Dodaj do ulubionych

Czy zlikwidują Ośrodek Interwencji Kryzysowej OIK

28.02.11, 13:01
Słyszałem takie plotki, że pani prezydent chce zlikwidować oik- ośrodek interwencji kryzysowej? Czy to potwierdzone? Tam często przebywa moja sąsiadka która leje jej głupi facet. Dokąd by poszły te biedne kobiety? A może to jakaś plotka?
Obserwuj wątek
   • nick_na_raz Re: Czy zlikwidują Ośrodek Interwencji Kryzysowej 28.02.11, 18:21
    oj tam zenek, przesadzasz. w czym problem? kto by się tam przejmował profilaktyką, czy wyspecjalizowaną pomocą dla osób potrzebujących.
    żądza krwi górą - "Zemsta, zemsta na wroga, z Bogiem i choćby mimo Boga”, czyż nie?
    ...zapewne niebawem się okaże, że mopsowski kombinat wszystko pomieści i wszystkim jest w stanie się zająć.
     • waple Re: Czy zlikwidują Ośrodek Interwencji Kryzysowej 02.03.11, 11:57
      W zeszłym roku, zwracałem się z takim problemem.Na szybie samochodów występowała gruba warstwa czerwonego pyłu, sugerowałem,że to może wyłączone filtry elektrowni i mni zbyli, bo nie wiadomo co.To ja się miałem tym zająć? Kryzys to mamy nie tylko w Rudzie a największy z finansami.Jak by tego nie było, to i finansy były by lepsze.A może ktoś wie czym się ta jednostka zajmuje? Miłego dnia.
      • kupujewbiedronce Re: Czy zlikwidują Ośrodek Interwencji Kryzysowej 01.04.11, 12:08
       Ty waple i Twoja inteligencja. Nie rozróżniasz Ośrodka Interwencji Kryzysowej od Centrum Zarządzania Kryzysowego. Dla Twojej in formacji to dwie różne instytucje. Czym zajmuje się zarządzanie kryzysowe przeczytaj sobie na wikipedii to może Ci się rozjaśni horyzont. Później zajmij się OIK-iem i porównaj te dwie rzeczy.
     • skalar2011 Re: Czy zlikwidują Ośrodek Interwencji Kryzysowej 02.03.11, 23:08
      sally stajesz sie już nudna z tym swoim wychwalaniem mops, jakoś od więcej niż 4 osób słyszę że jest niewydolny, choć zatrudnia rzeszę pracowników, petenci nie mogą się doprosic na zalatwienie spraw czeka się dlugo na najprostrzą decyzję, więc daj sobie spokój.A co do OIK to kolejny cel prezydentującej a wiemy dlaczego, zemsta ponad wszystko.
      nie wysilaj się tak w tym balwochwalstwie bo 4 lata miną i co zrobisz potem?
    • zbychu-fajny Re: Czy zlikwidują Ośrodek Interwencji Kryzysowej 02.03.11, 11:38
     sally, a dasz wiarę, że rozmawiałem niejednokrotnie z tzw. klientami rudzkiego MOPS, kiedy szefowała mu obecna władza i nie wypowiadali się pozytywnie ani o metodach ani o "pomocy" a tym bardziej o dyrekcji? (Było ich naprawdę więcej niż 4).
     Nawiasem puknij się w główkę kiedy następnym razem zechcesz przysłużyć się swojej idolce, bo taka argumentacja świadczy najlepiej o wątpliwej jakości intelektualnej jej otoczenia. Wysil się choć troszkę! Wiem: przyzwyczajenia robią swoje, długo nie musieliście myśleć, ale naprawdę czas na uruchomienie chociażbv tych kilkunastu szarych komórek.
  • skalar2011 Re: Czy zlikwidują Ośrodek Interwencji Kryzysowej 02.03.11, 23:15
   czy takie zapiski nie są przypadkiem tajne,czy nie obowiązuje tajemnica ,to chyba przestępstwo, paniusie z mops mają prawo tam sobie grzebać,chyba kontrola nie polega na czytaniu zapisów psychologa, może należy zawiadomić media i prokuraturę.To skandal ale jakże podobny do tej wladzy w przeszlości tez były takie praktyki slyszałem ale nie moglem w to uwierzyć.zgroza
   • verdet Re: Czy zlikwidują Ośrodek Interwencji Kryzysowej 04.03.11, 18:34
    Pisać tutaj można różne rzeczy, ale pisanie o kontroli pracowników MOPS-u i rzekomym ujawnianiu tajemnicy terapii jest mocno przesadzone. Autor tego wątku nie podaje żadnych konkretów, jedynie ogólnikowe informacje-tak pianę każdy bić potrafi! Jest to wstrętne pomówienie i prostactwo...
   • krupniol Re: Czy zlikwidują Ośrodek Interwencji Kryzysowej 08.03.11, 14:23
    Ten wątek rozpoczął ktoś kto wogóle nie zna się na procedurach kontrolnych i na funkcjonowaniu jednostek pomocy społecznej w Rudzie Śląskiej. Proszę zrobić sobię lekturę z statutu Miasta jak również regulaminu organizacyjnego Miasta i MOPS. OIK jest jednostką organizacyjną pomocy społecznej podległą bezpośrednio MOPS, tak więc Dyrektor tej jednostki ma prawo zlecić przeprowadzenie kontroli. Wysyłając na kontrolę do OIK pracowników socjalnych zostało to zrobione na podstawie odpowiedniego upoważnienia. A wysłano pracowników socjalnych ponieważ oni najlepiej znają procedury kierowania obób potrzebujących do OIK, oraz w jaki sposób osoby takie powinny zostać zabezpieczone (pomoc w formie pracy socjalnej oraz psychologicznej). A z tego co mi wiadomo kontrolę przeprowadzał również pracownik Działu Kontroli. Tak więc trzeba podchodzić do pewnych spraw racjonalnie i popierać to przepisami, a nie wypisywać rzeczy z powietrza.
  • zenekszary no i nie likwidują! 11.05.11, 10:39
   No i OIK jak był, tak jest. Nic się nie dzieje, a plotki chodziły ( i to podobno takie bardzo pewne), że w kwietniu pracownicy dostaną wypowiedzenia. Guzik prawda. Oik działa nadal! I bardzo dobrze. Myślę, że go nie zlikwidują. Ktoś ma inne zdanie/informacje?
   • zajec_pagadi Re: no i nie likwidują! 14.05.11, 21:20
    Zenek te sprawy u najjaśniejszej z blondynek wyglądają tak:
    1. wojna psychologiczna(zwolnienie, dyscyplinarka, rozwiązanie, przekręty)
    2. uporczywa kontrola min. 2 miesiące(im niższa ranga kontroli tym lepiej można tym sterować
    3. znowu wojna psychologiczna(ile znaleziono przekrętów)
    4. po długim czasie protokół ostro naciągany
    5. rozważania że trzeba z tym coś zrobić
    6. podziały organizacyjne, rozwiązanie i przy okazji pozbycie sie niechcianych
    Biała jest dopiero przy punkcie 3. Gdyby było szybciej nie byłoby satysfakcji.
  • rower444 Re: Czy zlikwidują Ośrodek Interwencji Kryzysowej 10.08.11, 18:12
   Wracamy do tego tematu czy zlikwidują OIK ????
   Rozpasana panująca o mały włos doprowadziłaby do dyscyplinarnego zwolnienia Dyrektorki OIK tylko opór związków zawodowych na to nie pozwolił, żaden radny nawet nie mrugnął jak kolejna osoba zastała pozbawiona stanowiska (niejaki Osmenda co się tu nieraz produkuje udaje że nie wie o co chodzi, no cóż właścicielka krótko go trzyma za buźkę).
   Wcześniej jasna barchanowa wysłała swoje szpice na kontrole żeby musowo znalazły coś na hak, tym sposobem do walki przystąpiły takie gwiazdy : Margaret Zegar ksywa "Wsiora" i Barbi Osa po tej mikroskopowej kontroli stworzyły protokół na 92 strony, pełen ciężkich "przewinień" byłej już Dyrektorki do tego jeszcze dołożyła skargę kuratelka Margaret Hasiok. Tym sposobem mając ciężkie argumenty w pulchnych łapach jasno popielata nie posiadała się ze szczęścia, nawet fikołki waliła po nowym gabinecie od ściany do ściany, czasem przy tym fikaniu jak trzaśnie łepetyną o ścianę to wtedy znowu nowe pomysły się pojawią wśród migających gwiazd.
   Nowym dyrektorem została oczywiście Margaret Zegar "Wsiora" z paszportem mops i niesamowitym doświadczeniem jako "fachura", znowu kolejny koleś posadzony na stołku.
   Co będzie z pozostałymi pracownikami ?? To jest chyba tylko kwestia czasu, pamiętajmy że tam nadal są osoby które były świadkami w procesie znanym wszystkim, Dyrektorka OIK już zapłaciła za to stanowiskiem.
   Ken Zarys ma znowu wolne stanowisko kierownika i znowu może kolejną wazelinę awansować, jeszcze nawet batona da na dobry początek.
   W nowym wydaniu gazety WR pracownicy OIK zamieścili podziękowanie dla byłej Dyrektorki OIK, do emerytury miała tylko 3 lata.
   Tak to miasto odnawia ta OdNowa od początku roku.
  • 100osiem Re: Czy zlikwidują Ośrodek Interwencji Kryzysowej 22.08.11, 23:42
   a jednak...


   Projekt Załącznik do zaproszenia
   na sesję Rady Miasta
   w dniu 25 sierpnia 2011 r.
   godz. 1300

   PORZĄDEK OBRAD
   XIII SESJI RADY MIASTA RUDA ŚLĄSKA
   w dniu 25 sierpnia 2011 r.

   1.Otwarcie posiedzenia.
   2.Przyjęcie porządku obrad.
   .......................

   6.19 zmiany uchwały w sprawie utworzenia jednostki budżetowej pod nazwą „Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Rudzie Śląskiej” /druk nr 18/.
   6.20 zmiany uchwały nr 363/XIX/2007 Rady Miasta Ruda Śląska z dnia 30.11.2007 w sprawie nadania Statutu jednostce budżetowej pod nazwą „Ośrodek Interwencji Kryzysowej
   w Rudzie Śląskiej” /druk nr 19/.
  • rower444 Re: Czy zlikwidują Ośrodek Interwencji Kryzysowej 23.08.11, 00:08
   Rankiem po obudzeniu idymy z Margaret Zegar do roboty , jako nowość frau Dyrektorka jest jakoś godzina czasem dwie na tym nowym kierowniczym etacie. A potem jadymy do urzędu, tam kawusia u cyborga dwojga wyzwisk, potem drugo kawusia ze samą miodową najpiękniejszą miss gminy, po kawusi poklepiemy sie po plecach i trza jakieś zakupy po drodze w Biedronie machnąć. Kolejny przystanek jest u Kena Zarysa, pijemy kawka do tego po batonie, no i kupa śmiechu bo tak sie lubiemy. Potem krótkie ćwiczenia u Wrzaskliwej jak ryczeć bez uszkodzenia słuchu, zakąska u Awaliny Krówki no i po szychcie, trza iść do dom.
   A przecież tak się namordowała razem z Barbi Osa jak w ciężkim pocie wydrukowały całe 92 strony protokołu ciężkich przewinień, błędów, rozpasania itp itp....
   Ino jednego niy kapuja, jak się cisła na tego Dyrektora to czymu niy pracuje jak dyrektorowi przystało, przecaś mo tyla do naprawy, kurde co to za Dyrektor kerego niy ma w robocie ???
   Ale chyba wiym, to jest Dyrektor nowy typ serii oDNOwa..........
    • madzia33333.1 Re: Czy zlikwidują Ośrodek Interwencji Kryzysowej 23.08.11, 14:57
     kobieto, nie pogrążaj się pracownicy OIK jak w każdej innej jednostce miejskiej są zobowiązani do pewnego poziomu korespondencji!!! od jakiś kilku lat obowiązuje inna czcionka i inne zasady kancelaryjne ( wprowadzone zresztą przez ASa). Z Twojej wypowiedzi wynika, że dopiero nowa Dyrektor zwróciła Wam na to uwagę????? Boziu faktycznie chyba prawdę piszą w tych artykułach, że w tej instytucji to totalna samowolka i zero profesjonalizmu. Przykro to czytać nicku na raz:( już czuję że za chwilę będzie afera: w OIK n owa Dyrektor stosuje mobbing - a to poprostu ktoś Was do roboty zagoni. Zapracujcie na swoje pensje tak jak każdy inny pracownik tego miasta!
     I życzę owocnego zgłębiania tajników kancelaryjnych i wielu innych bo masz duże braki nicku:) powodzenia
       • nick_na_raz przerost formy nad treścią 23.08.11, 16:57
        nie, pisząc do mnie napisałaś "kobieto", mimo że - pomijając już wszystko inne - był to początek zdania.
        wydaje się to być symptomatyczne, stąd pytanie, bo autentycznie interesuje mnie, czy to tak wielki szacunek, nowa gramatyka, czy miejska konwencja, by o odnowionych dyrektorach pisać z wielkiej litery? jeśli to ostatnie, to od jakiego stanowiska zaczynamy nazewnictwo wielką literą?

        tak, pewnie, że się czepiam, ale tak to bywa przy braku elementarnej wiedzy i pokory.

        • madzia33333.1 Re: przerost formy nad treścią 23.08.11, 17:26
         :) podziwiam za łatwość odwracania uwagi od tematu:) cóż brak wiedzy nie jest czymś czym należy się chwalić. Żeby nie było niedomówień: wpadło mi kiedyś do ręki jedno z pism z OIK, jaki wniosek? cóż, polecam jednak studiowanie instrukcji kancelaryjnej i mieć nadzieję że nowa Pani Dyrektor ( z dużych liter a co:) )będzie w stanie wprowadzić pewne standarty do OIKu.
           • robertdebruss Re: przerost formy nad treścią 23.08.11, 23:21
            Ech ręce się zacierają, będzie co robić na forum. Czas pokazać jak to w naszym mieście rozwala się instytucje za instytucją. Tak dba się w tym mieście o ludzi pokrzywdzonych przez los. Kto by się nimi przejmował, kiedy trzeba się przejmować poplecznikami i niszczyć kontrę, zwłaszcza tych którzy mieli odwagę powiedzieć inaczej. Rozmawiając z ludźmi na ulicy odczuwa się, że w ludziach aż kipi. Jak długo jeszcze ?
            • robertdebruss Re: przerost formy nad treścią 23.08.11, 23:35
             Faktycznie na forum nowa pisałka, Madzia ileś tam. Ciekawe z której kapsy wyleciała, bo zaczyna całkiem jak po lekcji religii u wielkiej Katechetki. Ze mną próbowała ugrać temat w obronie Tadka Niedatka.Powiem tak, Dziołszka a mosz już podpisano delegacja ? bo za takie słowo dziękuję, od Wielkiej Reformacji nie warto nadstawiać dziubka na poniewierki na forum. Zawsze się znojdzie ktoś kto ci co gupiego powie jak bydziesz tako nasztalowano. Poradza Ci tysz coś, poszukej sie kogoś milszego do towarzystwa, bo jo sie za bardzo na żartach nie znom. Poproś Zorroka albo BonbonKrana, poklachejcie sie trocha o matematycznym obliczaniu opadania wody na progu muszli klozetowej abo wiela koń Zoroka mo (ogonów) Jak tego niy rozumiesz Madzia, to mogę Ci to przetłumaczyć na język literacki.
  • rower444 Re: Czy zlikwidują Ośrodek Interwencji Kryzysowej 23.08.11, 22:18
   wracam to głównego tematu "Czy zlikwidują Ośrodek Interwencji Kryzysowej ?", oczywiście że tak, można zajrzeć na BIP już są przygotowane uchwały na czwartek dla Rady Mędrców
   ekipa na pewno wszystko zaklepie jak należy, jeszcze niejeden będzie z mównicy złorzeczyć żeby się przypodobać, przecież to extra okazja żeby sobie punktów nabić
   otóż OIK zostanie przeniesiony do Rudy Śl. 1 , na miejsce dawnego MOPiS (który już został skasowany a ludzie pozbawieni pracy), miejsca hotelowe dla ofiar przemocy ma zapewnić MOPS w tzw. mieszkaniach chronionych, jak ofiara przemocy będzie potrzebowała psychologa to sobie z dziećmi pojeździ autobusami po Rudzie, a co, przecież jest oDNOwa, no nie......
   większych pierdół nie widziałem, nie starczyło widać rozumu, tam zostało jeszcze 3 świadków z niechlubnego znanego procesu, tą zmianę się wykorzysta żeby ich pozbawić pracy bo przecież o to tylko chodzi,
   pozostał świetnie przystosowany i wyposażony budynek, spełniający wiele wymogów,
   ciekawe kto ma ten budynek dostać ? ? ? ?
   za niedługo będziemy tu pisać o KORUPCJI i ŁAPÓWKARSTWIE
   ostatnio nie ma tygodnia żeby w akcie psychopatycznej zemsty kogoś nie skrzywdzono
  • rower444 Re: Czy zlikwidują Ośrodek Interwencji Kryzysowej 24.08.11, 16:18
   Zapraszam wszystkich do tej naukowej lektury, to bardzo wybitna praca umysłowa:
   www.biuletyn.abip.pl/mops_r_sl/index.php?l1_id=4793&l2_id=6701&l3_id=6702&komunikat=6702&
   podrzucili to te rude2010
   zawsze tak robią żeby odwrócić uwagę jak się napisze coś oczywistego
   ale lektura naprawdę zajmująca,
   widać jak na dłoni jak mopsiki pracują socjalnie
   a jakie cudne przepisy socjalne znają, jakie znają zastosowania tych przepisów
   takie giganty że Mensa przy nich to pryszcz......
   • yanyasny Re: Czy zlikwidują Ośrodek Interwencji Kryzysowej 25.08.11, 09:12
    To je Dobre !!
    www.biuletyn.abip.pl/mops_r_sl/index.phpl1_id=4793&l2_id=6701&l3_id=6702 komunikat=6702&

    jak z filmu Bareji:)
    str 14, :
    „Kontrolujący podtrzymali swoje stanowisko ponieważ ciepły posiłek przyznany jest konkretnej osobie, która nie jest w stanie we własnym zakresie zapewnić sobie ciepłego posiłku”.....

    „... Bezzasadne jest zamawianie ciepłego posiłku i zamrażanie go. Działanie takie zaprzecza poprawności organizacyjnej jednostki kontrolowanej w szczególności świadczy o nie efektywności przyjętych rozwiązań organizacyjnych i kierunków działań jednostki. Ciepłe posiłki finansowane są na podstawie ustawy z dnia 29 grudnia 2005...
    buhaha!!!

    winnych rozstrzelać, no nie, zamrozić! Albo co tam, lepiej spryskać mrożonym rosołkiem!

    Konkretna osoba, która nie jest w stanie we własnym zakresie zapewnić sobie ciepłego posiłku, potrzebuje ciepłego posiłku, a nie mrożonego, no!

    Dalej też solidne przewinienia :):

    Kontrolujący po zapoznaniu się z wyjaśnieniami podtrzymują swoje stanowisko ponieważ w skontrolowanych 3 przypadkach pomoc prawna nie została udzielona natychmiast lecz z dużym opóźnieniem tj., po okresie 2 miesięcy bądź 1 miesiąca bez należytego uzasadnienia.
    Dla osób będących ofiarami przemocy zwłoka w udzieleniu natychmiastowej porady prawnej może przynieść negatywne skutki. Osoby te w celu bronienia swoich praw powinny działać szybko.
    Zgodnie z art 47 ust.3 ustawy o pomocy społecznej w ramach interwencji kryzysowej udziela się natychmiastowej pomocy psychologicznej,[u] a zależności od potrzeb – poradnictwa socjalnego lub prawnego"
    [/u]
    Czytanie ze zrozumieniem – to umiejętność nieoceniona, wymagana w szkole podstawowej, lecz poza zasięgiem dla kontrolujących.
    Instrukcja, kancelaryjna, czy inna..., uber alles! Mniejsza o treści.....

   • 1802ef Re: Czy zlikwidują Ośrodek Interwencji Kryzysowej 26.08.11, 03:47
    a co zrobić z tym ciepłym posiłkiem jak podopieczny mioł prawie byzuch (opuszczonych tyż czasem ktoś odwiedzo) i zjodł tortynsztik i wypioł kawa ? wyloć?, a może tyż w MOPS-ie ktoś myśli i pedzioł" a to potem wom jako dobro sąsiadka łodgrzeje i bydziecie mieli wieczerzo"
    a na razie wom to dom do lodówki,bo mom nadzieja,że lodówka miała ta osoba i tego łobiadu do zamrażarki żodyn nie wsadzioł, a jak wsadzioł to to też przestępstwa nie popełnioł, chociaż może w MOPS-ie obowiązuje inny kodeks prawny,bo jak łostatnio kontrolują poradnie to tyż tak długo siedzą, że pracownicy mają wrażenie iż kierownik ich na etat przyjon , a tyn borok już gftym pluje, bo jak brak kropki nad "i" to tyż do protokołu piszą. Chyba po tych łostatnich wyborach coś ludziom padło na mózg.Trzeba by było sprawdzić czy to tym starym pracownikom bo boją sie ło stołki ,czy tym nowo mianowanym za "zasługi" ?
  • rower444 Re: Czy zlikwidują Ośrodek Interwencji Kryzysowej 30.08.11, 20:04
   wiewióry doniosły że w przyszłym tygodniu cały OIK ma się przenieść na nowe miejsce, widać cholernie zależy na czasie tym oDNOwicielom, zacznie się kolejny akt wykańczania
   Margaret Zegar vel "Wsiora" musi pokazać jak sprawnie dowodzi i jaki jest fachowiec
   przypomnę tylko że po OIK zostanie świetnie urządzony i wyposażony budynek,
   ciekaw jestem kto go ODZIEDZICZY ???
   przekonany jestem że nowy właściciel już robi przymiarki .......
   może BOLO coś nam powie ???
  • rower444 Re: Czy zlikwidują Ośrodek Interwencji Kryzysowej 21.09.11, 19:04
   Placówka oficjalnie z dniem 12.09.2011r. została przeniesiona do Rudy Śl. 1 dokładnie w miejsce byłego MOPiS , to co teraz tam jest to dosłownie karykatura Ośrodka Interwencji Kryzysowej,
   dosłownie KARYKATURA, tak pod względem funkcjonowania , jak i pod kątem zarządzania przez "fachowca" mopsikowego z ważnym paszportem
   Szanowni RADNI mego Miasta niedawno ochoczo podnosiliście rączki za tą zmianą
   rączki w górę jak na komendę, to teraz idźcie zobaczyć jak to spapraliście
   przedtem rączki umyjcie jak to macie od lat w swoim zwyczaju
   ciekawe który tam pójdzie i głośno o tym powie ? ? ? ? ? ?

   a chałupa pusta i porządnie wyposażona stoi na Halembie
   podobno już nie będzie tam Wydz. Dróg i Mostów
   czyżby tak jak przewidywałem dostanie to koleś ? ? ? ?
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka