• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Czy obawiacie się o następne potomstwo?

• 06.03.05, 10:16
    My bardzo pragniemy mieć większa rodzinkę niż tak modny w naszych czasach
    Model 2+1, niestety choroba Filipka napawa nas niepokojem i obawami jeżeli
    chodzi o planowanie kolejnego dziecka. Po pierwsze u nas pewnie bedzie trzeba
    czekać aż Fil będzie po operacji bo po co w ten sposób fasolkę na złe
    wibracje poprzez mój stres, po drugie obawa o to czy ta choroba albo nie daj
    boże jeszcze coś gorszego dotknie rodzeństwo a ja bardzo nie chciałabym
    narażać dzieciątka na takie cierpienie. Coraz cześciej myślimy nad wykonaniem
    badań genetycznych, ale jakoś boimy się zrobić ten krok, niby lekarze mówią
    że wodonercze to nie jest wada genetyczna ale już agenezję nerki można pod
    nią podciągnąć choć niekoniecznie. Jak te sprawy wyglądają u was?
    Pozdrawiam i życzę spokojnej niedzieli- Jola
    Edytor zaawansowany
    • 06.03.05, 11:12
      Witam! Mnie rowniez nurtowal ten problem. jak bylismy z malym na cystoskopii w
      CZD to poznalam taka kobiete, ktorej pierwszy syn mial reflux i zastawke cewki
      tylnej no a teraz po urodzeniu drugiego tez okazalo sie ze mlodszy ma to samo!!
      Owa pani jest lekarzem i powiedziala mi ze z mezem byli na to nastawieni gdyz
      wystepowanie takich wad to 1 do 3. Czyli na troje dzieci urodzonych napewno 1
      bedzie mialo ta sama wade. To duzo. Nieprawda?? Powiedzila mi tez ze w Warszawie
      sa genetycy ktorzy moga to zbadac. Jak bedziesz chciala to moge sie z ta babka
      skontaktowac i poprosic o ich namiary. Pozdrawiam serdecznie.
      • 06.03.05, 11:18
        z tego co ja się orientuje to statystyki które podajesz dotyczą refluksu który
        jest chorobą dziedziczną, nasz Fil refluksu nie ma, co do badan genetycznych to
        są wykonywane w każdym dużym mieście (napewno w Gdańsku), ale im więcej
        informacji tym lepiej:)
        • 06.03.05, 16:11
          a na czym polegają takie badania? czy na ich podstawie można stwierdzić ze 100% pewnością że następne dziecko też będzie miało reflux ? A może lepiej nie wiedzieć...
        • 06.03.05, 17:21
          Teraz z nia rozmawialam. Ona twierdzi ze co do twojej wady to ta statystyka tez
          dotyczy. Te 1/3 to poprostu dotyczy wszystkich rodzajow wad dot. calej
          "hydrauliki". Co do genetykow to w bialym takich badan sie nie wykonuje. no ale
          trojmiasto to co innego :))). Ale patrz Jola nie ma sie co tak przejmowac. Moja
          siostra cioteczna 1 dziecko ma super zdrowe, a drugie urodz. sie z powazna wada.
          Wiec tak nprawde to nigdy nie wiadomo. Co ci to da ze bedziesz sie zastanawiala.
          Te myslenie to tylko stres. A to przeciez nic dobrego. Drugie malenstwo napewno
          bedzie ok. Zobaczysz !!!! Pozdrawiam cie serdecznie. A no i dodam jeszcze ze
          bardzo mi sie podoba te nowe forum .Tak trzymac. Naprawde tu chetnie zagladac
    • 10.03.05, 20:54
      Na forum pediatrycznym zadałam pytanie co do badań genetycznych i dziedziczenia
      dla zainteresowanych przesyłam link w którem jest odpowiedz na moje pytanie
      (wprawdzie niepełna)
      www.forumginekologiczne.pl/md.php?name=forum&file=viewtopic&topic=3521&forum=245
    • 15.03.05, 19:43
      Pragnę mieć drugie dziecko (może córeczkę) ale szczerze przyznam, że bardzo się
      boję... Boję się tego, że usłyszę od lekarza coś czego usłyszeć nigdy bym nie
      chciała. Nikt mnie nie zapewni, że drugie dziecko będziemy mieli zdrowe w takim
      razie nie będziemy ryzykować, nie przeżyłabym tego po raz drugi.

--
      Pozdrawiam. Ania

• 15.03.05, 22:07
        Aniu
        a czy robiliście badania genetyczne, czy poprostu boisz się patrząc w stecz?
        • 18.03.05, 19:20
          Nie robiliśmy badań, boję się bo nie przeżyłam bym "tego" drugi raz.
          --
          Pozdrawiam. Ania

"Kubusio Mamusi"
    • 18.03.05, 14:18
      Mam dwoje dzieci z których starszy syn jest zdrowy,młodszy 7 tyg. ma
      powiększoną jedną miedniczkę nerkową( ale jest to powiększenie w
      normie),natomiaast moja córeczka która zmarła w 23 tyg. ciąży miała wodonercze.
      Także jak widać na moim przykładzie nie każde dziecko musi być obarczone tą
      wadą. Nie należy się tak denerwować tylko w ciąży robić dokładne usg i być
      dobrej myśli.Mam nadzieję że ci się uda mieć zdrowego dzidziusia,życzę tego z
      całego serca. Ja też się bałam zajść w ciąże po córci ponieważ optócz
      wodonercza miała ona holoprosencefalię bezpłatową i wiele innych wad(na
      szczęście nie były to wadfy genetyczne),a synuś jest zdrowy i bardzo się cieszę
      że się zdecydowałam.
      Pozdrawiam Magda
      • 18.03.05, 14:27
        Magdo a czy robiliście badania genetyczne?
        • 18.03.05, 19:59
          Tak robiliśmy amniopunkcję. Kiedy na usg wyszło że dziecko jest tak poważnie
          chore lekarz wysłał mnie na amniopunkcję,i dlatego wiem że to nie były wady
          genetyczne tylko wrodzone.Ciąże miałam przerwaną w 23 tyg.Okropne
          przeżycie,choć minęło już 2 lata i teraz mam drugie maleństwo to o tamtych
          przeżyciach nie da się spokojnie mówić,koszmar cały czas wraca.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.