Dodaj do ulubionych

Czy wirtualne biuro się opłaca?

IP: *.play-internet.pl 31.08.17, 21:03
No właśnie... jak w tytule, jak sądzicie, czy wirtualne biuro się opłaca? czy to tylko metoda firm zewnętrznych na biznes i zarobienie kasy?
Edytor zaawansowany
  • 01.09.17, 11:17
    Osobiście nie mam doświadczenia, ani nikogo znajomego, który mógłby potwierdzić moje przypuszczenia :) Jednakże, moim zdaniem opłaca się- spójrzmy chociażby na redukcję kosztów związanych z wynajmem lokalu i zatrudnieniem pracowników biurowych, zakupem wyposażenia biurowego. Dla osób prowadzących działalność w domu myślę, że to naprawdę dobre rozwiązanie. Pozdrawiam!

_____

Zwrot podatku z Niemiec Wrocław
  • Gość: Zbyszek IP: *.play-internet.pl 02.09.17, 10:38
    Ja nie wiem, ja prowadzę firmę od wielu lat, kiedy nikt nawet nie myślał o instytucji wirtualnego biura i jakoś sobie radzę. Zobaczę co się wywiąże w tej dyskusji, może zmienicie moje zdanie... :)
    Pozdrowionka.
  • Gość: Krzysztof IP: *.play-internet.pl 11.09.17, 11:52
    No tak, wychodząc z takiego założenia, to można w ogóle nie korzystać z nowinek. Kiedyś ludzie żyli bez telefonów komórkowych, e-maili itd i też prowadzili biznes i sobie radzili. Ale świat idzie do przodu i chyba dobrze jest korzystać z tego, co nam daje, aby ułatwić sobie życie i pracę i jedną z takich rzeczy jest wirtualne biuro właśnie...
  • Gość: Moniaaaa IP: *.play-internet.pl 05.09.17, 21:47
    Ja uważam, że to bardzo fajna sprawa. Choć wszystko zależy od tego, jaki biznes się prowadzi. Są takie sytuacje, gdzie posiadanie prawdziwego biura jest konieczne. Ale dla małych, jednoosobowych firm takie rozwiązanie może być bardzo korzystne.
  • Gość: Anuśka IP: *.play-internet.pl 01.10.17, 10:18
    Wpadły mi w oko w internecie trzy takie pojęcia: wirtualny adres, wirtualne biuro i wirtualny sekretariat. Czym one się właściwie od siebie różnią?
  • 05.10.17, 21:02
    Wirtualny adres - dostajesz od firmy zewnętrznej jej adres
    Wirtualne biuro - firma zewnętrzna kompleksowo zajmuje się twoimi sprawami biurowymi + inne dodatki, np. Business Concierge.
    Wirtualny sekretariat - w firmie zewnętrznej dostajesz numer telefonu i zostaje oddelegowana osoba, która odbiera telefony, ewentualnie zajmuje się mailami i listami.
  • Gość: Jolka IP: *.dynamic.chello.pl 16.10.17, 20:35
    a czy ktoś z Was słyszał o usłudze Business Concierge?
  • Gość: Patryk IP: *.dynamic.chello.pl 21.10.17, 11:15
    Tak, ja słyszałem. To inaczej kompleksowa obsługa biura. Tutaj na tej stronie znajdziesz fajny opis dunevia.de/bussines-concierge
  • 23.10.17, 12:54
    To zależy. Czasem konieczne jest posiadanie biura "stacjonarnego", bo to wynika z charakteru działalności. Czasem wystarczy podać swój telefon i e-mail, a czasem opłaca się zrzucić "sekretariat" na wirtualne biuro. Ale warto też takie biuro sprawdzić choćby pod punktem tego czy sami odbierają telefony i co mówią. Trzeba mieć na uwadze, że ludzie są coraz bardziej niecierpliwi. Często zdarza się, że ktoś dzwoni i chce mieć od razu jasną informację. Jeśli miła pani w słuchawce powie: proszę o kontakt na e-mail, albo przekażę pana pytanie, itd. to kontakt może się w tym momencie urwać... Więc wszystko zależy od branży.
    ---------------
    zdjęcia ślubne Warszawa

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.