Dodaj do ulubionych

Gdzie odbywać aplikację radcowską?

12.07.19, 11:42
Witam,
poszukuję osób, które mogłyby podzielić się spostrzeżeniami na temat odbywania aplikacji w Izbach wrocławskiej oraz wałbrzyskiej. Studia za mną, zatem chcę wybrać Izbę, w której moge odbyć aplikację. Czy możecie podzielić się swoimi opiniami?
Edytor zaawansowany
  • aplikantka 14.07.19, 12:56
    Hej :)
    jestem aplikantką I roku w OIRP w Wałbrzychu. Bardzo długo zastanawiałam się, które miasto wybrać ( na codzień pracuję we Wrocławiu)...Postawiłam na Wałbrzych i nie żałuję! Zajęcia odbywają się w soboty - a to pozwala mi normalnie funkcjonować w pracy, dojeżdżamy autem zawsze w kilka osób koszty się rozkładają, więc nie stanowi to jakiegoś większego problemy, a po drodze można zawsze coś przedyskutować ;) Na pierwszym roku odbywają się obowiązkowe praktyki w sądach i prokuraturach, pomimo tego, że jesteśmy aplikantami Wałbrzyskimi nie było żadnego problemu z odbywaniem praktyk w miastach, w których mieszkamy/ pracujemy. I jeszcze jeden plus dla zajęć sobotnich - nie opuszczasz co najmniej 2 dni pracy w tygodniu (praktyki + zajęcia), a jedynie dzień / czasami kilka godzin na odbycie praktyk. Jesteśmy po pierwszym kolokwium - i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że zostaliśmy do niego przygotowani w 100%.
  • surffun1991 16.07.19, 21:46
    Cześć, jestem na II roku aplikacji i również polecam Izbę w Wałbrzychu. Zarówno prowadzący zajęcia, jak i pracownicy działu administracji są przyjaźnie nastawieni do aplikantów. Z racji tego, że Izba Wałbrzyska jest mała to większość zajęć odbywa się w kameralnym gronie. Zjazdy są w soboty, natomiast mój patron jest z Wrocławia co nie stanowi to problemu. Praktyki odbywają się w sądach właściwych dla miejsca zamieszkania (większość osób na moim roku jest z Wrocławia lub Kłodzka). Jest dużo nauki, ale atmosfera jest przyjazna.
  • paauulaa44 19.08.19, 13:57
    Osobiście nie mam doświadczenia, ale mój znajomy również odbywał aplikację w Wałbrzychu i najbardziej cenił sobie zajęcia weekendowe, które nie koligowały z dotychczasowymi zobowiązaniami.
    ___
    biuro rachunkowe Oleśnica

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka