nie robiły propagandy (tandem Putin/Ławrow robi to lepiej) i nie podawały informacji kreujących fałszywe wrażenie, że Socrates wywiązuje się ze swoich zobowiązań. Nawet jeśli dwie osoby robiące hałas na forum zostały spłacone ('uciszone'?) to pozostaje rzesza pozostałych osób, które słyszą od Socratesa jedynie, że jest niewypłacalny (mogę przesłać albo opublikować skan korespondencji od Socratesa) i oferuje rolowanie długu na prawie 3 lata w obligacje wspólnej reprezentacji. Wartość obligacji jest żadna. Ich wartość zależy od wyroku z sporze ze Skarbem państwa, a więc sytuacja jest zero-jedynkowa. To jest bliższe spekulacji lub hazardowi niż profesjonalnej inwestycji.
 • Gość: poszkodowany IP: *.ip.netia.com.pl 13.05.14, 11:01
  Tak jest Inwestor to podstawiona osoba. Nie dajcie się nabrać i w żadnym wypadku nie inwestujcie w Secus-a, Scorates-a, Wspólną Reprezentację czy inne ich spółki. Na bank powstaną nowe. Powstaną na gruzach tych poprzednich, które zostaną zlikwidowane/zawieszone po "wydojeniu" odpowiedniej ilości klientów takich ja my. Ja też jestem w gronie poszkodowanych. Drugi rok już mija. Oszukują, nie dotrzymują żadnych terminów, lekceważą itp..
 • Gość: Stanislaw9 IP: *.dynamic.chello.pl 29.08.14, 17:05
  Jestem też poszkodowany przez ww spółki. Ciekaw jestem, czy ktoś próbował odzyskać pieniądze na drodze sądowej? Jeżeli tak to z jakim skutkiem? Stanislaw9
 • Gość: Artur IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.08.14, 19:10
  Proszę o kontakt: biuro@debt-solutions.pl
 • Gość: Jacek IP: *.189.223.138.skyware.pl 19.01.15, 03:22
  Sąd nakazał wypłatę, ale komornik zastał puste konto
 • Gość: qwerty IP: *.mtm-info.pl 27.04.14, 18:16
  Drodzy Państwo obecnie przedstawiciele p. Juzonia skupują od pracowników i emerytów akcje Huty Stalow Wola S.A. Nietrudno domysleć sie za czyje pieniądze nastepuje ten wykup.

 • Gość: Wywiad gospodarczy IP: *.warszawa.vectranet.pl 23.05.14, 22:43
  Szanowni Panstwo,jak widać daremne są nasze próby odzyskania pieniędzy.Wzywam wszystkich,zgłaszajcie temat mediom ,gazety TV to są działania bez kosztowe jesli nie mozemy odzyskać pieniędzy to przynajmniej popsujmy im reputację której i tak juz nie maja. Zainteresujcie lokalne i krajowe media na Śląsku ,Mazowszu wszędzie gdzie mieszkacie. Zbliżają się wybory ,wiadomo politycy moze w niczym nie pomoga ,ale jak zwietrzą jakąś korzyśc dla siebie to podchwyca temat, to MOŻECIE ZROBIĆ,rozpętajcie burzę nie dajcie się prowadzić na żeś jak bezwolne barany,Super Ekspres tylko czeka na takie tematy ,poważniejsze tytuły też. Nie ma ludzi nietykalnych. Nie wierzcie że jak będziecie cicho to dostaniecie pieniądze.!!
 • 6greg 31.07.14, 18:46
  Panie które zalozyly forum są juz dawno spłacone ,choc miały termin realizacji inwestycji wiele pózniejszy niż większośc Panstwa. I bardzo dobrze że choc im udało się wyrwać pieniądze od tych pseudo biznesmenów,tylko pytam się jaka jest polityka spłaty naleznosci spółki Socrates. Czy wyplaca się pieniądze ludziom którzy glosniej kszyczą i maja jakieś argumenty, haki, nie przestrzegając harmonogramu spłat.Totalny burdel...!!!!
 • Gość: Tolek IP: 31.6.36.* 09.09.14, 09:53
  lokata to dobry pomysł na inwestycje
 • 3pit 23.04.15, 09:39
  Witam czy komuś kończy się w kwietniu tego roku wykup obligacji z 2013 r? są osoby , które chcą wypłacić pieniądze prosiłbym o kontakt w celu wspólnego wystąpienia lakopiotr@interia.pl
 • 3pit 23.04.15, 09:43
  witam czy komuś kończy się w kwietniu okres inwestycji w obligacje w tej firmie ? Chciałbym zebrać jak najwięcej osób gdyż zauważyłem iż odzyskanie pieniędzy nie będzie taką prostą sprawą . Jeśli ktoś jest zainteresowany proszę o wiadomość Lakopiotr@interia.pl
 • poszkodowanypge 08.05.15, 09:44
  Jakiś czas temu na stronie wspólnej reprezentacji pojawiła się informacja, że po wyroku Trybunału Konstytucyjnego, są odwieszane sprawy o odszkodowanie. Pierwsza sprawa jak pisze Wspólna Reprezentacja odbędzie się 21 maja 2015r. o godz. 9:40 w Sądzie Apelacyjnym w Warszawie. Co ważne, posiedzenie jest otwarte dla publiczności, także można jechać i zobaczyć posiedzenie na żywo. Sprawa ważna dla wszystkich - dla tych, którzy chcą odszkodowanie i jak i dla inwestorów. Warto zadzwonić do sądu i dopytać szczegóły.
 • Gość: Bełchatów IP: *.scrs.pl 08.05.15, 12:27
  U nas na zakładzie potwierdziliśmy właśnie wyjazd kilkunastu osób. Trzeba patrzeć na ręce sędziemu. To są nasze pieniądze i mamy za wiele do stracenia, żeby sprawę zostawić. Dla chętnych z Bełchatowa: wyjazd z os. Dolnośląskiego i os. Okrzei. Do zobaczenia w Warszawie.
 • Gość: Olek IP: *.static.ip.netia.com.pl 08.05.15, 15:31
  Od nas też się kilka osób wybiera na tę rozprawę. Podzielam zdania że to ważne aby tam być, tym bardziej że to pierwsza sprawa po bardzo długiej przerwie. Im więcej ludzi pojawi się w sądzie, tym lepszy efekt osiągniemy. Dobrze że ktoś pomyślał o zorganizowaniu transportu do Warszawy. Mieliśmy jechać autem, a tak odpada nam przynajmniej ten problem. Możesz napisać cos więcej, o której wyjazd i do kogo się zgłaszać aby zaklepać sobie miejsce na wyjazd?
 • amarrantowa 08.05.15, 23:23
  Hola, hola proszę Państwa, to nie jest forum osób wspierających Wspólną Reprezentację tylko poszkodowanych przez Wspólną Reprezentację, Wspólna Reprezentacja (Socrates) od lat nie oddaje należnych pieniędzy inwestorom. Do takiej propagandy sukcesu macie Państwo swoją stronę i gazetę wydawaną przez Wspólną Reprezentację!!!
 • wieczny_optym 11.05.15, 14:44
  @amarrantowa. nikt tutaj nie wspiera Wspólnej Reprezentacji. Każdy dba o swoje pieniądze, ja również. Niby dlaczego nikt ma nie pisać, że chcę swoją kasę, skoro połowa postów właśnie o tym traktuje. Różnica tylko w tym kto i od kogo chce pieniądze. Ale wg mnie wspólny mianownik i tak jest jeden: Odszkodowanie od Skarbu Państwa. Jeśli będzie wygrana, to każdy skorzysta - i inwestor-bo dostanie premie za poniesione ryzyko, i poszkodowany akcjonariusz, bo dostanie premię za odwagę pójścia do sądu. Dlatego uważam, że obecność w sądzie dla każdej ze stron ma sens. Każda strona może tylko wygrać.
 • Gość: hassankloss IP: *.toya.net.pl 12.05.15, 00:20
  dobrze piszesz @wieczny_optym. my jesteśmy podszkodowani i jedziemy na rozprawę. TO jest i nasze prawo i wręcz obowiązek. Przecież straciliśmy pieniądze na zamianie akcji. pozdrowienia z Łodzi
 • Gość: pokrzywdzony IP: *.rudaslaska.vectranet.pl 29.06.15, 11:38
  W prokuraturze Okręgowej w Katowicach toczy się postępowanie ws. Socratesa i Wspólnej Reprezentacji nr sygn. VI Ds 49/13 Wydział VI do Spraw Przestępczości Gospodarczej. Katowice, ul. W.Stwosza 31.Prowadzi ja prokurator Justyna G, i sugeruje przesyłanie zgłoszeń pokrzywdzonych to szybciej dochodzenie będzie się toczyć.
 • amart_mt 09.07.15, 19:23
  Tak prawdę mówiąc jak doprowadzimy tę firmę do bankructwa to NIC nie odzyskamy. Nie mają teraz kasy to skąd ją wezmą? Jako bankruci nie będą mogli dalej prowadzić walki ze Skarbem Państwa i innymi firmami. To co mogą ugrać przepadnie. I największym wygranym będzie nasze Państwo a my dostaniemy po d-e.
 • Gość: poszkodowana IP: *.rudaslaska.vectranet.pl 09.07.15, 21:54
  Niech sprzedadzą akcje które kupili tanio myśleli, że szybko wygrają ze skarbem państwa i będą milionerami a nie wyszło
 • amarrantowa 08.05.15, 23:29
  I nie łudźcie się, że pieniądze z pierwszych wygranych spraw (o ile w ogóle będą) trafią do inwestorów i górników lecz jak inwestorzy otrzymacie informację , że pieniędzy jest za mało i nie starczy dla wszystkich, ale na pewno starczy na utrzymanie firmy Socrates i premie dla pracowników.
 • dr_tomaszek 10.09.15, 10:44
  poszukuję akcjonariuszy Socrates Investment Fundusz Pożyczkowy SKA
  tkossowski@interia.pl
 • 6greg 14.09.15, 17:14
  Szanowny Panie . To Są oszuści ,nie ma Pan kogo szukać bo i tak Pan nic nie dostanie.. Nie wywiązują się z róznych inwestycji i z Pana też....Ja Czekam na pieniadze od 3 lat i juz ich nie dostanę tak jak pan i wszyscy którzy weszli w inwestycje z Panem Juzoniem,Sokratesem ,Secusem Czy jak ich tam zwał ,Jedna klika.....Proponuje prokuraturę ,już duzo osob zlozylo doniesienie .prywatną drogę prawną i media ,gazety TV.....Przeżyłem traume załamanie, problemy rodzinne ,przez tych złodzieii jak wiele z państwa dostaje maile telefony wiem co przezywacie. Weżcie się w garsć i nie wierzcie że jak nie będziecie składać doniesien na Praezesa do dostaniecie kasę ... NIC NIE DOSTSTANIECIE jak będziecie bierni ,jak będziecie aktywni to może tez nie dostaniecie ąle zrobicie wszystko zeby oszusci nie byli bezkarni....Taka drobna satysfakcja..Grzegorz Pawłowski, Pozdrawiam Panie prezesie...
 • poszko-dowana 15.09.15, 20:09
  Zgadzam się z wypowiedzią Pana Grzegorza P. tylko Prokuratura, media i droga prawna. Obiecanki, cacanki a Prezes się buja drogim samochodem. Jak ludzie zaczęli agresywniej upominać się o swoje, składać doniesienia do prokuratury, to nagle znalazł czas na spotkania, żeby "dogadać się" i po raz kolejny odwlec czas spłaty, która nie nastąpi.
 • amart_mt 16.09.15, 18:43
  Mnie też jet winien kasę. Ale jest taka prawda, że jest to sp. z o.o. Jeżeli nie ma teraz kasy na spłacenie, to w przypadku nacisków będzie musiał ogłosić upadłość. Czyli i tak nic nie odzyskamy, bo ma puste konta. I jednocześnie zamykamy sobię drogę do odzyskania czegokolwiek w przyszłości. Brutalna rzeczywistość.
 • Gość: Artur IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.09.15, 18:52
  Ktoś Ci płaci za pisanie takich głupot?
 • Gość: franekbramek IP: *.toya.net.pl 27.01.16, 22:52
  co taka cisza? wszyscy spłaceni?
 • poszko-dowana 13.07.15, 20:35
  W prokuraturze Okręgowej w Katowicach toczy się postępowanie ws. Socratesa i Wspólnej Reprezentacji nr sygn. VI Ds 49/13 Wydział VI do Spraw Przestępczości Gospodarczej. Katowice, ul. W.Stwosza 31. składanie doniesień o popełnieniu przestępstwa i nagłośnienie w mediach to może przynieść efekt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • Gość: mark IP: *.dynamic.chello.pl 26.10.14, 14:43
  Dostałem informacje od firmy Socrates, że nie ma pieniędzy na spłatę zobowiązań do chwili wyroku TK. Oznacza to, że w przypadku niekorzystnego wyroku wypłaci nam ZERO. A w korzystny wynik przy dzisiejszych realiach nie bardzo wierzę. W tech chili firma Socrates robi wszystko, aby przeciągać sprawę wypłaty.
 • Gość: Artur IP: *.ssp.dialog.net.pl 03.11.14, 15:10
  Witam, pomagamy w odzyskaniu pieniędzy z Wspólnej reprezentacji :

  biuro@debt-solutions.pl

  Pozdrawiam
 • Gość: zenon IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 08.01.15, 07:18
  posiadam akcje serii G z 2009r i do tej pory nie dostałem ani grosza
 • Gość: Artur IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.15, 09:26
  Napisz do nas na mail / ew. zadzwoń.
 • Gość: cashbabycash IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.11.14, 21:05
  Rozmawiałem kiedys przez neta z przedstawicielem tej ,,firmy''. Nie polecam.
  Tutaj link to rozmowy:sh.st/uK34A
 • amart_mt 02.04.15, 16:05
  Czy ktoś zna prawnika który może odzyskać od nich pieniądze?
 • Gość: Artur IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.15, 16:24
  Poproszę o kontakt:

  biuro@debt-solutions.pl
 • warturek 27.11.14, 12:19
  Szukam osób celem wspólnego odzyskania środków zainwestowanych w Secus-Socrates
  warturek@o2.pl
 • Gość: bolo IP: *.c152.petrotel.pl 05.01.15, 14:03
  Widzę że eskimosi dymają goj bez końca.
 • Gość: filip IP: *.226.194.49.dormar.net.pl 08.01.15, 11:26
  Kolego. Z takim komentarzem proponuje skierować się pod monopolowy.
 • Gość: uczciwy IP: *.multimo.pl 29.03.17, 23:06
  Myślę, że saga cukierkowych "eskimosów" dobiegła końca, a "goyim" to nie zwierzęta, które są do wydymania z kasy na fantazje tego "ludu".
 • Gość: adam IP: *.dynamic.chello.pl 20.01.15, 11:38
  ile osób już się zgłosiło? I gdzie się można dopisać
 • jacek477 19.03.15, 21:16
  TK w dniu 12 marca umorzył sprawę - niestety
 • ernest_2015 31.03.15, 11:56
  Treść postu jest niedostępna.
 • ernest_2015 31.03.15, 11:58
  poprawka - adres to: slawomirjacz@gmail.com

 • Gość: Kasia IP: *.dynamic.chello.pl 31.03.15, 19:53
  jakie pieniądze jak TK umorzył naszą sprawę!
 • waldziu77 10.02.16, 22:29
  123
 • Gość: gość IP: *.rudaslaska.vectranet.pl 13.07.15, 21:45
  Jedną z wielu macek ośmiornicy Prezesa J. jest Socrates Investment Fundusz Pożyczkowy, który "poszedł pod młotek" poszkodowani zgłaszajcie się do Prokuratury w Katowicach
 • inwestor1952 29.05.16, 22:29
  ;)
 • Gość: AmerginMacEccit IP: *.multimo.pl 29.03.17, 23:03
  Niestety nie jest Pani jedyną osobą poszkodowaną w ten sposób przez spółkę Socrates. Pewnie wpłaciła Pani pokaźną kwotę, a zostały Pani zobowiązania, podczas gdy spółka przestała wypłacać zobowiązania wobec klientów. Myślę, że wspólnymi siłami odzyskamy środki chociaż od zapadalności np. obligacji minęło już kilka lat.

  Pozdrawiam m.calka82@yahoo.pl
 • Gość: pomocobligacje IP: *.play-internet.pl 09.05.17, 20:02
  Witam, jeżeli czujesz się oszukany przez firmę, której obligację nabyłeś/aś bo obiecywali wysoki zysk ale do drodze coś poszło nie tak i nie zwrócili kapitału lub odsetek napisz do Nas. wsparcie@pomocobligacje.pl Pomożemy odzyskać Twój kapitał i odsetki.
 • Gość: Marek IP: 195.43.67.* 08.06.17, 16:37
  Moje nazwisko Marek Mika. Również nabyłem akcje początkowo SECUS Investment Fundusz Pożyczkowy. w liczbie 15 akcji serii E, za kwotę prawie 80.000PLN. Przez pierwsze chyba dwa lata przysyłali raporty z Walnych Zgromadzeń, płacili dywidendy...potem przestali zarówno przysyłać jak i płacić. Akcje nabyłem za namową ich ówczesnego agenta Adama Bubaka.
  W umowie była gwarancja co najmniej 10% odsetek. Po 2013 przestali się mną generalnie interesować. w roku 2014 mieli dokonać wykupu własnego tych akcji. Pisemnie potwierdzili wartość na ponad 100.000PLN
  mój mail to mika@cyberia.pl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka