Jak pisać interpelacje Dodaj do ulubionych


Interpelacja
Pod powyższym linkiem można znaleźć fachowo i stylistycznie dopracowaną w szczegółach interpelację, pod którą podpisany jest Pan Józef Osmenda. Że jest podpisany - nie oznacza, że jest jej bezpośrednim autorem - wiemy, że w wielu przypadkach, mimo tego że chciał - to nie mógł, czyli mogło być tak, że ktoś mu to do podpisu mógł podsunąć. Żeby nie było niedomówień - jestem tego samego zdania co mieszkańcy Halemby - temu miejscu należy się szacunek... również w stylu interpelacji na jego temat, podpisanej przez radnego z najdłuższym starzem (nawet jak sam nie pisał - to czytać co się podpisuje należy).
W interpelacji chodzi o teren byłego Podobozu "Althammer" Obozu Koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau (ta nazwa się akurat nie pojawia).
Wymienione w interpelacji przedsiębiorstwo, cytuję: "Geselwinkeln" - to van Gansewinkel (przed wpisaniem nazwy do oficjalnego dokumentu - warto sprawdzić co się pisze).
W interpelacji pisze o, cytuję: "Parku Pamięci" - Park Pamięci - jest w Kochłowicach, w tym przypadku możemy mówić chyba o miejscu pamięci.
W interpelacji teren byłego podobozu nazwany jest, cytuję: "miejscem kultowym". To na pewno jest miejsce męczeństwa, miejsce kaźni, miejsce pamięci, miejsce zasługujące na poszanowanie, miejsce szczególne na mapie Rudy Śląskiej, miejsce szczególne dla lokalnej społeczności... A "kultowe" to może być np.: auto, film, dialogi z filmu, postać z kreskówki itp. (jak to mówią Panie Józefie... "odpowiednie dać rzeczy słowo" czy jakoś tak?).
Czepiam się? Oczywiście, że tak - tylko, że tu chodzi o radnego, który powinien umieć się wyrażać we właściwy sposób, a nie bełkotać, lub ewentualnie patrzeć co podpisuje.
Życzę powodzenia interpelacji - bo dotyczy sprawy ważnej (i czegoś znacznie ważniejszego niż to co wpisano w jej "tytule", cytuję: "naruszania norm ochrony środowiska"), jej styl to w sumie szczegół (choć podobno to w nich diabeł tkwi) - świadczący tylko i wyłącznie o tym, który pod nią się podpisał.
Przeczytaj całą dyskusję
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.