• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Wywiad z doktor Beatą Kowalską - Werbowy

• 06.10.10, 11:16
    Witam wszystkich.
    Jako że jestem jedną z Was i temat boreliozy nie jest mi obcy, postanowiłam przeprowadzić wywiad z dr B. Kowalską - Werbowy. Zapraszam do lekturysmile
    www.razemztoba.pl/index.php?NS=srodek&nrartyk=5985
    Pozdrawiam
    Agnieszka
    --
    Aniele Boży Stróżu mój
    ty właśnie nie stój przy mnie
    jak malowana lala
    ale ruszaj w te pędy (...)
    Edytor zaawansowany
    • 06.10.10, 12:10
      dobra robota! smile
      • 06.10.10, 13:16
        Super,AgnieszkosmileŚwietnie zrobione!
    • 06.10.10, 14:08
      Pieknie smile
      nic dodac nic ujac ,samo sedno problemów ujete po mistrzowsku.
      Dobra robota ,gratulacje kochana i ukłony w strone dr.Beaty.
      --
       miśka smile

Zobacz: Strona Stowarzyszenia - Borelioza
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=26140&w=74481987&a=74481987
      • 06.10.10, 23:59
        Super - wywiad dla mojej córki, która ma już dość 1,5 rocznego leczenia.
        Dzięki.
        • 07.10.10, 00:52
          Temat rzeka.Ale my duzo wiemy.A jednak wszystko zrobilo na mnie bardzo pozytywne wrazenie.Jakis taki porzadek,lad, przemyslane pytania i madre wyczerpujace odpowiedzi.Perfekt!!!
    • 22.10.10, 15:19
      Polecam ten wywiad wszystkim początkującym w temacie boreliozy. Jest doskonały!
    • 28.10.10, 19:19
      Świetny wywiad!!!
      • 28.10.10, 22:58
        w sumie nic nowego ten wywiad nie wnosi dla ludzi obcykanych w temacie...
        szkoda, wielka szkoda ze takie treści nie sa publikowane w poczytniejszych tytułach , wtedy miałoby to jakis głebszy sens ( rozpowszechnianie wiedzy i całej materii dot. BB)
        pozdr.
        --
        "Jeden doświadczony lekarz wart jest więcej niż stu wojowników"
        mail: snp1978@wp.pl
        • 29.10.10, 08:31
          Niby tak, ale kto by w to uwierzył?... Pamiętacie początki z tą chorobą? Czy to wszytsko nie było dla was "nie do wiary"? Bo dla mnie wciąż jest to jakiś kosmos. Myślę, ze ta choroba to największy majstersztyk natury, niepojęte mechanizmy, materiał na lata badań, tony książek i lata uświadamiania.
          Nie wiem, jakie wy macie doświadczenia z ludźmi wokół, ale z moich wynika, że nie chcą w to wierzyć, bo niby dlaczego:przecież lekarze mówią co innego i jak to możliwe, by nikt nie wiedział, że ta choroba jest jaka jest. Niby ja tu jak Kopernik chcę odkryć nie wiem co.
          Wierzy mi mój mąż, moja przyjaciółka. Są na maksa uświadomieni. Moja mama wierzy, ale dla jej starszego umysłu jest to dość trudne. Moja teściowa twierdzi, ze dobrze wyglądam i że przecież biorę leki, to musi być lepiej. A reszta myśli, że mi całkiem odbiło...
          Mąz ma znajomego na Litwie, ukąsił go ostatnio kleszcz, wylazł rumień. Lekarz kazał mu sprawdzać, czy nie ma gorączki, bo jak się nie pojawi, to znaczy, że wszystko w porządku. Mąż próbował mu coś powiedzieć, by jednak znalazł innego lekarza itp Chyba nie muszę mówić, że nie szukał..
          Musielibyśmy wszyscy się zebrać, obecni chorzy i dawni, i chyba nakręcic drugie Under Our Skin, może wtedy ktoś by uwierzył. Choc tak naprawdę najszybciej uwierzą ci, którzy sami zachorują.Niestetty
          • 29.10.10, 10:10
            Musielibyśmy wszyscy się zebrać, obecni chorzy i dawni, i chyba nakręcic drugie Under Our Skin, może wtedy ktoś by uwierzył. Choc tak naprawdę najszybciej uwierzą ci, którzy sami zachorują.Niestety.

Nic dodać -nic ująć.Cała prawda.
            • 29.10.10, 16:09
              cały ambaras z ta BB polega na tym ze:
              1 . Nie kazdy pokasany = chory
              2. na 100 pokasanych 90 po terapi standardowej czuje sie zdrowo ( nie mylic z wyleczeniem) a tylko 10 nieszczesników musi sie dalej z tym paskudztwem meczyć

osobiscie znam mnóstwo grzybiarzy, wedkarzy którzy co roku maja na sobie po setki kleszczy i np: wielu miało odczyn=BB, ale po standardowym leczeniu jest OK ( nie maja problemów zdrowotnych ) i na takich jak ja patrza ze zdziwieniem lub politowaniem

reasumujac dopóki liczba powaznie chorych którym nie pomaga standardowe leczenie nie zrówna sie z liczba ukaszen , albo chociaz stosunek nie bedzie przynajmniej 50/50 to nie mamy szanas na to aby ktokolwiek ten problem ruszył do przodu bo na jednego leczonego niestandardowo znajdzie sie 9 leczonych standardem i "wyleczonych"
              jednym słowem
              "czarna dupa"
              • 29.10.10, 19:00
                Witam!

Lastszogun mozna wiedziec z jakigo zrodla te dane?

Pozdrawiam
                Elka
                • 29.10.10, 23:29
                  informacje takie zostały przekazane mi i kilkunastu innym osobom podczas konferencji w GIS-ie na temat zagrozenia epidemiologicznego chorób odzwierzecych w województwie warminsko-mazurskim
                  z referatu przedstawionego przez upowaznionego pracownika GIS-u jasno wynika to co przytoczyłem watek wyzej
                  pozdr.
                  • 30.10.10, 00:05
                    Zapewne wiele przypadków różnych chorób nie jest poprawnie zdiagnozowanych i mało kto wiąże je potem z kleszczem.

Koleżanka żona leśnika ze zdiagnozowaną breliozą kiedyś do mnie rzekła:
                    - "Eeech, co tam borelioza - mój Andrzej, to na wszystko jest chory..."
                    I zupełnie nie wiązała jego problemów zdrowotnych z tą chorobą.

Statystyka jest zakłamana, bo diagnostyka kuleje. Jednak z roku na rok jest coraz lepiej.
                    A to zwłaszcza dzięki takim artykułom i wywiadom smile
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.