Dodaj do ulubionych

Wymiana na olx, czy da się poskromić oszusta?

17.06.17, 15:49
Witam, opiszę całą sprawę krótko. Wymieniłem mojego laptopa za komputer stacjonarny. Człowiek przyjechał do mnie aż z Łodzi 150km. Wszystko było dobrze prócz jednej wady której owy właściciel nie przedstawił, zasilacz był bardzo głośny. Była na niego gwarancja więc nie przyjąłem się. Szkoda mi było odesłać człowieka z powodu takiej błahostki, doszło więc do wymiany lecz z tego wszystkiego nie podpisaliśmy zadnej umowy. Dostałem faktury na ten sprzęt bo były potrzebne do gwarancji. Wysłałem zasilacz na gwarancję, na kopii faktury były dane poprzedniego właściciela więc w paczce oraz mailu wysłałem adres na który mają sprzęt odesłać. Dodatkowo kurier w papierach miał adres z którego zasilacz został wysłany. Lecz jak się okazało wbrew wszystkiemu zasilacz został odesłany poprzedniemu właścicielowi do Łodzi. Gdy napisałem do niego to w odpowiedzi napisał że zrobiłem go w balona ze laptop popracował 4 dni i się zepsuł. I ze nie ma pieniędzy na naprawę i zastanowi się czy mi zasilacz odda. Oczywiście laptop był w 100% sprawny i zadnych wad o których bym wiedział nie było przed wymianą. Dodatkowo uznałem że coś jest nie tak bo dokładnie tydzień po wymianie z nim pisałem i nie był wobec mnie wrogi a wręcz ochoczo odpowiadał na moje pytania. Więc możliwe że mija się z prawdą. Teraz pytania. Czy mam jakąś szansę na odzyskanie tego zasilacza? Czy firma gwarancyjna ponosi jakąkolwiek za tą pomyłkę odpowiedzialność? Jakie mam opcję i co mogę w tej sprawie zrobić.

Pozdrawiam
Edytor zaawansowany

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka