Dodaj do ulubionych

mezalians, czy małżeństwo ;)

07.01.19, 20:44
Nie jestem fachowcem, ale tak sobie śledząc różne wydarzenia i myśląc o tegorocznych wyborach do sejmu i senatu stwierdziłam, że ja nie chcę wybierać znowu miedzy PO i PIS , bo to już było, jak wygląda wiem i nie widzę też sensu wielkich koalicji z tym partiami bo jak się to kończy też przerabialiśmy. I zadałam sobie proste pytanie czy byłby możliwy scenariusz połączenia stowarzyszeń i partii pod szyldem wspólnych celów ( oczywiście najbardziej nośny ideologicznie cel to być przeciw ;) ustalonych ponad podziałami w trzecią siłę i w tym mariażu widziałbym Kukiz 15, Razem, Inicjatywę polską, może Partię Biedronia, może PSL, może Partię Zielonych, Nowoczesną - wbrew pozorom ich programy w niektórych aspektach się łączą, co o tym myślicie?
P.S. W Rudzie Ślaskiej nie wiem, czy w ogóle reprezentanci tych ugrupowań są, może czas pomyśleć, czasu coraz mniej ?
Edytor zaawansowany
  • lewica_os 07.01.19, 21:39
    Co Ty bierzesz? Żeby nazioli przez ludowców z skrajną lewicą łączyć!? Ale ok! a pewnie te środowiska połączyć może Twoja bohaterka... wnuczka ułana - GD :) Ona w sumie ma takie szerokie poglady od środowiska gazety polskiej przez po do sld. Do dzieła
  • aloes69 08.01.19, 06:06
    Nie patrzyłam na szyldy typu zadeklarowana prawica, skrajna lewica itd., tylko rzuciłam okiem na to co oni głoszą i w zasadzie jakoś drastycznych różnic nie widzę. U nas lewica jest zdecydowanie prawicowa, a nikt w Polsce nie dał na razie większego i tak nieprzemyślanego socjalu niż prawica tj. PIS, no a ludowcy płyną zawsze z prądem. Przecież PO i PIS mają też te same poglądy i zupełną zgodność co do chęci posiadania koryta za wszelką cenę. No, może z ta różnicą, że każdy te koryto chce mieć dla siebie.

P.S.
    Widzę , że radośnie podłapałeś łatkę przypiętą mi przez Fifika, który zamiast uważnie przeczytać post uznał się jego adresatem, no cóż pewnie miał jakiś powód.
    A co do GD to ja samorząd postrzegam jako reprezentację mieszkańców i służbę dla niech więc jeżeli zachodzi taka potrzeba Prezydent, Radni powinni starać się współpracować ze sobą, z wszystkimi, bo tu na dole jest zwyczajnie robota do zrobienia. Oczywiście dzięki naszym kolejnym rządom my wszyscy na dole powinniśmy dostawać ogromny dodatek za szkodliwe i zdecydowanie lepsze warunki leczenia, bo kto będzie ich utrzymywał jak powymieramy ?
  • hepik1 08.01.19, 10:19
    > i w tym mariażu widziałbym Kukiz

Zaczynam dostrzegać jakis problem tożsamościowy ;) Plus przecinek w tytule ;)
  • aloes69 08.01.19, 11:44
    Oj tam literówki, czyli to co zwykle i jak zwykle nie pozostaje mi nic innego jak przeprosić
    P.S. Znak zapytania też zgubiłam więc dziękuje za taktowne niezwrócenie na to uwagi ;)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.