Dodaj do ulubionych

Spotkanie z telewizją i prasą - podtopienia

02.08.11, 14:06
Szanowni sąsiedzi.
Zapraszamy wszystkich na środę 03/08/2011, godz. 12.00 przed Urząd Gminy Czosnów na spotkanie mieszkańców z przedstawicielami mediów w sprawie zalewania naszych domów przez wody z puszczy.
Na chwilę obecną swoje przybycie potwierdziła przedstawicielka Gazety Wyborczej oraz ekipa telewizyjna Superstacji.
Powiadomcie swoich sąsiadów i znajomych. Niech będzie nas jak najwięcej.
TG

--
Kiedy zostanie ścięte ostatnie drzewo, kiedy zostanie zatruta ostatnia rzeka i padnie ostatnia ryba, ludzie zobaczą, że nie da się jeść pieniędzy.
Edytor zaawansowany
  • hund444 02.08.11, 21:51
    wybieramy się tam razem z sąsiadami .
    dziękuję
  • adserserwis 03.08.11, 08:19
    Problem podtopień zataczał w kolejnych latach coraz większy krąg .Będą na spotkaniu ludzie , kilka lat temu sygnalizowali to zagrożenie . Nie otrzymali wtedy poparcia i pomocy.
    Jeszcze raz podkreślam ,jesteśmy za ochroną przyrody ,popieramy ideę prof. Kobendzy ,ale w tej chwili bronimy swojego bytu .
  • adserserwis 03.08.11, 21:29
    Spotkanie z prasą i telewizją , zmieniło się niespodziewanie w spotkanie mieszkańców z Panem Wójtem . Oczywiście w obecności zaproszonych reporterów .
    Efekty poza dyskusją : rano zdjęto zastawkę na Wilczej Strudze - woda zaczęła schodzić z lasu w okolicy Kaliszek ; dwóch pracowników próbowało odetkać Ł9 u żródeł ; ułożono worki z piaskiem przy drodze do szkoły . Drobne działania . Od ponad roku zmagamy się z problemem , który wymaga działań podobnych do tych ,jakie podjęła gmina Izabelin .
    Jest i odpowiedż w wątku ,nasza gmina nie przyjęła zaproszenia do konsultacji w ,,Projekt Kampinos" . Przyczynę bojkotu tego projektu poznamy może na następnym spotkaniu mieszkańców .
  • adserserwis 03.08.11, 21:50
    relacja ze spotkania oczywiście w tv superstacja
  • and-kub 03.08.11, 22:10
    adserserwis napisał:

> relacja ze spotkania oczywiście w tv superstacja
    mówili że jutro o 20 15
  • tgserwis 03.08.11, 23:28
    Endriu, witaj na forumie :)
    Całe szczęście że dopiero jutro, bo dziś miałem inne rzeczy na głowie i nawet telewizora nie włączyłem. Może jutro uda mi się obejrzeć Wasze wypociny.
    --
    Kiedy zostanie ścięte ostatnie drzewo, kiedy zostanie zatruta ostatnia rzeka i padnie ostatnia ryba, ludzie zobaczą, że nie da się jeść pieniędzy.
  • hund444 04.08.11, 07:30
    adserwer przekazał tutaj słodki opis . Niepotrzebnie . Gmina nie podejmie konkretnych działań . Tyle lat minęło od pierwszych protestów i nie zrobiono nic . Nie wiadomo nawet kto ma temu zaradzić .Sekretarz gminy przerwał Wasze spotkanie z prasą i tv ,w niestosowny sposób . Próbował rozbić spotkanie wciągając małą grupę mieszkańców do budynku Urzędu . NIe przygotowany wójt plótł bzdury . Myślę ,że należy zwrócić się do wojewody ,o zastosowanie konsekwencji .Po badaniach sanepidu już należało wprowadzić tutaj stan wyjątkowy .Przykro ,że nie mogłem jednak uczestniczyć we wczorajszym spotkaniu ,kilkaset km było zbyt dużą przeszkodą . Na podstawie rozmów tel. mogłem odnieść złe wrażenie , zobaczymy jaka relację zamieści tv .
  • adserserwis 04.08.11, 16:29
    Wreszcie usunięto zastawkę na Wilczej Strudze . Woda wartko płynie do zatkanej Łasicy .

www.youtube.com/watch?v=m4ZN0jpDYQI
    www.youtube.com/watch?v=pqhRuS5sKIc
  • and-kub 05.08.11, 12:27
    Witajcie. Super że woda się ruszyła ale trzeba odetkać dalsze zapory i pilnować żeby nie zatkali z powrotem tej w janówku.jak trochę woda opadnie proponuję kolegom z adamówka spotkanie z łopatami przy mostku w janówku. tam niewiele potrzeba żeby spuścić sporo wody z lasu.nie oglądałem ale reportaz w superstacji podobno nie był zbyt przychylny.
  • adserserwis 05.08.11, 16:37
    Witaj
    Sadząc po komunikacie wydanym na stronie gminy ,daleko nam do działań jakie podjął Izabelin .
    Czy zdani jesteśmy na własne ręce ? .Moi koledzy kopią rów aby woda spłynęła z Adamówka . Tylko trwałe rozwiązanie problemu celowego podnoszenia wód gruntowych może nas zabezpieczyć przed takimi sytuacjami . Również odtworzenie zaniedbanej melioracji jest niezbędne . Działania bezpośrednie popieram .
  • tgserwis 05.08.11, 18:12
    Dokładam swoje poparcie oraz szpadel dla działań bezpośrednich.
    Zainteresowanie mediów naszą sprawą na co najmniej tydzień mamy z głowy. Po samobójstwie Andrzeja Leppera wszystkie media będą się masturbować biało- czerwonym krawatem i nie będą zainteresowane jakimś projektem kampinos i naszymi domami. Żyjemy w porąbanym społeczeństwie, które bardziej zainteresowane jest komu Doda dała co miala dać niż problemami innych ludzi.
    --
  • adserserwis 05.08.11, 19:29
    Media mają dobry temat .
    A u nas dalej pozorne działania .Obkładano rozlewiska szamb workami z piaskiem .Fetor .
    Na herbatkę nie zapraszam .Jutro podłączą u mnie wodociąg .Koniec dobrej wody z własnego żródła .
  • l9lasica 05.08.11, 23:18
    Urzędnicy gminy nie chcą nas wysłuchać ,to może w dyrekcji KPN .3 września będę tam bezpłatnie udzielała informacji , jakie znaczenie w życiu człowieka ma :celowe podnoszenie poziomu wody gruntowej . Mając taką ilość wody na polu ,czuję się dofinansowana w ramach projektu ze środków EFRR .www.czosnow.pl/files/dzien_otwarty_KPN_plakat_2011.pdf
  • 3misan 19.11.11, 11:36
    Zalało mnie w styczniu. Do dzis Zalała mnie też krew ! W zimie kułem w piwnicy lód, latem pomogła mi Straż Poż, bo zalane miałem gniazdka prądowe, a gdy pompowana z domu woda zaczęła cieknąć na ulicę zalała mnie własną krew, po tym jak syn sąsiadki rozbił mi głowę kamieniem z powodu,że pod jego bramę spłonęło część wody. Każdy chaotycznie broni swego i kopanie rowu w 'pospolitym ruszeniu' ZAPEWNE TEŻ JEDNYCH RATUJE, A INNYCH ZALEWA JESZCZE BARDZIEJ.
  • 3misan 19.11.11, 12:02
    Od sklepowej usłyszałem takie zdanie : ZALEWA NAS ADAMÓWEK , podczas gdy woda przelewaćla się przez drogę w przeciwną stronę. TA CAŁA SYTUACJA SJŁUCA LUDZI ! KAŻDY KOPIE JAK CHCE ZAMIAST WYKOPAĆ ODPOWIEDZIALNYCH nieodpowiedzialnych URZĘDNIKÓW !TYLKO TO WYKOPANIE MOŻE DAĆ ROZWIĄZANIE !
  • and-kub 06.08.11, 11:46
    prawdopodobnie ukaże się w poniedziałek
  • tgserwis 08.08.11, 10:25
    warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,10078184,Osiedle_od_miesiecy_pod_woda__To_grozi_epidemia_.html
    --
  • tgserwis 09.08.11, 22:35
    A jednak chyba coś ta akcja przyniosła. Wójt zaczął wysyłać pisma do wyższych instancji, a poza tym:
    warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,10085837,Urzednicy_sie_obudzili__Plan_odwodnienia_gminy_Czosnow.html
    --
  • adserserwis 10.08.11, 00:24
    Czy sytuacja kryzysowa to jest dobry moment na wysyłanie pism ? . A może jednak - wyślijmy pismo do dyr. Misiaka aby pozwolił nam wyciąć drzewo które wyrasta z dna Łasicy i hamuje przepływ wody . Pójdę jutro zmierzyć jego obwód ,prośbę wyślemy poleconym . Zapomniałem ,kanał i drzewo są na terenie KPN , więc decyzję musi wydać chyba Pan minister . Nie wiem dokładnie ,to napiszę najpierw do gminy - może wskaże drogę . Spotkamy się w tym wątku w przyszłym roku ?
  • adserserwis 02.05.12, 21:22
    Maj 2012 rok .
    Witam .
    Od 15 maja ,niezbędne akcesoria to kosiargi ,tudzież kopysy .
    Zainteresowanym przekażę szczegóły organizacyjne ,obecnie w opracowaniu .
  • tgserwis 03.05.12, 00:11
    adserserwis napisał:

> Maj 2012 rok .
    > Witam .
    > Od 15 maja ,niezbędne akcesoria to kosiargi ,tudzież kopysy .
    > Zainteresowanym przekażę szczegóły organizacyjne ,obecnie w opracowaniu .

Na Boga, jaśniej poproszę. Co to są kosiargi oraz kopysy? Ja prosty człowiek jestem, nieuczony. Nic nie rozumiem.

--
    Jeśli płacicie ludziom za to, że nie pracują, a każecie im płacić podatki gdy pracują, nie dziwcie się, że macie bezrobocie.- (Milton Friedman).
    Idzie Grześ przez wieś, ma na plecach piasku wór.
    Za nim idzie CeBeeŚ, CeBeA i ABeWu. - (Artur Andrus).
  • adserserwis 03.05.12, 09:14
    Narzędzia widlaste , odgięte na końcu . Kształt sprawia , że po wbiciu w daną materię ,wyciągając ,wyrywasz spore jej fragmenty .Najlepsze są te ze ,, starej kowalskiej roboty" .
    Obecne , made in China , odginają się przy pracy . Korzystamy z wiedzy i doświadczeń najstarszych mieszkańców .Etymologia tych nazw ? , kopys -jeszcze można odnaleźć w katalogach słownictwa ludowego niektórych regionów , kosiarga funkcjonuje jeszcze miejscowo w potocznej mowie .
    pozdrawiam .
  • piotr_nowy2 07.05.12, 22:20
    Posiadam bosak ,może się przyda ? . Służę pomocą - najlepiej w soboty .

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka