Dodaj do ulubionych

Czerwona kartka dla rady gminy

09.07.11, 09:02
Dla zajętej wakacyjnymi rozgrywkami rady - czerwona kartka . Powód ? ,bezczynność w sprawach istotnych dla mieszkańców . W dalszym ciągu nie opracowano planu odwodnień , odtworzenia przydrożnych melioracji . W projektach ,dalej przydrożne rowy zastępowane są chodnikami i drogami rowerowymi ,bez wbudowania drenów . Dobry przykład dla naszych radnych dał Izabelin izabelin.pl/_n/?wpis=wpis_20110614132946 .
Obserwuj wątek
    • tgserwis Re: Czerwona kartka dla rady gminy 09.07.11, 10:45
      Wygląda na to, że niestety masz rację. Wybór nowej Rady nic nie zmienił. Dużo obiecywali przed wyborami a gdy dorwali się do stołków - nic się nie dzieje. Kaska leci, słonko świeci, jest dobrze. Można sobie pogadać, pożartować, spotkać się z kolegami i jeszcze za to wziąć pieniądze. Po co więc pracować dla dobra mieszkańców?
      Tymczasem po ulewnych opadach w mijającym tygodniu poziom wód gruntowych w Izabelinie- Dziekanówku podniósł się o jakieś 25- 30 cm, przynajmniej w mojej studzience piwnicznej. Jeszcze z 10 cm i znów trzeba będzie uruchmić pompę.
      W poniedziałek byłem w Puszczy i Wilczą Strugę w Rezerwacie im. Kobendzy można było przejść suchą nogą. Wczoraj była to już rzeczka o szerokości 6-7 metrów i głębokości ponad metr. Chyba czeka nas powtórka z ubiegłego roku. I znów wszystkie władze mają to w głębokim poważaniu.
      Może jest jakiś sposób, by wystawić Gminie rachunek za prąd zużyty do pompowania wody z piwnic ?
      --
      Kiedy zostanie ścięte ostatnie drzewo, kiedy zostanie zatruta ostatnia rzeka i padnie ostatnia ryba, ludzie zobaczą, że nie da się jeść pieniędzy.
      • l9lasica Re: Czerwona kartka dla rady gminy 09.07.11, 16:36
        Wiosenne zebrania wiejskie pokazały , że radni mają mgliste pojęcie o stanie melioracji i o kompetencjach w zakresie jej konserwacji . Albo raczej nie chcą przy tym temacie konkretnie popracować i wesprzeć Wójta . Mieszkańcy zagrożonych terenów będą szukać rozwiązania wspólnie z sołtysami ,może będą następne zebrania wiejskie na które zaprosimy zawsze kompetentnego Wójta a nie zbywających nas radnych . W sposób bardziej ultymatywny wysłaliśmy pismo do ministra środowiska ,o tym już zapewne wiesz ,bo było ono aprobowane przez mieszkańców i sołtysów . Dotyczyło to kanałów na terenie KPN . Poza obszarem Parku gmina mogła od dawna działać ,np. odtworzyć rowy melioracyjne lub jeżeli jest to nie możliwe , ułożyć dreny . Rzeczywiście przykład idzie z Izabelina .
      • hund444 Re: Czerwona kartka dla rady gminy 09.07.11, 17:52
        milenasroczynska napisała:

> Zainteresujcie się kim są z wykształcenia przewodniczący i wiceprzewodniczący k
        > omisji infrastruktury, zagospodarowania przestrzennego i bezpieczeństwa. Może W
        > as olśni czemu tyle w tym temacie niekompetencji...
        Czyżby wiedzę i doświadczenie w dziedzinie infrastruktury czerpali tylko z google ?.Może nasza gmina i problemy są słabo zaznaczone w cyberprzestrzeni .
        • hund444 Re: Czerwona kartka dla rady gminy 10.07.11, 15:21
          Teraz na poważnie .Przewodniczący tej komisji ,sprawował tą funkcję również w poprzedniej kadencji ,był również wice rady . Nabył sporo doświadczenia i sporo nas kosztował . Dzięki jego interwencji ,modernizowana przez powiat droga Sowia Wola -Czosnów wzbogacona została o elementy znane ogółowi . Dlaczego więc teraz komisja działa niemrawo i zajmuje się mało ważnymi sprawami ? .czosnow.bip.org.pl/?tree=100
          • l9lasica Re: Czerwona kartka dla rady gminy 18.12.11, 16:54
            Sesja Rady Gminy 29. 12. 2011 .
            Brak oficjalnego zaproszenia ,nie znamy porządku obrad .
            Znajdą się na pewno życzenia noworoczne ,podziękowania dla samorządowców .
            Za wytężoną pracę ,również i w tym roku będą sowite premie .
            Zrealizowane ważne inwestycje ( drogi ,kanalizacja ,itp ) ,zażegnana powódź .
            Wyczyszczona rzeka ,rozpoczęta budowa rowów melioracyjnych ,WZMIUW za miliony zł odbuduje wały na wysokości Czosnowa . Dzięki naszym radnym .
            Przyjmijmy zaproszenie Magdy-54 ,
            • 54-magda Re: Czerwona kartka dla rady gminy 19.12.11, 07:05
              Dziękuje lasico, że chociaż ciebie interesuje to co się dzieje w naszej gminie.Myslę ,ze jak na sesję przychodziłoby wiecej mieszkańców to radni zajeliby się sprawami mieszkańców a nie jak dotychczas "głupotami".Co do oficjalnego zaproszenia to na stronie ukaże się 28.12 znając mentalność naszej gminy.Wiem też ze kiedyś na sesję nie dostał zaproszenia sołyts .Powód ;domyślam sie ze jest niewygodny dla gminy bo za dużo jest wnikliwy a urzednicy tego nie lubią .
              • maaciejkaa Re: Czerwona kartka dla rady gminy 19.12.11, 17:21
                Zaproszenie na kolejną sesję wisi już na stronie: www.czosnow.pl/news.php?readmore=810 "Znajac mentalnosc naszej gminy" pojawilo sie 10 dni przed sesją, a wśród porzadku obrad same "glupoty", czyli np uchwalenie budżetu na 2012 rok. Oj Magda, Magda, zmień lepiej dilera.
                • piotr_nowy2 Re: Czerwona kartka dla rady gminy 19.12.11, 20:01
                  maaciejkaa napisał:

> Zaproszenie na kolejną sesję wisi już na stronie: www.czosnow.pl/news.php?readmore=810 "Znajac mentalnosc naszej gminy" pojawilo sie 10 dni przed sesją, a wśród porzadku obrad same "glupoty", czyli np uchwalenie budżetu na 2012 rok. Oj Magda, Magda, zmień lepiej dilera.

Witaj maaciejka .
                  Świetny anagram . Lider opozycji , na pewno się nie obrazi .
                  Zaniedbana melioracja ,powódź ,a Rada w tym czasie rozprawiała o miedzy , pamiętasz .
                  Prośby mieszkańców nie były wysłuchane , aż doszło do tragedii . ,,Opozycja" też nam wtedy nie pomogła , dlatego nie zyskuje poparcia .
                    • piotr_nowy2 Re: Czerwona kartka dla rady gminy 19.12.11, 20:34
                      Powinna być . Dla przyzwoitości ? Jest tak wątła ,że należy ją hołubić żeby ,, nie zdechła ".
                      Brak opozycji rodzi złe skojarzenia i zachowania . A Manowskiego znam m.in. z tych publikacji :
                      spn-forum.org/forum2/by_wszystko_bylo_jasne018.php
                  • 54-magda Re: Czerwona kartka dla rady gminy 20.12.11, 07:08
                    Przepraszam a kto twoim zdaniem jest tym lideram. Czy twiom zdaniem to lider opozycji odpowiada za stan melioracji i powódz.Właśnie ta prężna rada zajmował się 3 miesiące miedzą i na czym stanęło? A kto ma tych mieszkańców słuchać.Już dawno pisałam ze gmina robi to co im jest potrzebne i z czego mają korzyści a nie to co chcą mieszkańcy.A od czego sa radni w poszczególnych miejscowościach. Zaden radny na sesji nie sprzeciwi się wójtowi no może 2 ale i tak kazda uchwała przejdzie więc o czym mówimy.Zapraszam na sesję i zapaczycie ile zostało przeznaczone na melioracje ,powódz i nie mówię tu o wałach w czosnowie bo to całkiem co innego.
                • adserserwis Re: Czerwona kartka dla rady gminy 19.12.11, 22:42
                  maaciejkaa napisał:

> Zaproszenie na kolejną sesję wisi już na stronie: <a href="www.czosnow.pl/news.php?readmore=810" target="_blank"
                  Chyba jestem za stary , żeby nadążyć za nowinkami w informatyce . W sposób nie skomplikowany chciałbym uzyskać informacje ,które zgodnie z prawem powinny być udostępniane opinii publicznej . Pomijam tu wystawanie przed słupem ogłoszeniowym ,bo nie jestem bezrobotnym . W prosty sposób radzą sobie nasi sąsiedzi z Łomianek np.:www.lomianki.info/document.php?did=2384 .
                  A po co to wszystko ?gminabeztajemnic.pl/ogminiebeztajemnic/
                • 54-magda Re: Czerwona kartka dla rady gminy 20.12.11, 06:57
                  Przepraszam w tym miesiącu gmina zrobiła chyba "prezent "i wczesniej dała zaproszenie na sesję a zobaczcie kiedy były wywieszane w poprzednich miesiacach. I zauważcie ze nie ma jeszcze projektów uchwał które będą na sesji.Dopiero w tym tygodniu odbędą się komisje i tu znajdzie się również budżet nad którym bedą dyskutować radni.Maaciejkaa zobacz czym zajmowali się radni 2,3 miesiące temu a najlepiej cały rok.Ja nie napisałam że budżet to "głupoty" chyba ze ty tak to odebrałaś.Na temat radnych wypowiadać się nie bedę bo to trzeba samemu zobaczyć się radni pracują i wyciagać z tego wnioski.
                  • l9lasica Re: Czerwona kartka dla rady gminy 20.12.11, 21:43
                    Magda -54 , nie musisz się tłumaczyć ,wszyscy wiedzą jak było .To męski szowinizm ,Oni przed Tobą nie przyznają się do błędu .Masz moje poparcie , bo próbujesz to kontrolować .Nie daj się lekceważyć tym cwaniakom .
                      • alex.brzozowski Re: Czerwona kartka dla rady gminy 26.09.14, 08:32
                        Przy okazji wyborczej agitacji dowiedziałem się że podziękowania ( czerwoną kartkę ) otrzymali radni Pieńkowa , Czastkowa, Czosnowa , Kazunia . Nie zobaczymy ich w nowej Radzie .
                        Jakie to ma znaczenie dla stanu melioracji w Brzozówce -nie dowiedziałem się .
                        • adserserwis Re: Czerwona kartka dla rady gminy 26.09.14, 21:54
                          alex.brzozowski napisał:

> Przy okazji wyborczej agitacji dowiedziałem się że podziękowania ( czerwoną kar
                          > tkę ) otrzymali radni Pieńkowa , Czastkowa, Czosnowa , Kazunia . Nie zobaczymy
                          > ich w nowej Radzie .
                          > Jakie to ma znaczenie dla stanu melioracji w Brzozówce -nie dowiedziałem się .

Stary wątek , ale niestety aktualny
                          ,,jak król nie jest szachowany to może sobie pozwolić na roszadę ""
                          a kartki , czerwonej nikt nie dostał

--
                          Nie wierzę takim obrońcom przyrody, u których miłość do przyrody przeniknięta jest nienawiścią do człowieka.
                            • alex.brzozowski Re: Czerwona kartka dla rady gminy 08.10.14, 21:59
                              Miałem odnieść wrażenie , że drużyna peeselu uczyni swe szeregi bardziej kreatywnymi .
                              Ale wymienieni radni są z okręgów z sąsiedztwem wałów wiślanych więc nijak nie mogę odnieść
                              tego do przeciwdziałania podtopieniom osiedli w dolinie Łasicy. A może dalej pokutuje teoria , że to Wisła zalała południe gminy .
                              A swoja drogą , czy tylko PSL czyt.( centrum , forum coś tam) wystawia kandydatów na radnych?
                              zresztą to by usprawiedliwiało tworzenie kilku komitetów przez ww.stronnictwo.
                              znakomicie to wypełnia przestrzeń demokracji wyborczej w Czosnowie , to rzeczywiście jakby sam ze sobą grał w szachy , świetna zabawa.
                              • adserserwis Re: Czerwona kartka dla rady gminy 08.10.14, 22:42
                                kolega , widzę nie zorientowany.
                                ale powiem tak:
                                dobrego gospodarza po wielu poczynaniach rozpoznać można
                                m.in. po tym jak traktuje starego wiernego psa , aczkolwiek już bezużytecznego.
                                nie wyrzuci za ogrodzenie - chyba , że to zwierz sąsiada.

--
                                Nie wierzę takim obrońcom przyrody, u których miłość do przyrody przeniknięta jest nienawiścią do człowieka.
                                • alex.brzozowski Re: Czerwona kartka dla rady gminy 09.10.14, 22:15
                                  Za krótko tu mieszkam aby rozeznać się w klimacie ,,czosnowskiej polityki".
                                  kto jest komu wierny , to nie wiem
                                  Wygląda to na wielką rodzinę ,może nie Sycylia ale Wilkowyje.
                                  szlaq mnie trafia jak wójt dementuje na urzędowej stronie (cyt.),,wypuszczone plotki'' , jak by nie było ważniejszych spraw od tych,, rodzinnych'' przepychanek
                                  W radzie gminy potrzebna jest świeża krew , choćby tylko dlatego aby zamieszać w tej - Barei
                                  Szef PSL nie bez powodu widzi inaczej skład zespołu samorządowców decydujących o rozwoju Czosnowa.

• 54-magda Re: Czerwona kartka dla rady gminy 10.10.14, 06:48
                                    wydaje mi się ze tu mieszkańcy nie chcą zmian. tak jest im dobrze skoro mają możliwość coś zmienić i tego nie robią. trudno jest rozbić tą rodzinkę ale małymi kroczkami da się radę tylko mieszkańcy muszą się włączyć i teraz właśnie mają taką możliwość 16 listopada. ciekawa jestem czy jakies zmiany nastąpią?
                                    • alex.brzozowski Re: Czerwona kartka dla rady gminy 11.10.14, 08:34
                                      ,,wydaje mi się ze tu mieszkańcy nie chcą zmian"

To nie jest tak . Po prostu wielu mieszkańców nie ma takich możliwości.
                                      Cały tydzień to praca i dojazdy , przyjeżdżamy tu jak do sypialni . Praktycznie tylko w niedzielę i czasami w sobotę jest trochę wolnego czasu.
                                      informacje pod sklepikiem ? rzeczywiście jak w filmowych Wilkowyjach
                                      Czy Pan Kopczewski rzeczywiście będzie miał rywalkę w wyborach? wiesz coś o tym ?
                            • alex.brzozowski Re: Czerwona kartka dla rady gminy 02.11.14, 20:53
                              Zależy to od nas.
                              radni którzy zgłaszają się tylko po diety ,starający się odnieść korzyści materialne np z tytułu szerszego dostępu do informacji , biorący udział w komisjach i nie mający do tego predyspozycji - powinni odejść .
                              to nic że przed wyborami ruszyły hurraa..inwestycje , ...może jeszcze postawią piwo i ruszamy do urny .
                              a jak będzie mało to przyjedzie rodzina ze słomianek i warszafki .
                              54-magda twoje pytanie powinno brzmieć inaczej , ja się nie obrażę
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka