10.07.18, 12:37
Witam :) Mam nietypowy problem a właściwie mój brat. Niedawno okazało się, że jego małżonka biorąc z nim ślub pół roku temu powiedziała "tak" ze względu na majątek brata. Adwokaci w Poznaniu mówią jasno, że sprawa powinna być bez większych problemów wygrana a majątkiem nie będzie się musiał w dużym stopniu dzielić a nawet jest szansa, że wcale. Czy to możliwe?
Edytor zaawansowany
  • r.emik 06.11.18, 14:26
    Oczywiście, jeśli nie było rozszerzenia wspólności majątkowej na majątek brata, który posiadał przed ślubem, to tak. Dzielą się majątkiem "zdobytym" w trakcie trwania małżeństwa.
    ------------
    program książka przychodów i rozchodów
  • agraffka 08.11.18, 11:13
    Najlepiej będzie jeśli zasięgniesz jeszcze dodatkowej wiedzy zanim złożycie wniosek do sądu o sprawę. Możesz poczytać blogi czy fora prawnicze w internecie, na których wypowiadają się adwokaci i specjaliści w tym temacie. Jednak opinia adwokata nie zawsze wystarcza i jest poprawna.

--
    Zapraszam na mojego bloga - Pewny-Prawnik

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.