Dodaj do ulubionych

Kolektory słoneczne- co z nimi?

16.10.11, 22:13
Czy ktoś może rozszerzyć zakres mojej wiedzy na ten temat? Z tego co wiem, to nasza gmina nie dostała dotacji na realizację tej inwestycji. Podobno później zostało złożone zażalenie od tej decyzji. Ale to już kilka miesięcy minęło od tego czasu, a nasza kasa ( 500 zł od domu ) leży sobie na koncie gminy i pracuje dla innych. Czy rzeczywiście są jakieś szanse na powodzenie inwestycji, czy po prostu ktoś sobie zrobił lokatę terminową?
--
Jeśli płacicie ludziom za to, że nie pracują, a każecie im płacić podatki gdy pracują, nie dziwcie się, że macie bezrobocie.- Milton Friedman
Edytor zaawansowany
  • adserserwis 16.10.11, 22:50
    Popraw sobie humor ,są już nowe technologie w tej dziedzinie .
    My czekamy na kanalizację , o wpłatach nie wspomnę .
  • tgserwis 16.10.11, 23:37
    Że nowe technologie są, to wiem bardzo dobrze, troszkę się tym interesuję. Ale nie poprawia mi to humoru, bo te pięć stów wpłacone bardzo by mi się przydały. Mam na oku nowego biznesa, więc każdy grosz się liczy. A tak przy okazji: chciałbyś może za darmoszkę przetestować płyn do mycia silników oraz usuwania zanieczyszczeń ropopochodnych? Typu smary, zapieczone syfy samochodowe itp. Potrzebuję u kogoś mądrego sprawdzić działanie tego środka.
    --
    Jeśli płacicie ludziom za to, że nie pracują, a każecie im płacić podatki gdy pracują, nie dziwcie się, że macie bezrobocie.- Milton Friedman
  • adserserwis 19.10.11, 23:20
    Rzeczywiście mamy często sporo pracy aby domyć starego grata , nadwozie ,bo mechaniki silnikowej mało robimy . Z chęcią poddamy się testom .
    Wracając do dotacji ,w innych gminach było dofinansowanie na izolację termiczną budynków ,unowocześnienie kotłowni ,lub projekty łącznie z solarami . Nasza oferta była dla zamożnych .
    Dopłata 50% do powierzchni solara ,bez zbędnych komplikacji , sam wybierasz dostawcę ,tak było m.in.w Warszawie .
  • tgserwis 20.10.11, 23:11
    Wprawdzie bardziej myślałem o sprawach silnikowych, ale OK. Zrobię mieszankę która powinna domywać syfy zewnętrzne i wpadnę do Ciebie. Nie obiecuję że w piątek bo mam sporo roboty umówionej, ale pewnie jakoś po niedzieli się pojawię. Wystarczy Ci 5 litrów na próbę? Płyn trzeba wlać do butelki ze spryskiwaczem, popsikać, poczekać kilka minut i spłukać pod ciśnieniem. Niestety na teraz nie mam spryskiwaczy, więc coś będziesz musiał wykombinować.
    Wolisz bezbarwny czy kolorowy? Jaki kolor ewentualnie?
    Przypominam, że preparat jest w 100% biodegradowalny, ekologiczny, bezpieczny dla środowiska, ludzi, zwierząt i wód gruntowych. Można go bezpiecznie używać na terenach chronionych, a więc np. w otulinie KPN. I są na to certyfikaty :)
    --
  • tgserwis 19.10.11, 21:10
    I już wiem co z kolektorami. Wielka kupa. Dotacji nie będzie, sprawa się rypła.
    Trudno tu nawet mieć pretensje do gminy, bo zainteresowanie było znikome i wygrali lepsi. Widocznie nasi mieszkańcy wolą płacić za ogrzewanie jak za zboże niż korzystać z pieniędzy Łunii. Cóż, jacy ludzie, taka gmina. Proste i zrozumiałe.
    Generalnie, pieniądze będą zwracane , na razie nie wiadomo czy na konto czy do odbioru osobiście w kasie. W najbliższym czasie zainteresowani mają być powiadomieni.
    Mimo wszystko szkoda. Mogliśmy mieć instalacje warte 12 tysięcy za sztukę w cenie 2500 zł. I obniżenie kosztów ciepłej wody oraz ogrzewania o 70%. A tak znów przyjdzie płakać na przednówku że ten gaz taaaaaki droooooogi........
    Ciepłej zimy wszystkim nam życzę.
    --
  • piotr_nowy2 16.12.11, 21:05
    Podsumowanie akcji ,,kolektory słoneczne" w artykule gazety nowodworskiej .www.nowodworska.net/index.php?option=com_content&task=view&id=5671&Itemid=159
  • adserserwis 19.06.12, 23:42
    www.czosnow.pl/news.php?readmore=927
    Proszę o więcej informacji
    czy to jest kolejne cwaniactwo , a może ktoś chce zgarnąć część unijnej dotacji przy naszej pomocy .
    Tg , jesteś znawcą tematu ,może doradzisz .
  • tgserwis 20.06.12, 13:21
    Nazywanie mnie znawcą tematu to wielka przesada. Kiedyś nieco interesowałem się tego typu rozwiązaniami ale dałem sobie spokój. Obecnie bardziej interesuje mnie energia wiatrowa i być może za kilka miesięcy będę mógł Wam zaproponować fajne rozwiązanie w tej materii :)
    Wracając do pytania.
    Niewątpliwie firmy sprzedające i montujące tego typu instalacje korzystają na dofinansowaniu z Łuni. W ciągu ostatnich 2 lat ceny wzrosły o kilkadziesiąt procent. I nic dziwnego, jeśli Łunia dopłaca a klient końcowy i tak płaci znacznie mniej, to trzeba korzystać. Normalna praktyka biznesowa w wyniku której wszyscy są zadowoleni. I nie widzę w tym nic złego.
    Nie znam natomiast szczegółów tej konkretnej oferty. Natomiast według mojej wiedzy ściemą jest uzyskanie oszczędności na poziomie 70% w skali roku. Nie w tym klimacie, nie w tej części kraju. Większość kosztów energii to ogrzewanie w okresie od jesieni do wiosny a nie ciepła woda do mycia. Chyba że oferta mówi o kolektorach solarnych ale nie tych podgrzewających wodę, a produkujących prąd. Wówczas może faktycznie możliwe byłoby uzyskanie tak dobrego wyniku. Z tym że kolektory prądowe zapewniające zasilanie i ogrzewanie domu to kosmiczny koszt i nawet przy bezzwrotnej dotacji 45% kosztów inwestycji nie stać mnie na to.
    Wolę doprowadzić do końca projekt swojej turbiny wiatrowej. Nie wydam na to więcej niż 1000 złotych i będę miał oszczędności rzędu 25-30% w skali roku. Być może więcej. Gdy prototyp się sprawdzi to zrobię większą maszynę i wówczas przewiduję że rachunki będą niższe o jakieś 70-80%.
    --
    Tyle problemów, a tak mało amunicji.... .
  • adserserwis 21.06.12, 09:09
    Problem w tym , że do pracy turbiny wiatr powinien przekraczać 4 m/s , a w naszym terenie o to trudno . Poza tym -zakaz budowy elektrowni wiatrowych w otulinie KPN , dyr. Parku decyduje co tu stanowi zagrożenie dla środowiska . (patrz Plan Ochrony KPN )
    solarenergia.pl/turbiny-wiatrowe.html
  • tgserwis 21.06.12, 11:25
    I tak i nie. Są różne rozwiązania turbin i różne generatory.
    Generator " standardowy" faktycznie potrzebuje kilku tysięcy obr/min by coś z siebie wydalić, a to wiąże się z potrzebą silnego wiatru. Ale są generatory na magnesach neodymowych osiągające zadowalające wydajności już przy 200 obrotach - np. tzw. amerykanka.
    Zakaz używania turbin wynika z troski o ptactwo i robactwo. Ale są turbiny o pionowej osi obrotu w których elementy zewnętrzne są nieruchome i nie stanowią żadnego zagrożenia - np. turbina Pawlaka. Zresztą nawet zwykły Savonius też jest bezpieczny dla ptaszydeł.
    www.youtube.com/watch?v=OzeyqGugeSQ
    www.youtube.com/watch?v=dPYTqB70Yo4
    patenty.republika.pl/turbina/turbina.doc
    www.komel.katowice.pl/ZRODLA/FULL/74/ref_26.pdf
    --
  • piotr_nowy2 21.11.12, 09:01
    Dlaczego zestawy solarne z dopłatami z NFOŚIGW są droższe o 30 -40 %
    Następna firma pod oknami urzędu G.C . ,proponuje swoją pomoc w zakupie nowoczesnej instalacji solarnej . Spotkanie w OSP Czosnów ( wtorek ) . Luks Kolor z Zamościa .
  • 54-magda 21.11.12, 09:36
    Nie wie czym jesteś tak zdziwiony Piotrze. Przecież u nas jest przyjęte że kazdy musi zarobić tak i w tym wypadku znalazł się U.G. Pozdrawiam
  • tgserwis 21.11.12, 17:09
    Rany Boskie, taki porządny, rozsądny i myślący człowiek i takie pytanie...
    Tak to już jest, że wszystko co jest dotowane w jakiejkolwiek formie i przez kogokolwiek, jest nieopłacalne i o wiele droższe. Jeśli nasze kochane Państwo wpadło na supergenialny pomysł dopłacania do kolektorów, to wiadomo było od początku że ich cena wzrośnie o 40%. Bo Kowalski zapłaci i tak nieco mniej, ale firma handlująca tym złomem zarobi o wiele, wiele więcej. Jeśli Państwo płaci, to nie płaci nikt, czyli wszyscy. Gdyby nie było dopłat, to sytuacja rynkowa wymusiłaby walkę cenową między producentami. A tak, po co się męczyć? Chory Eurosocjalizm nie jest w stanie zrozumieć że wprowadzając ograniczenia, koncesje, dopłaty czy jakiekolwiek inne REGULACJE zabija własne społeczeństwa. Ci debile tego po prostu nie są w stanie zrozumieć. Nie mieści im się w tych pustych łbach, że wystarczy nic nie robić i wówczas będzie znacznie lepiej, łatwiej i prościej. Dać ludziom i firmom święty spokój i własną rękę. Przedsiębiorcy sami sobie dadzą radę. Będą robili wszystko, by przetrwać. Albo obniżą ceny, albo poprawią jakość obsługi, albo w każdy inny możliwy sposób będą się starali być lepsi niż inni i konkurencyjni. A jeśli są dopłaty, to po co się starać? I tak zarobią i to więcej niż w warunkach wolnego rynku.
    --
  • piotr_nowy2 21.11.12, 22:53
    Nie posądzam U.G. o udział w postawieniu kramu (wybranej firmy) z solarami w budynku gminy .
    Zwróciłem tylko uwagę na formę zawiadomienia
    Przejrzałem pobieżnie ofertę tej firmy w internecie , ale może na ZEBRANIU w O S P w CZOSNOWIE zrobią ekstra promocję.

a tak radzą sobie sąsiedzi:

mazowia.eu/media-wydarzenia/ekologiczny-nowy-dwor-mazowiecki-4.html
    70%
  • tgserwis 21.11.12, 23:54
    piotr_nowy2 napisał:

> Nie posądzam U.G. o udział w postawieniu kramu (wybranej firmy) z solarami w bu
    > dynku gminy .
    > Zwróciłem tylko uwagę na formę zawiadomienia
    > Przejrzałem pobieżnie ofertę tej firmy w internecie , ale może na ZEBRANIU w
    > O S P w CZOSNOWIE zrobią ekstra promocję.
    >
    > a tak radzą sobie sąsiedzi:
    >
    > mazowia.eu/media-wydarzenia/ekologiczny-nowy-dwor-mazowiecki-4.html
    > 70%
    Piotrze, ja też nie posądzam Gminy o przekręty w tej materii, ja tak ogólnie, w skali globalnej.
    Ten sam problem mają Niemcy od chwili gdy ich rząd podjął decyzję o wycofaniu się z energii atomowej na rzecz energii odnawialnej. Cena kolektorów słonecznych i wiatraków wzrosła od kilkunastu do kilkudziesięciu procent. Schemat jest taki sam, działa tak samo niezależnie od kraju i tematu którego dotyczy: gdy państwo zaczyna się w jakikolwiek sposób wtrącać do spraw gospodarczych, to jest drogo i źle. Gdy daje przedsiębiorcom wolną rękę, nie przeszkadza i - co jeszcze gorsze - nie próbuje pomagać, to produkcja rośnie, zyski też, kraj się rozwija. Ludzie sami sobie dadzą radę, wystarczy dać im święty spokój.

A sąsiadom szczerze gratuluję. Jeśli Unia Socjalistycznych Republik Europejskich jest na tyle idiotycznym tworem prawno- gospodarczym że chce dawać kasę, to trzeba korzystać i brać.
    Stare przysłowie pszczół mówi: gdy dają to bierz, gdy biją to uciekaj.
    Na razie USRE daje, ciekawe kiedy będziemy musieli uciekać.
    Zrozumiała to Islandia, później Republika Węgierska, teraz Wielka Brytania zaczyna mieć dosyć. My musimy jeszcze trochę poczekać, tak długo, jak długo można mieć z tego jakieś sensowne pieniądze. A później pa,pa.

--
  • tgserwis 22.11.12, 00:03
    Adser, mam pytanko. Chciałbym połączyć ze sobą elementy z blachy ocynkowanej w kształt litery H. Czyli dwie blachy 0,5mm pionowo i jedna poziomo między nimi. Co będzie lepsze: spawanie migomatem czy lutowanie? A może chciałbyś partycypować w kosztach i pracy przy konstrukcji prototypu turbiny wiatrowej?
    --
  • adserserwis 22.11.12, 21:29
    tgserwis napisał:

> Adser, mam pytanko. Chciałbym połączyć ze sobą elementy z blachy ocynkowanej w
    > kształt litery H. Czyli dwie blachy 0,5mm pionowo i jedna poziomo między nimi.
    > Co będzie lepsze: spawanie migomatem czy lutowanie? A może chciałbyś partycypow
    > ać w kosztach i pracy przy konstrukcji prototypu turbiny wiatrowej?

Spawanie migomatem - nadtapiasz łukiem elektrycznym spawane elementy i jednocześnie podajesz spoiwo - drut stalowy (miedziowany) np. 0,6 mm . Spawasz blache 0,5 , ręcznie trudno ,bo można przetopić na wylot . Dobrze wyregulowany automat da sobie z tym radę i będzie duza powtarzalność spoin . Lutospawanie ( lut twardy ) - unikniesz deformacji elementów spawanych . W Burakowie jest zakład który oferuje wszystkie techniki spawania w normalnej cenie . Jeszcze jedno , z miejsca spawania najlepiej usunąc ocynk .
    My mamy tylko migomaty i zgrzewarki , aczkolwiek przymierzam się do zakupu lutospawrki
    Jakbys chcial z tego skorzystac to wal śmiało .
  • adserserwis 22.11.12, 21:50
    54-Magda może mieć trochę racji . Miałem niedawno do czynienia z nowoczesną firmą operującą w zakresie dotacji i powołującą sie na współpracę z Urzędem Marszałkowskim .
    pełne zaufanie , nasza teraźniejszość tworzy taką kulturę handlowców .

Ale 70% procent dopłaty robi wrażenie ....

• piotr_nowy2 23.11.12, 19:32
    to nie jest 70%
    Firma luks daje fakturę z certyfikatem urządzenia , a klient zawiera umowę z bankiem .
    to jest na stronie tej firmy .
  • 54-magda 24.11.12, 06:57
    A najfajniejsze jest to ze nie można płacić gotówką nawet jak ja masz. Konieczne są umowy z bankiem i to jeszcze oni narzucają z którym. Firma "super" niegodna polecenia.
  • adserserwis 24.11.12, 10:41
    Była możliwość 70 % dofinansowania
    www.hetman-cb.pl/ (jedna z ofert naciągaczy )
    a teraz mamy zadowolić się 45 % ,przy droższych o 30% kolektorach ?

ps
    tgserwis , jak zrobisz ten wiatrak to na próbę możesz postawić u mnie ( na twoim terenie jest korytarz przelotowy ptaków ,nie otrzymasz zezwolenia od pana dyrektora )
  • tgserwis 24.11.12, 18:52
    adserserwis napisał:

> ps
    > tgserwis , jak zrobisz ten wiatrak to na próbę możesz postawić u mnie ( na twoi
    > m terenie jest korytarz przelotowy ptaków ,nie otrzymasz zezwolenia od pana dyr
    > ektora )

Miła propozycja, tyle że pozwolenie P. Dyrektora to ja mam głęboko w.....
    Gdybym chciał robić zwykły wiatrak, to byłby gotowy już dawno. Ten który chcę zrobić to turbina o pionowej osi obrotu której zalety to znacznie większa sprawność a więc i moc, oraz to że jest bezpieczna dla ptaków i owadów. Poza tym niższe, a praktycznie zerowe, koszty obsługi, cicha praca, niewielka waga. Jak na razie wszystko rozbija się o finanse bo od pewnego czasu z powodów różnych mam spore problemy. Nie są to kwoty porażające, na razie potrzeba jakieś 1500 zł, ale jako priorytet traktuję likwidację długów. Jak znajdziesz chwilkę któregoś dnia po południu, to wdepnij do mnie. Pokażę Ci mini model z kartonu, wyjaśnię co i jak, może jednak razem coś podziałamy.

--
  • adserserwis 24.11.12, 21:54

A już myślałem , że ja mam tylko takie problemy .
    Trudno się dziwić gościowi od chińskich zapalniczek .
  • tgserwis 25.11.12, 01:18
    Znasz może gdzieś w okolicy jakiegoś dekarza starego typu? Będę potrzebował albo skorzystać z maszyny do robienia rynien, albo zlecić wykonanie usługi wygięcia na okrągło pasków blachy.
    Ponad 200 sztuk tego będzie :(
    Najbardziej chciałbym albo pożyczyć maszynę na jeden dzień, albo zrobić samemu na miejscu - ze względu na koszty.
    Z tym że jest to sprawa na za trochę, nie w tej chwili. Blachy jeszcze nie mam.
    A może ktoś z innych forumowiczów jest w stanie pomóc?
    --
  • adserserwis 25.11.12, 12:06

Takie rzeczy robiłem kiedyś , w Koss-remo na Rolniczej w Łomiankach . Zapytaj również w Metaltech Piasecki . Sprawdź na Strażackiej w Czosnowie , w mojej okolicy już takich dekarzy niestety nie znajdziesz ,a maszyny są pewnie na złomie .

• tgserwis 25.11.12, 12:10
    W Koss-Remo już kiedyś pytałem. Gdy podali mi cenę, to cieszyłem się że siedzę. Taniej będzie kupić zaginarkę na Allegro.
    Ale sprawdzę pozostałe punkty. Dzięki.
    --
  • adserserwis 25.11.12, 14:33

walcarka - zwijarka . Rzeczywiście na allegro ceny b. przystępne , nawet za nowe . Tym bardziej , że ma być do niewielkich profili .
  • tgserwis 25.11.12, 19:51
    Chyba najlepiej będzie, na potrzeby prototypa, zrobić taką machinę samemu. Rurę mam, deski też. Trochę pracy i myślenia i powinno działać :)
    --

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka