11.06.18, 12:14
Drodzy Sąsiedzi,

Dzień dobry! Postanowiłem spisać w dostępnym dla wszystkich miejscu ustalenia z pierwszego sąsiedzkiego spotkania z ostatniej soboty. Tutaj będzie można wszystko doprecyzować i uzupełnić i łatwiej będzie pozostać w kontakcie. Jak już się wszyscy odnajdziemy, możemy to forum zamienić w prywatne.

A więc ustalenia z soboty:

- Pani Grażyna próbuje nas umówić z Developerem na piątek na 18:30
- Sami spotykamy się pół godziny wcześniej czyli o 18:00, żeby ustalić ostatnie szczegóły

Lista uwag dotyczących części wspólnej (prośba o dopisanie tego, o czym zapomniałem):
1. ogrodzenie działki (całość oprócz frontu) - chcemy naprawy i zabezpieczenia podmurówki i zabezpieczenia (pomalowania) metalowych elementów
2. ogrodzenie front – wymaga pomalowania, naprawy pogiętych elementów metalowych, naprawy starej podmurówki (ten kawałek, gdzie są odpadające płytki)
3. wymiana uszkodzonych szafek elektrycznych i gazowej
4. naprawa uszkodzonej rynny (sam początek od strony parkingu / wjazdu)
5. !! poziom kostki przed budynkiem powinien być 3 cm poniżej poziomu wylewki na klatce schodowej – czyli ok 4 cm poniżej leżących już płytek !! jest to dokładnie narysowane w projekcie. Moim zdaniem nie powinniśmy się zgadzać na żadne dorabiane progi za drzwiami i inne prowizorki.
6. umożliwienie wjazdu dla dwóch samochodów przez bramę przesuwną - tak jak to dziś wygląda nie ma fizycznej możliwości bezkolizyjnego skorzystania z dwóch miejsc parkingowych, które były w projekcie
Tak wygląda lista wad w części wspólnej. Do negocjacji warto też wykorzystać różnice pomiędzy wyglądem rzeczywistym inwestycji, a wersją na wizualizacji
7. parapety zewn. powinny być grafitowe, mamy to nawet zaznaczone w prospekcie, który był załącznikiem do aktu notarialnego i umowy develop.
8. elementy ozdobne między oknami parteru i piętra od strony parkingu wyglądają znacznie gorzej niż w wizualizacji, o jakości ułożenia nie wspominając.
9. ogrodzenie zarówno z boku i jak i od frontu jest w 100% nowe i wygląda nieporównanie lepiej.
Jeszcze są niedoróbki związane z jakością wykończenia wewnątrz. Zakładam, że indywidualne rzeczy każdy będzie wskazywał sam, ale tematy przekrojowe warto załatwić wspólnie:
10. wilgoć
11. bardzo niska jakość tynków na klatkach
12. nierówno położone płytki na balkonach (opaska)
13. niepomalowane i nierówne poręcze na klatkach
14. zbyt wysokie osadzenie drzwi wejściowych na klatki
15. niska jakość wykonania płyt gipsowych na poddaszach i klatkach (w czwartej klatce już popękane na łączeniach)
W ramach częściowej rekompensaty możemy uzgodnić:
16. utwardzenie eko-kostką terenu przy ogrodzeniu (między drzewami) i przesunięcie oświetlenia do samego ogrodzenia, żeby powiększyć zbyt wąski parking
17. utwardzenie najbardziej grząskiego fragmentu ulicy Bukowej, bo po deszczach tam jest bagno
18. na Srebrnej mieszkańcy zostawili sobie studnię plus pompę do podlewania terenu i odpowiednie gniazdo elektryczne
19. … im więcej pomysłów tym lepiej
Proszę roześlijcie link do tego tym Sąsiadom, do których macie kontakt.
Pozdrawiam
Przemek
Edytor zaawansowany
 • dante7pp 11.06.18, 12:49
  Mnie jeszcze zastanawia miejsce usytuowania skrzynek pocztowych na listy, bo to nigdzie nie widzę. Pozdrawiam Marcin Gendek
 • pdy 12.06.18, 09:46
  Czyli:
  20 . lokalizacja skrzynek pocztowych
  i jeszcze jedna bardzo ważna informacja
  21. Aktualne ogrodzenie nie jest ogrodzeniem naszej działki. Tym bardziej powinno zostać poprawione. Od strony drogi jest odsunięte od drogi wgłąb naszej działki o 40 cm. Od strony ogródków jesteśmy wgrodzeni w działki sąsiednie 50 cm. Granice wzdłuż parkingu i na końcu działki są w miarę ok.
 • lukwrob 12.06.18, 22:36
  Dzisiaj skończono elewację. To jest kolejna rozbieżność pomiędzy wizualizacją a inwestycją. Przytaczam fragment opisu osiedla ze strony dewelopera,
  "Elewacja też zrywa obowiązującymi trendami, my kreujemy własne! Jasny tynk o fakturze drewna w kolorze norweskiej sosny oraz elementy na elewacji zdobione płytkami ręcznie formowanymi przypominającymi starą cegłę w barwie piasku dopełniają całości." wszystko się zgadza, ale tylko od przodu, tył budynku mamy wykończony tynkiem dekoracyjnym. Jeśli nie ma mowy o stronie elewacji, np. frontowa lub boczna, opis mówi o całości elewacji.
 • dante7pp 16.06.18, 18:23
  22. Daszki nad wejściami. Zdaje się że każdy producent uzależnia gwarancję na drzwi zewnętrzne wejściowe od zabezpieczenia ich od warunków atmosferycznych za pomocą daszków.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.