Dodaj do ulubionych

Ktora z Was rodzila w Grecji?

09.03.07, 11:38
Witam, oczekuje malenstwa za dwa miesiace. Maz jest Grekiem i mieszkamy tutaj.
Zdecydowalismy sie na porod tu na miejscu, tzn w Salonikach, ale w klinice
prywatnej a nie w szpitalu. Czy ktoras z Was rodzila w Grecji? Jak wrazenia? A
moze jest ktos kto byl juz w klinice "γενεσισ"? Podzielcie sie wrazeniami, bo
ja troche sie boje tego co mnie czeka. Moj grecki nie jest az na tyle dobry,
zeby czuc sie w 100% pewnie (choc moj lekarz powiedzial, ze postara sie
sprowadzaic tlumacza). Pozdrawiam wszystkich
Edytor zaawansowany
  • bachula_gr 09.03.07, 12:45
    Witaj wsrod nas!

Wiele dziewczyn rodzilo w Grecji, ze mna wlacznie (2x panstwowo). W Salonikach
    na pewno w prywatnej klince przyszly na swiat chlopaki KATERINAKI- napisz do
    niej maila, najlepiej. Moze OLNA?

Nie martw sie nieznajomoscia greckiego, podczas porodu nie bedziesz miala
    okazji do wielkich przemowien i dyskusji wink Zwlaszcza jesli znasz angielski to
    sobe poradzisz. A jak Ci polozna wytlumaczy obrazowo jak oddychac to nie
    bedziesz miec watpliowsci. Glowa do gory.

Bylo juz kilka szpitalnych watkow, polecam lekturze, np tutaj:
    forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=26121&w=44686787&a=44686787
    forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=26121&w=46281254&v=2&s=0
    BACHA

--
    ML-grecki, ml- polski, angielski, woloski (dialekt)
    Sofia (2002), Christina (2005)
  • flisvos 09.03.07, 14:30
    witamy przyszla mamusie w naszych skromnych progachsmile
    --
    Polki w Grecji
  • katerinaki 09.03.07, 19:49
    Tak jak pisala Bacha, rodzilam w prywatnej klinice w Salonikach. Wprawdzie
    tylko raz , ale za to podwojniesmileRodzilam w Tatianie - teraz juz nie istnieje,
    bo wszyscy lekarze, ktorzy ja prowadzili otworzyli teraz wlasnie Genesis ( ta
    klinike, o ktora pytalas). Z tego co wiem, to 80% kobiet z Salonik wlasnie tam
    rodzi. Jesli opieka i "servis" jest tam taki jak w Tatianie, to nie masz sie
    czego obawiac. Ja bylam bardzo zadowolona. Mialam super lekarza, wspaniale
    polozne i pielegniarki. Wtedy tez nie bylo za dobrze u mnie z Greckim , ale to
    nie byl problem, dalam rade.
    Jesli masz wiecej pytan dotyczacych kliniki i wszystkiego co zwiazane z porodem
    i malym dzieckiem w Salonikach, to pisz do mnie na prywatnego maila gazetowego.
  • nero_26 10.03.07, 14:52
    Dziekuje bardzo za odpowiedzismile . Z nowosci, to poszlam odwiedzic ta klinike (co
    zalecil zrobic mi moj lekarz), no i jest ona super, obsluga bardzo mila, sale
    zarowno porodowe jak i poporodowe sa extra. Wyposazenie na najwyzszym poziomie.
    W ogole wydaje mi sie, ze wszystko jest perfekt. Nie wiem jak jest w Atenach,
    ale tutaj, z tego co sie orientuje, sa trzy szpitale panstwowe gdzie odbieraja
    porody, i nie wszystkie ciesza sie (przynajmniej wsrod moich greckich znajomych)
    dobra opinia. Co najlepsze nie moge wczesniej wybrac szpitala, gdzie chce
    rodzic, tylko musze czekac do ostaniej chwili. To nie byloby problemem, bo
    zawsze moglabym pojechac do jednego z tych "lepszych", ale... Jezeli porod
    rozpocznie sie w nocy to co robic? Tylko jeden ze szpitali jest otwarty, wiec
    nie ma juz zadnego wyboru. No i wlasnie tego sie obawiam. Poza tym moj lekarz
    prowadzacy (ktory jest naprawde wspanialy) wspolpracuje tylko z klinikami. Nawet
    podal nam powod dlaczego odszedl ze szpitala publicznego, w szczytowym momencie
    kariery, ale to juz zupelnie inny temat. W kazdym razie dziekuje Wam za
    odpowiedzi, ciesze sie ze nie jestem pierwsza, ktora przez to tutaj przechodzi.
    Podnioslo mnie to na duchu i mam nadzieje, ze i mi sie uda. (Tym bardziej, ze to
    pierwszy porod i mam stracha jak nie wiem co...) Pozdrawiam serdecznie
  • babycool 10.03.07, 16:55
    Nero_26 bedzie ok. Tez sie balam, a poszlo lepiej niz myslalam. Tylko, ze ja
    rodzilam jeszcze w Polsce.

A tak z czystej ciekawosci, ile kosztuje porod w prywatnej klinice w Grecji?
    Czy ta klinika ma jakas strone?

Jesli kogos to ciekawi- ja rodzilam w Bialymstoku w prywatnej malej klinice
    www.arciszewski.pl , jestem bardzo bardzo zadowolona, cudowni lekarze, cudwne
    polozne, wszystko na najwyzszym poziomie. Klinika jest mala (jednoczesnie moze
    tam przebywac tylko 9 mam), ale sprzet maja swietny. Co do cen: jesli ma sie
    ubezpiecznie w NFZ to: porod silami natury 800zl, cesarka 1400, cesarka na
    zyczenie 1700zl. Bez ubezpieczenia jest znacznie drozej, ale nie pamietam ile.

Czy w Grecji tez funkcjonuje cos takiego jak cesarka na zyczenie?

Katerinaki czy Ty placilas podwojnie rodzac blizniaki? smile))

Pozdrawiam i uszka do gory smile
  • nero_26 11.03.07, 22:44
    Witam,
    Niestety klinika ta nie ma strony internetowej, tylko adres mailowy info, jezeli
    chcesz (info@genesis.org.gr). Co do cen to roznia sie one w zaleznosci od
    rodzaju pokoju w ktorym chcesz przebywac, oraz porodu. Podam przykladowo kilka
    cen: "trojka" porod naturalny 1380E, cesarka 1740E; "dwojka" nat. 1530, ces.
    1890; pozniej masz A2, Lux2, B1, A1, Lux1 (2780, 3140) i apartament (o to juz
    nie pytalamsmile). Jest jeszcze "czworka", ale mozna ja dostac majac ubezpieczenia
    IKA, a ja mam TEBE wiec sie na nia lapie takze nawet nie znam ceny. Do tego
    musisz jeszcze dodac lekarza. Moj podobno jest stosunkowo tani bo chce "tylko"
    800E. Takze jak widzisz troche jest roznicy miedzy Bialymnsokiem a Salonikamisad.
    Pozdrawiam serdecznie
  • flisvos 11.03.07, 23:06
    a mozesz powiedziec jak zalatwilas to ubezpieczenie w TEBE?
    dziewczyny czy to to samo co IKA? czy mamy jakies prawo wyboru?
    --
    Polki w Grecji
  • grazyna0501 12.03.07, 12:46
    zalezy od tego kto cie zatrudnia i na jaka umowe. samozatrudnienie, i tzw wolne
    zawody to dla przykladu TEBE, umowy na czas okreslony dla przykladu w szkole,
    lub jakiejs innej instytucji panstwowej to IKA - mam wrazenie, ze istnieje
    jakis oficjalny wykaz zawodow, ktore przynaleza do TEBE.
  • flisvos 12.03.07, 14:13
    popytam o ta liste co i jak, a waszym zdaniem co lepsze TEBE czy IKA?
    --
    Polki w Grecji
  • nero_26 12.03.07, 22:21
    Roznica jest, z tego co ja sie orientuje taka: IKA jest dla zatrudnionych przez
    kogos, musisz byc po prostu czyims pracownikiem, TEBE natomiast jest dla
    samozatrudniajacych. Ja otworzylam dzialalnosc na swoje nazwisko i nie mialam
    wyboru, musialam sie ubezpieczyc w TEBE chcac nie chcac. Co do tego co jest
    lepsze, to wydaje mi sie to kwestia dyskujyjna. Dla przykladu: chcac odwiedzic
    lekarza bedac w IKA dzwonisz do przychodni, rejestrujesz sie i idziesz, za to w
    TEBE musisz isc do swojego oddzialu ubezpieczen, sprawdzic wykaz tzn liste
    lekarzy z danej dziedziny wspolpracujacych z TEBE (podobno przewaznie sa to
    prywatni lekarze), dzwonisz do ich gabinetow i sie umawiasz (ale nie placisz,
    tylko oni dostaja zwrot z TEBE). W sumie jeszcze, na szczescie, nie musialam
    szukac zadnego lekarza w ten sposob, ale z tego co mi tu tlumaczono tak to
    wlasnie dziala. No i jeszcze jeden minus TEBE, rodzac dziecko TEBE gwarantuje mi
    tylko 800E zwrotu, niezaleznie gdzie rodzilam (szpital czy klinika), IKA z tego
    co wiem duzo wiecej, ale ile to dokladnie nie wiem. Jezeli dowiem sie czegos
    nowego to zaraz napisze. Tymczasem pozdrawiam wszystkichsmile A...Moze ktos sie
    orientuje czy jest tu w Grecji cos takiego jak "becikowe" czy jakas pomoc
    finansowa po urodzeniu dziecka?
  • bachula_gr 20.03.07, 13:08
    nero_26:
    ....... za to w TEBE musisz isc do swojego oddzialu ubezpieczen, sprawdzic
    wykaz tzn liste lekarzy z danej dziedziny wspolpracujacych z TEBE (podobno
    przewaznie sa to prywatni lekarze), dzwonisz do ich gabinetow i sie umawiasz
    (ale nie placisz, tylko oni dostaja zwrot z TEBE). W sumie jeszcze, na
    szczescie, nie musialam szukac zadnego lekarza w ten sposob, ale z tego co mi
    tu tlumaczono tak to wlasnie dziala.

Tak to faktycznie dziala. Jednak wbrew pozorom nie jest to klopotliwe bo wyboru
    dokonujesz raz na rok, przedluzajac waznosc ksiazeczki. Deklarujesz ktorego
    lekarza z kazdej specjalnosci chcesz miec przypisanego jako swojego. Aczkolwiek-
    wazne- nie ma problemu ze zmiana. Przerabialam to dwukrotnie, z okulista i
    neurologiem. Zaznaczylam na chybil-trafil a potem zglosilam sie do innych z
    wykazu, argumentujac, ze bardziej mi pasuje lokalizacja i godziny przyjec. za
    kazdym razm recepcjonistka przeklikala cos w komputerze i po sprawie.

Za najwieksza zalete TEBE uwazam cos o czym swego czasu dyskutowalysmy na forum
    z Grazyna0501. To, ze w tym samym gabinecie prywatnym lekarz przyjmuje zarowno
    prywatnie jak i z TEBE. Sa jasne godziny przyjecia. Wstrzelisz sie w terminy
    ubezpieczeniowe- nie placisz, chcesz po godzinach- placisz, oficjalnie i bez
    kombinowania. Czysta sprawa, warunki te same, bez tlumow, zapisow etc. Istotne
    zwlaszcza w przypadku pediatry, ktory zna Twoje dziecko.

--
  • babycool 15.03.07, 17:32
  • babycool 15.03.07, 17:34
    za wczesnie mi sie kliknelo smile
    Dziewczyny piszecie IKA zwraca. CZyli co rodzac w panstwowym placicie za porod
    a potem IKA zwraca? Calosc czy czesc?
    Wyjasnijcie mi prosze bo nie lubie nie wiedziec.

Aha - czy szczepiac dziecko w IKA szczepionke kupujecie same w aptece? Czy IKA
    daje szczepionke - odplatnie czy darmo ?
  • nero_26 15.03.07, 23:36
    Jezeli chodzi o IKE to nie wiem za bardzo. Moge sie wypytac i dowiedziec.
    Orientuje sie co do TEBE. Rodzac zarowno w klinice jaki i panstwowym szpitalu
    placisz z wlasnej kieszeni, potem po pokazaniu dokumentow z porodu zwracaja Ci
    tak jak mowilam 800E (chyba, ze suma ulegla zmianie). Co do szczepionek to tez
    nie mam pojecia, bo to jeszcze nie moj dzial, choc niedlugosmile). Pozdrawiam
  • olna 16.03.07, 08:18
    babycool napisała:
    CZyli co rodzac w panstwowym placicie za porod
    > a potem IKA zwraca? Calosc czy czesc?

Na to ci dokladnie nie odpowiem bo jak rodzilam mialam ksiazeczke IKA "w
    robieniu" i placilam za pobyt w szpitalu(tylko pobyt)a potem nam
    zwrocono.Wszystko zalezy od tego,z ktorym szpitalem IKA ma podpisane
    umowy.Jesli ma podpisane to sie nic nie placi a jesli nie ma to trzeba zaplacic
    a potem zwracaja.Czasem dotyczy to calego pobytu a czasem tylko jakies zabiegu.

Aha - czy szczepiac dziecko w IKA szczepionke kupujecie same w aptece? Czy IKA
    > daje szczepionke - odplatnie czy darmo ?
    Szczepionki z programu szczepien sa za darmo w przychodni.Te dodatkowe kupuje
    sie na znizke w aptece.szczepilismy synka 3 szczepionkami
    (meningokoki,pneumokoki i wiatrowka)i zamiast cos ok 160 euro zaplacilam 40.
    Za nowe okulary tez zawracja chyba 60% ale najpierw placisz calosc u optyka a
    potem idziesz do IKA po zwrot.Mezowi wyplacili od reki i byl bardzo tym
    zszokowany,ze tak szybkowink
    Generalnie to sa duze ulatwienia jak sie zorientujesz w systemie.Testy
    alergiczne,za ktore w Polsce bym zaplacila z wlasnej kieszeni tu mi zrobiono za
    darmo w poradni IKA
  • babycool 19.03.07, 09:55
    Dzieki dziewczyny smile
    Chociaz i tak mnie to nie dotyczy, bo kilka dni temu okazalo sie, ze prywatne
    ubezpiecznie objemuje tylko, nazwijmy to, wypadki, nagle choroby, ale i tak
    zeby dostac zwrot trzeba wpierw zadzwonic i oni Cie umowia z ich lekarzem. Nie
    bardzo sobie wyobrazam to w sytuacji wypadkowej ...
    A IKA ... pracodawca oplaca tylko emerytalne. Tak wiec jakbysmy nie mieli
    ubezpiecznie, oj ale sie komus za to dostalo od mezusia. I tak w sumie rachunki
    na 250eur za pediatre mojego malego leza odlogiem ... Cholera mnie bierze, bo
    wolalabym za te pieniadze cos mu kupic!!! Pal licho szczepionki (placilam
    100%), bo za to i tak bym w POlsce zaplacila wiecej. GRRRRRRRR
  • katerinaki 13.03.07, 22:45
    Za blizniaki nie placilam podwojnie, ale wiecej niz za porod pojedynczy.
    Zreszta tak jest do dzis, czy w przypadku oplat za przedszkole, czy wizyty
    chlopakow u lekarza, etc. - zawsze dostajemy znizke, za to nasze podwojne
    szczesciesmile)) A wracajac do porodu, to mialam cesarke, o ktorej wiedzialm juz
    od momentu kiedy sie dowiedzialam, ze to beda blizniaki. W Grecji nikt nie
    rodzi blizniakow naturalni i nnie to bardzo odpowiada a raczej odpowiadalo. Ze
    zgroza czytam jak to w Polsce zmusza sie kobiety do rodzenia 2 albo 3 dzieci
    naturalnie. Zreszta tu generalnie cesarki sa bardzo popularne i wsrod kobiet i
    wsrod lekarzy> Tym drugim jest to na reke, bo po pierwsze dostaja za cesarke
    wiecej kasy a po drugie moga je sobie dokladnie zaplanowac i nikt im nie
    popsuje jakiegos weekendu. W zeszlym roku maja szwagierke lekarz chcial na 2
    tygodnie przed terminem, prawie ze zmusic do rodzenia, twierdzac, ze dziecko
    jest juz wystarczajaco duze. Przyczyna tak naprawde bylo zblizajace sie
    trimero. Na szcescie ona sie nie zgodzila i urodzila dopiero pare dni po
    terminie.
  • grazyna0501 11.03.07, 10:38
    ja rodzilam w panstwowym szpitalu w kozani. calkiem milo i sympatycznie,
    pacjentek jak na lekarstwo, bo greczynki zasadniczo rodza w prywatnych
    klinikach. sala jednoosobowa z lazienka, obsluga mila i rzeczowa. a po grecku
    nawiecej rozmawilam z... ukrainka- lekarka na stazu smile. a co do cesarek, to
    podobno teraz 40% porodow w grecji odbywa sie przez cesarskie ciecie...
    pozdrawiam
  • alponik 12.03.07, 13:06
    Ja tez rodzilam w Grecji,dwa razy w Atenach (Aleksandras) i raz na Syros,w
    panstwowych szpitalach.Wszystko poszlo dobrze,"naturalna droga",ale dobrze jest
    miec wtedy swojego lekarza(trzeba siegnac do portfela).Jesli chodzi o prywatne
    kliniki,to roznica jest w cenie i luksusie pokoju,a jak cos nie daj Boze nie
    tak,to i tak wszystkie trudne przypadki "laduja" na Aleksandras,bo tam maja
    najlepsze urzadzenia i lekarzy.
  • babycool 12.03.07, 14:19
    uuu roznica miedzy Bialymstokiem a Grecja faktycznie ogromna. Ale w jedynym nie
    ma roznicy: "Trudne" przypadki z obydwoch prywatnych klinik w Bialymstoku tez
    sa odwozone do panstwowego - PSK. Dlatego jesli lekarz podejrzewa, ze COS moze
    byc nie tak to nie przyjmie do kliniki, nie przyjmuja tez porodow przed 37tyg.

• flisvos 12.03.07, 15:24
    tak na przyszlosc jeszcze spytam, bo nikt z rodziny nie potrafi mi wytlumaczyc,
    dlaczego wszyscy rodza w klinikach, skoro jakby co to i tak trzeba do szpitala
    przewozic niemowlaka? czy jednak nei bezpieczniej rodzic w szpitalu panstwowym
    bo wszytsko na miejscu? co chodiz o ten pokoj z lazienka? w szpitalach lezy sie
    na sali 10osobowej?
    --
    Polki w Grecji
  • olna 13.03.07, 08:02
    Ja mialam 2-osobowy pewnie nie z takim wyposazeniem co w prywatnym ale byla
    lazienka,pielegniarka pod reka w sumie OK gdyby nie te tlumy odwiedzajacych
    moja "wspolpacjentke"(hmm jak to nazwac?)Goscie caly dzien a w nocy dodatkowo
    jej matka na zmiane z siostra spiace na podlodze w tym malym pokoiku.Tego nie
    zdzierzylam i wypisalam sie dzien wczesniejsmileAle teraz juz w tym szpitalu
    ograniczono wizyty.I tego tu w Gr nie rozumiem.Chory w szpitalu lekarze
    sa,pielegniarki sa a i tak pol rodziny siedzi cala dobe przy lozku.Nie mam nic
    przeciw wizytom ale chorzy+rodzina(na ogol glosna) non stop na malej
    powierzchni to jest troche meczace dla wszystkich.No i pewnie za te odrobine
    spokoju i ladne firaneczki placi sie kosmiczne sumy w prywatnych klinikach.
  • margarita6 13.03.07, 05:48
    Ja rodzilam w Atenach w panstowym szpitalu(Elena) i mialam 2-osobowy pokoj z
    lazienka.Za szpital zwracala IKA chyba calosc,jedyne co musialam to dac
    lekarzowi 600 euro smile
  • babycool 13.03.07, 08:24
    Nie wiem jak inne dziewczyny ale u mnie bylo tak. Wszyscy najlepsi lekarze
    odeszli z dwoch panstwowych szpitali do dwoch prywatnych klinik. Wybralam sobie
    dobrego lekarza i chodizlam na wizyty do prywatnej kliniki. Z poczatku myslalam
    nawet o porodzie w panstwowym, ale potem stalo sie dla mnie naturalne,ze bede
    rodzila w prywatnej gdzie chodzilam. 1400zl to nie jest strasznie duzo, a
    biorac pod uwage, ze w panstwowym musialabym zaplacic za porod rodzinny,
    znieczulenie i pewnie dac cos w raczke zeby bylo milo to wyszlam na zero.
    Kolezanka rodzila w Kielcach i panstwowy porod wyszedl ja w sumie 1900zl. Poza
    tym nie chodzilo mi o ladne firanki tylko o ludzka zyczliwosc i cieplo.
    Niestety spedzilam 24gdzoiny w 7msc w panstowym na obserwacji (narobilam paniki
    nie potrzebnie) i mialam dosc. w prywatnej klinice lezalam w 2 osobowym pokoju
    (tylko takie sa) z mila dziewczyzna, nikt nie musial mi donaszac jedzenia, nikt
    nie dokarmial mi dziecka butleka bo sobie nie zyczylam - pielegniarki
    przynosily mi malego do karmienia w nocy. Jezeli bym chciala moglo dziecko spac
    ze mna, ale po znieczuleniu czulam sie lekko oszolomiona. Mialam swietnego
    lekarza i bylo dla mnie bardzo wazne, ze w klinice lekarz prowadzacy ma
    obowiazek przyjechac do porodu swojej pacjentki bez wzgledu na pore dnia i
    nocy. Nie musialam wiec placic zeby moj lekarz przy mnie byl. Na caly czas
    porodu jest z toba twoja osobista polozna.
    Jestem pewna ze gdybym rodzila w panstwowym to moj porod trwalnby kilka dni,
    poniewaz bylam po trerminie i zostalam podlaczona do oksytocyny, kiedy po 5
    godzinach to nic nie dalo, lekarz zdecydowal o cesarce. Mimo cesarki -juz 40
    minut po urodzeniu karmilam mojego syneczka piersia. Jestem do tej pory
    zachwycona klinika i jesli komus bede mogla ja polecic to zrobie to z czystym
    sercem. I jeszcze cos- jesli mialabym rodzic drugi raz to tylko tam. Dzieki
    pracownikom kliniki moj porod wspominam cudownie smile)
  • olna 13.03.07, 08:54
    babycool napisała:
    1400zl to nie jest strasznie duzo, a
    > biorac pod uwage, ze w panstwowym musialabym zaplacic za porod rodzinny,
    > znieczulenie i pewnie dac cos w raczke zeby bylo milo to wyszlam na zero.

I tego nie rozumiem.Co to za oplaty jesli masz ubezpieczenie.Ja nigdzie nic nie
    placilam,nawet we Wroclawiu w panstwowym szpitalu klinicznym,ktory ledwo
    przedzie.Znajomosci nie mialam,personel byl super mily,fachowy warunki
    wiadomo...troche gorsze ale trudno.Dla mnie wazne tez bylo,ze rodzina miala do
    mnie dwa kroki bo szpital jest blisko.Zdaje sobie sprawe,ze biora dodatkowe
    oplaty za znieczulenie(nie potrzebowalam wiec nie wiem dokladnie)ale oplacony
    lekarz,polozna i jeszcze cos ekstra to naprawde skandal.Ale chce powiedziec,ze
    za zyczliwosc wcale nie trzeba placic.
    Rzeczywiscie z tego co piszesz to prywatny i panstwowy wychodzi podobnie i
    rozumiem,ze tak wybralas.I powiedzcie czy panstwowe sa drogie czy prywatne
    tanie? W Gr chyba jednak dysproporcje cenowe sa wieksze
  • ilonka19 18.03.07, 19:59
    Witam. Ja tez bede rodzic w polowie czerwca w Salonikach w Genesis. Ogladalam
    klinike i jest ona calkiem sympatyczna. W Salonikach porody sa pobierane
    rowniez w panstrwowych Ippokratio (fatalne warunki), Papageorgiu (Dyzuruje raz
    na cztery dni) oraz prywatne Galinos i Diavalkaniko.
  • nero_26 18.03.07, 20:30
    Dlaczego sadzisz ze Ippokratio ma fatalne warunki? Co masz na mysli? Pozdrawiam
  • ilonka19 19.03.07, 10:23
    Poniewaz rok temu odwiedzilam kolezanke ktora tam rodzila, wszystko stare tzn
    koce, przescieradla itp, obok niej lezala cyganka ktora odwiedzalo codziennie
    150 osob. W ippokratio dobre warunki sa jedynie w jedynkach (oczywiscie za mala
    doplata) ale jest dosyc trudno zalapac sie na nie. Pozytywne opinie na temat
    tego szpitala szlyszalam tylko od dziewczyn ktorych lekarze rowniez pracowali
    wtym szpitalu. Przy okazji dowiedzialam sie ze w Ippokratio istnieje bezplatna
    szkola rodzenia.
  • katerinaki 19.03.07, 10:27
    z tego co widzialam w Ipokratio, to sale 10-ciosobowe, z czego do kazdej z
    pacjentek przychodzi cala rodzina i siedzi caly dzien i noc. Jesli chodzi o
    lekarzy , to nie wiem
  • patttrycja 04.04.07, 18:42
    Ja rodzilam rok temu w Diabalkaniko (nie wiem jak to sie pisze) to ta klinika
    kolo IKEA. Warunki super - ze wzgledu na moj grecji a raczej jego brak -
    chcialam odzielny pokoj. Rodzilam z polozna i lekarzem mowiacymi mowiacymi po
    polsku. Przyszlam na wywolanie jednak skonczylo sie cesarka (duze dziecko, po 8
    godzinach brak postepow w akcji porodowej, tentno dziecka slablo) Rodzilam w
    czwartek wyszlam we wtorek. Koszt 3000 euro.

Wiem, że sądzicie, iż rozumiecie to, co myślicie, że powiedziałam, ale nie
    jestem pewna, czy zdajecie sobie sprawę, że to, co do was dotarło, nie jest tym,
    co myślę.
  • bachula_gr 24.04.07, 14:36
    nero_26 napisała:
    > Witam, oczekuje malenstwa za dwa miesiace.

I jak sie sparwy maja? Wiesz juz gdzie chcesz rodzic? Jak zdrowko Twoje i
    maluszka?

--
  • nero_26 24.04.07, 18:23
    Witam, milo, ze pytaszsmile. Dzis wlasnie mam terminsmile. Malenka zdrowa jak ryba i
    chyba w brzuszku ma dobrze bo nie spieszno jej na swiat. Lekarz powiedzial, ze
    jak do piatku nic sie nie bedzie dzialo to rano sami mamy sie zglosic i podadza
    mi kroplowke na wywolanie akcji porodowej. Co do miejsca, to w sumie dzieki Wam
    (tzn dziewczynom rodzacym w Grecji w szpitalach panstwowych) zaczelismy sie
    zastanawiac z mezem czy jest sens korzystania z kliniki. Wiec po "rozeznaniu
    terenu", pociagnieciu kilku sznurkow (sama wiesz, ze bez znajomosci w Grecji
    jest roznie...) postanowilismy rodzic w Ippokratio. Mam nadzieje, ze dam rade...
    Opisze wrazenia za kilka dni. Trzymajcie za nas kciuki... Pozdrawiam
  • flisvos 24.04.07, 19:51
    na pewno wszystko bedzie dobrze!!! oczywiscie, ze trzymamy kciuki!!!!!
    buziaki dla ciebie i malutkiej
    --
    Polki w Grecji
  • bachula_gr 24.04.07, 23:30
    > Opisze wrazenia za kilka dni. Trzymajcie za nas kciuki... Pozdrawiam

Bedziemy trzymac!!! Kciuki za Was. Czekamy na fotorelacje wink
    Bedzie dobrze a Malutka szybciutko dopiszemy do listy forumowych malolatow.
    --
  • sylwialew 24.04.07, 21:52
    Me ena pono jak to mowia w Grecji trzymam kciuki Buziaki dla brzusia
    --
    Polki w Grecji
  • babycool 27.04.07, 14:28
    i mamy piatkowe popoludnie, ciekawe jak tam Nero_26,czy juz coreczka na
    swiecie, czy jeszcze w brzusiu! wiecie cos?
  • bachula_gr 02.05.07, 13:39

--
  • nero_26 03.05.07, 18:21
    Witam,
    Udalo sie!!! Juz od wczoraj popoludnia jestesmy w domu. Urodzilam poznym
    wieczorem w piatek przez ciecie cesarskie. Mala jest zdrowiutka, rozowiutka i
    najpiekniejsza na swiecie!!! Co do szpitala to jestem w 100% zadowolona. Lekarze
    i pielegniarki bardzo profesjonalni, sympatyczni i pomocni. Co do warunkow to
    bylam w 2 osobowym pokoju z Greczynka, tez po cesarce (2 godz zaraz po mnie) z
    ktora mialam 1000 tematow do rozmowy. Pozdrawiam wszystkich i dzieki za
    zainteresowanie. A... Jak i gdzie mozna wkleic zdjecie mojej malej Wiktorii?
  • justme11 03.05.07, 19:30
    Gratulacje!!! Super słyszeć takie dobre wiadomości. Powodzenia dla świeżo
    upieczonej mamy smile)))))
  • babycool 03.05.07, 19:54
    Gratuluje z calego serca! Witaj Wiktorio na tym swiecie! A Tobie Nero zycze
    powodzenia, dystansu do wielu spraw i spokoju. Niech sie wam chowa spokojnie i
    pieknie smile

A co do fotki to nie wiem jak wkleic, ale moze zaloz jej galerie na
    www.bobasy.pl - ja mam i super sprawa. Bardzo chce zobaczyc Twoja Corcie,
    czekam.

PS. A czemu cesarka? Oksytocyna nie podzialala? haha
  • bachula_gr 03.05.07, 20:06
    Wspaniale wiesci. Zdrowka malenstwu i rodzicom. Choc kilku przespanych nocek i
    ogolnie przyjemnej aklimatyzacji do kompletnie nowego zycia wink)))

Jak juz ochloniesz, czekamy na wrazenia ze szpitala. Czy nasze wczesniejsze
    wypociny na cos sie przydaly?

Co do zdjec, to nie ma mozliwosci wklejenia na forum, ale mozesz wykorzystac
    sposb Babycool na prezentacje Wiktorii. Zaraz JA dopisze do naszej forumowej
    listy malolatow.
    BACHA
    --
  • flisvos 03.05.07, 20:43
    ach jakie super wiesci!!!!! Gratulacje dla was dziewczyny!!!! Ciesze sie, ze
    wszystko jest ok!!!! mala na pewno bedzie rosla jak na drozdzachsmile zdrowka
    kochane!!!!!
    --
    Polki w Grecji
  • gythe13 03.05.07, 22:49
    tez serdecznie gratuluje i trzymajcie sie dobrze!!!!
  • flisvos 03.05.07, 20:51
    a zapomnialam napisac, ze sliczne imie jej wybralisciesmile)
    --
    Polki w Grecji
  • bachula_gr 03.05.07, 20:54
    flisvos napisała:
    > a zapomnialam napisac, ze sliczne imie jej wybralisciesmile)

a ja zapomnialam zapytac, jak to sie stalo, ze przeforsowalas juz imie a nie
    tylko "beba"i "beboula". Czy moze Wiktoria to na uzytek forum a na codzien
    greckim sposobem? wink

--
  • olna 04.05.07, 14:10
    no wlasnie,imie naprawde super!
  • nero_26 03.05.07, 21:03
    Dziekujemy bardzosmile, mala znowu spi wiec wykorzystuje moment. Co do mojej
    cesarki to odbyla sie ona ze wzgledu na zdrowie niuni bo byla ulozona twarzyczka
    do gory a poza tym obwiazana pepowina. Moj lekarz (super facet, polecam kazdej
    dziewczynie ktora szuka ginekologa w Salonikach) czekal do ostatniej chwili bo
    nie chcial mnie ciac. W koncu stwierdzil, ze dla zdrowia malej i dla mnie
    (trwalo to wszystko 13godz) trzeba zrobic cesarke. Musze przyznac, ze bolalo jak
    cholera, ale warto bylo !!! Co do zdjec to sie tym zajme, bo trzeba takie cudo
    pokazac swiatusmile. Pozdrawiam wszystkich
  • grazyna0501 04.05.07, 08:47
    gratuluje serdecznie!
  • flisvos 03.05.07, 21:08
    ach tak wlasnei siedze i mysle o naszej nowiusienkiej-malusienkiej "polce w
    grecji" i jakos instynkty maciezynskie mi sie wlaczajasmile ale to jeszcze troche
    zaczym ja sie o swoja pocieche postaramsmile)
    buziaki dla was
    iza
    --
    Polki w Grecji
  • nero_26 07.05.07, 19:41
    Witamsmile. Dzis odwiedzila mnie pierwszy raz lekarz pediatra bo nasza mala konczy
    10 dni. No i jestem bardzo szczesliwa bo okazuje sie, ze wszystko jest w
    najlepszym porzadku! Martwilam sie troche bo pierwsze 4 dni miala "ponakia" tzn
    kolki i balam sie, ze moze cos jest nie tak bo przeciez jest taka malutka.
    Jednak okazalo sie, ze mala przybiera na wadze, urosla juz centymetr i jest
    zdrowiutka. Nie mam wiec zadnych powodow do zmartwien.
    Co do imienia to bylo to tak. Jak zaszlismy w ciaze to stwierdzilismy, ze bedzie
    fair jak pojdziemy na kompromis. Chlopczyk - imie dziadka, dziewczynka -
    wybieramy sami. Moj maz nie jest bardzo konserwatywny, tak jak i na szczescie
    jego rodzina. Na pewno mamie bedzie troche przykro, ale przeciez to nasze
    dziecko, prawda? A poza tym ma drugiego syna wiec moze pewnego dnia druga wnusia
    bedzie nosila jej imiesmile. Pozdrawiam
  • nero_26 07.05.07, 20:02
    Zalozylam galerie malej, zeby sie wszystkim pochwalicsmile) - www.bobasy.pl. Jestem
    pod nero26, a niunia to Wiktoria Emilia.
  • flisvos 07.05.07, 20:48
    wlasnie widzialamsmile) jest cudowna i taka sliczniutka!!!! buziaki dla wassmile)
    --
    Polki w Grecji
  • bob75rob1 14.05.07, 13:47
    Moje Drogie,
    Wszystko wskazuje na to, że nadszedł czas by popracować nad powiększeniem
    naszej skromnej rodziny. I mam do Was pytanie jak mniej więcej wygląda tutaj
    częstość wizyt, czy są jakieś szczególne badania, ew. szczepienia? W tym
    tygodniu zamierzam umówic się na wizytę (jestem w TEBE) i zrobić sobie badanie
    na taksoplazmozę - mam z tym pewną fobię. Otoczona jestem kotami, a dwa dni
    temu przypałętał się jeszcze jeden malec i nie mam serca go się pozbyć. A
    jednocześnie patrząc na koty widzę te wszystkie choroby, o których się
    naczytałam.
    M.

--
    Wszystko czego potrzebujesz na Krecie! Wakacje dla wymagających
  • bachula_gr 14.05.07, 16:28
    Gosiu, sprawdz maila
    Ps-udanej pracy nad przedluzeniem rodu wink))
    --
  • sylwialew 16.05.07, 15:08
    Gosiu z posta bachulki wynika ze pewnie juz ci wszystko objasnila wink wiec ja
    zycze tylko powodzenia Buziaki
    --
    Polki w Grecji

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka