Dodaj do ulubionych

Za poźno na refleksje....

10.07.17, 21:32
Lata temu wybił się na czołówkę studiów kierunek „marketing i zarządzanie”.
Oczywiste skojarzenie to : reklama, władza i pieniądze.
Kierunek ten ( nie ujmując nic studiom) zdominował umysły ludzi.
Stał się celem samym w sobie i wyparł z nas naturalną potrzebę wzajemnego wspierania się, współpracy, na rzecz dominacji i bezkrytycznej afirmacji jednostki.
Dlatego żadna unia, federacja czy metropolia rozumiane jako wspólne działanie na rzecz sprawiedliwego, zrównoważonego, współistnienia różnych zbiorowisk ludzkich nie ma większych szans powodzenia.
Ludzie nie dorośli aby wznieść się ponad swoje partykularne interesy, egoistyczne oczekiwania czyli żądzę władzy i pieniądza, które i tak w którymś momencie zderzą się z agresja rozczarowanych mas paradoksalnie dążących do tego samego.
Historycznie uwarunkowany schemat.
I w ten schemat jak oceniam wpisze się Metropolia.
Czy gminy wcześniej nie mogły ze sobą współpracować, tworzyć związków międzygminnych, spółek do realizacji wspólnych celów ?
Oczywiście, że mogły i mogą .
Czy i jak z tego korzystają?
Jak wykorzystywane są niemałe składki, które gminy uiszczają na te związki i jakie realne korzyści przyniosło, przynosi to mieszkańcom ?
I co Metropolia zmieni.
Ja sceptycznie twierdzę, że „niewiele”
No może na początek będziemy mieć praktyczne zastosowanie marketingu i zarządzania tj. objęcie władzy, stworzenie struktur biurokratycznych, wymianę zarządów w spółkach, które przejdą pod metropolię, konsumpcję otrzymanych pieniędzy (nawet nie zakładam, że co roku i równo dla każdego) i puzel do wykorzystania przy układaniu strategi wyborów samorządowych.
Natomiast z punktu widzenia mieszkańca, do ogromnej ilości urzędów dojdzie kolejny, też utrzymywany za jego pieniądze.
Na marginesie dodam, że za chwilę wejdzie w życie ustawa dnia 8 czerwca 2017 r., o zmianie ustawy o regionalnych izbach obrachunkowych oraz niektórych  innych  ustaw.
To już nie puzel to armata wymierzona bardzo starannie w gminy.
Jak wypali będzie za poźno na refleksję, a o tę tak jakoś wyjątkowo trudno.........
Edytor zaawansowany
  • aloes69 10.07.17, 23:17
    P.S. Tym wpisem żegnam się z tym miejscem o ile nie na zawsze to raczej na bardzo długo. Fajnie było :)
    Może w przyszłym roku będzie tu ciekawie, ale to już nie moja bajka.
  • fifik_rsl 12.07.17, 11:25
    W kwestii metropolii to będziemy potrzebowali kilka lat by zobaczyć czy twoje pejoratywne wizje się spełnią. Ja jednak mam nadzieję że bilans korzyści przeskoczy bilans strat.
    Co do Ciebie Aloesie to mam nadzieję że nie wytrwasz bez forum, bo nie ukrywam że nie zawsze się z Tobą zgadzałem, ale zawsze z przyjemnością czytałem Twoje wypociny ;)
  • greenrs2 12.07.17, 22:57
    A ja myślę, że nie ma i nigdy nie było na tym forum osoby prezentującej tak prawdziwe, wyważone i równocześnie przedstawione w kulturalny sposób opinie. Szkoda, że odpuszczasz... bo chciałoby się częściej Ciebie czytać. No ale trudno... Zresztą to forum i tak dogorywa.
  • rudastonoga 13.07.17, 07:38
    Dogorywa bo żyło napędzane paliwem nienawiści.
  • hepik1 13.07.17, 19:29
    Nie siegając w zamierzchłe czasy bronkanotgelda,to najwiekszy ruch był w latach referendalnych.Jeśli wszyscy przeciwnicy Dziedzicowej uznali,że jednak jest prezydentem ideałem i nie ma o czym pisac,to nic na to nie poradzimy ;)
  • meg114 01.11.17, 22:51
    Mylisz się. Sprawująca funkcję miała wpływ na forum wyłącznie przez ciebie. Nie wykazałeś się pożądaną dozą obiektywizmu, admin z ciebie, jak z koziej /.../ I nie próbuj brać kogoś pod włos, bo jak widać po mojej spóźnionej reakcji, twoje wypociny nie zostaną za szybko zauważone.
  • hepik1 02.11.17, 08:50
    > twoje wypociny nie zostaną za szybko zauważone.

To akurat niestety prawda.Akurat tydzień temu dopiero mnie zaprosiła do swoich znajomych na FB.Albo sie tak dobrze kamuflowała, albo niewdzięcznica,albo po prostu ktos jej w końcu doniósł,że ja to ja ;)
  • hepik1 02.11.17, 09:19
    A tak ogólnie,tak jak wtedy mnie bawili referendysci tak teraz bawia mnie takie wpisy na FB pod fotką pani prezydent:

Krystyna W. Pięknie pani wygląda pozdrawiam milutko smile

Bogumiła T.
    Pani Prezydent śliczna jak zawsze🌹

Paweł M. Piękne zdjęcie, pięknej kobiety ...

Bozena T.Dobry wieczór pani prezydent ale pani zawsze dobrze się prezentuje nie tylko na tej fotce dobranoc 🌜😘😍

Helena K. Super fotka pozdrawiam z Londynu

Leszek K.i Powtarzam i bede zawsze nasza Duszyczka Miasta Biedna Tylko ataki a my prosci ludzie mozemy ttlko kochac i modlic sie za zdrowie

Leszek K.i Ok PANI PREZYDENT WSPARCIE I ZMARTWIENIE MOJE

Barbara W. Pani Prezydent śliczna

Barbara W. Jak z żurnala🙌
  • mietlorz707 02.11.17, 13:33
    No ja nie wiem czy takie lizusostwo jest jeszcze zabawne czy już przerażające...
  • hepik1 02.11.17, 16:58
    Śmieszne tylko.
  • hepik1 02.11.17, 20:17
    Gdyby wtedy takie wpisy pokazały sie wtedy tutaj,byłbym po stronie referendystów i by wygrali
    ( o ile nie przeceniaja mnie dzisiaj i tego od zawsze niszowego forum) ;)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka