• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

program do księgowości

• IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 05.11.15, 14:45
    Dzień dobry.
    Szukam opinii o jakichś prostych w obsłudze programach do księgowości. Osoba fizyczna, która zajmowała się tym u mnie w firmie krótko mówiąc nie dopilnowała kilku spraw i postanowiłam wziąć sprawy w swoje ręce. Zależy mi na tym żeby był to program fizyczny na dysku a nie internetowy. Sporo pozytywnych opinii czytałam na temat Sage Symfonii i nie ukrywam że w tym momencie biorę go mocno pod uwagę. Ktoś używał, albo może coś innego jest w stanie polecić? Z góry wielkie dzięki za jakąkolwiek opinię.
    Edytor zaawansowany
    • Gość: marian IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 05.11.15, 22:16
      poszukaj lepszego księgowego. To jest dużo wygodniejsze rozwiązanie.
      • Gość: Grażyna_87 IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 30.11.15, 09:22
        A jaką mam pewność że kolejny będzie rzetelny? Właśnie o to chodzi że żadnej, jak to mówią umiesz liczyć, licz na siebie. Właśnie jestem w trakcie testowania Symfonii, na daną chwilę wszystko wskazuje na to że zostanę przy tym programie.
    • Gość: maciej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.11.15, 21:03
      Sage Symfonia jest dość popularnym programem, ja u siebie w firmie kiedyś z niej korzystałem, ale obecnie z powodu nadmiaru obowiązków w firmie większość obowiązków musiałem zatrudnić księgowa i przekazać jej większość obowiązków. Przyznam że z księgowością miałem w życiu mało wspólnego, ale bezproblemowo opanowałem obsługę programu w ok 2-3 tygodnie. Bardzo dużą przewagę daje mu to, że Symfonię można dopasować do swojej firmy, także nie trzeba kupować modułów, które nie będą wykorzystywane.
    • 09.11.15, 13:33
      Żona w swojej firmie używa program książka przychodów i rozchodów Gamma (tu masz link) i z tego co mówi jest zadowolona. Wydaje mi się, że to jest zawsze kwestia przyzwyczajenia, podobnie jak przy programach do rocznych rozliczeń. Zawsze trzeba trochę poklikać, żeby się przyzwyczaić. A trafiła do nich, bo szukała darmowego programu do fakturowania i z tego co widzę dalej taki mają.
    • Gość: MSZ IP: *.dynamic.chello.pl 10.11.15, 09:34
      Najlepszy jest Comarch Optima - ma o wiele więcej funkcji niż Symfonia, jest bardziej przyjazny i intuicyjny dla użytkownika i przede wszystkim w 100 % polski a to ważne. Więcej informacji znajdziesz na stronie www.semaxim.pl
      • Gość: Mariusz__q IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 10.11.15, 10:09
        A jak jest z kosztami wdrożenia oprogramowania? Bo z tego co się orientuję to Symfonia własnie słynie z tego, że nie ma tych opłat ukrytych. Dodatkowo jest możliwość dokupienia gwarancji, gdzie oferowana jest możliwość darmowych aktualizacji funkcjonalnych programu.
        • Gość: MSZ IP: *.dynamic.chello.pl 10.11.15, 16:49
          Koszty wdrożenia nigdy nie są kosztami ukrytymi, po prostu są to koszty o których potencjalny Klient jest informowany jeszcze przed zakupem. A Symfonia słynie wręcz z czegoś przeciwnego ale nie będę się źle wypowiadać o konkurencji, wole to przemilczeć i skupić się na zaletach i PRAWDZIWYCH kosztach przy Comarch Optimie - nie powinno się wprowadzać w błąd i informować, że koszty wdrożenia są wliczone w cenę programu bo nie są, jeśli ktoś tak mówi to najwyżej ma na myśli pomoc telefoniczną ale to w większości wypadków jest darmowe.

Wszystkie wątpliwości i dokładną wycenę proponuję przeprowadzić w rozmowie prywatnej dlatego proszę o kontakt na adres biuro@semaxim.pl a poczytać o samym programie można na stronie www.semaxim.pl
      • 17.10.16, 08:09
        Najgorszy program jaki widziałam. Praogram dla informatyków
    • Gość: Dawid IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.11.15, 21:54
      Ja jestem osobą, która lubi mieć wszystko uporządkowane. I faktycznie w symfonii jest wiele dodatków umożliwiających tworzenie graficznych zestawień, raportów dotyczących handlu, co znacznie ułatwia pracę. Myślę że jeśli dobrze dobierzesz moduły programu do potrzeb swojej firmy to będziesz bardzo zadowolona.
      • Gość: ja IP: *.dynamic.chello.pl 12.11.15, 23:21
        Rozmawiasz sam ze sobą ? ciekawe :) :) :)
    • Gość: Marek IP: *.play-internet.pl 16.11.15, 13:22
      Ja jakiś czas temu używałem jeden program do księgowości, bardzo prosty i przejrzysty + dużo funkcjonalności - połowy nawet nie użyłem :D ale świetne rozwiązanie dla tych co szukają dużo opcji w jednym programie. Naprawdę fajny i bym polecił od siebie www.systim.pl
    • 23.11.15, 10:32
      Symfonia jest strasznie droga w utrzymaniu i w dodatku tam każdy element działa oddzielnie. Odradzam. Jest kilka dużo lepszych programów. Ja korzystam od kliku lat z RAKS. W mojej ocenie jest bardzo wygodny. Ale każdy pewnie ma swój ulubiony program.
      • Gość: Ma-rc-in IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 25.11.15, 12:52
        ja wiem czy taka droga? Jeśli ktoś szuka sprawdzonego i dobrego programu to musi się liczyć z tym, że nie będzie on darmowy czy kosztował dosłownie grosze. Korzystanie z Sage Symfonni na pewno taniej wyjdzie niż korzystanie z pracy biura rachunkowego, a tak na prawdę większość pracy, która należała kiedyś do typowych księgowych jest rozwiązywana przez komputer. Do tej pory mam przed oczami widok mojej mamy która po godzinach nad stosem dokumentów siedziała. W Sage Symfonii wiele procesów jest zautomatyzowanych, wystarczy na bieżąco uzupełniać bazy, wprowadzać faktury.
    • Gość: Grażyna_87 IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 01.12.15, 12:37
      75kate
      Cennik oczywiście też przewertowałam, dzwoniłam do konsultanta z SAGE. To wcale nie wychodzi tak drogo, biorąc pod uwagę że produkt zakupuje się na 12 miesiecy. Jestem w trakcie testowania Symfonii i jak najbardziej zadowolona jestem. Ale sprawdzę i Twoją propozycję.
    • 01.12.15, 18:02
      Dla mnie prosty w obsłudze jest program Superksięgowa. Mam niewielką ilość faktur, więc spokojnie mogę z nim rozliczać. Przejrzysty interfejs, jest bieżąca weryfikacja statusu podatnika VAT, przypomina też o terminach. Mogę uruchomić na dowolnym komputerze, działa z przeglądarki.
      • Gość: Grażyna_87 IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 16.12.15, 15:24
        A ma ten program możliwość zarządzania również handlem? Bo zależało by mi na tym żeby już wszystko było od jednego dostawcy. 1 taniej, 2- sprawniejsza praca. Już dzwoniłam do SAGE i tam mam możliwość wybrania programów, które będą mi odpowiadały i ze sobą współgrają.
        • Gość: Semaxim IP: *.dynamic.chello.pl 16.12.15, 15:30
          Dziwnie działa ten Sage skoro już od miesiąca Pani do nich dzwoni i jeszcze Pani nie pomogli, proszę się skontaktować z nami - pomożemy natychmiast.
          www.semaxim.pl
          • Gość: Grażyna_87 IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 26.01.16, 12:11
            Pisałam wcześniej, tyle że pod innym postem. Już kupiłam Symfonie Finanse i Księgowość na rok, także poszukiwania nie aktualne. Ale bardzo dziękuję za sugestię. Pozdrawiam.
    • Gość: Marta-a IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 02.12.15, 14:40
      No tak,. biura rachunkowe potrafią namieszać. Wiem to z doświadczenia. Ja zaraz 2 lata będzie jak korzystam z Symfonii i w sumie większych problemów nie miałam. Mam przyjaciółkę księgową, która pomogła mi się wdrożyć w te wszystkie przepisy, rozliczenia i było mi łatwiej na starcie. Ale sama obsługa programu nie jest trudna.
    • Gość: Ali_cja IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 10.12.15, 15:20
      Korzystałam z niego kiedyś. Symfonia jest bardziej rozbudowana i płynniej wszystko działa.
    • 11.12.15, 08:02
      O jaki dział księgowości pani chodzi? Ja np. właśnie testuję oprogramowanie do dokumentacji podatkowych - dokumentacjepodatkowe.pl i wstępnie moge polecić :)
      • Gość: Grażyna_87 IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 18.12.15, 21:49
        Chodzi o finanse i księgowość. Już wykupiłam Symfonię na rok, ale dziękuję za poradę.
    • 19.12.15, 04:35
      Wydaje mi się, że jeżeli myślisz o wzięciu tego "w swoje ręce" zamiast zatrudniać kogoś na cały etat - to kwestia pieniędzy. W takim przypadku zakup aplikacji będzie większym kosztem niż przekazanie jej do biura rachunkowego. Nie wiem gdzie prowadzisz biznes, ja w Warszawie (też miałem nieprzyjemne doświadczenia z księgową z biura obok). Aktualnie jestem w Tax Care i mogę polecić pod kątem kosztów przede wszystkim (149, w poprzedniej księgowości było 250). Jeżeli inne miasto, sprawdź w Twojej okolicy i najważniejsze PO OPINIACH!
      • 21.12.15, 23:03
        Zdecydowanie tak. Sam mam księgowość w Tax Care i na plus jest tylko u nich cena usługi. Mnie przyciągnęło głównie to, że maja ubezpieczenie od ewentualnych błędów, ale i też oferują w razie potrzeby porady doradcy podatkowego lub radcy prawnego.
    • 19.12.15, 18:07
      Zatrudnianie osoby na "etat", to koszt rzędu kilku tysięcy miesięcznie, dlatego należy dobrze się zastanowić, czy rzeczywiście jest to opłacalne. W niedużych firmach, szczególnie jednoosobowych najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z biura rachunkowego lub któregoś z wspomnianych programów.

--
      Wystawianie faktur online
      • Gość: Pedi-007 IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 23.12.15, 10:49
        Jeśli chodzi o firmy jednoosobowe to jednak zamiast Symfonni polecał bym Symfonię start. Program jest mniej skomplikowany i przede wszystkim licencja jest tańsza.
    • 30.12.15, 12:50
      Szczerze polecam FK-LOGIC
      Jest to oprogramowanie, którym cieszy się wiele firm w całym kraju już od wielu lat.
      Można go nabyć jedynie bezpośrednio od producenta, polecam wypróbować wersję demo przed podjęciem decyzji ;)

Więcej informacji: info-logic.pl/oprogramowanie-dla-firm
    • Gość: Paweł IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 04.01.16, 14:27
      Jeśli miał bym wybierać między księgowością online a Symfonią to zdecydowanie wybieram oprogramowanie. Nie jest on trudny w obsłudze, a jeśli to jest duża firma to nawet lepiej zatrudnić kogoś na etat. Jakoś średnio nastawiony jestem do załatwiania spraw przez internet.
      • 06.01.16, 16:46
        ciekawe, bo moja spółka-córka korzysta z petry i jest ok. Owszem, muszą mieć wolne serwery, bo nieraz mi to miele i miele, jak otwieram program, by zajrzeć w księgowość, ale generalnie jest to i przystępne cenowo i zadzwonić do księgowej można, jak coś jest trudniejszego, ale jest ok, mamy moduł magazynowy, mamy tam kadry, inne pierdółki.

--
        Tak walczę ze złem
        A zło rośnie we mnie z każdym dniem
        • Gość: Paweł IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 11.01.16, 10:41
          Symfonia ma też wiele modułów. Nie ogranicza sie tylko do księgowości. Kadry i Płace, Handel, Środki Trwałe, spokojnie można dostosować oprogramowanie pod potrzeby swojej firmy.
    • 03.02.16, 08:37
      Kiedyś też chciałem sam poprowadzić swoja księgowość ale niestety nie jest to takie proste jakby się mogło wydawać. Jeśli nie znasz się na księgowości to nie podejmij się jej prowadzenia. Ja mam zaufane biuro, jest dosyć małe, ale przynajmniej ceny są przystępne. Ja jestem zadowolony.

Jakbyś chciał sobie chciała zobaczyć ich ofertę to tutaj masz link ksiegowosc24.biz
    • 26.02.16, 11:34
      POMOCY!
      Jak zrobić odwrotne obciążenie w Finanse i Księgowość 2015?
      • Gość: biuro@semaxim.pl IP: *.dynamic.chello.pl 29.02.16, 10:35
        W jakim programie ? jakiego producenta ? ja chętnie pomogę z Comarch Optima - biuro@semaxim.pl
    • 12.03.16, 11:25
      Polecam usługi tej firmy: lefthand.pl mają bardzo fajne programy przydatne do księgowości w małych i dużych firmach.
      • 08.04.16, 23:47
        Ja jestem wierna od kilku lat sprawdzonej księgowości internetowej Wfirma. Księguję w KPiR sama korzystając z bardzo sprawnych i stale aktualizowanych narzędzi Wfirma. Jak mam jakieś wątpliwości mogę o wszystko zapytać doradcę. Ostatnio zaczęłam tą metoda rozliczać kilometrówkę korzystając z wfirma.pl/kilometrowka-online
    • Gość: Karolek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.04.16, 21:30
      Symfonia się sprawdza tylko jeśli masz niedużą firmę i sam wszystko chcesz ogarnąć. Przy firmach dużych albo średnich lub z perspektywami na rozwój radziłbym się rozejrzeć wśród programó? typu ERP, które ogarną nie tylko księgowość ale też inne tematy (płace, magazyny, zamówienia, projekty, itp.). My u siebie używamy właśnie tego typu programu: ERP Sykof. I mimo że na początku wydawało się że wprowadzi trochę zamieszania to w ogólnym rozrachunku po paru miesiącach wyszło nam to na dobre i tak jest już od dobrych paru lat.
      • Gość: Gosc IP: *.toya.net.pl 13.05.16, 18:42
        Z tego co wiem to Symfonia jest też dla naprawdę dużych firm - ERP Symfonia
        • Gość: Xser IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.16, 22:04
          hehe a znasz kogoś kto by ją wdrożył i nie klął po miesiącu? Litości.. Dla naprawdę dużych to jest SAP. A Ci których na SAPa nie stać niech szukają jakiegoś fajnego kompletnego polskiego ERP - jest takich parę na rynku. Ale Symfonię i programy Comarchu najlepiej omijać z daleka, już od dawna jadą tylko na opinii i ilości "zadowolonych" klientów.
    • 13.04.16, 19:12
      Mi osobiście podoba się oferta firmy wfirma wfirma.pl/samodzielna-ksiegowosc , bo udostępnia narzędzia do samodzielnego prowadzenia księgowości przez internet, pozwala też wystawiać faktury, zarządzać magazynem, ogólnie udostępnia rozbudowany system kadrowo płacowy. Koszt takiej usługi jest niski, no i w razie jakichkolwiek pytań można zwrócić się o pomoc do ekspertów.
    • 23.05.16, 12:30
      Ja bym proponowała jednak rozważenie opcji online - to spore ułatwienie ze względu na obsługę techniczną i mobilny dostęp do konta (ja bez problemu sprawdzam nawet w podróży na tablecie). Aktualnie od dłuższego czasu korzystam z mKsiegowa i śmiało mogę polecić, dziala płynnie, intuicyjnie (jak nie ma się dużego doświadczenia to ważne), ma sporo funkcji dzięki którym wszystko jestes w stanie wykonać samodzielnie (dla mnie chwilami za dużo, ale lepiej w ta stronę niż brak). Więcej o samym programie i obsłudze możesz sobie poczytać na mksiegowa.pl/www/pl, dostępny jest też cennik który jak zobaczysz wcale nie przeraża, a zawsze online to stałe wsparcie ;)
    • Gość: tomekkk IP: *.dynamic.mm.pl 29.05.16, 23:50
      Każdy wybiera, to co jest dla niego lepsze, chociaż z takich programów korzysta wiele osób. Dany program księgowy np. super księga podatkowa posiada darmową wersje, która można testować przez 2 miesiące. Tak więc za darmo można sprawdzić, czy komuś odpowiadają takie programy.
    • 29.07.16, 12:21
      Posiadam produkt firmy insERT oczywiście polecam jednak teraz rozglądam się za czymś nowym. Zaciekawiły mnie program księgowy online informacje są przechowywane w chmurze dlatego dostęp mamy do nich gdzie tylko jesteśmy. Polecam przeczytać o tym więcej np tutaj. Pozdrawiam
      • Gość: kacperborkowicz IP: 5.174.63.* 22.11.16, 12:54
        Teraz podstawą w tego typu oprogramowaniu jest możliwość generowania JPK, problem spory, a nie da się tej kontroli ominąć. U nas Symfonię mamy i plik generowany jest automatycznie. + dzięki gwarancji zmiana struktury nas nie zaskoczy.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.