Dodaj do ulubionych

NASZE MIASTO RUDA ŚLĄSKA

• darek10004 Re: NASZE MIASTO RUDA ŚLĄSKA 26.03.05, 13:55
      panie osmenda twierdzi pan, że chce pan rozmawiać na temat Rudy a nie rozmawia
      pan z nami. Puki co pieprzy pan o tym za jakie spółki pan odpowiadał a za jakie
      nie. Panie to już historia, z pana wypowiedzi wnioskuję, że tak naprawde jak
      był pan vice to za nic pan nie odpowiadał a pana obecność w UM była bardziej
      towarzyska niż, użyję słowa, które pan bardzo lubi, "merytorycznie"
      uzasadniona. Niech pan uważa co pan pisze dlatego, że naprawde nie czytają pana
      idioci!. Skoro jesteś pan taki "merytoryczny" odpowiadaj pan na pytania, po
      prostu. Jest taki ptak, który chowie głowę w piasek jak czegoś się boi, ciekawe
      dlaczego pan bardzo mi go przypomina.
    • darek10004 Re: NASZE MIASTO RUDA ŚLĄSKA 26.03.05, 14:23
      a jeżeli ma pan do nas szacunek to zapraszaj pan ludzi na chat nie moderowany.
      Oj marne pan stworzył stowarzyszenie panie osmenda. Chciałbym zadać znowu panu
      pytanie, co pan sądzi o powstaniu w naszym mieście kolejnych hipermarketów?
      Jest pan za czy przeciw?.
      • malpa413 Re: NASZE MIASTO RUDA ŚLĄSKA 26.03.05, 14:51
        dareczku swięta idą. dej sie spokój z tymi atakami. dur to samo. przynajmniej
        na chwila ustąp i te 3 dni odpocznij.
        kaj się pojawi Pan Józef ty zaroz atakujesz, co cie opentało. ty tyż z tyj
        bandy łod stanie.
        Na święta :)
        • darek10004 Re: NASZE MIASTO RUDA ŚLĄSKA 26.03.05, 15:28
          małpa święta świętami a biedni nie mają co do garnka włożyć, ja pracuję w
          święta po to żeby moje dziecko miało co jeść, takie czasy, ja je rozumiem i do
          nich się dostosowałem, trudno, ponoć Polacy pracują najdłużej z całej UE to
          prawda. A że ty masz wolne to się ciesz.
            • darek10004 Re: NASZE MIASTO RUDA ŚLĄSKA 04.08.05, 21:03
              barbara07 napisała:

> Darek,jesli dla jednego dziecka pracujesz w swieta to jak bedziesz
              pracowal,gdy pojawi sie drugie?Mysle,ze doba bedzie wtedy za krotka.Az tyle
              potrzebujesz i to z pracy w obcej walucie?

dokładnie tak, dużo pracuję i dużo dostaję za moją ciężka pracę, jestem
              materialistą i do tego się przyznaję, lubię życie na wysokim poziomie, bardzo
              dużo kosztowało mnie to co teraz mam, myślę o moich kwalifikacjach, są chętni
              żeby moją wiedzę kupować więc niech kupują. Inni w moim wieku chodzili po
              imprezach a ja ciężko zakuwałem do ciężkich egzaminów na uczelni, teraz zbieram
              tego plony, a inni dalej klepią to co klepią moja to wina?. Sprzedaję moją
              wiedzę za bardzo przyzwoite pieniądze i mam do tego pełne prawo, fakt mam
              klientów którzy mi płacą w walucie, jak to mówisz, płacą mi za moje efekty a
              nie za pierdzenie w stołek. Klient płaci klient wymaga. Uważam siebie za
              dobrego fachowca i moje usługi drogo kosztują. Ktoś kiedyś powiedział ucz się
              ucz bo nauka to potęgi klucz, fakt ucz się barbaro nauka to potęga, chociaż
              zarezerwowana dla ludzi o ponad przeciętnej inteligencji.

• amarian2 Re: NASZE MIASTO RUDA ŚLĄSKA 26.03.05, 14:56
        Jestem przeciwny powstawaniu następnych hipermarketów.
        Jestem członkiem Stowarzyszenia, które Pan tak atakuje, chętnie z Panem
        porozmawiam na niemoderowanym czacie. Jeżeli jest Pan chętny to proszę podać
        godzinę i gdzie.
      • jozefosmenda Re: NASZE MIASTO RUDA ŚLĄSKA 27.03.05, 12:01
        Proszę nie mylić mnie z Osmendą K.
        Jest mi to zupełnie obojętne na jakim czacie będę dyskutował.Nie jestem
        administratorem w związku z czym nie mam wpływu na to czy na czacie moderowanym
        będą wycinane pytania czy nie.Moim zdaniem zależy to od kultury osobistej i
        jakości pytań. A o tym właśnie decyduje administrator. W każdym bądź razie
        jestem do dyspozycji.
        Już mnie jedni zapraszali do Elsatu - zgodziłem się no i cisza! Może jeszcze
        się doczekam?
        I jeszcze dygresja co do jednego twojego zwrotu szanowny Darku:cytuję:>>>Aaaa
        gadał pan o tym, że młodzi stopniowo powinni dochodzić bo inaczej bedzie wiecej
        zła niż pożytku, a nie sądzi pan, że lepiej żeby u władzy był młody fachowiec
        niż stary wyga, który nie ma pojęcia o niczym?.<<<

Wogóle nie rozumiem jak to stary wyga nie może mieć pojęcia o niczym a młody to
        już jest fachowiec? To by sie zgadzało tylko wtedy jak stary wyga był i jest z
        partyjnego nadania czyli mierny,bierny,głupi ale swój. Na dzień dzisiejszy
        takich przypadków w Rudzie Śląskiej mamy bez liku i tutaj się zgadzam z takim
        myśleniem.Ale są jeszce tacy, których wiedza i doświadczenie to wzór dla
        młodych.A więc młodzi powinni się uczyć czego przykład mamy na zachodzie a
        przede wszystkim we Francji (ale nie tylko ).Zdarzają się czasami młode
        talenty, które szybko łapią ale ja wolę oddać samochód do starego fachowca niż
        do młodego wygi! Człowiek uczy się przez całe życie czego przykładem był
        np.ś.p. Jan Nowak-Jeziorański.A to był stary fachowiec!
    • jozefosmenda Re: jest mi bardzo miło 26.03.05, 22:26
      Przedstawiam parę epitetów,którymi zostałem "obdarzony" zaledwie przez jednego
      internautę.Jest mi z tego tytułu szczególnie miło więc proszę o jeszcze.
      Za jakiś czas przedstawię "egzotyczne słowa" pewnej internautki a potem jeszcze
      jednego osobnika a potem c.d.n. a potem się zobaczy.
      Nawet nie przypuszczałem,że jestem aż w takim kręgu zainteresowań.No i taki
      popularny! Oto te słowa:
      gówno pan chce zrobić,
      typowy karierowicz,
      bardziej panu zależy na apanażach,
      pieprzysz pan o uczciwości, przejrzystości władzy i tego typu pierdołach,
      pan ma problemy z myśleniem ,
      staje się pan naprawdę bardzo śmieszny,
      jawi mi się pan jako miernota,
      jedynie coś tam pierdnie.

Ogłaszam zatem konkurs.
      Kto prawidłowo wskaże tego osobnika ten może liczyć na...... słowa uznania ale
      nie tylko!
    • jozefosmenda Re:odpowiedź na merytoryczne pytania 26.03.05, 22:48
      Niejaki Darek 10004 napisał tak:
      >panie osmenda znowu pierdzieli pan głupoty, założył pan jakieś tam
      stowarzyszenie. Pisał pan dzisiaj żeby pytania do pana były merytorycznie
      uzasadnione a nie ogólnikowe, więc ja się pytam merytorycznie:
      - kto w pana stowarzyszeniu ma przygotowanie teoretyczne i praktyczne w
      dziedzinie finansów?.
      dziedzinie zarządzania?.
      dziedzinie funkcjonowania samorządu.
      Cieszę się bardzo, że jest aż takie zainteresowanie członkami
      stowarzyszenia "Nasze Miasto Ruda Śląska".Akurat tak się składa, ze
      wszystkie "te dziedziny" nie robią na mnie absolutnie żadnego wrażenia a w
      samym stowarzyszeniu jest kilkunastu członków, którzy znają się na tych
      zagadnieniach aż tak dobrze, że nie można ich zaliczyć do żółtodziobów.Proszę
      się zatem nie martwić na "zapas".
      A tak na marginesie informuję,że jak w 2000 roku nauczyłem ówczesnego wtedy
      przewodniczącego Komisji Gospodarki Komunalnej czytać budżet to w efekcie
      Zarząd Miasta nie uzyskał absolutorium! Dodatkowo w nagrodę za to ,że był
      pojętnym uczniem awansował a ja mam tą satysfakcję, że byłem dobrym
      nauczycielem!
      • nina421 Re:odpowiedź na merytoryczne pytania 27.03.05, 12:24
        Rozumiem, że ówczesnym przewodniczącym Komisji był niejaki Stania który dzisiaj
        jest prezydentem. czy z Pana był dobry nauczyciel? Stania został prezydentem i
        się wybił - to TAK. Patrząc na to co robi dzisiaj Stania z budźetem - to NIE.
        • jozefosmenda Re: NASZE MIASTO RUDA ŚLĄSKA 31.03.05, 23:03
          darek10004 napisał:

> chciałbym zapytać czy przytaczając cytat na końcu każdej wypowiedzi pije pan
          do kogoś czy tylko tak panu się do zdanie podoba?.<

A zatem odpowiadam:
          Wyobraziłem sobie jaką minę musiał mieć Andrzej Leper słysząc taką "odzywkę".
          A potem sobie wyobraziłem jaką minę będzie miał dyrektor Andrzej 1 kwietnia br.
          jak mu to powie Andrzej prezydent?

--
          "Andrzej, proszę cię, wyjdź"
          (b.premier RP do A. Leppera)
            • jozefosmenda Re: NASZE MIASTO RUDA ŚLĄSKA 02.04.05, 10:16
              Szczerze powiedziawszy nie pamiętam ale zawsze można ją ponownie
              przytoczyć.Znam natomiast to powiedzenie o psu ogrodnika ale może twoje
              szanowny Darku jest inne dlatego z przyjemnością je poznam.

"Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to PRAWDA"
              / Talleyrand/
                • jozefosmenda Re: Jan Paweł II 07.04.05, 23:08
                  Odszedł wielki Polak-człowiek, którego myśli były i pozostaną dla naszego
                  stowarzyszenia wskazówkami jak postępować by "właściwe dobro" było zdecydowanie
                  lepsze od "reżyserowanego dobra".Co poniektórzy zawsze co innego myślą,co
                  innego mówią i co innego czynią.Nazywają to dyplomacją. Niech teraz biją się w
                  piersi bo nadszedł czas refleksji w myśl tego co powiedział Jan Paweł II:
                  PRAWDA ZWYCIĘŻY !
                  --
                  Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to PRAWDA"
                  / Talleyrand/
                  • darek10004 Re: panie osmenda 08.04.05, 22:01
                    pana wypowiedź:
                    Odszedł wielki Polak-człowiek, którego myśli były i pozostaną dla naszego
                    stowarzyszenia wskazówkami jak postępować by "właściwe dobro" było zdecydowanie
                    lepsze od "reżyserowanego dobra".Co poniektórzy zawsze co innego myślą,co
                    innego mówią i co innego czynią.Nazywają to dyplomacją. Niech teraz biją się w
                    piersi bo nadszedł czas refleksji w myśl tego co powiedział Jan Paweł II:
                    PRAWDA ZWYCIĘŻY !

odp.: będę pierwszy, który rozliczy pana z tej deklaracji, życzę panu żeby pan
                    nas nie zawiedł.
          • jozefosmenda Re: Komunikat 02.04.05, 10:12
            Jest rzeczą oczywistą,ze moja wypowiedź z "Andrzejami" w tekście miała ścisły
            związek z prima aprilisowym żartem.
            1 kwietnia mamy zatem za sobą ale rzeczywistość pozostała.
            --
            "Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo to PRAWDA"
            /Talleyrand/
      • jozefosmenda Re: NASZE POKOLENIA? 18.04.05, 11:42
        darek10004 09.04.2005 00:05 m.inn. napisał:
        >>>..... Pan jutro chyba nic nie ma do roboty ja muszę być o 7.30 w Monachium
        aaaa służbowo nie rekreacjnie, niech mi pan wierzy, że wolałbym być z moją żoną
        ale cóż muszę. Muszę zarabiać Panu leci przynajmniej dieta radnego, chodniki
        Pan naprawia itd. Hm.... Pana pokolenie zmusiło młodsze pokolenie do
        zapierd.... Cóż życie... <<<

No cóż? Troszkę dziwne to myślenie ale ja się z kolei nie dziwię. Co
        poniektórzy róznych sensacji Wam ponakładali do tych umysłów ale i całej prawdy
        nie nauczyli!
        Otóż szanowny Darku to moje pokolenie zapier....ło przez całe życie żeby teraz
        nie mieć nic.Z naszych i naszych dziadków i ojców składek na ZUS wybudowano
        między innymi drogę szybkiego ruchu do Warszawy,fabrykę Fiata w Tychach i
        Bielsku,port Północny,metro w W-wie i szereg szereg innych inwestycji czasami
        całkowicie niepotrzebnych i na dzisiaj juz też polikwidowanych.Kopalnia
        Morcinek,ta nabardziej nowoczesna została zlikwidowana nie fedrując ani
        jednego "wyrfla"! i.t.d.,.i.t.d.
        Za to nauczyciele mają dzisiaj takie emeytury że szok!!!Zresztą nie tylko oni.
        Ale to nie tylko o to chodzi więc myślę, że sobie podyskutujemy również i o
        dietach radnych ( a może i posłów)?Na tym forum i na NMRŚL.
        Wstępnie zapraszam zatem z pewnym wyprzedzeniem na forum NMRŚL w piątek
        22.04.05 r. po 21.00.Myślę,że nam nic do tego czasu nie wyskoczy?

--
        / Talleyrand/
        • darek10004 Re: NASZE POKOLENIA? 18.04.05, 20:44
          napisał Pan:
          > No cóż? Troszkę dziwne to myślenie ale ja się z kolei nie dziwię. Co
          > poniektórzy róznych sensacji Wam ponakładali do tych umysłów ale i całej
          prawdy nie nauczyli!
          > Otóż szanowny Darku to moje pokolenie zapier....ło przez całe życie żeby
          teraz
          > nie mieć nic.Z naszych i naszych dziadków i ojców składek na ZUS wybudowano
          > między innymi drogę szybkiego ruchu do Warszawy,fabrykę Fiata w Tychach i
          > Bielsku,port Północny,metro w W-wie i szereg szereg innych inwestycji czasami
          > całkowicie niepotrzebnych i na dzisiaj juz też polikwidowanych.Kopalnia
          > Morcinek,ta nabardziej nowoczesna została zlikwidowana nie fedrując ani
          > jednego "wyrfla"! i.t.d.,.i.t.d.
          > Za to nauczyciele mają dzisiaj takie emeytury że szok!!!Zresztą nie tylko oni.
          > Ale to nie tylko o to chodzi więc myślę, że sobie podyskutujemy również i o
          > dietach radnych ( a może i posłów)?Na tym forum i na NMRŚL.
          > Wstępnie zapraszam zatem z pewnym wyprzedzeniem na forum NMRŚL w piątek
          > 22.04.05 r. po 21.00.Myślę,że nam nic do tego czasu nie wyskoczy?
          >
          >
          Witam Pana po dłuższej przerwie.
          Wie Pan mojego pokolenia nie wiele interesuje na co poszły składki ZUS z
          lat -70, -80. Nas interesuje na co idą nasze składki. Odnośnie, jak Pan to
          mówi, ciężkiego zapierd....nia Panskiego pokolenia to za tzw. komuny było
          powiedzenie "czy się stoi, czy się leży to ileś tam się należy". To powiedzenie
          jest autorstwa Pana pokolenia, więc musi coś w tym być. W naszych czasach
          ludzie ciężko pracują po 12 godz. za marne pieniądze, pracują na tych warunkach
          bo taka jest teraz zasrana rzeczywistość, doskonale Pan o tym wie. Spieranie
          się o to, które pokolenie pracowało więcej lub mniej w naszej rzeczywistości
          nie ma żadnego uzasadnienia i szkoda naszego czasu. Być może "ciężko
          pracowaliście" ale z drugiej strony nędznie wam wychodziło spożytkowanie waszej
          pracy. Na uczelniach wciskali wam kity o centralnym sterowaniu władzy jako o
          jedynym słusznym sposobie zarządzania itd. itd. Byliście takimi Syzyfami lat
          komuny, dzieki Bogu to już przeszłość.
          • jozefosmenda Re: NASZE POKOLENIA? 20.04.05, 23:04
            >Darek m.inn. napisał:Być może "ciężko pracowaliście" ale z drugiej strony
            nędznie wam wychodziło spożytkowanie waszej pracy. Na uczelniach wciskali wam
            kity o centralnym sterowaniu władzy jako o jedynym słusznym sposobie
            zarządzania itd. itd. Byliście takimi Syzyfami lat komuny, dzieki Bogu to już
            przeszłość.

Odpowiadam:
            Ja sie tam w życiu nigdy nie obijałem ale też i prawdą jest,że inni mieli za to
            ze mnie odpowiedni profit.Ale już od 1986 pracowałem "na siebie"!
            Ponadto nie ma co ukrywać,że pracowalismy na tych ze wschodu by im sie lepiej
            żyło i tego nie ma co ukrywać.Jak stwierdziłeś dzięki Bogu to już przeszłość
            ale myślę ,że nie tylko dzięki niemu bo jak sami byśmy tego nie chcieli to i
            Bóg by nam nie pomógł!
            Ale z tymi Syzyfami to dobre porównanie.
            --
            / Talleyrand/
            • darek10004 Re: WASZE POKOLENIA? 21.04.05, 18:16
              Napisał Pan:
              Ja sie tam w życiu nigdy nie obijałem ale też i prawdą jest,że inni mieli za to
              ze mnie odpowiedni profit.Ale już od 1986 pracowałem "na siebie"!
              Ponadto nie ma co ukrywać,że pracowalismy na tych ze wschodu by im sie lepiej
              żyło i tego nie ma co ukrywać.Jak stwierdziłeś dzięki Bogu to już przeszłość
              ale myślę ,że nie tylko dzięki niemu bo jak sami byśmy tego nie chcieli to i
              Bóg by nam nie pomógł!
              Ale z tymi Syzyfami to dobre porównanie.

Panie Józefie skoro doskonale zdawał Pan sobie sprawę z tego, że jak Pan to
              powiedział "Ponadto nie ma co ukrywać,że pracowalismy na tych ze wschodu by im
              sie lepiej żyło i tego nie ma co ukrywać", inaczej, zdawał Pan sobie sprawę z
              tego, że tamten system był zły, dlaczego był Pan członkiem SLD? - skądinąd
              partii, która ma po prostu rodowód lewicowy, socjalistyczny. Nawiasem mówiąc
              określenie LEWICA wzięło się ze starożytnego Rzymu tzn. LEWICĘ w starożytnym
              parlamencie reprezenowali ogólnie mówiąc "starzy", prawicę "młodzi". Wnioski
              nasuwają się same. Nie był to dobry wybór Panie Józefie, obserwując
              Pana "nowoczesne" poglądy nijak nie pasujące do poglądów socjal-, ale to
              oczywiście moje prywatne zdanie być może subiektywne. Jasne, że oczywiście musi
              być i jest elektorat młodych ludzi, którzy identyfikują się z poglądami
              lewicowymi. Ale to już inny temat rzeka. Napisał Pan: cytuję "No cóż? Troszkę
              dziwne to myślenie ale ja się z kolei nie dziwię. Co
              poniektórzy róznych sensacji Wam ponakładali do tych umysłów ale i całej prawdy
              nie nauczyli!" Widzi Pan tzw. "prawdy" poprzedniego ustroju uczę się od
              kilkunastu lat i proszę mi wierzyć, że miałem dobrego nauczyciela. Dużo łatwiej
              było omamić pustymi obietnicami pokolenie lat 40- 50- 60- pojęciami
              sztucznych "przodowników pracy" bądź 200%, 300%, 400% wykonanych norm pracy
              czyli odwaleniem fuszery, świetnie to odzwierciedla serial "Alternatywy 4"-
              piękny obraz Polski lat 70- 80-. Wie Pan cieszę się, że moje dziecko urodzi się
              w naszych czasach. I również współczuję Panu, że swoje najlepsze lata życia
              musiał Pan przeżyć w "tamtych" czasach. Jeszcze raz proszę mi wyjaśnić dlaczego
              był Pan członkiem SLD.
              • darek10004 Re: WASZE POKOLENIA? 21.04.05, 18:24
                aaa Panie Józefie proszę nie traktować mnie jako Pana politycznego przeciwnika,
                ja po prostu traktuję Pana jako starcie pokoleń, tym bardziej miło mi, że chce
                Pan odpisywać na moje sugestie. Życzę Panu jak najlepiej i mam nadzieję, że
                jeszcze nieraz wymienimy swoję poglądy. Kurcze musze spadać bo moja ukochana
                burczy, do następnego.
    • darek10004 czytał Pan dzisiejszą prasę? 22.04.05, 20:54
      pewnie tak. Odnośnie Pana pokolenia chciałem powiedzieć, że czytając dzisiejszą
      prasę wyczytałem, że władze PRL zgodziły się żeby Karol Wojtyła został
      biskupem. Rozumie Pan oni po prostu zgodzili się, Pan to zrozumie, ale ja tego
      nie potrafię zrozumieć. IPN ujawnił, że jakiś gnój donosił na naszego Ojca 30
      lat. Po prostu donosił. Pewnie był to Pana równolatek. Dla tego zawsze będę
      twierdzić, że władzę w naszym kraju powinni objąć ludzie nieskażeni,
      wykształceni młodzi ludzie, tylko oni gwarantują zdrową, nieskażoną niczym
      przeszłością. Nie rozumiem dlaczego nie chcecie dać szansy młodym?. Dajcie im
      szansę a zobaczycie, że po prostu będzie lepiej.
      • darek10004 Re: czytał Pan dzisiejszą prasę? 22.04.05, 21:05
        wie Pan Panie Józefie ja jako mały mieszkaniec tego miasta, uczestnik tego
        forum powiem Panu, że gdybym był na Pana miejscu i miał po prostu jaja jak
        prawdziwy facet a nie polityk odpowiadałbym na sugestie innych. Jak to mówią
        chcieć to móc.
          • jozefosmenda Re: czytał Pan dzisiejszą prasę? 22.04.05, 21:43
            Jezeli chodzi o tych co donoszą za pieniądze to ani wiek ani wykształcenie ani
            miejsce zamieszkania nie odgrywają żadnej roli!Nawet czas też nie.A więc czy
            wtedy czy teraz świnia jest zawsze świnią.Dzisiaj jest ich więcej bo
            bezrobocie czyni z nich desperatów.No i doszła instytucja świadka koronnego
            czego kiedyś nie było.A mnie na liście Wildsteina nie ma!
            --
            / Talleyrand/
            • darek10004 Re: czytał Pan dzisiejszą prasę? 28.04.05, 21:17
              Pana cytat:
              A mnie na liście Wildsteina nie ma!

hehe mnie też nie, chociaż teoretycznie mógłbym być, tyle, że szpicel w wieku
              max. 13 lat jest chyba niewiarygodny. Ciekawi mnie dlaczego Pan wyraźnie
              zaznaczył, że akurat Pana tam nie ma.
              • jozefosmenda Re: Lista W. 28.04.05, 22:45
                bo to na przekór tym, którzy by chcieli żebym tam był!A ja niestety jetem
                człowiekiem nieprzekupnym i nie ubabranym w żadne układy! Ani teraz ani w
                przeszłości.
                --
                / Talleyrand/
      • darek10004 Czemu pytam? 26.04.05, 18:54
        a dlatego, że wyczytałem na www że Krzysztof Osmenda np. jest pracownikiem
        Jednostki Informatyki Szpitala nr 2 na Goduli, mało prawdopodobne by młody
        chłopak dostał pracę w państwowej jednostce ot tak sobie. Po prostu to
        niemożliwe, między innymi dlatego, że mam kolegów, bardzo dobrych inżynierów
        informatyki, którzy mają duży problem znaleźć pracę w informatyce, a już na
        pewno nie mają szans w państwowych firmach. Następnie spotykam nazwisko
        Krzysztofa Osmendy jako autora bądź współautora stron www rudzkich firm. Ok to
        nie przestępswo, że ten pan pracuje w szpitalu jako informatyk i robi strony
        www, niech robi. Tu chodzi o coś innego. Zaznacza Pan na każdym kroku o
        przejrzystości, uczciwości, chce Pan być krystalicznie czysty itd. Jeżeli Pan
        Krzystof Osmenda to Pana rodzina a Pan chce być "czysty" proszę niech Pan
        przedstawi kulisy zatrudnienia Krzystofa Osmendy w szpitalu, czy był tam
        konkurs, ogłoszenie w prasie, czy może Pana prośba do dyrektora szpitala o
        zatrudnienie swojego członka rodziny. A może po prostu to nie jest członek Pana
        rodziny a zbieżność nazwisk jest przypadkowa?. Ciekaw jestem co Pan odpisze. A
        może Pan nie odpisze. Pamięta Pan co mówiłem o strusiach?, pewnie tak.
        • berolina Re: Czemu pytam? 09.08.05, 09:30
          hmmm i biorąc pod uwagę umiejętności i wykształcenie pana K. to też wydaje mi
          się to podejrzane... chociaż może się mylę... Wkurzające jest, że moi znajomi,
          kuci informatycy po porządnych studiach nie mają pracy, a taki ktosik dostaje
          taką pracę. No, ale tak to juz jest jak się szuka układów i zacznie bawić w
          politykę. O ile dobrze pamiętam to K. bawił się we wspieranie pana Howańca...
          Jedno jest pewne: Krzysztof to karierowicz i tak jak mawiał zrobi wszystko,
          żeby dobrze zarobić a się nie narobić. :-)
          • jozefosmenda Re: Na żywo! 01.09.05, 00:16
            Począwszy od dzisiaj t.j.1 września br. zapraszam do dyskusji na forum NMRŚL.
            Codziennie po 21.00
            --
            / Talleyrand/
    • darek10004 Re: NASZE MIASTO RUDA ŚLĄSKA 26.04.05, 19:01
      aaa do tego Krzysztof Osmenda jest sekretarzem Pana stowarzyszenia, moim
      zdaniem lansuje Pan tego człowieka. Kurde powiem Panu prywatnie, że nigdy nie
      chciałbym mieć nad sobą człowieka, który by mnie lansował i coś by mi załatwił.
      Bo zawsze mi powtarzał mój tata "chłopie ja doszedłem do wszystkiego sam i ty
      też dojdziesz sam, nie pójdzisz na skróty". Nie poszedłem i moje dziecko też
      nie pójdzie.
          • hepik1 Re: NASZE MIASTO RUDA ŚLĄSKA 26.04.05, 20:34
            A cos ty chopie w takiej gorącej wodzie kapany?Radny Osmenda zapewne ma inne
            zajęcia i nie siedzi durś na forum.
            Prywatnie ci powiem ,że jeden Osmenda z drugim rodzinnie nic wspólnego nie
            maja.To juz było kiedys wyjaśniane na forum.
              • jozefosmenda Re: NASZE MIASTO RUDA ŚLĄSKA 26.04.05, 23:18
                Są RADNI i radni.Ja mam co robić i nigdy się nie nudzę szanowny Darku a przed
                chwilą skończyłem pisać wystąpienie Komisji Rewizyjnej na jutrzejszą sesję
                absolutoryjną.Cztery strony tylko albo aż cztery?
                Poczytaj sobie zatem bo to nie jest
                zabronione:
                Ruda Śląska 27 kwietnia 2005 r.

Panie Przewodniczący, Wysoka Rado !

Zgodnie z obowiązującymi przepisami przypadł mi w udziale obowiązek
                przedstawienia Państwu stanowiska Komisji Rewizyjnej w sprawie wyrażenia opinii
                dotyczącej wniosku o absolutorium dla Prezydenta Miasta za rok 2004.

W nawiązaniu do zapisów art.18a pkt.3 Ustawy z dnia 8 marca 1990r. o
                Samorządzie Gminnym (z późniejszymi zmianami) na Radzie Miejskiej jako organie
                stanowiącym samorządu terytorialnego ciąży obowiązek rozpatrzenia sprawozdania
                z wykonania budżetu za 2004 rok i podjęcie uchwały w sprawie udzielenia lub nie
                udzielenia absolutorium z tego tytułu.
                Zagadnienia te reguluje również zapis art.136.2 Ustawy z dnia 26
                listopada 1998r – o finansach publicznych.

Myślę , że wszyscy a przede wszystkim radni mają tą świadomość i
                wiedzę że uchwała w przedmiocie absolutorium wiąże się nierozerwalnie
                z oceną wykonania budżetu gminy i jest formą kontroli organu stanowiącego
                czyli Rady Miejskiej nad organem wykonawczym, którym jest Prezydent Miasta.
                Absolutorium nie może być zatem efektem niezadowolenia Rady z całokształtu
                działalności organu wykonawczego lecz musi ściśle się odnosić do wykonania
                budżetu jednostki samorządu terytorialnego.
                Dla oceny pracy organu wykonawczego poza wykonaniem budżetu, ustawa samorządowa
                przewiduje bowiem odrębne procedury.
                Myślę również, że taka ocena zostanie przez państwa radnych w
                zgodzie z posiadaną wiedzą i w oparciu o swoje spostrzeżenia dokonana i w
                swoich wystąpieniach zaprezentowana.

Przedstawione przez Prezydenta Miasta zbiorcze sprawozdanie z „Wykonania
                budżetu miasta i zadań rzeczowych za 2004 rok” przedłożone zostało do
                zaopiniowania nie tylko Komisji Rewizyjnej ale również i pozostałym Komisjom
                stałym Rady Miejskiej oraz Regionalnej Izbie Obrachunkowej w Katowicach.
                Jak już wspomniałem wykonanie budżetu za 2004 rok było przedmiotem dyskusji i
                analiz wśród radnych, członków poszczególnych Komisji a w ramach Komisji
                Rewizyjnej powołano odrębne zespoły, które dokonały kontroli realizacji uchwał
                Rady Miejskiej za 2004 rok. Komisja Rewizyjna zapoznała się również i
                przeanalizowała materiał sprawozdawczy z wykonania budżetu miasta i zadań
                rzeczowych za rok 2004.
                Sprawozdanie to zawiera szczegółowe informacje cyfrowe i
                opisowe
                przedstawione w układzie porównawczym uzyskanych dochodów i przychodów
                oraz poniesionych wydatków i rozchodów w stosunku do wielkości
                zaplanowanych i stanowi podstawę do oceny wykonania budżetu.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami Prezydent Miasta przedstawił Radzie
                Miejskiej oraz Regionalnej Izbie Obrachunkowej opisowe
                sprawozdanie z wykonania Budżetu Miasta za rok 2004.

Budżet miasta na rok 2004 uchwalony został :
                -po stronie dochodów w wysokości 295.194.386 zł
                -po stronie wydatków w wysokości 365.194.386 zł.
                W trakcie roku budżetowego w wyniku zmian kwot planowanych po stronie dochodów
                i wydatków oraz w wyniku faktycznej realizacji dochodów
                i wydatków wielkości te ukształtowały się w sposób następujący:

Budżet 2004 w zł
                Treść Plan pierwotny Plan po zmianach Wykonanie
                Dochody ogółem 295.194.386 366.344.526 368.860.747
                Wydatki ogółem 365.194.386 380.399.512 355.926.175
                Wynik finansowy - 70.000.000 - 14.054.986 +12.934.572

Zatem dochody budżetowe zostały zrealizowane w wysokości 100,69 % natomiast
                wydatki ukształtowały się na poziomie 93,57 %.

W strukturze dochodów największy odsetek (26%) stanowiły dochody
                z subwencji. Podatki i opłaty stanowiły 21 % dochodów. Z kolei 20%
                w strukturze dochodów stanowiły udziały w podatkach dochodowych od osób
                fizycznych i prawnych. Dotacje z budżetu państwa oraz środki z Unii
                Europejskiej czyli t.zw. środki zewnętrzne stanowiły łącznie 15% dochodów a
                pozostałe inne dochody 20% całości struktury dochodów.
                Szczegółowy opis dochodów wg źródeł oraz wg działów klasyfikacji budżetowej
                zawiera sprawozdanie opisowe z wykonania budżetu miasta za rok 2004 jak również
                załącznik nr 1 do projektu uchwały Rady Miejskiej.

Struktura wydatków budżetowych roku 2004 r. od strony kierunków finansowania
                wskazuje , że na oświatę i wychowanie przeznaczono 33,28% całości wydatków a na
                edukacyjną opiekę wychowawczą 1,62%.
                Z kolei wydatki na opiekę społeczną stanowiły 17,15 % całej kwoty wydatków. Na
                gospodarkę mieszkaniową przeznaczono 9,67% a na transport i łączność 9,83%.
                Koszt utrzymania administracji publicznej ukształtował się na poziomie 8,64%
                ogólnej kwoty wydatków w roku 2004. Ponadto na gospodarkę komunalną i ochronę
                zdrowia przeznaczono odpowiednio 6,92% i 4,61% wydatków. Prawie 4% struktury
                wydatków przeznaczono na kulturę, ochronę dziedzictwa narodowego oraz kulturę
                fizyczną i sport.
                W rzeczowej strukturze wydatków znaczący odsetek stanowiły wydatki na
                wynagrodzenia - 38% oraz wydatki bieżące - 36%.
                Wydatki inwestycyjne stanowiły 15% całej struktury wydatków i równocześnie były
                o 4% wyższe od wydatków inwestycyjnych z roku 2003.

Szczegółowy opis wydatków budżetu miasta wg działów klasyfikacji budżetowej
                oraz wg kierunków finansowania zawiera sprawozdanie opisowe z wykonania budżetu
                miasta za rok 2004 jak również załącznik nr 2 do projektu uchwały Rady
                Miejskiej.

Deficyt budżetowy został określony w planie uchwały budżetowej na rok 2004 na
                poziomie 70.000.000 zł. W wyniku zmian budżetu miasta w trakcie jego realizacji
                ostatecznie różnica między dochodami a wydatkami na koniec roku wykazała
                wartość dodatnią (nadwyżkę) w wysokości 12.934.572 zł.

Kwota długu miasta na koniec 2004r. pierwotnie planowana w wysokości
                138.212.218 zł, faktycznie wyniosła 80.046.066 zł i po raz pierwszy od kilku
                lat była znacznie mniejsza od planowanej. Na kwotę tę składają się
                zobowiązania z tytułu zaciągniętych kredytów w wysokości 46.493.808 zł, z
                tytułu zaciągniętych pożyczek w wysokości 1.752.258 zł, z tytułu wyemitowanych
                obligacji w wysokości 28.000.000 zł oraz z tytułu udzielonego przez miasto
                poręczenia w wysokości 3.800.00 zł. Spłata rat pożyczek i kredytów w roku
                2004 wyniosła 26.903.821 zł. Zarówno kwota długu na koniec roku 2004 jak i
                wielkość spłaconych rat i odsetek od kredytów i pożyczek nie naruszyła
                uregulowań zawartych w art.113 i 114 ustawy o finansach publicznych a wynosiła
                odpowiednio 8,41% na dopuszczalne 15% oraz 21,70% na dopuszczalne 60%.
                Szczegółowy opis zobowiązań z tytułu zaciągniętych kredytów, pożyczek oraz
                udzielonych poręczeń oraz kwoty spłat tych zobowiązań w 2004r. zawarty jest w
                sprawozdaniu opisowym z wykonania budżetu na str.68-70.
                Komisja Rewizyjna dokonała sprawdzenia źródeł dochodów oraz kierunków i
                struktury wydatkowania środków finansowych oraz przeanalizowała sprawozdanie z
                wykonania budżetu miasta za 2004 r. pod względem finansowym jak również
                dyskutowała nad wykonaniem rzeczowym tego budżetu.

Panie Przewodniczący , Wysoka Rado !

Jak już wspomniałem przedłożone przez Prezydenta Miasta sprawozdanie finansowo-
                opisowe i cyfrowe z wykonania budżetu miasta i zadań rzeczowych za rok 2004
                poddane zostało w całości analizie przez Komisję Rewizyjną oraz w swoich
                działkach przez pozostałe Komisje stałe Rady.
                Sprawozdanie to było również przedmiotem analizy i zaopiniowania przez
                Regionalną Izbę Obrachunkową w Katowicach.

KOMISJA REWIZYJNA w oparciu o:

• analizę materiałów sprawozdawczych,
                • kontrolę realizacji uchwał Rady Miejskiej podjętyc
                • darek10004 sprawozdanie 27.04.05, 22:30
                  Panie Józefie z nudów przeczytałem Pana sprawozdanie nad którym Pan tak długo
                  ślęczał rozebrałem je na części pierwsze i przede wszystkim widzę w Pana
                  wypowiedzi elementarnej wiedzy z zakresu rachunkowości przedstawiam:
                  1) we wstępie pisze Pan czym jest uchwała dot. absolutorium - jednak jest to
                  definicja podręcznikowa o niczym jeszcze nie świadcząca.
                  2) wyjaśnia Pan, że sprawozdanie Prezydenta zostało zopiniowane przez
                  odpowiednie zespoły - brak konkretów.
                  3) częste wzmianki uchwał i przepisów - z tym się zgodzę
                  4) meritum sprawozdania czyli dochody i wydatki, sporządzone w bardzo
                  niefachowy sposób
                  5) Brak planu kont
                  6) Wnioski bardzo ogólnikowe
                  Po prostu następnym razem radzę żeby Pan tworząc tego typu sprawozdanie
                  zasiągnął fachowej pomocy specjalisty w tej dziedzinie. Uważam, że Pana
                  sprawozdanie jest bardzo mało fachowe, ale to oczywiście znowu moje prywatne
                  zdanie.

• jozefosmenda Re: dokończenie 27.04.05, 22:52
                    Coś tam uciekło więc kończę:KOMISJA REWIZYJNA w oparciu o:

• analizę materiałów sprawozdawczych,
                    • kontrolę realizacji uchwał Rady Miejskiej podjętych w 2004 roku,
                    • sprawdzenie prawidłowości prowadzenia dokumentacji w zakresie dochodów
                    i wydatków budżetowych,
                    • ocenę właściwego i merytorycznego przeprowadzenia prac sprawozdawczych
                    i bilansowych,
                    • uchwałę nr 4100/V/66/2005 z dnia 7 kwietnia 2005 roku V Składu
                    Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Katowicach w sprawie opinii o
                    przedłożonym przez Prezydenta miasta Ruda Śląska sprawozdaniu z wykonania
                    budżetu za 2004 rok.
                    • uchwałę nr 4100/V/101/2005 z dnia 26 kwietnia 2005 roku V Składu
                    Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Katowicach w sprawie
                    zaopiniowania wniosku Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Rudzie Śląskiej,
                    • pozytywną uchwałę samej Komisji Rewizyjnej podjętej na jej posiedzeniu
                    w dniu 19 kwietnia 2005 roku stosunkiem głosów:
                    6 za, 0 przeciw, 1 wstrzymujący się

WNIOSKUJE do Rady Miejskiej o przyjęcie sprawozdania z wykonania budżetu
                    miasta za 2004 rok i udzielenie absolutorium Prezydentowi Miasta jak również o
                    podjęcie stosownej uchwały.

Jednocześnie korzystając z okazji chciałbym z upoważnienia
                    Komisji Rewizyjnej na ręce Skarbnika Miasta a za jego pośrednictwem całemu
                    Zespołowi Wydziału Budżetu i Finansów, złożyć wyrazy uznania za profesjonalne i
                    merytoryczne przygotowanie oraz opracowanie tego podstawowego dokumentu jakim
                    jest: ”Wykonanie budżetu miasta i zadań rzeczowych za 2004 rok” jak również za
                    wszelkie udzielanie informacji, wskazówek i wyjaśnień.

Dziękuję za uwagę.

Przewodniczący
                    Komisji
                    Rewizyjnej

mgr inż. Józef Osmenda

no cóż szanowny Darku widzę,że jesteś zielony w tej materii jak typowy
                    grunnhorn.Ale to normalne.Budżet miasta jest całkiem inaczej oceniany i
                    sprawozdawany niż bilans firmy razem z rachumkiem zysków i strat,przepływem
                    środków pieniężnych itd.Komisja Rewizyjna tego nie bada tylko sprawdza pewne
                    fakty i to co pisałem było wcześniej na jej posiedzeniu uzgodnione.To ty
                    kochany nie masz o tym pojęcia ale swoje jak to młody chciałbyś mieć na
                    wierzchu.No to oświadczam ci chłopie ,że jeden z twojej ferajny,prawnik z
                    wykształcenia ocenił moje wystąpienie absolutoryjne na celujący! Tak,że
                    widzisz -pozory mylą a tym bardziej jak pojęcie słabe!

--
                    / Talleyrand/
      • jozefosmenda Re: NASZE MIASTO RUDA ŚLĄSKA 27.04.05, 22:32
        Jako radny musiałem złożyć dokładne oswiadczenie na piśmie o bezposrednich
        członkach mojej rodziny.daty ich urodenia,miejsce zamieszkania,miejsce pracy i
        jeszcze parę innych rzeczy.Zapewniam pana Darka i innych niedowiarków , że
        Krzysztofa Osmendy tam nie ma wymienionego.To ,że pracuje w szpitalu za
        informatyka i gdzie indziej świadczy swoje usługi tylko dobrze o nim świadczy
        bo to znaczy ,ze jest dobry.O zatrudnienie w szpitalu proszę pytać dyrektora
        szpitala.Wiem,że wtedy za te pieniądze,które proponowano chętnych nie było ( a
        zwłaszcza tych "wykształconych").
        Krzysztof Osmenda nie jest sekretarzem stowarzyszenia Nasze Miasto Ruda
        Śląska.Jeżeli mówisz Darku,że mojego to tylko wypada mi się cieszyć.Dziękuję za
        takie uznanie.
        / Talleyrand/
          • jozefosmenda Re: ciekawe spojrzenie na nazwisko 28.04.05, 09:35
            Najpierw trzeba by sprawdzić ilu Osmendów jest w Rudzie Ślaskiej.Potem czy to
            są "ci" z mojej rodziny.Do której linii mamy ich zaliczać do rodziny? Ja
            znalazłem ich nawet w Krakowie i chciałbym zeby to była moja rodzina.Ale to
            jest bardzo trudne bo nie umiemy sobie wzajemnie tego udokumentować.Ja
            zakładam,że wszyscy OSMENDOWIE w Rudzie Śląskiej pochodzą z tych samych
            korzeni.Te korzenie siegają miejscowości,która dzisiaj nazywa się Zimna Wódka i
            jest położona niedaleko Strzelec Opolskich.Wybieram się tam już co najmniej od
            25 lat ale jeszcze nie dotarłem.A jak już się dowiem to wtedy będę wiedział.
            --
            / Talleyrand/
    • darek10004 Re: NASZE MIASTO RUDA ŚLĄSKA 27.04.05, 22:56
      cytat: W dniu 7 października br. odbyło się I-sze Walne Zebranie Członków
      Stowarzyszenia , na którym dokonano wyborów Zarządu i Komisji Rewizyjnej.
      Zarząd stowarzyszenia „ NASZE MIASTO RUDA ŚLĄSKA „ stanowią :
      Józef OSMENDA – przewodniczący, Marian SŁAWIK i Marek PEJAS –
      wiceprzewodniczący, Bazyli TYSZKIEWICZ – sekretarz, Henryk PIETER – skarbnik,
      Karol PIETER – członek.
      W skład Komisji Rewizyjnej weszli: Mariusz SZCZEPANIK – przewodniczący,
      Zofia DOBROCZYŃSKA – wiceprzewodnicząca, Krzysztof OSMENDA – sekretarz

Już nic z tego nie rozumiem niby jest sekretarzem, niby nie jest, więc jak to
      jest.
    • darek10004 wow 27.04.05, 23:03
      wie Pan gdziekolwiek nie udeżyć zawsze liczą się liczby i cyfry, z Pana
      przemówienia liczby i cyfry mnie nie przekonują. A to, że prawnik, jak Pan to
      powiedział mojego pokolenia, jeszcze mógł działać pod tzw. presją.
      • jozefosmenda Re: wow 28.04.05, 09:57
        udar-uderzyć

te cyfry przekonały Radę Miejską: 23 było za udzieleniem asolutorium,1 przeciw
        i 1 się wstrzymał ( nota bene nowy radny zaprzysiężony dopiero co godzinę
        wcześniej)Najbardziej był "happy" z mojego wystąpienia pan prezydent Stania no
        i skarbnik miasta - bo nie znalazłem żadnego błędu w ich sprawozdaniu.

Natomiast z "ferajny" nie znaczy,że z pokolenia.Akurat ten gość jest starszy
        ode mnie!
        --
        / Talleyrand/
        • darek10004 Re: wow 28.04.05, 20:49
          więc upraszczam moje pytanie do poziomu 6-latka: Pana Krzysztof Osmenda to Pana
          rodzina? TAK czy NIE? Natomiast interpretacja Apolla 21 wieku w odniesieniu do
          Pana ma nieco sens przenośni, której nie będę wyjaśniać, niech to pozostanie
          zagadką. Jeżeli już jesteśmy przy mitologii to trochę z Narcyza też w Panu
          znajduję. Jest taki fajny utwór zespołu Łzy, gdzie w tekście jest ...to ja.....
          hihi. Niech Pan mi wybaczy te skojarzenia ale zawsze lubiłem porównania. Jak to
          mówią szukam dziury w całym.
          • jozefosmenda Re: Ach ten Krzysztof... 28.04.05, 22:49
            Przecież już odpowiedziałem.Czytaj uważnie moje wypowiedzi.Poza tym Krzysztof
            Osmenda nie jest sekretarzem stowarzyszenia NMRŚL lecz sekretarzem Komisji
            Rewizyjnej tego stowarzyszenia.Za szybko zatem czytasz szanowny Darku.
            --
            / Talleyrand/
          • jozefosmenda Re: nota bene 28.04.05, 22:38
            Oryginał pochodzi z języka łacińskiego i piszemy go rozłącznie.Dosłownie znaczy
            to "zauważ dobrze".
            --
            / Talleyrand/
            • darek10004 Re: nota bene 29.04.05, 20:43
              oryginał jak Pan zauważył jest z innego języka niż polski. Język polski rządzi
              się swoimi zasadami pisowni mimo adopcji słów obcojęzycznych.
          • darek10004 Re: wow kurde 29.04.05, 20:47
            kurde Panie Józku weź no Pan w końcu rzuć jakimiś konkretnymi wypowiedziami.
            Podtrzymuję zdanie porównujące Pana do dziewicy, która chce ale się boi.
            • jozefosmenda Re: kurde .... 01.05.05, 21:07
              ....można powiedzieć językiem Boczka (rudzianina zresztą): w mordę jeża!
              Znowu się pomacałem i stwierdziłem, że "one" są ma miejscu.Porównywać mnie z
              dziewicą to tylko orleańską bo ta przynajmniej się nie bała (nikogo oczywiście)
              a poza tym zawsze chciała (swoje mieć na wierzchu).
              --
              / Talleyrand/
              • darek10004 Re: kurde w mordę jeża.... 01.05.05, 23:28
                wie Pan Panie Józefie nie chce mi się już z Panem polemizować - nudzi mnie to
                już - w kółko powtarza Pan to samo, myślałem, że sobie pogadamy - ale jednak
                sobie nie pogadamy. Ok powodzenia życzę. Prywatnie powiem jeszcze, że nie
                chciałbym jednak żeby Pana osoba była we władzach naszego miasta bo po prostu
                jednak nie przekonuje mnie Pan do swoich poglądów. Wątpię żeby Pana wiedza
                pomogła naszemu miastu, twierdzę tak mimo całej sympatii do Pana.
    • darek10004 hm... 27.04.05, 23:05
      znów nasuwa mi się skojarzenia dot. Pana osoby to Apollo 21 wieku, jeżeli wie
      Pan o kim mowa i co to oznacza.
      • jozefosmenda Re: hm... hm.... hm.... 28.04.05, 09:50
        Jak mnie uczono w przeszłośc: Apollo to syn Zeusa i Latony, kobiety
        ziemskiej,który unicestwił smoka Pytona oraz olbrzyma Tytjona( na smierć
        oczywiście).
        Apollo kojarzy mi się z nazwą statku kosmicznego. Ale o Apollo 21 wieku nie
        słyszałem.

--
        / Talleyrand/
    • jozefosmenda Re: NASZE MIASTO RUDA ŚLĄSKA 29.04.05, 11:03
      Wczoraj otrzymałem telefon z pytaniem: coście tak oklapnęli?.Nic bardziej
      złudnego: działamy zgodnie z planem a mała przerwa "na posiłek" jak najbardziej
      jest wskazana!
      --
      / Talleyrand/
      • jozefosmenda Re: Zabytki 01.05.05, 12:16
        Trochę to niewłaściwe przyrównanie by wrzucić to do do kiełbasy wyborczej.Czyli
        kiełbasę się skonsumuje a porem co?
        By o tym mówić trzeba znać jakie są mozliwości budżetu miasta w tej
        materii.Zabytki w naszym mieście traktowane są w różny sposób.Są takie , że
        im "nic" nie brakuje (i to bez przesady) a są też i takie jak właśnie ten ze
        zdjęcia.Szyb Franciszek powinien moim zdaniem być zaadoptowany n.p. na
        posterunek Policji a Muzeum Miejskie mieć do dyspozycji cały budynek.Uratujemy
        w ten sposób dwa zabytki.
        I do tego postaram się przekonać pozostałych członków Stowarzyszenia.
        --
        / Talleyrand/
    • jozefosmenda Re: zabytki-NASZE MIASTO RUDA ŚLĄSKA 03.05.05, 14:06
      A oto gdzie należyszukać informacji o rudzkich zabytkach:
      Zabytki w internecie
      29 kwietnia 2005
      Od wczoraj (28 kwietnia) można obejrzeć nową witrynę Miejskiego Konserwatora
      Zabytków: www.mkz.ruda-sl.pl.
      Autorzy, pracownicy urzędu, opracowali tu ogólne informacje o naszej historii.
      W gminnej ewidencji zabytków znajduje się w chwili obecnej ponad tysiąc
      obiektów z czego 92 stanowią zabytki wpisane do rejestru zabytków.
      Co warto zobaczyć w Rudzie Śląskiej.
      Lista najważniejszych zabytków.
      Trasa turystyczna - Śląski obszar warowny.
      Więcej informacji: Henryk Mercik, Miejski Konserwator Zabytków.

--
      / Talleyrand/
    • jozefosmenda Re: Apel do fotografów .... 05.05.05, 10:38
      czyli do hepika1, w36 i innych!
      Pojeździjcie po naszych dzielnicach i poróbcie zdjęcia naszych kościołów
      nocą.Naprawdę jest co oglądać i tutaj Ruda Ślaska niewątpliwie jest do przodu(
      a zwłaszcza Czarny Las).
      A potem na końcu zróbcie zdjęcie mojego kościoła (przepraszam naszego)zwanego
      popularnie Ewangelikiem byśmy mogli sobie porównać i podyskutować.A temat Nasze
      Miasto Ruda Śląska jest jak najbardziej do tego adekwatny!
      --
      / Talleyrand/
    • jozefosmenda Re: do Darka 10004 06.05.05, 09:39
      Tak mi coś mówi szanowny Darku, że przyczyny nie podejmowania ze mną dyskusji
      leżą po stronie..... ? Jesteś kolejnym któremu tego zabroniono.
      A szkoda, przynajmniej miałem na bieżąco informacje co kto o mnie myśli ( z
      polecenia czy bez niego)
      A przecież świat jest taki piękny?
      --
      / Talleyrand/
      • darek10004 Re: do Józka 06.05.05, 21:42
        Wie Pan nie mogę, na nikogo polecenie nie przestałem z Panem konwersować,
        przestałem bo lubie rozmowy intelektualne, konkretne i na temat, traktuję to
        forum jako rozrywkę a nie obowiązek więc jeżeli będzie Pan "intelektualny"
        chętnie dalej z Panem pogadam o tym i o tamtym, puki co prezentuje Pan poziom
        A.Leppera. Przestań Pan dorabiać do mojej nieobecności ideologii bo moja
        niechęć odpowiedzi na Pana sugestie podyktowana jest tylko nudą Pana wypowiedzi
        ot i tyle. Kurde to ja jestem tajnym agentem?. E fajnie a czyim?. Ok jestem
        tajnym agentem obiektywnym, który ma pełną dupę demagogów a pragnie młodych
        praktyków. Kurde. Aaaa nie jestem żadnym, któremu cokolwiek zabroniono, Panie
        ja jestem wolny, nie jestem związany z żadną władzą naszego miasta i mam
        wszystko w dupie. Nie rozumiem dlaczego Pan myśli, że ktoś mógłby coś mi
        zabronić. A świat jest piękny tylko dla tych co mają kasę. Widzę, że nie ma Pan
        kontaktu z biednymi. Panie Józku ja jestem obiektywnym optymistą i proszę mi
        wierzyć niech Pan już lepiej zajmuje się fotografowaniem rudzkich kościołów i
        zabytkami niż samorządem, lepiej to Panu wychodzi.
        • jozefosmenda Re: tylko spokój.... 06.05.05, 23:13
          ....jest tutaj wskazany.
          Przecież sam szanowny Darku pisałeś o żonie, która ma pretensje , ze ty znowu w
          internecie!Więc w taki sposób pojmowałem ten zakaz.Ale porównywanie mnie do
          A.Leppera to jakieś nieporozumienie? Na granicy obelgi zresztą bo ja takiego
          temperamentu w języku ani sposobu myslenia nie prezentuję.
          Również tak jak ty jestem wolny i nie jestem związany z żadną władzą ale w
          przeciwieństwie do ciebie nie mam wszystkiego w d.....!
          A co do tych zdjęć to znowu ci się pomylło z Krzysztofem Osmendą.Widocznie nie
          zrozumiałeś tego co w tej materii zasygnalizowałem.A ja wiem co i o co chodzi.
          Zaś co do samorządu to wyjaśniam,że o tym zadecydują wyborcy.
          I po co się zaraz tak pieklić?
          --
          / Talleyrand/
        • hepik1 Re: do darka 07.05.05, 05:05
          darek10004 napisał:

>
          > przestałem bo lubie rozmowy intelektualne...

W kontekście tego ,co piszesz dalej,mam niejakie watpliwości co do zrozumienia u
          Ciebie pojęcia rozmowy intelektualnej;))
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka