Dodaj do ulubionych

Co ci Grecy w sobie maja?

28.02.11, 16:54
Naszla mnie refleksja, ze cos jest na rzeczy, ze tyle Polek i generalnie cudzoziemek wychodzi za maz za Grekow. Mam wrazenie, ze to jakis Grecki, dobrze chodliwy, towar eksportowywink
Chcialabym cos na ten temat napisac na moim blogu, ale nie chce bazowac tylko i wylacznie na wlasnych opiniach - moze tez troche spaczonych, bo moj maz wychowal sie w Stanach i przejawia sporo zachowan zza oceanuwink
Stad moje pytanie: co ci Grecy (chodzi mi wylacznie o grono meskie) maja w sobie, ze tyle z nas wychodzi za maz za Grekow?
Mozecie swoje kreatywne spostrzezenia zamiescic w kilku punktach. Mile widziane porownania do innych znanych wam narodowsmile No, bo czemu Grek a nie Polak????o wadach tez mozecie napisac w ramach rownowagi w przyrodziesmile
--
lilalo1972
Edytor zaawansowany
  • magdalena1302 28.02.11, 19:21
    dla mnie nie ma znaczenia czy to Grek czy nie, to ma być ten JEDYNY po prostu. a że często się wyjeżdza za granicę to i poznaje się obcokrajowców wink w każdym narodzie znajdzie się ten kto ma TO coś i ten, który nas odrzuca na kilometr wink
  • bachula_gr 28.02.11, 19:33
    lilalo1972 napisała:

> Naszla mnie refleksja, ze cos jest na rzeczy, ze tyle Polek i generalnie cudzoz
    > iemek wychodzi za maz za Grekow.

TYLE to znaczy ILE????????????????????
    Skad takie wrazenie? Masz dostep do jakis statystyk? Ciekawa jestem bardzo jak to faktycznie jest bo z moich kolezanek, co wyszly za cudzoziemcow tylko mnie sie trafil Grek. Nie licze Polek w Grecji i nie tylko, ktore poznalam jak juz mialy greckich mezow wink

Na kanwie wlasnego zycia moge tylko przychylic sie do opinii przedmowczyni, ze generalnie teraz zachowanie czystosci krwi jest trudniejsze, ludzie migruja wte i we wte, sa inne mozliwosci- technologie ulatwiajace poznanie/kontakty/zerwanie. Odkad zaczelam wyjezdzac na stypendia zagraniczne zaczeli sie kolo mnie krecic "obcy". Moja mama do tej pory nie moze odzalowac przystojnego blondyna z Holandii choc greckiego ziecia uwielbia. Moje kolezanki nie moga mi darowac odpuszczenia meznego Chorwata...itp itd

W zwiazku z cudzoziemcem jest tak jak w kazdym innym, raz lepiej raz gorzej ale mile jest to, ze w razie czego:
    - nasza wrednosc charakteru mozna zawsze zwalic na roznice kulturowe wink,
    - nasza niechec do niektorych potraw na roznice we florze bakteryjnej etc etc
    no i czasami mozna zaimponowac ginekologowi wynikami swoich badan (roznice w normach albo jednostkach badan labolatoryjnych wink

Pozatym mozna zablysnac w towarzystwie oznajmiajac, ze ma sie tesciowa Antygone np.

• mamalal-ka 28.02.11, 19:48
    Oj chyba to co napiszę nie za bardzo Ci się spodoba lilalo wink
    Co ci Grecy w sobie maja? pytasz...ano to, że mieszkają
    w kraju śródziemnomorskim, gdzie jest przyjazny klimat, ciepłe morze,
    góry i ciekawa starożytna historia. Gdzie zima trwa 2 miesiące
    i częstotliwość deprechy jesienno -zimowej jest zdecydowanie mniejsza.
    Oczywiście wierzę w wielką miłość dwie połówki jabłka itp....
    Mało tego jestem naiwną niepoprawną romantyczką, hehehhheh
    ale klimacik i słoneczko przebijają wszystko wink
    ...dobiłam Was tą szczerością, co ? wink
  • bachula_gr 28.02.11, 20:06
    mamalal-ka napisała:
    > Gdzie zima trwa 2 miesiące......

ejze, w Grecji jest nie tylko poludnie ale i polnoc a tutaj zima trwa znacznie dluzej acz dla odmiany, na pocieszenie mamy prawdziwe cztery pory ropku z naciskiem na wspaniala zlota grecka jesien wink)))))))))))))

Ps- aaa..... i greckie noworodki oraz te pol greckie z ojca Greka i matki Polki maja znacznie rzadziej zoltaczke niz 100% polskie bobasy!
  • morita11 28.02.11, 20:14
    No ja sie imieniem tesciowej nie pochwale. Tzn. moge ale chyba zeby towarzystwo rozbawic wink

--
    http://www.cosgan.de/images/midi/frech/g040.gif
  • magdalena1302 28.02.11, 20:21
    teraz to mnie zaciekawiłaś big_grin zdradz te tajemnice wink

morita11 napisała:

> No ja sie imieniem tesciowej nie pochwale. Tzn. moge ale chyba zeby towarzystwo
    > rozbawic wink
    >
  • lilalo1972 01.03.11, 17:40
    co do statystyk to jakis czas temu robilam badania wsrod Polonii w Grecji...smile i chyba to bylo w naszej ambasadzie, ale powiedziano mi, ze w Salonikach ktos sie doliczyl 2000 Polek, zon Grekow. moze i tak byc, ale same wiecie, ze w Grecji ze statysyka sa na bakierwink

--
    lilalo1972
  • bachula_gr 01.03.11, 19:33
    lilalo1972 napisała:

> co do statystyk to jakis czas temu robilam badania wsrod Polonii w Grecji...smile
    > i chyba to bylo w naszej ambasadzie......

oooo...brzmi intrygujaco. A moglabys sie jakos dokopac do wynikow tych badan? skoro to Twoje wlasne materialy?

A moze ktos z ambasady/konsulatu- kolezanka leptomeria??? by pomogl w tej kwestii nas oswiecic? wink
  • lilalo1972 02.03.11, 13:12

bachula, poszukam bo mam to pod reka...jakby nie bylo moja praca magisterska o tym traktowalasmile

--
    lilalo1972
  • bachula_gr 02.03.11, 13:54
    no to dopiero brzmi intrygujaco- dawaj cala prace mgr (moze byc na @)!!!!!
  • lilalo1972 02.03.11, 16:02
    nie dam, bo w wersji elektronicznej nie mamsad to byly jeszcze czasy dyskietek i teraz doopa. musze to zeskanowac. mea culpa, bo to zaniedbalam...jak tylko to zrobie to ci sle.
    --
    lilalo1972
  • bachula_gr 02.03.11, 17:20
    Juz Cie lubie lilalo1972. Myslalam, ze ja ostatnia do introligatora leciala i dyskietki produkowalam. Witaj w krainie dinozaurow z tytulem przed nazwiskiem wink
    Mi sie ostala tylko wersja papierowa ale nie dam bo o wolnych obszarach celnych byla i sie z lekka zdezaktualizowala w miedzyczasie.
  • lilalo1972 03.03.11, 14:11
    moja pewnie jeszcze sie tak nie postarzalasmile juz do niej sporo czasu nie zagladalam, ale chyba niezle byla napisana, bo nawet jakas nagrode za nia dostalamsmile
    A traktowala wlasnie o Polakach w Grecji...z tytulem "Miedzy Dwiem Kulturami"smile
    A propo dinozaurow: to ostatnio syn mojego znajomego (lat 8) zadal mu pytanie: "Tato, a jak byles maly, to gdzie sie bawiles?". Znajomy mysli, mysli i odpowiada: "Synku, my sie bawilismy na podworku, na polach". Na to synek: :"I co, nie bales sie dinozaurow?"wink
    --
    lilalo1972
  • bachula_gr 03.03.11, 17:26
    Lilalo1972, kim jestes z wyksztalcenia, jesli mozna wiedziec?
  • synnefianka 03.03.11, 20:06
    bachula_gr napisała:

> Lilalo1972, kim jestes z wyksztalcenia, jesli mozna wiedziec?

...bo tu pani Admin swoja statystyke prowadzi... smile
  • lilalo1972 04.03.11, 14:35
    A jak myslisz????smile chetnie poslucham ...smile
    --
    lilalo1972
  • ani.mru 02.03.11, 10:46
    Calkiem niedawno rozmawialam o tym z siostra mojego meza.
    Jej zdaniem niektorzy Grecy z naszej wyspy nie mogli sobie znalezc kandydatki na zone wsrod Greczynek bo te ich zwyczajnie nie chcialy. Wiec poslubili nas, obce. Wyszlo na to, ze my Polki, Ukrainki, Holenderki, Niemki...itd... bierzemy ten gorszy gatunek Grekow poniewaz ten z wyzszej polki jest zarezerwowany dla tutejszych smile
    Moj maz twierdzi, ze Greczynki nigdy mu sie nie podobaly i na pewno greckiej zony miec nie bedzie. Jak postanowil tak zrobil.
  • annielika 02.03.11, 11:28
    Nie uwazam, zeby Grecy wyrozniali sie czyms szczegolnym. Jedne wyszly za Greka z milosci, u innych zaczelo sie od fascynacji kultura, jeszcze inne przyciagnela pogoda jak to twierdzi (hihihi) nasza mamalka. Takie generalizowanie jest troche bez sensu... to tak jak z Polakami... nie wyszlam za Polaka, bo Polacy to pijacy...

Wedlug mnie milosc nie wybiera. Nie zakochalam sie w moim Greku, bo jest Grekiem. Zakochalam sie, bo jest po prostu wspanialym czlowiekiem.

--
    Polki w Grecji
    Grecja i Ja
  • lilalo1972 02.03.11, 13:11

no to jak tak sie sprawy przedstawiaja to moze lepiej sobie pogadajmy na temat: co my takiego w sobie mamy, ze sie tym Grekom podobamy?smile
    By the way, jako gorszy material sie nigdy nie czulam, pomimo, ze priki w zwiazek malzenski nie wnioslamsmile
    A z tym, ze Greczynki sa wybredne i szukaja dobrej partii, cokolwiek by to mialo oznaczac, to sie zgadzam. Mojego meza tez nie chcialy...i dobrze, bo by sie chlopak przy nich zmarnowalsmile

--
    lilalo1972
  • synnefianka 02.03.11, 20:33
    Mnie to kiedys jedna grecka babinka rozbawila swoja reakcja na wiesc, ze moj Grek z Polka jest zareczony:" O Christos kai Panagia (tu babinka sie trzy razy przezegnala wznoszac pobozne spojrzenie ku niebu wink ), tetio omorfo palikari, duo metra i idzie na zmarnowanie dla kseni!! " - Urocze niepradaz? wink

lilalo1972 napisała:

> no to jak tak sie sprawy przedstawiaja to moze lepiej sobie pogadajmy na temat:
    > co my takiego w sobie mamy, ze sie tym Grekom podobamy?smile

I to jest sensowne pytanie Lilalo! Bo jak powiedzial kiedys moj wieloletni przyjaciel/kolega z pracy (Polak) " We mnie to sie slowianska krew burzy jak widze, ze takie popłuczyny po antyku zagarniaja nam najfajniejsze dziewczyny!" wink
    I jak tu nie zanucic radosnie za Rosiewiczem: Bo najwiecej witaminy maja polskie dziewczyny...!!! wink

...no to sobie poslodzilysmy wink
  • mamalal-ka 03.03.11, 19:54
    synnefianka napisała:
    Bo jak powiedzial kiedys moj wieloletni przy
    > jaciel/kolega z pracy (Polak) " We mnie to sie slowianska krew burzy jak widze,
    > ze takie popłuczyny po antyku zagarniaja nam najfajniejsze dziewczyny!"
    > wink

aaaachacha winkwinkwink świetne !
    Pozdrów gościa odemnie !
  • magdalena1302 03.03.11, 20:27
    wybacz,ale gorszej głupoty nie słyszałam...

ani.mru napisała:

> Calkiem niedawno rozmawialam o tym z siostra mojego meza.
    > Jej zdaniem niektorzy Grecy z naszej wyspy nie mogli sobie znalezc kandydatki n
    > a zone wsrod Greczynek bo te ich zwyczajnie nie chcialy. Wiec poslubili nas, ob
    > ce. Wyszlo na to, ze my Polki, Ukrainki, Holenderki, Niemki...itd... bierzemy t
    > en gorszy gatunek Grekow poniewaz ten z wyzszej polki jest zarezerwowany dla tu
    > tejszych smile
    > Moj maz twierdzi, ze Greczynki nigdy mu sie nie podobaly i na pewno greckiej zo
    > ny miec nie bedzie. Jak postanowil tak zrobil.
  • ciao_kariatyda 03.03.11, 16:49
    Grecy, to tacy kochani Czarodzieje, a że bajki i magię się z zasady lubi, to się dajemy temu ponieść. Zycie jest jak bajka smile , trzeba tylko ostrożnie kartki przewracać, żeby bajki nie zepsuć...
  • lilalo1972 04.03.11, 14:27
    ladnie to ujelas!
    --
    lilalo1972
  • koxanaki 04.03.11, 19:53
    No swietny w lozku jest tongue_out
    Ten moj, bo jak inni to nie wiem tongue_out A i z Polakami w sumie mam male porownanie tongue_out

P.S. Moj przyjaciel wprost memu mezowi powiedzial, ze tacy jak on polskie skarby narodowe kradna smile

--
    Franciszka 30.12.2008
    Michal 30.07.2010
  • annagno 04.03.11, 20:24
    I cos w sobie maja I nie maja, jak kazda nacja, to bardziej od wychowania w domu rodzinnym i innych cech nabytych zalezy niz od bycia Grekiem. Znam jednego takiego co to zawsze sie pierwszy wepcha we drzwi przed zone, w domu spedza caly czas przed komputerem, a na wakacje z kolegami pojedzie bo sie zmeczyl zyciem rodzinnym. Znam takiego, ktory jest wspanialym ojcem, mezem pantoflem, ale za to nie potarfi sam sobie kotleta odgrzac. Oboje jednak sa jedynakami, moze to to ich bardziej uksztaltowalo niz bycie Grekiem. Ja poznalam mojego meza w dosc dojrzalym wieku wiec wiedzialam co bralam i vice versa. On dosc szybko sie usamodzielnil, dlugo mieszkal za granica, zawsze byt takim buntownikiem, zawsze pod prad, mimo lamentow rodzicow. No i o ironio losu, pomimo tego i tak bedziemy mieszkac niedlugo w Grecji. I wowczas pewnie nie raz uslysze to co moj maz uslyszal kiedys od ekspedientki w sklepie z bielizna, gdzie sluzyl mi za tlumacza, ze" te z zagranicy to biednym greckim dziewczynom najlepszych kawalerow zabieraja".

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka