Dodaj do ulubionych

podatek od wynajmu garażu

18.02.19, 12:22
Nie mam samochodu, więc postanowiłam wynająć garaż. Biorę za to 180 zł miesięcznie. Byłam w US. Pokazałam tam pani wyciąg z rozliczenia czynszowego ze spółdzielnią, gdzie stoi, że opłacam stanowisko garażowe- 30,50 zł oraz fundusz remontowy garazu- 37,54 zł. Wydawało mi się, że od kwoty 180 zł powinnam odjąć te kwoty, które płacę do spółdzielni mieszkaniowej i dopiero od tej pomniejszonej sumy płacić podatek 8,5%. Urzędniczka stwierdziła, że jednak muszę płacić owe 8,5% od całości pobieranej opłaty. Tak ma być?
Edytor zaawansowany
  • aguzierowicz 11.03.19, 15:34
    hmm... Z urzędnikami nigdy nie wiadomo. Ja jak mam takie problemy to korzystam z darmowych porad prawnych:) Polecam Panią adwokat Sandę sg-adwokat.pl . Raz w tygodniu chyba udziela ona darmowych porad prawnych. Mi zdarzyło się korzystać już 2 razy
  • tapatik 21.03.19, 17:10
    O ile kojarzę to te 8,5% to jest podatek ryczałtowy, czyli płacisz podatek od tego co zarabiasz bez żadnych odliczeń, ale za to nie musisz się babrać z księgowością.
    Jeśli chciała byś odliczać ponoszone przez Ciebie wydatki to musisz założyć działalność gospodarczą, ale wtedy będziesz płacić 19%, a nie 8,5%.

--
    Kiedy masz spokojną chwilę bez niepokoju, zmartwień i problemów ... nie ciesz się.
    Życie po prostu przeładowuje broń.
  • judytaflis 01.04.19, 17:01
    Sądzę, że w tym przypadku dużo zależy od umowy. Jeśli w umowie wpiszesz jaka jest kwota opłat do spółdzielni, a jaka jest kwota Twojego "zysku", wtedy będziesz opłacała podatek od mniejszej kwoty. Przynajmniej w moim urzędzie tak twierdzą.
  • mikorudel 02.04.19, 06:51
    Niektórzy płacą, a inni nie płacą.
  • rrafi 26.04.19, 18:14
    może skonsultuj w innym US?
  • tapatik 26.04.19, 18:39
    Powinna się konsultować w swoim US, bo to ten US będzie ją rozliczał.
    Ewentualnie może wystąpić na piśmie do US o interpretację przepisów.

--
    Kiedy masz spokojną chwilę bez niepokoju, zmartwień i problemów ... nie ciesz się.
    Życie po prostu przeładowuje broń.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka