Dodaj do ulubionych

dychomy,dychomy......

13.02.13, 23:06
Nie wiem PO co mój wczorajszy wątek został wycięty?
Uznaję to za złośliwość i basta!
Zatem dzisiaj ów wątek o "dychaniu" powtarzam chociaż już nie tak dosłownie jak wczoraj.Będzie bez muzyczki a szkoda!
Różne rzeczy tu o mnie napisali a nawet takie, że jestem na Hawajach na nartach.
A może na bobslejach? To jest jednak różnica bo bobsleje są mniej wywrotne i bardziej pociągające.
Poza tym nie żłopię piwa tylko je degustuję i to w okresie letnim.
Ruła mi też nie zamarzła bo w zasobach RSM takie rzeczy nie wchodzą w rachubę jako , że jest ona spółdzielnią nad wyraz dobrze zorganizowaną i prawidłowo funkcjonującą.
A niedługo będzie wiosna. Nasza oczywiście no bo jak pozbędziemy się tych co notorycznie nie płacą to musi być nasza!
Ale jak na razie to jeszcze jest zima i mamy ferie ale w ramach tego to cija jest w akcji co wieczór.
Niemniej jednak sztych do bitwy to pytanie: czy radny w ramach ferii może grać na ciji?
Edytor zaawansowany
  • g-48 14.02.13, 00:23
    Ruła mi też nie zamarzła bo w zasobach RSM takie rzeczy nie wchodzą w rachubę jako , że jest ona spółdzielnią nad wyraz dobrze zorganizowaną i prawidłowo funkcjonującą.
    W balwanochwalstwie ?! Feler?! Niy! . Jeszcze sie taki niy narodzil a dyc pociskej tak dylyj.
    --
    Dilexi iustitiam et odivi iniquitatem; propterea, morior in exilio.“
    Powiedzial Grzesiu VII
  • pipi43 14.02.13, 18:25
    jozefosmenda napisał:

A niedługo będzie wiosna. Nasza oczywiście no bo jak pozbędziemy się tych co
    notorycznie nie płacą to musi być nasza!

Jakieś nowości w tym temacie?
  • jozefosmenda 05.07.18, 09:35
    I tak czas leci i leci nic do "zadku" a jedynie do przodu!
    Już mamy 5 lipca 2018 i lato nareszcie jest.
    Dużo ludzi dycha tu i tam.
    Ja tez sobie dycham ale tylko tu.
  • jozefosmenda 08.07.18, 09:41
    Wczoraj oglądałem mecz Rosja -Chorwacja i byłem pod pełnym wrażeniem chorwackiej pani prezydent.
    Rosjanie płaczą, że finału nie będzie a ja mam nadzieję, że jeszcze na tą panią popatrzę i to niejednokrotnie (nie mam na myśli piłki kopanej)!
    Nota bene jest całkowitą odmiennością naszego prezydenta choćby już tylko z wyglądu.....
    A może by tak jakaś wizyta grzecznościowa tej pani w kraju naszym kochanym ?
    To by było lepsze od "leśnego czegoś tam"..... a i waga byłaby stricte państwowa.
  • jozefosmenda 12.07.18, 10:12
    No i wyszło jak przewidywałem bo Chorwaci są w finale!
    A ich pani prezydent wcześniej zapowiadała, że tam przybędzie.To dla niej zatem była pełna mobilizacja
    drużyny Chorwacji i przysłowiowe "gryzienie trawy"! Nasi niech biorą przykład.....
    Jest ale możliwym, że i nasz tam na tym finale się pojawi bo będzie na co popatrzeć. Sam bym zresztą pojechał ale nie mam takich możliwości ......
  • jozefosmenda 14.07.18, 09:47
    No a jak typujemy na dziś i jutro?
    Dzisiaj czyli sobota 14.07.18 gra Anglia z Belgią.Stawiam na wygraną Anglii.
    Jutro czyli w w niedzielę 15.07.18 Chorwacja gra z Francją. Stawiam oczywiście na Chorwatów.
    No i co wy na to?
  • jozefosmenda 15.07.18, 09:49
    No i już pierwsze pudło zaliczyłem! Jednak Belgowie wygrali z Anglią no ale piłka jest okrągła a bramki są dwie.....
  • jozefosmenda 16.07.18, 10:24
    No i zaliczyłem podwójne pudło!
    Ale dla mnie Chorwaci i tak byli lepsi a sędzia do bani! widocznie cały czas miał przed oczyma to, że Chorwaci wklupali jego drużynie 3:0!
  • jozefosmenda 26.07.18, 09:59
    PO wczorajszej decyzji Senatu o prezydenckie referendum można lekko odetchnąć ?
    Mamy spokój w tej materii przynajmniej na jakiś czas.
    Oczywiście to nie wina senatorów z dobrej zmiany .....
    Mam nadzieję, że pan prezydent w drodze rewanżu nie podpisze Ustawy o SN........
  • fifik_r_sl 26.07.18, 11:25
    Nie odważy się, Podniosą głos i Adrian się popłacze
  • hepik1 26.07.18, 19:52
    Oj naiwny,naiwny...albo stary i głupi ;)
    Napluli w gebę.otarł twarz wierzchem dłoni i podpisał ;)
  • jozefosmenda 27.07.18, 10:58
    Hepiku! Nadzieja zawsze umiera ostatnia.....
  • oko-prezesa 28.07.18, 08:10
    Więcej szacunku Panowie nawet na forum.
  • jozefosmenda 03.08.18, 10:05
    Przecież nikt tu nikomu nic nie szarga! i pełny Wersal panuje.
    Ale decyzja SN o wstrzymaniu przechodzenia sędziów w stan spoczynku (tak w skrócie) to jest to na co porządny suweren, gorszego sortu czekał od dawna.I zaraz wypowiedź pani Julii bez posiedzenia i wyroku (ale przecież inaczej by nie mogła się wypowiedzieć bo wbrew temu co ONI głoszą to ONA jest tam z nadania POLITYCZNEGO!)). Zatem pożyjemy to i zobaczymy.....
  • hepik1 04.08.18, 09:34
    Na szacunek,drogi Tomaszu,trzeba sobie zasłuzyć.Klęczenie rano,w południe i wieczorem to mało ;)
  • jozefosmenda 07.08.18, 18:03
    Dobre!
    nawet bym nie przypuszczał......
  • jozefosmenda 23.08.18, 10:08
    Mamy dziś 23 sierpnia 2018(czwartek a więc połowa tygodnia).
    Pytam zatem kto "dycha" a kto "pracuje"?
  • fifik_rsl 23.08.18, 22:56
    Rano pracowałem, ale potem szybki wypad na Zalew Czechowice konkretne popływanie i można jutro zaś pracować :)
  • jozefosmenda 24.08.18, 10:17
    Czyli jeszcze tylko ok.30 lat i już emerytura......
  • jozefosmenda 30.08.18, 10:45
    Tak na marginesie to przy obecnych wyborach samorządowych będą w każdym obwodzie dwie Komisje.
    Jedna d/s przeprowadzenia głosowania a druga d/s ustalenia wyników głosowania.
    Proszę zwrócić uwagę, że ta druga nie do "liczenia" głosów ale do "USTALENIA WYNIKÓW"!!!
    Swoją drogą będzie to Komisja "nocna" bo będzie pracowała wybitnie na 3-ciej zmianie (bo ta pierwsza od 7.00-21.00).
    Za swoją pracę ponoć "szeregowcy" mają otrzymać po 300 zł a przewodniczący więcej. Sądzę, że ci na zmianie "C" dostaną dodatek nocny.....
    A i jeszcze jedno, suweren może zasiadać w dowolnej Komisji na terenie województwa, w którym mieszka.Jak braknie rąk do pracy to się członków dolosuje (zakładam, że z swoich) a jak będzie nadmiar to się "odlosuje" (z pozostałych).
    Tak że sprawiedliwość sprawiedliwością ale prawo musi być po naszej stronie (lub odwrotnie)!
    Powodzenia zatem życzę wszystkim Komitetom Wyborczym (z nielicznym wyjątkiem)......
  • fifik_rsl 31.08.18, 11:34
    Biorąc pod uwagę iż w ostatnich wyborach chętnych było na styk to teraz w ogóle mogą być braki jeśli potrzebna będzie podwójna liczba osób. Ps. Ja pewnie się zapiszę do tej dziennej, zgadnij dlaczego Józefie?:)
  • jozefosmenda 02.09.18, 11:02
    Niestety nie wiem ale myślę, że niewątpliwie w tej dziennej praca będzie o wiele łatwiejsza.Siedzimy za stołem,mówimy dzień dobry,prosimy o dowód tożsamości, szukamy w spisie, prosimy i podpis wydając zarazem kartę do głosowania.Obserwujemy czy suweren wrzucił kartę do urny lub czy nie podmienił wrzucając w zamian coś innego.Po zamknięciu lokalu robimy remanent ile żeśmy wydali kart, ile mamy podpisów,ile się z urny wysypało itd a potem spisujemy protokół,przekazujemy to wszystko do Komisji z zmiany "C" i idziemy do domu.
    A zmiana "C" musi wszystkie karty naocznie sprawdzić,stwierdzić czy jest krzyżyk czy coś innego,czy głos jest ważny czy nie i USTALIĆ wyniki wyborów.Zatem będzie wchodziło w życie powiedzenie Józefa Stalina, że nieważne kto głosuje, ważne kto głosy liczy.....
    Cały czas się zastanawiam by pójść do takiej Komisji(zm.C oczywiście bo bym patrzyła na łapska) w innym mieście bo ustawa na to zezwala.No i za jedną nockę trzy stówki......
  • fifik_rsl 02.09.18, 12:39
    Nie znam tej nowej ustawy więc zapytam. Można być członkiem komisji wyborczej w mieście x, jeśli kandyduje się do RM w mieście y?
    Ja jednak mimo wszystko preferowałbym pracę w komisji "dziennej". Mimo wszystko zawsze jest fajniej jak masz kontakt z ludźmi.
    Ps. Wiesz jak siedzisz za stołem a Panie z drugiej strony stawiają Ci podpis, to to co się napatrzysz to twoje :D (joke) ;)
  • jozefosmenda 16.09.18, 10:26
    Zgadzam się z tym "popatrzeniem" w pewne miejsce.Nie ma to jak coś oko cieszy.
    Ale na zmianę "C" trzeba pewnego rodzaju twardych osobników,którzy nie dopuszczą do "ustalenia wyników głosowania" tylko do solidnego liczenia głosów.Dlatego najpierw obłożymy maksymalnie zmianę "C" a dopiero potem tych co będą patrzeć w dekolty!?
    A co do zasiadania w Komisji to np.jeżeli syn startuje do RM w Częstochowie to członkowie rodziny (w pierwszej linii) nie mogą zasiadać w Komisji w jakiejkolwiek miejscowości w Polsce! Dla mnie są to idiotyzmy i się z tym nie zgadzam no ale jak się "owa zmiana" za coś bierze to zawsze to zdu pcy! Jeden z moich znajomych wyraża się o nich iż to "lotność furmanki"! .....( ale czy dalej tak twierdzi to tego nie wiem bo dawno go już nie spotkałem)......
  • jozefosmenda 25.09.18, 10:30
    No i stało się!
    Komitety wyborcze się zarejestrowały i to nawet takie,które w Rudzie Ślaskiej nie wystawiły kandydatów na radnych!
    Mamy nawet "miłośników" z Tarnowskich Gór czy jakiś tam "ruch" kontroli władzy czy "wolni i solidarni"!Tych ostatnich jak czytałem gdzieś to nawet nieboszczycy popierali swoimi podpisami na listach.
    I jak w tej materii ma to być "dobra zmiana" to niech mnie chooj strzeli!!!
  • jozefosmenda 02.10.18, 10:47
    Cały czas się zastanawiam czy absolwent KUL jest lepszym magistrem od absolwenta UŚ,UJ czy jeszcze innego uniwersytetu?
    Wszakże wszyscy ONI to humaniści w przeciwieństwie do absolwentów uczelni technicznych jak np.Politechnika Ślaska.
    A ja uważam, że lepiej umieć dobrze projektować,liczyć i obliczyć niż wygłaszać płomienne humanistyczne przemówienia.
    Zatem spłycając problem można zapytać co wspólnego ma teologia z zarządzaniem?(ale bez lania wody)
  • jozefosmenda 06.10.18, 11:04
    Pytam dlatego bo z kandydatów na prezydenta miasta mamy dwóch teologów,jednego humanistę i jednego inżyniera.
  • jozefosmenda 08.10.18, 10:46
    Widzę, że temat niezręczny czyżby w kontekście filmu "Kler"?
  • jozefosmenda 13.10.18, 14:55
    Dzisiaj odbyła się "robocza" konwencja Sojusz Lewicy demokratycznej w Rudzie Śląskiej.
    Skwitowano władze partii i Uporządkowano pewne sprawy organizacyjno-osobowe.
    Jedno i drugie pozytywnie czyli 90 % Zarządu otrzymało absolutorium a 9 członkom partii podziękowano za współpracę!
    Zatem są wolni i mogą pójść dokądkolwiek! Np. do Kukiz 15.....?
    Na roboczej konwencji podtrzymano stanowisko jakie zapadło na konwencji wyborczej w dniu 05.10.2018 a mianowicie, że SLD popiera w obecnych wyborach samorządowych panią prezydent Grażynę Dziedzic jako kandydata na prezydenta miasta.
    I to się chwali!
  • jozefosmenda 01.11.18, 10:22
    A tu kawałek bardzo starego tekstu(na dodatek międzynarodowego) w nawiązaniu do pobicia 19 latka i innych ekscesów towarzystwa miłośników piłki kopanej:

..............Dziś lud roboczy wsi i miasta
    W jedności swojej stwarza moc,
    Co się po ziemi wszerz rozrasta,
    Jak świt, łamiący wieków noc...
    Precz darmozjadów rodzie sępi,
    Czyż niedość żeru z naszych ciał?
    Gdy lud wam krwawe szpony stępi,
    Dzień szczęścia wiecznie będzie trwał.......

No i popatrzcie już dawno,dawno temu autor przewidział, że w Lechistanie tak się będzie działo.....?
  • hepik1 01.11.18, 13:46
    W niedzielę byłem na Old Trafford na meczu MU z Evertonem czyli sąsiadami z Liverpoolu.Kibiców gości jakieś 7-8 tys na ogólna liczbę 74 tys.Przyjezdni wchodzą na stadion ogolnie dostępnymi bramami,wejście na ich sektor w żaden sposob nie odgrodzone.Sam sektor też nie zakratowany.Zwykłe metrowe barierki.Jedynie rząd stewardów oddziela od sąsiednich sektorów kibicow gospodarzy.I co?Ano nic.Gorący doping,śpiew bez tradycyjnych przyspiewek" ... to stara ku..." ;)
  • jozefosmenda 11.11.18, 09:50
    Jak na listopad to pogoda zaskakująca!
    Byłe rano w lesie ale grzybów mało jest.
    Ci co byli wczoraj i przedwczoraj widocznie wyzbierali.
  • zawsze_eda 17.11.18, 08:09
    Anglicy są społeczeństwem świadomym i odpowiedzialnym a My płacimy frycowe za 45 lat okupacji CZERWONEJ HOŁOTY i zmiana świadomości naszego społeczeństwa musi potrwać
  • jozefosmenda 17.11.18, 10:47
    Eda co ty zaś bredzisz?
    Już z rana pijesz?
    Jakoś po tobie nie widać by u ciebie musiała nastąpić zmiana mentalności.
    Osobnicy z wypranymi mózgami są poza tym pobożnym życzeniem (niereformowalni)!
    Ale jakby nie ta czerwona hołota z wschodu nie wlazła w1945 roku tobyś tu dzisiaj nie pisał!
    Taka jest prawda suwerenie!
    Chociaż kto wie........może byłbyś jakiś tam Herr ......rz?
    A hooj krzyknęli Indianie paląc fajkę pokoju......
  • jozefosmenda 22.11.18, 10:24
    No i mamy już 22 listopada 2018,czwartek,pochmurno,ponuro,zimno i beznadziejnie!
    Pogoda tożsama do wczorajszej zagrywki niejakiego Kałuży, któremu z hasła przewodniego ostało się jeno: Bóg i Ojczyzna.
    Honor przepadł ale myślę, że ten pan nie ma pojęcia co to jest bo jest za młody.
    A jeżeli jeszcze przy ślubowaniu dodał słowa: Tak mi dopomóż Bóg........ to padam pyskiem na twarz!
    Niektórzy jednak broniąc jego postępku mówią, że to dla dobra Polski a przede wszystkim Ślaska! Gdyby tak było to powinien przejść do PiS jako radny i nie obejmować funkcji wicemarszałka. Zatem typowy Judasz co i tak jest mało i delikatnie powiedziane.......
  • jozefosmenda 26.11.18, 10:51
    No i kałuża z względu na aurę nie wysycha.......
  • zawsze_eda 27.11.18, 13:26
    I KTO TO MÓWI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 Ty już lepiej padnij pyskiem na twarz ale prosto do Kałuży pomiędzy pośladki. Może nareszcie zatkosz ten pysk tym co leci z Kałuży.
  • artdo67 28.11.18, 06:55
    Eda 100% racji!
  • jozefosmenda 28.11.18, 10:13
    A pani poseł na rynku w Żorach powiedziała (zresztą dużo innych ludzi również): ...Kałuża ty ciulu!
    A przecież kałuża to rodzaj żeński! Bardziej zatem by pasowało kałuża ty "pis" do!
  • fifik_rsl 28.11.18, 14:03
    Mistrz :D "pis" do :D
  • artdo67 29.11.18, 20:33
    Ta czerwień udziela się w każdym temacie! Albo sugeruje, że ktoś kopnął w kalendarz (cytat ). Zresztą ! Dramat !
  • jozefosmenda 30.11.18, 20:18
    Następny debil na horyzoncie!
    Daję 99%, że członek, sympatyk lub poplecznik nocnej zmiany....
  • artdo67 30.11.18, 20:25
    Bez inwektyw czerwoniaku......
  • artdo67 30.11.18, 20:27
    Stać cię tylko na obrażanie ludzi?
  • artdo67 30.11.18, 23:00
    Nazywanie ludzi debilami, to są Pana zwyczaje? ,Szanowny Panie?
  • jozefosmenda 02.12.18, 10:24
    No to na wstępie przypomnijmy sobie pewne wpisy:
    ........Ty już lepiej padnij pyskiem na twarz ale prosto do Kałuży pomiędzy pośladki. Moż (pan prezydent Duda mówił o jazgocie)e nareszcie zatkosz ten pysk tym co leci z Kałuży. .......
    ......Eda 100% racji! !.....

No i pytanie: czy tak może pisać normalny człowiek (czyli po polsku "suweren")??? Moja odpowiedź brzmi: NIE !
    No i znowu odnośnik:.....Bez inwektyw czerwoniaku...... (to zostawiam bez komentarza).

PODSUMOWANIE:
    Zatem zabolało? Ano widać jak na dłoni, że zabolało zatem cel z mojej strony został osiągnięty!
    Jak będę pisał(dyskutował) z panem Janem Kowalskim czy Stasiem Nowakiem to z mojej strony będzie zachowany pełny Wersal. Ponieważ tak niestety nie jest, bo plują na mnie "ci incognito" (pan prezydent Duda mówił coś o jazgocie) to nie zostaje mi nic innego tylko zachowywać się do adwersarzy w ten sam sposób, zgodnie z zasadą biblijną "oko za oko...." czyli inaczej mówiąc wprost proporcjonalnie!
    I to by było na tyle ...jak mawiał onegdaj w radiowej trójce pan profesor Stanisławski spec od mniemanologii stosowanej.......

Mamy dzisiaj 2 grudnia 2018 roku. Czas leci jak pieron,zima nastała ale i mrozy zelżały!
    Pojutrze Barbórka wprawdzie z mojej strony już nie tak aktywna jak kiedyś w przeszłości ale myślami i duszą jestem zawsze z Bracią Górniczą na 100%! Oczywiście kufel piwa (co najmniej kufel) za Nasze zdrowie i pomyślność zostanie w odpowiednim czasie zaliczony!
  • artdo67 04.12.18, 13:16
    Proponuję obejrzeć na YouTube filmik -czerwone skurwysyny.
  • jozefosmenda 07.12.18, 18:20
    A co to,
    twój autoportret?
  • artdo67 07.12.18, 20:02
    Hahahahahahaha! Nerwy puszczają! Prawda kole w oczy czerwoniaku. Kończę z tobą dyskusję.
  • artdo67 07.12.18, 20:46
    A, nawiasem mówiąc życzę zdrowia, żeby Pan się przekonał ,ze w Polsce może być lepiej niż za komuny. Bez odbioru.
  • jozefosmenda 08.12.18, 11:29
    Borok jesteś taki jak ten filmik nakręcony w formie kabaretu!
    Zapomnieli tam jeszcze dodać, że Rusy jak wchodzili do Rudy przez Szczęść Boże to jak ktoś mioł szolka(filiżanka jakbyś gorolu nie wiedział) z złoconym uchem to je od niej odrywali niby sądząc, że to złoto jest.
    WY "młodziary" to goowno wiecie i mózgi macie wyprane przez historyków z Instytutu Prawicowej Nienawiści a ja rocznik 1946 (zatemjuż powojenny) z opowiadań różnych już nieżyjących osób(które to przeżyły), stwierdzonych faktów i dokumentów historycznych, z którymi miałem możliwość się zapoznać wiem tylko jedno, że WOJNA to okrutne i bezlitosne wydarzenie a funkcjonuje też i takie określenie, że zwycięzców się nie osądza!
    Ale wiem jedno i to na 100%, że gdyby nie ta "czerwona hołota" z wschodu (albo tak jak ty i tobie podobni mówicie sqrwysyny,zaraza,swołocz,banda itp.) to byśmy tu dzisiaj nie pisali bo i Polski by nie było! A i faktem też jest, że byli wtedy witani z kwiatami,z życzliwością,łzami szczęścia i z radością poprzez zdecydowaną większość Polaków ( w tym Ślązaków również) niż przez tą mniejszość, którą ty i tobie podobni obecnie reprezentujesz! I możecie sobie wypisywać co chcecie,wrzeszczeć co wam ślina na język przyniesie,wymachiwać tymi dziwnymi sztandarami przy byle okazji, możecie bandytów wyklętych stawiać na piedestały i obwieszczać zamach smoleński a także budować różnego rodzaju pomniki i pomniczki(patrz prałat Jankowski)! Ja wiem swoje a wy swoje! I tak już zostanie ......
    Nota bene 27 stycznia przyszłego (2019) roku znowu przypadnie rocznica (74)jak Rusy wleźli do Rudy Śląskiej od strony Biskupic przez ul.Szczęść Boże (nazwana później ul.Armii Czerwonej)! I czy ci się to podoba czy nie to jest to FAKT HISTORYCZNY....., że tak było! I nie do obalenia!
    A co do "komuny" to stwierdzam, że wszystko ma swoje plusy i minusy. Ja na PRL nie pluję i nie rzygam tak jak inni.Miałem możliwość się wykształcić, założyć rodzinę, miałem pracę a jakakolwiek polityka mnie nie interesowała.Wokół było dużo życzliwych ludzi i sąsiadów, którzy wzajemnie się szanowali.Obecnie jeden drugiemu jest wilkiem! A kto to spowodował? Obecnie jestem "gorszym sortem" ale tych z lepszego sortu mam tam gdzie ONI mają mnie!Wprost proporcjonalnie!
    A ich zawołania,okrzyki, wygadywania idiotyzmów i inne brednie mam głęboko w doopie! Dzisiaj jest ich wiele wokół NAS. Nierobów,cwaniaków,krętaczy,politykierów i oszołomów.
    Jak im nie "pasi" nasza Ojczyzna to niech oddają dyplomy,medale,papierki,zrzekną się obywatelstwa i niech spierdzielają gdzie pieprz rośnie! Odnoszę jednak wrażenie , że tobie to nawet Sierpień 80 nie pasował!
    Ale ja zawsze twierdzę, że lepiej jest być lewakiem na lewicy niż lewusem na prawicy w myśl powiedzenia "prawy człowiek" lewicy! Odwrotnością bowiem jest "lewy człowiek' prawicy! A tych lewusów ostatnio jak widzimy to się namnożyło, że aż hej(KNF,SKOK-i, Srebrna,FOZZ, pewne radio i TV a odrębnie narodowa TV.Jeszcze wcześniej Komisja Majątkowa i Reprywatyzacja..... tfuuu!)
    Na pohybel zatem wszelkiej maści idiotom, krętaczom złodziejom,rusofobom,naziolom, faszystom i oszołomom bez względu na przynależność "sortową"!
    I też bez odbioru!
  • artdo67 08.12.18, 18:14
    Przepraszam, miało być bez odbioru, ale jeżeli filmik na YouTube - czerwone skurwysyny jest wg. ciebie kabaretem, to co powiesz ofiarom kopalni Wujek zamordowanym przez ZOMO ? O Slazakach wywiezinych na Syberię, już nie wspomnę.. . P.s. jestem wg goroli hanysem! Pozdrawiam Pana. I już to dupca, nie odpisza, na następne ciulstwo. Zdrówka życzę!
  • jozefosmenda 10.12.18, 09:51
    Ja! Tak bydzie lepi!
    Niy pisz już, niy pisz!
  • jozefosmenda 11.12.18, 12:04
    Po co zresztą pisać jak i tak mądrego nic nie napiszesz tylko posiłkując się Twoim językiem....... "jakieś ciulstwo"!

No ale poza tym to zimę wreszcie mamy, śniegi trochę spadło,suweren pali w piecach czym popadnie ale spalarni w Rudzie, "suweren" też nie chce, budowa ronda na Wolności im nie pasuje,drzewa wycięte na Piastowskiej i nasadzone inne też nie, choinka na rynku też nie,budowa parkingu na Plantach Kowalskiego do doopy itd.,itd.A już całkiem strach pomyśleć o cenach energii i stawkach za odpady w 2019 roku!
    A niech tam bo niedługo już Wilijo i Święta!
    Jakoś zatem te utyskiwania są u mnie spychane do kąta i są czymś mało nieistotnym.....
  • jozefosmenda 13.12.18, 12:22
    No i mamy dzisiaj 37 rocznicę ogłoszenia przez generała Wojciecha Jaruzelskiego Stanu wojennego an terenie całego kraju.
    Gdyby nie ogłosił to Rusy by nas buciorami rozdeptali! Ciekawe czy by takie Radio Maryja wtedy istniało?
    Ale niektórzy wiedzą inaczej bo oni wszystko wiedzą inaczej!
  • jozefosmenda 20.12.18, 09:53
    W przeszłości beczki produkowano z drewna.Twardego drewna. T
    akie beczki były do wszystkiego np.kiszenia kapusty czy ogórków, do piwa czy wina,zasolenia i zapeklowania mięsa itp.
    W dobie beczek plastykowych czy aluminiowych ciekawi mnie czy jeszcze wytwarza się drewniane?
    Ale czy szanowni internauci wiedza jak się nazywa taki człowiek,który takie beczki drewniane wykonywał lub jeszcze wykonuje?
    No i dlaczego funkcjonuje takie powiedzenie, że np.fajny chop z niego jest ale mu piątej klepki brak!
    I dlaczego akurat piątej a nie szóstej,siódmej czy drugiej lub jeszcze innej?
    Czy ktoś umiałby mi to wyjaśnić?
  • lewica_os 20.12.18, 11:50
    Bednarz (nie mylić z nazwiskiem) wyrabia beczki. Wyrabiaja dalej, choć nie wiem czy w naszym regionie.
    Ale dalsza część, czyżby taka opowieść wigilijna się przydażyła?
  • jozefosmenda 21.12.18, 10:12
    Właśnie o to chodziło!
    Chociaż jak mnie kiedyś uczyli w szkole to nazwisko często brało się z zawodu.
    Ale z ta klepką to i tak nikt nie umie tego wyjaśnić.
    Dlaczego akurat piąta?
  • fifik_rsl 21.12.18, 12:42
    Przemycanie treści podprogowych wersja hard... aż mi wstyd, że przez długie lata nie doceniałem Cie Panie Józku :)
    Nasz to raczej nie wyrabia, co najwyżej wygląda jak beczka :P
  • jozefosmenda 23.12.18, 10:21
    Beczka pełna dziegciu.....
  • jozefosmenda 13.01.19, 10:25
    No i zima jest to i śnieg jest!
    Ale też i narzekania są, że nie odśnieżają ana schodach pewnego administratora czy zarządcy nieruchomości się ktoś poślizgnął i należy się odszkodowanie.
    Teraz suweren jest tak nadęty, że chce by mu kasę dawali na byle co i za byle co.
    A ja pytam malkontentów czy tej zimy chociaż jedną łopatę śniegu odgarnęli w miejscu gdzie mieszkają lub gdzie indziej?
    Tak zwyczajnie, tak po prostu. tak z obywatelskiego obowiązku? A może po to by pokazać, że Polak potrafi.......
  • lewica_os 13.01.19, 18:29
    Towarzyszu czyny społeczne już były. Sugerujesz, że goniąc od roboty do roboty, w międzyczasie dzieci dowożąc do przedszkola,szkoły i na zajęcia mam w ramach płaconych czynszów i podatków łopatować części wspólne lub np chodnik należacy do powiatu mego?
  • jozefosmenda 14.01.19, 10:49
    Ależ oczywiście ,że sugeruję Szanowny towarzyszu lewico_os takie "łopatowanie" jak się wyraziłeś. Zwyczajnie dla zdrowia nawet trzeba to robić,mając gdzieś płacone czynsze,podatki,opłaty,ubezpieczenia itp!
    A pomyśl sobie jak byś tak trzy razy dziennie tą łopatą machał ile byś kilogramów zrucił?
    Ja tak robię od zawsze dlatego też "zdrowy" jestem i jeszcze zamierzam długo (a nawet dłużej niż niektórzy myślą) "rewanżować się" wprost proporcjonalnie wszystkim zainteresowanym .
  • lewica_os 14.01.19, 15:32
    Typowe myślenie emeryta. W moim wpisie prócz tego co odczytaliście była też i sugestia o braku czasu, czego już Towarzyszu nie odczytaliście...
    U emeryta czas biegnie inaczej, potem się dziwią jak to taka godzina.a człowiek w pracy?!
    Wasz wpis (ten wcześniejszy) wydrukujemy i powiesimy ludziom w blokach na RSM, z adnotacją że kto pisał, i takie "myślenie" pewnie zostało w spółdzielni na górze!
  • artdo67 14.01.19, 19:44
    Nie można, za dużo wymagać od towarzyszy. Zawsze byli mianowani z klucza partyjnego! Mierny , bierny ale wierny!
  • artdo67 14.01.19, 19:52
    Oczywiście najważniejsze, że czerwony. Sprzeda Matkę , Ojca . Proszę poczytać Pawlik Morozow.
  • jozefosmenda 14.01.19, 21:38
    Ależ szanowny towarzyszu lewico_os będę niezmiernie usatysfakcjonowany ale też i niedowartościowany bo mój apel powinien wisieć w substancji mieszkaniowej całego miasta a nie tylko w RSM.
    Ale jak widzę ciężko ci tyłek ruszyć i wziąć się za odśnieżanie nawet dla zdrowia.A przecież każdy kilogram z wagi zrzucony się może liczyć w efekcie końcowym i napawać dumą!
    Ale przyznaję, że u emeryta czas biegnie inaczej.....
  • lewica_os 15.01.19, 10:25
    Brak czasu nie ma nic wspólnego z dumą.
  • hepik1 15.01.19, 18:22
    Nie żartuj.Wstajesz 15 minut wcześniej i kilkanascie m kw chodnika bez śniegu ;)
  • jozefosmenda 10.02.19, 10:19
    No i zima powoli będzie się miała ku końcowi.
    Ci,którzy dali coś z siebie i przy okazji zrzucili parę kilogramów i tony śniegu z lodem lub bez lodu mogą się czuć dowartościowani.To prawdziwi patrioci sąi dobrzy suwereni!
    Ci,którzy tylko psioczą, spluwają,szemrają, giżdżą,zioną jadem ale palcem w bucie nie kiwną i są wiecznymi malkontentami mogą teraz przerzucić się na psie kupy lub coś innego (jak np.ogłoszenia przyklejane do rynien czy gdzieś indziej - tak tylko podpowiadam). Powodów do spluwania i narzekania zawsze każdy malkontent znajdzie sporo i jak z rękawa..... No bo życie nie lubi przestojów.
    A ja sobie słucham piosenki z Kabaretu Starszych Panów pt."Wesołe jest życie staruszka" i mam to wszystko gdzieś!
    Zatem "pyrsk" ludkowie!
    P.S. A jak jeszcze pomyślę ile ton śniegu odwaliłem tej zimy to kilkukrotnie mam to gdzieś łącznie z malkontentami............ i nucę sobie:........Wesołe jak piosnka jest ta! Tu biuścik zachwyci tam nóżka......la,la,la,la,la.....
  • aloes69 10.02.19, 10:59
    Ja tej zimy zamiast kopać w śniegu zbieram szkło, bo ktoś złośliwie wieczorami rozbija butelki na alejkach w taki sposób żeby zwierzaki lub dzieci się pokaleczyły. Oczywiście mogę za każdym razem zadzwonić po właściwe służby tylko zanim nastąpiłaby reakcja ktoś mógłby ucierpieć więc używając słów powszechnie uznane za obraźliwe sprzątam jak umiem i liczę, że kiedyś ten pomysłodawca na szkle sobie siądzie......
  • jozefosmenda 11.02.19, 10:12
    Aloesie bardzo wielki szacunek i wyrazy uznania!
    To co czynisz jest chwalebne i obyś miała naśladowców i nie była w tej materii osamotniona Ja cztery i trzy lata temu codziennie zbierałem rozbite i całe butelki na łąkach pomiędzy Rudą i Zabrzem.W kieszeniach kurtki miałem zawsze po dwie lub trzy foliowe torebki do których to "szkło" zbierałem i zanosiłem do pojemników na ul.Bzów.Skrzętnie też notowałem codziennie w kalendarzu "owe" ilości (mam jeszcze te kalendarze i jak będzie trochę luzu to to tutaj te dane podam. Ale "kilka" hektarów łąk po których biegały nasze czworonogi ( i z TOZ FAUNA także) wysprzątałem!(pomagał mi też czasami sąsiad z ul.Bzów pan Gerard T., którego tą drogą pozdrawiam i serdecznie mu też dziękuję)
    No ale cóż? My przecież sprzątamy coś co w ogóle nie powinno się zdarzyć i mieć miejsce! A dodam jeszcze, że niektórzy "patrioci" wbijali butelkę szyjką do gruntu i rozwalali kamieniem po to by "tulipan" wystawał i stwarzał śmiertelne zagrożenie nie tylko dla zwierząt ale też nawet każdego suwerena tamtędy biegnącego. Tfuuu.........!
  • artdo67 12.02.19, 07:54
    Jeżeli wiesz, kto robi takie sku.....o, to,zgłoś to odpowiednim służbom, natomiast oskarzanie kogoś nie mając dowodów jest balansowaniem na cienkiej linii.
  • jozefosmenda 13.02.19, 12:15
    Ja cierpię dolę.......a może na krawędzi przepaści...zamiast linii?
    Bo lina od "linii" byłaby zdecydowanie lepsza!
    A poza tym, no niestety nie wiem "kto"...... i bardzo żałuję, że nie wiem.
  • artdo67 14.02.19, 09:14
    Jak nie wiesz, to nie wskazuj! Vide -"patrioci ". .

• artdo67 14.02.19, 09:19
    Nei tylko za czyny człowiek odpowiada, za słowa też. Rzymskie prawo!
  • jozefosmenda 15.02.19, 10:04
    Wiem, że nic nie wiem!
  • artdo67 15.02.19, 13:29
    I to jest wyjście z sytuacji. Jedni powiedzą -dyplomatyczne, inni po angielsku, a jeszcze inni inaczej.
  • artdo67 15.02.19, 13:31
    I t jest wyjście z sytuacji. Jedno powiedzą po angielsku, inni dyplomatyczne, jeszcze inni inaczej
  • jozefosmenda 04.03.19, 09:52
    No i wiosna się zrobiła pomimo tego, że jest zima. A jak jeszcze dodamy widniejącą na horyzoncie Wiosnę Biedronia to można powiedzieć o "pierwszej jaskółce wiosennej" w sensie pełnej nadziei na lepszą jesień.......? Oby nawet i "bardzo dobrą " jesień!
  • jozefosmenda 21.03.19, 10:18
    No i wiosna Panie już jest! bazie kwitną,bociany przyleciały to i więcej dzieci się urodzi!
    Nawet emeryci w prezencie od pana prezesa "13"-kę otrzymają.....
    Ale niestety efektów pracy podkomisji smoleńskiej jak nie było tak nie ma!( za wyjatkiem wypływającej kasy)
  • fifik_rsl 24.03.19, 22:50
    Trotyl, odkryto ponownie trotyl :D
  • jozefosmenda 25.03.19, 10:25
    No nie tak dosłownie trotyl tylko środki chemiczne, które znajdują się również w kosmetykach i farbach służących do konserwacji pokrycia samolotów! Ale jak się to mówi "tonący brzytwy się chwyta" więc dobre i to. Dla debilnego suwerena jak najbardziej to "pasi"!
  • hepik1 26.03.19, 20:13
    A wszystkie próbki z oparć foteli ,na których siedzieli wcześniej wojskowi latający na misje.Zbliża sie rocznica.Trzeba odgrzac kotleta.
  • jozefosmenda 04.05.19, 12:20
    No i "i ta" majówka się skończyła a my dalej "dychomy dziś i jutro jeszcze!
    A emeryci jeszcze dalej......
    Ciekawe co robi Eda jak go "admin" wyciął za jego "chacharski" język! No ale cóż tego rodzaju suweren tak ma, że najpierw pisze czy godo a potem myśli.......
  • zawsze_eda 15.05.19, 16:46
    EDA SIĘ MA DOBRZE!!!!!!!!!!! Tylko ze zdradzieckoradzieckie mordy po prostu olewa ciepłym moczem. Z debilami się nie rozmawia trzeba ich zlewać!!!!!!!!!!!!!
  • jozefosmenda 16.05.19, 10:46
    Eda!
    Ale już nie ma Związku Radzieckiego tylko Rosja!
    A pan Kaczyński (ten od Jarosław Polskę zbaw) mówił o mordach zdradzieckich a nie zdradzeckoradzieckich!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.