Dodaj do ulubionych

Pierniczenie...2013...zaczynamy????

21.11.13, 14:42
Snieg jeszcze nie spadl choc juz strasza od kilku dni ale moze czas sie zmobilizowac do piernikowego dzialania AD 2013?
Wypieki swiatreczne pachnace aromatyczne i korzenne mile widziane. Chwalcie sie dzielami, podrzucajcie inspiracje...jak zwykle.

Natenczas zainwestowalam w stempelek, a zatem sezon 2013 uwazam za otwarty.

http://www.aledobre.pl/zdjecia/prod11286_2.jpg

Obserwuj wątek
    • kalanitka Re: Pierniczenie...2013...zaczynamy???? 21.11.13, 19:43
      U nas w przedszkolu jedna z grup gości się na urodzinowej herbatce w przyszłym tygodniu a pani dyr. też jest listopadowa to chciałam ich zaskoczyć właśnie pierniczkami. Niestety nowych wzorów nie mam ale może coś ze starch wyczaruję wink
      --
      Wszelkie niezadowolenie z tego, czego nam brak płynie z braku wdzięczności za to, co posiadamy. D.Defoe
    • bebiak Re: Pierniczenie...2013...zaczynamy???? 22.11.13, 01:14
      A ja sobie wczoraj bodaj tak dumałam, że tak niedawno był ten czas kiedy piekłam ciasteczka, wiązałam sakiewki i wynosiłam to tu , to tam: do znajomych, do mamy, do pracy....
      Wynosiłam, i wciąż nie mogłam upiec na Święta... - w ostatniej chwili się wyrobiłam choć stosy ciasteczek piekłam, stosy...

Niedawno to było - rozumiecie..
      Też tak macie, że grudzień 2012 to było niedawno a tu znowu czas pieczenia nadchodzi?
      Przerażona jestem uciekającym czasem!
    • bebiak Re: Pierniczenie...2013...zaczynamy !!!! 05.12.13, 22:45
      OMG! Jak patrzę na cudeńka Basi to mnie skręca ale i z moich ciasteczek korzennych co roku się tak cieszęsmile

Korzystając z w miarę wczesnego pojawienia się dziś w domu (no, o 21-szej), sezon na coroczny grudniowy bałagan w kuchni ogłaszam za otwarty!!!
      Pierniczenia AD 2013 i u mnie czas nadszedł - wszak nie samą pracą .. itp
      Cztery kule chłodzą się w lodówce, rekwizyty już przygotowane..
      Voila: Święta nadchodzą !

http://img51.imageshack.us/img51/4323/35ky.jpg
    • bebiakk Rozpoczęłyście już sezon 2014 w pierniczeniu? 30.11.14, 17:41
      Ja sobie umyśliłam, że w przyszły weekend rozpocznę, bo jak to moje dorosłe dziecko mów: ten dom przez cały grudzień pachnie pierniczkami smile
      A skoro tak - to niech pachnie skoro od jutra już grudzień !!!
      Wyboru zresztą specjalnie nie mam, bo za 2 tygodnie urzadzam coroczne spotkanie przedświąteczne dla grupy znajomych (będziemy piosenek świątecznych słuchać, łańcuchy kleić, pomarańczki dekorowac i co tam kto chce robić) stąd ciasteczka muszą być, no muszą i już!

A jak tam z Waszymi planami?
    • bebiakk Wystartowałam: cztery kule już są w lodówce :) 03.12.14, 22:35
      Jestem z siebie dumna!
      Własnei skończyłam zmywać naczynia ale hurrra: cztery brązowe kule wylądowały juz w lodówce smile
      Oznacza to, że od jutra będę piekła ciasteczka świąteczne korzenne ... Jak się za nimi stęskniłam - toż to rok cały właśnie mija!!!!

Musiałam się pochwalić, musiałam i już big_grin
      • bebiakk Re: Wystartowałam: jedna kula dziś upieczona : 06.12.14, 00:24
        I tym sposobem od dziś już u mnie tak prawie_prawie światecznie smile
        Ciasteczka korzenne są, jutro ubiorę choinke bom tak postanowiła i pewnie kolejną kulę upiekę i kolejną może ... smile Może i ciasteczka imbirowe zimowe, co to w ubieglym roku odkryłam i nawet mi wyszło upieczenie?
        No, skladników mam tyle, że ho ho - mogę się bawić smile
    • bebiakk Ciasteczka zimowe imbirowe upieczone :) 06.12.14, 19:29
      Troche się uszarpałam i odpoczywam ale ciasteczka zimowe imbirowe upieczone: ze 20 już w moim brzuszku he he - ja je po prostu uwielbiam!

Nie wyłączam piekarnika bo odsapnę chwilę i może jedną kulkę korzennych upiekę?
      Te wczorajsze już dziś do Mamy wyniosłam i znowu u mnie ich nie ma smile
      Ale kule mam, o!
    • bebiakk Niczego nie pieczecie w tym roku????? 11.12.14, 23:27
      Noo, pochwalcie się, u licha!
      Ja już dwukrotnie piekłam ciasteczkja korzenne i dwukrotnie imbirowe, a dziś rzucilam się na takie co się nazywają korzenno-migdałowe ale nie będę Wam ich polecać, bo jakieś takie ... średnie!
      Przepis wzięłam z dzisiejszego dodatku do Wyborczej i po upieczeniu pierwszej blachy zmodyfikowałam nieco ciasto bo pierwsze ciasteczka kompletnie mi nie smakowały... No dobra: polane lukrem i udekorowane płatkami migdałowymi mogą od eeidy być ale wolę inne smile
        • bebiakk Re: Niczego nie pieczecie w tym roku????? 13.12.14, 16:37
          Brawo dla Kalanitki!!!!!
          Coś tam na Fb iza z Rodos przebąkiwała, że może zacznie ... smile

Ja zaraz znowu zaczynam piec... smile I imbirowe a i kulki na korzenne zrobię smile
          Jak to jest? Ciagle pieknę i ciągle ciasteczek brak a jutro spęd przedświąteczny i w pudełkach znowu prawie pusto....

A, muszę oddać sprawiedliwość: pogodziłam sie z tymi ciasteczkami, co to jest jako nowe zrobiłam smile One mają taki dziwny smak i musiałam się przyzwyczaić do niego po prostu smile Wyniosłam dziś do Mamy te polukrowane i z płatkami migdałowymi bo jak tak dalej pójdzie to:
          - u Mamy i Teściowej na Święta nie będzie ciasteczek;
          - ja bedę musiała nabyć jakąś nową szmatę bo co założę na siebie skoro tak pożeram ciasteczka i pożeram????

Koleżanka zaraz przybędzie i będzie mi towarzyszyła przy pierniczeniu big_grin
          Do roboty, do roboty .... big_grin big_grin big_grin
          • kalanitka Re: Niczego nie pieczecie w tym roku????? 14.12.14, 10:44
            Moje ciasto utknęło w lodówce i nabiera mocy urzędowej wink i może dziś w ramach relaksu upiekę smile i pochwalę się wink hihihi
            Podziwiam bebiaczku determinację - mi jakoś skrzydełka opadły wink)))) hihi
            --
            Wszelkie niezadowolenie z tego, czego nam brak płynie z braku wdzięczności za to, co posiadamy. D.Defoe
            • bebiakk Re: Niczego nie pieczecie w tym roku????? 14.12.14, 12:28
              A ja właśnie nie mogę pojąć co mi sie w tym roku stało: pewnie to kwestia tego, iż odkryłam po raz n-ty, że to jednak fajny relaks, taka odkocznia od wszystkiego smile
              I tak sobie piekę, piekę..
              Wczoraj upiekłam - jak anonsowałam - całą partię imbirowych oraz jedną kulkę korzennych smile

I mam jeszcze do zrobienia (w sferze planów narazie):
              - coś z sezamu, miodu i pistacji ale sie boję, że ho ho!!!! To sie niby nazywa chałwa ale już mi nasza Iza wyjaśniła, że chałwa to to chyba nie będzie, co problemem nie jest bo może być deser sezamowy ale czy mnie się to uda??????
              - skórkę pomrańczową w czekoladzie (którą wg przepisu wyszukanego przez Gosię naszą już kiedyś zrobiłam, pyszna była i podchodzę w tym roku ale podchodzę tylko, podchodzę narazie).

• bebiakk Re: Pierniczenie...2013...zaczynamy???? 15.12.14, 00:34
        margarita6 napisał:

> Beata ,podziwiamsmile

Sama siebie podziwiam!!!!

> A zdradz co to za imbirowe?

Imbirowe? Zimowe imbirowe - moje odkrycie z ubiegłego roku. Proste do zrobienia a pyszne o ile ktoś lubi smak imbirowy ofkors!
        Sprawdzę czy przepis jest w naszym wątku kulinarnym - jeśli go nie ma to wyślę Ci mailem ale mam wrażenie, że go tam w tym roku wpisałam zauważając brak.

> Ja dzis rozpoczelam tegoroczne pierniczeniewink

Brawo, wielkie brawo!!! Zdjęcia obejrzymy.. elpizo smile
        A, te imbirowe można udekorować migdałem blanszowanym - pomysł co do dekoracji ściągnęłam od Izy a na Fb znajdziesz fotki smile
    • bebiakk I po wieczorze przedświątecznym ...:) 14.12.14, 23:29
      Było bardzo, bardzo miło ale znowu ciasteczek nie ma!!!!
      Były i "obce" własnoręcznie wykonane ciasteczka świateczne - pysznie było, pysznie smile

I łańcuchy z krepiny na choinki porobiliśmy, i posłuchaliśmy kolęd, i poozdabialiśmy goździkami pomarańczki - niektórzy mają manualne zdolności..wow!!!!

A ja od jutra znowu do pieczenia big_grin
      Nie da się inaczej żyć w grudniu aniżeli .... w kuchni big_grin
    • bebiakk A może kolędowanie :) 21.12.14, 15:05
      My sobie na Facebooku pokazujemy nasze wytwory świąteczne: ciasteczka, choinki, słuchamy kolęd...
      Taki to piękny czas nadszedł smile
      Nie wszystkei jesteście na Facebooku stąd przytaszczyłam Wam tutaj link, który dziś wynalazłam - w temacie polskich kolęd smile
      deser.pl/deser/1,111858,17151589,_QUIZ_NA_SWIATECZNY_DESER__Jak_dobrze_znasz_polskie.html#BoxSlotIMT
      Pyszna zabawa, którą proponuję Wam w ramach już spowolnienia smile

U mnie wszystko popieczone: zrobiłam wczoraj jeszczce choinkę oblaną lukrem smile
      Przy kolędach śpiewanych przez Natalke Kukulską pakuję teraz prezenty, a bardzo lubię to robić. Wczoraj jeszcze wytworzyłam świecznik z lasek cynamonu: obłożyłam nimi białą gruba świecę i obowiązałam wstążka w kratkę... Nawet mi się spodobało: wierzę, że mojej Teściowej również się sposoba. Mnie się tak to sposobało, że poszłam dziś na bazarek po laski cynamonu i zrobię taki świecznik jeszcze dla Mamy - musi być po równo smile
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka