Dodaj do ulubionych

Wtórne moczenie dzienne i nocne

11.03.05, 23:53
Witam,jestem na forum od dzisiaj.Nasz problem opisałam na Liście
obecności. Jeśli spotkaliści się z tym problemem bardzo proszę o informację.Z
góry dziękuję za odpowiedzi-Małgosia.
Obserwuj wątek
        • berem Re: Wtórne moczenie dzienne i nocne 15.03.05, 20:55
          Mam takie samo zdanie. Myślę,że są tematy, których niektórzy nie chcą poruszać.
          Ale jeżeli będzie się milczało, udawało, że nie ma problemu mozliości na
          poprawę sytuacji zmniejszają się. Tylko przez otwartość może udać się coś
          zmienić.Dla mnie żadna choroba nie jest wstydliwa i według mnie trzeba o niej
          mówić i działać, bo wtedy szanse na zmianę zwiększają się.
          Pozdrawiam z całego serca
          Beata
          • malgosia191 Re: Wtórne moczenie dzienne i nocne 15.03.05, 22:59
            Serdecznie dziękuję za pozdrowienia.To wszystko zaczyna mnie
            przerastać.Ostatnio pani profesor na Litewskiej poradziła mi żeby posłać Kasię
            znowu do przedszkola ale nie mówić wychowawczyni o jej chorobie.To chyba jakiś
            absurd?Jak można coś takiego ukrywać?
            Bardzo gorąco pozdrawiam. Małgosia.
            • berem Re: Wtórne moczenie dzienne i nocne 17.03.05, 00:04
              Cześć
              Przepraszam,że dopiero teraz,ale mam synka z cewnikiem i w dzień nie mogę
              spuścić go z oka.
              Ja sobie nie wyobrażam jak mogła lekarka coś takiego powiedzieć. Jak można
              ukrywać chorobę .Według mnie powinna zaproponować dobre przedszkole z opieką
              psychologiczną ,a nie mówić żeby milczeć. Mówią,że milczenie jest złotem,ale
              nie wydaje mi się żeby pomoc dziecku polegała na milczeniu.
              Oczywiście sama musisz podjąć decyzję, bo ja w żadnym razie nie chciałabym Ci
              źle doradzić.Mogę tylko napisać, że ja na milczenie bym nie przystała.
              Przesyłam całuski dla Kasi
              Trzymaj się
              Beata
              • malgosia191 Re: Wtórne moczenie dzienne i nocne 17.03.05, 23:11
                Cześć!
                Dzięki Beatko za wsparcie i radę.Nie bardzo wiem jak postąpić.Dzieci w
                przedszkolu są dość bezwzględne a Ksia zupełnie nie radzi sobie z
                moczeniem.Obawiam się,że będą jej dokuczać.
                Pisałaś wcześniej,że Twój synek może mieć pęcherz neurogenny.Czy wiesz już coś
                więcej?Kasi badania urodynamiczne też na to wskazują,ale rezonans rdzenia i
                prześwietlenie kręgosłupa nic nie wykazały(na szczęscie).
                Serdecznie pozdrawiam Ciebie i synka.
                Małgosia
                • berem Re: Wtórne moczenie dzienne i nocne 18.03.05, 21:22
                  Faktycznie czasami dzieci potrafią być okrutne wobec siebie a
                  atmosfera,organizacja i dyscyplina zależy od opiekunki.Dobrze mieć sprawdzone
                  przedszkole i opiekunkę.Ja wiem, że są przedszkola integracyjne, w których są
                  dzieci zdrowe i z chorobami ( w zależności od przedszkola z różnymi chorobami),
                  Wiem ,że jesteście z Warszawy ,więc pozwoliłam sobie wkleić link.Może warto
                  byłoby zorientować się jak wyglądają grupy i zajęcia. Z tego, co wiem w tego
                  typu placówkach jest dobra opieka (także psychologiczna)i dzieci są odpowiednio
                  dobierane.Nie wiem czy Kasia chciałaby uczęszczać na zajęcia z chorymi dziećmi,
                  ale można by spróbować może poczułaby się lepiej wiedząc, że są bardziej chore
                  dzieci, z których nikt się nie wyśmiewa i może w podświadomości zepchnęłaby
                  swoją niedoskonałość na drugi plan.
                  republikadzieci.republika.pl/Porady/warszawa/przedszkola/idzieoladoprzedszkola2.htm
                  Z naszym pęcherzem na razie nic nie wiadomo (szerzej opisałam w wątku
                  neurogenny pęcherz), ale cały czas mam nadzieję,że badania nie wykażą choroby.
                  Pa pa
                  Beata
                  • malgosia191 Re: Wtórne moczenie dzienne i nocne 18.03.05, 23:08
                    Dzięki za informacje dotyczące przedszkoli. Musimy to
                    przemyśleć.Zastanawialiśmy się nad przedszkolem prywatnym,ale czesne przekracza
                    nasze możliwości finansowe.
                    We wtorek mamy kolejny przepływ cewkowy,ale Kasia dzisiaj była jakaś marna,nie
                    wiem czy nie złzpała jakiegos wirusa!
                    Pozdrawiam-Małgosia.
                    • berem Re: Wtórne moczenie dzienne i nocne 18.03.05, 23:18
                      Oczywiście ja tylko nakreśliłam taką możliwość - zawsze to jakaś
                      opcja.Przedszkola prywatne i prowadzone przez siostry zakonne cieszą się
                      uznaniem ,ale niestety kosztują sporo:(
                      Mam nadzieję ,że to nie wirus :(((
                      Mocno pozdrawiam
                      Beata
                      • malgosia191 Re: Wtórne moczenie dzienne i nocne 22.03.05, 19:44
                        Kasia miała dzisiaj kolejny przepływ cewkowy.Niestety wynik nadal
                        nieprawidłowy.Pani dr zasugerowała,że trzeba będzie zrobić jeszcze raz
                        kalibrację cewki, ale zastanawiam się czy ma to jakiś sens, skoro poprzednie
                        nie dały poprawy.
                        Pozdrawiam Małgosia.
    • berem Zaburzenia oddawania moczu u dzieci 12.03.05, 13:52
      Dzięki lekarzowi Magdalenie Naleśniak uzyskaliśmy definicje :

ZABURZENIA ODDAWANIA MOCZU U DZIECI

1. MIMOWOLNE MOCZENIE

a)zaburzenie czynnościowe bez z anatomiczną i uszkodzeniem układu
      nerwowego

b) PRZYCZYNĄ JEST OPÓŹNIENIE DOJRZEWANIA MECHANIZMÓW
      KONTROLUJĄCYCH GROMADZENIE I WYDALANIE
      MOCZU

PODZIAŁ MIMOWOLNEGO MOCZENIA:
      -Mimowolne moczenie nocne
      -Mimowolne moczenie dzienne
      -Mimowolne moczenie mieszane

2.NIETRZYMANIE MOCZU
      a)niekontrolowany wyciek moczu, który wynika z wad anatomicznych,
      nieprawidłowej funkcji układu nerwowego

PACJĘT JEST ŚWIADOMY ZABURZEŃ,ALE NIE MOŻE ICH KONTROLOWAĆ

Rodzaje nietrzymania moczu:
      - wysiłkowe nietrzymanie moczu
      - z powodu parcia naglącego
      - zaburzenie procesu mikcji
    • magda_nalesniak Re: Wtórne moczenie dzienne i nocne 12.03.05, 17:27
      Dzień Dobry! Żeby udzielic pani informacji jakiejkoliwek muszę uzyskać troszkę
      danych :1) czy córka na coś choruje lub chorowała?2) czy miała kiedyś
      nawracające infekcje dróg moczowych? czy popuszcza mocz bardziej w dzień czy w
      nocy? czy dzieje sie to od urodzenie czy była jakaś przerwa tzn. czy był
      okres "suchy" zupełnie tzn nie było moczenia ani w nocy ani w dzień, jeśli tak
      to ile to trwało? 3)czy u dziewczynki wystepuja tzw parcia naglące tzn. czy
      musi iśc natychmiast do toalety bo jak nie pójdzie to się zmoczy?czy niala lub
      objaw kucania tzn, czy jak chce bardzo siusiu to krzyzuje nóżki lub kuca i
      przysiada 4) z jakiego powodu miała wykonana kalibracje cewki? 5) ile moczu na
      dzień mniej więcej oddaje.6) czy keidykolwiek brała jakieś leki na moczenie?
      Czekam na odpowiedzi, które rozjasnia mi troszke obraz tego wszystkiego :-)
      pozdarwiam
      • malgosia191 Re: Wtórne moczenie dzienne i nocne 12.03.05, 23:31
        Dziękuję bardzo za zainteresowanie naszym problemem.
        Kasia do listopada 2003r.miała tylko kilka niewinnych infekcji,w połowie
        miesiąca zachorowała na chorobę Schonleina-Henocha-postać skórna,stawowa i
        nerkowa(krwinkomocz,białko ślad)leczona enkortonem.W połowie grudnia wystąpił
        częstomocz(20,30razy na dobę po 20,30ml.bilans płynów prawidłowy),potem
        stopniowo Kasia przestła kontrolować oddawanie moczu w nocy a następnie w dzień
        (od ok.2lcałkowicie kontrolowała siusianie).W lutym 2004 zum.leczone
        antybiotykiem z pozytywnym skutkiem.Scyntygrafia nerek wykazała zmiany
        pozapalne w nerce lewej,prawa na pograniczu normy co prawdopodobnie świdczy o
        wcześniejszych zakażeniach.Podczas cystoskopii(04.2004)stwierdzono wąskie
        ujście cewki moczowej-rozszerzono od 3 do 6 Hegara,2 kalibracja koniec 06
        rozszerzono do 12 H.12.06.04 cystometria-prawidłowapojemność
        cystometryczna,wzmożone czucie w pęcherzu,cechy nadczynności wypieracza oraz
        dysfunkcji zwieraczowo-wypieraczowej.Wcześniejsze przepływy cewkowe
        nieprawidłowe z zaleganiem moczu.Leki Trimesan do teraz,Cardura.Ditropan(bardzo
        żle tolerowała),Detrusitol-bez efektów odstawiono.Parcia naglące występują bez
        wcześniejszych sygnałów ostrzegawczych(np. kucanie)
        Obecnie Kasia moczy się w dzień ok. 8-12 razy w nocy 3-9razy.Krwinkomocz
        utrzymuje się nadal(biopsja nerki wykazała zmiany mało charakterystyczne dla
        kłębuszkowego zaoalenia nerek)posiewy moczu prawidłowe.
        Przepraszam, że się tak rozpisałam ale wszystko wydaje mi się istotne.
        Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam Panią serdecznie.Małgosia
        • magda_nalesniak Re: Wtórne moczenie dzienne i nocne 13.03.05, 19:07
          To ja jeszcze mam kilka pytań :-) czy kasia chorowała na częste anginy? czy
          były to zwykłe infekcje? czy ktos kiedys robił kasi poziom ASO w surowicy?
          przez jaki czas Kasie była leczona encortonem z powodu choroby Henocha-
          Schoenleina? czy po kalibracji cewki miała jakieś badania kontrolne? tzn czy
          ktoś robił kontrolna cystografie mikcyjną lub inne badanie? i czy objawy
          moczenia po Ditropanie minęły? i co to znaczy,że źle go tolerowała? cy miała
          jakieś objawy? jeśli tak to jakie? pozdrawiam magda naleśniak
          • malgosia191 Re: Wtórne moczenie dzienne i nocne 13.03.05, 22:56
            Witam!
            Kasia nigdy nie chorowała na anginę.Poziom ASO był wykonany gdy zachorowała i
            był prawidłowy(ja w wieku 6 lat chorowałam na tą samą chorobę).Enkorton brała
            przez niecałe 4 miesiące 1 mg/1kg.Pierwsza kalibracja 04.04,druga06.04 w lutym
            tego roku wykonano kontrolną cystoskopię i nie stwierdzono juz zwężenia cewki.
            Ani po Ditropanie ani po Detrusitolu objawy moczenia nie minęły.Kasis biorąc
            Ditropan miała bóle i zawroty głowy,temperatura była podwyższona 37.3-37.8 i
            wyglądała jak "upiór".
            Pozdrawiam serdecznie Małgosia.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka