Dodaj do ulubionych

Palmiry we wrześniu

• maaciejkaa 27.01.10, 21:44
    Od stycznia nazywa sie to: Muzeum – Miejsce Pamięci Palmiry. Nazwa troche dziwna jak dla mnie, ale wazne że miejsce najbardziej odwiedzane przez turystow w Gminie Czosnów wreszcie wypięknieje.
    --
    ->> www.Czosnow.pl <<-
  • sibeliuss 13.10.10, 15:25
    Budowa Muzeum Miejsca Pamięci Palmiry dobiega końca. Teraz przyszedł czas na zgromadzenie niezbędnego technicznego wyposażenia. Zarząd Rozbudowy Miasta ogłosił przetarg na multimedialny sprzęt do nowego obiektu obok cmentarza-mauzoleum.
    www.tvnwarszawa.pl/-1,1677607,0,,muzeum_w_palmirach_kupuje_multimedialne_wyposazenie,wiadomosc.html
    --
    [url=http://forum.gazeta.pl/forum/f,11207,S_lon_Odrzuconych_O_.html]A jeśli będzie jesień...[/url]
  • tgserwis 21.10.10, 23:30
    Czy ktoś może mi odpowiedzieć na proste pytanie?
    Dlaczego w tym naszym kochanym kraju są pieniądze na pomniki, miejsca pamieci czy męczeństwa, a nie ma kasy na inwestycje służące ludziom? Przecież te 2,5 miliona złotych znakomicie zasiliłoby konto budowy kanalizacji, wodociągu, gazociągu, linii telefonicznych czy budowę dróg lokalnych.
    Nie umniejszając znaczenia miejsc upamiętnionych pragnę zauważyć, że to wszystko przeszłość. Czemu znów wydajemy kasę na pominiki a za nic mamy potrzeby bierzące?
    Oczywistym jest, że szanuję pamięć poległych, ich martylorogię ( ciekawe słowo - nieprawdaż? ), ale do jasnej anielki, trzeba żyć. I kolejny raz okazuje się, że pamięć o przeszłości jest ważniejsza od planowania przyszłości. W ten sposób nigdy nie wyjdziemy z cywilizacyjnego zacofania.
    --
    Polska to wolny kraj. Nie ma w nim szans na szybkie zmiany.

To że obrastasz w piórka, nie znaczy że wyrosną Ci skrzydła.
  • a.zablocka 23.10.10, 11:07
    Może jednak warto inwestować w historię i edukację, żeby unikać np. błędów, w tym ortograficznych…
  • tgserwis 23.10.10, 20:54
    a.zablocka napisała:

> Może jednak warto inwestować w historię i edukację, żeby unikać np. błędów, w t
    > ym ortograficznych…

A możesz mi wskazać błędy ortograficzne w mojej wypowiedzi? Bo znalazłem trzy literówki:
    - pamieci zamiast pamięci
    - pominki zamiast pomniki
    -
    --

• tgserwis 23.10.10, 20:59
    Kurczę, nie tu kliknąłem.
    Trzecia literówka to:
    - martylorogię zamiast martrologię
    I te błędy wynikają z pisania na klawiaturze a nie ręcznie. Oczywiście serdecznie za nie przepraszam.
    Poza tym jeden błąd przestankowy.
    Ale ortów jakoś nie widzę.
    Cieszę się, że jesteś purystką językową. Mimo wszysko, może lepiej byłoby ustosunkować się do tematu?
    --

• tgserwis 24.10.10, 21:40
    Cóż, muszę serdecznie przeprosić bijąc się w pierś i zwracając honor. Czytałem kika razy i nie zauważyłem. A rzeczywiście wkradl się paskudny byk.
    Oczywiście BIEŻĄCE, a nie bierzące.
    Szanowma A.zabłocka, proszę o wybaczenie i obiecuję poprawę.
    Pozostałych również.
    --

• tgserwis 23.10.10, 21:18
    a.zablocka napisała:

> Może jednak warto inwestować w historię i edukację, żeby unikać np. błędów, w t
    > ym ortograficznych…
    Poza tym powiedzcie mi Towarzyszko Zabłocka co wspólnego z edukacją ma stawianie pomników za 2,5 miliona złotych? Dobry nauczyciel poradzi sobie z uświadamianiem młodzieży bez pomników i innych obelisków ku czci. Widocznie Wy, Towarzyszko Zabłocka tego nie potraficie.
    Inwestowanie w historię jest oczywiście konieczne. Ale należy przyjąć pewne priorytety. Najpierw zapewnienie społeczeństwu potrzeb podstawowych wynikających z rozwoju cywilizacyjnego, w drugiej kolejniości sprawy pozostałe. Co z tego, że będziemy mieli społeczeństwo wykształcone i świadome historycznie oraz patriotycznie, jeśli jego członkowie będzą chodzić za potrzebą za stodołę? Pomyślcie choć przez chwilę Towarzyszko, zanim odpowiecie.

--

• a.zablocka 25.10.10, 10:33
    Fajnie, że udało się znaleźć drobnego „byczka”…
    Jeśli chodzi o porównywanie inwestycji drogowych z muzeum, to po prostu wydaje mi się ono niestosowne, szczególnie, że środki na przedmiotowe inwestycje pochodzą z różnych źródeł.
    Pozdrawiam i proponuję więcej dystansu do życia i rzeczywistości :-)
    „Towarzyszka Z”
    (niestety wyłączona spod działania ustawy lustracyjnej :-))

• tgserwis 26.10.10, 01:50
    Ale to właśnie chodzi o to, że pochodzą z róznych źródeł. Czemu muszą to być dotacje celowe? Dlaczego pieniędzy które i tak są przewidziane nie można przeznaczyć na to co naprawdę jest potrzebne? W tym tkwi główny problem. To tak samo jak w polskich urzędach. Jeśli na koniec roku na koncie dotyczącym inwestycji w sprzęt zostało ileś tam milionów, to nie można tych pieniędzy przeznaczyć na remont budynku? Co za róznica? Jeśli przeznaczam kwotę dla Ministerstwa do Spraw Róznych to co mnie obchodzi na co Ministerstwo tę kasę wyda? Ważne, żeby wydało z sensem, na rzeczy potrzebne. Na tym powinna polegać kontrola finansów.
    Wracając do ad remu. Jeśli Fundacja Na Rzecz HGW Czego chce mi dać kasę na kupno samochodu, to niech najpierw sprawdzi czy ja potrzebuję mieć nowy samochód. Jeśli Fundacja ma kasy za dużo i chce mi pomóc, to niech powie jasno: chłopie, masz do nas tyle a tyle. Wydaj to na takie potrzeby, jakie masz w tej chwili.
    Ale jeśli ta fundacja mówi mi: za naszą kasę MUSISZ kupic nowy samiochód ( mimo że na początku roku kupiłem 3 sztuki) , bo jeśli nie to kasa przepadnie, to taka działalność nie ma sensu.
    Jeśli Łunia naprawdę chce pomóc małym gminom, to niech pozwoli im decydować na co wydać środki. Gminy wiedzą lepiej niż Łunia, jakie są lokalne potrzeby.
    --

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka