• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Uczulenie na balsam peruwiański

• 12.05.06, 13:30
    Czesc.Mam 22 lata, od dłuższego czasu mam uczulenie(jak sie okazało po wielu
    diagnozach) na balsam peruwiański.Obiawia sie to swedzoąca wysypką na
    dłoniach i różnych zgięciach.Wiem,że balsam jest składnikiem kosmetyków
    zapachowych,mydeł i proszków do prania.Obecnie myję się mydlem Biały Jeleń bo
    inne mnie uczylają ale więcej nie wiem co mam robic. Do natłuszczania skóry
    mam robiona maść ale przeciez,na tym nie mozna przestac. Prosze o jakieś rady
    i sugestie. Pozdrawiam Karolina
    Edytor zaawansowany
    • 15.05.06, 11:02
      najpierw skorzystaj z wyszukiwarki :)
      te watki pojawialy sie tu ciagle...

a mydlo zamow u Mychy www.ekosens.pl

--
      kocie muzeum
      kilka f(k)otek
    • 15.05.06, 23:25
      a czy wiesz jaka jest łacińska (chemiczna) nazwa balsamu peruwianskiego?
      --
      za każdą odnosząca sukces kobietą stoi mężczyzna...który chciał jej w tym
      przeszkodzić

www.littlemy.blox.pl
      • 16.05.06, 13:44
        niestety nie wiem
        • 16.05.06, 13:51
          Balsamum peruvianum?
    • 16.05.06, 18:14
      na te wysypki moze pomoze Ci olej wiesiolkowy, albo lniany - stosowany takze
      wewnetrznie (na zimno - do salatek i dan, oraz do picia - np. 1 lyzka dwa razy
      dziennie), oraz do smarowania.
      W aptece mozesz tez kupic masc cholesterolowa - moze pomoc w przypadku suchych
      zmian alergicznych, ale nie o odczynie zapalnym. czesto jest wlasnie skladnikiem
      robionych w aptekach masci.
      do mycia - takze polecam Ci mydelka z ekosensu, potem mozesz przemyc skore
      rozcienczonm sokiem aloesowym (1:1 z woda przegotowana), albo samym sokiem -
      polecam aloes, bo dziala kojaco w przypadku egzem, tradziku, suchej skory (ja np
      stosuje jako tonik po umyciu mydelkiem naturalnm). przywraca kwasne ph skory, bo
      po mydle moze byc toche zbyt zaadowy odczyn.

No i moze warto smarowac skore olejkiem migdalowym, polecany jest czesto dla
      dzieciaczkow z wrazliwa skora.
      pozdarwiam

• 17.05.06, 11:59
        Dzieki za rade,czasami to nie wiem co mam robic.A fajnie jest dowiedzieć sie
        jak inni sobie radzą;) pozdrawiam
        • 17.05.06, 12:06
          Figatkarol, tu poczytaj:
          www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=20955
          Asiabed - jakiego soku z aloesu używasz? Prosto z liścia czy jakiejś firmy?
          • 17.05.06, 18:18
            kupuje sok z Laboratorium Natury (niestety konserwowany chemicznie - w ilosci
            minimalnej, ale jednak), czasem kupuje sok z firmy ProNatura. Ale to tylko
            dlatego, ze nie mm kasy na lepszy. W sklepie ekosfera.pl sprzedaja sok z eko
            upraw, konserwowany kwasem cytrynowym. ale jest troche drozszy.
            Ale ten, ktory stosuje, jest oki (tylko musi byc czysty sok, nie jakies tam
            aloes live, bo ta seria to ponoc niewypal).
            jest jeszcze aloes z firmy ProActiv, niby konserwowany naturalnymi
            konserwantami. tego produktu tez jeszcze nie probowalam. Kosztuje okolo 33 zl za
            0,5 litra. Ten z Laboratorium natury - 0,5 litra kosztuje okolo 25 zl. a ten eko
            - prawie 90 zl za litr.

• Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.