Dodaj do ulubionych

Referendum - czyżby kolejna "Aleksis" i "Aleksy"?

26.04.13, 15:53
Dla tych zapatrzonych w odwet na p. G. Dziedzic. Może was to zastanowi. Jeśli chcecie końca kopalń, to idźcie na referendum. Polecam lekturę strony 4 i 5.

www.wzz.org.pl/files/files/kz%20392.pdf
Edytor zaawansowany
  • hepik1 26.04.13, 16:33
    Mocne.
    Kapitał nie zna granic partyjnych a siec wzajemnych powiązań poraża.

A tak przy o kazji,ktos mądrzejszy mi wytłumaczy może jak to jest.
    Kania szef w GPW ,Domżalski do niedawna na szczeblu miejskim a za najdroższą wodę odpowiada Dziedzic?
  • amarian2 27.04.13, 15:44
    Pomroczność jasna jak pamiętam występuje chwilowo, u ciebie …Ty jako propagandysta Sierpnia??? Pośmiałem się.
    Artykuł w szmatławcu nic nowego nie napisał, kilka nazwisk , trochę pomówień, i masa wodolejstwa okraszonego sensacją. Gdyby się znalazł taki inny szmatławiec, wierz mi napisał bym lepszy materiał o powiązaniach w naszym mieście. Prezes spółki, władza, niektórzy radni, hepik1 i dodałbym kilka spółek np. Kompania i wiesz jaki byłby materiał???
    Ale chciałem ci odpowiedzieć na pytanie.
    Cena wody jest tak wysoka bo w niej jest ukryty dodatkowy bezprawny podatek. PWiK jest traktowane przez władze jak dojna krowa tylko, że za to płacą mieszkańcy … w cenie wody
  • mietlorz707 27.04.13, 16:09
    Cieszę się, że wróciłeś na forum.
    Być może znaczy to, że możesz podać ile zebraliście podpisów? ;-)
  • hepik1 27.04.13, 16:55
    Walka o każdy podpis trwa do ostatnich chwil!
    Jest szansa,że się uda ;)
  • mietlorz707 27.04.13, 17:31
    > Jest szansa,że się uda ;)

Znikoma niestety.
    Zdecydowanie większe szanse mamy na to, że wkrótce będziemy czytać artykuły o niepowodzeniu inicjatywy, opatrzone zdjęciem uśmiechniętej Pani Prezydent, i jej kilkoma ciepłymi słowami pod adresem referendystów. :)
  • hepik1 27.04.13, 17:45
    Niemożliwe,żeby się nie udało.Oprócz referendystów przecie każdy członek, z tych dużych i małych partii, się dwoi,troi i zbiera ;)
  • mietlorz707 27.04.13, 17:53
    Taa, zbiera...
    W zeszłym roku lista przyszła do mnie, w tym - ja musiałem do niej pójść.
  • hepik1 27.04.13, 18:02
    Ja chciałem dzisiaj podpisac na targowisku w Halembie ale sie bałem,że zostane zdemaskowany i skasowany.
    Zwłaszcza,że kogos wcześniej z Kłodnicy wyłowiono koło Aldika.To się wróciłem wiadomoscirudzkie.pl/aktualnosci/zobacz/1921
    ;)
  • erudka 26.04.13, 17:24
    Brakuje słów...
    Powinien to przeczytać każdy, komu przyszło na myśl, by poprzeć referendum.
  • w36 26.04.13, 21:40
    firlej12 napisała:

> Dla tych zapatrzonych w odwet na p. G. Dziedzic. Może was to zastanowi.

A co tu do zastanawiania? Przecież było to do przewidzenia, pamiętając poprzednie referendum kiedy związkowcy wzięli stronę Dziedzicowej.

> Jeśli chcecie końca kopalń, to idźcie na referendum.

Chcemy! Chcemy!
    I tego by rudzianie mogli wybierać karierę zawodową lepszą niż bycie górnikiem.

A przecież to żałosne szantażowanie miejscami pracy w kopalni nie ma większego sensu.
    Kopalnie pod terenami zurbanizowanymi to demolka, brud i wieczne straty dla miasta. Niszczenie samych siebie.
    I smutna przyszłość dla górników. Podobna losowi pracowników upadłych pegeerów.
    Szczególnie kiedy polskie porty morskie wyładowują tani węgiel, zamiast, jak przez lata ładować na statki. A na obrzeżach naszej aglomeracji wyrastają składy opałowe z tanim węglem z importu.

Jakiś czas temu w Hiszpanii były sławne strajki związkowców górniczych. Palenie opon, wrzaski, łańcuchy itp. standard.
    A poszło o to że hiszpański rząd obciął dotacje dla spółek górniczych i co tu najważniejsze przeznaczył te środki na alternatywne do górniczych, programy nauczania dla młodzieży, by ta młodzież nie była skazana na bycie górnikiem w przyszłości.
    Związkowcom się to nie spodobało, bo przecież najlepszym zawodem świata jest zawodowy związkowiec górniczy. A bez górników to bycie związkowcem jest jakieś dziwne.

Za to u nas Dziedzicowa poszła pod prąd trendom i rozsądkowi, i załatwiła świetlaną przyszłość naszym związkowcom. Za co jak widać z Twojego materiału, otrzymała dowody wdzięczności, wsparcie związkowych armat w batalii o swój kiwający stołek. Proste ale też obrzydliwe.
    Bo interesu miasta ani samych górników w działaniach Dziedzicowej i jej związkowych pomagierów, nie ma.
  • fast-kajfasz 27.04.13, 07:51
    ty nie pierdziel o związkowcach. Patrz o czym piszą. To powinno tych ludzi odsunąć na zawsze od polityki. Oni nie nadają się nawet do pasienia krów.
  • meg114 27.04.13, 09:17
    śmieszne te wasze "obawy". Kajfasz, zgodnie z twoją argumentacją: nie lepiej napisać, że zrobicie wszystko dla obrony stołków? Nawet nam wmówicie, że śląska Alexis została oskarżona i może stracona...? Ja wiem, że jak na razie została uniewinniona, więc jeżeli wasze rewelacje porównujecie do tych wydarzeń - sami podsuwacie ich komentarz.
    A ta lektura sama w innych tekstach sugeruje podstawowy problem górnictwa: zarządzanie! Ktoś się pasie (zarządy i związkowcy,, a w Rudzie Śl. - nasze aktualne władze), kosztem górników i nas- pokrzywdzonych z ich działalności. I co związkowcy w tej sprawie robią...? Odpowiedź jest oczywista: spychają problem opłacalności na nas- czyli na aprobatę wydobycia na zawał. Interesującym jest, że w wymienionych problemach nie wspominacie o szkodach i zagrożeniach N.Bytomia.
  • fast-kajfasz 27.04.13, 09:32
    W tym artykule pisze kto do stołków jest przywiązany. firlej12 trafił w dychę!!! Brawo. A co ze społeczeństwem Rudy Śląskiej? Czy podejście p. poseł PO, (poseł PIS nie lepszy, nawet nie słychać aby co kolwiek robili dla Ślaska) to podejście dla dobra Rudy Śląskiej. Niech poczytają górnicy. Dowiedzą się, że kolesie referendyści to ci, którzy chcą zrobić z nas drugi Wałbrzych. Fedrować będziemy na hałdzie. Ważne, że sami się obłowią. Wspomnę tylko, gdzie wylądował Zbyniek. W GPW u kolegi. Choćby nie wiem co robiła źle p. Dziedzic to i tak nie naszkodzi i nie naszkodziła tyle co kolesie. Wystarczy przeczytać raport o Kolejach Śląskich, TOR i powiązanie z GPW, i wszystko jasne. Zastanawiam się czy J.K. posiedzi na swym stołeczku do czerwca czy wyleci? A wydaje się ze wyleci na pewno. Tak widać z raportów i artykułów w prasie. Sekuła nie jest głupi. A mnie proszę z p. Dziedzic i jej opcją nie wiązać. Nie ten kierunek, ale tym bardziej na pewno nie ten z referendystami.
  • hepik1 27.04.13, 12:28
    Jeśli Dziedzicowa przez trzy lata rządów rozdała juz wszystkie ,albo prawie,stanowiska a teraz opuszczona przez wszystkich sojuszników ,nie ma komu rozdawać tej reszty,to to jet argument za pozostaniem na stanowisku a nie przeciw.
    Strach pomysleć co sie bedzie działo ,kiedy koalicja(której nie ma ;)) POPISRaŚDomżalski zacznie dzielić łupy po wygraniu referendum i przyszłych wyborów. ;)
  • fast-kajfasz 27.04.13, 12:34
    Czy coś dzisiaj chlałeś?
  • fast-kajfasz 27.04.13, 12:43
    Sorki, że w ten sposób, ale to Zbiniek dla przykładu dogadał się z J. K i tym samym zdradził ją w interesach. Czyli nie ona się pozbywa, tyko co nie którym (chyba, bo tego nie wiem, ale tak wynika z działań, np. przyjęcie Zbińka do GPW) w głowie tylko kasa i urzędy, a ten artykuł pokazuje, że to może być prawda skoro nikt temu nie zaprzecza.
  • hepik1 27.04.13, 10:12
    w36 napisał:
    (...)
    Oczywiscie ,że to czysta demagogia związkowa.
    Troche bezsenowna,bo żaden inny prezydent,czy byłby nim Kania,Tobiszowski,Domżalski czy Benigier(tak umownie lecąc po partiach) nie bedzie likwidował górnictwa w RŚl wydając zakaz eksploatacji pod miastem.
    Natomiast drugi aspekt tego artykułu,wzajemnych powiązań(niby też nic nowego)mimo wszystko poraża.
    Po jaki (...) kupowanie pociagów przez GPW? ;)
    Będą nimi wodę dowozić ? ;)
  • hepik1 27.04.13, 12:12
    Zreszta wyobraźmy sobie sytuację-Dziedzicowa zakazuje eksploatacji węgla pod RSl(o ile to leży w jej kompetencjach) w wyniku czego zamykamy wszystkie kopalnie działające na terenie miasta,prace traci kilka tysięcy ludzi bezpośrednio tam zatrudnionych a w efekcie kilkanascie(kooperanci,okoliczny handel ,uługi itp itd)
    Czyli robimy referendum w sprawie usmiercenia RŚl przez Dziedzicową?
    Sens jest,referendum byłoby wygrane na 100 % ;)
  • fast-kajfasz 27.04.13, 12:30
    Problem w tym, że ty tylko przypuszczasz. A tam są podane konkretne działania i to p. poseł i pana J. K. A i p. posła z PIS, a to dobrze nie wróży Rudzie Ślaskiej, choćby w kontekście doniesień o kolejach.
  • meg114 27.04.13, 20:00
    Wykazujecie się albo niewiedzą na temat górnictwa, albo chcecie tak je pokazać. Raczej pierwsze, bo tak samo widzi to nasza władza, a ty Kajfuś możesz zapewniać, że nie masz z nią nic wspólnego. A w rzeczywistości zgoda na rabunkowe wydobycie to a byt górnictwa to duże uproszczenie. Między zgodą a niezgodą są jeszcze wymagania i pytam, dlaczego wy tego nie wiecie? Dla mnie odpowiedź jest prosta: bo oczekujecie wsparcia w ZZ i w kopalniach, więc już swoje osiągnęliście a inni prezydenci i burmistrzowie walczą o mieszkańców i ich domy i wcale nie likwiduj\a w ten sposób górnictwa. Tę różnicę doskonale wyraża ta strona:
    www.nettg.pl/news/105640/ruda-slaska-zespol-ocenil-eksploatacje-gornicza
    www.nettg.pl/news/105376/mikolow-zespol-ocenil-eksploatacje-gornicza
    www.nettg.pl/news/109644/gornictwo-zespoly-porozumiewawcze-w-knurowie-i-bieruniu
    jak widać tylko nasza prezydent, nawet nieproszona, wyraża zachwyt "ze współpracy" (ciekawe co ma na uwadze przy tym, bo to raczej kopalnia powinna jej dziękować, nie?), a w innych miastach władze stawiają wymagania kopalniom, podchodzą do sprawy rzeczowo. Nasza władza wręcz nie widzi żadnych spraw, które należy wskazać w takich spotkaniach. te tekściki doskonale wykazują nieszczęście rudzian... Mamy pecha. Żadnych priorytetów, żadnej podsypki - nawet pod zabytkowymi kamienicami, pełen zachwyt! I to dla mnie jest dopiero przyczyna moich marzeń o likwidacji górnictwa, bo w tych miastach, gdzie mieszkańców się chroni, nie ma tyle szkód i nie ma agresji do górnictwa. Więc kajfusiu, Hepiku i inni - to wy sprzyjacie likwidacji górnictwa. Ale ja wam nie będę pieprzyć, że nawet jeżeli do tego doprowadzicie, to będzie tak strasznie źle, Bo można i tak:
    www.nettg.pl/news/108965/zory-dyrektor-apeluje-do-mieszkancow-odpowiada-prezydent
    To się nazywa prawdziwa, zatroskana o mieszkańca władza, a nie interesiki władzy typu - ja wam dam zgodę na każde wydobycie, a wy mi obsmarujecie w związkowych szmatławcach opozycję. Proste, nie?
  • jankolodziej 27.04.13, 20:35
    Związkowy bełkot i tyle. Powszechnie wiadomo, że Związki Zawodowe w obecnej postaci są największym źródłem nieprawidłowości w gospodarce. To przez ZZ ledwie przędą choćby PKP, o innych gałęziach nie trzeba wspominać. Powinny być niezależne od pracodawców, utrzymywać się wyłącznie ze składek członków, czyli na te składki swoim działaniem zarabiać. Jak w USA np. przejąć działalność pośrednictwa pracy. A w naszym górnictwie to już totalny odlot. "Działacze" zakładają firmy, i świadczą usługi dla kopalń. Katastrofa w Halembie też ma zdaje się taką proweniencję. Oczywiście taki działacz gardłuje w sprawie form zatrudnienia, wynagrodzenia, różnych pakietów itp., ale kiedy już założy firmę np. od sprzątania terenu kopalni - zatrudnia niemal wyłącznie na umowy śmieciowe.
    Górnictwo w Rudzie Śląskiej jest jak święta krowa. To kopalnie w sposób jawny i niczym nie skrępowany łamią obowiązujące prawo, dopuszczając do wywożenia z ich terenu ton brudu na całe miasto. Koszty ponosimy my. To górnicy parkują samochody przy kopalni w Bielszowicach, nie zważając na znak zakazu - i uchodzi im to płazem. Co do wydobycia - można poczytać:
    www.ekologiairynek.pl/prze/236-rosna-ekologiczne-i-spoleczne-koszty-wydobycia-wegla

--
    www.jankolodziej.neostrada.pl
  • enter32 27.04.13, 22:13
    meg114, co Ty porównujesz?? W Żorach jedna kopalnia i to 20 lat temu. Zamknąć jedną kopalnię w Żorach a wszystkie w Rudzie - to chyba zupełnie inna skala bezrobocia.
  • meg114 27.04.13, 23:20
    Enter, przepraszam, za długa wypowiedź i już się gubisz. Tłumaczyć? Proszę:
    porównać miałaś relację ze spotkań w sprawie wydobycia w Mikołowie i w Rudzie śl. Widzisz różnicę w relacjach? Jakiego rodzaju. W tekście ci już podsunęłam, że w tym miejscu gdzie burmistrz mówi o warunkach i trudnościach, pani GD chwali za współpracę. Czy teraz jasne?
    po drugie gdzie w wypowiedzi sugeruję zamknięcie wszystkich kopalń, albo jednej?
    Tłumaczę ci, że to pani Dziedzic spowoduje ich zamknięcie, bo działają ze szkodą dla mieszkańców. Czytaj jeszcze raz, może pojmiesz.
    a Żory miały ci wskazać inną perspektywę i inną koncepcję zarządzania. Gdyby na miejscu prez. Żor była nasza prezydent, pewnie by padła na kolana przed dyrektorem i dziękowała za tę propozycję. Bo sama nie ma żadnej koncepcji rozwoju miasta i rynku pracy. Zero pojęcia o tej sferze.
  • enter32 27.04.13, 23:31
    Meg, a ty jasnowidz jakiś jesteś, czy co?
    Skąd wiesz, kto co miał na myśli i jakie ma plany i koncepcje??
    Więcej w Twoich wywodach domysłów niz faktów...
  • fast-kajfasz 27.04.13, 22:48
    A może coś powiesz o tych doniesieniach w artykule o p. J.K.? Wynika z niego, że J.K. to nie taki wspaniały przywódca tylko wręcz coś innego.
  • volwer 28.04.13, 04:35
    To, ze na referendum chcą zbić kapitał i zrobić interes określone grupy i ludzie to wiadomo i nie ma o co bić piany. To ze nie wszyscy z opcji referendalnej muszą sie podobać ( np taki Zbynio) to tez całkiem jasne. To ze prawie każdej z osób związanej z referendum można przywłaszczenie łatkę to tez jasne.( bo to ludzie od dawna w samorządzie i polityce - gdzie obowiązuje inna moralność)
    To oczywiście nie oznacza ,ze obecna Prezydentowa jest cacy a jej działalność jest ok.
    Dla dobra miasta trzeba ja oczywiście odwołać.
    Pierwsze referendum było robione przez pasjonatów i społeczników- ( grube ryby naszej lokalnej i ponad lokalnej polityki tylko sie przyglądaly i kalkulowaly co sie bardziej opłaca) I DLATEGO REFERENDUM NIE WYSZŁO .
    Teraz referendum ma juz poparcie tuzow naszej polityki lokalnej,ma większe szanse - bo to zawodowcy. Oby udało sie.
    Tylko potem podział łupów odbędzie sie jak zawsze( np Zbynio awansuje wyżej i na jeszcze lepiej płatna posadkę )
    Taka jest rzeczywistość- a my to i tak utrzymujemy ,płacąc podatki.
    Jednak robienie kroplowek i zastrzyków nie ma tylu politycznych podtekstów- dlatego jest tez znacznie gorzej płatne.
  • fast-kajfasz 28.04.13, 10:56
    Ładni mi pasjonaci, za nasze pieniądze. A p. prezydent nie musi się podobać wszystkim, mi też się nie podobają pewne jej działania. Szkoda tylko, że dajecie prawo do rządzenia swoim przez całą kadencję, a tu kopiecie dołki i twierdzicie, że wam wolno łamać demokratyczny wybór. A przyjrzycie się swoim jak wyglądają. Ten artykuł coś mówi o uczciwości. Ludzie p. prezydent nie mają takich problemów. Mów co chcesz.
  • skalar2011 28.04.13, 12:03
    kajfus jo cie prosza
    Ludzie p. prezydent nie mają takich problemów.
    kere ludzie?
    te co ich powsadzała na stołki łącznie ze swoim synciem?
    te co klaskają bo nic więcej nic więcej nie potrafią?
    te co siedzą w związkach i żerują na prostych pracownikach?
    te ludzie?
  • uciazliwy1 28.04.13, 13:21
    Problemy mają wszyscy ludzie na stołkach, a głównym problemem to jest ten jak się utrzymać lub iść wyżej.
    Widać to było na ostatniej sesji RM - obrzydliwość
  • fast-kajfasz 28.04.13, 17:56
    Nasłuchałeś się o brzydkich związkowcach, a nie chcesz słuchać o korupcji, przestępstwach, złodziejstwie, poniżaniu ludzi przez pracodawców, okradaniu ich....... Gdyby nie związkowcy to chodzili byśmy z kulami u nóg. Tak, tak, przez takich polityków.
  • 22burza 28.04.13, 18:12
    kajfasz powiedz mi czemu ci związkowcy nie działają społecznie,tylko biorą kasę większą niż górnik za ciężką pracę na dole i trzymają się tych stołków jak pijawki skóry.Co zrobili dla zwykłego pracownika ?kiedyś jeszcze organizowali kolonie,obozy,wycieczki dla całych rodzin,dziś tylko drą gęby na różnych manifestacjach,obrzucają się wyzwiskami,a w miejsce wycieczek wyjazdy do Warszawy na manifestacje,a dokładniej tylko po to by Warszawiakom zakłócać spokój.Jaka z tego korzyść ?
  • fast-kajfasz 28.04.13, 18:32
    Bo są ludźmi, jedzą i piją, mają dzieci, są zastraszani przez pracodawców, pracodawcy im specjalnie zawyżają pensję, bo oni im płacą aby ich zdyskredytować u takich jak ty. Ale to chyba za trudne dla części, skoro byle polityczna namieszał im w głowie. A po co? Bo sam chce zedrzeć z robotnika i nie tylko skórę do żywego.
  • fast-kajfasz 28.04.13, 18:37
    I jeszcze jedno. Ni fandzol o związkowcach. Zacznij o tym co piszą w tym artykule, bo mi się na głowie włos zjeżył, jak to czytałem. Kogo my mamy w Rudzie Śląskiej za polityków. Brawo dla firlej12 za ten artykuł. Może się otworzą ludziom oczy, dowiedzą się z kim tańczymy. Szczególnie posłowie, nasi przywódcy z PO, PIS, RAŚ. Bo mi to przypomina najgorsze czasy komuny. Baa, żeby tylko!?
  • jankolodziej 28.04.13, 19:41
    "Może się otworzą ludziom oczy"
    katowice.gazeta.pl/katowice/1,35063,12265967,Jak_holding_za_publiczne_pieniadze_holubil_zwiazkowcow.html
    --
  • 22burza 28.04.13, 20:25
    mnie się w głowie zakręciło od tych kwit jakie holding przeznacza na płace związkowców,tak się dzwiga średnia płacę w górnictwie.Kajfasz bardzo,bardzo jest potrzebna ta rzesza darmozjadów w związkach zawodowych,a może ty jesteś jednym z nich,dlatego jesteś taki oburzony ?
  • enter32 28.04.13, 20:35
    Chcesz pogadać o związkach - załóż nowy wątek:) Chyba, że chcesz rozmydlić tę aferę, w której główna rolę grają nasi propagatorzy referendum.
    Meg - naprawdę chcesz żyć wśród takich ludzi??? Nie mnie odpowiedz, tylko sama sobie.
  • fast-kajfasz 28.04.13, 21:28
    O to im chodzi. Prawda zaczyna kłuć w oczy.
  • meg114 29.04.13, 08:53
    "Nie mnie odpowiedz, tylko sama sobie" - dobrze mamo... a tak poważnie: Enter, a cóż to za techniki?! Myślisz, że tak łatwo wam idzie manipulacja ludźmi, jak to w UM wygląda...? Nawet jeżeli tak się zachowują, marzą tylko o powodzeniu referendum. W odpowiedzi powinnam ci tylko poradzić: nie odpowiadaj mnie, tylko sobie - czy te pieniądze, które dostajesz, usprawiedliwiają to wszystko co się dzieje?
    A wracając do tematu - nie odpowiedziałaś mi na pytania:
    - jak się ma "afera śląskiej Alexis" do naszych "aferzystów"? Naprawdę tak samo? Więc są niewinni. Co ty na to?
    - Na ile stawianie warunków ochrony mieszkańców jest wolą likwidacji kopalń?
    - Nie odpowiedziałaś też, czy zauważyłaś tę różnicę w podejściu do ruchu kopalń w Rudzie Śl i w Mikołowie. Może wrócisz do tych linków i mi odpowiesz?
    PS.
    A skoro tak przestrzegasz czystości wątków, może stosuj się do tej zasady? W końcu wątek nie jest chyba poświęcony temu, wśród jakich ludzi ja chcę żyć? Ale odpowiem Ci: na pewno nie wśród takich, którzy nie mają oporów w zdeptaniu każdego, kto ma inne zdanie albo jest niewygodny. Niestety, ja nie muszę szukać afer poza granicami miasta - widzę je tu. Nie chcę żyć wśród ludzi, którzy zatrudniają rodzinę i kolesi i bez żenady wypłacają sobie grubą kasę, , podczas gdy jest tylu ludzi przerażonych jutrem. Mogę tak dalej, chcesz? Sama mnie zachęciłaś do refleksji...
  • skalar2011 29.04.13, 10:54
    tak trzymać meg, będą tu mącić żeby odwrócić naszą uwagę od istotnych spraw dla naszego miasta, będą mącić by przykryć swoje błędy i wypaczenia
    a my róbmy swoje
  • hepik1 29.04.13, 11:19
    skalar2011 napisał:
    > a my róbmy swoje

Rozumiem,że ruszasz po podpisy na pochód 1 majowy.
    Bo wszytko wskazuje,że na razie odrobinę brakuje ;)
  • mietlorz707 29.04.13, 17:43
    > Bo wszytko wskazuje,że na razie odrobinę brakuje ;)

Cisza ze strony Mariana sugeruje, że ździebko więcej niż odrobinę. ;)
    Ale chyba pracują ostro, bo waple dawno nie pisał o biurku i dzieciach.
  • hepik1 29.04.13, 18:06
    Marian ostatnio pisał,że zagląda tu z obrzydzeniem.
    A termin kiedy upływa?
    Drugiego?
  • mietlorz707 29.04.13, 18:33
    > Marian ostatnio pisał,że zagląda tu z obrzydzeniem.

Trudno mu się dziwić, tu jest teletubiś. ;)

> A termin kiedy upływa?
    > Drugiego?

Piątego, o ile się nie mylę. Teoretycznie byłaby więc szansa na jakieś raśpopisowsko-parafialne festyny pierwszo- i trzeciomajowe, ale na nic takiego się nie zanosi.
  • hepik1 29.04.13, 19:32

Listy z podpisami muszą zostać złożone u Komisarza Wyborczego do 2 maja. Muszą zawierać minimum 11,5 tysiąca podpisów.

Read more: rudaslaska.com.pl/i,ile-podpisow-zebrali-do-tej-pory-referendysci,200274,926747.html#ixzz2RsHYikvF

Niby 60 dni ale mamy święto,sobote i niedzielę...może amarian z obrzydzeniem zajrzy ,to bedzie wiedza ze źródeł ;)
  • hepik1 29.04.13, 19:38
    Jeśli faktycznie braknie trochę ,to błąd strategiczny z tym zawiadomieniem do komisarza.Dzień później i mieliby czas do poniedziałku.
  • 22burza 29.04.13, 20:05
    termin oddania list to 06 maj 2013 a nie 02.05 w czasie w którym prawie wszyscy mają wolne,komisarz pewnie też
  • hepik1 29.04.13, 21:08
    Aha.Czyli Szabatowski cygani z tym drugim maja?
    rudaslaska.com.pl/i,ile-podpisow-zebrali-do-tej-pory-referendysci,200274,926747.html#ixzz2RsHYikvF
  • hepik1 29.04.13, 21:22
    > termin oddania list to 06 maj 2013 a nie 02.05 w czasie w którym prawie wszyscy
    > mają wolne,komisarz pewnie też

Pewnie tak.Pojechali na długi weekend.
    Miejmy nadzieje ,że nie sa w jakiej zmowie antyreferendalnej z Dziedzicową ;)
    Musi jakis znawca ustawy sie wypowiedzieć czy liczy sie 60 dni od 6 marca uwzgledniając dni wolne czy nie.
  • hepik1 29.04.13, 21:29
    Dla świętego spokoju jeśli już odpowiednia ilość głosów została zebranych, to warto jutro je złożyć u komisarza.
    Tam musi robic przynajmniej jego sekretarka ;)
  • mietlorz707 29.04.13, 21:58
    Liczy się 60 dni kalendarzowych, a że termin wypada w niedzielę, mogą złożyć papiery w poniedziałek.
    No chyba, że nie mają po co składać... ;)
  • hepik1 29.04.13, 22:05
    Czyli jednak Szabatowski dupa?
  • volwer 29.04.13, 23:16
    maąa tam przeciez prawnika W.CH. - to powinien wiedziec jak sie liczy terminy.
    w szpitalu w kadrach mowia,ze ten super spec przegrał szpitalowi jakies sprawy w sadzie o duze odszkodowanie i go wywalili z obslugi szpitala,no to poszedł do referendystów razem ze zbyniem .
    czy naprawde takie zbynki i wieski musza nam robic to referendum - uczciwi ludzie zbieraja podpisy a taki miglanc nawet nie potrafi porzadnie okreslic terminu złozenia kwitów do Komisarza.zgroza.Potem taki miglanc dostanie prawna obsługe urzedu miasta iuczestnictwo w kilku radach nadzorczych miejskich spolek.
    to ma byc sprawiedliwe?
  • 22burza 30.04.13, 08:36
    volwer,zmień temat,bo te twoje Wieśki,Zbynia są już nudne i nic nowego nie wnoszą do sprawy,oni mają się dobrze,a ty przez kompleks na ich punkcie powoli staniesz się "zmirzłą pielęgniarą",pozostań lepiej zawsze uśmiechnięta i życzliwa,a zobaczysz,że po latach będą cię poznawali,kłaniali ci się i mówili "Pani to zawsze ma humor",jest to naprawdę milsze niż gdyby mieli szeptem mówić na twój temat.
  • volwer 30.04.13, 19:11
    zbynio zyskuje jak widac nowych zwolenników.
    to oczywiscie wywołuje uśmiech ..niedowierzania,
  • 22burza 30.04.13, 19:57
    volwer mylisz pojęcia,albo nie zdajesz sobie sprawy z tego,ze stajesz się męcząca,powtarzając ciągle w kółko :Zbynio,Wiesiek,szpital,Podludek,śmierdzący papierochami Smiechowicz.Powtórzyłaś to już tyle razy,że nie sposób tego nie zapamiętać.Ja znam powiedzenie "repetitto est mater studiorum",ale nawet tabliczkę mnożenia powtarzasz tylko do pewnego momentu.Czy Zbyniowi przybywa zwolenników czy ubywa jest mi obojętne,ja z nim nie mam zamiaru na polu politycznym konkurować.
  • fast-kajfasz 29.04.13, 17:33
    No właśnie. Pogadajmy o o tym artykule, który wiele o tym mówi. Mi się włos na głowie zjeżył i jeszcze ciarki czuję, gdy to czytam. Jeśli tacy ludzie mają robić referendum, to jakieś nieporozumienie. Widać od razu, że im pali się pod tyłkami i chcą tylko rudzkim budżetem miejskim poratować swoje konta. Wcale nie chodzi im o p. prezydent.
  • fast-kajfasz 28.04.13, 21:27
    Ha ha ha no właśnie, Katowicki Holding. Czy sami to sobie dali?
  • skalar2011 01.05.13, 08:47
    kajfus o jaki budżet ci chodzi o twój? boisz sie że cie usuną od koryta?
  • fast-kajfasz 01.05.13, 08:54
    Nie skalarku, chodzi mi o twój. Za dużo to i świni nie zdrowo. Typowe obawy o zdrowie.
  • 22burza 01.05.13, 10:02
    za dużo dla świni to niezdrowo dla człowieka,bo świnia robi się tłusta,a konsumentowi dzwiga się cholesterol,dobrze na tym wychodzą lekarze,bo nie grozi im bezrobocie,a farmaceuci za nasze pieniądze będą mieć złote klamki w aptekach.
  • skalar2011 01.05.13, 10:46
    kajfus za dużo to i świnia nie zeżre,a w tym mieście zabrakło by nawet świń co by te pomyje stworzone przez władzunię zeżarły
  • fast-kajfasz 01.05.13, 11:48
    Malkontent zawsze widzi pomyje i brud, choćby wszędzie biel śnieżna była.
  • 22burza 01.05.13, 12:45
    kajfasz,gdzie ty w tym Mieście widzisz śnieżną biel,toż tu od zimy nie sprzątano,władza już o niczym innym nie myśli,tylko o tym jak zatrzymać ten stołek.Mieszkańcy już będą tacy wspaniałomyślni,że jej go dadzą na pamiątkę,ale przed referendum (jak nie szło przed 1-ym Majem),należałoby posprzątać,dobra gospodyni wychodząc z domu pozostawia w nim porządek.
  • fifik_rsl 01.05.13, 15:15
    Od pewnego czasu nie wypowiadałem się w kwestii ewentualnego referendum. Czytałem sobie wymiany zdań między dwoma obozami i doszedłem do wniosku że poziom obłudy tutaj osiągnął chmur.

Wzajemne zarzuty powoli stają się komiczne:
    Meg114
    "Nie chcę żyć wśród ludzi, którzy zatrudniają rodzinę i kolesi i bez żenady wypłacają sobie grubą kasę, , podczas gdy jest tylu ludzi przerażonych jutrem."

Super a nie przeszkadza Ci Szanowna Meg, że głównymi rozgrywającymi tego referendum są (oprócz Stani) Kania z Domżalskim? Przecież niecały miesiąc temu dokładnie ci dwaj panowie zrobili to, co biorąc pod uwagę twój tok myślenia, powinno ich dyskwalifikować jako ludzi wśród których chcesz żyć? W perfidny i chamski sposób Kania dopuścił do tego małego Korytka jakim jest GPW Domżalskiego?
    Jak myślisz co by zrobili gdyby dopchali się do Koryta zwanego miejska Kasa??
    To jest właśnie podwójna morlaność!

22burza
    "władza już o niczym innym nie myśli, tylko o tym jak zatrzymać ten stołek"

A o czym myśli duet Domżalski-Kania- Stania?? O niczym innym jak odzyskać utracone stołki. Zrobią wszystko, nawet po raz drugi posuną się do nadzwyczajnego elementu demokracji jakim jest refeferendum. Zrobią wszystko aby osiągnąć swój cel, pozatrudniają się wzajemnie pościągają nawet armię zaciężną z Wa-wy, obsamarują wszystkich i wszystko i to jest ok.
    Natomiast jeśli druga strona zrobi podobnie, obsmaruje ich w jakimś związkowym pisemku to wielki lament.

Reasumując: Taka jest polityka, jedni zrobią wszystko by władzę utrzymać, a drudzy by ją zdobyć. Minimum obiektywizmu powinno powodować, że albo akceptujemy ten stan rzeczy, albo nie, a taka podwójna moralność działa jedynie na Waszą niekorzyść, bo nie można komuś zazucać polityki "prorodzinnej i prokolesiowskiej", a jak dwóch największych graczy po stronie referendalnej rozdaje między sobą stołki w GPW to twierdzić "że podają sobie pomocną dłoń"
    Ludzie tej obłudy nie "łykną".

• fifik_rsl 01.05.13, 15:18
    w Pierwszym zdaniu odpowiedzi do 22burza powinno być tercet zamiast duet. To tak by zahamować zapędy czepialskich.
  • jankolodziej 01.05.13, 15:32
    "morlaność! "
    --
  • fifik_rsl 01.05.13, 15:37
    Po Panu akurat spodziewałem się czegoś bardziej merytorycznego niż wytknięcie literówki.
  • 22burza 01.05.13, 16:18
    Stania-Kania-Domżalki to już nie duet tylko trio.Kto każe ci na nich głosować ?,ty już nie dość,że sobie wyprałeś mózg,to jeszcze próbujesz co mniej zorientowanym go wyprać.Ty tak bez kolesiostwa dostałeś się do Caritasu ? Ciekawie tylko czemu nie w Rudzie.Fifik zdecyduj się co chcesz ludziom przekazać,bo na razie to bełkot,którego ty sam nie rozumiesz.
  • fifik_rsl 01.05.13, 18:12
    22burza napisała:
    "Stania-Kania-Domżalki to już nie duet tylko trio.Kto każe ci na nich głosować ?"

To że to nie duet, sprostowałem od razu w poście poniżej. Mogłaś doczytać. Głosować na nich nikt mi nie każe, ale nie jestem kretynem i wiem że nikt spoza tej 3 i obecnej Prezydent nie ma szans na zwycięstwo w wyborach.

22burza napisała:
    "ty już nie dość,że sobie wyprałeś mózg,to jeszcze próbujesz co mniej zorientowanym go wyprać."

Tu bym dyskutował nad tym kto ma wyprany mózg. Ja tylko wskazałem na przykładach jaka obłuda panuje, że jedni komuś zarzucają kolesiostwo wpuszczanie swoich, a sami to robią aby potem takie burze czy skalary twierdziły że to "pomocna dłoń". Ludzie niech sami wyciągną wnioski.

22burza napisała:
    "Ty tak bez kolesiostwa dostałeś się do Caritasu ?"

Tak, bez kolesiostwa dostałem się do pracy, czy to etatowej czy to sędziowania. Pryszedłem z ulicy złożyłem cv i mnie przyjęli, a potem w wyniku reorganizacji przenieśli do innej placówki.
    W kwestii sędziowania, zrobiłem kurs, zdałem wszystkie wymagane testy z wiedzy o przepisach, sprawnościowe i zostałem sędzią koszykówki.
    Jeśli twierdzisz i sugerujesz że było inaczej, proszę o podanie danych osobowych będziesz miała możliwość wykazać swoją rację, popartą dowodami rzecz jasna, przed sądem.

22burza napisała:
    "Fifik zdecyduj się co chcesz ludziom przekazać,bo na razie to bełkot,którego ty sam nie rozumiesz. "

Problem dla grupy referendalnej jest w tym że moj wpis bełkotem nie jest. Gdyby tak było, osoby znacznie mądrzejsze od Ciebie i Skalara z grupy referendalnej pojechały by mnie jak tego gościa co wydedukował warszawskie sterowanie referendum.
    Referendyści mają ogromny problem gdyż grupa szeregowych, zwykłych mieszkańców tego miasta, wierząc w słuszaność swojej ideii, zbiera podpisy w pocie czoła, stara się w imie wyznawanych poglądów zmienić coś w tym mieście. ( W tym wypadku władze) Natomiast Ci co potencjalnie na tym później skorzystają, te trio o którym mowa, między siebie w perfidny sposób rozdaje stołki w GPW.

W efekcie wychodzi jedna wielka obłuda. Bo Ci najwyżsi nic dla tego referendum nie zrobili, to jeszcze swoimi decyzjami je położą na łopaki.
    Szkoda tych tych na dole, co się angażowali i robili to z przekonania o słuszności, a nie dla stołków.
    Zdaję sobie sprawę, że Ty 22burza możesz tego nie rozumieć.
    pozdrawiam

• meg114 01.05.13, 19:22
    Fifik, kolejny raz trzeba prostować: referendum nie ma na celu powierzenie komuś władzy. Wiem, że ewentualnie potem rozegra się twarda walka, ale jest szansa, że po odwołaniu władzy, nawet ci, o których piszesz, zaczną się odrobinę liczyć z oczekiwaniami rudzian. Przy obecnej władzy takiej szansy nie widzę wcale. Nie muszę cię przekonywać, że scenariusze wyborcze mogą zaskoczyć - sam to powinieneś wiedzieć. A co do obłudy - tamci zostali za nią ukarani, czy się odegrają - nie wiem. A obecna prezydent deklarowała poszanowanie prawa, pracowników, mieszkańców. A co masz? Patrz wypowiedzi choćby i w tym wątku. Nawet jeżeli wskazujesz na obłudę ZD- on został ukarany, a osoba, która mu podarowała posadę prezesa ( i nie tylko jemu: patrz ZAZ, MOPS, itp.)
  • jankolodziej 01.05.13, 19:39
    Wypowiedzi fifika mają swoje uzasadnienie. Niby sili się na obiektywizm, ale atakuje wyłącznie przeciwników obecnej władzy. Teraz straszy dzieci Mikołajem bo dobrze wie, że w przypadku wyborów "poreferendalnych" p.Dziedzic nie będzie miała żadnych szans na reelekcję. Obłudą jest to, że w poprzednim referendum nawoływała do pozostania w domu, a teraz naciska na związkowców by nie zbierali podpisów, grając "Caritasem" podobnie szuka wsparcia wśród proboszczów.
    --
  • fifik_rsl 01.05.13, 21:27
    Czytając co niektóre wypowiedzi rzuciła mi się obłuda i pokazałem na czym ona polega na konkretnych przykładach. Najbardziej dobitny był ten z obstawianiem stanowisk.
    Temu nie zaprzeczycie. Nikogo nie straszę, pokazuję tylko pewne mechanizmy jak funkcjonują.

O co chodzi z tym Caritasem to nie mam pojecia.
  • mietlorz707 01.05.13, 21:45
    Fifiku, rozważ taką hipotetyczną sytuację:
    Powiedzmy że jest ktoś, kto nawoływał publicznie do nasłania kiboli na legalnie działającego przedsiębiorcę.
    Osoba ta nie potrafi lub nie chce odpowiedzieć na proste pytanie: czy podpisy pod petycją w sprawie nazwy ronda były zbierane zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych?
    Ten "ktoś" straszy sądem forumowiczkę.

Teraz napisz, kim ten "ktoś" jest.
    Obłudnikiem?
  • fifik_rsl 01.05.13, 23:22
    I jeszcze jedno, złamalem sobie daną obietnicę iz nie będę Tobie odpowiadał, ale czepiasz się jak wrzód na tyłku mojej osoby, więc nie dajesz wyboru.

Co do kiboli, twoja interpretacja mocno wyjęta z calego kontekstu o walce o swoje. Oczywiście samo odwołanie do kiboli nie było wlaściwe, ale Ty uprosciłeś sobie bo tak wygodnie.

Wzór petycji przygotował nam prawnik i zapewnił nas że taka jej forma jest właściwa i zgodna z prawem. Masz prawo jej zaskarżenia jeśli uważasz że zbieraliśmy podpisy na niezgodnym z prawem wzorem petycji.

Jesli ktoś będzie pomawiał moją osobę o rzeczy nieprawdziwe, a nie jest w sprawie tego udowodnić, to to jest oszczerstwo, a ja bedę bronić swojego dobrego imienia.
  • mietlorz707 02.05.13, 00:22
    Krótko i rzeczowo odnośnie każdego akapitu:
    - urzekła mnie twoja historia
    - treść twojej niegdysiejszej wypowiedzi na temat kiboli, niezależnie od tego czy była wyjęta z kontekstu, czy nie, była jednoznaczna
    - zmieńcie prawnika
    - cieszę się, że jeśli ktoś nawypisuje tu o tobie rzeczy nieprawdziwych, a jednak będzie w stanie je udowodnić, to nie będziesz go Mikołajem straszyć. ;)
  • fifik_rsl 02.05.13, 00:33
    Jeśli ktoś będzie tutaj wypisywał oszszczerstwa pod moim adresem, to będzie miał okazję powtórzyć je przed Sądem.

Skoro tak urzeka Cie moja historia, to może się do mnie nie przypierdzielaj.
  • fifik_rsl 01.05.13, 21:56
    Meg poprzednia ekipa zostala ukarana podczas ostatnich wyborów. Ukarana słusznie. Obecnie przeraża mnie ich zawziętość by spowrotem wrócić do władzy.
    Piszesz że ukarano Domzalskiego, jak go ukarano że stracił jedną posadę i za chwile kolejny Koleś dał mu inne stanowisko. To twoim zdaniem jest kara? Brak wcześniejszego rozdania będzie karą mn dla Kani i Domżalskiego.

Dlatego moim zdaniem kara powinna przede wszystkim dotknąć tych co robia wszystko dla zdobycia ponownie stołków.
    Natomiast czas rozliczeń dla obecnie rządzących będzie za rok z małym hakiem.
  • fifik_rsl 01.05.13, 21:54
    Meg poprzednia ekipa zostala ukarana podczas ostatnich wyborów. Ukarana słusznie. Obecnie przeraża mnie ich zawziętość by spowrotem wrócić do władzy.
    Piszesz że ukarano Domzalskiego, jak go ukarano że stracił jedną posadę i za chwile kolejny Koleś dał mu inne stanowisko. To twoim zdaniem jest kara? Brak wcześniejszego rozdania będzie karą mn dla Kani i Domżalskiego.

Dlatego moim zdaniem kara powinna przede wszystkim dotknąć tych co robia wszystko dla zdobycia ponownie stołków.
    Natomiast czas rozliczeń dla obecnie rządzacych będzie za rok z małym hakiem.
  • mrnatohk 01.05.13, 22:04
    A nie wydaje Ci się że kara powinna przede wszystkim dotknąć tych co szkodzą miastu i jego mieszkańcom???
    Nie karaj mieszkańców Rudy Ślaskiej diabelsko złą władzą jeszcze przez półtorej roku tylko dlatego nie podoba Ci się Kania i Domżalski...
  • fifik_rsl 01.05.13, 23:05
    Tu się różnimy bo ja uważam że zdecydowanie gorsze dla tego miasta byłyby rządy duetu Kania Domżalski niż Grażyny Dziedzic.
    Jaka jest obecna Prezydent wiem i pomimo w wielu kwestiach się z nią nie zgadzam i wielokrotnie miałem do niej żal o konkretne decyzje, to szkodnikiem nr 1 w mojej opini jest Domżalski. Kanię szanowałem i powiem więcej wiązałem z nim duże nadzieje, ale po akcji z 20 bańkami za żadne skarby nie chciałbym by pośrednio moimi pieniędzmi zarządzał.
    Po zatrudnieniu Zbyszka stracił resztę szacunku, a głosowanie w sprawie mnie tylko utwierdziło że to partyjny karierowicz.
  • fifik_rsl 01.05.13, 23:11
    W ostatnim zdaniu mi zjadło dwa wyrazy: Powinno brzmieć

Po zatrudnieniu Zbyszka stracił w moich oczach resztę szacunku, a głosowanie w sprawie ronda mnie tylko utwierdziło że to partyjny karierowicz.
  • mrnatohk 01.05.13, 23:14
    Iiiiiiiiiiii to mnie zdziwiłeś, bo zaczyna mi to pachnąć jakąś prywatną wojenką w której Nasze miasto nie jest ważne...

Chciałem zauważyć że Twój Szkodnik nr 1 nie jest u steru władzy...
    Dla mnie Szkodnikiem nr 1 jest p.Dziedzic, bo ona rządzi Rudą Śląska jak swoim "udzielnym królestwem"...

Ps. Naprawdę Twoim zdaniem nie ma innej alternatywy niż ta "4"???
  • fifik_rsl 02.05.13, 00:47
    W mojej ocenie Pan Domżalski może zrobić więcej szkody temu miastu niż były i obecny prezydent razem wzięci.

Mój szkodnik nr 1 jak to fajnie określiłeś zrobi wszystko by wrócić na miejsce które w jego mniemaniu mu się należy jak psu buda. Po trupach bedzie też dążył do swojego celu. Pierwszy epizod już mieliśmy ok miesiąc temu.
    Dlatego też mój rozsądek mi podpowiada że jako obywatel tego miasta mam obowiązek zrobić wszystko by nie dopuścić go ponownie do koryta.

Pytasz o alternatywę dla "wielkiej 4" i powiem Ci ze smutkiem że ja jej nie mogę dostrzec. Ty ją widzisz??

Tak jak już wspomniałem jakieś tam nadzieje pokładałem w Kani, ale po swoich numerach w GPW i "romansie" ze Zbyszkiem nadzieja prysła.
    Na poziomie radnego wierzyłem i głosowałem na Panią Benigier. Niestety po głosowaniu w sprawie ronda także bardzo dużo straciła w moich oczach.
    Pewien cytat z Księgi Koheleta już tutaj przytaczałem.
  • mrnatohk 01.05.13, 19:51
    Drogi Fifiku...

Tak czytam, analizuje i myślę że zgodnie z "duchem Twojej wypowiedzi" jedziemy na tym samym wózku! Aczkolwiek wiem co odpowiesz: Nie, nie jedziemy bo... I w tym miejscu będziesz udowadniał "wyższość dolara nad euro" jak to mawia mój znajomy :)

Dlaczego twierdzę że jedziemy na tym samym wózku?

Ano zarzucasz nam Referendystom że dajemy się wykorzystać "górze" w postaci Stania-Kania-Domżalski. Tzn. Oni nas wykorzystają, nasza hmmm szczytną idee w celu przejęcia władzy w mieście.

A nie widzisz analogii do swojej działalności? Jakiej? Nie zawodowej - broń Boże - do działalności społecznej - ronda. Przecie tak samo można Ci udowodnić że zostałeś w perfidny sposób (Ty i Tobie podobni którzy się zaangażowali w tą sprawę) wykorzystany w celach czysto politycznych przez p.Dziedzic. (Tylko nie pisz że ta sprawa nie ma podtekstu politycznego :) )

I tu w tym miejscu właśnie zaczniesz udowadniać że tak nie jest bo...
    Ale nie ma "bo", ponieważ albo coś robisz bo Ci kazano, albo robisz bo wierzysz w to co robisz... Myślę że tak jak ja i wielu mi podobnych robisz to bo summa summarum nie podoba Ci się to co się dzieje w Naszym mieście / nie odpowiadają Ci pewne mechanizmy władzy. Możemy się spierać, czy to referendum jest teraz potrzebne. Ja uważam że tak. Tak jak Ty jesteś przekonany że rondo na Halembie nie powinno nosić nadanego mu imienia. Możemy się spierać kto jest przez kogo manipulowany: czy my przez tą "trójcę", czy Wy przez p.Dziedzic. Temat rzeka - ale w sumie ważny jest cel naszych działań. Oboje chcemy coś zmienić w Rudzie Śląskiej na lepsze.

Ja wierzę w mądrość zwykłych ludzi. I wiem że po udanym referendum przyjdą wybory.
    I w tym miejscu musiałbym napisać, że nasze podobieństwo się kończy... Bo jestem według Twojej miary kretynem szczerze wierzącym, że "ktoś" spoza tej czwórki ma szansę wygrać wybory. Tym "ktosiem" możesz być nawet Ty i będziesz miał mój głos - Ty, nie "Oni".

Ps. I my nie mamy ogromnego problemu :)
  • volwer 01.05.13, 20:35
    oczywiscie,ze referendum jest konieczne,bo potrzeba zmian.
    oczywiscie ,ze po referendum zacznie sie rozdawac łupy -czesc zgranych kart nie podda sie osadowi wyborców -poczekaja jak wybierze sie ich kandydata a potem po prostu odbiora co im sie wg nich należy ( beda to stanowiska niezalezne od woli wyborców)- i tak sie zbynio załapie.
    a kto wygra wybory ? ten kto bedzie najlepiej wypromowany,kto bedzie miał najlepsza kampanie wyborcza( czyli znowu bedzie potrzebna kasa i ktos kto ja da -bedzie cxhciał to sobie potem powetować)
    tego sie nie zmieni -tak wygladaja wybory u nas w zwiazkach,tak tez samorzadowe wybory przebiegaja.TEGO SIE NIE ZMIENI.NIE WYGRA WYBORÓW NA PREZYDENTA MIASTA ZADEN ROMANTYK I IDEALISTA- TO TWARDA WALKA , KOSZTOWNA W WYMIARZE FINANSOWYM ,WYMAGAJACA MANIPULACJI TŁUMAMI ( ZAJMUJA SIE TYM JUZ WYSPECJALIZOWANE FIRMY PR)Przeciez nawet nasze ogolnopolskier strajki sa przygotowywane przez firmy PR ,wiec czemu wybory prezydenckie w naszym miescie miały by pojsc na zywioł?bedzie kilkuliczacych sie kandydatów( jesli referendum sie powiedzie) i obojetnie który z nich wygra opisywane juz gdzies trio i ich koledzy dobiora sie do łupów-albo znowu zmienia prezydenta.
    Zbynio pokazał ,ze potrafi wylansowac prezydentowa,jak pokaze ,ze potrafi stracic prezydentowa - to który potencjalny prezydent naszego miasta zaryzykuje konflikt ze zbyniem i nie da mu fajnej fuchy? jarek juz wyciagnał do zbynia reke w potrzebie - co lekko osłabiło AS - no ale AS nie miał z czym reki do zbynka wyciagnac- w zwiazku gornoslaskim poza fucha parkingowego chyba nic dla zbynia nie mieli.
    mozemy sobie bic piane ile chcemy-referendum zostanie rozegrane wg scenariusza tych na których tu wiesza sie psy.i tylko kroplówki bedzie sie podawac pacjentom niezmiennie tak samo.
  • mrnatohk 01.05.13, 21:35
    Nie no faktycznie - ale jestem głupi i naiwny - słowem kretyn :)

Masz rację - lepiej nic nie robić zostawić wszystko swojemu losowi i co cztery lata jak baran do urn lecieć oddać głos z góry skazany na porażkę . Kasa, dać w pysk, poniżyć i basta - wybory wygrane...

Znam mechanizmy kampanii wyborczej i naprawdę przeraża mnie Twoje podejście do tych spraw. Rozumiem, że Ty nie widzisz innego sposobu niż kłamstwo i "manipulacja tłumami"...
    Fakt - można na tym wybory wygrać - daleko nie trzeba szukać: p.Dziedzic; ale widzę i wiem że czasy oraz co ważniejsze ludzie się zmieniają. I nie pisz "nie" - bo doskonałym przykładem jest Nasza rodzima akcja referendalna. Znam też przykłady z innych stron Polski, że niekoniecznie takimi podłymi metodami można wygrać wybory samorządowe...

Echhhh
    Szkoda gadać - widać gołym okiem że czas na zmiany! :(((

• fifik_rsl 02.05.13, 01:22
    W sumie napisałeś bardzo ciekawą wypowiedź i pomimo że z częścią się nie zgadzam, to musze stwierdzić że żałuje iż inni moi adwersarze nie potrafią wznieś się na Twój poziom.

Będąc jedną z osób organizujących ten protest prosiłem na 1 spotkaniu pozostałe Osoby że musimy zrobić wszystko by pozostać apolityczni, bo tylko to sprawi że będziemy ruchem typowo społecznym. Jednak wraz z wzrostem lajków czy podpisów na petycjach było dla mnie jasne że stajemy się mocną grupą którą poszczególne obozy będą chciały mieć po swojej stronie.

Nie będę ukrywał że chciałem to przełożyć na osiągnięcie przez nas założonego celu. Dlatego też mocno oponowałem za tym żeby zwrócić się w identycznym momencie do obydwu stron konfliktu z prośbą o posłuchanie głosu Rudzian.
    Nie będę tez ukrywał iz zakładałem że radni PO przemyślą to i stwierdzą iż dla nich nasza sprawa nie działa na korzyść więc szybko zmienią tę nazwę wg naszego pomysłu, byleby to zamknąć. Oczywiście PiS dla pro formy byłoby przeciwko, natomiast reszta za.
    My mielibyśmy zrealizowany cel, oba obozy miały by argument, że posłuchaly obywateli i dziś nikt by już o tym nie pamiętał.

Niestety rudzki PO-PiS-RAŚ pokazał nam środkowy palec, a poparli nas Radni Prezydenta. Uprzedzając kolejne pytanie, tak zdaje sobie sprawę że to polityka, ale przypominam że my też daliśmy zobowiązanie wszystkim tym co nas poparli że będziemy walczyć o tę sprawę do jej pozytywnego dla nas zakończenia.
    Poparcie Radnych Rd RŚl zbliża nas do osiągniecia celu, a im pewnie też da pewne korzyści. Nie moja wina że ci spod znaku PO pokazali gdzie nas mają i przez to ta sprawa będzie się ciągneła kolejne tygodnie, a może nawet miesiące, bo od razu po zakończeniu weekendu majowego rozpoczynamy walkę na gruncie prawnym. Patrząc na poprzednie wyroki w sprawach podobnych powinnismy to spokojnie wygrać, tylko to niestety potrwa.
    Widzisz, a mogło już dziś być po sprawie, ale dzięki Radnym PO sprawa się mocno przeciągnie bijąc pewnie w referendum.
    Ja chciałem szybko załatwic sprawę i tego uniknąć.

Nie uważam Cie za kretyna, i nigdy nie uważałem, jedynie uważam że wiara że ktos spoza 4 bedzie rzadził pomysłem mocno idealiztycznym.
  • mietlorz707 02.05.13, 15:27
    > mocno oponowałem za tym

Fifik, czyś ty się z waplem zasobem słów zamienił?
  • fast-kajfasz 02.05.13, 07:21
    Szkoda tylko że ci "na dole", to tylko ci, którzy stoją za PIS, PO, RAŚ...
  • fifik_rsl 02.05.13, 09:07
    Nie rozumiem czemu szkoda? To akurat bardzo pozytywne że młodzi ludzie mają swoje poglądy polityczne i potrafią coś więcej zrobić niż tylko pójść do wyborów.
    Gdyby ludzie popierali tylko jedną opcję, niezależnie od zabarwienia byłby to totalitaryzm.
    Jeśli robią to w imię wyznawanych poglądów jest ok, gorzej by było jakby ich determinowało jedynie osiągnięcie osobistych korzyści.
    Tak natomiast jest z tym tercetem na górze, dla którego Ci młodzi ludzie są tylko narzędziami mającymi za cel umożliwić im powrót do koryta. To jest straszne.
  • meg114 02.05.13, 09:47
    Kajfasz żałuje, że nie SLD...
    A ja wrócę do tego pytania, które ci już Fifiku, postawiłam: sprawę ronda zaczęła GD. Właśnie po to by zamącić. Teraz byłabym zdziwiona, gdyby broniła swojej inicjatywy- wcale nie o nią chodziło, tylko o zamieszanie. Dlatego dziękując jej obozowi, zachowujesz się jak ci rzymianie, którzy dziękowali Neronowi za ukaranie chrześcijan i za gaszenie Rzymu... Nie widzisz tego?
  • aloes69 02.05.13, 12:57
    Obiektywizm -
    postawa człowieka w ocenie zjawisk, ludzkich zachowań i systemów wartości, oparta na równoważeniu pierwiastka racjonalnego i emocjonalnego, na kierowaniu się racjami zarówno dobra ogólnego, jak i własnego.Obiektywizm nie wyklucza angażowania się, wręcz przeciwnie - potwierdza się poprzez zaangażowanie się po stronie prawdy, sprawiedliwości, słusznych argumentów, rzeczowości,przedmiotowości. Obiektywizm w poznawaniu świata, społeczeństwa i człowieka oznacza uznanie niezależności treści wiedzy od podmiotu poznającego, jej intersubiektywnej sprawdzalności i zgodności z rzeczywistością.

Fanatyzm (łac. fanaticus - zagorzały, szalony)
    – postawa oraz zjawisko społeczne polegające na ślepej i bezkrytycznej wierze w słuszność jakichś poglądów politycznych, religijnych lubspolecznych. Przejawem fanatyzmu jest skrajna nietolerancja wobec przedstawicieli odmiennych poglądów.

Jak tak czytam wszystkie wpisy, to aż prosi się o przypomnienie znaczenia tych dwóch słów .
    I mam pytanie. Jak już zmienicie to co chcecie zmienić, osiągniecie to co chcecie osiągnąć to czy aby za chwilkę to forum znów nie stanie się areną walki z kolejną władzą, która nie spełni waszych oczekiwań. A nie spełni. Zmiana dla zmiany dla mnie nie ma sensu. Zmieniać trzeba budując, wymuszając zmianę sposobu postrzegania rzeczywistości,myślenia, dając przykład, pomagając, a jak trzeba krytykując i dając po uszach. A my...........? Czym jesteśmy fanatykami, czy myślącymi ludźmi?
  • waple 02.05.13, 13:49
    Twoja głęboka treść daje mi do myślenia i refleksji.Zadaję sobie pytanie czy ja jestem fanatykiem lub skrajnie tam czymś?Nie, nie i jeszcze raz nie.Czy my jako społeczeństwo tego miasta działając zgodnie z prawem robimy coś złego?Przecież dajemy pod osąd tej społeczności władz które wybraliśmy, tyle i tylko tyle.Są argumenty jednych i ich merytorycznych przeciwników i czy się to komuś podoba czy nie, tak będzie bo to jest demokracja.A obecna władza rozumie demokrację tylko swoją namawiając do w niej nie uczestniczenia.Reszta już chyba została napisana przed pierwszym referendum i obecnie.Na tym zakończę, jestem już zmęczony.Pozdrawiam.
  • hynio59 02.05.13, 19:34
    Społeczeństwo dało tej władzy mandat, zabierają ci którzy przegrali. Malutka różnica, no nie?
  • 22burza 02.05.13, 19:45
    społeczeństwo dało mandat zufania,wladza zawiodła zaufanie,społeczeństwo odbiera mandat. Proste .
  • hynio59 02.05.13, 20:17
    No tak. Ale gdy do tego korytkta społecznego dochodzą tacy z tego artykułu, to coś nie tak?
  • karlikos666 03.05.13, 00:06
    waple, mam prośbę nie pisz my społeczeństwo, ja jestem z tego miasta od urodzenia i kupa moich znajomych i jakoś nie utożsamiamy się z twoimi poglądami, pisz konkretnie ta część która lubi zadymy chce referendum, bo w znacznej większości społeczeństwa nie widzę nerwu i chęci przeprowadzenia referendum, dla tego pisz dokładnie. Bo brzmi to jak z lat 70 " MY społeczeństwo budujemy socjalistyczny dobrobyt"
  • miglanc_pl 03.05.13, 07:01
    Karlik w 100% Cię popieram te jego "my" jest strasznie obludne jaki On Rudzianin. A ta Jego elokwencja już raz pomogła referendum, i to przyszłe też widzę w czarnym kolorze.
    --
    Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale... w piekle tylu znajomych... !!!
  • skalar2011 03.05.13, 20:53
    karlikos666 napisał:

> waple, mam prośbę nie pisz my społeczeństwo, ja jestem z tego miasta od urodzen
    > ia i kupa moich znajomych i jakoś nie utożsamiamy się z twoimi poglądami,
    to dziwne Ci co są z tego miasta maja na celu jego dobro

zadymy? to raczej przyjaciele związkowi prezydentki z
    chce referendum, bo w znacznej większości
    mamy dość ,,takich rządów,,
    > i społeczeństwa nie widzę nerwu i chęci przeprowadzenia referendum, dla tego pi
    > sz dokładnie.
    pisze dokladnie większosć ludzi z tego miasta ma już dość, wystarczy pójść do urn
    Bo brzmi to jak z lat 70 " MY społeczeństwo budujemy socjalistycz
    > ny dobrobyt"
    socjalizm sie skończył dawno temu nie kumasz?
  • fast-kajfasz 04.05.13, 20:09
    A no tak już jest, "my" to znaczy, ja jestem społeczeństwo, więc reszta ma g... do gadania. Po co takie podejście? A no mają to dyktatorzy, którym w umysłach zakwitło, że są naj.. No ich chcą mieć naj... pieniążków, kolesi wokół siebie bogatych, etc., a miasto mają w tyłku. I co najgorsze, nieudaczników przekonali,i że są naj... Po to, by bili pianę w ich imieniu. Nie dopuszczają do myśli, że inni też są w tym mieście i nie zależnie skąd są, cenne jest im bogate i piękne miasto. A ja gorl, od 1970 roku kocham Rudę Śląską, tak jak inni jej obywatele, i choćby tacy wyzwali mnie od naj.., to ja i tak będę to czuł, czy wam się to smrody podoba, czy nie! Moja rodzina też tak czuje, na czele z rodowitą Ślązaczką żoną. Amen
  • volwer 04.05.13, 23:55
    kolesiostwo nie skonczy sie nigdy- nie kumasz?
  • meg114 02.05.13, 20:15
    Aloes, jak zawsze w roli wielkiego, nic nie wnoszącego mentora, który oczywiście - sam jeden jest obiektywny, jedynie sprawiedliwy, myślący itd., a "wy" wszyscy - przeciwnie. Aż się prosi by wskazać na inne, ciekawe słowo:
    pl.wikipedia.org/wiki/Megalomania.
    Nie zacytuję całości, bo chyba ani to forum, ani ten wątek, nie są najlepszym miejscem na takie intelektualne wynurzenia.
  • aloes69 04.05.13, 21:10
    Meg coś Ci ze stroną nie wyszło, ale spoko znaczenie wyrazu już znalezione i myśle ,że do mnie nie pasuje, ale ostatecznie trudno samemu siebie oceniać. Co do "nie wnoszenia" to pewnie masz racje, ale może jak sam siebie przeczytam, to chociaż ja uwierze, że ludzi jednak można troszkę zmienić, zainspirować lub na sekundę skłonić do zadumy ? Przykro mi ,że moje wpisy odbierasz jako "wywyższanie się" , bo ja prosty człowiek jestem i wydawało mi się , że pisze prawdy oczywiste i to takie o których wszyscy wiedzą tylko w swoim zacietrzewieniu czasem o nich zapominają, więc aż prosi się by je przypomnieć. To i przypominam ściągając z internetu. I jak ja prosty człowiek mógłbym mieć intelektualne wynurzenia, chyba żartujesz?
  • hynio59 02.05.13, 19:38
    Bardzo ciekawe. Tylko dlaczego na początku ich nie określałeś w ten sposób co teraz? PO, PIS, RAŚ byli ci bliscy w sprawie. Teraz, gdy wyłażą ich rogi spod kapelusza, to udajesz, że jesteś cacy a oni wleźli ci na chama do stada. Coś tu nie pasi

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka