24.02.11, 21:45
Idąc sobie wczesnym rankiem do pracy mam tę niebywałą przyjemność przechadzać się po naszym pięknym placu przy Świętej Wieży w Nowym Bytomiu. Gdy słoneczko przyświeciło - ujrzałem ławeczkę jakich wiele ale ta jedna była wyjątkowa. Miała prześliczną tabliczkę, mosiężną chyba... z dedykacją: "Tę ławkę ufundowała ..." Tylko jedna, jedyna taka... Stąd moje pytanie: ile i gdzie trzeba zapłacić by se taką ławeczkę ( a może jakiś abonament ) wykupić? Fajne to, przypomniało mi to dziecięce lata i moją babcię, która zawsze miała miejsce w "swojej" ławce w kościółku na wsi...
--
elektronika to moje hobby - potrzebujesz pomocy?
Edytor zaawansowany
 • g-48 24.02.11, 22:47
  Miała
  > prześliczną tabliczkę, mosiężną chyba... z dedykacją: "Tę ławkę ufundowała ..."
  > Tylko jedna, jedyna taka... Stąd moje pytanie: ile i gdzie trzeba zapłacić by
  > se taką ławeczkę ( a może jakiś abonament ) wykupić?
  Tu cie musze zaskoczyc.Przed kilkoma latmi-lub jeszcze dluzej-zobaczylem takie laweczki z tabliczka na Zachodzie a poniewaz mnie to zaciekawilo /fundatorzy to byly banki/ zapytalem co to ma znaczyc a wiec byla to forma reklamy fundatora. Zadowolniony?
  --
  "I ten kto nie śpiewa dziś razem z nami;
  Ten jest przeciwko nam." Wladimir Majakowski
  Na wstepie ksiązki"Archipelag Gułag"
 • chlopakgornoslaski 25.02.11, 08:01
  nie widzę w tym nic dziwnego, w OB w Zabrzu też można ufundować ławkę koszt chyba ok 500-600zł, WPKiW też pozyskuje nowe ławki przez sponsorów. Dlatego uważam że nie jest to zły pomysł.
 • sukiero 25.02.11, 09:10
  Pomysł nie jest zły- tyle że tam fundatorem większościowym są TYSKIE bo ludzie mogą je tam pić. A u nas nawet na basenie nie uświadczysz piwa.
  To i TYSKIE nie przyjdzie.
  Stop 10 letniej propagandzie trzeźwości.
 • anuchka 25.02.11, 09:40
  Ten apel na końcu postu to rewelacja!
  Oczywiście , że trzeźwość to przeżytek i smutny spadek po poprzedniej ekipie rządzącej.
  Niech żyje wóda, papierochy i narkotyki!
  Dość manipulacji i dawania przykładu – rozwalmy tłuste cielska na leżakach wokół basenu , otoczeni „tyskimi”, w oparach dymu i pozwólmy dzieciom i młodzieży uczyć się na (ledwo co prawda) żywym przykładzie !
  A potem spektakularny skok na główkę...
  czy naprawdę myślenie tak boli?
 • sukiero 25.02.11, 12:08
  Dokładnie, taki problem wnieść na basen w torbie 0,5l alkoholu rozbełtać ze sokiem i sobie popijać. Normalnie krótkowzroczność twoja mnie powala.
  A piwo można by sobie na spokojnie wypić w miejscu do tego wyznaczonym, coś zjeść - basen troszkę by zarobił. Miejsca pracy by powstały - sezonowo. Ale wszystkich mierzysz swoją miarą to mamy przysłowiowe "g..o"
 • pilot_inspector 25.02.11, 12:42
  Ciepła wódka pita słońcu. Gratuluje.

  --
  Zamawiaj jedzenie przez Internet - pizzozercy.pl/
 • sukiero 25.02.11, 14:11
  Są tacy co potrafią i to nie na słońcu a w cieniu sobie siedzą. Widziałem to nie raz na basenie w Nowym Bytomiu na Zdeblu, więc - jo Wos prosza...
 • skalar2011 26.02.11, 19:26
  najpierw trzeba się nauczyć kultury picia a tej u nas niestety brak dlatego też zostawmy sprzedaż piwa barom i pubom a basen jeśli chce zarobic może mieć małą gastronomię i inne napoje, a jeśli piszesz że można pić wódę w oranżadzie to gdzie są wlaściwe slużby basenu by kogoś takiego wywalić poza jego teren, bo jak jest pijany to stwarza zagrożenie dla siebie i innych.
 • sukiero 26.02.11, 22:16
  Kultura picia to nie piwo po 3,5 które leje się beczkami. Kultura picia to możliwość picia w godnych warunkach z odpowiednim podaniem napoju. Sprzedający wie ile siedzi dany "pacjent " i ile wypił.
  Jak chcesz uczyć kultury picia zakazując picia? Zakazując budujesz szare strefy.
  Służby basenu nie podejdą do 3 ludków popijających oranżadę - no chyba że ich stan jest na tyle wskazujący że trzeba wezwać SM.
  Poza tym piszesz że od razu jest pijany że stwarza zagrożenie. Ja znam pijanych którzy są tak milusi że śmiać mi się chce jak o tym myślę.
  Polska to kraj który bardzo łatwo narzuca swoją wolę, weź pod uwagą możliwości finansowe społeczeństwa rozważ popuszczenie pasa ale to popuszczenie będzie przyznaniem się do błędu. Więc domyślam się że będzie ciężko cię przekonać.
 • pancio.net 27.02.11, 20:16
  a ja chciałem tylko informacji gdzie, ile, komu a tu jak zwykle wojna polsko-polska!
  --
  elektronika to moje hobby - potrzebujesz pomocy?
 • sukiero 27.02.11, 22:01
  pancio.net napisał:

  > a ja chciałem tylko informacji gdzie, ile, komu a tu jak zwykle wojna polsko-po
  > lska!


  norma - "bo moja racja jest najmojniejsza" z filmu "dzień świra" :D

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka