Dodaj do ulubionych

Kłamczuszka?

17.04.13, 23:49
Link

Oj - ktoś tu z uśmiechem na twarzy kłamie w kwestii swoich zarobków - nie ładnie, nie ładnie...
Edytor zaawansowany
  • fifik_rsl 18.04.13, 01:44
    Wybacz mrnatohk ale ten temat jest trochę z poziomu skalara, a nie takiego do jakiego przywykłem, gdy wypowiada się Twoja Osoba.
    To że inny prezydent w ostatnim czasie obniżył uposażenie (Bytom) i już przez to nie jest najgorzej opłacanym prezydentem w regionie, to wg mnie mogła nie być tego świadoma. Zarzucanie przy tym celowego kłamstwa jakoś średnio przemawia.

W tym kontekście jest jednak problem w mojej ocenie znacznie większy. Mianowicie sytuacja że co po niektórzy przezesi miejscy zarabiają prawie dwa razy więcej niż prezydent tego miasta. To jest problem który był jeszcze za czasów Błażycy w Parku. Wrzuciliście tutaj raport, że wtedy najlepiej opłacani prezesi mieli po 18 tyś. Nie mam wprawdzie aktualnych danych, ale jakoś nie chce mi się wierzyć, że to się zmieniło.

No i druga wstydliwa kwestia, to fakt że powołani przez Nią vicki do miejskich przedsiębiorstw, zatrudniani na specjalnie twoorzone stanowiska zarabiają prawie tyle co ona i to w mojej ocenie, jest rzeczywistem powodem do wstydu, a nie brak wiedzy że jakiś prezydent ostatnio zmniejszył sobie uposażenie i teraz zarabia mniej od G. Dziedzic.
  • skalar2011 18.04.13, 05:41
    fifik twój ,,poziom,,jest znany na tym forum ,piszesz elaboraty których nie chce się w całości nikomu czytać i uważasz jeszcze że tylko ty masz rację
    napisałeś
    To że inny prezydent w ostatnim czasie obniżył uposażenie (Bytom) i już przez to nie jest najgorzej opłacanym prezydentem w regionie, to wg mnie mogła nie być tego świadoma. Zarzucanie przy tym celowego kłamstwa jakoś średnio przemawia.

osoba na takim stanowisku powinna być świadoma o czym gada w mediach, czy jest to prawdą czy nie- ale właściwie dlaczego zarabia aż tyle skoro sytuacja w mieście jest taka trudna?, dlaczego ekstra premii nie przeznaczono na inny szczytny cel?
  • mrnatohk 18.04.13, 07:43
    Wybacz, ale nie zgodzę się z Tobą - a i treść/forma jest specjalnie dobrana.

Jeżeli publicznie rozgłaszasz że jesteś najmniej zarabiającym prezydentem w Polsce to chyba powinieneś coś na ten temat wiedzieć. Więc idąc Twoim tropem powinienem zarzucić jej nie kłamstwo, ale permanentną niekompetencję - i co jest lepsze? Jednakowoż skłaniam się do podtrzymania mojej oceny - gdyż wpisuje się to pewien nurt prezentowany przez Nią na spotkaniach z mieszkańcami Naszego Miasta. (Proponuję kiedyś pójść, posłuchać, sprawdzić i zrozumiesz o co chodzi)

Co do pozostałych kwestii nawet nie będę polemizował - z grubsza masz rację, no ale nie o tym p.Dziedzic przed kamerami mówiła - i nie sądzę, aby to to zrobiła - jak zrobi to się okaże że wszyscy jesteśmy osłami i się nie znamy :) i to nie tak bo... Bo rozmowa będzie o przytoczonym przez Ciebie Błażycy, "a ona nie i to wina Stani" - jednym słowem bełk, bełk, bełk...

• aptykorz 18.04.13, 07:57
    nie znam wywiadu w którym by nie kłamała , chyba że jakiegoś nie widziałem
    mówić takie pierdoły że jest prez. najmniej zarabiającym w Polsce
    to już szczyt śmieszności i próżności .......
  • fifik_rsl 18.04.13, 15:38
    Pełna zgoda mrnatohk, powinna sprawdzić te informację, ale bicie akurat o to piany wg mnie to już dzialanie przesadzone. To moje zdanie.
    Co do prezesów, to ja nie chce tutaj bić w Błażyce, tylko napisałem że z artykułu porównawczego jak on był prezesem to Ci najlepiej opłacani prezesi mieli po 18 tyś jakoś tak. Aktualnych danych nie posiadam, ale obstawiam w ciemno że dzisiaj ci sami prezesi mają więcej, znacznie więcej. To jest dla mnie wiekszy skandal.
  • mietlorz707 18.04.13, 18:25
    Pozaglądaj czasem do BIPu fifiku, a przestaniesz pleść bzdury.
  • mrnatohk 18.04.13, 20:47
    Hmmm naprawdę proponuje pochodzić Ci na spotkania organizowane przez p.Dziedzic - zrozumiesz że tych "kłamstewek" jest znacznie więcej. Może wtedy zmienisz zdanie co do mojego pierwszego wpisu!
  • zzabciaa87 18.04.13, 21:57
    fifik a o co Ci chodzi z tym "za czasów Błażycy", bo o ile wiem w czołówce najlepiej zarabiających Błażyca (Prezes ŚPPT) się nie znalazł, służbowego auta wówczas tam również nie było (teraz jest), baaa Błażyca nawet sobie służbowego komputera nie kupił.
    Tak już wspominając Błażycę, a o za tym idzie ŚPPT to dziwi mnie fakt, że nikt do tej pory nie zareagował, że obecny Prezes SPPT przychodzi do pracy z psem i to baaa nie małym bo dogiem i żeby było śmieszniej to ten pies siedzi z nim w gabinecie witając wszystkich przybyłych, co więcej to pracownicy w czasie pracy muszą z nim wychodzić na co najmniej jeden 2 godzinny spacer (oczywiście w ramach obowiązków służbowych:P)
  • ciotka9 18.04.13, 22:02
    ty,to choćby Dorn w sejmie,no,no,no co to za zwyczaje
  • zzabciaa87 18.04.13, 22:09
    heh a no:) Plotki głoszą, że to nowy vicek w ŚPPT:)
  • 22burza 18.04.13, 08:40
    fifik wyrównaj jej straty z swojej skarbonki,chy jej jeszcze nie ruszyłeś od I-szej Komunii
  • meg114 18.04.13, 12:39
    A` może pani prezydent naprawdę nie ma świadomości jak jest? Może nie wie ile inni zarabiają, ile pieniędzy ma w budżecie, nie wiedziała też gdzie jej zginęła kasa, o co posadziła niewinna urzędniczkę, nie wie, na czym polega inwestowanie, na czym polega efektywne zarządzanie miastem, nie wiedziała , jak pertraktować z energetyką by naprawdę zaoszczędzić, nie wiedziała, że ktoś buduje krematorium itp.... Dużo tego. I jaki stąd wniosek?
    Czy te nędzne kilka groszy na wynagrodzenie pani prezydent to naprawdę tak mało, że nie może się rzetelnie przyłożyć do roboty? Oczywiście: zakładając, że potrafi, bo ja w to wątpię i dlatego popieram referendystów.
  • volwer 18.04.13, 13:19
    oczywiscie w porównaniu do penji pielegniarki czy salowej prezydentowa zarabia krocie.
    jednak patrzac juz tak całkiem realnie to Prezydent Miasta ( chodzi o funkcje nie o kinkretna osobe) powinien jednak godnie zarabiać i nie powinna to byc pensja na poziomie np naszego dochtora Muchy,który za przesypianie na dyzurach ma daleko wiecej niz teraz prezydentowa.
    nie sie co oszukiwac-jak ktos chce byc prezydentem za tak mała gaze to cos jest nie tak - albo sie nie nadaje do porzadnej roboty albo w trakcie kadencji cos komus zalatwia.
    prezydent ma duzo do pracy i powinien miec dobra pensje.-albo beda sami slabi za mala kase albo beda zalatwiac rozne rzeczy korzystajac z władzy.
  • aloes69 18.04.13, 20:46
    "Kto wysoką zajmując pozycje, małe otrzymuje wynagrodzenie, ten nie budzi zaufania ludu." Mo Ti (Chiński filozof żyjący wieki temu) .
    A swoją drogą to ten wątek przypomniał mi stary dowcip. Otóż anioł przelatując nad Niemcami zobaczył płaczącego chłopa w rowie. Anioł zatrzymał sie i spytał. Dlaczego płaczesz? A bo sąsiad ma nowy wóz. A co ty byś chciał ? No chciałbym też wóz i do tego lepszy od sąsiada. Anioł spełnił dobry uczynek i poleciał dalej. W Polsce zobaczył płaczącego chłopa. Podleciał i dowiedział się, że chłop płacze bo sąsiad właśnie kupił dwie świnie. Anioł się ucieszył, że łatwo mu przyjdzie spełnić kolejny dobry uczynek. Co byś chciał - spytał ? I usłyszał. Ja bym chciał, żeby mu te świnie wyzdychały.

P.S.
    Wiecie tak sobie myślę, ograniczając się nawet tylko do czytania tego forum ,czy taka kasa byłaby dla mnie wystarczająca, biorąc pod uwage np. różne bzdury , które ktoś pewnie by o mnie wypisywał tylko dlatego, że ja mam stołek, który on chciałby mieć ?
    I czy byłaby wystarczającą rekompensatą za ciągłą, nieustającą krytykę i negowanie absolutnie wszystkiego co robie, czego nie robię, co planuje zrobić itd. itp............czyli za totalnego doła psychicznego 24h na dobe.
    I tak sobie myślę, ........ że chyba powinien być jeszcze dodatek za szkodliwe warunki pracy:);)
  • mrnatohk 18.04.13, 20:57
    Przytaczając stare porzekadło: "Każdy ma swoją cenę" - dla jednego ta prezydencka pensja jest za duża, dla innego w sam raz, a dla jeszcze innego za mała :)

Wątek założyłem nie w celu rozpoczęcia dyskusji o wysokości zarobków - nie, broń Boże i mam nadzieję że Hepik zaraz nie zacznie go rozmydlać :))))
    Tak jak już wspominałem Fifikowi chodziło mi o wytknięcie "kłamstewek" którymi Nasza Pani Prezydent Grażyna Dziedzic posługuje się na spotkaniach z mieszkańcami. To "wylinkowane" jest jednym z ogromnej ilości. Każdy kto był choć raz na spotkaniu może przytoczyć ich kilka - zaznaczyć trzeba jeszcze że ich ilość znacząco wzrasta gdy na spotkaniu nie ma radnych tzw. opozycyjnych :)
  • ciotka9 18.04.13, 21:49
    abo kapitulacja i to dobrowolno dla zdrowia swego i społecznego.
  • aptykorz 18.04.13, 20:35
    dzisiaj miała być na zebraniu działkowiczów ale ich olała
    chcieli jej zadać kilka pytań ,
    fakt że działkowcy znają się od lat oraz że nie byłoby tradycyjnej obstawy do wyrywania mikrofonu , płacze też by nie pomogły , to do spotkania nie doszło
    madam nie chodzi tam gdzie ją dobrze znają
    oczywiście chodzi o działkowiczów z Goduli
  • pipi43 18.04.13, 20:48
    aptykorz napisał(a):

oczywiście chodzi o działkowiczów z Goduli

Oczywiście, że oczywiście.
    Przecież działkowicze występują tylko na Goduli.
  • aptykorz 18.04.13, 20:55
    nic nie poradzę że nie znasz innych dzielnic ;)
  • pipi43 18.04.13, 21:06
    aptykorz napisał(a):

> nic nie poradzę że nie znasz innych dzielnic ;)

Wyobraź sobie skalar, że tym razem ja zarzuciłam wędkę.
    I co my tu mamy?
    Ano skalara ciepiącego się na haczyku:)
    Hahahaha
  • aptykorz 18.04.13, 21:19
    haczyk to masz ale w mętnej wodzie , prędzej gumiok wyciągniesz :):):)))
  • ciotka9 18.04.13, 21:52
    nie tylko,ale tylko na Goduli p.
    prezydent mo ogródek
  • skalar2011 19.04.13, 08:05
    pipi kup sie nowe brele, to ci lepiej bydzie tym haczykiem operować i odróżnisz skalara od flyje
  • pipi43 19.04.13, 11:11
    skalar2011 napisał:

pipi kup sie nowe brele, to ci lepiej bydzie tym haczykiem operować i odróżnisz skalara od flyje

Aleś walnął.
    Bez okularów zauważyłam błąd na waszej stronie.
    Parę dni wam zeszło, zanim zaskoczyliście.
    Niejaka zzabcia, młode dziewczę próbowała mi wmówić, że 4 000 tys. to to samo, co cztery tysiące.
    Pewnie absolwentka rudzkiej szkoły:P
  • zzabciaa87 19.04.13, 13:26
    Tak pipi przyznaje.. miałaś rację, że na stronie był błąd.
    Wyda mi się jednak, że dokładnie wiedziałaś o jaką liczbę chodziło, a jedynie jak to starsze Panie mają w zwyczaju musiałaś sobie pozrzędzić.
    Co więcej, że nie masz się już do czego przyczepić to teraz będziesz o tym gderać jak nakręcona.
    Może się za szydełkowanie zabierzesz - chyba, że Ty taka nowoczesna staruszka?
  • pipi43 19.04.13, 16:10
    zzabciaa87 napisała:

Może się za szydełkowanie zabierzesz - chyba, że Ty taka nowoczesna staruszka?

Dziecko drogie.
    Przykro mi, że oceniasz mnie przez pryzmat swojej matki, która prawdopodobnie jest plus minus w moim wieku.
    Nie noszę ortopedycznego obuwia i spódnic na gumce, więc daruj sobie.
    Okularów również nie noszę.
    Jeżeli twoja mama po zostaniu babcią tak zbabciała, to koniecznie działaj.
    Byleby tylko nie poszła w kierunku dzidzia piernik:)
    Co do robótek ręcznych, to dziergam od 15 roku życia, więc opinia, że dziergają tylko staruszki jest powiedzmy... nieuprawniona.
    Mam podzielność uwagi - oglądam film, dziergam i śledzę forum; samo dzierganie/szydełkowanie to dla mnie za mało.
    Tak więc dobre rady zachowaj dla siebie, bądź swojej rodziny.
    Jeżeli oczywiście ktoś potraktuje je poważnie:)
  • meg114 19.04.13, 16:53
    "Tak więc dobre rady zachowaj dla siebie, bądź swojej rodziny" - ach, urażona duma! A kiedy Ty wszystkich instruujesz, pouczasz nieproszona, wtrącasz niemerytoryczne uwagi nt. pisowni, choć wątek jest poświęcony bynajmniej nie nauczaniu języka polskiego (ani innego), to wszystko jest OK? Czy w rozmowie z kimś też nagle wtrącasz, że akcent nie na tej zgłosce albo, że ktoś ma za długie włosy? To mają być dobre maniery? Nie jesteśmy w szkole, gdzie takie uwagi mają sens. Zachowujesz się jak stara zrzęda, która nie mając nic do powiedzenia czepia się czego może. Czepiaj się więc swoich manier albo swojej rodziny.
    ps. A przed "bądź" przecinka się nie stawia. Pominęli ten temat w Twojej super szkole w Chorzowie? Wiem: zniżyłam się do Twojego poziomu, ale tylko dlatego, by Ci pokazać, że jeżeli masz poczucie wyższości, to zupełnie nieuzasadnione.
  • pipi43 21.04.13, 10:49
    meg114 napisał(a):

ps. A przed "bądź" przecinka się nie stawia. Pominęli ten temat w Twojej super szkole w Chorzowie? Wiem: zniżyłam się do Twojego poziomu, ale tylko dlatego, by Ci pokazać, że jeżeli masz poczucie wyższości, to zupełnie nieuzasadnione.

Niestety, to opłakane skutki nauki w rudzkiej podstawówce.
    I jeszcze mała korekta - PS bądź (bez przecinka) P.S.
    Jeśli już.
  • zzabciaa87 19.04.13, 21:54
    pipi moja mam na forum się nie wypowiada, w politykę nie bawi...co więcej sądzę, że jej nawet nie znasz więc wciąganie ją w tą dyskusję świadczy jedynie o Twojej kulturze osobistej.
    Dla mnie jesteś totalnym zerem, bo o mnie możesz pisać co chcesz, ale od mojej mamy trzy kroki w bok. Lepiej udaj się do swojej po małą lekcję, bo widocznie masz poważne braki w wychowaniu, skoro w dyskusje wciągasz czyjąś matkę. Nawet dzieci w podstawówce wiedzą, ze matka to świętość, której się nie rusza.
    A na marginesie to do pięt mojej matce nie dorastasz.
    Stara baba,a.... szkoda gadać....
    Niezły przykład dajesz młodym... A potem się ludzie dziwią, że młodzi niczego i nikogo nie szanują, a przecież oni jedynie biorą przykład ze starszych.
  • mietlorz707 19.04.13, 22:55
    Właśnie w takich sytuacjach widać, jak bardzo forumowicze różnią się inteligencją, wiedzą, wykształceniem i... zwyczajnie, kulturą.
  • pipi43 21.04.13, 11:03
    Liczyłaś, że puszczę płazem twój chamski post?
    No to sie przejechałaś.
    Tak to już jest - każdemu działaniu towarzyszy przeciwdziałanie.
  • zzabciaa87 23.04.13, 14:50
    Nie. Liczyłam, że "rozmawiam" z dorosłą, kulturalną osobą, a nie z osobą, która jedyne co potrafi to obrażać wszystkich.
    Obrażając moją mamę co chciałaś osiągnąć? Chyba tylko pokazać, że słoma Ci z butów wystaje.
    Przeciwdziałanie bym rozumiała, gdybyś w poście zaatakowała mnie a nie moją rodzinę, której Ty nawet nie znasz.
    Jesteś śmieszna i żałosna... Logiki w Twoim działaniu brak.
  • ciotka9 19.04.13, 21:08
    bo to jest to samo ino słownie
  • aloes69 20.04.13, 08:41
    Jak zmanipulować informacje - króciutki podręcznik.

Pani Prezydent na spotkaniu wyjaśnia mieszkańcom, że ma najniższe upasażenie. Myli się bo niższe ma prezydent Bytomia. Sfera szybciutko postanawia to “obiektywnie sprawdzić”
    Śląsk mały nie jest, ale do zestawienia wzięci zostali tylko 4 prezydenci. Dlaczego ?
    Dalej w materiale zapisano
    “Grażyna Dziedzic zarabia miesięcznie ponad 11 tysiący złotych. To daje na rękę ponad 8 tysięcy. Z naszych informacji jasno wynika, że mniej od rudzkiego prezydenta zarabia gospodarz Bytomia. Miesięcznie uposażenie Damiana Bartyli to nieco ponad 7700 złotych.
    Pod lupę wzięliśmy również miesięczne zarobki prezydentów innych śląskich miasta. Nieco lepiej od Bartyli zarabiają na prezydenckich fotelach Dawid Kostempski oraz Andrzej Kotala.
    Gospodarz Chorzowa dostaje co miesiąc netto ponad 8600 złotych. Dawid Kostempski może liczyć na wynagrodzenie o ponad 400 złotych niższe."

Jaki jest odbiór takiego zapisu dla zwykłego zjadacza chleba? Ano taki, że mniej od naszego prezydenta zarabia Bartyla , a niewiele więcej od niego pozostali wymienieni, w podsumowaniu – tworzy się domniemanie,że rudzki prezydent zarabia najwięcej. To domniemanie wzmacnia umieszczenie go na pierwszym miejscu w wyliczance - też cytacik ze strony Sfery
    “GRAŻYNA DZIEDZIC
    PREZYDENT RUDY ŚLĄSKIEJ
    BRUTTO: 11 400
    NETTO: 8 200

DAMIAN BARTYLA
    PREZYDENT BYTOMIA
    BRUTTO: 11 062 ZŁ
    NETTO: 7774 ZŁ

DAWID KOSTEMPSKI
    PREZYDENT ŚWIĘTOCHŁOWIC
    BRUTTO – 11 930 ZŁ
    NETTO – 8 200 ZŁ

ANDRZEJ KOTALA
    PREZYDENT CHORZOWA
    BRUTTO – 12 359 ZŁ
    NETTO – 8 667 ZŁ”

Zwróccie uwagę na świadomy zabieg w układaniu wyliczanki – nie jest ułożona narastająco, ani malejąco. Trzeba się wczytać i jak się juz wczyta nagle dostrzega się "uroczy" błąd rachunkowy. Proszę porównajcie zarobki prezydenta Świetochłowic i Rudzkiego. Brutto Rudzkiego niższe, a netto takie samo? Zatem czysto - rachunkowo wynika, że najlepiej zarabia prezydent Chorzowa , potem Świętochłowic, potem nasz i Bytomia. A odnośnie wyboru mieszkańców do wypowiedzi w sprawie wynagrodzenia to przypomina mi się jak to Anglicy nakręcili kłótnie na placu Różyckiego w Warszawie i potem w Anglii w ten sposób dyskredytowali nasz kraj . No cóż WR są Miasta, Prawda - opozycji , a Sfera ? .....czy nie powinna być przypadkiem obiektywna zwłaszcza, gdy w tym dniu sama Pani Prezes ten materiał firmuje swoim nazwiskiem ?

P.S.
    Uczcie się moi mili to zawsze się przyda
  • hepik1 20.04.13, 09:08
    Wysłałem pytanie do red.Szlagi ,który firmuje ten materiał w Sferze.tv z prosbą by się ustosunkował tutaj czy drogą mejlową.
    Odpowiedź,zapewne rychłą,bo wynika ze strony fera.tv,że p.Szlaga pełni dzisiaj dyżur reporterski.
  • hepik1 20.04.13, 12:18
    Odpowiedź błyskawiczna,ukłony,tylko żadają ode mnie danych osobowych łącznie z nr telefonu,by uprzejmie odpowiedzieć:

rafal.szlaga
    11:26 (48 min temu)

do mnie
    Witam serdecznie.

Zgodnie z zasadami korespondencji przyjętymi przez redakcję proszę o podanie imienia, nazwiska oraz numeru telefonu, a wtedy na pewno ustosunkujemy się do Pańskiego maila.

Pozdrawiam,

On Sat, 20 Apr 2013 09:04:53 +0200, andrzej Gazeta.pl wrote

• hepik1 20.04.13, 12:22
    Jako hepik1 już wcześniej korespondowałem z redakcją tv sfera i nie bylo problemu,ba nawet jako hepik ,opiekun forum RŚl otrzymałem zaproszenie do ich programu w sprawie dyskusji w internecie.
    A teraz naraz jakis problem ?
  • aptykorz 20.04.13, 13:29
    rany boskie to grozi utratą hepikowego szacunku , pewnie już się trzęsą zestrachani
    zadrzeć z takim guru to pewny pogrzeb :):)))
  • hepik1 20.04.13, 16:30
    Trudno wyczuć o co chodzi ,bo nastepny mejl w całości:

rafal.szlaga
    14:29 (1 godz. temu)

do arkadiusz.grzy., mnie
    On Sat, 20 Apr 2013 12:14:24 +0200, andrzej Gazeta.pl wrote

Czy red .Szlaga przesłał do wyższej instancji czyli Arkadiusza Grzywaczewskiego czy sam mam do niego pisać?

• hepik1 20.04.13, 16:55
    Dobra,już wiem,poszło do Naczelnego czyli poczekamy do poniedziałku,bo Naczelni chyba w weekend nie pracuja ;)
  • mrnatohk 20.04.13, 17:23
    Hepik - ciekawi mnie jedno - mianowicie, czy w taki sam sposób traktujesz wszystkie nasze miejskie media? Czasami odcinasz się od p.Dziedzic i jej zaplecza, ale Twoje hmmm działanie pokazuje co innego. Można rzec że jesteś taką zakamuflowaną opcją Dziedzicowej :)
    Ps. Jeżeli stwierdzisz że jest inaczej i jesteś obiektywny/nie działasz propagandowo na rzecz G.D. to proszę z łaski swojej udostępnij nam choć odrobinę korespondencji np. z WR. Bo liczę że te ż jesteś równie skrupulatny w stosunku do tej gazety i do wiadomości jakie publikuje!

• hepik1 20.04.13, 17:48
    WR nie miałem w ręku od kilku lat.Nikt tu też ich nie linkuje,to do internetowego wydania nie zagladam.
    Zresztą amarian pisze,że "szmatławiec" to i po co mam zaglądać?
    A w czasach gdy WR kupowałem,to pisałem o nich jak najbardziej.
    Gdzieś w zasobach archiwalnych forum są gorace dyskusje z ówczesną panią red.Heszek i red.naczelną p.Wystyrk-Benigier. ;)
  • hepik1 20.04.13, 20:38
    Kto szuka ten znajdzie ;)

Jak pisałem o WR w dwa ognie mnie panie wzięły ,albo jak w prawdziwym filmie w dobrego i złego policjanta(ki ) się zabawiły.
    Panie Ewa mnie wtedy sflekowała a pani Basia per drogi i kochany się zwracała :

"Hepik. zajmij się może żoną, co??? Ty naprawdę nie masz czym żyć, tylko stukasz
    w ten komputer wymyślajac coraz to nowe rzeczy? Boże człowieku, tyle ciekwych
    rzeczy na świecie sie dzieje. Ale rozumiem ze w tym wieku to zostaje tylko
    bluzgać innym i zyc sprawami innych, tak? Tak wszyscy uznalismy w redakcji, że
    nudne masz życie.
    Tylko te Wiadomości rudzkie ci w głowie. Może by tak zagrać w
    tenisa czy w kręgle? Wtedy i kondycja w tym wieku byłaby lepsza, i zdrowie. A
    ze mną wszystko w najlepszym porządku. ten uśmiech był wynikiem mojej
    bezradności wobec Ciebie. Ja już normalnie nie umiem. Rozbrajasz mnie i to
    bardzo. To jest żenujące, co ty robisz. Żalosne.Ja w przeciwieństwie do Ciebie
    mam dużo zajęć, ciekawe życie, na tyle, że nie muszę się interesować głupotami,
    nie spędzam całego czasu przed kompem, a przede wszystkim nie krytykuje ludzi i
    instytucji. To pozostawiam emerytom. A więc powodzenia. Baw się tak dalej.
    Nikt cię poważnie nie traktuje. I jeszcze raz powtarzamy:te twoje posty są
    żałosne
    ."

Drogi Hepiku!
    Po zapoznaniu sie z korspondencją, którą prowadzisz z Pania Ewą Heszek, aż
    rodość w sercu rośnie, że taki nieiwelki tygodnik lokalny budzi tak wiele
    emocji. I to cieszy dziennikarza przede wszystkim. Jesli natomiast jestes juz
    takim prasoznawcą, to prosze uprzejmie wziąć w swoje Szanowne rączki "WR"
    sprzed roku i porównać z tymi dzisiejszymi. Ciekawa jestem ile zauważysz zmian.
    Może powrócić do poprzedniej formuły. Innym tematem są kwestie właściciela i
    reklam, ale to juz wyższa szkoła jazdy, a nie tylko tworzenie dziennikarskich
    dzieł sztuki A swoją drogą, a "WR" na stronie wydarzenia z życia miasta pisane
    są niestety w taki, a nie inny sposób, aby po nich pozostał jakikolwiek znak,
    gdyz gdzie indziej nawet by o pewnych sprawach nie wspomnieli. Kochany Hepiku,
    może zerknij czasami także do naszego drugiego tygodnia? Bądż do wydanych
    dopiero za mojej kadencji wydawnictw, a może na nowe tablice reklamowe, które
    nie są już ani obdarte i zardzewiałe i jest ich więcej, a może posłuchasz
    serwisu TV # lub radia Katowice, gdzie po raz pierszwy w historii 'WR" mówi sie
    o niej i czyta, to co w niej piszemy? A jeśli chodzi o dorabianie wierszówka to
    musze Cię zmartwić, ani prezes, a zarazem redaktor naczelny dwóch tygodników,
    ani wiceprezes nie biorą za pisanie ani grosz. Naczelna więcej pisze ponieważ
    ma teraz mniej spraw na głowie typu ułożenie graficzne gazety uporządkowanie,
    podpisy pod zdjęciami i szukanie kasy, bo bez tego musielibyście Drodzy
    Czytelnicy płacić po trzy złote! Jak zasponsorujecie to, to będziecie mieli
    smaczki, a tak przede wszystkim fakty.
    POzdrawiam BWB
  • pipi43 20.04.13, 20:53
    Hepiku drogi nie narzekaj.
    W końcu STARUSZKIEM Cię nie nazwały;)
  • hepik1 20.04.13, 21:23
    Pani Ewa wtedy 21 lat miała,dzisiaj juz trzydziecha na karku.
    Czyli z tamtej jej perspektywy ,to teraz sama by sie starą ( ...) określiła ;)
  • zzabciaa87 23.04.13, 14:53
    Oj, hepikowi się chciała wyżalić.
    Wsparcia szukasz?
  • mietlorz707 21.04.13, 14:43
    ... bo już Szlaga publicznie wytłumaczył.
  • amarian2 21.04.13, 14:54
    hepik też :))
    hepik nie wiem, wziąłeś długi urlop?
    :))
    Masz jakieś zapasy starego urlopu, bo sądzę, że będzie potrzebny.
  • hepik1 21.04.13, 15:25
    mietlorz707 napisał:

> ... bo już Szlaga publicznie wytłumaczył.

sferatv.pl/aktualnosci/ruda-slaska/4114-zarobki-prezydentow-ciag-dalszy.html
    No proszę.
    A ode mnie redaktor Szlaga domagał sie imienia,nazwiska i nr telefonu(sic!)
    Ale po 24 h był w stanie już napisać notkę na portalu z wytłumaczeniem,które mógł skrobnąć od razu w mejlu.
    W tym kontekście zabawnie brzmi zarzut,że UM,na pytanie red,zwlekał 24 h,kiedy jemu zajęło to ciut więcej ;)
    Ciągle nie wyjaśniona pozostaje kwestia jak z dwóch różnych kwot brutto,wychodzi to samo 8200 netto.
    Który UM źle oblicza podatek swojego prezydenta? ;)
  • hepik1 21.04.13, 15:48
    Po skorzystaniu z :
    www.infor.pl/kalkulatory/brutto_netto.html
    wychodząc od zarobku brutto ,kwoty netto i tak sie nie zgadzają ale to juz niuans.
    Tak jak pisze aleos,pewna teza miała i została udowodniona ,bo wydźwięk miał byc taki a nie inny.
    I brakło tego zdania,które jest już w wyjaśnieniu-że tych czterech prezydentów zarabia najmniej wśród wszystkich innych w okolicy czyli de facto Dziedzicowa na tej liście jest przedostatnia ;)
    Pozdrófka dla pana Szlagi.
    Gdyby jakieś problemy z pracą ,Prawda o RŚl czeka z otwartymi ramionami ;)
  • ciotka9 21.04.13, 16:00
    hepik tyś jest naczelnym tej gazety kej tak szastosz ofertami
  • hepik1 21.04.13, 16:16
    "Pod lupę wzięliśmy również miesięczne zarobki prezydentów innych śląskich miasta."

" News dotyczył osób, które zarabiają najmniej na fotelu prezydenta."

Pierwsze zdanie z głównego niusa,drugie z wyjasnienia.
    Niby to samo ale jakby ciut inaczej brzmi ;)
  • aloes69 21.04.13, 16:20
    Wyjaśnienie do wyjaśnienia Sfery.

1. Wywiad na ulicy robi się z tzw. reprezentatywną grupa mieszkańców i potem obiektywizuje ich wypowiedzi poprzez selekcje zebranego materiału.

2. To szlachetnie ze strony Sfery ,że naszego Prezydenta umieścili na pierwszym miejscu - rozumiem ,że rezerwowym tłumaczenim byłoby , że jest kobietą.

3. Skoro stwierdzono w materiale ,że chodzi o Śląsk - to tłumaczenie ,że chodzi o naniżej uposażonych jest zabawne - bo poza tym który zarabia najwięcej , każdy inny jest od niego niżej upasażony. Rozumim jednak, że długa lista z wyliczenim tych którzy zarabiają więcej byłaby chyba w tym przypadku niewygodna.

4. Zarobki prezydentów są na BIP, a zatem telefon to wygodnictwo.

Ale i tak miło mi, że ktoś podjął próbe wytłumaczenia się i byłoby fajnie gdyby chociaż jedne media w Rudzie były obiektywne, a materiał zawsze rzetelnie przygotowywany.
  • hepik1 21.04.13, 16:38
    aloes69 napisał(a):

> Wywiad na ulicy robi się z tzw. reprezentatywną grupa mieszkańców i potem o
    > biektywizuje ich wypowiedzi poprzez selekcje zebranego materiału.

Odrobina populistycznego sosiku nigdy nie zaszkodzi a tezę wzmacnia.
    Dziennikarze z tabloidów odkryli juz to wieki temu ;)

> Zarobki prezydentów są na BIP, a zatem telefon to wygodnictwo.

Nie przesadzajmy,24 godzinne oczekiwanie pod telefonem i odpowiedź zaledwie 1 godzinę przed emisją musiało dużo nerwów i zdrowia dziennikarza kosztować ;)
  • aloes69 21.04.13, 16:38
    Przepraszam za literówki, jakoś tak zawsze je widze po naciśnięciu "wyślij".
  • ywald1 21.04.13, 20:43
    Warto się Panowie podszkolić, bo brakuje wam elementarnej wiedzy w każdej dziedzinie. W BIP-ie co prawda można znaleźć oświadczenie majątkowe prezydenta, ale za 2011 rok. My już dzisiaj mamy 2013, a zmiana wysokości wynagrodzenia to kwestia jednej/dwóch sesji. Zaglądam tutaj rzadko, ale nie spodziewałem się, że obecna pani prezydent ma tak zażartych obrońców. Zdrówka życzę Panowie.
  • mietlorz707 21.04.13, 23:14
    No to możesz czytać i szkolić się ile chcesz.
  • hepik1 22.04.13, 07:31
    ywald1 napisał(a):

>Zaglądam tutaj rzadko

Koniecznie musisz częściej.
    Zawsze się możesz czegoś dowiedzieć np ,że o zarobkach prezydenta można się dowiedzieć niekoniecznie z oświadczeń majątkowych a wystarczy jednak BiP z uchwałą RM (vide post mietlorza)
    Gdybyś tak przypadkiem znał kogoś z tv sfera(np red.Szlagę),to możesz mu szepnąć,że niepotrzebnie wydzwaniał po urzędach ,czas urzędników marnował,sam na stres 24h sie naraził.
    Wystarczyło kilka(nacie) minut w necie spedzić ,o kwocie brutto z BiP-u wyczytać a netto,korzytając z dotępnych kalkulatorów(link gdzieś wyżej) samemu obliczyć ;)
  • amarian2 22.04.13, 16:47
    Przecież to tu na forum wysocy przedstawiciele Rady tłumaczyli że bip to żaden dokument. Ba hepik, forumowicze stale piszą czym jest bip rudzki, więc co się czepiasz?
    Od kiedy to jest wiarygodny? No chyba, że to ty stwierdzisz.

• mrnatohk 22.04.13, 15:40
    Link

Kolejne "małe" kłamstewko obalone?
  • hepik1 22.04.13, 16:01
    Z blogu p.Pietraszewskiej:

"I nie musimy podpinać się pod nikogo."

Patrząc na dzisiejsze doniesienia medialne na temat sukcesów PO(zwycięstwo PiS w Rybniku,rozpad koalicji w województwie,spadajace zaufanie do Tuska,groźba wyjscia Piechocińskiego z rzadu,wygibasy Gowina),ja bym sie już zaczał powoli rozgladać do kogo sie w przyszłości podpiąć ;)
  • amarian2 22.04.13, 16:32
    Temat – 300 mln na NS
    Ty znowu o …… Maryny.
    Jak temat niewygodny to ty, o …. I tak się cieszę, że nie o Korei.

• hepik1 22.04.13, 16:53
    Nie o ...Maryny,tylko o ... Danuty.(Do jej blogu odsyła link na sferze ;) )
    Że najwyższy czas sie o swoją zatroszczyć,bo za chwilę bedzie za późno i szukanie etatu w MOP -ie pozostanie;)
  • amarian2 22.04.13, 17:03
    forum.gazeta.pl/forum/0,62605,1617503.html
    każdemu się może zapomnieć ;)))
  • hepik1 22.04.13, 17:46
    ...tytuł watku-Kłamczuszka.
    Znasz jakiegoś prawdomównego polityka?
    A pani poseł chyba jest byłą nauczycielką a teraz politykiem ;)
  • koza918 23.04.13, 17:46
    Do hepika czy w tym że była nauczycielką jest coś złego ? bo nie rozumiem jak się jest uczciwym to nie ważne z jakiej opcji ważne że zrozumiała , że Pani Prezydent kreci się wokół swojego nosa i nic więcej nie widzi tylko swój cel nie ważne czy dobry dla mieszkańców Rudy Śląskiej.
  • aloes69 22.04.13, 17:51
    "Lobbing to zespół zgodnych z prawem czynności podejmowanych przez zarejestrowanego lobbystę działającego za wynagrodzeniem i w interesie osoby trzeciej (zleceniodawcy lobbyingu), w celu wywarcia korzystnego dla zleceniodawcy wpływu na prawotwórstwo lub decyzje organów państwowych, względnie samorządowych i innych.

Przyjmuje się, że lobbing może być wyłącznie legalny. Takie ujęcie wyklucza pojęcia "lobbing nielegalny", "czarny lobbing" itp. jako sprzeczne z istotną cechą lobbingu, jaką jest zgodność z prawem. Działania takie, jak: korupcja polityczna, łapownictwo, płatna protekcja są niezgodne z prawem i jedynie pozornie podobne do lobbingu. Wpływanie na decyzje polityczne we własnym interesie, często mylone z lobbingiem to w rzeczywistości wykonywanie obywatelskiego prawa petycji do władz.

Podstawą regulacji prawnej lobbingu są: obowiązkowa rejestracja lobbistów oraz obowiązkowe, regularne sprawozdania lobbistów z prowadzonej działalności."
    ( zaczerpnięto z wikipedii)

Co mamy w tym przypadku . Oświadczenie kontra oświadczeniu - adwersarzami są dwie Panie jedna u władzy, druga w opozycji PO aktualnie z inklinacjami do władzy . Jak rozumiem ocena marytoryczności i prawdziwości tych oświadczeń opierać się powinna na daniu szansy zapoznania się przez mieszkańców z przedstawionymi przez obie strony dowodami . No cóż ktoś chyba jakieś dokumenty aplikacyjne w tym temacie powinien mieć ?
    A ocena i tak zależy od nastawienia i przekonań mieszkańców. Ja jak zwykle nie oceniam, tylko próbuje walczyć o obiektywizm, bo Ruda i tak jest już fatalnie oceniana w innych miastach.

• aloes69 22.04.13, 18:22
    Przy okazji chyba to ty Marianie deklarowałeś, że dzisiaj podasz liczbę zebranych głosów za referendum? Podaj choć orientacyjnie. Wasza strona na razie nie uległa zmianie. Pozdrawiam
  • amarian2 22.04.13, 18:57
    forum.gazeta.pl/forum/w,261,143919845,143958920,Re_Na_bilbordy_czas_najwyzszy_.html
    a co do słowo na słowo, chyba ten kto to przyznał, wie.
    Aloes tak na logikę, z jednej strony opisują tu spisek PO przeciw p. prezydent a z drugiej PO daje jej kasę???
    Wiem jedno, że za każdą złotówką z unii miasta biegają. Aby otrzymać środki, trzeba mieć naprawdę dobre projekty ale także duże poparcie formalne i nieformalne. Jeżeli p. prezydent nagle ogłosiła sukces 300 mln i „zapomniała” wspomnieć o innych ojcach to nie ma się czemu dziwić reakcji PO.
  • skalar2011 23.04.13, 22:51
    za to na spotkaniu z mieszkańcami w Rudzie musiała ulec mieszkańcom ul. sobieskiego i pewnie będzie nowa dotacja dla WR ponieważ
    Mieszkańcy Rudy poruszyli też sprawę braku informacji o mieście. Domagali się przy tym ułatwienia dostępu do „Wiadomości Rudzkich”, z których dotąd czerpali wiedzę o życiu miasta, miejskich inwestycjach i wydarzeniach kulturalnych.
    boroczki w tej Rudzie
  • volwer 24.04.13, 11:08
    skalar2011 napisał:

> boroczki w tej Rudzie

to nasza Ruda -jestesmy z Rudy.
    skalar czyś sie niedobrej wody opił???
  • skalar2011 24.04.13, 12:21
    volwer a słyszałaś kiedyś o dzielnicy Rudy Śląskiej -Rudzie i Nowym Bytomiu Chebziu itd
    co do wody nie piję- za droga kupuję sobie tanio zdrową mineralną z mikroelementami
  • 22burza 24.04.13, 15:00
    skalar myślał o Rudzie 1 od której to Miasto wzięłonazwe.Sobieskiego to ulica,którą pies zgubił na ogonie,wepchana między Rudę,Bytom(Bobrek) , a Biskupice
  • volwer 24.04.13, 18:22
    wszedzie mieszkaja obywatele i nalezy im sie szacunek=obojetnie czy ulica fajna czy tez zagubiona
  • 22burza 24.04.13, 20:34
    ja myślałam,że wszędzie mieszkają ludzie,nawet jeśli nie są obywatelami naszego kraju.Nikt,nikogo nie chce dyskryminować ze względu na adres,ale u ciebie tonowość,że za kimś się ujmujesz,bo zawsze jesteś nastawiona na krytyke
  • skalar2011 25.04.13, 09:50
    może to wiosna tak na volwer wpływa?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka