Dodaj do ulubionych

W szmatławcu napisali…

10.02.13, 09:42
Ze zdziwieniem przeczytałem w szmatławcu fragment wypowiedzi p. Dziedzic w czasie ostatniej sesji RM : „ Stało się tak, bo jestem niezależna, bo nie dzielę stanowisk i rad nadzorczych”.
Patrzę w bip z nadzieją, że faktycznie Rady Nadzorcze poznikały a przynajmniej zostały zmniejszone a tu nic. RN w spółkach zmieniają się szybciej niż pogoda, stanowisk przybywa ( nowi wiceprezesi w MPGM, PWiK, INWESTOR, przedtem tych funkcji nie było), wiec co znaczą pani słowa.
A może przez pomyłkę powiedziała pani nie to co chciała. Prawidłowa wypowiedź powinna brzmieć:
Stało się tak, bo jestem niezależna, bo nie dzielę stanowisk (które stale tworzę) i rad nadzorczych poza swoimi.
Edytor zaawansowany
  • skalar2011 10.02.13, 16:25
    A słyszałeś amarianie kiedyś, żeby ta kobieta powiedziała coś sensownego i żeby to jeszcze była prawda?
  • g-48 10.02.13, 16:41
    ..to tez napisali:
    – Dla mnie najbardziej kuriozalne jest
    to, że jeden z członków który zakładał
    GZM i był pierwszym przewodniczącym,
    głosował przeciw. Mówię o radnym panu
    Andrzeju Stani – dodaje
    A to kurozjom nadaje sie do wyjasnienia dlaczego Stania jest na "Nie"
    Bo podkreslenie tewgo przez Panujaca jest zagadkowe.
    --
    Dilexi iustitiam et odivi iniquitatem; propterea, morior in exilio.“
    Powiedzial Grzesiu VII
  • hepik1 10.02.13, 17:00
    Kilka lat temu krytycznie sie odnosiłem do WR,forum mi swiadkiem,ale pisanie per "szmatławiec" aż sie prosi o proces o zniesławienie.Ciekawe po ci to?
  • mrnatohk 10.02.13, 17:07
    A wolisz określenie: "w Prasie Gadzinowej"???
  • meg114 10.02.13, 17:21
    Hepik, dlaczego obraźliwe? słownik j.polskiego wyjaśnia to tak:
    sjp.pwn.pl/slownik/2526861/szmat%C5%82awiec_w_zn.1
    a więc, jest w tym pochlebna opinia, że chodzi o gazetę. Ja bym tak się nie wyraziła o tym czymś.
  • komes_nn 10.02.13, 18:12
    O jej, znalazł się obrońca. Pamiętaj o tym sierotko Hepikowa, że to z naszych pieniędzy utrzymywana jest ta tuba propagandowa. Nas mieszkańców nikt nie pytał czy my się zgadzamy na to aby utrzymywać. Jeżeli ktoś ma w tym interes to niech sobie łoży ze swojej kabzy, wara od naszych pieniędzy. Jasne ? może kiedyś się o tym przypomni i trzeba będzie zwracać. Więc się tak nie wymądrzaj, bo zapewne twoje beblanie też jest jakimś interesem.
  • w36 10.02.13, 18:12
    hepik1 napisał:

> Kilka lat temu krytycznie sie odnosiłem do WR,forum mi swiadkiem,ale pisanie pe
    > r "szmatławiec" aż sie prosi o proces o zniesławienie.Ciekawe po ci to?

Hepiku. Temat raczej poważny.
    Szkoda tak go rozwalać dowcipasem ;)
  • hepik1 10.02.13, 19:57
    Ja wiem czy to dowcipas?
    Poziom WR od lat kilkunastu jet na identycznym poziomie.Niezależnie kto zasiadał na prezydenckim stolcu.
    To raczej troska o zawarośc kieszeni Mariana w razie jakiegos procesu sądowego.
    Jeśli wg SJP
    szmatławiec to . pogard. «w okresie okupacji hitlerowskiej: organ prasowy okupanta»
    to moze mieć problem.
    Mozna krytykować bez inwektyw ;)
    Obaj pamiętamy,że kiedy ja to robiłem były polemiki naczelnej i "dziennikarzy" z WR na forum.
    Uzywanie inwektyw raczej takową wyklucza.
  • w36 11.02.13, 06:11
    hepik1 napisał:

> Jeśli wg SJP
    > szmatławiec to . pogard. «w okresie okupacji hitlerowskiej: organ prasowy
    > okupanta»
    > to moze mieć problem.

Nie ma problemu.
    Jeśli już SJP to zacytuję całość hasła:

"
    szmatławiec
    1. pogard. «bezwartościowa gazeta»
    2. pogard. «w okresie okupacji hitlerowskiej: organ prasowy okupanta»
    "

Czyli pierwsze znaczenie jest jak najbardziej Ok i w moim odczuciu to znaczenie zostało tu wyżej użyte. Zupełnie nie ma potrzeby mieszać hitlerowców.
    A że pogardliwie, to ja akurat nie mam zastrzeżeń, bo WR na taką niestety pogardę sobie zasłużyło.
    Właśnie za to że nie wykonuje poprawnie zadań samorządu, tylko propagandowe cele ekipy rządzącej. Po części działając przeciw samorządowi, np. poprzez tendencyjność, dezinformację, zatajanie istotnych tematów.
    O poziomie tego organu daruję sobie tutaj wypowiedź. Ale chyba mamy podobne odczucia, skoro użyłeś słowa dziennikarze w cudzysłowie.
  • skalar2011 11.02.13, 22:18
    a my tą bezwartościową pseudo gazetę utrzymujemy jak dlugo jeszcze?
  • fifik_rsl 12.02.13, 00:08
    skalar2011 napisał:
    "a my tą bezwartościową pseudo gazetę utrzymujemy jak dlugo jeszcze?"

Do czasu aż pojawi się władza, która uczciwość i zwykłą przyzwoitość postawi nad pokusą korzystania z darmowej ( bo z pieniędzy rudzian) tuby propagandowej, sławiącej jej poczynania.

Przyglądając się towarzystwu, które w kręgach władz miasta Ruda Śląska (rządzący i opozycja) się przewija, śmiem twierdzić, że jeszcze sporo wody w Kłodnicy upłynie, zanim ktoś zdecyduje się coś z tym zrobić.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka