Dodaj do ulubionych

Gdzie w Atenach z 5latkiem???

14.01.15, 15:12
Wybieramy sie z Fanulem w poniedzialek. No i tak miedzy kardiologiem a konsulatem wypada dziecku cos pokazac..... Nie mam ochoty na wspinaczke wiec Akropol odpada. Zreszta jak on by zaczal biec przed siebie.... hheehehhe
Wezme go na Syntagme, polazimy po Monastyrakach, co jeszcze mozna zaproponowac takiemu mlodemu czlowiekowi???? Oczywiscie w gre nie wchodza zadne Allou fun parki i inne, bezsensowne pozeracze pieniedzy i czasu tongue_out

Malgos do Ciebie zadzwonie jak bede wiedziala konkretnie kiedy mam wolne wink
--
PansionMarmaras-MYKONOS

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/g040.gif
Obserwuj wątek
      • bachula_gr Re: Gdzie w Atenach z 5latkiem??? 14.01.15, 16:22
        Wez go kolejka szynowa (a'la Gubalowka) na Lykavitos, wiecej widac niz z Akropolu wink))
        A kolezanka W. ci wytlumaczy logistycznie bo sama ciagnela pieciolatka ostatnio we wrzesniu (razem z reszta malolat i mna). Upal byl jak cholera ale przezylismy.
        • bebiakk Re: Gdzie w Atenach z 5latkiem??? 14.01.15, 21:16
          Albo na Stadion Panatinaikosu - tuż obok stacji metra Ambelokoipi (niebieska linia), 3 stacje od Syntagmy smile
          Tylko do sklepu firmowego tam go nie wprowadzaj bo jak się fanem poczuje to długi z karty przez lata będziesz spłacała!!! Rzeczy tam boskie ale ceny powalają sad
            • morita11 Re: Gdzie w Atenach z 5latkiem??? 15.01.15, 10:04
              Na zaden stadion go nie wezme tongue_out my nie jestesmy za zadna druzyna, u nas w domu kroluje monster truck i monster jam wink

Musze przyznac <wstyd, wstyd> ze nie wiedzialam, ze kolejka na L. wjezdza..... Oby pogoda dopisala bo jak jaki snieg znow spadnie......

--
              PansionMarmaras-MYKONOS

• bebiakk Re: Gdzie w Atenach z 5latkiem??? 15.01.15, 10:13
                morita11 napisała:

> Na zaden stadion go nie wezme tongue_out my nie jestesmy za zadna druzyna, u nas w domu
                > kroluje monster truck i monster jam wink

To ja nawet nie wiem co to jest sad

> Musze przyznac <wstyd, wstyd> ze nie wiedzialam, ze kolejka na L. wjezd
                > za..... Oby pogoda dopisala bo jak jaki snieg znow spadnie......

No wjeżdża, wjeżdża, taki wagonik jak na Gubałówkę tylko wjazd znacznie krótszy, bardzo krótki - i jak dla mnie wcale to takie tanie nie jest no ale Młodemu może się spodobać .
                Młody ma dużo energii - można go na piechotę wciągnąć na szczyt Likavitosu big_grin big_grin big_grin
                • morita11 Re: Gdzie w Atenach z 5latkiem??? 15.01.15, 10:23
                  Beb to jest ulubiony filmik mlodego www.youtube.com/watch?v=RNw7CL23h08&spfreload=10

ma okolo 9 takich samochodzikow, jedna piste i walczy calymi dniami wink
                  aaaaa tak przy okazji.... mlody rozkochal sie w piosence z tego filmiku a ta piosenka z oryginalnym teledyskiem...... no ja nie wiem wink i przy okazji innych filmikow rozkochal sie w Metallice wink no ale trudno zeby do takich filmikow zouzounia wrzucali wink
                  --
                  PansionMarmaras-MYKONOS

• bachula_gr Re: Gdzie w Atenach z 5latkiem??? 15.01.15, 10:36
                    A koniczynka jest fajna, bebiaku I chyba tylko mnie sie kojarzy w pierwszym rzucie z Irlandia i Sw Patrykiem crying Kiedys popelnilam cala partie zielonych (a jakze!) maslanych kruchych koniczynek na 17 marca i malo nie przyplacilam zyciem. Kto siegal to pytal malzonka (jak to w Grecji) czy zdrajca. On zadeklarowany czerwony wink)))
                    • bachula_gr Re: Gdzie w Atenach z 5latkiem??? 15.01.15, 11:33
                      morita11 napisała:

> Bacha moi w sumie tylko autem sie przemieszczaja wiec kazdy inny srodek transpo
                      > rtu jest super atrakcja, jak to na mieszkancow prowincji przystalo wink

Skad ja to znam?
                      Pamietam jak mi dziewczyny wypominaly, ze lecialy samolotem, plynely statkiem, promem a one tak by chcialy zwyklym autokarem! Ktelem albo PKSem. Szczyt marzen to byl.

Fajnie macie. Czekamy na opowiesci transportowe I nie tylko.
              • bachula_gr Re: Gdzie w Atenach z 5latkiem??? 15.01.15, 10:29
                A my z kolezanka W. wiedzialysmy (ja nawet a niej korzystalam z 15 lat temu abo I wiecej) ale tak genialnie szukalysmy stacji poczatkowej (z pomoca czworki dzieci 4-12 lat), ze....dotarlysmy na piechote na sam szczyt w szczycie wrzesniowych upalow wink
                No ale na dol zjechalysmy juz po szynach!!!!

PS- bym wolala taka kolejke od stadionu.
                PS2- moje dziewczyny sa milosniczkami komunikacji miejskiej, ze szczegolnym uwzglednieniem metra I trolejbusow wiec to je od lat w metropoliach najbardziej zajmuje. Mloda nawet nalegala na Muzeum Transportu czy jakos tak ale nie dotarlysmy. W Atenach bo w Krakowie to musowo.

UDANEJ WYPRAWY NA STALY LAD !!!!
                • bebiakk Re: Gdzie w Atenach z 5latkiem??? 15.01.15, 10:59
                  bachula_gr napisała:

> moje dziewczyny sa milosniczkami komunikacji miejskiej, ze szczegolnym uwzglednieniem >metra (...)

Oooo, to jest to: już Je lubię tzn jeszcze bardziej: za to metro [ateńskie] właśnie, które ja ubóstwiam big_grin big_grin big_grin

Nie wiem czy wiecie, że dzieciaki i młodsza młodzież to w ogóle bardzo lubi metro smile
                  Mam od wieków koleżankę we Władysławowie naszym, która jest nauczycielką w podstawówce w Pucku i w maju najczęściej przyjeżdża tu z takimi 12-to czy 13-latkami na wycieczki. Wiecie: muzea, Pałac Kultury, Wilanów, Łazienki i takie tam standardy warszawskie.
                  Ze 2-3 lata temu dołączyłam do takiej wycieczki popołudniem i koleżanka mnie poprosiła o dorzucenie czegoś do programu no to rzuciłam nasze metro smile Dzieciaki się przejechały w tę i nazad po czy przez długi czas już po wycieczce opowiadały, że z wycieczki po Warszawie to im się najbardziej to metro podobało smile
                  Okazuje się, że to naprawdę atrakcja dla dzieci/młodzieży z miast i miasteczek gdzie metra nie ma. Nie ukrywam, że od tamtej pory przejażdżka metrem jest na liście żelaznych punktów dla moich gości jeśli nawiedzają mnie z dziećmi smile
            • bebiakk Re: Gdzie w Atenach z 5latkiem??? 15.01.15, 10:10
              bachula_gr napisała:

> Bebiak, Ty zielona jestes????
              > Morita, bo jest tez stadion Olympiakosu w Pireusie wink)))))))))))))))
              > Sklep firmowy tez maja.

Eee tam zaraz zielona albo czerwona!!!
              Żadna nie jestem ale barwy zielono - białe mi się podobają a i koniczynka też big_grin big_grin big_grin No i grafitti tam ciekawe, szczególnie przy bramie bodaj 13-tej smile Mówię o zielonych!
                • bachula_gr Re: Gdzie w Atenach z 5latkiem??? 15.01.15, 11:30
                  Metro...ma cos w sobie. Londynskie- milosc od pierwszego wejrzenia w 1994 I tak juz zostalo. Atenskie tez fajne, zwlaszcza jak sie przypadkiem trafi na testowanie najnowszych wagonow!
                  No ale waraszawskie jeszcze na nas czeka (w zeszlym roku priorytetem bylo jednak lodowisko I Stadion Narodowy) tak wiec bebiaku strzez sie bo nie znasz dnia ani godziny wink))

Pamietam jak moja Zoska w wieku kilku lat (mniej niz 5 na pewno) podrozowala wKrakowie z jednej petli tramwajowej na druga z dzielnym dziadkiem I nie zrazaly ich ani burza ani nic. A pani motorniczy nawet pozwolila zagranicznej wnuczce dumnego polskiego dziadka popilotowac troche maszyne na zajezdni. No I generalnie kasowanie biletow w srodkach komunikacji miejskiej w roznych krajach to zawsze taka sama atrakcja.

Mori, nie pamietam gdzie to muzeum crying Pamietam plakat na stacji metra Akropol. Ale wujek G. powinien pomoc.

W Krakowie (to tak na zas) Muzeum Inzynierii Miejskiej na Wawrzynca.

• margarita6 Re: Gdzie w Atenach z 5latkiem??? 19.01.15, 19:11
      Mori,jaka "najlepsza"dzielnica z tym muzem ....syf i gomora,jedna z gorszych dzielnic.
      Bardzo blisko polskie sklepy.
      Jeszcze sie tam nie wybralismy,zawsze jakos zapominamy.A muzeum starych pociagow od dawna mam na liscie,ale towarzystwa brak i to tylko rano chyba czynne.
      Zadzwon to obgadamy,jutro rano moze mlody bedzie tylko 2 godziny mial zajec,wiec gdzies bysmy dojechali.
      • morita11 Re: Gdzie w Atenach z 5latkiem??? 24.01.15, 21:57
        Matko, Margarita, TUTAJ mi o muzeum pisalas?? Jak ja juz na statku bylam???? hehe

Mlody muzeum aucianym zachwycony, nie chcial wyjsc. Syntagma ok, na Monastyrakach go czarni zachwycili, pokochal fontanny i Akropol. Patrzal z dolu i koniecznie chcial wejsc ale jakos dal sie przekonac zeby jednak nie teraz wink

Na muzeum dzieciece i planetarium braklo czasu.
        --
        PansionMarmaras-MYKONOS

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka