Dodaj do ulubionych

Czerwona kartka dla rady gminy

09.07.11, 09:02
Dla zajętej wakacyjnymi rozgrywkami rady - czerwona kartka . Powód ? ,bezczynność w sprawach istotnych dla mieszkańców . W dalszym ciągu nie opracowano planu odwodnień , odtworzenia przydrożnych melioracji . W projektach ,dalej przydrożne rowy zastępowane są chodnikami i drogami rowerowymi ,bez wbudowania drenów . Dobry przykład dla naszych radnych dał Izabelin izabelin.pl/_n/?wpis=wpis_20110614132946 .
Obserwuj wątek
  • tgserwis Re: Czerwona kartka dla rady gminy 09.07.11, 10:45
   Wygląda na to, że niestety masz rację. Wybór nowej Rady nic nie zmienił. Dużo obiecywali przed wyborami a gdy dorwali się do stołków - nic się nie dzieje. Kaska leci, słonko świeci, jest dobrze. Można sobie pogadać, pożartować, spotkać się z kolegami i jeszcze za to wziąć pieniądze. Po co więc pracować dla dobra mieszkańców?
   Tymczasem po ulewnych opadach w mijającym tygodniu poziom wód gruntowych w Izabelinie- Dziekanówku podniósł się o jakieś 25- 30 cm, przynajmniej w mojej studzience piwnicznej. Jeszcze z 10 cm i znów trzeba będzie uruchmić pompę.
   W poniedziałek byłem w Puszczy i Wilczą Strugę w Rezerwacie im. Kobendzy można było przejść suchą nogą. Wczoraj była to już rzeczka o szerokości 6-7 metrów i głębokości ponad metr. Chyba czeka nas powtórka z ubiegłego roku. I znów wszystkie władze mają to w głębokim poważaniu.
   Może jest jakiś sposób, by wystawić Gminie rachunek za prąd zużyty do pompowania wody z piwnic ?
   --
   Kiedy zostanie ścięte ostatnie drzewo, kiedy zostanie zatruta ostatnia rzeka i padnie ostatnia ryba, ludzie zobaczą, że nie da się jeść pieniędzy.
   • l9lasica Re: Czerwona kartka dla rady gminy 09.07.11, 16:36
    Wiosenne zebrania wiejskie pokazały , że radni mają mgliste pojęcie o stanie melioracji i o kompetencjach w zakresie jej konserwacji . Albo raczej nie chcą przy tym temacie konkretnie popracować i wesprzeć Wójta . Mieszkańcy zagrożonych terenów będą szukać rozwiązania wspólnie z sołtysami ,może będą następne zebrania wiejskie na które zaprosimy zawsze kompetentnego Wójta a nie zbywających nas radnych . W sposób bardziej ultymatywny wysłaliśmy pismo do ministra środowiska ,o tym już zapewne wiesz ,bo było ono aprobowane przez mieszkańców i sołtysów . Dotyczyło to kanałów na terenie KPN . Poza obszarem Parku gmina mogła od dawna działać ,np. odtworzyć rowy melioracyjne lub jeżeli jest to nie możliwe , ułożyć dreny . Rzeczywiście przykład idzie z Izabelina .
   • hund444 Re: Czerwona kartka dla rady gminy 09.07.11, 17:52
    milenasroczynska napisała:

    > Zainteresujcie się kim są z wykształcenia przewodniczący i wiceprzewodniczący k
    > omisji infrastruktury, zagospodarowania przestrzennego i bezpieczeństwa. Może W
    > as olśni czemu tyle w tym temacie niekompetencji...
    Czyżby wiedzę i doświadczenie w dziedzinie infrastruktury czerpali tylko z google ?.Może nasza gmina i problemy są słabo zaznaczone w cyberprzestrzeni .
    • hund444 Re: Czerwona kartka dla rady gminy 10.07.11, 15:21
     Teraz na poważnie .Przewodniczący tej komisji ,sprawował tą funkcję również w poprzedniej kadencji ,był również wice rady . Nabył sporo doświadczenia i sporo nas kosztował . Dzięki jego interwencji ,modernizowana przez powiat droga Sowia Wola -Czosnów wzbogacona została o elementy znane ogółowi . Dlaczego więc teraz komisja działa niemrawo i zajmuje się mało ważnymi sprawami ? .czosnow.bip.org.pl/?tree=100
     • l9lasica Re: Czerwona kartka dla rady gminy 18.12.11, 16:54
      Sesja Rady Gminy 29. 12. 2011 .
      Brak oficjalnego zaproszenia ,nie znamy porządku obrad .
      Znajdą się na pewno życzenia noworoczne ,podziękowania dla samorządowców .
      Za wytężoną pracę ,również i w tym roku będą sowite premie .
      Zrealizowane ważne inwestycje ( drogi ,kanalizacja ,itp ) ,zażegnana powódź .
      Wyczyszczona rzeka ,rozpoczęta budowa rowów melioracyjnych ,WZMIUW za miliony zł odbuduje wały na wysokości Czosnowa . Dzięki naszym radnym .
      Przyjmijmy zaproszenie Magdy-54 ,
      • 54-magda Re: Czerwona kartka dla rady gminy 19.12.11, 07:05
       Dziękuje lasico, że chociaż ciebie interesuje to co się dzieje w naszej gminie.Myslę ,ze jak na sesję przychodziłoby wiecej mieszkańców to radni zajeliby się sprawami mieszkańców a nie jak dotychczas "głupotami".Co do oficjalnego zaproszenia to na stronie ukaże się 28.12 znając mentalność naszej gminy.Wiem też ze kiedyś na sesję nie dostał zaproszenia sołyts .Powód ;domyślam sie ze jest niewygodny dla gminy bo za dużo jest wnikliwy a urzednicy tego nie lubią .
       • maaciejkaa Re: Czerwona kartka dla rady gminy 19.12.11, 17:21
        Zaproszenie na kolejną sesję wisi już na stronie: www.czosnow.pl/news.php?readmore=810 "Znajac mentalnosc naszej gminy" pojawilo sie 10 dni przed sesją, a wśród porzadku obrad same "glupoty", czyli np uchwalenie budżetu na 2012 rok. Oj Magda, Magda, zmień lepiej dilera.
        • piotr_nowy2 Re: Czerwona kartka dla rady gminy 19.12.11, 20:01
         maaciejkaa napisał:

         > Zaproszenie na kolejną sesję wisi już na stronie: www.czosnow.pl/news.php?readmore=810 "Znajac mentalnosc naszej gminy" pojawilo sie 10 dni przed sesją, a wśród porzadku obrad same "glupoty", czyli np uchwalenie budżetu na 2012 rok. Oj Magda, Magda, zmień lepiej dilera.

         Witaj maaciejka .
         Świetny anagram . Lider opozycji , na pewno się nie obrazi .
         Zaniedbana melioracja ,powódź ,a Rada w tym czasie rozprawiała o miedzy , pamiętasz .
         Prośby mieszkańców nie były wysłuchane , aż doszło do tragedii . ,,Opozycja" też nam wtedy nie pomogła , dlatego nie zyskuje poparcia .
          • piotr_nowy2 Re: Czerwona kartka dla rady gminy 19.12.11, 20:34
           Powinna być . Dla przyzwoitości ? Jest tak wątła ,że należy ją hołubić żeby ,, nie zdechła ".
           Brak opozycji rodzi złe skojarzenia i zachowania . A Manowskiego znam m.in. z tych publikacji :
           spn-forum.org/forum2/by_wszystko_bylo_jasne018.php
         • 54-magda Re: Czerwona kartka dla rady gminy 20.12.11, 07:08
          Przepraszam a kto twoim zdaniem jest tym lideram. Czy twiom zdaniem to lider opozycji odpowiada za stan melioracji i powódz.Właśnie ta prężna rada zajmował się 3 miesiące miedzą i na czym stanęło? A kto ma tych mieszkańców słuchać.Już dawno pisałam ze gmina robi to co im jest potrzebne i z czego mają korzyści a nie to co chcą mieszkańcy.A od czego sa radni w poszczególnych miejscowościach. Zaden radny na sesji nie sprzeciwi się wójtowi no może 2 ale i tak kazda uchwała przejdzie więc o czym mówimy.Zapraszam na sesję i zapaczycie ile zostało przeznaczone na melioracje ,powódz i nie mówię tu o wałach w czosnowie bo to całkiem co innego.
        • adserserwis Re: Czerwona kartka dla rady gminy 19.12.11, 22:42
         maaciejkaa napisał:

         > Zaproszenie na kolejną sesję wisi już na stronie: <a href="www.czosnow.pl/news.php?readmore=810" target="_blank"
         Chyba jestem za stary , żeby nadążyć za nowinkami w informatyce . W sposób nie skomplikowany chciałbym uzyskać informacje ,które zgodnie z prawem powinny być udostępniane opinii publicznej . Pomijam tu wystawanie przed słupem ogłoszeniowym ,bo nie jestem bezrobotnym . W prosty sposób radzą sobie nasi sąsiedzi z Łomianek np.:www.lomianki.info/document.php?did=2384 .
         A po co to wszystko ?gminabeztajemnic.pl/ogminiebeztajemnic/
        • 54-magda Re: Czerwona kartka dla rady gminy 20.12.11, 06:57
         Przepraszam w tym miesiącu gmina zrobiła chyba "prezent "i wczesniej dała zaproszenie na sesję a zobaczcie kiedy były wywieszane w poprzednich miesiacach. I zauważcie ze nie ma jeszcze projektów uchwał które będą na sesji.Dopiero w tym tygodniu odbędą się komisje i tu znajdzie się również budżet nad którym bedą dyskutować radni.Maaciejkaa zobacz czym zajmowali się radni 2,3 miesiące temu a najlepiej cały rok.Ja nie napisałam że budżet to "głupoty" chyba ze ty tak to odebrałaś.Na temat radnych wypowiadać się nie bedę bo to trzeba samemu zobaczyć się radni pracują i wyciagać z tego wnioski.
         • l9lasica Re: Czerwona kartka dla rady gminy 20.12.11, 21:43
          Magda -54 , nie musisz się tłumaczyć ,wszyscy wiedzą jak było .To męski szowinizm ,Oni przed Tobą nie przyznają się do błędu .Masz moje poparcie , bo próbujesz to kontrolować .Nie daj się lekceważyć tym cwaniakom .
           • alex.brzozowski Re: Czerwona kartka dla rady gminy 26.09.14, 08:32
            Przy okazji wyborczej agitacji dowiedziałem się że podziękowania ( czerwoną kartkę ) otrzymali radni Pieńkowa , Czastkowa, Czosnowa , Kazunia . Nie zobaczymy ich w nowej Radzie .
            Jakie to ma znaczenie dla stanu melioracji w Brzozówce -nie dowiedziałem się .
            • adserserwis Re: Czerwona kartka dla rady gminy 26.09.14, 21:54
             alex.brzozowski napisał:

             > Przy okazji wyborczej agitacji dowiedziałem się że podziękowania ( czerwoną kar
             > tkę ) otrzymali radni Pieńkowa , Czastkowa, Czosnowa , Kazunia . Nie zobaczymy
             > ich w nowej Radzie .
             > Jakie to ma znaczenie dla stanu melioracji w Brzozówce -nie dowiedziałem się .

             Stary wątek , ale niestety aktualny
             ,,jak król nie jest szachowany to może sobie pozwolić na roszadę ""
             a kartki , czerwonej nikt nie dostał

             --
             Nie wierzę takim obrońcom przyrody, u których miłość do przyrody przeniknięta jest nienawiścią do człowieka.
              • alex.brzozowski Re: Czerwona kartka dla rady gminy 08.10.14, 21:59
               Miałem odnieść wrażenie , że drużyna peeselu uczyni swe szeregi bardziej kreatywnymi .
               Ale wymienieni radni są z okręgów z sąsiedztwem wałów wiślanych więc nijak nie mogę odnieść
               tego do przeciwdziałania podtopieniom osiedli w dolinie Łasicy. A może dalej pokutuje teoria , że to Wisła zalała południe gminy .
               A swoja drogą , czy tylko PSL czyt.( centrum , forum coś tam) wystawia kandydatów na radnych?
               zresztą to by usprawiedliwiało tworzenie kilku komitetów przez ww.stronnictwo.
               znakomicie to wypełnia przestrzeń demokracji wyborczej w Czosnowie , to rzeczywiście jakby sam ze sobą grał w szachy , świetna zabawa.
               • adserserwis Re: Czerwona kartka dla rady gminy 08.10.14, 22:42
                kolega , widzę nie zorientowany.
                ale powiem tak:
                dobrego gospodarza po wielu poczynaniach rozpoznać można
                m.in. po tym jak traktuje starego wiernego psa , aczkolwiek już bezużytecznego.
                nie wyrzuci za ogrodzenie - chyba , że to zwierz sąsiada.                --
                Nie wierzę takim obrońcom przyrody, u których miłość do przyrody przeniknięta jest nienawiścią do człowieka.
                • alex.brzozowski Re: Czerwona kartka dla rady gminy 09.10.14, 22:15
                 Za krótko tu mieszkam aby rozeznać się w klimacie ,,czosnowskiej polityki".
                 kto jest komu wierny , to nie wiem
                 Wygląda to na wielką rodzinę ,może nie Sycylia ale Wilkowyje.
                 szlaq mnie trafia jak wójt dementuje na urzędowej stronie (cyt.),,wypuszczone plotki'' , jak by nie było ważniejszych spraw od tych,, rodzinnych'' przepychanek
                 W radzie gminy potrzebna jest świeża krew , choćby tylko dlatego aby zamieszać w tej - Barei
                 Szef PSL nie bez powodu widzi inaczej skład zespołu samorządowców decydujących o rozwoju Czosnowa.


                 • 54-magda Re: Czerwona kartka dla rady gminy 10.10.14, 06:48
                  wydaje mi się ze tu mieszkańcy nie chcą zmian. tak jest im dobrze skoro mają możliwość coś zmienić i tego nie robią. trudno jest rozbić tą rodzinkę ale małymi kroczkami da się radę tylko mieszkańcy muszą się włączyć i teraz właśnie mają taką możliwość 16 listopada. ciekawa jestem czy jakies zmiany nastąpią?
                  • alex.brzozowski Re: Czerwona kartka dla rady gminy 11.10.14, 08:34
                   ,,wydaje mi się ze tu mieszkańcy nie chcą zmian"

                   To nie jest tak . Po prostu wielu mieszkańców nie ma takich możliwości.
                   Cały tydzień to praca i dojazdy , przyjeżdżamy tu jak do sypialni . Praktycznie tylko w niedzielę i czasami w sobotę jest trochę wolnego czasu.
                   informacje pod sklepikiem ? rzeczywiście jak w filmowych Wilkowyjach
                   Czy Pan Kopczewski rzeczywiście będzie miał rywalkę w wyborach? wiesz coś o tym ?
              • alex.brzozowski Re: Czerwona kartka dla rady gminy 02.11.14, 20:53
               Zależy to od nas.
               radni którzy zgłaszają się tylko po diety ,starający się odnieść korzyści materialne np z tytułu szerszego dostępu do informacji , biorący udział w komisjach i nie mający do tego predyspozycji - powinni odejść .
               to nic że przed wyborami ruszyły hurraa..inwestycje , ...może jeszcze postawią piwo i ruszamy do urny .
               a jak będzie mało to przyjedzie rodzina ze słomianek i warszafki .
               54-magda twoje pytanie powinno brzmieć inaczej , ja się nie obrażę
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka