08.10.11, 22:54
www.sferatv.pl/index.php/nasze-programy.html?nr=1
Komentarz zbyteczny.
Edytor zaawansowany
  • w36 09.10.11, 00:35
    lswaczyna napisał:

>
    > Komentarz zbyteczny.

Masz rację, Leon.
    Jak chciałeś sie poasić tą fajną smyczą na komórę to wyszło Ci świetnie. W Sferze dobrze ją widać ;)

A tak ogólnie to witam, bo jakoś Ciebie dawno tu nie było. Tak nawet wypytywałem o Ciebie kolegę Kołodzieja, bo zdaje się przejął Twoją rasiową kaznodziejską fuchę. Ale jesteś w formie jak widzimy.

• pipi43 09.10.11, 23:03
    Widzę, że niedoszły księżulo miał ochotę pokolędować po wszystkich Walnych...

Trzeba było się trzymać obranej drogi, to z tego kolędowania jekies profity by jeszcze były.
  • g-48 10.10.11, 01:01
    Widzę, że niedoszły księżulo miał ochotę pokolędować po wszystkich Walnych...
    >
    > Trzeba było się trzymać obranej drogi, to z tego kolędowania jekies profity by
    > jeszcze były.
    A co tez chcialas go zaprosic na kolede? Jezeli sad przyznal mu racje to racje ma!
    --
    Naród, który traci pamięć, traci sumienie.

— Zbigniew Herbert
    www.youtube.com/watch?v=FpChZtmlKL8&feature=related
  • pipi43 10.10.11, 10:04
    g-48 napisał:

> A co tez chcialas go zaprosic na kolede?

Nie należymy do tej samej parafii.

• markpunk 10.10.11, 17:00
    g-48 napisał:

> Jezeli sad przyznal mu racje to racje ma!

i to nie do końca prawda, bo albo rację ma sąd który przyznał mu racje :P
    albo racje ma sąd rejestrowy, który uznał zapisy statutu za zgodne z uosm a na podstawie statutu i zgodnie z nim były przeprowadzone wybory w RSM i o ile mi wiadomo podczas wyborów nikt ich zgodności z statutem i w/w ustawą nie kwestionował.
  • krm-online 10.10.11, 20:33
    Będzie mógł Pan sobie wyrobić własną opinię po zapoznaniu się z wyrokiem i jego uzasadnieniem. Ponieważ zarząd RSM nie pokazuje uzasadnienia nikomu poza wtajemniczonymi więc sam go opublikuję - tak żeby każdy mógł sobie przeczytać.
  • lswaczyna 10.10.11, 21:36
    markpunk napisał:

> g-48 napisał:
    >
    > > Jezeli sad przyznal mu racje to racje ma!

Albo nie ale o tym możemy się dowiedzieć po rozprawie w drugiej instancji lub wyrobić sobie sąd po przeczytaniu uzasadnienia do wyroku;-)

> i to nie do końca prawda, bo albo rację ma sąd który przyznał mu racje :P
    > albo racje ma sąd rejestrowy, który uznał zapisy statutu za zgodne z uosm

Osobiście na walnym krytykowałem zapisy aktualnego Statutu RSM choć nie wniosłem do Sądu Rejestrowego swoich zastrzeżeń co było błędem co być może skutkowało by nie przyjęciem tak wadliwego prawa wewnątrz Spółdzielczego. Niestety nasz wymiar Sprawiedliwości pozostawia wiele do Rzyczenia.

a na
    > podstawie statutu i zgodnie z nim były przeprowadzone wybory w RSM i o ile mi w
    > iadomo podczas wyborów nikt ich zgodności z statutem i w/w ustawą nie kwestion
    > ował.

A co takiego zrobił Krzysiek? ;-))))))) Byłem na części 7 walnego i słyszałem na własne uszy jego wypowiedź, iż to walne nadaje się do trybunału :-((
  • krm-online 12.10.11, 00:32
    Nie będzie drugiej instancji. Wyrok uprawomocni się 19 października 2011.

Zarząd RSM już wynajmuje w mieście (w szkołach) sale żeby w trzeciej dekadzie listopada przeprowadzić walne zgromadzenie członków. Oznacza to że nie wniosą apelacji - w końcu uświadomili sobie, że nie mają szans jej wygrać.
  • krm-online 12.10.11, 21:32
    Jeśli pierwsza część walnego zgromadzenia członków RSM odbędzie się 21 listopada to zarząd musi nam wszystkim dostarczyć pisemne zawiadomienia (wraz z porządkiem obrad) najpóźniej 31 października - czyli już za 2,5 tygodnia.
  • jozefosmenda 10.10.11, 00:07
    Ponieważ Leon nie odbierasz ode mnie telefonów więc poczytaj sobie jaki przygotowałem projekt uchwały o wyborze RN na WZCz. By to uruchomić muszę zebrać 9 podpisów (bo ten dziesiąty będzie mój). Podobnej treści projekt przygotowałem również o wyborach RO. Może więc podpiszesz ten o RO?
    A teraz czytaj:
    UCHWAŁA Nr 1/13/2011

Walnego Zgromadzenia Członków Rudzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Rudzie Śląskiej podzielonego na 7 części przeprowadzonych

w dniu .............. 2011 r.

w sprawie: wyboru członków Rady Nadzorczej RSM na kadencję 2011-2014.

W oparciu o postanowienia art.5 § 1 pkt7, art. 45 § 1 Ustawy Prawo Spółdzielcze oraz
    w związku z zapisami § 35 ust.2, § 37 ust.7 Statutu Rudzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej

uchwala się co następuje:

1. Uznać za prawomocne wyniki wyborów członków spółdzielni do Rady Nadzorczej przeprowadzonych w głosowaniu tajnym na siedmiu częściach WZCz w dniach 16,17,18,19,23,24,25 maja 2011r. Protokoły Komisji Skrutacyjnych stanowią załączniki do niniejszej uchwały.

2. Zgodnie z zapisami § 35.2 oraz § 37.7 statutu RSM powołać siedmiu członków Rady Nadzorczej Rudzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej na kadencję 2011-2014 w osobach:
    1)Michalska Joanna - przedstawiciel ADM 1
    2) Hilgner Helmut - przedstawiciel ADM 2,
    3)Osmenda Józef – przedstawiciel ADM 3,
    4) Radłowski Wiesław – przedstawiciel ADM 4,
    5)Pytlok Andrzej – przedstawiciel ADM 5,
    6)Dryja Władysław – przedstawiciel ADM 6,
    7)Łopuszański Dariusz – przedstawiciel ADM 7.

3. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

....część Walnego Zgromadzenia Członków ADM......
    Udział w głosowaniu wzięło .................. członków.
    Za przyjęciem uchwały o treści j.w. głosowało .................. czonków,
    Przeciw uchwale głosowało ...........................członków,
    Wstrzymało się .............................członków.

Sekretarz części...... Przewodniczący części......
    WZCz WZCz
    ................................. .............................................

Komisja Skrutacyjna:
    przewodniczący .....................................
    członek ..................................................
    członek....................................... ..........

UZASADNIENIE
    do uchwały nr 1/13/2011
    w sprawie: wyboru członków RSM do Rady Nadzorczej Rudzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Obowiązujący obecnie statut Rudzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej został zarejestrowany przez Sąd Rejestrowy w dniu 31 maja 2010 r. Tym samym Sąd nie stwierdził jego niezgodności z zapisami uosm. W oparciu o te zapisy dokonano tajnych wyborów do organów samorządowych Spółdzielni w tym przypadku do Rady Nadzorczej w terminie do tego obowiązującym ponosząc także określone i niemałe nakłady finansowo-organizacyjne.
    Mając na uwadze stabilność funkcjonowania Rudzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz szanując wolę jej członków jaką wyrazili w drodze głosowania nad uchwałą nr 13/2011r. w dniach 15,16,17,18,23,24,25 maja 2011 roku stosunkiem głosów:
    ....... za przyjęciem uchwały,
    ........przeciw uchwale,
    ........wstrzymało się od głosu.
    oraz znając obecnie imienny skład osobowy Rady Nadzorczej RSM zasadnym jest poddanie pod głosowanie całego WZCz obecnej uchwały.
    Do wyborów zgłoszono w skali całej spółdzielni następujących kandydatów:
    ADM 1:
    1.Heinrich Jan ,
    2.Michalska Joanna.
    ADM 2:
    1.Hilgner Helmut .
    ADM 3:
    1.Berger Piotr ,
    2.Kępińska Jadwiga,
    3.Kic Krzysztof ,
    4.Osmenda Józef.
    ADM 4:
    1.Podgórski Marek,
    2.Radłowski Wiesław,
    3.Rekus Lucjan,
    4.Szczęsny Bogusław.
    ADM 5:
    1.Barwiak Stanisław,
    2.Piórkowski Henryk,
    3.Pytlok Andrzej,
    4.Tracichleb Mirosław.
    ADM 6:
    1.Dryja Władysław,
    2.Masłowski Eugeniusz,
    3.Zagórski Jacek.
    ADM 7:
    1.Kozina Gabriela,
    2.Łopuszański Dariusz,
    3.Stiller Jan,
    4.Swaczyna Leon.

Zgodnie z zapisami § 35.2 oraz § 37.7 statutu RSM do Rady Nadzorczej Rudzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej wybrane zostały osoby, które na poszczególnych jej częściach otrzymały największą ilość głosów.

• lswaczyna 10.10.11, 08:40
    Józek jak przeczytam uzasadnienie do wyroku to nie wykluczam swojego podpisu pod taką uchwałą. A jako współwłaściciel RSM wzywam Zarząd do udostępnienia w/w uzasadnienia.
    Dziś na RO spróbuję to zrobić na piśmie z podpisami pozostałych członków.
  • volwer 10.10.11, 13:23
    do czego to doszło??projekty uchwał na forum???
    moze nasz Smieszkowicz też pokaże to porozumienie na mocy którego podobno dostał prawie 40 000 zł od najasniejszej..za jedną bumelkę w szpitalu, za która wyleciał z roboty.tak przynajmniej wróble cwierkaja po kątach..
    a taka pielegniarka codziennie chodzi do pracy..i bumelować nie może..nawet jak jest w zwiazku zawodowym.
  • 1myszkabezprzewodowa1 10.10.11, 21:58
    Zamiast pisać takie teksty na forum lepiej napisz odpowiedni tekst do pip-u albo lepiej do prokuratora.
  • volwer 11.10.11, 20:50
    najlepsze teksty do pipu to pisał zawsze sam Smieszkowicz z Podludkiem..a teraz pip Smieszkowicza kontroluje. ale sie porobiło.
  • lswaczyna 13.10.11, 14:25
    Józek przeczytałem wyrok i uzasadnienie. Jeśli wyrok się uprawomocni oddaję swoją osobę do dyspozycji Spółdzielców jako kandydata do rady nadzorczej RSM.
  • krm-online 13.10.11, 22:25
    Józek już od 12 lat pozostaje do dyspozycji spółdzielców i tak się mu to spodpobało, że teraz nawet granatem nie da się go oderwać od stołka przewodniczącego rady nadzorczej :-)
  • pipi43 13.10.11, 23:20
    Ciekawe, kto jeszcze chce się oddać do dyspozycji spółdzielców...:/
  • von-cymbergaj 13.10.11, 23:44
    Szkoda, że nie jestem członkiem RSM bo bez jakichkolwiek zahamowań oddałbym na niego swój głos.Ale mam tam znajomych i nie ma sprawy bo Pan Józef to solidna firma zasługująca na poparcie.
  • krm-online 14.10.11, 13:15
    Lenin także ma do dzisiaj swoich wiernych wyznawców mimo, że też została z niego tylko kukła
  • g-48 14.10.11, 13:23
    Szkoda, że nie jestem członkiem RSM bo bez jakichkolwiek zahamowań oddałbym na
    > niego swój głos.Ale mam tam znajomych i nie ma sprawy bo Pan Józef to solidna
    > firma zasługująca na poparcie.
    Jezes Vonem ale zawsze cieszy jak podarunek od prezesa dostaniesz np. wczasy w jakies piwnicy blokowej z pelnym wyzywieniem! Mozesz robic sobie safari na szczury i potem je sam wlasnorecznie grilowac.
    -

— Zbigniew Herbert
  • lswaczyna 14.10.11, 14:02
    Analizując całą tę sytuację doszedłem do wniosku,iż zawiniła (pod warunkiem gdyby zarząd nie apelował) RN wespół z Zarządem RSM a powieszą Rady Osiedla za co zapłacą oczywiście wszyscy spółdzielcy. No cóż igrzyska kosztują a lud (spółdzielcy) ich przecież pragnie.
  • krm-online 15.10.11, 11:58
    Dura lex sed lex
  • pipi43 15.10.11, 14:43
    Summum ius, summa iniuria.
  • lswaczyna 15.10.11, 17:56
    pipi43 napisała:

> Summum ius, summa iniuria.

Ta zasada jest i powinna być używana tylko w wypadku "Kary Zasadniczej" gdzie stosuje się prawo łaski a w tym wypadku powoływanie się na nią jest delikatnie mówiąc przesadą. O "Prawo Łaski" można się upomnieć po wyczerpaniu "Drogi Prawnej" co tu chyba nie będzie miało miejsca;-))))))
  • jozefosmenda 15.10.11, 18:52
    No faktycznie Leon jak zwykle masz rację a nawet jeżeli jej nie masz to i tak ja masz!
    Musi jednak co u niektórych budzić zdziwienie jak ty lejesz łzy nad losami Rad Osiedli. Przecież byłeś zdecydowanie za ich likwidacją!
    No ale stare powiedzenie mówi, ze punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia i dlatego tylko krowa nie zmienia swoich poglądów.
    A cała sprawa nie jest z winy RN cz Zarządu tylko z politycznego zapotrzebowania na wygraną w wyborach parlamentarnych pewnej opcji. Polityczny bubel z rozdawnictwem mieszkań za przysłowiowe 5 zł. wszedł w życie 31 lipca 2007 roku(co zakwestionował TK).
    Po drodze "wsadzono" parę niezwykłych rozwiązań jak chociażby ów art.8 z znaczkiem 3 pkt 9, który w żaden sposób nie rozwiązuje wyborów do RN. To ma określać statut i tak było w przypadku RSM. 5 lipca br sąd zresztą pozew odrzucił no ale wybory przecież znowu miały być no nie i nie wiadomo kto by wygrał?.
    Na pocieszenie zostaje fakt, że nie jesteśmy jedyni w n-tej RP, którzy mają z tym problem. Jak gdzieś czytałem niektórzy czekają na apelacje a niektórzy na decyzję TK.
    A my sobie powtórzymy wybory na bazie moich projektów uchwał, których ogólny zarys przedstawiłem. Oczywiście jeszcze przy założeniu, ze każdy w skali i całej RSM ma tylko jeden głos zarówno w przypadku RN jak i RO no bo jakże by mogło być inaczej skoro idąc w ostatnia niedzielę do wyborów miałem tylko jeden głos na kandydata do Sejmu i jeden głos na kandydata do Senatu?
    Co ty na to?
  • krm-online 16.10.11, 11:28
    Józefowi O. wydaje się że mogą wrócić czasy kiedy przewodnia siła narodu mówiła mu na kogo ma "głosować bez skreśleń" - a on posłusznie "głosował".
    To już taka przypadłość ludzi w podeszłym weku, że marzy im się powrót do czasów ich młodości.
    A tu rozczarowanie bo to se ne vrati pane Josef
  • lswaczyna 16.10.11, 14:01
    jozefosmenda napisał:

> No faktycznie Leon jak zwykle masz rację a nawet jeżeli jej nie masz to i tak j
    > a masz!
    > Musi jednak co u niektórych budzić zdziwienie jak ty lejesz łzy nad los
    > ami Rad Osiedli. Przecież byłeś zdecydowanie za ich likwidacją!

Niestety to typowe pomówienie. Zawsze uważałem, iż o losie Rad Osiedla i apanażach jej członków powinno decydować walne zgromadzenie przed ich powołaniem a nie tak jak teraz Rada Nadzorcza już po akcie wyborczym!!

> No ale stare powiedzenie mówi, ze punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia i
    > dlatego tylko krowa nie zmienia swoich poglądów.

Poglądy zmieniam bardzo rzadko – 15 lat temu uważałem, że Autonomia Regionów w RP to utopia dziś tak nie uważam

> A cała sprawa nie jest z winy RN cz Zarządu tylko z politycznego zapotrzebowani
    > a na wygraną w wyborach parlamentarnych pewnej opcji. Polityczny bubel z rozdaw
    > nictwem mieszkań za przysłowiowe 5 zł. wszedł w życie 31 lipca 2007 roku(co zak
    > westionował TK).

W tej materii nie podzielam tego populistycznego pogląd. Dla mnie ktoś kto wniósł do Spółdzielni wkład mieszkaniowy (50% wartości mieszkania) spłacił 30 letni kredyt hipoteczny ( w wysokości 50% + odsetki – pomoc Państwa) i zapłacił roszczenia Państwa jest właścicielem. A to,że w majestacie prawa Rabowano tych co wykupili Własnościowe Prawo do Mieszkań to już nie moja sprawa. Osobiście radze im niech mają pretensje do SPÓŁDZIELNI jako instytucji i zawsze mogą pójść na drogę sądową.

> Po drodze "wsadzono" parę niezwykłych rozwiązań jak chociażby ów art.8 z znaczk
    > iem 3 pkt 9, który w żaden sposób nie rozwiązuje wyborów do RN. To ma określać
    > statut i tak było w przypadku RSM. 5 lipca br sąd zresztą pozew odrzucił no a
    > le wybory przecież znowu miały być no nie i nie wiadomo kto by wygrał?.

To,że prawo jest takie jakie jest to nie moja wina – zazwyczaj głosowałem na tych co do parlamentu akurat nie weszli ;-))

> Na pocieszenie zostaje fakt, że nie jesteśmy jedyni w n-tej RP, którzy mają z t
    > ym problem. Jak gdzieś czytałem niektórzy czekają na apelacje a niektórzy na d
    > ecyzję TK.

A ja czekam na dzień kiedy RP uzna Dekrety tow Bieruta za nie istniejące z Mocy Prawa ;-))

> A my sobie powtórzymy wybory na bazie moich projektów uchwał, których ogólny z
    > arys przedstawiłem. Oczywiście jeszcze przy założeniu, ze każdy w skali i całej
    > RSM ma tylko jeden głos zarówno w przypadku RN jak i RO no bo jakże by mogło b
    > yć inaczej skoro idąc w ostatnia niedzielę do wyborów miałem tylko jeden głos n
    > a kandydata do Sejmu i jeden głos na kandydata do Senatu?
    > Co ty na to?

Boję się aby nie skończyło się to kolejnym niekorzystnym wyrokiem dla Spółdzielni;-((
  • pipi43 16.10.11, 22:23
    lswaczyna napisał:

>>
    > W tej materii nie podzielam tego populistycznego pogląd. Dla mnie ktoś kto wnió
    > sł do Spółdzielni wkład mieszkaniowy (50% wartości mieszkania) spłacił 30 letni
    > kredyt hipoteczny ( w wysokości 50% + odsetki – pomoc Państwa) i zapł
    > acił roszczenia Państwa jest właścicielem.

A jeżeli ktoś wniósł wkład wynoszący 20% wartości mieszkania, a potem spłacił kredyt wynoszący 80% wartości mieszkania z odsetkami to też jest właścicielem???
    Opcja 50/50 byłaby dla mnie znaaaaacznie korzystniejsza.
    Czy naprawdę kiedyś było 50/50, czy to tylko twoja fantazja?
  • g-48 16.10.11, 23:49
    Najpierw c o to jest spoldzielnia:
    pl.wikipedia.org/wiki/Sp%C3%B3%C5%82dzielnia_mieszkaniowa
    Wplacajac wklad pieniezny/udzial w budowie stalas sie w PRLu/ to sa wszystkie spoldzielnie po PRLowskie/ czlonkiniom spoldzielni.Czy wklad byl duzy czy maly duskutowac tu nie bedziemy bo w stosunku do zarobku byl dosyc pokazny a i udzial zakladow tez byl nie maly.
    Udzial zakladu byl pokrywany z socjalnego funduszu zakladowego a wiec placony byl tez przez pracownikow nie zrzeszonych w spoldzielni.
    Powiedzmy sobie szczerze, budownictwo spoldzielcze nie dosc ze bylo budownictwem tanim/plyty betonowe/ to jeszcze i wykonastwo bylo"pod psem" tak ze np. instalacje wodno -kanalizacyjne w mieszkaniach wymagaly zaraz na poczatku przebudowy.
    A wiec moim zdaniem jezeli ktos ze spoldzielcow wprowadzil sie do mieszkania w nowym bloku to do teraz splacil swoje mieszkanie z nawiazka.
    --

— Zbigniew Herbert
  • lswaczyna 17.10.11, 07:37
    pipi43 napisała:

>
    > A jeżeli ktoś wniósł wkład wynoszący 20% wartości mieszkania, a potem spłacił k
    > redyt wynoszący 80% wartości mieszkania z odsetkami to też jest właścicielem???

A jak myślisz;-))

> Opcja 50/50 byłaby dla mnie znaaaaacznie korzystniejsza.

Ruch pospółdzielczy ma już dobrze ponad 100lat i był pomyślany jako kooperatywa małych właścicieli (spółdzielnie jak większość dobrych pomysłów w które wtrąciło się "PAŃSTWO" uległy patologizacji) by nie byli łupieni przez wielkich ( swoisty "Ruch Oburzonych" którzy nie wyszli na ulice tylko wziął sprawy w swoje ręce).
    Różnie to na przeszczeni tych lat bywało i czy to było 20%, 50% wkładu nie jest istotne - istotne jest czy się za coś zapłaciło czy nie.

• lswaczyna 17.10.11, 20:34

Nie mam na myśli wyborów do Polskiego Parlamentu. Zbliżają się wybory moim zdaniem bliższe naszej skórze w myśl przysłowia „Koszula bliższa ciału”. Są to wybory do władz samorządowych naszej spółdzielni to jest Rudzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Powiecie zapewne - przecież niedawno (w czerwcu tego roku) przez to przechodziliśmy i wybrane Rady Osiedla oraz skład Rady Nadzorczej wcale nie jest taki zły.
    No tak ale niestety jeden z naszych członków spółdzielni zaskarżył tryb wyboru władz samorządowych i Sąd przyznał mu rację a Zarząd RSM skłania się do przyjęcia z „pokorą” wyroku (według nie potwierdzonych pogłosek chodzi o jak najszybsze rozwiązanie problemu tak by móc przyjąć nowe „lepsze” opłaty za mieszkania).
    Nie mam zastrzeżeń co do wybranych członków Rady Osiedla w końcu wybraliśmy sobie ich z pełną wiedzą i moim zdaniem według zasad przynależności terytorialnej.
    Co do wyborów członków Rady Nadzorczej jestem gotów przyznać rację ustawodawcy,iż jej członkowie powinni reprezentować rożne spojrzenia na SÓŁDZIELCZOŚĆ zgodnie z proporcjami występujących wśród aktywnych Członków Spółdzielni, bez względu na przynależność do danej administracji. Tą drogą wzywam wszystkich potencjalnych kandydatów do Rady Nadzorczej RSM by przed wyborem się samookreślili – może to być tak jak ja to robię na drugiej stronie tej ulotki.

Z wyrazami szacunku do współwłaściciel RSM (Spółdzielców)

Leon Swaczyna

P.S.
    Pamiętajcie głosować może tylko SPÓŁDZIELCA - właściciel mieszkania bez względu na jego wielkość - nie posiadający tytułu spółdzielcy nie ma nic do gadania może co najwyżej narzekać i misi płacić zgodnie z decyzjami RN którą wybiorą Spółdzielcy.

L.S.
  • krm-online 19.10.11, 20:06
    Leon
    Skąd wiesz że będą jakieś wybory?
    Józef O. nie ma zamiaru dopuścić do czegoś takiego jak wybory - jeszcze by się okazało, że nowe wybory to granat którym w końcu uda się go oderwać od pługa - pardon: od stołka przewodniczącego rady nadzorczej.
  • lswaczyna 20.10.11, 07:33
    krm-online napisał:

> Leon
    > Skąd wiesz że będą jakieś wybory?

Jeśli w imieniu Najaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej Sąd stwierdził nie istnienie uchwał o wyborach i nikt tego nie apelował to moim zdaniem próba reanimowania czegoś co z mocy prawa nie istnieje zakrawa na kpinę.

> Józef O. nie ma zamiaru dopuścić do czegoś takiego jak wybory

Coś w tym temacie mi się o uszy obiło - nie będę ukrywał,iż jako wybranemu( nie wybranemu zdaniem sądu) członkowi Rady Osiedla jest na rękę być nim nadal niemniej sprzeciwiam się zawsze łamaniu zasad.
    To do czego dąży Józek skończy się kolejną sprawą sądowo a wyroki sądów i Boskie są nieodgadnione;-)))

- jeszcze by się
    > okazało, że nowe wybory to granat którym w końcu uda się go oderwać od pługa -
    > pardon: od stołka przewodniczącego rady nadzorczej.

nie koniecznie - obyś się nie zdziwił:-((
  • ziomek_z_halemby 13.11.11, 09:36
    ale o co chodzi???
  • krm-online 23.10.11, 18:42
    Zarząd ustanowił sobie sam nowe zasady wyboru członków rady nadzorczej - czyli organu, który ma go kontrolować. A to bezczelne typy!
  • lswaczyna 24.10.11, 13:43
    krm-online napisał:

> Zarząd ustanowił sobie sam nowe zasady wyboru członków rady nadzorczej - czyli
    > organu, który ma go kontrolować. A to bezczelne typy!

Sugerujesz,iż dam się wybrać do organu samorządowego potem będzie wyrok i tak w koło Macieja do końca świata i jeden dzień dłużej;-))
  • krm-online 24.10.11, 18:19
    A to by dopiero było jakby Cię wybrali do rady a Ty zaskarżyłbyś tryb przeprowadzenia wyborów i wygrał taką sprawę.
    Nic się jednak nie martw - jeśli Cię wybiorą do rady nadzorczej to nie będziesz musiał nic zaskarżać ... bo zrobi to Józef O.
  • krm-online 26.10.11, 20:43
    Odezwał się Józef O.
    Chyba już zdał sobie sprawę, że osiłki z firmy ochroniarskiej "Era" złamią prawo także w stosunku do niego samego i nie wpuszczą go na żadną część walnego zgromadzenia poza Rudą.
    SKANDAL!!! Jak można nie dopuścić do głosu Józefa O. przecież on ma tyle ciekawego do powiedzenia - i wszystko najszczersza prawda.
  • toxicity1 26.10.11, 22:46
    krm-online napisał:

> Zarząd ustanowił sobie sam nowe zasady wyboru członków rady nadzorczej - czyli

Ho, ho; chyba Orzeł Temidy kolejny raz szykuje się do lotu.
  • krm-online 27.10.11, 23:31
    Kiedyś (za bajtla) się mówiło: z drogi śledzie bo pikling jedzie.

Teraz wypada napisać: z drogi toxicity1 bo orzeł jedzie!
  • markpunk 31.10.11, 14:43
    krm-online napisał:

czekaj! niech pomyślę, kto twoim zdaniem powinien te zasady ustalić?

po wyroku sądu: RN nie ma, RO nie ma, zapisy statutu są niezgodne z wyrokiem....

Może nasz poseł, a może posłanka, czy też Pani Prezydent powinni obstawiać miejsca w RN i RO? Wiem, że to jest bardzo łakomy kąsek.

Ja jako członek RSM wolę by Spółdzielcy sami wybrali swoich przedstawicieli bez ingerencji sił wyższych.

poza tym Zarząd jak na razie daje propozycję, którą zatwierdzi najbliższe Walne, jeśli nie to wybory się nie odbędą.

z tym wyrokiem to jest wybitnie przykra sprawa bo sparaliżował mocno spółdzielnię, a czy był słuszny to sprawa dyskusyjna, bo skoro sąd rejestrowy zatwierdził statut jako zgodny z Ustawą to nie wiem teraz który sąd ma rację i ani wyrok ani uzasadnienie mnie nie przekonały.
  • pipi43 31.10.11, 15:24
    markpunk napisał:

> krm-online napisał:
    > > Zarząd ustanowił sobie sam nowe zasady wyboru członków rady nadzorczej -
    > czyli
    > > organu, który ma go kontrolować. A to bezczelne typy!
    >
    > czekaj! niech pomyślę, kto twoim zdaniem powinien te zasady ustalić?
    >

To jest w tym wszystkim najmniej istotne.
    Każda procedura zastosowana przez RSM Z ZASADY jest podważana przez K.M.
    Taki charakter:(
  • rudzian2 27.10.11, 16:41
    słyszałem że poważnym kontrkandydatem dla J. Osmendy jest znany rudzianin Piotr Beger ,
    przecież jegomość J. Osmenda już tak jest obciążony różnymi etatami i dobrze płatnymi innymi funkcjami że powinien dać sobie spokój , i tak już nie wyrabia jeśli chodzi o kontakty z mieszkańcami ,
    poza tym przy tej nowej ordynacji wyborczej ma duże szanse na upadek
    to głównie za aroganckie zachowania w innych dzielnicach, lubił się nieraz popisywać
    swoją wielkością, teraz może zaliczyć to co nieraz mówił "możecie mi z pukla sjechać"
    a Piotr Beger to znana postać i nie pracuje w RSM , facet robi na jednym etacie
  • lswaczyna 27.10.11, 21:09
    rudzian2 napisał:

> słyszałem że poważnym kontrkandydatem dla J. Osmendy jest znany rudzianin Piotr
    > Beger ,
    > przecież jegomość J. Osmenda już tak jest obciążony różnymi etatami i dobrze pł
    > atnymi innymi funkcjami że powinien dać sobie spokój , i tak już nie wyrabia je
    > śli chodzi o kontakty z mieszkańcami ,
    > poza tym przy tej nowej ordynacji wyborczej ma duże szanse na upadek
    > to głównie za aroganckie zachowania w innych dzielnicach, lubił się nieraz popi
    > sywać
    > swoją wielkością, teraz może zaliczyć to co nieraz mówił "możecie mi z pukla sj
    > echać"
    > a Piotr Beger to znana postać i nie pracuje w RSM , facet robi na jednym etacie
    >

Lepiej powiedz co robi, co zrobił i co ma zamiar zrobić. Jak na razie jest kilku innych na mojej liście przed nim z tego osiedla ;-))
  • g-48 27.10.11, 22:29
    ......... na dyzurze radnego przypadajacego na niego zawsze himoiridy plaszczy!
    przecież jegomość J. Osmenda już tak jest obciążony różnymi etatami i dobrze pł
    > atnymi innymi funkcjami że powinien dać sobie spokój , i tak już nie wyrabia je
    > śli chodzi o kontakty z mieszkańcami ,
    Towarzysze zrozumcie w koncu ciezka sytuacje tego opy! On tez nie wyrabia z czasem a piniadz z kolekty miasta to nie pestka.
    --

— Zbigniew Herbert
  • jozefosmenda 31.10.11, 12:59
    >>>rudzian2 napisał:
    ......, przecież jegomość J. Osmenda już tak jest obciążony różnymi etatami i dobrze
    płatnymi innymi funkcjami że powinien dać sobie spokój , i tak już nie wyrabia jeśli
    chodzi o kontakty z mieszkańcami ,.....<<<

Czy mógłbyś Rudzian napisać nam tutaj szerzej o tych moich dobrze płatnych etatach?
    A co do kontaktów z mieszkańcami to ty się o mnie nie martw.Grafik dyżurów radnych jest w BIP, dodatkowe dyżury poza nim pełnię w innych miejscach a mój telefon nie jest zastrzeżony. Ci zatem co chcą się ze mną spotkać to się spotykają.
    Jednym słowem mówiąc: "Łżesz jak pies!"
  • g-48 31.10.11, 16:30
    Ci zatem co chcą się ze mną spotkać to się spotykają.
    > Jednym słowem mówiąc: "Łżesz jak pies!"
    Chcialem sie z toba spotkac bez Andrzeja adwokata i bez ochraniarzy twojwj glaca i mi sie nie udalo.
    A tak Klownie jak ten twoj cyrk leci?
    --

— Zbigniew Herbert
  • rudzian2 27.10.11, 22:12
    to porozmawiaj z Piotrem Begerem na pewno znajdzie dla Ciebie czas
    czy to takie trudne skoro go znasz ........
  • krm-online 27.10.11, 23:42
    Czy Beger jest aby członkiem spółdzielni?
  • robertdebruss 28.10.11, 12:05
    No, zawsze możesz zadzwonić do RSM i zapytać.
  • rudzian2 28.10.11, 16:33
    zapytaj się Piotra Begera ile i co zrobił dla Rudy całkowicie ZA DARMO ! ! ! ! !
    a potem
    zapytaj towarzysza Józka Osmendy za ile kasy i za ile etatów czasem coś robił ??
    potem możesz to tutaj opisać o ile jesteś obiektywny ..........
  • lswaczyna 29.10.11, 19:29
    rudzian2 napisał:

> zapytaj się Piotra Begera ile i co zrobił dla Rudy całkowicie ZA DARMO ! ! ! !
    > !
    > a potem
    > zapytaj towarzysza Józka Osmendy za ile kasy i za ile etatów czasem coś robił ?
    > ?
    > potem możesz to tutaj opisać o ile jesteś obiektywny ..........

Co zrobił Zefel wiym a co zrobioł Beger nie wiem niech się po asi jak poradzi ;-))
  • 22burza 29.10.11, 20:31
    czy ten Piotr Beger to ten były milicjant, a obecny strażnik w sadzie ? jeżeli tak ,to znam go od dziecka i nie wiem co takiego zrobił dla Rudy i jej mieszkańców. Może mnie ktoś oświeci ?
  • robertdebruss 29.10.11, 22:20
    No, to musisz mieć jakieś stare informacje. Z tego co wiem to w wyniku jego działań dzieci wychodzące z przedszkola są bezpieczne bo wymusił na władzach miasta zamontowanie barierek ochronnych ( czy pamiętasz śmiertelny wypadek tramwajowy z udziałem dzieciaka w Rudzie Ślaskiej) to była jego inspiracja do działań, bo nikt inny wcześniej nie pomyślał.Pomysł na barierki w rejonie Magazynowej od czasu ich powstania nie było żadnego wypadku w tym rejonie a uprzednio, szkoda gadać i jeszcze gorzej. Zorganizowanie parkingu w rejonie tej ulicy społecznie przy udziale mieszkańców bo przez ponad 30 lat jakoś nikt nie pomyślał że gdzieś parkować trzeba. Zrobienie porządku z topolami w parku Gordol w którym po każdej burzy wyglądało jak po wojnie całe szczęście że nikt nie zginął a jak najbardziej że nie było ofiar w dzieciach. Niestety, być może coś mi umknęło ale uważam, że już to i tak jest bardzo dużo, bo zrobione społecznie nie włączając jego kosztów telefonów paliwa i czasu który poświęcił. Inni biorą za to pieniądze. A czy milicjant czy policjant strażnik czy piekarz znaczenie to nie ma żadnego przynajmniej według mnie. Liczy się działanie. Jedno co widzę to, to, że chętnie byś mu dokopał, ja też go znam od dziecka i zawsze był w porządku.Zawsze pomagał innym, no chyba, że miałeś inny problem, byłeś po prostu niegrzeczny.Kumpli z lat młodości raczej wspomina się serdecznie. Ja mam jeszcze większy szacunek bo kiedy skradziono mi na Karmańskim auto to jak myślisz ? kto je znalazł ? Poza tym wiem, że nie jest farbowanym lisem tak jak niektórzy. Tak mówię, bo znam go od dziecka i wiem co zrobił dla mieszkańców. Do kasy za to nie chodził po gratyfikacje. Pozdrawiam !!!!!!!!!
  • robertdebruss 29.10.11, 22:42
    No, żebyś nie marudził to potwierdzę, że w sądzie też pracował, masz rację. Jest to potwierdzone. Teraz zajmuje się jednak całkiem czymś innym .Żadne tam mundury i żadne babranie się w ludzkich brudach .Najważniejsze, że jest to uczciwe zajęcie.Nawet gdyby ktoś obrzucał go błotem to i tak mam swoje niezmienne zdanie, bo o dobro ludzi potrafi się bić jak nikt. To niestety nie wszystkim na rękę.
  • robertdebruss 29.10.11, 23:02
    No 22Burza, to teraz Ty pochwal się Twoimi osiągnięciami. Daj również szansę sobie. Bo przeważnie Ci co gó.... robią najbardziej wytykają innym. No chyba, że masz takie polecenie służbowe albo się chcesz komuś przypodobać. Dostaniesz za to stołek, premię czy pogłaszczą Cię po główce co ?????????? Bo raczej nie wierzę w to, że robisz to tak od siebie a tym bardziej znając P.B od dzieciństwa.
  • 22burza 30.10.11, 12:30
    Robertdebrus, cóż ty chłopie się tak grzbiecisz,czy padło jakieś obraźliwe słowo pod adresem P.B.,ale dziwne wydaje mi się to twoje lobowanie, czy Piotr ci coś obiecał jak wejdzie do RN? bo coś tak brzydko pachnie. O swoich zasługach dla mieszkańców tego grodu nie będę pisać , bo nauczono mnie jednego:rób swoje i nie czekaj na oklaski. Ja nie mieszkam na Magazynowej, a więc problemy tych okolic są mi obce.Mnie wystarczy to, że w moim środowisku wiedzą kim jestem i co robię, a twoja zgryźliwa opinia nie robi na mnie wrażenia , ty widać należysz do tych co nic nie robią,głośno szczekają i na cudzym grzbiecie jadą do raju.Jeszcze raz cię zapewniam,że Piotra i całą jego rodzinę znam od 50 lat i ty na moją opinię o nich nie masz żadnego wpływu.Weź sobie relanium bo dostaniesz ,przy takich emocjach zawału serca. Dziewczynka na Wolności zginęła bo była przez dorosłych niedopilnowana, a miejsce to powinno być oznakowane jako szczególnie niebezpieczne, bo to co ja pamiętam jest to trzeci wypadek w tym miejscu , między innymi zginął tam J. Smołka ratując dziecko w wózku przed wypadnięciem z tramwaju (drzwi jeszcze wtedy były przesuwne, a nie automatyczne), w latach 90-tych zginął tam młody człowiek, nie wyrobił zakrętu , a przed tym nie zapiął pasów.Życzę miłego weekendu ,może spotkasz Piotra nad grobem jego Brata Mirka i jego Ojca,pozdrów Go.
  • krm-online 30.10.11, 16:37
    Leon - chyba Cię poprosza żebyś mie poznoł z tym Piotrem bo zdo mi sie że to jakoś fisza a tu na Goduli i Orzegowie niewielu go zno.
  • lswaczyna 30.10.11, 18:23

krm-online napisał:

> Leon - chyba Cię poprosza żebyś mie poznoł z tym Piotrem bo zdo mi sie że to ja
    > koś fisza a tu na Goduli i Orzegowie niewielu go zno.

Niestety nie da rady nie miałem okazji poznać Gościa ;-((
  • robertdebruss 29.10.11, 22:43
    No, żebyś nie marudził to potwierdzę, że w sądzie też pracował, masz rację. Jest to potwierdzone. Teraz zajmuje się jednak całkiem czymś innym .Żadne tam mundury i żadne babranie się w ludzkich brudach .Najważniejsze, że jest to uczciwe zajęcie.Nawet gdyby ktoś obrzucał go błotem to i tak mam swoje niezmienne zdanie, bo o dobro ludzi potrafi się bić jak nikt. To niestety nie wszystkim na rękę.
  • robertdebruss 30.10.11, 09:39
    Tak w sumie rzeczy, co wy się tego Begra tak wszyscy obawiacie ? co nie da sobie dmuchać w kaszkę ? będzie za bardzo wścibski ? że zamiast z wami będzie za mieszkańcami ? najwyższy czas oderwać tyłki od stołków, co niektórym.
  • pipi43 30.10.11, 10:40
    To ten cały Beger bedzie startował na radnego, czy do RN?

A ty Robert, co tak lobbujesz - pogłaszcze cię ktoś po główce?
    Tym argumentem o uczciwej pracy to mnie po prostu powaliłeś.

A tak w ogóle to miło, że mieszkańcy Goduli są tak żywotnie zainteresowani wysuwaniem kandydatów z Rudy.
  • rudzian2 30.10.11, 11:42
    no cóż barchaniasta z Kokotkiem muszą zwołać sztab kryzysowy do Starej Czcionkarni
    tam wyznaczą wytyczne dla oDNOwionych i uzupełnią im oleje i smarowidło
    a potem zaczną pisać a pisać ...........
  • stp2010 30.10.11, 12:41
    rudzian2 napisał:

> no cóż barchaniasta z Kokotkiem muszą zwołać sztab kryzysowy do Starej Czcionka
    > rni
    > tam wyznaczą wytyczne dla oDNOwionych i uzupełnią im oleje i smarowidło
    Jesteś źle poinformowany sztab został już zwołany w rudzkiej wylęgarni (ciekawe czy zadłużona wylęgarnia dostanie kasę za pomieszczenie) na 15.11.godz 18.00
  • robertdebruss 30.10.11, 12:54
    a co uważosz go za złodzieja ? to uważej żebyś za daleko nie zabrnoła. (To tyn cały Beger bedzie startował na radnego,czy do RN) to znaczy, że jak na radnego musi być bez skazy a do RN może być chapik ????????? albo na odwrót, bo tak jakoś ciu.... sie pytosz . A czy cały Beger czy pół to niy wiem, wiem ino tyla, że nawet połówką by wos przykroł. Całe tyż szczęście, że nie zostoł radnym, chociaż był już na liście pewnego ugrupowania.Wycofoł sie, bo jak to powiedzioł niy wytrzymoł by w takim towarzystwie.
  • pipi43 30.10.11, 22:42
    robertdebruss napisał:

> a co uważosz go za złodzieja ? to uważej żebyś za daleko nie zabrnoła. (To tyn
    > cały Beger bedzie startował na radnego,czy do RN) to znaczy, że jak na radnego
    > musi być bez skazy a do RN może być chapik ????????? albo na odwrót, bo tak jak
    > oś ciu.... sie pytosz .

Ciu.. to były te twoje wypociny na jego temat, rzeczniku prasowy. Albo lobbysto.
    Wywaliłeś 5 kolejnych postów na temat jego zasług.
    Sam napisałeś, że ma uczciwe zajęcie; czyżby to była sugestia, że inni nie mają uczciwych?
    A co to według ciebie jest "uczciwe zajęcie"?

A czy cały Beger czy pół to niy wiem, wiem ino tyla, że
    > nawet połówką by wos przykroł.

Mnie na pewno, bo jestem filigranowa. Co do przykrycia reszty to się nie wypowiem, bo nie mam pojęcia, kto to jest "wos" czy "nos".

Całe tyż szczęście, że nie zostoł radnym, choci
    > aż był już na liście pewnego ugrupowania.Wycofoł sie, bo jak to powiedzioł niy
    > wytrzymoł by w takim towarzystwie.

Wiesz, znaleźć się na liście takiego czy innego ugrupowania a być wybranym to są 2 różne sprawy.
    Startował przecież na członka RN w poprzednich wyborach i o ile mnie pamięć nie myli miał najsłabszy wynik.
  • lswaczyna 31.10.11, 21:39
    A może gościu by się tak przedstawił , sprecyzował po co chce być członkiem RN czy RO , o co mu chodzi bo "chapiśow" to momy za tyla ;-((
  • g-48 02.11.11, 21:01
    A może gościu by się tak przedstawił , sprecyzował po co chce być członkiem RN
    > czy RO , o co mu chodzi bo "chapiśow" to momy za tyla ;-((
    Tak jak wszyscy w wyscigu do pieniedzy!
    --

— Zbigniew Herbert
  • lswaczyna 03.11.11, 07:42
    g-48 napisał:

> A może gościu by się tak przedstawił , sprecyzował po co chce być członkiem RN
    > > czy RO , o co mu chodzi bo "chapiśow" to momy za tyla ;-((
    > Tak jak wszyscy w wyscigu do pieniedzy!

Podobno nie ma GŁUPICH pytań a odpowiedzi i owszem ;-))))
  • g-48 03.11.11, 09:23
    Podobno nie ma GŁUPICH pytań a odpowiedzi i owszem ;-))))
    No pewnie! Tytylko dla idei a pieniadze seoja obok i po co je marnowac.
    --

— Zbigniew Herbert
  • zista 04.11.11, 17:28
    g-48 napisał:

> Podobno nie ma GŁUPICH pytań a odpowiedzi i owszem ;-))))
    > No pewnie! Tytylko dla idei a pieniadze seoja obok i po co je marnowac.

Władysław Grzeszczyk — Parada paradoksów
    Głupie odpowiedzi niekoniecznie wynikają z głupich pytań, ale zawsze - z głupoty.

Nie można wszystkiego sprowadzać do pieniędzy. Podziwiam ludzi ,którym chce się coś robić dla swojego miejsca zamieszkania ,osiedla ,miejscowości czy na rzecz innych ludzi.Dlaczego zawsze szukacie drugiego dna ,zła, zamiast odkrywać dobro i korzystać z niego. . Wyborcy RSM pozwólcie się wykazać człowiekowi P.B. Cieszmy się,że mamy demokrację i możemy brać sprawy w swoje ręce. Ci co nie głosują nie mają prawa narzekać . Poprzednie RN i RO pokazały co potrafią , czas zweryfikować ocenę .Może pora na zmiany???????????
  • g-48 04.11.11, 20:46
    Wyborcy RSM pozwólcie się wykazać człowiekowi P.B. Ci
    > eszmy się,że mamy demokrację i możemy brać sprawy w swoje ręce. Ci co nie głosu
    > ją nie mają prawa narzekać . Poprzednie RN i RO pokazały co potrafią , czas zwe
    > ryfikować ocenę .Może pora na zmiany???????????
    Strzeliles kozanie jak farorz na lodpuscie , ino co dalej. Byly czasy ze ludzie byli uczenni i bezinteresowni ale inni na grzbietach tych "glupich" /zaznaczam cudzyslow/ dorwali sie do wladzy i teraz takich glupich ciezko znalezc bedzie.
    --

— Zbigniew Herbert
  • zista 04.11.11, 21:15
    Do g-48
    Należę do "głupich" i wierzę w uczciwość ludzi. Sprawa w sumie mnie nie dotyczy, bo nie jestem spółdzielcą i nie oddam głosu na nikogo ,ale........na forum można zabrać głos i wyrazić swoją opinię. Życzę wszystkim spółdzielcom trafnych wyborów,żeby wasze domy i ich otoczenie piękniały , bądźcie życzliwsi dla siebie. Pozdrawiam.
  • brynio5 05.11.11, 09:13
    Fajne niy powiym!
    Noprzod sie kopie nikerym do śtyrech liter a potym sie godo ło wyrozumiałości.

--
    /Mark Twain/ - Czy durnie nie stanowią większości w każdym mieście?
  • lswaczyna 05.11.11, 19:42
    zista napisała:

> Do g-48
    > Należę do "głupich" i wierzę w uczciwość ludzi. Sprawa w sumie mnie nie dotyczy
    > , bo nie jestem spółdzielcą i nie oddam głosu na nikogo ,ale........na forum m
    > ożna zabrać głos i wyrazić swoją opinię. Życzę wszystkim spółdzielcom trafnych
    > wyborów,żeby wasze domy i ich otoczenie piękniały , bądźcie życzliwsi dla siebi
    > e. Pozdrawiam.

Ja jako spółdzielca (współwłaściciel spółdzielni) jestem życzliwy dla tych co dbają o wspólny majątek a nie życzliwy wobec tych co na nim żerują .
  • g-48 06.11.11, 14:53
    .........Ja jako spółdzielca (współwłaściciel spółdzielni)
    Spoldzielca nie jest wlascicielem dobr spoldzielni i moze byc w kazdej chwili z niej wykluczony.
    --

— Zbigniew Herbert
  • krm-online 06.11.11, 15:15
    Majątek spółdzielni jest prywatną własnością jej członków (art. 3 Prawa Spółdzielczego).

Spółdzielca nie może zostać wykluczony ze spółdzielni w każdej chwili - to jest marzenie Józefa O. tzn. chciałby móc wykluczać ze spółdzielni każdego kto się na niego krziwo wejrzy. Na szczęście warunki wykluczenia muszą być ściśle określone w statucie a uchwała o wykluczeniu podlega jeszcze kontroli sądowej. Nie ma więc mowy o żadnej dowolności w tej mierze - mimo, że Józefowi O. bardzo się to nie podoba
  • g-48 06.11.11, 15:57
    Spółdzielca nie może zostać wykluczony ze spółdzielni w każdej chwili -
    > to jest marzenie Józefa O. tzn. chciałby móc wykluczać ze spółdzielni każdego k
    > to się na niego krziwo wejrzy.
    No tu jest ten niuans! Z spoldzielni mozesz byc wykluczony jezeli nie poddasz sie regorystycznemu statutowi ,jako wlasciciel jakis nawet akcji nie mozesz byc tej akcji pozbawionej.
    Moze troche przykladu na wesolo.
    Jest w RFN jeden adwokat ktory chroni malych akcjonariuszy i ten to kupil 1 /slownie jedna/ akcje Daimlera i poszedl na walne zgromadzenie /byly to czasy gdy koncernem rzadzil Schremp/ jak za duzo pyszczyl Schremp zarzadzil przerwe do mecenasa podeszli ochraniarze i odstawili go za drzwi.Jak ta sprawa potoczyla sie dalej to nie wiem bo takie koncerny staraja sie takie sprawy wyciszyc.
    --

— Zbigniew Herbert
  • krm-online 06.11.11, 20:09
    Owszem, spółdzielnia ma swoje plusy i minusy w stosunku do spółki. Minusem jest to o czym napisałeś (można spółdzielcę wykluczyć ze spółdzielni), dlatego przypadki kiedy coś takiego może nastapić powinny być bardzo szczegółowo opisane w statucie, żeby żaden Józef O. Wacek P. Michał L. albo ich następcy nie mogli nadużywać swojej pozycji w radzie nadzorczej lub zarządzie.

Właśnie dlatego potrzebna jest gruntowna zmiana statutu RSM - między innymi w tym obszarze.
    A Józef O. i jego kumpel Wacek P. nie chce żadnych zmian więc posuwa się do łajdackich metod żeby utrącić każdą inicjatywę poważnej zmiany statutu RSM.

• g-48 08.11.11, 18:54
    .........ze doslismy do konsensu co to jest wlasciciel a co to jest spoldzielca.Co mnie zaskoczylo to tych dwoch dziadkow mecenasow ktorzy kiwaja lebkami za Os menda ze sa na etatach zarzadu spoldzielni.
    --

— Zbigniew Herbert
  • g-48 06.11.11, 14:50
    Należę do "głupich" i wierzę w uczciwość ludzi.
    To masz ta sama chorobe co ja. Niestety w tym tlumie cwaniaki sa na przodzie potem my za nami znowu cwaniaczki ktorzy nas popychaja i wroza co z tego wyjdzie a potem sa uczciwi ludzie ktorzy wierza ze ci na gorze sa tez uczciwi.
    --

— Zbigniew Herbert
  • robertdebruss 31.10.11, 21:41
    Torbo obrzigano, kupiołaś sie już trichter coby wlyż do żici tymu co ci to zlecioł ? Tak już sie domyślom ftoś ty jest. Podciepna ci trocha szmiyry co lepiyj sie wślizgniesz. Onuco, co ty wiysz o poprzednich wyborach ?
  • pipi43 31.10.11, 21:59
    robertdebruss napisał:

> Torbo obrzigano,

te,te teksty to swojej babie zapodaj wyliniały zgredzie

kupiołaś sie już trichter coby wlyż do żici tymu co ci to zlec
    > ioł ? Tak już sie domyślom ftoś ty jest.

he, he - choćbyś się zesrał to nie spokopisz
    osobiście żal mi podejrzanej, ale cóż

Podciepna ci trocha szmiyry co lepiyj
    > sie wślizgniesz.
    Onuco, co ty wiysz o poprzednich wyborach ?

are you talking to me???
    jeśli tak, to w wyborach uczestniczyłam i oddałam ważny głos
    and surprise - nie na twojego protegowanego
    facet już chyba nie ma szans po twoim kusiolu śmierci he he he
  • robertdebruss 31.10.11, 22:56
    Wal sie na futro, Stary ? hehehehehe , to pewnie ty jesteś stara, ruro. Zamiataj na dachu i nie siadaj na kominie bo sie zassiesz.
  • pipi43 02.11.11, 13:00
    Mam zakodowane w genach to, że zawsze będę bronił ludzi poniżanych i krzywdzonych.

Torbo obrzigano, kupiołaś sie już trichter coby wlyż do żici tymu co ci to zlecioł ? Tak już sie domyślom ftoś ty jest. Podciepna ci trocha szmiyry co lepiyj sie wślizgniesz. Onuco, co ty wiysz o poprzednich wyborach ?

Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych moją osobą a innych o bardziej kulturalne komentarze, jednocześnie o pisanie komentarzy ostrych i dających dużo do myślenia dla dobra nas wszystkich.

Wal sie na futro, Stary ? hehehehehe , to pewnie ty jesteś stara, ruro. Zamiataj na dachu i nie siadaj na kominie bo sie zassiesz.

Autorem powyższych hmm ... wypowiedzi jest JEDNA osoba.
    robercie de cośtam - a może was jest dwóch???
  • 22burza 02.11.11, 19:35
    wszystkie wpisy robertadobrussa świadczą o jednym; facetowi brak kinderschtuby i trudno mu odróżnić ostre lecz dowcipne repliki od zwykłego chamstwa
  • 22burza 01.11.11, 08:59
    no i patrzcie,jak to nie wiele potrzeba by w Rudzie stać się sławnym, synek co sie wychowoł na Lyjo ( dla ptoków obecno Kędzierzyńsko) przez całe dzieciństwo śpiki mioł aż na broda ,chonctwot był jakich mało, dziołszkami nie gardził na koniec wloz do MO zmusił swoich kumpli by postawili barierki tam kaj od początku istnienia osiedla powinne one stoć no i bohater narodowy, no może zgódźmy się na "lokalny" . Jednego nie rozumia czymu on w Rodercie wyzwolo tyle niedobrej ,a wręcz wulgarnej energii,czyżby łączyło ich coś więcej niż zwykło znajomość ?
  • lswaczyna 01.11.11, 14:12

22burza napisała:

> no i patrzcie,jak to nie wiele potrzeba by w Rudzie stać się sławnym, synek co
    > sie wychowoł na Lyjo ( dla ptoków obecno Kędzierzyńsko) przez całe dzieciństwo
    > śpiki mioł aż na broda ,chonctwot był jakich mało, dziołszkami nie gardził na
    > koniec wloz do MO zmusił swoich kumpli by postawili barierki tam kaj od początk
    > u istnienia osiedla powinne one stoć no i bohater narodowy, no może zgódźmy się
    > na "lokalny" . Jednego nie rozumia czymu on w Rodercie wyzwolo tyle niedobrej
    > ,a wręcz wulgarnej energii,czyżby łączyło ich coś więcej niż zwykło znajomość ?

To ,że wychowoł się na "Lyjo" to dla mnie ani plus ani minus - może coś więcej:-))
  • krm-online 03.11.11, 20:04
    Chcecie podwyżki czynszu w RSM o 5 mln zł?

Głosujcie na osMendę i jego kumpli: Pytloka, Radłowskiego itp. typy!
    A jeszcze lepiej to siedźcie w domu i w ogóle nie przychodzicie na walne zgromadzenie!
    Wtedy ta zgraja dowali wam jeszcze dodatkowe opłaty np. na bony do supermarketów (dostaniecie je potem w nagrodę za siedzenie w domu)
  • lswaczyna 04.11.11, 16:29
    krm-online napisał:

> Chcecie podwyżki czynszu w RSM o 5 mln zł?
    >
    > Głosujcie na osMendę i jego kumpli: Pytloka, Radłowskiego itp. typy!
    > A jeszcze lepiej to siedźcie w domu i w ogóle nie przychodzicie na walne zgroma
    > dzenie!
    > Wtedy ta zgraja dowali wam jeszcze dodatkowe opłaty np. na bony do supermarketó
    > w (dostaniecie je potem w nagrodę za siedzenie w domu)

Sugerujesz, iż wszystkim tym którzy zrezygnują z członkostwa ( jak siedzą w domu zamiast iść na walne) bo im niepotrzebne dadzą bony do "Społemu " na 80zł ;-))
  • krm-online 06.11.11, 11:30
    G***o dadzą. Bony do supermarketu są taką samą kiełbasą wyborczą jak każda inna.
    Sobie dadzą premie a nam podniosą czynsz o 5 mln zł
  • lswaczyna 07.11.11, 13:44
    krm-online napisał:

> G***o dadzą. Bony do supermarketu są taką samą kiełbasą wyborczą jak każda inna
    > .
    > Sobie dadzą premie a nam podniosą czynsz o 5 mln zł

Czynsz płaci się w "czynszówkach" w spółdzielniach daje się tylko zarządom na pokrycie uzasadnionych kosztów, o tym jasno napisano -Ustawa z 15 grudnia 2000 r o spółdzielniach mieszkaniowych (DZ.U. z 2003r. nr 119, poz. 116 ze zm.) - i każdy bez względu na tytuł do mieszkania może zażądać udowodnienia zasadności podwyżek opłat - tylko ciekawe czy ktoś to zrobił;-((
  • krm-online 07.11.11, 23:30
    No to będziesz miał uzasadnioną podwyżkę kosztów o 5 mln zł
    Czy przyjemniej będzie się płaciło?

W tej podwyżce kosztów będzie też podwyżka pensji dla prezesa i wiceprezesów, pokrycie kosztów dodatkowego walnego zgromadzenia wzrost opłat za nie-odśnieżanie chodników zimą i cała masa tego typu wydatków.

Bo przecież zdajesz sobie sprawę z tego, że w tych 5 mln nie ma wzrostu cen wody, kanalizacji, centralnego ogrzewania itp. Tu zapłacimy dodatkowo następne 8 mnl zł - albo i więcej
  • jabbahutt 08.11.11, 08:24
    krm-online napisał:

> No to będziesz miał uzasadnioną podwyżkę kosztów o 5 mln zł
    > Czy przyjemniej będzie się płaciło?

nie

> W tej podwyżce kosztów będzie też podwyżka pensji dla prezesa i wiceprezesów, p
    > okrycie kosztów dodatkowego walnego zgromadzenia wzrost opłat za nie-odśnieżani
    > e chodników zimą i cała masa tego typu wydatków.

za dodatkowe walne powinien zapłacić ten kutas, który postanowił bawić się w sądy oraz prawnicy RSM, którzy nie potrafili zadbać o to by zapisy statutu były zgodne z ustawą, oraz sąd rejestrowy który to zaakceptował. Wśród tych prawników dwóch zasiadało w RN Pan Akc... i Pan Radł....

> Bo przecież zdajesz sobie sprawę z tego, że w tych 5 mln nie ma wzrostu cen wod
    > y, kanalizacji, centralnego ogrzewania itp. Tu zapłacimy dodatkowo następne
    > 8 mnl zł
    - albo i więcej

a Ty zdajesz sobie sprawę że w tym kraju w ciągu roku wszystko zdrożało, i RSM jako taka za wszystko będzie musiała płacić więcej, czyli Spółdzielcy chcąc nie chcąc muszą wyciągnąć więcej z portfela tak samo jak na stacji benzynowej czy w spożywczym. Niestety nie można powiedzieć, że cena paliwa mi się nie podoba to nie pojadę, albo że chleb jest za drogi to nie będę jadł.
  • z_zk 08.11.11, 08:49
    jabbahutt napisał:

> za dodatkowe walne powinien zapłacić ten kutas, który postanowił bawić się w sądy
    Kutasem nazywasz osobę, która niezgodne z prawem zapisy statutu zaskarżyła do sądu? To tak jakbyś miał pretensje do człowieka, który w sklepie złapał za rękę złodzieja, a nie do samego złodzieja.
    >oraz prawnicy RSM, którzy nie potrafili zadbać o to by zapisy statutu były z
    > godne z ustawą, oraz sąd rejestrowy który to zaakceptował. Wśród tych prawników
    > dwóch zasiadało w RN Pan Akc... i Pan Radł....

A to ciekawostka - prawnicy zatrudnieni przez spółdzielnię zasiadali (zasiadają) równocześnie w RN?
    A koszty tego muszą ponieść wszyscy spółdzielcy, bo taka jest cena głupoty, bierności, niechodzenia na walne i nieczytania dokumentów, itd. Co prawda projekt przygotowywały tzw. władze spółdzielni, czyli zarząd i RN i zatrudnieni przez nich prawnicy, ale powiedzą wam, że walne zgromadzenie zatwierdziło statut i wyjątkowo będą mieli rację. A ten "kutas" jak go nazywasz tylko i wyłącznie skorzystał z przysługującego mu prawa (art. 42.4 ustawy prawo spółdzielcze) i chwała mu za to, że chciało mu się.

• jabbahutt 08.11.11, 15:45
    > Kutasem nazywasz osobę, która niezgodne z prawem zapisy statutu zaskarżyła do s
    > ądu? To tak jakbyś miał pretensje do człowieka, który w sklepie złapał za rękę
    > złodzieja, a nie do samego złodzieja.

nie dokońca - łapiąc złodzieja coś zyskujemy - chronimy jakieś dobro materialne. A w tym wypadku co zyskali spółdzielcy? Na razie zapłacili koszty procesu, za chwilę zapłacą za dodatkowe walne?
    Gdzie jest zysk?
    Co zyskali spółdzielcy, co zyskała spółdzielnia, co zyskał ten Pan?

> >oraz prawnicy RSM, którzy nie potrafili zadbać o to by zapisy statutu b
    > yły z
    > > godne z ustawą, oraz sąd rejestrowy który to zaakceptował. Wśród tych pra
    > wników
    > > dwóch zasiadało w RN Pan Akc... i Pan Radł....

> A to ciekawostka - prawnicy zatrudnieni przez spółdzielnię zasiadali (zasiadają
    > ) równocześnie w RN?

No tu nie wyraziłem się precyzyjnie, oprócz prawników zatrudnianych przez RSM w RN zasiadało tych dwóch co zresztą chętnie podkreślali przy każdej okazji.

> A koszty tego muszą ponieść wszyscy spółdzielcy, bo taka jest cena głupoty, bie
    > rności, niechodzenia na walne i nieczytania dokumentów, itd.

nie myślę, że to jest wynik zwykłego pieniactwa.

> Co prawda projekt
    > przygotowywały tzw. władze spółdzielni, czyli zarząd i RN i zatrudnieni przez n
    > ich prawnicy, ale powiedzą wam, że walne zgromadzenie zatwierdziło statut i wyj
    > ątkowo będą mieli rację.

i sąd rejestrowy również go zatwierdził ale jakoś nie miał racji :(

> A ten "kutas" jak go nazywasz tylko i wyłącznie skorzy
    > stał z przysługującego mu prawa (art. 42.4 ustawy prawo spółdzielcze) i chwała
    > mu za to, że chciało mu się.

Ale co to dało Spółdzielcą oprócz kosztów i zagmatwania przepisyów, bo ja nie widzę interesu w tym by przedstawicieli Wirku wybierali mieszkańcy Goduli.
  • lswaczyna 08.11.11, 14:23
    Mam małą prośbę do "dyskutantów" o próbę pohamowania emocji i nie stosowania WYCIECZEK OSOBISTYCH. Jako człowiek należący do polskiego klubu nie magistrów chciałbym tym ostatnim uświadomić, że już za czasów Jagiellonów w Polsce wykształcenie zobowiązywało tak samo jak szlachectwo. Co prawda jesteśmy na Śląsku - ale to tym bardziej używanie pewnych słów jest wysoce naganne bez względu na tytuły.
  • z_zk 08.11.11, 14:58
    lswaczyna napisał:

> Co prawda jesteśmy na Śląsku - ale to tym bardziej używanie pewnych słów jest wysoce naganne bez względu na tytuły.

Przepraszam, tylko cytowałam jabbahutta. Też uważam, że należy używać argumentów, a nie pomyj.
    Widocznie jabbahuttowi argumentów brak.
  • markpunk 08.11.11, 17:51
    z_zk cytując lswaczynę napisał:
    > > Co prawda jesteśmy na Śląsku - ale to tym bardziej używanie pewnych słów
    > jest wysoce naganne bez względu na tytuły.
    >
    > Przepraszam, tylko cytowałam jabbahutta. Też uważam, że należy używać argumentó
    > w, a nie pomyj.

no to moja dygresja: Po tym co napisałeś widzę nadzieję dla tego forum, bo jak na razie obrażanie wszystkich było w pełni akceptowalne. Jeżdżenie po Panu Osmendzie, po Panu Stani
    , po Pani Dziedzic i innych było w bardzo dobrym tonie. Za gustowne uchodziły wszelkie najbardziej obraźliwe słowa - a tu jeden "kutas" wobec anonimowej osoby wzbudził prawdziwe oburzenie.
    Oby tak dalej, może zacznie się tu w końcu dyskusja na argumenty.
  • z_zk 08.11.11, 18:42
    markpunk napisał:

> bo jak na razie obrażanie wszystkich było w pełni akceptowalne. Jeżdżenie po Panu Osme
    > ndzie, po Panu Stani , po Pani Dziedzic i innych było w bardzo dobrym tonie. Za gustowne uchodziły wszelkie najbardziej obraźliwe słowa

Pan Osmenda akurat w obrażaniu też jest dobry.
  • jabbahutt 21.11.11, 15:07
    z_zk napisała:

> Przepraszam, tylko cytowałam jabbahutta. Też uważam, że należy używać argumentó
    > w, a nie pomyj.
    > Widocznie jabbahuttowi argumentów brak.

Widzisz z_zk Ja akurat oprócz jednego (w dodatku zasłużonego) epitetu użyłem samych argumentów, a to Tobie oraz krm_online ich zabrakło by odpowiedzieć na postawione przeze mnie pytania - na co cierpliwie zostawiłem Wam dużo czasu!!!
  • lswaczyna 08.11.11, 14:34
    jabbahutt napisał:

> a Ty zdajesz sobie sprawę że w tym kraju w ciągu roku wszystko zdrożało, i RSM
    > jako taka za wszystko będzie musiała płacić więcej, czyli Spółdzielcy chcąc ni
    > e chcąc muszą wyciągnąć więcej z portfela tak samo jak na stacji benzynowej czy
    > w spożywczym. Niestety nie można powiedzieć, że cena paliwa mi się nie podoba
    > to nie pojadę, albo że chleb jest za drogi to nie będę jadł.

Nie wiem jak inni Ja i nie tylko Ja zdajemy sobie sprawę z rosnącej drożyzny i tym bardziej wzywamy zarząd RSM do poszukania rezerw na trudny okres który nieuchronni nadchodzi. Według analizy jaką przeprowadziłem na podstawie kosztów we wspólnotach to spółdzielnia jest w stanie bez podwyżek opłat przetrwać co najmniej dwa lata.
    Spółdzielcy zawsze jeszcze mogą stanąć na czele Ruchu Oburzonych ;-((
  • pipi43 08.11.11, 14:37
    lswaczyna napisał:

>>
    > Nie wiem jak inni Ja i nie tylko Ja zdajemy sobie sprawę ...

Sorry, Leonie, ale to Ja, Ja to objaw megalomanii.
    Niby taki skromny, a tu taki kwiatek.;)
  • g-48 08.11.11, 19:04
    Czynsz płaci się w "czynszówkach" w spółdzielniach daje się tylko zarządom na pokrycie uzasadnionych kosztów, o tym jasno napisano -Ustawa z 15 grudnia 2000 r o spółdzielniach mieszkaniowych (DZ.U. z 2003r. nr 119, poz. 116 ze zm.) - i każdy bez względu na tytuł do mieszkania może zażądać udowodnienia zasadności podwyżek opłat - tylko ciekawe czy ktoś to zrobił;-((
    ......wicman.Kas ty te wice slyszol bo sa dobre.
    A co do zaskarzenia?! To jak powstanie takie ubezpieczenie /wlasciweie juz jest/ ze prosci ludzie beda mogli dochodzic swoich praw przed sadem bez narazania sie na koszty( tylko przystepma oplata roczna) to zobaczymy jak bedzie wygladac policja z tymi pomiarami szybkosci z reki (bez statywu),jak bedzie wygladac prezes jak pracownik bedzie mial za soba adwokata wyspecjalizowanego w prawie pracy? I jak bedzie ta "Spoldzielnia" nie tylko rudzka wygladala jak bedzie za plecami spoldzielcow stal prawnik. Ktos zapyta o koszty ?! przy powiedzmy zarobku w Euro 2000 koszt takiego ubezpieczenia wynosi ok.200 Euro na rok dla calej rodziny.
    --

— Zbigniew Herbert
  • frek 08.11.11, 19:33
    G-48 i krm-online - przeczytajcie swoją pocztę na ......@gazeta.pl.

Pozdrawiam
    frek
  • g-48 08.11.11, 20:48
    Zadanie wykonano.
    --

— Zbigniew Herbert
  • frek 08.11.11, 21:19
    No to teraz trzeba zacząć te Standardy podsuwać prezesom pod nos i żądac od nich wrożenia i stosowania takich samych u nas!

Bo organizacje społdzielcze z Anglii i Polski bedące czlonkami Międzynarodowego Związku Spoldzielczego zobowiązaly sie przestrzegać tzw. Zasad spółdzielczej tożsamości. Skoro społdzielnie w Anglia mogą ich przestrzegać to i w Polsce powinno być tak samo. Jeśli tak nie jest, to spółdzielnie w Polsce uchybiają tym zasadom a zatem nie są spółdzielniami. A polskie organizacje spółdzielcze należące do tego Związku winny byc zawieszone w prawch członkowskich!
  • lswaczyna 10.11.11, 13:15
    frek napisał:

> No to teraz trzeba zacząć te Standardy podsuwać prezesom pod nos i żądac od nic
    > h wrożenia i stosowania takich samych u nas!
    >

Podsuwanie niczego nie da trzeba wymuszać "siłą i godnością osobistą" i wężykiem Go ;-))
  • g-48 10.11.11, 14:20
    Anglia moze byc wzorem ale zasady w spoldzielni ustalaja ludzie tam zrzeszeni(przynajmniej tak powinno byc )chyba ze ta sa kolchozy (a takie byly poczatkowe zalozenia wladz w Polsce) to glos przewodni ma rozkazodawca . Co przez to chcialem powiedziec ze najpierw nalezy rozlutowac te relikty PRL/sowietywizacji a potem cos zawiazac z ludzmi ktorzy maja pojecie o demokracji!

--

— Zbigniew Herbert
  • lswaczyna 12.11.11, 17:12
    UWAGA

W dniach 18-28 listopada 2011r. odbędzie się Walne Zgromadzenie Członków RSM. Przyjdź zagłosować na tych kandydatów którzy przedkładają interes mieszkańców nad dobro własne.

18.11.11r. ADM 1 Godula ul. Bytomska 1 godz.17.00
    21.11.11r. ADM 7 Orzegów ul. Bytomska 8 godz. 17.00
    22.11.11r. ADM 6 Bykowina ul. Gwarecka 2 godz. 17.00
    23.11.11r. ADM 5 Wirek ul. Różyckiego 30 godz. 17.00
    24.11.11r. ADM 4 Halemba ul. Oświęcimska 90 godz. 17.00
    25.11.11r. ADM 3 Ruda ul. Chryzantem 10 godz. 17.00
    28.11.11r. ADM 2 Nowy Bytom ul. Ratowników 15 godz 17.00

Zaprasza kandydat na członka Rady Osiedla ADM 7

Spółdzielca od 1974r urodzony w Nowym Bytomiu, przedsiębiorca (właściciel firmy „FACH”), felietonista miesięcznika „Jaskółka”, Członek Rady Nadzorczej RSM w latach 1996 – 2003 Członek Rady Osiedla w okresie 2003- 2007, działacz społeczny.

Leon Swaczyna

Takie ogłoszenie dałem gdzie mogłem i na ile mnie było stać - ciekawe czy zwiększy to frekwencję i zaangażowanie spółdzielców (właścicieli) w walce o swoje prawa ;-))
  • g-48 12.11.11, 21:25
    ......to z nieba spadli czy ich Front Jednosci wybral czy moze losy na dyskotece?
    www.youtube.com/watch?v=dDzSjti2kdI
    --

— Zbigniew Herbert
  • pipi43 12.11.11, 22:53
    g-48 napisał:

> ......to z nieba spadli czy ich Front Jednosci wybral czy moze losy na dyskotec
    > e?
    Leonie - spadłeś z nieba, czy Cię na dyskotece wylosowali?

A tak przy okazji, g48 - już cię ta "pierońsko gorolsko gotka" nie drażni?
    Przyszły rozkazy z Wawki - G już na baczność melduje wykonanie zadania.
    Rozdwojenie jaźni?
  • g-48 12.11.11, 23:37
    A tak przy okazji, g48 - już cię ta "pierońsko gorolsko gotka" nie drażni?
    > Przyszły rozkazy z Wawki - G już na baczność melduje wykonanie zadania.
    > Rozdwojenie jaźni?
    Roz to godka niy gotka bo jest godac
    No tak trocha do tych gorolikow co chca byc Slonzokami.
    No a spoldzielnie to sa wszyndzie nawet w Rusach.
    --

— Zbigniew Herbert
  • pipi43 13.11.11, 00:28
    g-48 napisał:

>> Roz to godka niy gotka bo jest godac
    > No tak trocha do tych gorolikow co chca byc Slonzokami.

g-48 13.09.11, 23:30 Odpowiedz Ho, ho ... czyli na bogato było.
    > Skoro twierdzisz, że obserwowali cię zza firanki, trzeba było tym gościńcem pom
    > achać.
    Moze u was goroli byl taki zwyczaj ze wpuszczalo sie "gosciniec" (ta pieronsko gorolsko gotka)
    ale na Slasku godalo sie "Gosc w domu Bog w domu" a reszta to bylo drugorzedne.
    --
    Dlatego właśnie był cudzysłów.
    Ty napisałeś "goTka", wiec się nie mądrzyj.
  • g-48 13.11.11, 01:23
    W pierwszym zdaniu jest blad ale przyklad moglas wziasc z drugiego zdania jak jestes juz tak oklepana....!
    --

— Zbigniew Herbert
  • pipi43 13.11.11, 11:46
    g-48 napisał:

> W pierwszym zdaniu jest blad ale przyklad moglas wziasc z drugiego zdania jak j
    > estes juz tak oklepana....!

Nie brałam przykładu, tylko cytowałam nie kogo innego, tylko CIEBIE - speca od śląskości.
    No i jeszcze jedno - wziąć a nie wziąść.

Szkoda, że nie ustosunkowałeś się do meritum, tylko przypieprzyłeś się do własnego błędu przypisując go mnie.

• g-48 13.11.11, 21:15
    Fajnie ze jestem dla ciebie przykladem . Az sie zawstydzilem.
    A jakie bylo to meritum w twoim poscie?
    --

— Zbigniew Herbert
  • w36 13.11.11, 02:25
    lswaczyna napisał:

> UWAGA
    > (...)
    > Spółdzielca od 1974r urodzony w Nowym Bytomiu, przedsiębiorca (właściciel firm
    > y „FACH”), felietonista miesięcznika „Jaskółka”, Człon
    > ek Rady Nadzorczej RSM w latach 1996 – 2003 Członek Rady Osiedla w okresi
    > e 2003- 2007, działacz społeczny.
    >
    > Leon Swaczyna
    >
    > Takie ogłoszenie dałem gdzie mogłem i na ile mnie było stać

No nie powiesz chyba, że ze skromności środków, okroiłeś tak swój życiorys ;)
    Czyżbyś się wstydził przed spółdzielcami swojej działalności i wysokiego stanowiska w Raś, że ukrywasz go pod mało mówiącym hasłem "felietonista miesięcznika „Jaskółka”"?
    Gdzie Twoja niedoszła prezydentura Rudy?
    A Twój epizod jako redaktora biuletynu Raś w rudzkiej samorządowej gazecie?
    Tak skromnego to Ciebie nie znałem ;) .
  • lswaczyna 13.11.11, 13:40
    w36 napisał:

>
    > No nie powiesz chyba, że ze skromności środków, okroiłeś tak swój życiorys ;)
    > Czyżbyś się wstydził przed spółdzielcami swojej działalności i wysokiego stanow
    > iska w Raś, że ukrywasz go pod mało mówiącym hasłem "felietonista miesięcznika
    > „Jaskółka”"?
    > Gdzie Twoja niedoszła prezydentura Rudy?
    > A Twój epizod jako redaktora biuletynu Raś w rudzkiej samorządowej gazecie?
    > Tak skromnego to Ciebie nie znałem ;) .
    >

Brak środków to jedno. Drugie to lenistwo ludzi którzy nie chcą czytać zbyt długich tekstów. Trzecie to ci mniej leniwi mogą o mnie prawie wszystko znaleźć w "sieci" łącznie z twoimi kłamstwami;-))
  • w36 13.11.11, 17:19
    lswaczyna napisał:

> Drugie to lenistwo ludzi którzy nie chcą czytać zbyt dłu
    > gich tekstów.

Napisanie "członek władz Raś", w porównaniu z "felietonista miesięcznika „Jaskółka”", nie wydłuża tekstu a jest dodatkowo o wiele bardziej mówiące.

> Trzecie to ci mniej leniwi mogą o mnie prawie wszystko znaleźć w
    > "sieci" łącznie z twoimi kłamstwami;-))

No tak, cecha kandydata do RO pozwalająca na przeczenie w żywe oczy ewidentnym i obiektywnym faktom i nazywania ich kłamstwami, może faktycznie zainteresować potencjalnych wyborców. Tylko może nie wszyscy uważają to za cnotę :( .

A jeszcze przy okazji spytam. Tyś był tam gdzieś prezesem jakieś rasiowej dobudówki, nie pamiętam od czego, ale tak mi się zdaje że od... nauki. Dalej jesteś?

• lswaczyna 15.11.11, 13:36
    Tekst najbardziej rozpowszechniony na tablicach ogłoszeń RSM - to cię ucieszy;-))

UWAGA

W dniu 24 listopada 2011r. w Zesp. Szkół Ogól. nr 3 przy ul. Oświęcimskiej 90 odbędzie się Walne Zgromadzenie Członków RSM dla mieszkańców ADM 4 w celu wybrania władz samorządowych. Przyjdź zagłosować na tych kandydatów którzy przedkładają interes mieszkańców nad korzyści osobiste.

Zaprasza kandydat na członka Rady Osiedla ADM 7

Leon Swaczyna
  • w36 17.11.11, 02:15
    lswaczyna napisał:

> - to cię ucieszy;-))

Mnie to ani ziębi ani grzeje, czy się przyznajesz przed sąsiadami do bycia Rasiowcem czy nie. Bardziej ciekawostka.
    Ale jest coś w tej sprawie co mnie naprawdę bardzo cieszy. To że nie mieszkam na osiedlu ABM 7, i nie muszę dokonywać wyboru między "felietonistą miesięcznika jaskółka" a osobami jak sugeruje w/w felietonista, które przedkładają korzyści osobiste nad interes mieszkańców ;).
  • lswaczyna 17.11.11, 12:45
    w36 napisał:

>
    > Mnie to ani ziębi ani grzeje, czy się przyznajesz przed sąsiadami do bycia Rasi
    > owcem czy nie. Bardziej ciekawostka.

Nie dla moich sąsiadów - spora ich część regularnie czytuje "Jaskółkę" i jest ich coraz więcej.

> Ale jest coś w tej sprawie co mnie naprawdę bardzo cieszy. To że nie mieszkam n
    > a osiedlu ABM 7, i nie muszę dokonywać wyboru między "felietonistą miesięcznika
    > jaskółka" a osobami jak sugeruje w/w felietonista, które przedkładają korzyści
    > osobiste nad interes mieszkańców ;).

Ta wypowiedź świadczy,iż niewiele wiesz o sprawie a zabierasz głos;-))
  • w36 18.11.11, 23:12
    lswaczyna napisał:

> Nie dla moich sąsiadów - spora ich część regularnie czytuje "Jaskółkę" i jest i
    > ch coraz więcej.
    >

Wiesz Leon, dla ścisłości, ja też czytuję czasami tą Twoją jaskółkę i to od dawna. Szczególnie wtedy gdy jaskółka była drukowana bezprawnie w samorządowej rudzkiej gazecie ;) Trzymam sobie nawet takie egzemplarze na pamiątkę :) .
    Zresztą uważam "jaskółki" za lekturę, w pewnym sensie, ciekawą i pouczającą.

> Ta wypowiedź świadczy,iż niewiele wiesz o sprawie a zabierasz głos;-))

No przepraszam. O "felietoniście" Leonie Swaczynie akurat wiem dość sporo, pewnie więcej niż nie jeden ze spółdzielców.
    A co do reszty, czyli całych szczegółów wyborów i Twojego starania się dostania fuchy w RO to powtórzę że, mie to loto. I to mnie właśnie cieszy. Coraz bardziej ;).
  • lswaczyna 19.11.11, 14:35
    w36 napisał:

> No przepraszam. O "felietoniście" Leonie Swaczynie akurat wiem dość sporo, pewn
    > ie więcej niż nie jeden ze spółdzielców.
    > A co do reszty, czyli całych szczegółów wyborów i Twojego starania się dostania
    > fuchy w RO to powtórzę że, mie to loto. I to mnie właśnie cieszy. Coraz bardzi
    > ej ;).

Cieszy mnie niezmiernie twoje i nie tylko twoje zainteresowanie "Jaskółką" a to czy będę miał fuchę RO to mnie tyż to loto ponieważ uważam ten organ RSM za kosztowny i niepotrzebny.
    A tak na uboczu zdradę Ci tajemnicę - to WALNE jest do "BANI" i będzie zaskarżone - oby skutecznie ;-))
  • pipi43 19.11.11, 15:22
    lswaczyna napisał:

A tak na uboczu zdradę Ci tajemnicę - to WALNE jest do "BANI" i będzie zaskarżo
    > ne - oby skutecznie ;-))

Muszę przyznać, ze twoje dobre samopoczucie jest co najmniej nie na miejscu.
  • lswaczyna 19.11.11, 18:12

pipi43 napisała:

> lswaczyna napisał:
    >
    > A tak na uboczu zdradę Ci tajemnicę - to WALNE jest do "BANI" i będzie zaskarż
    > o
    > > ne - oby skutecznie ;-))
    >
    > Muszę przyznać, ze twoje dobre samopoczucie jest co najmniej nie na miejscu.

No pipi co należy zrobić z wyborami zmanipulowanymi opartymi o nie istniejący regulamin, gdzie grupa zawyżająca koszty działalności spółdzielni jest gotowa na każde posunięcie byle utrzymać się u władzy. Ja mam już tego dość i zrobię wszystko by nieruchomość której jestem współwłaścicielem uzyskała statut wspólnoty lub małej spółdzielni gdzie nie da się zawyżać kosztów. A tak nawiasem czy ty wiesz ile w zeszłym roku kosztowały nas tak zwane władze samorządowe ;-))))))))))))))
  • jozefosmenda 19.11.11, 23:27
    Leon ja myslę, że ta cała zawierucha NAM SPÓŁDZIELCOM nie była do niczego potrzebna!
    Ten który to napisał w tych linkach wyraził się jasno i dosadnie:
    forum.gazeta.pl/forum/w,261,129589513,130483029,Re_Podwyzka_czynszu_w_spoldzielni.html?wv.x=2
    forum.gazeta.pl/forum/w,261,129589513,130498258,Re_Podwyzka_czynszu_w_spoldzielni.html?wv.x=2
    Komu zatem ta zadyma była potrzebna?
    Zamiast się młócić cepami trzeba było porozmawiać przez te trzy lata i dojść do pewnego consensusu. No ale frustraci wiedzą i czują inaczej chociaż tak de facto chodzi im tylko o jedno!
    A o co, to doskonale wiemy!!!!
    Nie jest pozytywem również by jedna osoba narzucała nam dziwne i nielogiczne rozwiązania statutowe. To musi opracować grupa ludzi, zespół spółdzielców i tak właśnie wypowiedziałem się w tej materii w TV SFERA!
    A jak zakończymy cały proces termomodernizacji to pogadamy o innych sprawach.
    A tak przy [/b]okazji to jak sobie policzyłem jakie koszty ponosi mieszkaniec pewnej Wpólnoty za mieszkanie o pow. 64 m2 w stosunku do NAS, spółdzielców RSM to wyszło mi, że MY płacimy ok. 180 zł/m-c mniej niż oni a jeszcze nie policzyłem im, że za ocieplony budynek płacą 6% dodatkowo więcej.
    A i jeszcze przy okazji to jak się będziesz "wydzielał" to zawnioskuj również o ten zabytkowy bunkier. Jego docieplać nie trzeba a zawsze może się na coś przydać.
  • lswaczyna 20.11.11, 10:54

jozefosmenda napisał:

> Leon ja myslę, że ta cała zawierucha NAM SPÓŁDZIELCOM nie była do niczego potrz
    > ebna!

Tu się z tobą zgadzam ale niestety przez tą zawieruchę rozsądnych a jednocześnie będących w konstruktywnej opozycji do Zarządu się wytnie. Na ich miejsce wejdą pozbawieni skrupułów
    ale spolegliwi i braknie bezpieczników. Tak zamiast ewolucji w dobrym kierunku dojdzie do rewolucji a tego chyba sobie nie życzysz.

> Nie jest pozytywem również by jedna osoba narzucała nam dziwne i nielogiczne r
    > ozwiązania statutowe. To musi opracować grupa ludzi, zespół spółdzielców i tak
    > właśnie wypowiedziałem się w tej materii w TV SFERA!

Ja jestem zwolennikiem by statut napisała (przy pomocy prawników lub bez) jedna osoba i przedstawiła jak jego zdaniem ma to działać biorąc pełną odpowiedzialność w wypadku przegłosowania danego prawa. Zespołowe tworzenie statutu kilka razy już przerabialiśmy a efekt jest widoczny tylko winnych nie widać i wszystko zwala się na złą ustawę lub jakiegoś 'upierdliwca" który zrobił to co okazało się być zgodne z prawem.

> A jak zakończymy cały proces termomodernizacji to pogadamy o innych sprawach
    > .

> A tak przy [/b]okazji to jak sobie policzyłem jakie koszty ponosi mieszkaniec
    > pewnej Wpólnoty za mieszkanie o pow. 64 m2 w stosunku do NAS, spółdzielców RSM
    > to wyszło mi, że MY płacimy ok. 180 zł/m-c mniej niż oni a jeszcze nie policzy
    > łem im, że za ocieplony budynek płacą 6% dodatkowo więcej.
    > A i jeszcze przy okazji to jak się będziesz "wydzielał" to zawnioskuj również o
    > ten zabytkowy bunkier. Jego docieplać nie trzeba a zawsze może się na coś prz
    > ydać.

Jak tylko będzie to możliwe to na nieruchomości na której mieszkam mam nadzieje powstanie wspólnota która do sobie radę bez kosztownej RO, RN i Zarządu - wystarczy nam mieszkający na naszej wspólnocie zarządca ;-))
  • pipi43 17.11.11, 14:39
    Muszę Cię zmartwic - L. Swaczyna ma rację.
    Wyobraź sobie, ze KAŻDY członek RSM obecny na walnym będzie głosował na kandydatów do RO z wszystkich ADM-ów.
    Dla mnie to kuriozum, ale pewnie chodzi o to, aby jakiś pieniacz znowu się nie dopieprzył.
    Nasze sądy i tak są zawolone robotą...
  • z_zk 17.11.11, 15:03
    pipi43 napisała:

> Wyobraź sobie, ze KAŻDY członek RSM obecny na walnym będzie głosował na kandyda
    > tów do RO z wszystkich ADM-ów.
    > Dla mnie to kuriozum, ale pewnie chodzi o to, aby jakiś pieniacz znowu się nie
    > dopieprzył.
    > Nasze sądy i tak są zawolone robotą...

Problem w tym, że istnieje prawdopodobieństwo, że wybory do RN i RO znowu będą nieważne i to znowu z powodu tego nieszczęsnego art. 8 ze zn. 3 ust.9. Bo do przeprowadzenia wyborów potrzebna jest podstawa prawna, czyli zgodny z prawem statut i oparty na nim regulamin, a te będą ważne dopiero czyli po przyjęciu przez wszystkie części WZ (a zmiany w statucie po zarejestrowaniu ich w KRS?), więc na jakiej podstawie odbędą się wybory?
    I to nie pieniacz zawali sad robotą, tylko nieudolne władze RSM, które chcą coś robić na skróty, albo kompletnie nie rozumieją ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych.
  • pipi43 17.11.11, 15:27
    z_zk napisała:

> I to nie pieniacz zawali sad robotą, tylko nieudolne władze RSM, które chcą coś
    > robić na skróty, albo kompletnie nie rozumieją ustawy o spółdzielniach mieszka
    > niowych.

Wiesz, a ja myślę, ze jeśli pieniacz zostanie wybrany do RN to sprawy nie będzie.
    Jeśli nie zostanie wybrany - wiadomo.
    Nie muszę chyba dodawać, że kandyduje, a jakże...
  • z_zk 17.11.11, 15:38
    pipi43 napisała:

> Wiesz, a ja myślę, ze jeśli pieniacz zostanie wybrany do RN to sprawy nie będzi
    > e.
    > Jeśli nie zostanie wybrany - wiadomo.
    > Nie muszę chyba dodawać, że kandyduje, a jakże...

Tym bardziej wybory powinny być przegotowane tak, żeby nie dawać takiej możliwości, czyli najpierw powinny być zmiany w statucie i w regulaminie, a potem wybory na nim oparte. Tymczasem wygląda na to, że wybory odbędą na skróty, zapewne z nadzieją, że nikt tej manipulacji nie zauważy.
  • pipi43 17.11.11, 16:04
    z_zk napisała:

> Tym bardziej wybory powinny być przegotowane tak, żeby nie dawać takiej możliwo
    > ści, czyli najpierw powinny być zmiany w statucie i w regulaminie, a potem wybo
    > ry na nim oparte. Tymczasem wygląda na to, że wybory odbędą na skróty, zapewne
    > z nadzieją, że nikt tej manipulacji nie zauważy.

Stawiam kasztany przeciw orzechom, że nie tylko zauważył, ale skonsultował i pismo już wysmażył. Teraz się przyczaił;)
    Tylko dlaczego zgodził się kandydować???
    Why Kris? For money???
  • krm-online 20.11.11, 20:13
    Yes, exactly - for money!

To znaczy po to żeby rada nadzorcza nie dowaliła nam podwyżki opłat o 5 mln zł i żeby nieudolni członkowie zarządu nie dostali premii za nieustanne partactwo, którego się dopuszczają - w tym za doprowadzenie do sytuacji, w której konieczne było zwołanie kolejnego WZCz oraz za łajdacki styl w jakim się je przeprowadza
  • pipi43 20.11.11, 22:25
    krm-online napisał:

> Yes, exactly - for money!
    C.B.D.P.

> To znaczy po to żeby rada nadzorcza nie dowaliła nam podwyżki opłat o 5 mln
    > zł
    To co piszesz, to czysta DEMAGOGIA.
    Obracasz tymi milionami już w ktorymś z kolei poście.
    "Podwyżka opłat o 5 mln zł" - mnie to akurat nic nie mówi.
    Co to znaczy - ja za swoje mieszkanie zapłacę o 5 mln zł więcej/mc/rok?
    Wszyscy spółdzielcy złożą się na to 5 mln/mc/rok?
    Jeżeli wszyscy, to co to konkretnie oznacza, tzn o ile wzrośnie czynsz/m kw/os?
    Epatujesz tą kwotą od jakiegoś czasu, ale sam chyba nie wiesz co piszesz.
    Gdybyś wiedział, to nie wątpię, że rzuciłbyś więcej szczegółów.
    A tak wygląda to po prostu na zabieg czysto SOCJOTECHNICZNY.
    Tyle, że ze skutecznością słabo - chyba jeszcze NIKT nie podchwycił tego tematu.

• krm-online 20.11.11, 23:09
    Gdybyś uważnie czytała dyskusję na temat RSM to znalazłabyś wszystkie informacje, które są Ci potrzebne do zrozumienia kwoty 5 mln zł.

Mogę oczywiście powtórzyć wszystkie te szczegóły specjalnie dla Ciebie - wystarczy grzecznie poprosić.

A przy okazji zachęcam do zaglądnięcia do słownika wyrazów obcych w celu zapoznania się ze znaczeniem słowa demagogia
  • markpunk 17.11.11, 17:25
    pipi43 napisała:

> Muszę Cię zmartwic - L. Swaczyna ma rację.
    > Wyobraź sobie, ze KAŻDY członek RSM obecny na walnym będzie głosował na kandyda
    > tów do RO z wszystkich ADM-ów.
    > Dla mnie to kuriozum, ale pewnie chodzi o to, aby jakiś pieniacz znowu się nie
    > dopieprzył.

ale to kuriozum powstało bo właśnie jakiś pieniacz się dopieprzył - to jest wynik decyzji sądu

> Nasze sądy i tak są zawolone robotą...

i głupimi wyrokami dokładają jej sobie i innym :(
  • pipi43 17.11.11, 17:44
    markpunk napisał:

> pipi43 napisała:
    >
    > > > > Dla mnie to kuriozum, ale pewnie chodzi o to, aby jakiś pieniacz znowu si
    > ę nie
    > > dopieprzył.
    >
    > ale to kuriozum powstało bo właśnie jakiś pieniacz się dopieprzył - to jest wyn
    > ik decyzji sądu
    >
    Jak widzisz, właśnie to samo napisałam.;)
  • g-48 17.11.11, 17:57
    W kolejce stoją 6-letni syn i ojciec. Przed nimi stoi gruba baba - tak minimum ze 150 kg. Synek mówi do ojca:
    - Tato, patrz jaka ta baba jest ogrooomnaaaa...
    Ojciec się zaczerwienił, głupio mu się zrobiło i mówi:
    - Synku, nie można tak mówić o ludziach.
    - Ale ona jest taka gruuubaa... nigdy nie widziałem takiej grubej baby.
    - Dobrze, ale to niegrzecznie w ten sposób mówić o innych.
    W tym momencie grubej babie przy pasku odzywa się komórka:
    - Pi, pi, pi, pi...
    A synek z przerażeniem:
    - Tato! Uważaj! Będzie cofać!
    Uwazaj stoje zawsze za toba.
    --

— Zbigniew Herbert
  • pipi43 17.11.11, 18:21
    Jaki szampon jest najlepszy dla łysych?
    Cif, bo nie rysuje powierzchni.

• g-48 17.11.11, 18:40
    No niy wiym czamu tak duzo placa jeszcze u golibrody?!
    --

— Zbigniew Herbert
  • pipi43 17.11.11, 18:58
    g-48 napisał:

> No niy wiym czamu tak duzo placa jeszcze u golibrody?!

Ciekawe?
    Może za układanie zaczeski/klapy i porządne polakierowanie, żeby wiatr klapy nie uniósł.
    Lakieru schodzi sporo, to i cena wysoka.
    Chociaż wam, niemcom, zawsze drogo.
  • g-48 17.11.11, 19:52
    Chociaż wam, niemcom, zawsze drogo
    No wlasnie! A skad to wiesz?
    --

— Zbigniew Herbert
  • lswaczyna 16.11.11, 10:25
    Przed chwilą pobieżnie przeczytałem propozycję zmiany statutu RSM autorstwa Krzysztofa Masztalskiego i moim zdaniem po jego przyjęciu mamy kontrrewolucję w naszej spółdzielni i dałem w tym temacie swoją wypowiedź do SFERY;-))
  • g-48 16.11.11, 10:34
    Jeszcze jedna fucha i bydziesz se mogl Fiata 125p kupic na szaber placu.
    --

— Zbigniew Herbert
  • pipi43 16.11.11, 12:35
    Pobieżnie przeczytałeś i już wypowiedź dla sfery?
    Dobry jesteś;)
  • zista 16.11.11, 15:44
    Do pipi43
    Coś taka zowistna,ludziom inteligentnym wystarczy spojrzeć i wiedzą o co chodzi ,jesteś upierdliwa i czepiasz się słówek....A jak masz parcie na ekran to Sfera TV jest również dla Ciebie.Powodzenia
  • pipi43 16.11.11, 21:04
    zista napisała:

> Do pipi43
    > Coś taka zowistna,ludziom inteligentnym wystarczy spojrzeć i wiedzą o co chodzi
    > ,jesteś upierdliwa i czepiasz się słówek....A jak masz parcie na ekran to Sfer
    > a TV jest również dla Ciebie.Powodzenia

Nie kandyduję w żadnych wyborach - nawet do RO - więc nie mam potrzeby lansowania się w lokalnej (podobno słabej) tv.
  • g-48 16.11.11, 18:43
    Pobieżnie przeczytałeś i już wypowiedź dla sfery?
    > Dobry jesteś;)
    Przeczytac przeczytalem ogladac na Sferze nie musze bo znam sie na polityce i nie interesuje mnie co politycy gadaja ale to co robia.
    --

— Zbigniew Herbert
  • pipi43 16.11.11, 20:53
    g-48 napisał:

> Pobieżnie przeczytałeś i już wypowiedź dla sfery?
    > > Dobry jesteś;)
    > Przeczytac przeczytalem ogladac na Sferze nie musze bo znam sie na polityce i n
    > ie interesuje mnie co politycy gadaja ale to co robia.

Nie wiedziałam, że lswaczyna to też twój nick.
  • g-48 17.11.11, 17:42
    Nie wiedziałam, że lswaczyna to też twój nick.
    Nie bylo to do mnie???????????
    --

— Zbigniew Herbert
  • zajec_pagadi 20.11.11, 11:56
    Leon! Widzę, że znowu masz pierońskie dylematy egzystencjalne. Nie przymierzając jak Tusk przed powołaniem rządu, albo inny Szekspir. Całym sercem jesteś za likwidacją Rad Osiedli, a kieszeń ci podpowiada, żeby się do jednej z nich dorwać. Mieliśmy już takiego wieszcza, który w zasadzie był za, a nawet przeciw. Przejdziesz do historii filozofii jako Leon z Orzegowa.
  • markpunk 22.11.11, 08:48
    czy ktoś z szanownych forumowiczów może podać wyniki wyborów w odbytych częściach WZ ?

18.11.11r. ADM 1 Godula
    21.11.11r. ADM 7 Orzegów
  • pipi43 22.11.11, 13:11
    Wyników nie znam.
    Mogę tylko udzielić dobrej rady - jeśli wybierasz sie na WZ i chcesz dotrwać do końca, to zabierz z sobą termos z kawą i jasiek.
    Podobno wczoraj, a właściwie dzisiaj zakończyło się nad ranem
  • marynik 22.11.11, 14:26
    Nad czym tak długo pracowali czlonkowie albo zarząd? Z porządku obrad, ktory otrzymaliśmy wynika kilka punktów i to glównie dotyczących wyborów. Żadnych sprawozdań. Czyżby tyle by ło "wolnych głosów i wniosków"?
  • pipi43 22.11.11, 14:44
    Samo liczenie głosów przy spooorej liczbie kandydatów moze trochę potrwać.
    Pewnie nie bez wpływu na długość zebrania miał fakt, że było ono w mateczniku osoby, dzięki której te powtórne walne sie odbywają.
    Na pocieszenie mogę dodać, że pierwsze z zebrań trwało tylko do północy;)
  • krm-online 23.11.11, 02:19
    W ADM-7 zebranie zakończyło się o godz. 3:15 w nocy z tym, że pomiędzy godz. 19:35 a 2:50 była przerwa podczas której nic się nie działo.

W ADM-6 zebranie jeszcze trwa. Zaczęli liczyć głosy o 20:40. Jeśli skończą przed świtem to będą mieli dużo szczęścia.

Przyczyną takiego rozwleczenia czasu zebrania jest wymyślony przez zarząd i jego przemądrzałych radców prawnych, sposób głosowania w wyborach. Skoro każdy z członków ma 48 głosów a w głosowaniu bierze udział 181 osób (w Goduli i Orzegowie była dokładnie taka sama liczba głosujących) to pomnóżcie te dwie liczby przez siebie i będziecie mieli skalę problemu który nam stworzyli Wacek, Józek et consortes.
  • jabbahutt 23.11.11, 16:49
    krm-online napisał:

> Przyczyną takiego rozwleczenia czasu zebrania jest wymyślony przez zarząd i jeg
    > o przemądrzałych radców prawnych, sposób głosowania w wyborach.

ten sposob zostal narzucony przez sad w wyniku idiotycznej skargi jednego "kut..."

> Skoro każdy z c
    > złonków ma 48 głosów a w głosowaniu bierze udział 181 osób (w Goduli i Orzegowi
    > e była dokładnie taka sama liczba głosujących) to pomnóżcie te dwie liczby prze
    > z siebie i będziecie mieli skalę problemu który nam stworzyli Wacek, Józek e
    > t consortes
    .

to wynik pracy ustawodawcy i tego artykulu, ktory byl podstawa do slynnego wyroku sadu - mozemy podziekowac temu "kut.." i prawnikom a nie Zarzadowi.
  • krm-online 23.11.11, 18:14
    DURA LEX SED LEX

Jeszcze nie raz się przekonasz jak bardzo jest ono twarde :-)
  • pipi43 23.11.11, 21:05
    krm-online napisał:

> DURA LEX SED LEX
    >
    > Jeszcze nie raz się przekonasz jak bardzo jest ono twarde :-)

Ponieważ jak dotychczas wynik wyborczy kandydata Macier wrrróć Masztalskiego nie oszałamia (delikatnie mówiąc) pewnie pozew już sprokurowany.
    BB ostatnio jest aktywny w ościennym mieście; może znalazł chwilę na naradę wojenną.
  • lswaczyna 25.11.11, 21:13
    No to już jest pewne wygrała opcja spod znaku "miski soczewicy" - nie wierzący w Ponboczka mogą być spokojni oni nie wierzą też w piekło - co zrobią chrześcijanie, żydzi czy muzułmanie mający bojaźń Bożą w sercu nie wiem Ja na ich miejscu nie chciał bym być ;-)))
  • lernest 25.11.11, 21:40
    Tak czytam i czytam i nie wiem lswaczyna o co ci chodzi?
    Miska soczewicy czy ryżu?
    A może kartofli?
    Jedynie co mi się podoba to to, że mogę być spokojny ale gdyby w piekle jakieś laski były to jutro mogę umrzeć by tam się dostać!
  • rudzian2 26.11.11, 09:59
    Przeczytałem na stronie RSM że członków obecnie jest 17 000 , to ogromna liczba , dotyczy to samej Rudy Śląskiej. Na wybory w ten sposób zorganizowane przychodzi przeciętnie około 200 osób.
    Nie rozumiem dlaczego lokale wyborcze nie mogą pracować jak przy innych wyborach tzn. od 8.00 do 20.00 ? ? ? Co to za demokracja ? ? ?
    Okazuje się że na wybory może przyjść tylko mała grupka członków , zaczynają o 17.00 po 2-3 godzinach jest koniec i liczą głosy. Ludzie nie chcą się zgłaszać do liczenia głosów bo to trwa wiele godzin ale dziwnym trafem zawsze ktoś chętny się zgłasza i ma już załatwiony urlop na następny dzień bo będzie liczył głosy. To skąd o tym wiedział ????
    W sumie w tych wyborach nawet 10 % członków nie weźmie udziału , wygląda na to że całe to Walne Zgromadzenie jest delikatnie mówiąc lekko walnięte.
    Dodatkowo sami pracownicy RSM mówią że start w takich wyborach jest bezcelowy, nieraz próbowali i odpadali oprócz tych stale wybieranych.
    Czy takie wybory mają coś wspólnego z demokracją ? ? ?
  • jozefosmenda 26.11.11, 13:22
    Dlaczego Rudzian piszesz takie bzdety!?
    Ja już tu jednemu napisałem, że po śląsku mówi się:..."że co zmrugnie to łocygani!"...
    Otóż demokracja polega na tym, że jak komuś się nie chce lub w tym czasie ma coś innego do roboty to nie przychodzi i fertig.
    Piszesz, że po 2-3 godzinach jest koniec i w tym momencie jesteś wysublimowany niczym agent 007!
    Na Orzegowie wybory trwały do godz.3.15 a więc ponad 10 godzin!
    Przeciętnie w innych ADM trwały do północy a więc minimum 7 godzin(wyjątkiem była ADM 4 gdzie "obradowano" niecałe 5 godzin). Więc skąd TY masz takie dane, kłamczuszku?
    Poza tym bardzo proszę o podanie nazwisk tych,o których wyrażasz się następująco:....ale dziwnym trafem zawsze ktoś chętny się zgłasza i ma już załatwiony urlop na następny dzień bo będzie liczył głosy. To skąd o tym wiedział ??...........
    To mnie interesuje a jak!
    Poza tym życzę powodzenia następnym razem. Zgodnie z nowelizacją uosm i stanowiskiem TK ja też zamierzam startować by "wykorzystać" owe dwie kadencje wprowadzone przez reformatołów (ciekawe kiedy zaproponują też dwie kadencje dla parlamentarzystów i prezydentów miast?)!
    Potem idę na emeryturę ale nie wykluczam, że po 3 latach od nowa nie pojedziemy z tym koksem.
    Bo tak mi wolno i takie są moje prawa!
    Na razie czekam na nazwiska na adres: j.osmenda@post.pl
  • g-48 27.11.11, 01:01
    Otóż demokracja polega na tym, że jak komuś się nie chce lub w tym czasie ma co
    > ś innego do roboty to nie przychodzi i fertig.
    A moze ino niy chca ludzie patrzec na wasze frechowne pyski i tych przyglupawych z ochrony?!
    --

— Zbigniew Herbert
  • markpunk 26.11.11, 19:01
    rudzian2 napisał:

> Przeczytałem na stronie RSM że członków obecnie jest 17 000 , to ogromna liczba
    > , dotyczy to samej Rudy Śląskiej. Na wybory w ten sposób zorganizowane przycho
    > dzi przeciętnie około 200 osób.

na jednej administracji

a na wybory parlamentarne też zazwyczaj około 30-40%
    na wybory do Rad Gmin jeszcze mniej

> Nie rozumiem dlaczego lokale wyborcze nie mogą pracować jak przy innych wyborac
    > h tzn. od 8.00 do 20.00 ? ? ?

mogłyby - ale kto za to zapłaci? my Spółdzielcy nie bardzo mamy na to ochotę, a ponadto Ja nie bardzo widzę taką potrzebę.

> Co to za demokracja ? ? ?

normalna, kto chce przychodzi, kto nie chce nie przychodzi - nie ma przymusu.

> Okazuje się że na wybory może przyjść tylko mała grupka członków

mogą przyjść wszyscy - nie ma żadnych przeciwwskazań - wystarczy chcieć

> , zaczynają o 17.00 po 2-3 godzinach jest koniec i liczą głosy.

a ile czasu chcesz wybierać - te dwie godziny na dokonanie wyboru w zupełności wystarczy.
    znacznie więcej trzeba na liczenie głosów

> Ludzie nie chcą się zgłaszać
    > do liczenia głosów bo to trwa wiele godzin

A ty byś chciał żeby siedzieli od 8:00 do 20:00 :P
    A potem się ciepią, że Ci którzy zostali wybrani do liczenia głosów to "na pewno fałszują wybory". Każdy może liczyć głosy - wystarczy chcieć.

> ale dziwnym trafem zawsze ktoś chętny się zgłasza

mniej lub bardziej chętny :( zazwyczaj mniej :P

> i ma już załatwiony urlop na następny dzień bo będzie liczył głosy. To skąd o tym wiedział ????

Ciekawe kto? to po pierwsze - bo mam wrażenie że konfabulujesz, sam zgłaszałem osoby do komisji skrutacyjnej i na 100% one nie wiedziały ze zostaną zgłoszone, a Ja nie wiedziałem, że w ogóle przyjdą na Walne.

> W sumie w tych wyborach nawet 10 % członków nie weźmie udziału , wygląda na to
    > że całe to Walne Zgromadzenie jest delikatnie mówiąc lekko walnięte.

To już wybór członków, też wolałbym żeby przyszli wszyscy, ale weź ich zmuś!!!

> Dodatkowo sami pracownicy RSM mówią że start w takich wyborach jest bezcelowy,
    > nieraz próbowali i odpadali oprócz tych stale wybieranych.

Widać nie mają zaufania społecznego, u nas w administracji następuje pewna rotacja. I raz się w Radzie jest, a raz nie.

> Czy takie wybory mają coś wspólnego z demokracją ? ? ?

TAK, mają. Czy są idealne, czy mogły być przeprowadzane inaczej, co zrobić by zaktywizować większą ilość członków - to już tematy na inną dyskusję.
  • rudzian2 27.11.11, 08:38
    chciałbym być dobrze zrozumiany , takie wybory o określonej jednej godzinie niestety mają pewne mankamenty właśnie z uwagi na ten ograniczony czas,
    wiem że ludzie nie lecą do urny jak pszczoły do miodu to powszechne zjawisko,
    pewnie dlatego jest taka ostra krytyka, bo udział wyborców jest naprawdę
    bardzo minimalny,
    ale niech tam , wybory mamy za sobą to niech rządzą .........
  • markpunk 27.11.11, 09:20
    rudzian2 napisał:

> chciałbym być dobrze zrozumiany , takie wybory o określonej jednej godzinie nie
    > stety mają pewne mankamenty właśnie z uwagi na ten ograniczony czas,
    > wiem że ludzie nie lecą do urny jak pszczoły do miodu to powszechne zjawisko,

i dlatego nawet gdyby zrobiono dwudniowe wybory to frekwencja nie byłaby wiele wyższa, bo ten co chce to przyjdzie a ten co nie chce - to żadna siła, czy zachęta go nie zmusi :(

Sprawa wygląda tak, że ja tez pracuję do 16:00 i zawsze jestem na każdym Walnym, prosto po robocie, bez obiadu, to jest kwestia podejścia, zaangażowania, zainteresowania sprawami Spółdzielni, której w końcu jesteśmy współwłaścicielami.

> pewnie dlatego jest taka ostra krytyka, bo udział wyborców jest naprawdę
    > bardzo minimalny,

tak to smutne, na naszej administracji nawet jedna kandydatka nie przyszła na wybory :(

> ale niech tam , wybory mamy za sobą to niech rządzą .........

no nie do końca - jeszcze jedno rozdanie w poniedziałek więc walka co najmniej o ostatnie promowane miejsca nadal trwa.
  • jabbahutt 27.11.11, 11:36
    markpunk napisał:

> tak to smutne, na naszej administracji nawet jedna kandydatka nie przyszła na w
    > ybory :(

No tak w ADM4 nie przyszła kandydatka Ewa D. oraz niedoszły kandydat do Rady Nadzorczej !!! i Rady Osiedla Pan Bogusław Sz. - skoro nie został wpisany na listę kandydatów z powodu uchybień formalnych to nie widział potrzeby udziału w Walnym.

Mam nadzieję, że Spółdzielcy zapamiętają sobie te dwie osoby i przy następnych wyborach odpłacą im za te lekceważenie.
  • z_zk 27.11.11, 11:26
    rudzian2 napisał:

> ale niech tam , wybory mamy za sobą to niech rządzą .........

... pod warunkiem, że nikt nie zechce sprawdzić, czy wybory były zgodne z obowiązującym prawem i ważne, bo odbyły się na nieistniejącej podstawie prawnej. Możliwe, że zaszczuci przez pieniaczy członkowie spółdzielni dadzą sobie święty spokój i wtedy już spokojnie będzie można ustawić się w kolejce po kasę, tzn. dietę.
  • jozefosmenda 27.11.11, 17:04
    A ja szanowny członku RSM z-zk twierdzę, że pieniacze są po drugiej stronie. Sam zresztą dobitnie to odczułem i tego doświadczyłem w piątek, na własnej skórze.
    A tak na marginesie to w jakim to środowisku spółdzielczym odbyły się konsultacje na bazie których wybitnie "spaprano" uosm?
    Mieszkania za symboliczne 5 zł. rozdano, kadencyjność wprowadzono,wyodrębniono grupę spółdzielców których pozbawiono biernego prawa wyborczego, wprowadzono zasadę karania członków Zarządu za owe 90 dn wprowadzono komunistyczną zasadę wypłacania wartości rynkowej mieszkania lokatorskiego zadłużonegoi itd.,itp!
    TK zresztą wskazał, że niektóre rozwiązania były o kant d.... rozbić!
    Dla mnie to wysoce nieetyczne , że jak ktoś jest przy władzy to pisze sobie ustawy pod swoich czyli jest to przykładowe bezprawie i niesprawiedliwość!
    To dzięki reformatołom mamy to co sami obecnie przechodzimy a ktoś tu pisał: już są w ogródku, już witają się z gąską...!
    A zasada Dura lex, sed lex się kłania !
  • g-48 27.11.11, 22:01
    A ja szanowny członku RSM z-zk twierdzę, że pieniacze są po drugiej stronie
    Szanownym to w zyciu nie byles ze nawet koledzy w szkole wolali cie MENDA i nie bali sie ze poskartysz sie komuszej rodzince.
    A tak na marginesie to w jakim to środowisku spółdzielczym odbyły się konsultac
    > je na bazie których wybitnie "spaprano" uosm?
    Spoldzielnie zalozyli komuszki/Tak zwane kolchozy/
    A twoja partia konsultowala sie zawsze z karabinami i palkami i tak na niwie spoldzielczej w rekach dawnych komuchow pozostalo.
    za owe 90 dn wprowadzono komunistyczną zasadę wyp
    > łacania wartości rynkowej mieszkania lokatorskiego zadłużonegoi i
    No to po twojej mysli komuszku to jest a wiec czego stekasz?!
    A zasada Dura lex, sed lex się kłania !
    No nie wiem jak po za ta kuchenna lacina te 4 slowa ze slownika normalnej laciny pozostalo ale zapewniam cie ze jak ludzie nawet te twaqrde prawo poznaja to wam cos w galotkach ubydzie i bedziecie nie tylko cieciami ale i ciociami.
    --

— Zbigniew Herbert
  • jozefosmenda 28.11.11, 10:10
    ....wstrzymywanie moczu!
    Gregor tyle razy ci pisałem byś nie siadał do klawiatury z pełną blazą!
    Poza tym nie dość, że nie masz zielonego pojęcia o spółdzielczości to jeszcze się wtrącasz.
    Weź się lepiej za pisanie wierszy bo przecież w końcu znasz kilka języków(w tym śląski i łacina kuchenna) to możesz pisać niczym "international".
    I nie zapominaj umyć rąk bo masz je wiecznie upaprane i przez to twoja histeria polityczna(innych także) to już starta płyta!
  • g-48 28.11.11, 16:03
    Gregor tyle razy ci pisałem byś nie siadał do klawiatury z pełną blazą!
    No dobra! A jak kogos chcesz olewac?
    Poza tym nie dość, że nie masz zielonego pojęcia o spółdzielczości to jeszcze s
    > ię wtrącasz.
    No masz racje! O spoldzielniach komuszych pojecia nie mam ale ogolnie to o spoldzielniach to pojecie mam.
    Czego powinniście Państwo oczekiwać od nas

CDS spółdzielni ma na celu zapewnienie mieszkańcom i innym z jak najlepszej obsługi przez cały czas. Nasz dział obsługi klienta standardy określają standard usług można oczekiwać. Standardy odnoszą się również do naszych najemców, członków niezależnych spółdzielni mieszkaniowych, właścicieli nieruchomości, do których CDS świadczy usługi zarządzania i do każdego, kto korzysta z naszych usług.

Poniżej znajduje się podsumowanie naszego serwisu standardów , aby pobrać cały dokument kliknij tutaj
    Jezeli chcesz link to popros mnie a dostaniesz.
    --

— Zbigniew Herbert
  • jozefosmenda 29.11.11, 00:01
    Dziękuję ale nie skorzystam!
    Właśnie przed chwilą miałem telefon z gratulacjami no i nie powiem ale było mi miło.
  • g-48 29.11.11, 01:12
    Dziękuję ale nie skorzystam!
    Tak tysz zech myslol zes wszystkie mundrosci pozjodol na akademiach Pierwszo Majowych.
    Właśnie przed chwilą miałem telefon z gratulacjami no i nie powiem ale było mi
    > miło.
    No tyz chciolem ci pogratulowac:bez kartki tak fanzolic i sie nie zarumienic?!
    --

— Zbigniew Herbert
  • z_zk 03.12.11, 11:20
    g-48 napisał:

> Poniżej znajduje się podsumowanie naszego serwisu standardów , aby pobrać cały
    > dokument kliknij tutaj
    > Jezeli chcesz link to popros mnie a dostaniesz.

Widzisz, g-48, leśnym dziadkom z polskich spółdzielni mieszkaniowych żadne obce standardy świadczenia usług nie są potrzebne, bo polskie spółdzielnie mają swoje standardy i wzorce:

www.fakt.pl/Prezes-Tak-macie-klamac-ludziom,artykuly,39699,1.html
    Więc nie spodziewaj się, że ktokolwiek poprosi Cię o tego linka ws standardów :)
  • jozefosmenda 03.12.11, 23:04
    Może gdzieś tam w Polsce występują przypadki o jakich donosi FAKT.
    Niemniej jednak jeżeli ktoś za pomocą prowokacji postępuje nieuczciwie to też nadaje się do kasacji. Chociażby z tego powodu, że sam jest oszustem.
    W RSM takich sytuacji nie ma a zaistniałe ostatnio "zawirowania" biorą się z frustracji osób, które mają na uwadze przede wszystkim to by się dorwać do rządzenia i zapewnić sobie i swoim źródło dochodu. Nie przebierają zatem w środkach i sposobach by się dorwać do władzy.
    Innych celów nie ma a wygłaszane hasła są typowym bełkotem bez pokrycia.
    Natomiast co do leśnych dziadków to ja uważam, że młodzi powinni zająć się normalną pracą a nie cwaniakować a też i mało dając z siebie jeszcze próbować zarobić coś dodatkowo jak najmniejszym wysiłkiem! Jak "oni" mają być wydajni skoro pracują zawodowo i nawet ze swoimi podstawowymi obowiązkami mają problemy?
    Kiedy zresztą mają mieć czas na zasiadanie w radach nadzorczych skoro pracują?
    "Leśnym dziadkom" nawet nie dorastają do pięt.
    Orły i sokoły beznadziei w mordę jeża!
    Niektórzy nawet wylatują na zbity pysk z pewnych funkcji bo zwyczajnie się do niczego nie nadają a tylko układy partyjne wynoszą ich na pewien piedestał!
    A pomyśleć, że ja nawet stawałem w obronie co niektórych.
    Całkowicie niepotrzebnie i czego dzisiaj żałuję!
  • g-48 15.12.11, 18:43
    Chociażby z tego powodu, że sam jest oszustem.
    > W RSM takich sytuacji nie ma a zaistniałe ostatnio "zawirowania" biorą się z
    > frustracji osób, które mają na uwadze przede wszystkim to by się dorwać do rząd
    > zenia i zapewnić sobie i swoim źródło dochodu. Nie przebierają zatem w środkac
    > h i sposobach by się dorwać do władzy.
    Dziwne ze tu na forum tak charakteryzujesz swoja osobe ale na twoich WEB stronach tego nie widac.
    A tak nawioasem ?Jakich sztuczek bedziesz jeszcze uzywal aby cie od tych stolkow nie oderwali.
    --
    "Papieska ocena stanu wojennego była zdecydowanie negatywna. W pamięci nosimy słowa Jana Pawła II: 'Coście zrobili z tym narodem. Nie zasługiwał na takie potraktowanie'" -
  • z_zk 10.12.11, 11:01
    Musiało tak się skończyć:

rudaslaska.naszemiasto.pl/artykul/1195575,rada-nadzorcza-rsm-zostala-powolana-wbrew-prawu-mieszkancy,id,t.html#ff8e33eff364f664,1,3,5
  • marynik 10.12.11, 14:34
    Tak w tym artykule zawarta jest cała prawda o wyborach. TO była fikcja a nie wybory. Dawno tak nieuczciwych wyborów nei widziałam i to za przyzwolenei władz spółdzielni. TO sie nadaje naprawde do prokuratury, szczególnie te listy kandydatów na których należy oddać głos w poszczególnych administaracjach. Jak wyciekły nazwiska knadydatów ze spółdzileni mieszkaniowej jeszcze przed wyborami i to a długo przed wyborami, bo ktos musiął mieć czas aby to przygotować
  • adam_jasinski 15.12.11, 10:29
    Jak widać, po ostatnio rozniesionych wiadomościach o podwyżkach opłat za mieszkanie, nowa Rada Nadzorcza Spółdzielni już działa (ktoś przecierz musiał zatwierdzić te podwyżki). Jestem ciekaw jakie jest ich uzasadnienie. Jakimi obiektywnymi kryteriami kierowała się Rada Nadzorcza zgadzając się na podwyżkę za Utrzymanie zasobów mieszkaniowych przedłożoną przez Zarząd Spółdzielni? Jakie koszty wchodzą w skład tej opłaty i czy Zarząd Spółdzielni kiedykolwiek próbował te koszty porównać z kosztami tego samego rodzaju podobnych organizacji?
    Należy tu postawić również pytanie "Jakie cele stawia przed Zarządem i sobą nowa Rada Nadzorcza"? Na czy chce się skupić w swojej działalności? Co chce poprawić? Z pierwszych jej działań nie wynika bowiem, że będzie walczyć o obniżenie lub chociaż utrzymanie kosztów działalnośći na dotychczasowym poziomie. PS. Witryna internetowa Spółdzielni Mieszkaniowej powinna być jej wizytówką i źródłem informacji o niej. Jaka jest i jakie informacje są tam zamieszczane każdy widzi. Ale brak informacji o wybranych organach spółdzielni (patrz zakładka Rada Nadzorcza i Rady Osiedli) moim zdaniem świadczy o tym, że ludzie ci nie chcą mieć żadnych kontaktów ze spółdzielcami a tym bardziej słuchać o ich problemach.
  • lswaczyna 15.12.11, 18:33
    Niestety w 100% zgadzam się z twoim wywodem ale muszę dodać jeszcze mały choć istotny szczegół - jak nowe władze samorządowe mogą działać w zgodzie z prawem skoro jeszcze do tej pory nie ma protokołu z walnego czyli formalnie ono jeszcze się nie zakończyło i nie wiadomo czy organy RSM działają zgodnie z decyzjami najważniejszego z organów. Proponuje kwestionować decyzje RN podjęte przed opublikowaniem rzeczonego dokumentu. i to by było na tyle ;-))))))
  • sukiero 15.12.11, 22:42
    Trudno się pogodzić co? Jak nie można wygrać z uczciwością to trzeba próbować za wszelką cenę psuć organizm.
    Jak nie znacie się na ekonomii to nie zabierajcie głosu - chyba że popełniono przestępstwo.
  • adam_jasinski 16.12.11, 11:03
    sukiero napisał:

> Trudno się pogodzić co?

Tak, trudno mi jest się pogodzić z tym, że:
    1. Jedną z pierwszych z decyzji Rady Nadzorczej jest zatwierdzenie podwyżek,
    2. Rada Nadzorcza publicznie nawet nie usiłuje wyjaśnić dlaczego taką decyzję podjęła,
    3. Do tej pory w internecie nie ukazał się cały protokół z Walnego Zebrania Członków,
    4. Na stronach internetowych nie ma nazwisk i kontaktów do osób wybranych do Rady Nadzorczej i Rad Osiedli, tak by w prosty sposób spółdzielcy mogli zgłaszać swoje problemy do Organów Spółdzielni do tego powołanych.
    5. Rada Nadzorcza publicznie nie przedstawiła planu w jaki sposób chce sprawować swoją funkcję, jakie problemy uważa za najistotniejsze i na czym chce się skupić w swoich działaniach.
    6. Rada Nadzorcza nie ogłosiła jakie stawia cele przed Zarządem Spółdzielni, jak chce mierzyć te cele i rozliczać Zarząd z ich realizacji. (tylko w taki sposób mozna skutecznie zarządzać)

>Jak nie można wygrać z uczciwością to trzeba próbować z
    > a wszelką cenę psuć organizm.
    Nie podważam wynków wyborów (choć inni mają w tej sprawie inne zdanie). Chcę po prostu wskazać co można zrobić aby ten "organizm" pracował lepiej w naszym wspólnym interesie. Nie mam zamiaru psuć tego co jest właściwe.
    Nie wiem jak rozumieć "Jak nie można wygrać z uczciwością". Czy chodzi o to, żę wybrani są "czystą ucziwością"? czy też, zarzuca mi Pan/Pani nieuczciwe działania? Jeżeli tak to proszę je wskazać bo ich nie zauważam.
    > Jak nie znacie się na ekonomii to nie zabierajcie głosu - chyba że popełniono p
    > rzestępstwo.
    Na jakiej podstawie stwierdza Pan/Pani, że nie znam się na ekonomii? Czyżbyśmy znali się dobrze i byłbyś/byłabyś w stanie to ocenić? Nasuwa się pytanie czy twoja znajomość tej dziedziny wiedzy jest wystarczająco wysoka, ażeby osądzać w tej sprawie pozostałych.
    A głos zamierzam zabierać, nawet jeśli nie popełniono przestępstwa. Nawet jeśli się go nie popełnia mozna przecież robić coś lepiej i efektywniej. Myślę, że mój głos wpłynie na decydentów, którzy przemyślą sprawę i zgodzą się ze mną, co leży w interesie Spółdzielców, ich a także i moim własnym
  • sukiero 18.12.11, 10:00
    adam_jasinski napisał:

> sukiero napisał:
    >
    > > Trudno się pogodzić co?
    >
    > Tak, trudno mi jest się pogodzić z tym, że:
    > 1. Jedną z pierwszych z decyzji Rady Nadzorczej jest zatwierdzenie podwyżek,
    -
    ---jak co roku
    -
    > 2. Rada Nadzorcza publicznie nawet nie usiłuje wyjaśnić dlaczego taką decyzję
    > podjęła,
    -
    -- ??? podaj podstawę prawną
    -
    > 3. Do tej pory w internecie nie ukazał się cały protokół z Walnego Zebrania Cz
    > łonków,
    -
    -- przejrzałem dwie inne spółdzielnie (przypadkowo znalezione) żadna poza regulaminami nic takiego nie publikowała
    -
    > 4. Na stronach internetowych nie ma nazwisk i kontaktów do osób wybranych do R
    > ady Nadzorczej i Rad Osiedli, tak by w prosty sposób spółdzielcy mogli zgłaszać
    > swoje problemy do Organów Spółdzielni do tego powołanych.
    -
    -- podszkol się z władz spółdzielni i ich kompetencji
    -
    > 5. Rada Nadzorcza publicznie nie przedstawiła planu w jaki sposób chce sprawow
    > ać swoją funkcję, jakie problemy uważa za najistotniejsze i na czym chce się sk
    > upić w swoich działaniach.
    -
    -- jak wyżej
    -
    > 6. Rada Nadzorcza nie ogłosiła jakie stawia cele przed Zarządem Spółdzielni, j
    > ak chce mierzyć te cele i rozliczać Zarząd z ich realizacji. (tylko w taki spos
    > ób mozna skutecznie zarządzać)

-- od kiedy? -- jak wyżej
    >
    > >Jak nie można wygrać z uczciwością to trzeba próbować z
    > > a wszelką cenę psuć organizm.
    > Nie podważam wynków wyborów (choć inni mają w tej sprawie inne zdanie).
    -- jak zawsze, w Polsce nawet decyzję i wyrok Sądu się kwestionuje publicznie - nic nowego
    >Chcę po
    > prostu wskazać co można zrobić aby ten "organizm" pracował lepiej w naszym ws
    > pólnym interesie.
    -- Wybrano RN powtórnie zgodnie z nowymi przepisami - prawnicy popełnili błąd w interpretacji przepisów a Zarząd i była RN podjęli decyzję nie zaskarżania opinii Sądu, co w niejasnych okolicznościach utrudniło by funkcjonowanie spółdzielni.

> Nie wiem jak rozumieć "Jak nie można wygrać z uczciwością". Czy chodzi o to, żę
    > wybrani są "czystą ucziwością"? czy też, zarzuca mi Pan/Pani nieuczciwe działa
    > nia? Jeżeli tak to proszę je wskazać bo ich nie zauważam.'
    -
    -- RN została wybrana i "kropka"
    -
    > > Jak nie znacie się na ekonomii to nie zabierajcie głosu - chyba że popełn
    > iono p
    > > rzestępstwo.
    > Na jakiej podstawie stwierdza Pan/Pani, że nie znam się na ekonomii? Czyżbyśmy
    > znali się dobrze i byłbyś/byłabyś w stanie to ocenić? Nasuwa się pytanie czy tw
    > oja znajomość tej dziedziny wiedzy jest wystarczająco wysoka, ażeby osądzać w t
    > ej sprawie pozostałych.
    -
    --Podwyżki są dyktowane inflacją- jak co roku. Nic nowego
    W Rudzie Śląskiej są co najmniej 3 inne spółdzielnie w których w tym roku przedstawiono podwyżki - dziwnym trafem to forum zalewa płacz tylko na RSM. Warto też zaznaczyć że RSM jest jedną z TAŃSZYCH spółdzielni w naszym mieście.
    -
    > A głos zamierzam zabierać, nawet jeśli nie popełniono przestępstwa. Nawet jeśli
    > się go nie popełnia mozna przecież robić coś lepiej i efektywniej.

-
    -- Czy lepiej? koszty są na stałym poziomie na który nie masz wpływu a gospodarka rynkowa jak wiesz i RPP utrzymuje (stara sie) utrzymać inflacje na stałym poziomie. Nie zmieniając opłat dopuszczasz mniejsze wpływy a co za tym idzie zmniejszasz siłę nabywczą spółdzielców.
    Mając mniej pieniędzy narażasz się na zgrzytanie zębami innych i koło się zamyka.
    Leżysz z remontami ich efektywniej nie zrobisz. Firmy ceny będą mieć rynkowe - no chyba że sam się za to zabierzesz i będziesz remontował zasoby.
    -
    > Myślę, że m
    > ój głos wpłynie na decydentów, którzy przemyślą sprawę i zgodzą się ze mną, co
    > leży w interesie Spółdzielców, ich a także i moim własnym
    -
    --To startuj do PERSPEKTYWY, LUIZY, Konsorcjum, Nasz DOM ...
    --Żyj z tą świadomością ale nie moim kosztem.
    --Jeżeli jeszcze nie rozumiesz że światem rządzi pieniądz (jego posiadanie) nie zabieraj się za zarządzanie.
    .
  • z_zk 18.12.11, 12:19
    adam_jasinski napisał:
    > Rada Nadzorcza publicznie nawet nie usiłuje wyjaśnić dlaczego taką decyzję podjęła,

sukiero napisał:
    >-- ??? podaj podstawę prawną

Proszę bardzo:
    Art. 4.7 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych
    O zmianie wysokości opłat spółdzielnia jest obowiązana zawiadomić osoby, o których mowa w ust. 1-2 i 4, co najmniej na 3 miesiące naprzód na koniec miesiąca kalendarzowego. Zmiana wysokości opłat wymaga uzasadnienia na piśmie.
    Art. 7 ze zn.1:
    W przypadku zmiany wysokości opłat na pokrycie kosztów niezależnych od spółdzielni, w szczególności energii, gazu, wody oraz odbioru ścieków, odpadów i nieczystości ciekłych, spółdzielnia jest obowiązana zawiadomić osoby, o których mowa w ust. 1-2 i 4, co najmniej na 14 dni przed upływem terminu do wnoszenia opłat, ale nie później niż ostatniego dnia miesiąca poprzedzającego ten termin. Przepis ust. 7 zdanie drugie stosuje się.
    („Przepis ust. 7 zdanie drugie stosuje się” znaczy, że „zmiana wysokości opłat wymaga uzasadnienia na piśmie”)

sukiero napisał:
    >przejrzałem dwie inne spółdzielnie (przypadkowo znalezione) żadna poza regulaminami nic takiego nie publikowała

To prawda, że dziadowskich spółdzielni mieszkaniowych jest w tym kraju od groma, ale są też takie:
    www.jsmjg.pl/
    www.chsm.com.pl/
    www.gsmjastrzebie.pl/1,aktualnosci.html
    Szkoda, że miałeś pecha i nie trafiłeś na takie strony, równać trzeba do lepszych, a nie do miernot

adam_jasinski napisał:
    > Na stronach internetowych nie ma nazwisk i kontaktów do osób wybranych do Rady Nadzorczej i Rad Osiedli, tak by w prosty sposób spółdzielcy mogli zgłaszać swoje problemy do Organów Spółdzielni do tego powołanych.
    sukiero napisał:
    > podszkol się z władz spółdzielni i ich kompetencji

Faktem jest, że nazwisk członków RN i członków Rad Osiedli na stronie nie ma, więc o jakie szkolenie Ci chodzi, sukiero?.
    Natomiast są wyniki wyborów do organów spółdzielni i z nich można dużo się dowiedzieć, szczególnie kiedy się je porówna z tymi z maja :)

adam_jasinki napisał:
    > Nie podważam wyników wyborów (choć inni mają w tej sprawie inne zdanie).
    sukiero napisał:
    > jak zawsze, w Polsce nawet decyzję i wyrok Sądu się kwestionuje publicznie - nic nowego

No właśnie, jak nazwać stwierdzenie (publicznie) przez rzecznik prasową RSM, że „spółdzielnia czuje się pokrzywdzona” (chodziło o wyrok ws wyborów)

sukiero napisał:
    >Wybrano RN powtórnie zgodnie z nowymi przepisami

Przepraszam – z jakimi nowymi przepisami? Tymi, których nie było w chwili przeprowadzania wyborów? Przecież wybory odbyły się przed zatwierdzeniem przez WZCz zmian w statucie (i przed zarejestrowaniem ich w w KRS) i przed przyjęciem przez wszystkie części walnego regulaminu wyborów .

sukiero napisał:
    > RN została wybrana i "kropka"
    Naprawdę „i kropka”?

sukiero napisał:
    >Jeżeli jeszcze nie rozumiesz że światem rządzi pieniądz (jego posiadanie) nie zabieraj się za zarządzanie
    A wcześniej napisał
    > Jak nie znacie się na ekonomii to nie zabierajcie głosu

A może pora przestać robić z członków spółdzielni półgłówków i idiotów, którzy na niczym się nie znają i zacząć ich szanować? W końcu z nich żyjecie i to całkiem dobrze.

Przepraszam Pana Panie Adamie, że się wtrąciłam, ale nie wytrzymałam ....
    A gdyby zechciał Pan zobaczyć co mi wyszło z porównania wyników listopadowych i tych z maja, to chętnie wyślę mailem
  • jozefosmenda 18.12.11, 15:43
    Z względu na brak czasu dawno mnie tu nie było ALE JESTEM więc myślę....!
    Tak więc dzieje się, dzieje ale niby dlaczego by miało być inaczej?
    Z artykułu publikowanego przez DZ tylko zdjęcie mi się podoba no bo jest bardzo wymowne!
    Natomiast mam pytanie do pani autor jak mam zrozumieć niniejszy zapis:..."RSM przegrała już w sądzie jedną sprawę dotyczącą niezgodnego z przepisami działania rady nadzorczej"...?
    Bardzo mnie to interesuje.
    Czyżby RN coś nakradła, przewaliła, zabrała spółdzielcom, zdefraudowała...itd,itp?
    Cała treść artykułu jest zresztą tendencyjna i zbieżna z frontalnymi atakami na spółdzielczość. To modne bo można zawsze coś ugrać.Jak nie doraźnie to zawsze jeszt nadzieja, że w przyszłości.
    Ale w artykule nie ma najmniejszej wzmianki o tym , że równolegle odbywały się również wybory do Rad Osiedli!
    Czyżby zatem pani autor nie miała takich informacji?

Tyle na razie reszta potem!
    A dla Gregora "zawczasu" prośba by ..., a zresztą to twoja blaza nie moja!
  • g-48 18.12.11, 17:59
    Z względu na brak czasu dawno mnie tu nie było
    A ze przy tylu zajeciach mosz czas pielucha jeszcze zmienic?!
    ALE JESTEM więc myślę....!
    Twoj pies tyz jest ale nie mysli a ty myslisz?!
    Cała treść artykułu jest zresztą tendencyjna i zbieżna z frontalnymi atakami na
    > spółdzielczość. To modne bo można zawsze coś ugrać.Jak nie doraźnie to zawsze
    > jeszt nadzieja, że w przyszłości.
    A naroz to i DZ ci nie pasuje bo napisano cos nie po twojej mysli.
    Zefel nie wszyscy sa zwolennikami Urbana i nie czytaja "Faktowi mitow" i "nie" ktorych to wydawnicte jestes wielbicielem .
    Czyżby RN coś nakradła, przewaliła, zabrała spółdzielcom, zdefraudowała...itd,i
    > tp?
    A oplacanie prawnikow i ochraniarzy na zebrania spoldzielcze dla ochrony waszych kuklow to nie defraudacja? Moze nie jak placicie to z wlasnego portfela.

--
    "Papieska ocena stanu wojennego była zdecydowanie negatywna. W pamięci nosimy słowa Jana Pawła II: 'Coście zrobili z tym narodem. Nie zasługiwał na takie potraktowanie'" -
  • jozefosmenda 18.12.11, 20:41
    Gregor!
    I jak ci tu nie powiedzieć :ŁOPATĄ DO GŁOWY, ŁOPATĄ!
    O Radę Nadzorczą chodzi! O Radę Nadzorczą!
    Zdaniem pani dziennikarz ta RN nagminnie łamała prawo stąd taka decyzja sądu a nie inna!
    A ty znowu swoje uwagi wciskasz nie mając zielonego pojęcia o sprawie!
    Polecam herbatkę FIGURA1, dział jak ALAX więc może nie będziesz miał możliwości by za długo przed klawiaturą siedzieć i głupoty pociskać!
  • g-48 20.12.11, 00:34
    NO co Zefel mam ci powiedziec?! Znowu swoja arogancja chcesz przykryc swoja glupote.
    Jak tak dalej bedziesz robil to na zebrania bedziesz musial (oczywiscie na koszt spoldzielcow) kompanie ochraniarzy zamowic aby tylko ktos ci nie chcial na glacy smazonki zrobic.
    --
  • adam_jasinski 18.12.11, 18:43
    Przykro mi, ale nie rozumiem tego postu :( Czy naprawdę miał on znaleźć się w tej cześci dyskusji? Mam nadzieję, że pomyłkowo go Pan tu zamieścił, gdyż nie odnosi on się w żaden sposób do postulatów, które umieściłem w tym wątku. Za to chętnie bym poznał Pana zdanie na te tematy. Jest Pan jedynym mi znanym na tym forum (nie jestem tu długo) przedstawicielem RN, dlatego uważam, że powinien Pan zająć w tej sprawie stanowisko.
    Być może członkiem RN lub RO jest też sukiero, co można wnioskować z jego postów, ale to tylko przypuszczenie. Cieszę się, że zabrał on głos w tej dyskusji chociaż nie zgadzam się z jego pogladami i uważam że nie odnosi się on w niektórych przypadkach merytorycznie do postawionych przezemnie kwestii. Uważam, że takie dyskusje mogą jednak skłonić niektórych do weryfikacji swoich poglądów.
  • jozefosmenda 18.12.11, 20:51
    Ależ panie Adamie!
    Spokojnie proszę, tylko spokojnie.
    To, ze się od razu nie wypowiadam wynika tylko i włącznie z braku czasu.
    Wszystko zatem w swoim czasie powinno nastąpić.
    Teoretycznie oczywiście, teoretycznie.
    Niniejszym jednak informuję, że w kabarecie DUDEK Jan Kobuszewski zawsze informował publiczność, że na głupie pytania są głupie odpowiedzi!
    Muszę to zatem niejako przetrawić by jednak w miarę możliwości wypaść co najmniej przyzwoicie!
  • jozefosmenda 19.12.11, 23:01
    >>>Pan Adam Jasiński napisał:
    Tak, trudno mi jest się pogodzić z tym, że:
    1. Jedną z pierwszych z decyzji Rady Nadzorczej jest zatwierdzenie podwyżek,
    2. Rada Nadzorcza publicznie nawet nie usiłuje wyjaśnić dlaczego taką decyzję podjęła,
    3. Do tej pory w internecie nie ukazał się cały protokół z Walnego Zebrania Członków,
    4. Na stronach internetowych nie ma nazwisk i kontaktów do osób wybranych do Rady Nadzorczej i Rad Osiedli, tak by w prosty sposób spółdzielcy mogli zgłaszać swoje problemy do Organów Spółdzielni do tego powołanych.
    5. Rada Nadzorcza publicznie nie przedstawiła planu w jaki sposób chce sprawować swoją funkcję, jakie problemy uważa za najistotniejsze i na czym chce się skupić w swoich działaniach.
    6. Rada Nadzorcza nie ogłosiła jakie stawia cele przed Zarządem Spółdzielni, jak chce mierzyć te cele i rozliczać Zarząd z ich realizacji. (tylko w taki sposób mozna skutecznie zarządzać) <<<

Pozwolisz pan ,panie Adamie, że "pochylę się" nad tymi pytaniami i myślę, że jak się nie zniechęcę to udzielę odpowiedzi w miarę posiadania wolnego czasu. Oczywiście zasada głoszona przez pana Jana Kobuszewsgo jest jak najbardziej zobowiązująca.
    Właściwej oceny, jako osobnik z wykształceniem technicznym ( i nie tylko) dokonam po analitycznym zastanowieniu się co do sedna sprawy zawartej w każdym pytaniu.
    Chociaż już na wstępie myślę CZY WARTO?
    Przecież czas to pieniądz!
  • adam_jasinski 05.01.12, 18:56
    jozefosmenda napisał:

> Pozwolisz pan ,panie Adamie, że "pochylę się" nad tymi pytaniami i myś
    > lę, że jak się nie zniechęcę to udzielę odpowiedzi w miarę posiadania wolnego c
    > zasu.
    Widzę, że jednak nie znalazł Pan czasu. A twierdził Pan że jako jedyny kandydat do Rady Nadzorczej ma go ze względu na emeryturę mnóstwo i znajdzie pan czas o każdej porze dnia (to Pana słowa z ostatniego WZCz w Adm nr 3).
    > Chociaż już na wstępie myślę CZY WARTO?
    > Przecież czas to pieniądz!
    Myślę że do pewnych wyjaśnień mam powinien się Pan czuć się przynakmniej moralnie zobowiązany. Jest Pan członkiem Rady Nadzorczej z mojej Administracji i jak mi wiadomo choś jest to funkcja społeczna to jednak "nie za darmo".
    > Oczywiście zasada głoszona przez pana Jana Kobuszewsgo jest jak najbardzi
    > ej zobowiązująca.
    Myślę że ta ocena wynika z Pana wielkiego doświadczenia i nieomylności. Ja ze swojej strony bałbym się w tak autorytarny sposób stwierdzić, że czyjeś dociekania są głupie.
    > Właściwej oceny, jako osobnik z wykształceniem technicznym ( i nie tylko) doko
    > nam po analitycznym zastanowieniu się co do sedna sprawy zawartej w każdym pyta
    > niu.
    Jeżeli nie potrafi Pan dociec sednasprawy to proszę dać znać a postaram się problemy te przeformułować tak by był Pan się w stanie do nich odnieść.
  • adam_jasinski 27.01.12, 13:51
    Panie Józefie, widzę że uchyla się Pan od odpowiedzi. Woli Pan tematy mało istotne (na pyskówki na tym forum znajduje Pan zawsze czas). Myślę, że to postawa strusia, który chowa głowę w piasek. Nie ma Pan odwagi powiedzieć co Pan rzeczywiście myśli na istotne tematy? A może nie ma Pan argumentów aby obronić swoje działania lub ich brak? Zawsze twierdził Pan, że lubi merytoryczną dyskusję a teraz się Pan od niej uchyla. Mam nadzieję, że ten wpis Pana zmobilizuje.
  • jozefosmenda 28.01.12, 15:02
    Przy "pyskówkach" przynajmniej mam niezły ubaw!
    A tak to o czym mam pisać?
    A przy okazji to słowo z uosm "powinny być" nie ma nic wspólnego z znaczeniem , że "musi być"?(z czym zgodził się TK)
  • adam_jasinski 28.01.12, 19:50
    jozefosmenda napisał:

> Przy "pyskówkach" przynajmniej mam niezły ubaw!
    > A tak to o czym mam pisać?
    Np o tym czym Rada Nadzorcza której jest Pan przewodniczącym się zajmuje. Jaki ma pomysł na ograniczenie kosztów funkcjonowania Spółdzielni, skuteczną kontrolę i nadzór nad Zarządem, lepsze informowanie Spółdzielców o funkcjonowaniu RSM. Można się tu pochwalić co do tej pory zrobiły RN i RO bo takich informacji na stronach RSM brak. Pomoże to odeprzeć wrażenie, że nic nie zostało zrobione. Mam nadzieję, że nie przeczytam zaraz, że RN i RO działają "społecznie" :) i zostały legalnie wybrane więc nie muszą przed nikim składać żadnych informacji i wyjaśnień.
    > A przy okazji to słowo z uosm "powinny być" nie ma nic wspólnego z znacz
    > eniem , że "musi być"?(z czym zgodził się TK)
    Po takich słowach zastanawiam się w czyim interesie Pan działa, spółdzielców czy zarządu, który nie wiadomo dlaczego nie chce udostępnić tych informacji. Oprócz prawa, często ułomnego, są również dobre obyczaje.
    Tym razem liczę na bardziej merytoryczne wypowiedzi.
  • jozefosmenda 29.01.12, 11:47
    Dura lex sed lex szanowny panie Adamie!
    Czy też było dobrym obyczajem jak waćpan ROZWALIŁEŚ mi onegdaj mój nowy samochód?
    Widocznie w podziękowaniu za załatwienie ci roboty najpierw na Halembie a potem na N.Wirku(nie tylko tobie zresztą pomogłem w tej materii).
    Niestety przykro mi ale nie ma wolnych etatów w dyrekcji RSM w związku z tym ubolewam, że nie mogę zaoferować Zarządowi by skorzystał z pańskiej wiedzy informatyka.
    Tak na marginesie to jeszcze przed nowelizacją uosm to RSM miała już swoją stronę internetową.To że tak się stało świadczy o właściwych kompetencjach RN i Zarządu. Natomiast od ilości informacji tam umieszczanych wcale nie przybędzie docieplonych budynków czy wymienionych okien.A i tak pomimo braku obligu te informacje są non stop uzupełniane.
    A ja zapytam a cóżeś to PAN zrobił dla spółdzielni tak sam od siebie? Może jakiś trawnik pograbiony albo wyłącznik na klatce naprawiony? Albo ganek w piwnicy pozamiatany?
    A może jeszcze coś innego?
    Aaaa i jeszcze jedno!
    Wczoraj byłem na pewnym spotkaniu gdzie dowiedziałem się, że na naszej części ZPCz patrzyłeś pan na mnie "zabijającym" wzrokiem. Ja nie zwróciłem na to uwagi ale inni tak. Zatem pytanie: dlaczego młody człowieku mnie tak nie lubisz?
  • woland.2 29.01.12, 17:37
    Panie Osmenda!
    Osiągnął pan dno! Jak brakuje argumentów, trzeba skompromitować przeciwnika, prawda? Tylko że to prawda minionej epoki. Pana adwersarz w kulturalny sposób zadaje pytania, istotne dla wszystkich członków spółdzielni. Po wielokroć kulturalny i spokojny, oparty na faktach. Ma odwagę i czas, i niebywałą cierpliwość. I zapewniam pana, nie tylko jego interesują sprawy spółdzielni. Jeżeli pan uważa, że prowadzenie strony internetowej daje świadectwo "właściwych kompetencji RN i Zarządu", to muszę pana wyprowadzić z błędu. Nie po to istnieją te organy spółdzielni. Sprawy spółdzielni mają być jasne i przejrzyste dla jej członków. Jeśli prawdą jest, iż sąd po raz kolejny uznał wybory do RN i RO za bezprawne, to ten fakt kompromituje zarząd i RN spółdzielni. Nie wspomnę już o kosztach bezprawnych działań. Niech pan nie liczy, że pokryją je spółdzielcy.
  • jabbahutt 29.01.12, 19:54
    woland.2 napisał:

> Sprawy spółdzielni mają być jasne i przejrzyste dla jej członków.

tu się zgadzamy

>Jeśli prawdą jest, iż sąd po raz kolejny uznał wybory do RN i RO za bezprawne, to
    > ten fakt kompromituje zarząd i RN spółdzielni.

Zarząd i prawników, bo o tych zasadach wyborów nie decydowała RN bo jej nie było

> Nie wspomnę już o kosztach bezprawnych działań.

czy bezprawnych (sąd tak twierdzi) ja uważam że przede wszystkim głupich i nieprzemyślanych, za co 100% winy w tym wypadku ponoszą prawnicy RSM.

> Niech pan nie liczy, że pokryją je spółdzielcy.

powinni pokryć prawnicy RSM, bo to ich rady i opinie prawne zadecydowały o takim a nie innym rozwiązaniu, Zarząd przychylił się do tych rozwiązań, lub jeśli je zaproponował a prawnicy nie oponowali to również IMHO ponoszą odpowiedzialność.

• woland.2 29.01.12, 20:09
    Niestety, muszę Cię zmartwić. Prawnicy nie ponoszą odpowiedzialności. Odpowiedzialność ponosi zarząd. On z kolei może pozwać, w procesie cywilnym, prawników, za wprowadzenie w błąd. Ale za błędne decyzje odpowiedzialność karną ponosi zarząd spółdzielni. Rada nadzorcza też się nie uwolni od odpowiedzialności. Przecież działała. W złej czy dobrej wierze, to już oceni sąd... Mam nadzieję, że na korzyść spółdzielców. Bo ktoś, kto nie ma wiedzy i kompetencji, nie powinien pretendować do tego typu funkcji ... I jeszcze jedno. Nie powinno być "głupich i nieprzemyślanych" decyzji jeśli dysponuje się cudzymi pieniędzmi!
  • jabbahutt 29.01.12, 20:36
    woland.2 napisał:

> Niestety, muszę Cię zmartwić. Prawnicy nie ponoszą odpowiedzialności. Odpowiedz
    > ialność ponosi zarząd.

formalnie masz całkowitą rację

> On z kolei może pozwać, w procesie cywilnym, prawników,
    > za wprowadzenie w błąd.

oby tak się stało

> Ale za błędne decyzje odpowiedzialność karną ponosi zar
    > ząd spółdzielni.

> Rada nadzorcza też się nie uwolni od odpowiedzialności. Przeci
    > eż działała.

nie działała - została zlikwidowana na mocy poprzedniego wyroku sądu.
    została dopiero wybrana na podstawie decyzji, które ponownie uchylił sąd.

> W złej czy dobrej wierze, to już oceni sąd... Mam nadzieję, że na
    > korzyść spółdzielców.

pierwsza decyzja sądu nie była na korzyść Spółdzielców a teraz mamy tego konsekwencje

> Bo ktoś, kto nie ma wiedzy i kompetencji, nie powinien pr
    > etendować do tego typu funkcji ... I jeszcze jedno. Nie powinno być "głupich i
    > nieprzemyślanych" decyzji jeśli dysponuje się cudzymi pieniędzmi!

całkowita racja
  • woland.2 29.01.12, 21:23
    "Pierwsza decyzja sądu nie była na korzyść Spółdzielców a teraz mamy tego konsekwencje" - ewidentnie na korzyść. Niewygodna dla poniektórych, ale na korzyść. Bo bezprawne działania mają kosztowne konsekwencje. I chyba już najwyższy czas, byśmy mieli poszanowanie dla prawa. I przestali go naginać do partykularnych interesów.
    "Oby tak się stało" - raczej się nie stanie. Trudno będzie dowieść, że prawnicy działali na szkodę zarządu. Zresztą zarząd sam ich wybrał i nie wnosił zastrzeżeń do ich działań do tej pory...
  • woland.2 29.01.12, 17:46
    Odpowiedzialność członka zarządu oraz RN spółdzielni:
    prawo-spoldzielcze.blogspot.com/2009/08/odpowiedzialnosc-za-zobowiazania.html
  • adam_jasinski 29.01.12, 21:39
    >Czy też było dobrym obyczajem jak waćpan ROZWALIŁEŚ mi onegdaj mój nowy samochód?

Myślałem, że tą sprawę sprzed 10 lat już Panu wyjaśniłem (jeżeli zależy Panu na eskalacji tego wątku - to proszę bardzo, ja nie mam tu nic do ukrycia). Moje działania nie były celowe i złośliwe, choć tak sugerowano. Nie jestem dumny z tego faktu. Mój błąd za który przeprosiłem, byłem trzeźwy, zostałem ukarany maksymalnym mandatem a wyrządzone straty zostały zrekompensowane moim ubezpieczeniem OC.
    Jestem ciekawy czy Pan nigdy nie brał udziału w kolizji. Czy nawet w młodości był Pan tak kryształowy? Wiem, że zawsze trzeba ponieść konsekwencje swoich działań. Ja je poniosłem.

>Niestety przykro mi ale nie ma wolnych etatów w dyrekcji RSM w związku z tym ubolewam, >że nie mogę zaoferować Zarządowi by skorzystał z pańskiej wiedzy informatyka.

Nie aplikuję o taką funkcję w RSM

>Tak na marginesie to jeszcze przed nowelizacją uosm to RSM miała już swoją stronę >internetową.To że tak się stało świadczy o właściwych kompetencjach RN i Zarządu. >Natomiast od ilości informacji tam umieszczanych wcale nie przybędzie docieplonych >budynków czy wymienionych okien.A i tak pomimo braku obligu te informacje są non stop >uzupełniane.

Jak dobrze zrozumiałem (proszę mnie wyprowadzić z błędu jeśli się mylę) jest Pan zdania, że informacje o działalności Spółdzielni, umieszczane na jej stronach internetowych są zbyteczne - gdyż w żaden sposób nie wpływają na zwiększenie efektywności jej działania.
    To jest jakiś konkret o który proszę od początku. Nie zgadzam się z tą tezą ale jest to podstawa do wymiany poglądów i ewntualnego przekonania adwersarza.

>A ja zapytam a cóżeś to PAN zrobił dla spółdzielni tak sam od siebie? Może jakiś trawnik >pograbiony albo wyłącznik na klatce naprawiony? Albo ganek w piwnicy pozamiatany?

Tu pozwolę sobie odbić to pytanie z powrotem do Pana dając szansę na pańską autoreklamę.

>Wczoraj byłem na pewnym spotkaniu gdzie dowiedziałem się, że na naszej części ZPCz >patrzyłeś pan na mnie "zabijającym" wzrokiem. Ja nie zwróciłem na to uwagi ale inni tak.

Może Pan lepiej ocenił sytuację :) w wyniku czego mogliśmy po wszystkim odbyć konwersację, która na pewno nie cechowałała się agresją i nienawiścią.

>Zatem pytanie: dlaczego młody człowieku mnie tak nie lubisz?

Nieprawidłowo i w sposób bardzo emocjonalny odbiera Pan naszą dyskusję na tym forum. Moim celem nie jest tu wyrażanie swojej sympatii czy antypatii wobec dyskutantów. Piszę tu pod własnym nazwiskiem (nie pod nickiem) i biorę odpowiedzialność za swoje słowa. Moje pytania miały na celu sprowokowanie dyskusji na istotne tematy dotyczące spółdzielców. Dalaczego? Ponieważ uważam że z tej dyskusji mogą wyniknąć działania poprawiające efektywność działania RSM, co leży w moim, Pana i pozostałych mieszkańców interesie. Dlaczego pytania skierowałem do Pana i oczekiwałem ustosunkowania się do nich? Jest Pan jedyną znaną mi na tym forum osobą, mającą realny wpływ (z racji pełnionej funkcji) na działania RSM. Miałem nadzieję, że w wyniku tej dyskusji przekonam Pana do pewnych działań, które w moim mniemaniu poprawią efektywność działania RSM. Zapewniam, że to nic osobistego.

Myślę, że po tych wyjaśnieniach powrócimy do punktu wyjścia i rzeczowej dyskusji o problemach RSM i mozliwościach ich rozwiązania.
  • frek 30.01.12, 10:37
    Już dawno nie spotkałem się z tak otwartymi naciskami na kogoś i próbą zamknięcia ust niejakiemu Adamowi co zaserwował nam Józef Osmenda w swoim wpisie z 29.01.12, 11:47.

No bo jak inaczej nazwać zarzut braku dobrych obyczajów u Adama dlatego tylko, że kiedyś Adam zapewne zupełnie przypadkowo a nie celowo jak to sugeruje Józef Osmenda, rozbił mu samochód. Do tego wypominanie Adamowi, że kiedyś załatwił mu pracę – czy wobec tego Adam ma być wdzięczny Józefowi Osmendzie do grobowej deski i nie zwracać żadnej uwagi na chyba jednak nieetyczne a nawet naganne postępowanie dobroczyńcy? Po prostu jak mówią teraz młodzi – żenada, dno itp.!

Osobiście nie doczytałem się, o co chodzi Józefowi Osmendzie tłumaczącemu się, że nie może chyba Adamowi załatwić pracy w spółdzielni. Takie publiczne wyciąganie pewnych spraw jest po prostu wysoce niesmaczne i bardzo źle świadczące o osobie, która to czyni. Podejrzewam wyjątkową przewrotność i sugerowanie czytelnikom forum, że Adam zadając niewygodne pytania J. Ostendzie mści się za niespełnieni jego prośby. To raczej J. Osmenda sądzi innych podlug swoich mocno watpliwych zasad.

Z kolei wmawianie nam wszystkim, że RSM z racji posiadania strony internetowej jeszcze przed nowelizacją uosm wymagającej tego od spółdzielni jest oznaką właściwych kompetencji zarządu i rady nadzorczej RSM po prostu śmieszne i tragikomiczne. Samochwalstwo i samouwielbienie Jozefa Osmendy jest wręcz piramidalne i obliczone na jakąś bezgraniczną naiwność forumowiczów. Idiotyczne stwierdzenie, że od ilości informacji zamieszczanych na stronie internetowej tej znakomitej spółdzielni nie przybędzie ocieplonych budynków czy wymienionych okien to z kolei nic innego jak klasyczny przykład propagandy niejakiego Urbana ze schyłkowego okresu PRL. Widać zapadła ona mocno w świadomość Józefa Osmendy i przy każdej okazji daje znać o sobie.

Kolejny fragment wpisu dotyczący pytań o działania Adama na rzecz spółdzielni to znowu odżywanie niczego innego jak tzw. czynów społecznych z epoki PRL. To wtedy zmuszano ludzi do prac w czynie społecznym. A ja ze swej strony zadam inne pytanie Józefowi Osmendzie – a co do cholery jest psim obowiązkiem kierownictwa i pracowników spółdzielni jak nie wykonywanie podstawowych prac takich jak pograbienie trawników, naprawienie wyłącznika na klatce czy pozamiatanie piwnicy. Przecież wszyscy członkowie spółdzielni miesiąc w miesiąc płacą niemało w ramach opłaty eksploatacyjnej właśnie na to, co proponuje w jakimś chyba amoku członkom spółdzielni Józef Ostenda. Chyba nie tylko na wynagrodzenia dla nieudaczników, leni i kiepskich propagandzistów.

Rozumiem natomiast doskonale jakiś potępiający wzrok Adama kierowany na J. Osmendę na jednej z części ZPCz – bo jak można inaczej postrzegać taką osobę jak Jozef Osmenda biorąc pod uwagę chociażby jego wpisy na tym forum. Widać, że jeszcze nie wszyscy zgłupieli i niektórym nie sprawia najmniejszej trudności rozszyfrowanie zachowania i prawdziwych intencji Jozefa Osmendy. Swoją drogą jeśli rzeczywiście w RSM funkcjonują nadal ZPCz to jest to doskonała ilustracji „prawidłowości” działania tej spółdzielni. Tak wysoko ocenianej przez J. Ostmendę z racji wyjątkowo wysokich kompetencji zarządu i rady nadzorczej.

No i na koniec – co do licha wspólnego z tekstem wpisu Adama ma przytoczenie przez J. Osmendę maksymy Dura lex sed lex?
  • pipi43 30.01.12, 15:57
    frek napisał:

>> Kolejny fragment wpisu dotyczący pytań o działania Adama na rzecz spółdzielni t
    > o znowu odżywanie niczego innego jak tzw. czynów społecznych z epoki PRL. To wt
    > edy zmuszano ludzi do prac w czynie społecznym.

Zgadzam się.

A ja ze swej strony zadam inne
    > pytanie Józefowi Osmendzie – a co do cholery jest psim obowiązkiem kiero
    > wnictwa i pracowników spółdzielni jak nie wykonywanie podstawowych prac takich
    > jak pograbienie trawników, naprawienie wyłącznika na klatce czy pozamiatanie p
    > iwnicy.

Oooo, w zakresie (psich) obowiazków kierownika ADM raczej nie ma czynności przez Ciebie wymienionych...

> Rozumiem natomiast doskonale jakiś potępiający wzrok Adama kierowany na J. Osme
    > ndę na jednej z części ZPCz – bo jak można inaczej postrzegać taką osobę
    > jak Jozef Osmenda biorąc pod uwagę chociażby jego wpisy na tym forum. Widać, że
    > jeszcze nie wszyscy zgłupieli i niektórym nie sprawia najmniejszej trudności r
    > ozszyfrowanie zachowania i prawdziwych intencji Jozefa Osmendy. Swoją drogą jeś
    > li rzeczywiście w RSM funkcjonują nadal ZPCz to jest to doskonała ilustracji &#
    > 8222;prawidłowości” działania tej spółdzielni. Tak wysoko ocenianej przez
    > J. Ostmendę z racji wyjątkowo wysokich kompetencji zarządu i rady nadzorczej.
    >
    Przypomina mi się od razu postać pewnego aktywnego członka RSM - pana KK.
    Zaatakował na samym starcie swego członkostwa; zabierał głos na kazdym zebraniu, przedstawiał analizy, wykresy, bardzo krytycznie wypowiadał sie o zarządzie, radzie itp.
    Któreś z kolei wybory okazały się dla niego pomyślne - został wybrany do RO. Ostrzył sobie co prawda zęby na RN, ale ... Facet zamilkł. Jak tylko skończyła się jego kadencja, a start w kolejnych wyborach się nie powiódł, ataki znowu się zaczęły.
    Widzę tu pewne podobieństwo, przy czym pan Adam dopiero startuje. Ma pewną przewagę nad KK - jest bardziej wygadany. I (chyba) bardziej merytoryczny.;)
    Zobaczymy, co czas przyniesie...

> No i na koniec – co do licha wspólnego z tekstem wpisu Adama ma przytocze
    > nie przez J. Osmendę maksymy Dura lex sed lex?

Nie musi mieć nic wspólnego, to ulubiona maksyma pana JO, więc upycha ją gdzie może.:P
  • jozefosmenda 30.01.12, 18:02
    Szanowni malkontenci!
    Możecie mnie razem i z osobna.....pozdrowić oczywiście. Nie widzę przeszkód do takich pozdrowień ale nauczcie się dobrze czytać to co ktoś napisze.
    Bardzo proszę:
    >>>adam_jasinski 28.01.12, 19:50
    ..... Oprócz prawa, często ułomnego, są również dobre obyczaje.<<<

Tego właśnie dotyczyło moje określenie dura lex sed lex!
    Natomiast co do dna?
    Zawsze może być drugie dno, trzecie i kolejne.
    Zapomniałeś Frek napisać, którym dnem może być walnięcie komuś na biurko psimi odchodami? Albo jak określić takowe zachowanie wobec innych osób? Czy to też w ramach czynu społecznego było?
    Ale mimo wszystko odczuwam zadowolenie z powodu zwyżki ciśnienia u niektórych. Do kompletu jeszcze kilku brakuje w tym i Gregora ale myślę, że jest to tylko kwestią czasu.
    Poza tym ja sobie piszę z panem Adamem J. a nie z jakimś Krzysztofem X. czy panem lub panią Y! Więc nic WAM do tego.

Teraz proszę o pozdrowienia.......
    Będzie mi miło bo przyzwyczajony do nich jestem!
  • g-48 30.01.12, 18:36
    szyszka404.pinger.pl/a/2011/8/30/
    Do kompletu jeszcze kilku brakuje w tym i Gregora ale myślę, że jest to tylko
    > kwestią czasu.
    To masz komplet ludzi myslacych a ty dalej stoisz za plotem:
    insilesia.pl/files/repository/12959.jpg
    Podobno Zefel PRL juz zniknal ales ty tego nie merknal !
    --
    www.youtube.com/watch?v=kWhQIfp9iwM
    Klamca?!
  • pipi43 30.01.12, 18:41
    jozefosmenda napisał:

> Szanowni malkontenci!
    > Możecie mnie razem i z osobna.....pozdrowić oczywiście.

I vice versa. To też z łaciny.

> Ale mimo wszystko odczuwam zadowolenie z powodu zwyżki ciśnienia u niektórych.
    > Do kompletu jeszcze kilku brakuje w tym i Gregora ale myślę, że jest to tylko
    > kwestią czasu.

To się chyba nazywa wywoływaniem wilka z lasu. Czy tam z szwarcwaldu.

> Poza tym ja sobie piszę z panem Adamem J. a nie z jakimś Krzysztofem X.
    > czy panem lub panią Y! Więc nic WAM do tego.

Nic bardziej błędnego. Jezeli chce pan sobie pisać TYLKO z panem Adamem J., to może mejlowo będzie prościej?

> Teraz proszę o pozdrowienia.......
    > Będzie mi miło bo przyzwyczajony do nich jestem!

Zamiast pozdrowień pytanie: jak nazywa się "załatwianie roboty najpierw na Halembie, a potem na N. Wirku"?
    Kumoterstwo?
  • bad_and_ugly 30.01.12, 21:07
    "Nie musi mieć nic wspólnego, to ulubiona maksyma pana JO, więc upycha ją gdzie może.:P"

Nieprawda... Jego ulubiona maksyma mówi coś o "sjechaniu mu z pukla", a Jego ulubiony klasyk to Arnold Boczek.
    To "dura lex..." to mu się tylko tak napisało, z racji tego, że on przeważnie pisze to co wie ale nie zawsze wie co pisze.
  • z_zk 30.01.12, 22:50
    pipi43 napisała:

> frek napisał:

> > No i na koniec – co do licha wspólnego z tekstem wpisu Adama ma przytoczenie przez J. Osmendę maksymy Dura lex sed lex?

> Nie musi mieć nic wspólnego, to ulubiona maksyma pana JO, więc upycha ją gdzie
    > może.:P

Szkoda, że jej nie rozumie.
  • adam_jasinski 31.01.12, 18:53
    pipi43 napisała:
    > Przypomina mi się od razu postać pewnego aktywnego członka RSM - pana KK.
    > Zaatakował na samym starcie swego członkostwa; zabierał głos na kazdym zebraniu
    > , przedstawiał analizy, wykresy, bardzo krytycznie wypowiadał sie o zarządzie,
    > radzie itp.
    > Któreś z kolei wybory okazały się dla niego pomyślne - został wybrany do RO. Os
    > trzył sobie co prawda zęby na RN, ale ... Facet zamilkł. Jak tylko skończyła si
    > ę jego kadencja, a start w kolejnych wyborach się nie powiódł, ataki znowu się
    > zaczęły.
    > Widzę tu pewne podobieństwo, przy czym pan Adam dopiero startuje. Ma pewną prze
    > wagę nad KK - jest bardziej wygadany. I (chyba) bardziej merytoryczny.;)
    > Zobaczymy, co czas przyniesie...
    Droga Pipi43. Nie wiem jak długo starczy mi zapału na próbę zmian w działaniu RSM. Na razie znajduję jeszcze czas na taką działalność. Jak widać po ostatnich wyborach do RN RSM poglądy Pana Józefa Osmendy (chociaż tu może przesadziłem, bo jego stanowiska wobec niektórych spraw nie potrafię się doczekać) podziela większość aktywnych członków spółdzielni. Faktem jest, że to On a nie ja zostałem wybrany i będzie nas reprezentować przez najbliższą kadencję. Ale puki starczy mi sił i chęci mogę przekonywać do swoich racji, zarówno Pana Józefa Osmendę jaki i innych. Ze swej strony mogę obiecać, że nie wystartuję w najbliższych wyborach do RN w przypadku gdy któryś z kandydatów biorących udział w tych wyborach z mojej Administracji (chciałbym aby byli to wszyscy) publicznie zadeklaruje działania na rzecz moich postulatów. A jeżeli obecna Rada Nadzorcza zrealizuje je już teraz będę w pełni usatysfakcjonowany.
    PS.
    Z tym wygadanym to Pani przesadziła (chociaż nie wiem z kim mnie Pani porównuje)
  • jozefosmenda 30.01.12, 23:28
    Aleś sobie Frek ulżył! Nie ma co- bierz się za pisanie beletrystyki bo piszesz lepiej niż przechodzi to ludzkie pojęcie.W zasadzie to lepiej piszesz niż myślisz.
    Jednak w tym przypadku to by trzeba cię określić po śląsku czyli FRECH!
    Ale zauważyłem ,że ci się jednak paluchy trzęsły bo moje nazwisko non stop się mieniło przy jego pisaniu niczym tęcza na niebie.
    Wyjaśnij mi zatem szanowny panie Frech w świetle uosm czy wyraz "powinny być' jest jednoznaczny z "musi być". Może akurat tutaj mamy do czynienia z "wyjątkową przewrotnością" jak to określiłeś?
    Tylko co Urban ma z tym wspólnego? No chyba, że mówimy o piłkarzu Urbanie, który strzelał bramki przewrotkami, to fakt!
    Co do czynów społecznych to one dzisiaj też są ale nazywają się teraz wolontariatem. Myślę, że nic by się nie stało gdybyś w ramach wolontariatu rano np.odgarnął śnieg w obejściu twojego bloku albo schody pozamiatał (ja tak robię). Żyłka by ci się nie przerwała a dla zdrowia niczym gimnastyka.Parę kupek po pieskach też by się zdało w ramach wolontariatu okiełznać i dać tym przykład innym.
    A tu kurcze popatrz jak sam napisałeś to wokół kiepscy propagandziści, nieudacznicy i lenie. Myślę, że śmierdzące na dodatek!
    A co do ZPCz (dla mnie jedna z części WzCz) to to była wypowiedź pewnej osoby, członka RSM.Tak ludzie pojmują te wasze reformatołskie wysiłki unicestwiania wszystkiego co dobrze w przeszłości działało, że nawet nie rozróżniają pojęć. No bo komu to było potrzebne?
    Tak właśnie zmarnowano Polskę,która kiedyś była od morza do morza i do dnia dzisiejszego nie ma winnych.Chociaż ja liczę na pewną instytucję , że sobie z tym poradzi bo heroicznie porządkuje te sprawy.Ponoć teraz grzebią przy przewrocie majowym.
    A kompetencje Zarządu RSM i tak oceniam bardzo wysoko bo przy tych wszystkich zewnętrznych negatywnych uwarunkowaniach i tak mamy w RSM jedne z najniższych opłat w mieście.
    Natomiast otwarte naciski mylą mi się z zaciskami lub zamkniętymi naciskami więc nie będę tego komentował.
    Do niebawem!
  • pipi43 31.01.12, 12:53
    jozefosmenda napisał:

>> Co do czynów społecznych to one dzisiaj też są ale nazywają się teraz wolont
    > ariatem.
    Myślę, że nic by się nie stało gdybyś w ramach wolontariatu rano n
    > p.odgarnął śnieg w obejściu twojego bloku albo schody pozamiatał (ja tak robię
    > ). Żyłka by ci się nie przerwała a dla zdrowia niczym gimnastyka.Parę kupek po
    > pieskach też by się zdało w ramach wolontariatu okiełznać i dać tym przykład in
    > nym.

Wolontariusz to osoba pracująca na zasadzie wolontariatu. Według Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie wolontariuszem jest ten, kto dobrowolnie i świadomie oraz bez wynagrodzenia angażuje się w pracę na rzecz osób, organizacji pozarządowych, a także rozmaitych instytucji działających w różnych obszarach społecznych. Instytucje te nie mogą korzystać z pracy wolontariuszy przy prowadzonej działalności gospodarczej, czego wprost zakazuje ustawa.

A jak to jest z firmą, która odpłatnie zajmuje się sprzątaniem naszych osiedli?
    Może korzystać z usług wolontariuszy?
  • z_zk 31.01.12, 12:55
    Nie jestem frekiem, ale się wtrącę. Tylko do spraw merytorycznych, bo ustosunkowanie się do chamstwa zostawię adresatowi, czyli frekowi.

jozefosmenda napisał:

>>Wyjaśnij mi zatem szanowny panie Frech w świetle uosm czy wyraz "powinny być' jest >>jednoznaczny z "musi być".

Opinia prawnika:
    Zgodnie z zasadami prawa wszelkie zwroty "powinien" zawarte w aktach normatywnych oznaczają "musi". Czasami są zastępowane wyrażeniami typu "winien", "ma obowiązek", "jest zobowiązany". Niezastosowanie się do słowa "powinien" czyli niespełnienie określonego warunku zawsze pociąga za sobą jakieś konsekwencje prawne (z reguły negatywne), mniej lub bardziej znaczące. (Maciej Stachura – Piechocki, prawnik)

Kodeks cywilny, kodeks postępowania administracyjnego, pracy, spółek prawa handlowego pełne są przykładów na to, że powinien znaczy w prawie musi.
    Proszę się skupić się, będzie przykład:

art. 105 Kodeksu spółek handlowych stanowi, że: Umowa spółki komandytowej powinna zawierać: (...)5) oznaczony kwotowo zakres odpowiedzialności każdego komandytariusza wobec wierzycieli (sumę komandytową).
    Bez oznaczenia sumy komandytowej nie istniałoby ograniczenie odpowiedzialności komandytariuszy, w konsekwencji czego nie byłoby umowy spółki komandytowej.

W innym miejscu tej dyskusji próbował Pan podpierać się autorytetem TK, że to niby TK potwierdził, że „powinno być” nie ma nic wspólnego z „musi być”
    forum.gazeta.pl/forum/w,261,129589513,132811840,Re_nie_tylko_maly_.html
    To jest nieprawda. TK nie zajmował tym czy spółdzielnie powinny czy muszą, TK po prostu stwierdził w lipcu 2009, że:
    Art. 8 ze zn 1 ust. 3 ustawy powołanej w punkcie 1 rozumiany w ten sposób, że dotyczy udostępniania wskazanych w nim dokumentów wyłącznie członkom spółdzielni mieszkaniowej, jest zgodny z art. 51 ust. 1, 3 i 5 Konstytucji oraz nie jest niezgodny z art. 49 i art. 51 ust. 2 i 4 Konstytucji (odpowiednio to uzasadniając)
    To Wielcy Językoznawcy i Interpretatorzy z zarządów spółdzielni mieszkaniowych, związków rewizyjnych i Krajowej wymyślili jak zrobić członków spółdzielni w ten organ, na którym to się Pan zna lepiej niż na ustawie.

jozefosmenda napisał:

>>Co do czynów społecznych to one dzisiaj też są ale nazywają się teraz wolontariatem. >>Myślę, że nic by się nie stało gdybyś w ramach wolontariatu rano np.odgarnął śnieg w >>obejściu twojego bloku albo schody pozamiatał (ja tak robię).

Taki z Pana społecznik, to dlaczego pobiera Pan w takim razie wynagrodzenie za pracę w radzie nadzorczej. Wszak Art. 8 ze zn. 2 ust.1 brzmi:
    Członkowie innych niż zarząd organów spółdzielni mieszkaniowej pełnią swoje funkcje społecznie, z tym że statut może przewidywać wynagrodzenie za udział w
    posiedzeniach, które jest wypłacane w formie miesięcznego ryczałtu (…).

Mogą, ale nie muszą pobierać wynagrodzenia, mogą pełnić tę zaszczytną funkcję członka rady nadzorczej społecznie
    Tęsknimy za czasami z Alternatywy 4, co? To były czasy! Lokatorów do czynów społecznych można było zmusić i kapownik z hakami na niepokornych działał….
    Dla przypomnienia www.youtube.com/watch?v=HOqLqAzvUbY&feature=related
  • g-48 31.01.12, 13:37
    Nie jestem frekiem, ale się wtrącę. Tylko do spraw merytorycznych, bo ustosunko
    > wanie się do chamstwa zostawię adresatowi, czyli frekowi.
    Az usiodl zech na rzic(przepraszam za wyrazenie emocjonalne) czytajac twoj post.
    Moze czesciej zrobisz taki wspanialy piruet tu na forum aby i inni nie bali sie czytac i zrozumiec prawo.
    Masz wspaniale komentarze i wykladnie prawa.

--
    Klamca?!
  • pipi43 31.01.12, 16:41
    Widze, że rozpętało się regularne "huzia na Józia".
    Nomen omen (łac.).:D
  • z_zk 31.01.12, 20:22
    pipi43 napisała:

> Widze, że rozpętało się regularne "huzia na Józia".
    > Nomen omen (łac.).:D

Zwyczajnie o to się prosi
  • jozefosmenda 31.01.12, 23:27
    >>>z_zk napisał:
    Zwyczajnie o to się prosi<<<

Szanowny z_zkrzysztofie!
    Ja bym się źle czuł gdyby było inaczej.
    Zachęcam zatem do "walenia ile wlezie " w moją osobę bo pojutrze zamierzam skorzystać z ferii zimowych. i sobie trochę "dychnąć".
    Inaczej mówiąc "weź szable w dłoń i hajda na koń"!

• g-48 01.02.12, 10:33
    Zachęcam zatem do "walenia ile wlezie " w moją osobę bo pojutrze zamierzam skor
    > zystać z ferii zimowych. i sobie trochę "dychnąć".
    > Inaczej mówiąc "weź szable w dłoń i hajda na koń"!
    Zycze ci przyjemnego urlopu i nowych ideii jak oglupiac i okradac / inaczej szukac nowych zrodla swojego dochodu/ spoleczenstwo Rudy Slaskiej. Mozesz to nazwac tez bardziej naukowo > transferowac gotowke z kieszeni podatnika do swojej prywatnej<.
    --
    Klamca?!
  • adam_jasinski 31.01.12, 20:24
    Nie chciałbym aby ten wątek stał się atakiem personalnym na jakąkolwiek osobę. Dlatego proponuję aby Pan Józef Osmenda przekazał wszystkim wybranym członkom RN moje zaproszenie do przedstawienia swoich planów i osiągnięć w zakresie ich działalności w RSM.
    Chciałbym poznać ich poglądy na poruszane tu kwestie, dowiedzieć się w jaki sposób zamierzają sprawować swoją funkcję, co chcą osiągnąć i w jaki sposób. Do tej pory nigdzie nie znalazłem takich informacji. Pozwoli to większości Spółdzielców dowiedzieć się czym zamierza się zająć RN w najbliższym czasie a członkom RN da sygnał zwrotny co myślą o tym Spóldzielcy. Proponuje poruszać wszystkie tematy (oczywiście związane z RSM).
  • sukiero 30.01.12, 22:21
    adam_jasinski napisał:
    > Jestem ciekawy czy Pan nigdy nie brał udziału w kolizji.

Ruda wiewiórka donosi:
    Jeżeli kolizją nazywasz wtargnięcie na chodnik na prostej o małym natężeniu ruchu drodze,
    i uderzenie w prawidłowo zaparkowany samochód stojący pomiędzy dwoma drzewami na chodniku!- tylko co o tym myśleć? A gdyby tak szła tam matka z dziećmi? Albo ojciec z dziećmi? Albo sama matka ? Albo sam ojciec?- o dzieciach już nie pomnę. Co by to było? A co z drzewami? Nie można było tak w drzewo? Masz ci oko chłopie, nie ma co...
  • frek 30.01.12, 22:34
    Nie zgadzam się z bad_and_ugly, że noworudzki geniusz intelektu czyli J.O. często jak coś pisze, to nie wie co pisze.

Wygląda mi na to, że oczywiście J.O. doskonale wie co pisze ale po prostu nie kuma co to znaczy i probuje innym szpanować. Tak się nadrabia różne braki i nadmiernie wybujałe ego.
  • z_zk 30.01.12, 22:43
    sukiero napisał:

> Ruda wiewiórka donosi:
    > Jeżeli kolizją nazywasz wtargnięcie na chodnik na prostej o małym natężeniu ruchu drodze,
    > i uderzenie w prawidłowo zaparkowany samochód stojący pomiędzy dwoma drzewami na chodniku!- tylko co o tym myśleć?

A Twoim zdaniem co to mogło być?
  • sukiero 30.01.12, 23:36
    z_zk napisała:

> A Twoim zdaniem co to mogło być?

Pomroczność jasna ?!

• g-48 31.01.12, 01:08
    Ruda wiewiórka donosi:
    > Jeżeli kolizją nazywasz wtargnięcie na chodnik na prostej o małym natężeniu ruc
    > hu drodze,
    Jak uwidzial Adas lizoka to moze akurat dostal smak na cos oblesnie slodkiego?!
    Interesuje mnie cos innego . Skad ty wiesz tak szczegololwo o przebiegu tego wypadku?
    Rodzinna sprawa czy tylko partyjna znajomosc.
    --
    Klamca?!
  • g-48 18.12.11, 17:46
    Ucieszylem sie widzac jeszcze jedna uczestnike tego forum ktory nie boi sie stanac "oko w oko"
    z paragrafem. Jedna prosba podawaj tez link do paragrafow zeby innych zmotywowac do zapoznania sie z prawem.
    --
  • adam_jasinski 18.12.11, 18:55
    z_zk napisała:

> Przepraszam Pana Panie Adamie, że się wtrąciłam, ale nie wytrzymałam ....
    > A gdyby zechciał Pan zobaczyć co mi wyszło z porównania wyników listopadowych i
    > tych z maja, to chętnie wyślę mailem

Nie ma za co przepraszać :) forum służy do wymiany poglądów nie tylko między dwoma osobami. Zależy mi na tej dyskusji. Chciałbym zweryfikować swoje poglądy i pomysły bo może nie są one trafne tak jak mi sie to wydaje. Uważam, że wniosła Pani merytoryczne uwagi. Proszę o więcej.
    Nie za bardzo rozumiem ostatnią część Pani wypowiedzi. Może e-mail od Pani więcej mi wyjaśni. Mój kontakt jasinski_adam@poczta.onet.pl.
  • adam_jasinski 18.12.11, 19:16
    adam_jasinski napisał:

> sukiero napisał:
    >
    > > Trudno się pogodzić co?
    >
    > Tak, trudno mi jest się pogodzić z tym, że:
    > 1. Jedną z pierwszych z decyzji Rady Nadzorczej jest zatwierdzenie podwyżek,
    -
    ---jak co roku
    -
    Czy coroczne w żaden sposób nie weryfikowane podwyżki czynszu powinny stać się według ciebie normą?

> 2. Rada Nadzorcza publicznie nawet nie usiłuje wyjaśnić dlaczego taką decyzję
    > podjęła,
    -
    -- ??? podaj podstawę prawną

Nie rozumię o jaką podstawę prawna ci chodzi. Czy udzielanie informacji na temat kryteriów podejmowanych decycji nie służy dobremu wizerunkowi Rady Nadzorczej? Ta przesłanka powinna już skłonić RN do takich działań.

> 3. Do tej pory w internecie nie ukazał się cały protokół z Walnego Zebrania Cz
    > łonków,
    -
    -- przejrzałem dwie inne spółdzielnie (przypadkowo znalezione) żadna poza regulaminami nic takiego nie publikowała
    -

Czy mamy być jak te muchy? :)
    Dążmy do doskonałości.
    > 4. Na stronach internetowych nie ma nazwisk i kontaktów do osób wybranych do R
    > ady Nadzorczej i Rad Osiedli, tak by w prosty sposób spółdzielcy mogli zgłaszać
    > swoje problemy do Organów Spółdzielni do tego powołanych.
    -
    -- podszkol się z władz spółdzielni i ich kompetencji

Prosiłbym o rozwinięcie wypowiedzi bo nie wiem do czego się odnosisz.

> 5. Rada Nadzorcza publicznie nie przedstawiła planu w jaki sposób chce sprawow
    > ać swoją funkcję, jakie problemy uważa za najistotniejsze i na czym chce się sk
    > upić w swoich działaniach.
    -
    -- jak wyżej
    -

Prosiłbym o rozwinięcie wypowiedzi bo nie wiem do czego się odnosisz.

> 6. Rada Nadzorcza nie ogłosiła jakie stawia cele przed Zarządem Spółdzielni, j
    > ak chce mierzyć te cele i rozliczać Zarząd z ich realizacji. (tylko w taki spos
    > ób mozna skutecznie zarządzać)

-- od kiedy? -- jak wyżej

Wskaż, inne skuteczne metody.

> Nie wiem jak rozumieć "Jak nie można wygrać z uczciwością". Czy chodzi o to, żę
    > wybrani są "czystą ucziwością"? czy też, zarzuca mi Pan/Pani nieuczciwe działa
    > nia? Jeżeli tak to proszę je wskazać bo ich nie zauważam.'
    -
    -- RN została wybrana i "kropka"

Nie odniosłeś się do "Jak nie można wygrać z uczciwością". Może się trochę zagalopowałeś?
    > > Jak nie znacie się na ekonomii to nie zabierajcie głosu - chyba że popełn
    > iono p
    > > rzestępstwo.
    > Na jakiej podstawie stwierdza Pan/Pani, że nie znam się na ekonomii? Czyżbyśmy
    > znali się dobrze i byłbyś/byłabyś w stanie to ocenić? Nasuwa się pytanie czy tw
    > oja znajomość tej dziedziny wiedzy jest wystarczająco wysoka, ażeby osądzać w t
    > ej sprawie pozostałych.
    -
    --Podwyżki są dyktowane inflacją- jak co roku. Nic nowego
    W Rudzie Śląskiej są co najmniej 3 inne spółdzielnie w których w tym roku przedstawiono podwyżki - dziwnym trafem to forum zalewa płacz tylko na RSM. Warto też zaznaczyć że RSM jest jedną z TAŃSZYCH spółdzielni w naszym mieście.
    -

To nie jest odpowiedź na postawione tu pytanie.
    > A głos zamierzam zabierać, nawet jeśli nie popełniono przestępstwa. Nawet jeśli
    > się go nie popełnia mozna przecież robić coś lepiej i efektywniej.

-
    -- Czy lepiej? koszty są na stałym poziomie na który nie masz wpływu a gospodarka rynkowa jak wiesz i RPP utrzymuje (stara sie) utrzymać inflacje na stałym poziomie. Nie zmieniając opłat dopuszczasz mniejsze wpływy a co za tym idzie zmniejszasz siłę nabywczą spółdzielców.
    Mając mniej pieniędzy narażasz się na zgrzytanie zębami innych i koło się zamyka.
    Leżysz z remontami ich efektywniej nie zrobisz. Firmy ceny będą mieć rynkowe - no chyba że sam się za to zabierzesz i będziesz remontował zasoby.

Uważasz, że mamy stan doskonały i nic lepiej zrobić się już nie da? Myślę, że jesteś odosobniony w tym pogladzie.

> Myślę, że m
    > ój głos wpłynie na decydentów, którzy przemyślą sprawę i zgodzą się ze mną, co
    > leży w interesie Spółdzielców, ich a także i moim własnym
    -
    --To startuj do PERSPEKTYWY, LUIZY, Konsorcjum, Nasz DOM ...
    --Żyj z tą świadomością ale nie moim kosztem.
    --Jeżeli jeszcze nie rozumiesz że światem rządzi pieniądz (jego posiadanie) nie zabieraj się za zarządzanie.

Tu już górę chyba emocje. Jestem członkiem RSM a nie innych spółdzielni. Nie wiem jak mógłbym żyć na twó koszt. Wyjaśnij mi to. Przykro mi że nie dopuszczasz postaw altruistycznych, ale to świadczy o tobie i twoich motywacjach. A ze znajomości zarządzania to nie jestem taki zielony jak ci się wydaje.
  • z_zk 16.12.11, 23:14
    sukiero napisał:

> Jak nie znacie się na ekonomii to nie zabierajcie głosu - chyba że popełniono przestępstwo.

I tu się mylisz - członkowie spółdzielni nie muszą być absolwentami ekonomii i znać się na bilansach, planach kont zakładowych i rachunkach zysków i strat, od tego zatrudnili zarząd i księgowych, którzy powinni mieć stosowne kwalifikacje.
    Natomiast na pewno członkowie mają prawo wiedzieć jak są wydawane ich pieniądze, powinni otrzymywać rozliczenie kosztów i przychodów przypadających na ich nieruchomość, a co za tym idzie - zajmowane mieszkanie i przede wszystkim mają prawo otrzymać kalkulację stawki eksploatacyjne i uzasadnienie zmian w wysokości opłat. Bo spółdzielnia niczego nam nie daje - spółdzielnia dysponuje wpłaconymi przez członków zaliczkami, które ma obowiązek rozliczyć na koniec okresu rozliczeniowego. Jak - to jest napisane w ustawie i np. w wyroku Sądu Najwyższego z dnia 11.01.2006 r., sygn. II CSK 30/05

• adam_jasinski 29.12.11, 18:38
    Pragnę ogłosić, że dostałem prezent na Święta. Na stronie RSM pojawił się protokół WZcz 11.2011. Mamy też wypisaną Radę Nadzorczą oraz Rady Osiedli. Jest nawet mizerna próba wyjaśnienia podwyżek przez Zarząd w Biuletynie na Grudzień: "Nowe stawki zostały ustalone na bazie wykonanych kosztów tego roku z uwzględnieniem inflacji.". Podsumowując, prezent jest i jak z każdego trzeba się cieszyć ale oczekuję więcej niestety. Lista postulatów była długa, mam nadzieję że z realizacją doczekam się do następnych świąt.
  • adam_jasinski 02.01.12, 16:52
    Jak waszym zdananiem RSM informuje spółdzielców?
    USTAWA z dnia 15 grudnia 2000 r. o spółdzielniach mieszkaniowych
    Rozdział 1 Art. 81. 3. Statut spółdzielni mieszkaniowej, regulaminy, uchwały i protokoły obrad organów spółdzielni, a także protokoły lustracji i roczne sprawozdanie finansowe powinny być udostępnione na stronie internetowej spółdzielni.
    isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20010040027
    Jak myślicie czy te dokumenty kiedykolwiek pojawią się na stronie www.rsm.com.pl ?
    Uważacie, że powinny się one tam znaleźć?
    Proszę o argumenty za i przeciw wraz z uzasadnieniem.
  • markpunk 02.01.12, 18:52
    adam_jasinski napisał:

> Jak waszym zdananiem RSM informuje spółdzielców?
    > USTAWA z dnia 15 grudnia 2000 r. o spółdzielniach mieszkaniowych
    > Rozdział 1 Art. 81. 3. Statut spółdzielni mieszkaniowej,

jest

> regulaminy,

> uchwały i protokoły obrad organów spółdzielni,

nie ma nad czym ubolewam :( ale nie ma ich z tytułu ustawy o ochronie danych osobowych gdyż zawierają nazwiska i adresy mieszkańców, którzy mogą sobie nie życzyć publikacji w internecie

> a także protokoły lustracji i roczne spraw
    > ozdanie finansowe powinny być udostępnione na stronie internetowej spółdzielni.

nie ma, też nad tym ubolewam

uważam że strona Chorzowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej powinna być dla nas wzorem
    www.chsm.com.pl
    > isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20010040027
    > Jak myślicie czy te dokumenty kiedykolwiek pojawią się na stronie www.rsm.com.pl ?
    > Uważacie, że powinny się one tam znaleźć?
    > Proszę o argumenty za i przeciw wraz z uzasadnieniem.
  • adam_jasinski 02.01.12, 21:25
    markpunk napisał:

> > regulaminy,
    > są
    >

Obawiam się, że nie wszystkie. Nie ma wykazu obowiązujących więc nie da się łatwo sprawdzić. Zauważyłem brak:
    Regulaminu tworzenia i wykorzystania funduszy remontowych Nieruchomości, Centralnego Funduszu Remontowego, Centralnego Funduszu Przedsięwzięć Termomodernizacyjnych,
    Regulamin rozliczania kosztów poniesionych na realizację przedsięwzięć modernizacyjnych.

Moim zdaniem powinny być też dokumenty archiwalne.

> > uchwały i protokoły obrad organów spółdzielni,
    >
    > nie ma nad czym ubolewam :( ale nie ma ich z tytułu ustawy o ochronie danych os
    > obowych gdyż zawierają nazwiska i adresy mieszkańców, którzy mogą sobie nie życ
    > zyć publikacji w internecie
    >
    Myślę że takie dane można je zanonimizować.

> > a także protokoły lustracji i roczne spraw
    > > ozdanie finansowe powinny być udostępnione na stronie internetowej spółdz
    > ielni.
    >
    > nie ma, też nad tym ubolewam
    >
    tu mamy lustrację z 2011 i były kiedyś sprawozdania finansowe
    Moim zdaniem powina być wszystkie. Cała historia.
    > uważam że strona Chorzowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej powinna być dla nas wzo
    > rem

Dodatkowo brakuje mi takich dokumentów jak: Harmonogram - wieloletni plan docieplania budynków oraz Rocznych Planów Gospodarczych.

a tu również wzrór:
    www.jsmjg.pl
    www.gsmjastrzebie.pl
  • lswaczyna 14.08.12, 18:09
    Sąd Okręgowy w Gliwicach ogłosił w dniu dzisiejszym wyrok w sprawie zaskarżonych 4 uchwał WZCz, które odbyło się w listopadzie 2011 r.

Sąd uwzględnił powództwo stwierdzając, że uchwały nr 3/II/2011 (regulamin wyborów), 4/II/2011 (wybory członków rady nadzorczej) i 5/II/2011 (wybory członków rad osiedli) są nieważne.

Co prawda to dopiero pierwsza instancja i na pewno będzie apelacja.

W RSM coraz bardziej widać brak kasy - "zarządca" nie daje sobie rady - czas na dymisje.
  • lswaczyna 14.08.12, 18:12
    Klawiatura coś szwankuje sory
  • lswaczyna 14.08.12, 18:14
    No nie wiem co z tym Tytanikiem?
  • pipi43 14.08.12, 20:46
    lswaczyna napisał:

> No nie wiem co z tym Tytanikiem?

Do trzech razy sztuka.

Mam oczywiście na myśli twoje heroiczne wysiłki, by prawidłowo napisać słowo "Tytanic".
  • pipi43 14.08.12, 21:04
    TItanic oczywiście...
  • janfin 17.08.12, 20:41
    Ciekawa jestem co z podwyżkami które Rada Nadzorcza (nieprawidłowo wybrana) uchwaliła.

Tak poza tym, pracownicy spółdzielni zbierają podpisy przeciwko zmianą w ustawie o spółdzielniach mieszkaniowych. Bardzo się ta RSM boi powstania wspólnot w swoich zasobach, a nie ma się czego bać przeczesz RSM jest według twierdzeń jej Zarządu najlepszym zarządcą nieruchomości w mieście. Jeżeli tak, to pomimo powstania wspólnot RSM będzie zarządzać dalej a dzięki przejściu na przepisy ustawy o własności ludzie wreszcie poznają jakie koszty generuje ich nieruchomości i dzięki temu zainteresują się co się na ich nieruchomości dzieje i za ile, co z pewnością przełoży się na frekwencję na zebraniach wspólnot i pewnie walnym zgromadzeniu członków.
  • z_zk 17.08.12, 20:58
    janfin napisała:

> Ciekawa jestem co z podwyżkami które Rada Nadzorcza (nieprawidłowo wybrana) uchwaliła.
    i co z dietami członków RN i RO
    >

> a dzięki przejściu na przepisy ustawy
    > o własności ludzie wreszcie poznają jakie koszty generuje ich nieruchomości i
    > dzięki temu zainteresują się co się na ich nieruchomości dzieje i za ile
    No właśnie o to chodzi, żeby się nie dowiedzieli, bo jak się dowiedzą, to może ich szlag trafić. Oczywiście tylko tych, których cokolwiek interesuje.
  • frek 16.09.12, 08:53
    Niech mi ktos mądry wreszcie wytlumaczy dlaczego po ewentualnym wejściu w życie prawa na mocy którego będą powstawać w spółdzielniach wspólnoty, nagle ludzie zaczną interesowac się sprawami ich dotyczącymi skoro przez tyle lat tego nie chcą robić?

Bo mam poważne wątpliwości czy będzie tak różowo. Dlatego nie rozumiem też dlaczego spółdzielnie tak zaciekle zwalczają ten pomysł. Może dlatego, aby nie zajmować się innymi, ważnymi dla spółdzielców sprawami.
  • 22burza 16.09.12, 10:16
    bo widzą jak wspólnoty MPGM wzięły sprawy w swoje ręce to zaczęło się inaczej mieszkać;
    płaci się tylko za media i fundusz remontowy, którego wysokość sami określamy, remonty wszystkie wspólnoty robią na akord ( ocieplają domy wymieniają drzwi i okna wyprowadzają liczniki z gazu do klatek, zmieniają w klatkach prąd z 220 na 23),wszystko bez rad nadzorczych i innych dodatkowych urzędników. Na zebraniu wspólnoty zapada decyzja : bierzemy kredyt termomodernizacyjny ( z premią,pokrywającą właściwie odsetki),przetarg na wykonanie robót no i do roboty.Firmy,jak to firmy trzeba ich pilnować i to też mieszkańcy robią sami i ci prywatni i najemcy a jak szanują to co za własne pieniądze zrobili, aż warto popatrzeć.kred spłacamy z FR za najemców płaci MPGM i jest to sposób nato by nasze pieniądze nie gubiły się w tym worze bez dna jakim jest UM i s-ka MPGM,a to co zaoszczędzimy na ogrzewaniu zostaje w naszych kieszeniach. Nawet jak nam się nie podoba sprzątanie mamy prawo żądać zmiany sprzątaczki, jak lokator jest uciążliwy składamy wniosek do UM o usunięcie go z wspólnoty ( w sasiednich dwóch blokach 2 lokatorów usunięto), tak w skrócie wygladają sprawy w wspólnocie
  • pipi43 16.09.12, 11:54
    22burza napisała:

zmieniają w klatkach prąd z 220 na 23

Bzdura.
  • 22burza 16.09.12, 20:10
    jak twierdzisz "bzdura", to powinnaś napisać : bo powinno być tak.......,ale to trzeba wiedzieć,masz rację powinno być 24 a nie 23, jak dalej twierdzisz , że to bzdura, to radzę uzupełnić wiedzę lub zadzwonić do MPGM.
  • pipi43 16.09.12, 20:34
    22burza napisała:

> jak twierdzisz "bzdura", to powinnaś napisać : bo powinno być tak.......,ale to
    > trzeba wiedzieć,masz rację powinno być 24 a nie 23, jak dalej twierdzisz , że
    > to bzdura, to radzę uzupełnić wiedzę lub zadzwonić do MPGM.

Bzdurą było to co napisałaś.
    Wcale nie musiałam cię poprawiać.
    Wiedzy uzupełniać również nie muszę - przecież sama piszesz, że MAM RACJĘ.
    Wiem nawet, po co się taki myk robi... niezłych musisz mieć sąsiadów.
  • frek 16.09.12, 20:46
    Ściśle powinno być że zmieniają napięcie 220V na 24V , chyba do oświetlenia piwnic aby nie kradziono żarówek.
    Ale to jest drobny szczegół, ktoś kto się choć trochę orientuje, będzie widzial o co chodzi.

Lepiej, żebyście jednak podjęli dyskusję na temat ewentualnego powstawania wspólnot bo jak zauważyłem, prezesi są zdecydowanie temu przeciwni, spółdzielcy podzielneni mniej więcej po połowie.
  • w36 16.09.12, 21:08
    frek napisał:

> Ściśle powinno być że zmieniają napięcie 220V na 24V , chyba do oświetlenia piw
    > nic aby nie kradziono żarówek.
    > Ale to jest drobny szczegół, ktoś kto się choć trochę orientuje, będzie widzial
    > o co chodzi.

Wiesz, drobny szczegół ale dość dziwny. Kradzież żarówek to oczywiście plaga i to sięgająca czasów zamierzchłych. Ale dziwi mnie, na dzisiejsze czasy, archaiczność rozwiązania problemu.
    Jest duży koszt instalacji, przekroje przewodów, transformatory, specjalne żarówki. Do tego niska sprawność żarówek czyli większy koszt prądu ponoszony w przyszłości.
    Wydatek spory jak na uratowanie paru żarówek za parę złotych.
    A przecież są od ręki dostępne różne oprawy ledowe do wmurowania, pancerne, nawet chodzić po nich można. I ciągle tanieją.
    Tak że, nie jestem wcale pewien czy zakładanie teraz 24V to oznaka gospodarności.
  • pipi43 16.09.12, 21:08
    frek napisał:

> Ściśle powinno być że zmieniają napięcie 220V na 24V , chyba do oświetlenia piw
    > nic aby nie kradziono żarówek.

Ściślej - żeby nie kradziono... prądu

> Ale to jest drobny szczegół, ktoś kto się choć trochę orientuje, będzie widzial
    > o co chodzi.

Oczywiście, że będzie wiedział.
    Biorąc pod uwagę koszt tej inwestycji, dla paru ukradzionych żarówek zdecydowanie nie warto.
  • 22burza 16.09.12, 21:46
    ale dla kradzieży prądu to już warto, a o moich sąsiadów pipi ty się nie martw, bo naprawdę są to życzliwi i fajni ludzie.Jeżeli chodzi o wspólnoty, to prezesi boją się tego, bo członkowie wspólnot mają prawo wglądu w dokumentację dotyczącą ich wspólnoty,członek zarządu wybrany z mieszkańców podpisuje faktury,dostaje kilka razy w ciągu roku pisemne sprawozdanie z stanu finansów danej wspólnoty, na każdą decyzje trzeba mieć większość głosów.Na naszym osiedlu jest tylko jedna wspólnota notarialna,ale nie jest to dobre rozwiązanie dla członków tej wspólnoty,bo przedstawiciel UM ma w tym wypadku tyle głosów ilu jest najemców (zwyczajnych lokatorów) w innych wspólnotach UM ma tylko jeden głos, tak jak każdy właściciel mieszkania.Podstawową zaletą wspólnot jest "nic o nas bez nas" , my nie wyrażamy zgody oni nie mogą podjąć sami decyzji, my mamy zamiar cos w naszym budynku ulepszyć sprawdzamy stan konta (każda wspólnota ma własne) i jeżeli finanse pozwalają wprowadzamy to w czyn.Stwierdzam, że jest to dobry sposób na gospodarowanie własnymi pieniędzmi, bo wspólny worek to nic dobrego, a i zarządca musi się liczyć z nami, bo nic łatwiejszego niż zmienić zarządce i to jest to czego prezes się boją, bo to wspólnoty są ich pracodawcami i mogą od nich wymagać. Wystarczy podjechać do MPGM i poprosic o regulamin wspólnot mieszkaniowych.
  • pipi43 16.09.12, 22:01
    22burza napisała:

> ale dla kradzieży prądu to już warto, a o moich sąsiadów pipi ty się nie martw,
    > bo naprawdę są to życzliwi i fajni ludzie.

No to KTO ten prąd kradnie???

A tak z ciekawości - te sprzataczki, które możecie zwolnić za coś tam, to za darmo pracują?
  • w36 16.09.12, 22:09
    pipi43 napisała:

> Ściślej - żeby nie kradziono... prądu

Aaaa. No chyba że tak.
    Ale na ten problem, to istnieją dziś proste i tanie rozwiązania. Na przykład:

promocyjneceny.com.pl/index.php?products=product&prod_id=5221

a są i tańsze.

• pipi43 16.09.12, 22:46
    Montaż takiego urządzenia nie wyklucza kradziezy, choć ja ogranicza.

A swoją drogą jestem ciekawa, czy ktoś z tej burzowej wspólnoty wie, po co wydają kasę na przeróbkę instalacji.
    Bo burza nie wie...
  • w36 16.09.12, 23:10
    pipi43 napisała:

> Montaż takiego urządzenia nie wyklucza kradziezy, choć ja ogranicza.
    >

Dokładnie to samo można powiedzieć o tym rozwiązaniu z 24V. Przetworzenie 24V z powrotem na 230V nie jest żadnym problemem jak ktoś się zna na rzeczy.
    Tyle że istnieje wielka różnica w cenie dla wspólnoty.
  • pipi43 16.09.12, 23:34
    Masz rację, ale prawda jest taka, że mnie wydatki wspólnoty ani ziębią, ani grzeją.
    Jako członek RSM jestem zadowolona, że sp-nia nie musi w moim bloku zmieniać instalacji klatkowej. Szkoda kasy.

• jozefosmenda 16.09.12, 22:45
    Jesteś Frek zabawny jak twoje nicki.
    Nie dość, że pytasz to sam sobie odpowiadasz.
    A odpowiadasz niczym Masztalski do Ecika lub odwrotnie.
    Wg twojej informacji to spółdzielcy(mowa o RSM) są podzieleni mniej więcej po połowie czyli 8048 członków jest za i tyle samo przeciw!
    Ilu jest tych "za" pokazało ostatnie WZCz. Nawet nie uzbierasz trzydzieści kilka osób.
    To po pierwsze.
    A po drugie kiedy to przeprowadzono z spółdzielcami konsultacje społeczne w sprawie poznania ich opinii w kwestii powstawania Wspólnot? (mam na myśli cały kraj)
    Po trzecie to byłem na pewnym spotkaniu z mieszkańcami (27 luty br.) gdzie przedstawiciele dwóch Wspólnot (jedna z Wirku a druga z Nowego Bytomia) optowali by Wspólnoty łączyły się w Spółdzielnie! Argumentowali to lepszym zagospodarowaniem funduszu remontowego - to są chyba jakieś jaja!
    Po czwarte to jak jakaś opcja dochodzi do władzy to na spółdzielniach mieszkaniowych próbuje "ugrać" swój kapitał w celu pozyskania elektoratu. Przykładami mogę służyć.
    A na końcu to mamy gospodarkę rynkową gdzie mieszkanie jest towarem. Nikt nikomu nie broni przejść ze Spółdzielni do Wspólnoty i odwrotnie. Ale też i nikt nie ma prawa na siłę uszczęśliwiać mnie i tych co jakąkolwiek Wspólnotą!
    I skończcie już pisać te pierdoły o niskich opłatach we Wspólnotach bo ja już tutaj na forum cyframi pokazałem jednemu panu, że opłaty na ul.Bzów w zasobach RSM są niższe niż nieopodal we Wspólnocie. I zresztą nie tylko na ul.Bzów!
  • jozefosmenda 16.09.12, 22:55
    Tak miało być:
    ......A na końcu to mamy gospodarkę rynkową gdzie mieszkanie jest towarem. Nikt nikomu nie broni przejść ze Spółdzielni do Wspólnoty i odwrotnie.
    Ale też i nikt nie ma prawa na siłę uszczęśliwiać mnie i tych co nie chcą jakąkolwiek Wspólnotą!
  • mechanik7 18.09.12, 14:00
    www.facebook.com/pages/Naprawmy-Rud%C4%99-%C5%9Al%C4%85sk%C4%85/524017240947450

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka