Dodaj do ulubionych

100 proc. ZUS za współpracownika

IP: *.connecta.pl 31.03.08, 18:50
Podstawą tego absurdu jest inny absurd - dlaczego prowadząc działalność gospodarczą trzeba płacić ZUS nawet gdy się nie ma żadnych dochodów? To odstrasza wielu drobnych entuzjastów, którzy coś by tam sobie porobili, ale boją się spróbować, bo zusowski zegar tyka i za każdy miesiąc trzeba wywalić kasę - niezależnie od tego, czy coś ruszyło z miejsca czy nie.
Edytor zaawansowany
  • Gość: Sz. IP: 89.243.216.* 03.05.08, 13:49
    Dlatego właśnie jestem w UK. Tutaj osoba prowadząca działalność płaci składki na zakończenie roku podatkowego. Odpowiedni procent od uzyskanego przychodu. W Polsce prowadząc działalność można nie zarobić nawet na przysłowiowy "chleb" ale 700 zł na marnotrawców z ZUS trzeba wysupłać.
  • Gość: Ringit IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.05.08, 11:58
    Jest to bandytyzm i terror fiskalny, proszę o komentarz
  • Gość: Sabina Szczepańska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.05.08, 10:31
    To rzeczywiście absudr. Ale dziwię się, że ludzie prowadzący własną działalność gospodarczą płącą pełne składki, jak można płacić tylko zdrowotną - ok.200 zamiast 800. (chociażby www.maly-zus.pl) Przedsiębiorca jak sama nazwa wskazuje powinien być przedsiębiorczy, a nie marnować swoje pieniądze na jakiś zus z którego nie będzie wymiernych korzyści. Czy naprawdę mamy liczyć na godziwą emeryturę z zusu odprowadzając comiesiąc 800 zł? czy może lepiej wierzyć w to, że sytuacja w szpitalach, służbie zdrowia się poprawi i nie będziemy czekać po 2 lata na konieczny zabieg? Czy ktoś wierzy w "cud irlandii" minęło pół roku nowego rządu - czy coś się zmieniło? Kobiety wyjeżdżają rodzić za granicę, szczególnie te, które odprowadzają składki ze swojej działalności, to tak ma wyglądać cud - a może czegoś nie zrozumiałam? a tak na marginesie - ja płacę tylko składkę zdrowotną ze swojej działalności - nie będę wrzucać ciężko zarobionych pieniędzy do dziurawego worka zus. powodzenia tym, którzy płacą pełny zus!
  • Gość: zdegustowany IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 13.10.08, 11:36
    Czy w ogole ZUS jest "aparatem konstutucyjnym" bo wg mnie ma sie niejak do demokratycznego kraju. Chcialbym moc decydowac gdzie ida moje pieniadze i kto nimi zarzadza "przedemerytalnie". Czasy gdzie pracowalo sie "dla panstwa" i Panstwo mialo mi zapewnic "przyszlosc" (czytaj SOCJALIZM) jak widac jeszcze u nas trwa. Nic dziwnego ze RP nadal traktowana jest jak kraj bloku wschodniego a nie europa. Niby jestesmy w UE ale europa wg mnie zaczyna sie od Niemcowa jak dla mnie. ZUS natomiast to wyludzanie haraczu, ktory PLACE BO MUSZE. A chcialbym zadbac sam o swoja przyszlosc i wiem ze zrobilbym to lepiej niz "specjalisci od 5 bolesci z zusu".

Place emerytalne - wolalbym jednak sam gdzies ulokowac pieniadze na wyzszy %. Malo tego sadze ze pieniadze ktore wplacam z lat pracy przepadna w wiekszosci na "prowadzenie biura" - taki maja piekny budynek, przeciez ktos musi na to klasc siano.

Place chorobowe - a i tak idac do lekarza albo trzeba dac w lape, albo isc prywatnie, alebo czekac 2 miechy w kolejce (na bardziej skomplikowane badania). KPINA!
    Oddajcie mi prawo do rozporzadzenia wlasna skladka wtedy bede wiedzial gdzie wykupic sobie ubezpieczenie zdrowotne. Pojde do jakiego "medicovera".

Jesli nie chca likwidowac ZUSu powinni dac ludziom wolny wybor! Co wy na to?
  • Gość: ds IP: 188.33.1.* 23.02.10, 11:24
    Jak uniknąć ZUS?
    zus.pox.pl/bezskladek.htm
  • Gość: bolek IP: *.nat.umts.dynamic.eranet.pl 28.07.10, 19:04
    bezpieczny
    --
    mikrofony

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka