Dodaj do ulubionych

Rok szkolny 2011-2012

13.09.11, 22:05
No...to mamy milosciwie nam opanujacy kolejny rok szkolny. Rozumiem, ze wszyscy wtajemniczeni zabiegani w poszukiwaniu zeszytow w odpowiednie linie, tudziez gumek, bibulek i innych niezbednikow.
Mnie sie cisnienie podnioslo juz w dniu inauguracji-tradycyjnie- bo co roku ten sam burdel albo wiekszy wiec nie bede Was zanudzac.

Z kronikarskiego obowiazku wstukam tylko, iz mam na stanie pierwszo- i czwartoklasistke wink

Oczywiscie jak co roku bezczelnie bede tu odnotowywac dodatkowe, poza swietami, dni "wolne" od szkoly bo takie juz mam paskudne hobby...
Edytor zaawansowany
  • 14.09.11, 08:44
    My rok szkolny zaczełyśmy 1.09 tradycyjnie ,jak to w Polsce.
    Dziecie zadowolone jak diabli ze szkoły(po kim to ma???).Ma mały kawałeczek do szkoły,powinna wychodzić z domu o 7.45 a wychodzi o 7.30 big_grin
    Wychowawczynią jest pani od gimnastyki.
    Jak do tej pory to zbytnich wymagań nie ma oprócz tego że musiałam kupić 3 duuuże bloki techniczne z chropowatymi kartkami na technike,kuźwa całe miasto zeszłam i w żadnym sklepie o takich nie słyszeli,więc kupiłam z normalnymi kartkami i też było dobrze.Pani od techniki i plastyki powiedziała na pierwszej lekcji ,że jej przedmioty są ważniejsze od jakiejś tam matematyki i polskiego.
    Z przygotowań takich ogólnych przed pójściem do szkoły ,to byłyśmy w poradni psychologiczno logopedycznej.Przeprowadzono tam ze mną wywiad ok 30 min.następnie sama córka siedziała w gabinecie godzinei na koniec pani prowadząca znowu poprosiła mnie do gabinetu i omawiała tą godzinną lekcje z dzieckiem.Wyszło tak: miała zadanie żeby pisać to co pani dyktuje,na spory tekst zrobiła ze dwa błędy ort.
    Czytanie poszło super.Uzasadnienie pisowni ó,też dobrze wyszło.
    Najlepiej było z matematyką.....Pani dała jej dwie strony A4 zadań matematycznych ,a ta ciach prach i zrobiła.Kobieta była w szoku,a w jeszcze większym jak zobaczyła że to zadania z końca szóstej klasy big_grin
    Wyszło na to że:będzie miała ćwiczenia logopedyczne z powodu nie wymawiania sz,cz,rz(s,c,z).
    Na sam koniec usłyszałyśmy tekst po którym jeszcze urosłam.......No kobietki odwaliłyście kawał dobrej roboty,nie spodziewałam sie że dziecko uczące sie przez pare lat w innym języku
    i to w dodatku po grecku gdzie jeszcze litery są inne,będzie pisało,czytało jakby chodziło w Polsce do szkoły,a ta matematyka......
    A ja tak sie bałam jak to będzie.A chyba będzie dobrze smile
    --
    Byłoby szczęściem móc uszy i inne zmysły zamykać jak oczy.
  • 14.09.11, 16:19
    Rena gratuluję ! ...no to teraz utrwalajcie język grecki heheheheheh

U mnie na stanie pierwszoklasista (LO) i drugoklasista(Gim) więc wszyscy zdali
    do następnej klasy hehehehe
    Cieszę się jak diabli, że szkoła się zaczęła i zrobiło się tak cicho...
    nikt się nie kręci i bez przerwy czegoś ode mnie chce wink...jak wiecie spokój
    w moim stanie to podstawa !
    ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ !
  • 14.09.11, 19:07
    Wreszcie ...................co tam macie mieć lepiej od nas wink
    Powodzenia i wielu szkolnych sukcesów smile
    --
    Wszelkie niezadowolenie z tego, czego nam brak płynie z braku wdzięczności za to, co posiadamy. D.Defoe
  • 15.09.11, 07:39
    No to ja donosze,ze mam juz trzecioklasistke....o rozpoczeciu roku szkolnego,nie bede sie wypowiadac,bo w tym roku slowo burdel to malo powiedziane.
    A dzisiaj rano moje dziecko stwierdzilo,ze w klasach brudno i pelno kurzu i jak wchodzi do klasy to od razu zaczyna kichac....no szlag...3 miesiace wakacji i nie bylo czasu pomyc okien i wysprzatac dobrze klas...wiecej DORO na swieta pani sprzataczce nie dam!!!!
  • 15.09.11, 10:37
    margarita6 napisał:
    > ...wiecej DORO na swieta pani sprzataczce nie dam!!!!

za duzo slonca czy jak??????????????????/
  • 15.09.11, 13:51
    smile u nas SANEPID by nasłali i zrobiłby porządek - z paniami oczywiście wink

--
    Wszelkie niezadowolenie z tego, czego nam brak płynie z braku wdzięczności za to, co posiadamy. D.Defoe
  • 21.09.11, 20:36
    To i ja moja panne dopisuje. Tyle,ze ona dopiero pronipio wink

Basia dziekuje za wytlumaczenie kwestii petsetouli smile mam nadzieje,ze wszystko pojdzie jutro gladziutko wink
    --
    PansionMarmaras-MYKONOS

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/g040.gif
  • 21.09.11, 20:50
    Morita- juz jestem. A bylam na mega rozkopanym skrzyzow3aniu i objezdzie w wielkim miescie wiec nie moglam sie wiecej powymadrzac telefonicznie wink

Powodzenia jutro- czyzby rok przedszkolny na Mykonos rozpoczynal sie inaczej niz na stalym ladzie? Czy Wy indywidulanie jutro debiutujecie?
    Absolutnie trzymam kciuki za WAS OBYDWIE!!!!! Daj znac jak poszlo.
  • 21.09.11, 21:29
    Indywidualnie wink Jestesmy o tydzien spoznieni. W pierwszym dniu nauki to mysmy dopiero podanie skladali wink
    --
    PansionMarmaras-MYKONOS

• 22.09.11, 06:33
    aaaaaa za 15 minut wychodzimy.
    Zegnjcie kciuka zeby jej entuzjazm nie poszedl precz....
    --
    PansionMarmaras-MYKONOS

• 22.09.11, 10:22
    Morita i jak? Nie trafiliscie na strajk?
    U nas przedszkola dzis zamkniete na klodke a w szkole jedna panna strajkujaca (lament na calego bo to pierwszoklasistka i brak szkoly=tragedia wink a druga pracujaca (czwartoklasistka) u ta akurat wniebowzieta bo strasznie sie wczoraj napocila sie starsznie przeprowadzjaca wywiad z tata i mama na temat "jak wygladala szkola za Waszych (!) czasow" i starsznie chcala odczytac czesc opisujaca polska podstawowke z czasow PRL wink)) Faktycznie roznice kolosalne wyszly. Nie dosc, ze po 10 klas w kazdym roczniku, to instytucja szatni i strojow na WF tudziez mleka i obiadkow, pisanie piorem, fartuszki i tarcze, pracownia biologiczna i fizyczna tudziez brak gimnazjum i 8-letnia podstawowka etc etc

Ciekawe jaka byla relacja. W klasie ma jeszcze pol Rumuna i 100% Albanczyka wiec jakies tam urozmaicenie bedzie bo reszta rdzennie metsowska i wszyscy do jednej szkoly podazali wink
  • 22.09.11, 10:35
    Podobno przedszkola i nipiagogia nie strajkuja. I tylko oni.
    Ewka pobyla w placowce od 8.15 do 9.45 i zadzwonil telefon.
    Znajac charakter Ewki to i tak pozno zadzwonili. kierowniczka tego przybytku powiedziala,ze mloda placza aparigoriti juz prawie godzine i prosza zeby przyjechac. Najblizsze dni ma chodzic 1-1,5h zeby sie przyzwyczaila. Pozostale juz chodza 2 tydzien i juz sie przyzwyczaily wink

W ogole cala ta kierowniczka/dyektorka mnie na dzien dobry zdenerwowala uncertain

--
    PansionMarmaras-MYKONOS

• 22.09.11, 10:25
    Kontynuuje moje "hobby" czyli bezczelne wyliczanie ile dodatkowych dni wolnych od szkoly (poza swietami, paradami) grecka oswiata funduje dziatwie szkolnej.
    W tym sezonie nie czekali dlugo: w 10 dni po rozpoczeciu roku szkolnego pierwszy 24h strajk. Tak wiec nr 1 jest 22/9.

• 22.09.11, 13:06
    Basiu ,ja co prawda w Pl ale linka do kalendarza dnie wolnych w greckich szołach podam.Do tych dni jak zawsze trzeba dodać jeszcze po pare wolnych,takich nadprogramowych dni big_grin
    calendar.zoznam.sk/school-plgr.php
    --
  • 22.09.11, 13:10
    Miałam jeszcze dopisać że my w Pl już na pierwszym zebraniu w szkole- takim organizacyjnym dostaliśmy rozpiske kiedy wolne.Ciekawa jestem czy jakieś dni nam dojdą,czy nie.
    --
  • 22.09.11, 13:55
    rene1231 napisała:

> Basiu ,ja co prawda w Pl ale linka do kalendarza dnie wolnych w greckich szołac
    > h podam.Do tych dni jak zawsze trzeba dodać jeszcze po pare wolnych,takich nadp
    > rogramowych dni big_grin

Te nadprogramowe wlasnie sa przedmiotem moich "zbiorow" a one wyskakuja znienacka.
    Zupelnie jak nauczyciele, moja 10 dni od rozpoczecia a moja Krycha ma juz trzecia nauczycielke. Pierwsza pelnia role tylko pierwszego dnia, druga do wczorajk a od poniedzialku trzecia. No comments.
  • 22.09.11, 22:20
    Ponieważ wciąż mi czasu brak to wątek pominęlam jako już jakby niekoniecznie dla mnie (zwłaszcza jak czasu brak na czytanie wszystkiego) a tu takie wieści, ho ho ho!!
    Wszystkim szkolniakom: małym, większym i największym powodzenia i jak najmniej stresów a Ewkę - szczęście moje małe utulam bardzo, bardzosmile
  • 30.09.11, 17:59
    Ewka dzis pierwszy raz nie plakala wink Od poniedzialku bedzie chodzila na 2h, teraz chodzila na jedna i caly czas (prawie) plakala.

Wiecie,ze od tego roku 5latki beda zdawaly egzamin na zakonczenie nipiagogija???? I jak go nie zdaja to pojda jeszcze raz do nipiagogija zamiast do 1 klasy... Z jednej strony rozumie, chca zeby dzieci byly przygotowane do szkoly a z drugiej....no bez przesady...
    --
    PansionMarmaras-MYKONOS

• 30.09.11, 19:00
    morita11 napisała:
    > Wiecie,ze od tego roku 5latki beda zdawaly egzamin na zakonczenie nipiagogija??
    > ?? I jak go nie zdaja to pojda jeszcze raz do nipiagogija zamiast do 1 klasy..
    > . Z jednej strony rozumie, chca zeby dzieci byly przygotowane do szkoly a z dru
    > giej....no bez przesady...

Egzamin z czego? Moze i by sie przydal z podstaw wiedzy o sobie i rodzinie wink)))....dzis pani na wywiadowce nam podala, iz pierwszaki radza sobie jedne lepiej jedne gorzej zer szkola, szlaczkami etc ale zdziwilo ja (a nas - rodzicow tez), ze np kilkoro dzieci nie potrafilo sie podpisac a niektore nie znaly swoich dat urodzenia ani tez np imion rodzicow.
  • 04.10.11, 08:41
    Nowy tydzien nowy bonus- dzis sie okazalo, ze zamiast do lawek cala szkolapo porannym apelu idzie na wycieczke wink
    Nie zebym dzieciom wlasnym zalowala ale zwyczajnie zazdroszcze chyba takiego frywolnego trybu szkolnego.
  • 04.10.11, 09:05
    Ewka chodzi juz normalnie na 4h.

Basia no wlasnie z takiego przystosowania do zycia wink
    Ja dokladnie nie wiem bo to bedzie szczegolowo omawiane na zebraniu 5latkow ale pani mowila,ze np. od grudnia beda co piatek dostawaly do domu ksiazeczke. Rodzice beda im ja czytac a pozniej dzieci beda mialy za zadanie, juz w szkole, narysowac cos na temat ksiazki, najpierw beda tylko podpisywaly rysunek tytulem ksiazki, pozniej tytulem i autorem, pozniej czyms tam jeszcze, tak zeby do szkoly poszly jakos tam przygotowane. No i dziecko, ktore np. nie wysiedzi w lawce albo jeszcze bedzie plakalo za rodzicami po prostu nie zaliczy roku i jeszcze az bedzie robilo pronipio. Nie wiem, ale mi sie wydaje,ze to ma sens. Chyba bym wolala zeby Ewka powtarzala zerowke niz zeby sie wiercila w lawce i plakala.
    A w ogole Ewka ma najkrosze imie w klasie a jako jedyna nie umie go napisac. Kiedys umiala a teraz kicha, nie chce i pisze AE smilesmile A nawet Panagiotis, ktory ma tyle literek, umie sie podpisac wink
    --
    PansionMarmaras-MYKONOS

• 04.10.11, 13:21
    Aaaa to zadna nowosc w takim razie wink tyle, ze o sankcjach u nas nie bylo mowy.

Krycha przez dwa lata miala takie zadania. Bardzo fajne, na poczatku pani wpisywala na kartce tytul i autora a dzieciom zrobila wzory ich imienia i nazwiska na tekturkach w ksztalcie kwiatkow i mozolnie przepisywaly, najpierw mniej bezmyslnie a potem juz calkiem swiadomie. Zaczynali od drukowanych a potem stopniowo, kto chcial juz to mogl sie meczyc z malymi literkami.
    Z rysunkow pani na koniec roku robila ksiazke dla kazdego przedszkolaka.

• 04.10.11, 13:25
    morita11 napisała:

> A w ogole Ewka ma najkrosze imie w klasie a jako jedyna nie umie go napisac. Ki
    > edys umiala a teraz kicha, nie chce i pisze AE smilesmile A nawet Panagiotis, ktory m
    > a tyle literek, umie sie podpisac wink

No jak sie komu trafi. Mi tez Christina wypomina, ze ona ma gorzej niz Sofia bo wiecej literek i powinnam sie byla zastanowic nad wyborem imienia lepiej. Ooo.

Z kolei kolezanka Zoski to Aleksandra Mavrogianni i jak w pierwszej klasie pani im zadala cala strone w zeszycie, linijka po linijce, zapisac imieniem i nazwiskiem to jej wlasna matka wywalczyla, ze owa Aleksandra moze tylko polowe zapelnic bo ma na tle klasy zdecydowanie rekordowa ilosc literek zarowno w imieniu jak i nazwisku. Zeby sie dziecko nie zniechecilo do szkoly juz w pierwszym tygodniu wink)))
  • 04.10.11, 13:37
    Morita ,moja mloda jak chodzila do nipjo tez miala co tydzien ksiazeczke do domu i musiala wiedziec o czym jest,potem rysowali i tak jak pisze Bacha rysunki dostawali.
    Podpisywac tez sie uczyli imieniem i nazwiskiem ,cyfry do 10 chyba i literki wszystkie,i daty itp.
    Fakt nikt niczego nie musial zaliczac.
  • 04.10.11, 15:17
    Bo to zaliczanie to jest nowosc, wchodzi od rocznika 2006.
    W sumie dobrze, ja tam nie mam problemu.
    --
    PansionMarmaras-MYKONOS

• 08.10.11, 00:32
    Chciałam Wam sie pochwalić.Otóż moje dziecko zostało przewodniczącą klasy.Z tego powodu chodzi dumna jak pawbig_grin
    Jak na razie przynosi same bardzo dobre oceny.Świetnie sie odnalazła w nowej szkole,dzieci bardzo ją lubią,nauczyciele chwalą.Bałam sie ortografii bo niby sie jej uczyła przez pobyt w Gr,ale to nie to samo co w szkole,a tu niespodzianka big_grin Na pierwszej kartkówce na 20 wyrazów miała 18 dobrze,a na pozostałych trzech 20/20 Och bałam sie tej szkoły,a tu widze że niepotrzebnie smile
    Chodzi sobie na treningi w kosza,na kółko matematyczne i należy do chóru.
    Po prostu ,oby tak dalej big_grin
    --
  • 08.10.11, 07:38
    Swietnie!!!
    --
    PansionMarmaras-MYKONOS

• 08.10.11, 11:04
    Gratulacje! Młoda jest baaaardzo dzielna i to super, że tak się tutaj znalazła, że ma zajęcia, że wydaje się być zadowolonasmile Ja się trochę też obawiałam tej Jej aklimatyzacji i chyba obaw nie kryłam nawet a tu proszę: zaskoczenie absolutnesmile
    Tak trzymaćsmile
  • 16.10.11, 20:29
    http://1.bp.blogspot.com/-Q5dbf03LRog/TppaZjpIaiI/AAAAAAAAAXw/vQciewG0edM/s320/szkolapieklo.jpg
  • 18.10.11, 17:07
    Sie dowiemy jutro po porannej modlitwie- planowany jest 48 godz strajk m.in w - za przeproszeniem - szkolnictwie ale do apelu ani mru mru kto przystapi.
  • 19.10.11, 10:36
    jest polowiczny.
    Duza odeslna z kwitkiem spod ogrodzenia szkoly a Mala laskawie wpuszczona do 13:15.
    Jutro powtorka z rozrywki czyli najpierw poranna afera o wstawanie po ciemku a potem loteryjka pod plotem.
  • 19.10.11, 12:24
    bachula_gr napisała:

> jest polowiczny.
    > Duza odeslna z kwitkiem spod ogrodzenia szkoly a Mala laskawie wpuszczona do 13
    > :15.
    > Jutro powtorka z rozrywki czyli najpierw poranna afera o wstawanie po ciemku a
    > potem loteryjka pod plotem.

Ale jaja big_grinbig_grin Ciekawe jak długo to potrwa ?

--
  • 19.10.11, 15:47
    hahaha mój gimnazjalista też się nachodził do szkoły... dwa dni...bo dzisiaj i jutro szkoła kaput!
    ...śmieję się przez łzy oczywiście bo sytuacja mnie wykańcza !
  • 06.11.11, 13:21
    Z wrazenia zapomnialam, ze w srode byl kolejny bonusik bo...tym razem rada pedagogiczna. Oczywiscie nie moze byc po po poludniu (np szkola pracuje w porywach do 13.15 jeszcze, ok calodzienny pakiet do 15.45) i nie mogla byc w zeszlym tygodniu np kiedy to w czwartek szoly dzialalaly w porywach przez 2 godziny rano (akademie ku czci) bo w piatek byla parada.

I nie, nie jestem uprzedzona bo w bonusikach nie uwzgledniam wolnego poniedzialku (lokalne swieto wyzwolenia i lokalna parada).

• 06.11.11, 14:42
    Basia na zamknieta szkola z 2 powodow to by bylo za skomplikowane wink
    --
    PansionMarmaras-MYKONOS

• 20.10.11, 07:51
    Bonusiku nr 4 tym razem nie ma, obie uczennice przyjete w ramiona szkoly o mroznym poranku. Jednak pani od gimnastyki nie chce sie wylamac partyjnie i nie przyszla wiec Zoska skonczy wczesniej wink
  • 20.10.11, 09:22
    Ja sie ciesze, ze nipijagogija nie strajkuja. Wkurza mnie to robienie z dzieci balona. Ewka tez ledwo wstaje bo ona lubi jak najpierw wstanie slonce a pozniej ona wink
    Wczoraj pod placowka dowiedzialam sie,ze dzieci nie maja apergija tylko elevterija.
    Jak zwal tak zwal.
    --
    PansionMarmaras-MYKONOS

• 20.10.11, 10:20
    morita11 napisała:
    > Wczoraj pod placowka dowiedzialam sie,ze dzieci nie maja apergija tylko elevterija.

Ψωμί - Παιδεία -Ελευθερία ??? to dopiero 17 listopada przeciez! wink)))

Szkoda, ze ta padziernikowa elefterija nie jest od switu, tylko z przerwa na poranne przepychanki i spacer pod placowke.
  • 21.10.11, 13:00
    Ewka przyniosla pierwszy partyjny wierszyk. Juz sie go nawet nauczyla wink tylko ciekawe czy na spedzie szkolnym wyduka wink

Σ'αυτη τη γιορτη μας
    Ελατε παιδια
    Ψηλα τη σημαια
    Ψηλα την καρδια

--
    PansionMarmaras-MYKONOS

• 21.10.11, 13:10
    Czy Wasze dzieci w ich placowkach sie modla??? Te mniejsze dzieci wink
    Ewka mnie dzis szoknela lekko. Nie zebym miala cos przeciw modleniu sie ale ona odlozyla nozyczki i wycinanki i z rozpedu zlozyla rece i powiedziala cos w stylu "Dobry moj Ojcze dziekuje Ci za te zabawki i za to,ze moglam sie nimi bawic"

Szczeka mi opadla...
    --
    PansionMarmaras-MYKONOS

• 21.10.11, 13:55
    Moi chłopcy też się modlą ale raczej coś w stylu
    "Boże czy ta kobieta (czyli ja) może tyle nie truć "....sama słyszałam wink
    ...no cóż z wiekiem wszystko się zmienia... ja natomiast wróciłam do modlitw w stylu Ewki wink
  • 21.10.11, 14:00
    Za zabawki dziekujesz?? smilebig_grin
    --
    PansionMarmaras-MYKONOS

• 21.10.11, 14:15
    mamalal-ka napisała:

> Moi chłopcy też się modlą ale raczej coś w stylu "Boże czy ta kobieta (czyli ja) może tyle nie truć.....

Dobre.
    Rozumiem, ze to wersja oficjalna wink
  • 21.10.11, 14:17
    morita11 napisała:

> Ewka przyniosla pierwszy partyjny wierszyk.

to wierszyk wytrych- na kazdej akademii ktos go mial, tyle, ze to dopiero jedna z 3 albo 4 zwrotek jest wink
  • 21.10.11, 14:20
    5 wink
    --
    PansionMarmaras-MYKONOS

• 21.10.11, 15:06
    morita11 napisała:

> 5 wink

wychodzi na to, ze powoli zapominam i ja wink)))
  • 28.10.11, 17:27
    Ewka swojej czesci wierszyka oczywiscie nie powiedziala. Dzieci wychodzily parami i duzo dzieci nie mowilo, wiekszosc par byla wlasnie taka,z ejedno dziecko mowilo a drugie podziwialo podloge wink Tyle, ze Ewka w ogole nie poszla do dzieci. Juz w progu szkoly zamarla, zobaczyla tlumy rodzicow i dopadla ja trema, nie zeszla z moich rak.

Na przemarsz nie poszlismy bo zaczynaja miec wilgotne nosy a dzis apagorevtiko, wiatr by mi ja porwal.
    --
    PansionMarmaras-MYKONOS

• 22.12.11, 07:03
    Oceny wystawione wczoraj, wiec luzik poczulo dimarchijo a ze mer utknal gdzies za plugiem to mamy mini ferie dzis. Dopadalo duuuuuuuuuuuuzo sniegu, jutroi Krycha poleci chyba na skrzydlach na przedstawienie, wszak jest aniolkiem gamma wink))))))))))))
  • 22.12.11, 08:02
    Moja panna jest 3o αστερακι wink
    --
    PansionMarmaras-MYKONOS

• 22.12.11, 08:23
    morita11 napisała:
    > Moja panna jest 3o αστερακι wink

U nas Zoska miala monopol na gwiazdke (3x pod rzad w przedszkolu byla) a Krycha juz drugi raz jest aniolkiem, raz jej sie trafila sniezynka (notabene w zmodyfikowanym stroju aniolka wtedy wystapila wink

Mnie jeszcze dzis czekaja poprawki skrzydel a jutro fruuuuuu przez zaspy na przedstawienie o swicie.
  • 31.01.12, 21:30
    z kronikarskiego obowiazku
  • 31.01.12, 21:34
    bo dzis i jutro szkoly zamkniete.
    Za mrozno.
    Najdluzszy weekend nowoczesnej Europy w toku: poniedzialek- swieto koscielne i szkoly maja wolne (reszta niekoniecznie), wtorek i sroda (mamy przeciek z dimarchijo, ze jutro tez).
    Jak wreszcie otworza szkoly ide na urlop, zdrowie psychiczne i odpornosc siada bo dzieciarnia nie dosc, ze nie w lawkach to tez nie na stoku ani w zaspach bo wszystko zamarazniete.
  • 31.01.12, 22:20
    u nas ferie "legalne" wink tzn w szkołach, przedszkola normalnie pracują jak na razie było - 20;
    tylko właśnie co to za ferie śniegu sporo a dzieciarnia w domu siedzi brrrrrrr
    --
  • 01.02.12, 08:35
    kalanitka napisała:
    > tylko właśnie co to za ferie śniegu sporo a dzieciarnia w domu siedzi brrrrrrr

Wlasnie. U nas snieg jest ale w zasadzie w postaci lodu wiec ani balwana ani na sanki, ani na narty (wieje nonstop i wyciagi pozamykane lub zatrzymuja co jakis czas). Piaty dzien z rzedu bez szkoly a tylko raz udalo nam sie poszusowac. Dzis nie bedzie lepiej.
  • 02.02.12, 07:43
    Dzisiaj juz przesadzaja, napadalo sniegu, nie wieje.

Wieczorem ktos mial przytomny pomysl- otworzyc szkoly o 9.30 zeby wszysyc sie wygrzebali z zasp etc ale w szanownej stolicy (nomosu) zaczelo sypac i znow BLOKADA totalna.

JUtro piatek- pewnie juz z rozpedu nie bedzie, a w poniedzialek maja zaplanowany od dawna teatrzyk w wielkim miescie.
  • 03.02.12, 10:53
    Dzisiaj to juz kompletnie komus cos zamarzlo. Znowu nie ma szkoly. Bo na jeden dzien otwierac?
    Opada wszytsko. Nie tylko mgla.
  • 03.02.12, 21:54
    http://images35.fotosik.pl/1159/f2034e2462972b12med.jpg
    Druga w klasie średnia 5,30 ,a w szkole trzecia....Och moje dziecko dało sobie rade .Napewno wiecie jacy jesteśmy szczęśliwi ...och....
    --
    Człowiek współczesny szuka przyjemności
    bez szczęścia, szczęścia bez zadowolenia,
    zadowolenia bez mądrości.
  • 04.02.12, 08:10
    No rene, masz miedzynarodowego kujona w domu wink Brawo. Brylowac w greckiej a potem poslkiej szkole to nie lada wyczyn. Niezle geny dostala od Was prymuska. Fiuuuuuuu.....
    Pozdrawiamy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy naukowe (i towarzyskie tez).
  • 07.02.12, 13:29
    taaakk......przeszla burza sniezna i znow wszystko ucichlo. Ruch kolowy, drogi zablokowane, banki, poczta i SZKOLY pozamykane.
  • 07.02.12, 19:57
    ja mysle ze jak ktos chcialby zaatakowac Grecje to nie potrzene zadne bomby chemiczne czy atomowe wystarczy ze troche sniegu im podsypia i caly kraj przestaje dzialac ;p ale dzis to juz przesada w Katerini sypie snieg ale jest zbyt cieplo i szybko topnieje...mimo to dostalam telefon zeby dzis do pracy nie przychodzic...wiec dzieci maja kolejny dzien wolny od szkoly i frontistiro. nie dziwie sie ze tak im sie podoba ta zima smile
  • 08.02.12, 08:11
    Dobrze,ze na ladzie nie mieszkam wink
    U nas jedyna atrakcja szkolna jest slub jednej z nauczycielek. Bedzie miala urlop caly przy szly tydzien w zwiazku z tym klasy beda polaczone. Jak wszyscy beda zdrowi ( w coo watpie) to bedzie razem 49 dzieciakow wink
    --
    PansionMarmaras-MYKONOS

• 08.02.12, 08:51
    skow-ron3 napisała:

> ja mysle ze jak ktos chcialby zaatakowac Grecje to nie potrzene zadne bomby che
    > miczne czy atomowe wystarczy ze troche sniegu im podsypia i caly kraj przestaje
    > dzialac ;p

co innego snieg w Katerinii a co innego tutaj - w Metsovie jest grubo ponad metr (i to we wsi a na stokach) a w odleglej o kilkanascie km Milia ponad 2 metry. Solarki i plugi 4x4 nie nadazaja a temp spada i mega warstwy sniegu zamarzaja.
  • 08.02.12, 08:55
    do wariatkowa juz coraz blizej---dziecarnia z nami w hotelu 24h na dobe bo oprocz szkol pozamykane inne centra rozrywki (KDAP. biblioteka, frontistiria)
  • 08.02.12, 13:16
    to niezle macie tam klimaty tak jak w Polsce smile och jak ja nie lubie zimy oby jak najszybciej odeszly te sniegi i wszystko wrocilo do normalnosci. To zycze wytrwalosci i jak najszybszych roztopow smile
  • 09.02.12, 08:59
    tunel przez boisko do dimotiko wykopany - Alleluja.
    Temperatura spadla ale juz nie moga (chyba?) przeginac. Caly zeszly tydzien laba, teraz tez.
  • 10.02.12, 15:05
    Szkoly ruszyly ale nie wszyscy nauczyciele raczyli to zauwazyc chyba.
    Po raz kolejny okazalo sie, ze nauczyciel to swieta krowa w tym koscielnym panstwie. Pyszcza, ze boisko nie odkopane ze sniegu i czekaja na wiadomo kogo zamiast samemu wziac sie do lopaty. No zesz. Jak ja odsniezam wejscie do hotelu czy odkopuje wjazd na parking to jest normalne, jak wlasciciel sklepu odsnieza chodnik przed to tez ale jak jasnie nauczyciel po calym tygodniu dodatkowej pelnoplatnej laby ma wziac lopate i odsniezyc kilkanascie metrow to jest afera?! Aby dojsc do wlanego miejsca pracy.
    W glowach im sie poprzewracalo. Zeby tylko w glowach......
  • 11.02.12, 15:10
    w katerini dalej zamkniete i nie zapowiada sie zeby szybko zostaly otwarte bo mamy tutaj niezla sniezyce ;/
  • 11.02.12, 15:48
    skow-ron3 napisała:

> w katerini .............ma amy tutaj niezla sniezyce ;/

U nas tez aktualnie oberwanie chmury. Sniezne oberwanie.
    Ale udalo nam sie dzis z pierworodna poszusowac na fajnym stoku, dopoki mgla nas nie przegonila.
  • 29.02.12, 11:34
    Prosze odebrac dziecko dwie godziny wczesniej, Pani frodyta i Pan Zeus postanowili dzis strajkowac na ostatnich godzinach.

Takie rzeczy tylko w kolebce demokracji.
    A wiec rzucam wszystko, podwijam kiece i lece.... bo ja dzis nie strajkuje.
  • 29.02.12, 14:43
    Ja juz sie boje co to bedzie jak moje do szkoly pojda. Dobrze,ze Ewka jeszcze rok Nipio, tam nie strajkuja wink
    Basia a jak to Ty bys oprosila zeby dziecko z godzine, dwie dluzej przetrzymali w szkole bo TY musisz dzis gdzies sztandarem pomachac??
    --
    PansionMarmaras-MYKONOS

• 29.02.12, 16:18
    morita11 napisała:

> Basia a jak to Ty bys oprosila zeby dziecko z godzine, dwie dluzej przetrzymali
    > w szkole bo TY musisz dzis gdzies sztandarem pomachac??

Zeby oni jeszcze kurna jakim sztandarem machali. Ale gdzie tam. W oczekiwaniu na pozostalych pedagogow (dojezdzaja razem do szkoly)......... pili kawke w knajpie kolo szkoly.
  • 20.03.12, 08:18
    Moje dzieci z dzika rozkosza i wielka radoscia oznajmilo mi dzis,ze pojdzie na parelasi i beda w nia rzucac pomidorami wink
    Chyba sie zdziwi jak nikt nie rzuci wink

--
    PansionMarmaras-MYKONOS

• 20.03.12, 08:34
    morita11 napisała:

> Moje dzieci z dzika rozkosza i wielka radoscia oznajmilo mi dzis,ze pojdzie na
    > parelasi i beda w nia rzucac pomidorami wink
    > Chyba sie zdziwi jak nikt nie rzuci wink

W tym sezonie modne sa tez jogurty wink))
  • 21.04.12, 08:45
    Czy ktos wie, czy szkoly pracuja w poniedzialek przed 1 majem?????????
  • 21.04.12, 09:17
    U nas pracujący. Liceum idzie normalnie, zaś gimnazjum na wycieczkę...
    może to zależy od regionu?
  • 21.04.12, 10:22
    Jak nigdy akurat mi zalezy zeby byl wolny wink
  • 22.04.12, 23:05
    calendar.zoznam.sk/school-plgr.php Zaznaczony tylko pierwszy .....
    --
    Człowiek współczesny szuka przyjemności
    bez szczęścia, szczęścia bez zadowolenia,
    zadowolenia bez mądrości.
  • 23.04.12, 19:09
    rene1231 napisała:

> calendar.zoznam.sk/school-plgr.php Zaznaczony tylko pierwszy .....

tak....bo przesada byloby skoro nagle sie okazalo, ze wybory sa 6-go wiec na wszelki wypadek szkoly nie beda dzialac w piatek przed (4-go) oraz poniedzialek po (7-go). Obled.
  • 23.04.12, 22:58
    warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,11592169,Bardzo_dluga_majowka__w_szkolach_wolne_nawet_3_tygodnie.html
  • 27.04.12, 10:38
    Najnowszy news ze szkoły:
    Wolny nie tylko 1, 4 i 7 ale również 8 maj, dlaczego? Jeszcze nie wiem.... wink
  • 27.04.12, 10:48
    izka7790 napisała:

> Najnowszy news ze szkoły:
    > Wolny nie tylko 1, 4 i 7 ale również 8 maj, dlaczego? Jeszcze nie wiem.... wink

IZA, 1szy - wiadomo, 4 i 7 - wiadomo bo wybory a moze 8 macie wolny lokalnie? Bo my np mamy 17 wolny bo lokalny patron wsi i bedzie specjalna msza i tance ludowe na dziedzincu kosciola pod wezwaniem Sw Dimitra.
  • 27.04.12, 10:56
    Basiu, pierwsze trzy daty ja wiem dlaczego są wolne smile
    Ja zastanawiam się nad 8, dlaczego?
    Jakby było jakiegoś świętego to pewnie obie córy miałyby wolne,
    a jedna idzie normalnie, zaś druga nie.
  • 27.04.12, 11:20
    Hehe, to jeszcze bardziej lokalnie, moze swieto patrona szkoly?
    A wlasnie, zauwazylyscie, ze w Grecji szkoly maja numerki a nie maja imion? wink

Aaaaaaaa... nie zaczynaja sie egzaminy w gimnazjum np?
  • 29.05.12, 06:57
    dla potomnosci odnotowuje
  • 29.05.12, 07:00
    Laba nr 14 byla 17 maja (swito lokalne, nie ma szkol, jest suma i tance na dziedzincu kociola....ale w tym roku tancow nie bylo bo bylo oberwanie chmury). Kolejny upojny dzien z malolatami przez cala dobe.

Bonusik nr 15 bedzie....jutro bo RADA NAUCZYCIELSKA, oczywiscie nie moze byc po poludniu.

A zeby i nastepny tydzien nie byl kompletny to mamy dla odmiany swieto w poniedzialek ale, ze nie jestem zlosliwa ani wkurzona to go nie uwzglednie w statystykach bo to planowo a nie bonusowo.

Ze tez ja nie zostalam greckim nauczycielem. No.
  • 29.05.12, 09:51
    bachula_gr napisała:

>Ze tez ja nie zostalam greckim nauczycielem. No.

Bacha, jeszcze wszystko przed Tobą wink))
  • 29.05.12, 13:12
    U nas sie w srode nauczyciele radzili....

A nastepne wybory to juz chyba wakacje, nie??
    --
    PansionMarmaras-MYKONOS

• 13.06.12, 10:17
    Po przdstawieniu, po dyplomach, po bluzkach wink

Myslalam, ze padne. Pani wywolala Evangelije po dyplom a moja gwiazda siedziala i NIC, dopiero jak pani powiedziala Eva to dziecie dupke podnioslo wink
    --
    PansionMarmaras-MYKONOS

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.