Dodaj do ulubionych

subiektywna recenzja wyborów

29.05.19, 23:54
Recenzja wyborów

1. PIS

- wisiał wszędzie, był gdzie się dało, na maksa wykorzystał efekt rozpoznawalności,
- co obiecali to dali, a że różnie wyszło i jeszcze się czkawką odbije, no cóż w Polsce raczej nie myśli się perspektywicznie,
- elastycznie zmieniali program tak, że do końca ciągle coś mieli do zaoferowania, wyborcy się śmiali, krytykowali, ale w sumie dali się ogłupić i kupić,
- każdy atak natychmiast osłabiali, rozmywali i nieźle kontratakowali,
- populizm na dobrym poziomie trafiający w najniższe społeczne instynkty, ale przez to nośny.
- mocna mobilizacja i wzajemne wspieranie się.

2. KE
- przyjecie tej nazwy utrudniło wyborcom ustalenie tożsamości tego tworu, kolorystyka banerów PIS i KE prawie identyczna, to samo dotyczyło haseł ,
- wiodący program to walka z PIS, zero innego programu , zero propozycji do ruszenia z domu elektoratu nieprzekonanego i do tego zachowania zniechęcające dotychczasowych niezdecydowanych lub sprzyjających. Retoryka kto nie z nami ten przeciw nam jest wyświechtana, a brak szacunku do innych rzuca się w oczy,
- każdy walczył dla siebie, przy okazji rozdając kuksańce dookoła, w efekcie partie które utworzyły koalicje straciły swój byt i swoich wyborców (rozumiem idee koalicji ale to media kreują nam kraj dwóch partii prawicowych, które są w rzeczywistości jak wy to nazywacie lewackie ?- ot taki paradoks )
- brak pokory, refleksji, pycha i zgubienie kontaktu z wyborcami.

3. Wiosna.
- ewidentny efekt świeżości i tak jak przy Kukizie wzbudzenie nadziei na pojawienie się partii, która po prostu będzie alternatywą dla POPISU,
- zagrożenia już wyraźnie się zarysowują, próby wmówienia potrzeby koalicji z KE , sugerowanie, że Biedroń obiecał już teraz zrzec się mandatu, zniechęcenie członków którzy od razu liczyli na sukces itd., itp. Może jednak Biedroń i jego partia okażą się długodystansowcami?

4. Kukiz po utracie efektu świeżości z wcześniejszych wyborów rozmył się dla mnie ideologicznie i w zasadzie nie wiem co proponuje, wiem tylko że stanął po stronie PIS-u, i raczej stracił zwolenników niż kogoś pozyskał.

5. Lewica razem nie ma większych szans jak długo prawica jest de facto lewicą więc albo musiałaby mieć klarowny przekaz dla młodych, albo zaproponować coś co by ich wyróżniło, bo na razie ich nie widać,

6. Konfederacja zero programu, zarządzanie szturmem na barykady z flarami w dłoni, ale jak widać elektorat tym też zdobyć można.

Reasumując - ciągle to samo, ci sami, tak samo, to i bez sensu jest oczekiwać zmian.

Oczywiście są to moje subiektywne luźne spostrzeżenia, nie dogłębna analiza ;)
Edytor zaawansowany
  • aloes69 30.05.19, 00:03
    P.S. Oczywiście miałam na myśli wybory w Rudzie ;)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.