• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

wasze hity i kity Dodaj do ulubionych

• 08.07.11, 16:00
    bardzo jestem ciekawa waszych hitów i kitów z kosmetyków do pielęgnacji, makijażu i wszelkiego rodzaju naturalnych/bio/eco produktów i akcesoriów; najlepiej z krótkim uzasadnieniem
    myślę, że byłby to bardzo pomocny wątek dla wszystkich przechodzących na "zieloną stronę"

pozdrawiam
    dominika
    Edytor zaawansowany
    • 10.07.11, 21:34
      Gdybym miala tu zrobic liste, to samo pisanie zajeloby mi ze dwa dni. Zajrzyj do watku "polecane sklepy", poprzegladaj oferte, wybierz cos dla siebie, naprawde trudno radzic- kazdy ma inne potrzeby, mozliwosci finansowe, itp.
      • 10.07.11, 22:25
        nic na siłę oczywiście ale może któraś z dziewczyn będzie chciał podzielić swoimi ulubionymi i tymi nietrafionymi zakupami w kategorii bio/eko

lista sklepów to lista sklepów, to tak jak bym ci poleciła rossmanna albo superpharm żebyś sobie poszła i znalazła coś fajnego;)

a jakbyś jednak znalazła chwilę to podziel się swoimi hitami i kitami, nie musisz tego robić w jednym wpisie, równie dobrze może to być "powieść w odcinkach":)

pozdrawiam
        • 11.07.11, 00:37
          Tam jest moja kosmetyczka, Ostatnio jako dominika 34, rok wczesniej Dominika 33. Moze tam cos znajdziesz :-)
          • 12.07.11, 18:42
            w przyszłości na pewno wypróbuję 2 marki o których pisałaś na zeberce - Alverde i Alterra, bardzo atrakcyjne cenowo
            • 27.07.11, 09:28
              Alterra - właśnie "na próbę" kupiłam mydło w kostce oliwkowe, jestem bardzo ciekawa efektu. Cena faktycznie atrakcyjna i wiele pozytywnych opinii. Ja jestem ostrożna w tym ekotrendzie, coś nie pasuje mi że nagle wszyscy chcą się przestawić na zielono. Produktów jest coraz więcej na półkach ale jeśli poczytasz kilka sensownych artykułów, to zobaczysz, że tych prawdziwie eko wcale nie jest tak dużo. Jeśli chodzi o mnie to szukam z polskich produktów.
              • 11.04.12, 15:01
                Hej eko-trend jest rosnący i super. Polecam naturalne kosmetyki z mydlarni u franciszka. Przynajmniej będziesz wiedziała co sobie aplikujesz u jak to jest wytwarzane. Nie wspomnę o samych zasługach dla mojego ciała, jakie zrobiły OLEJ ARGANOWY czy AŁUN! <3
                Nie wierzysz? Zobacz co piszą inne dziewczyny :)

.....................................................................
                www.facebook.com/mydlarniaufranciszka
                www.mydlarnia.info/100--naturalne-oleje-cat-218.aspx
    • 28.07.11, 15:17
      Dla mnie taki taki byly bardzo pomocny ponieważ moja wiedza nt. eko kosmetyków jest poki co bardzo ograniczona. Wiadomo ze, dla kazdej z nas co innego jest dobre (rozne cery, preferencje, problemy) ale na pewno sa produkty, ktore sa takim obiektywnym hitem lub kitem :-) Ja jako ogolnoludzki hit moglabym wymienic piling solny z oliwą beEco flosleku. Z upraw ekologicznych - wiec prawdziwie eko. No i czy kazdej z nas czasem lub czesto nie jest potrzebny piling?

Moj drugi hit to puder bambusowy BU. Na tlustą cere idealny - matuje. Troszke mnie przerazil fakt ze jest bialy ale po nalozeniu na twarz robi sie transparentny. Aczkolwiek dziewczyna z sniada czy ciemna skórą chyba moglaby wygladac jak w bialej masce ;) Ja mam jasna skore wiec dla mnie ta bialosc/ transparentnosc jest ok.

---
      carpe diem
    • 29.07.11, 09:10
      Dla mnie niebywałym hitem jest dezodorant w sztyfcie ALOE EVER SHIELD ALOES firmy Forever. Jest naturalny, nie zatrzymuje potu, a likwiduje nieprzyjemny zapach. Można go stosować zaraz po depilacji.
      --
      uroda jest jak kwiat - należy ją pielęgnować...
      kosmetyki oriflame
      • 02.08.11, 12:07
        o wlasnie!!! dezodorant!
        ja od lat uzywam solnego dezodorantu... nawet juz nie pamietam gdzie go kupilm :-)
        dla mnie to zdecywany hit ekologiczny!
        --
        carpe diem
        • 12.04.12, 13:23
          Jeżeli chodzi o dezodorant solny, to może chodziło o AŁUN W SZTYFCIE? Dla mnie mistrzostwo świata. Wyjaśniam dla czego, do wszystkich zwykłych dezodorantów czy antyperspirantów przyzwyczajam się bardzo szybko. Poza tym każdy moim zdaniem, dezodoranty powinny być tylko antyperspirantami a pachniemy perfumami. :)

Podaje link, możecie też podyskutować na FB :)
          www.facebook.com/mydlarniaufranciszka
          www.mydlarnia.info/dezodorant---krysztal-alunu-w-sztyfcie-cat-230-id-853.aspx
    • 08.08.11, 11:37
      a moje hity to olejki naturalne nierafinowane - do twarzy zamiast kremu, pozbyłam się problemów, skóra nawilżona i nie woła pić jak wcześniej - jojoba, avocado, migdałowe. To samo do włosów, plus peeling solny domowej roboty - fusy po kawie z ekspresu, sól i żel pod prysznic albo oliwka w wersji nawilżającej. Teraz będę testowała orzechy piorące i masła kakaowe i shea. Polecam też Alterrę.
      • 08.08.11, 13:12
        ja wypróbowałam orzechy piorące i dla mnie to niestety kit
        kupiłam z myślą o praniu niemowlęcych ubranek, ale nie sprał plam po ulaniu więc chyba z innymi też nie da rady:/
        może dam im jeszcze jedną szansę ale sama nie wiem do czego, bo ciuchów starszej córki to na pewno nie dopiorą bo z nimi nic nie daje sobie rady;)
        jeśli któraś jest z Wawy, to mogę odstąpić porcję orzechów do wypróbowania, żeby mąż widział że ich ubywa:D
        • 13.08.11, 01:40
          Masz racje, orzechy nie dopieraja, nawet przy dodaniu odplamiacza (probowalam ekologicznego.np. w Selgrosach jest Alma Win). To prosze sobie teraz wyobrazic jak wygladaja ubrania i posciel niejakiej pani Jusis, ktora nie dosc, ze pierze w orzechach to jeszcze doklada do wsadu pieluchy i swoje wielorazowe podpaski ;-P
          • 15.08.11, 20:21
            Błeeeee
            Dla mnie orzechy to też kit, niestety, oddałam koleżankom. Trzymam się proszków i płynów, hitem pozostaje Sonett, przez moment jakoś nie widziałam w sklepach i już myślałam, że firma się wycofała z polskiego rynku, ale jednak jest.

16%VOL
            22%VAT
            • 16.08.11, 13:27
              o ile można go nazwać naturalnym, bo to chyba jednak jakiś rodzaj chemii (oj nie chciało się nosić teczki...;)), ale polecany przy ekologicznym sprzątaniu, więc chyba się kwalifikuje??

30 gram kwasku zagotowałam z wodą, potem to jeszcze sobie stało, ale nie wiem czy miało wpływ na rezultat - czajnik jak nowy, zero kamienia

wcześniej do odkamieniania używałam octu ale nie działał aż tak dobrze
              • 18.08.11, 21:14
                Jezu, nie dajmy się zwariować, czyszczenie czajnika kwaskiem cytrynowym to też "chemia", bo zachodzą reakcje chemiczne... Sonett jest jednym z liderów w produkcji produktów przyjaznych środowisku, więc nie mam wyrzutów sumienia, że mam czyste gacie piorąc w nim.

Btw, ja czyszczę czajnik octem, który jest jednak mniej przetworzony niż kwasek, skoro chcesz byś świętsza od papieża w kwestiach noszenia ekologicznej teczki:)

16%VOL
                22%VAT
            • 16.08.11, 17:16
              Mnie orzechy nie do końca przekonują. Ale plama z herbaty się wyprała.
            • 29.09.11, 12:53
              Orzechy u mnie się sprawdzają, ale tylko do mało zabrudzonych (i mało przepoconych) ubrań, bez żadnych plam, takich np. raz nałożonych i pranych dla odświeżenia. Z większymi brudami i plamami faktycznie nie dają sobie rady. Poza tym zawsze wrzucam ich więcej niż piszą na stronach (tak z 10 łupin) i często wymieniam na nowe (co 1-2 prania).

--
              Niezależny magazyn literacki: archipelag-magazyn.pl
            • 12.04.12, 13:58
              Orzechy są całkiem dobre jak dla mnie. Poradziło też mydło, wszystko zależy od tego jakie plamy. Jest jednak coś dla mnie nie zawodne - MYDŁO! Dla łatwiejszych plan szare zwykłe mydło, natomiast dla uzyskania efektu oraz cudownego zapachu - płatki mydlane.

O to co ja stosuję oprócz szarego mydła:
              www.mydlarnia.info/ekologiczne-pranie-cat-221.aspx
    • 17.10.11, 09:05
      Dla mnie absolutnym hitem są zestawy półproduktów do samodzielnego mieszania kosmetyków, np. www.e-naturalne.pl/pl/p/TONIK-NAWILZAJACO-ZLUSZCZJACY-Z-EKSTRAKTEM-AHA-3/139. Po pierwsze ceny są niższe niż kupowanie gotowych kosmetyków naturalnych, po drugie zawsze wiem, co znajduje się w środku i po trzecie mam niesamowitą frajdę z takiej "zabawy" w robienie kosmetyków. Takie zestawy kupuję albo na Allegro, albo w różnych sklepach internetowych, których teraz jest mnóstwo w Sieci, każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.
    • 20.02.12, 14:35
      Moim hitem jest ostatnio seria eko z Rossmanna Alterra i kosmetyki z Mydlarni u Franciszka. Alterra była moimi pierwszymi ekokosmetykami, ale teraz już właściwie większość mam z Mydlarni. Najbardziej polecam olejek Arganowy i mydełka z Aleppo. Mydła świetnie sprawdzają się w pielęgnacji cery i włosów. Ja uzywam ich właściwie do całego ciała :) A olejek jest genialny jesli chodzi o problemy z cerą, ale jego zastosowanie jest też super uniwersalne. Ja uzywam go jako krem na noc, odżywka do włosów i do paznokci!
      • 13.04.12, 13:08
        U mnie także króluje Mydlarnia u Franciszka a nr 1 jest Glinka GHASSOUL z Maroko. Idealna do nakładania zamiast szamponu. Włosy lśnią są miękkie a co najważniejsze dla mnie wyglądaja po prostu zdrowo.
        Pozdrawiam
        • 03.09.12, 19:26
          Porównując ceny z innymi sklepami, Mydlarnia ma jakiś kosmos. Mydła można kupić o wiele taniej.
    • 24.02.12, 00:56
      dla mnie mega bio hitem jest tonik 100% z Manufaktury. jest bezzapachowy, bez parabenowy itd. ja miałam zawsze duży problem z tonikiem bo przesuszał mi i tak suchą skórę, a tego mogę używać bez problemu.
      kitem dla mnie jest peeling z granatu bielendy. wczoraj kupiłam i pachnie tragicznie...
    • 27.05.12, 22:22
      ja polecam kosmetyki z serii aguabelle szczgólnie krem na noc naturalnie24.pl/sklep,14,80,aquabelle-nourishing-_krem-na-noc_-50ml super nawilża i nie podrażnia mi skróry. jestem na prawdę z niego zadowolona. Pozdrawiam:)
    • 03.09.12, 03:01
      A ja szczerze polecam Mydło Marsylskie w płynie z olejem arganowym Bio marki SAVONNERIE -
      duża litrowa butla. Płynem tym myje się cała moja rodzina, włącznie z alergicznym dzieckiem. Nie wysusza skóry, jak zwykłe mydła w płynie, zostawia piękny zapach, zarówno na skórze jak i w całej łazience. Podobno można też myć nim włosy (tak piszą na ulotce, ale do tej pory tylko mój mąż się na to zdecydował).

Miesiąc temu kupiłam je w promocji na www.bazaarproeco.pl
    • 26.09.12, 21:31
      Witajcie,

Ja lubię serię Ecobeauty z Oriflame, naprawdę nie można sie przyczepić co do składu inci.
      świetne składy maja następujące firmy także : Phenome, Pat&Rub, Weleda,

Sprawdziałam serię z rossmana - i niestety całkowicie nie dla mnie z powodu zapachi i ciężkiej oleistej konsystencji.
      Używam w domy sody, octu itp, ale czasem musze niestety sięgnąć po chemię, ale staram sie to robić rzadko.

--
      Ekomagdalenas Blog
    • 22.10.12, 19:34
      Ja polecam zdecydowanie mydło z czerwoną glinką (www.mydlodajnia.pl), jest rewelacyjne, nic tak nie oczyszcza cery i skóry jak to mydełko, mnie wystarcza na bardzo długo, i nie jest tak drogie, a nawet gdyby było i tak warto,pzdr. link----- mydlodajnia.pl/index.php?route=product/product&product_id=59
    • 29.01.13, 13:19
      Jest taka marka naturalnych kosmetyków z Niemiec - Logona. 100% natury, bez żadnych olejów, dodatku nafty itp. Są bardzo wydajne, więc jedno opakowanie wystarczy na dość długo. Polecam miętową piankę oczyszczającą - super dla cery mieszanej i tłustej.
    • 29.01.13, 19:41
      Na popękane usta i spierzchnięte dłonie u mnie zawsze sprawdza się Bogate Serum Essential Care.
      www.martiniqa.pl/oliwny-gaj-do-twarzy/820-bogate-serum-50g.html
    • 27.02.13, 11:48
      HITY:
      olejek z marakui do cery naczynkowej avebio
      hydrolat z niesmiertelnika
      woda z neroli
      masło shea, czyste, rafinowane avebio

KITY:
      mleczko do ciała z olejem arganowym Lorient
      żel po prysznic Marius Fabre
      maski algowe Organique
      krem No-scar

• 28.05.13, 18:24
      Drogie Panie! Hitem jak dla mnie jest serum bez konserwantów jest na bazie naturalnych substancji. Moja mama tego używa od niedawana i jest bardzo zadowolona. To sie nazywa "Serum2h z czynnikami wzrostu"
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.