Moje leczenie wg Buhnera odnosi skutek! - Bzyka Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Cześć,
    Mam boreliozę, badania dodatnie, IgM rosło aż doszło do 149 + wszytskie objawy ze strony stawów i neuro. Brałam antybiotyki, nie pomogły, IgM dalej wzrosło, a pojawiła się masa problemów polekowych. Za zgodą mojego lekarza odstawiłam leczenie konwencjonalne i przeszłam na ziołowe. Odstawiłam wszytskie inne leki dodatkowe jak polprazol i claritina bo miałam niezidentyfikowane duszności - po odstawieniu przeszły a żołądek nic a nic się nie upomina o polprazol nawet jak na czczo kawę wypiję, więc jest dobrze po ziołach zważywszy na jego ostry stan zapalny!

Biorę zioła od 2 miesięcy.
    Teraz moje leczenie wygląda następująco:

Rano,
    4 tabletki Reseveratrol
    4 tabletki Andrographis
    4 tabletki Cat's Claw
    4 tabletki Sarsapatilla
    1 tabletka Optima
    2 tabletki Essentiale Forte
    2 tabletki Urosept
    1 tabletka Tri-Factor
    1 tabletka Advanced Inflammation Control (300 mg Stephania tetrandra extract)
    1 tabletka Olive Leaf
    1 x Puritans Pride WAPŃ (1000 mg), + MAGNEZ (500 mg), + WITAMINA D (400 IU)
    1 x NOW FOODS omega 3x6x9 120 mg
    1 x NOW FOODS Special Two
    1 x Puritans Pride Oil of oregano 1500 mg
    1 x czosnek w kapsułkach

Południe:
    4 tabletki Reseveratrol
    4 tabletki Andrographis
    4 tabletki Cat's Claw
    4 tabletki Sarsapatilla
    2 tabletki Urosept
    1 x Puritans Pride witamina C 1000 mg
    1 x Puritans Pride Citrus Bioflavonoids 1000 mg
    1 x czosnek w kapsułkach

Wieczór:
    4 tabletki Reseveratrol
    4 tabletki Andrographis
    4 tabletki Cat's Claw
    4 tabletki Sarsapatilla
    1 tabletka Optima
    2 tabletki Urosept
    1 tabletka Tri-Factor
    1 tabletka Olive Leaf
    1 x Puritans Pride Oil of oregano 1500 mg
    1 x czosnek w kapsułkach

Muszę się pochwalić bo cieszymy się od rana jak dzieci.
    Po 2 miesiącach stosowania ziół według Buhnera (co biorę dokładnie jest napisane wyżej) mam wielki sukces bo objawy ustępują -czuję się świetnie a do tego na potwierdzenie IgM boreliozy spadło ze 149 do 16. Czuję się bardzo dobrze i oby wszystko szło w tym kierunku. Zioła będę stosowała łącznie przez 18 miesięcy, tak, jak poleca to Buhner.Tak dobrych badań dawno nie miałam. Zapomniałam napisać, że moja bilirubina wróciła do wartości w normie, tak samo próby wątrobowe, morfologia idealna, podobnie jak Ob i CRP - w ziołach jest moc!

Bzyka

--
    Bzyka mail: bzyka.bzyklewska@wp.pl
    Mój temat: forum.gazeta.pl/forum/w,26140,117158524,117158524,Borelioza_chlamydia_pneumonia_toxocaroza_na_raz.html
    • dobre wieści, oby tak dalej
      zmobilizowałas mnie tym postem, żeby wreszcie zamówic zioła, przybieram się do tego od dawna

mogłabyś napisać (z linkami), które gdzie zamawiasz? co na iherb, a co gdzie indziej

--
      Wiecej informacji: Strona Stowarzyszenia Chorych na Boreliozę
    • a napisz czy te wszystkie tabletki to na raz łykasz jedna za drugą np. porcja w południe czy jak?/
      napisałaś ,że na artytmię :arytmia - Hawthorn Extract www.iherb.com/Bluebonnet-Nutrition-Herbals-Hawthorn-Extract-150-mg-60-Vcaps/13151?at=0

Buchner to zalecał i czemu urostep łykasz?? nie widziałam nic o nalewce z żeń szenia i ze stephani a mimo ti u ciebie taka poprawa.
      Też jestem ciekawa ile płacisz za ten zestaw i życzę powodzonka super ,że napisałaś ten wąteksmile
      • Koszt jest różny żalenie od kursu dolara i tego ile na raz zamawiam (koszt przesyłki z wagi). uzupełniam leczenie dostępnymi na allegro środkami, więc szukam z wiadomych względów najtańszych sprzedawców. Nie wiem na chwile obecną ile to dokładnie wynosi miesięczny koszt leczenia, wiem natomiast, że znacznie mniej niż leczenie antybiotykami + kilkumiesięczne przeciwgrzybicznymi + ciągle testy i posiewy (27 posiewów i 3 wyskrobiny) + gastroskopia + inhibitory + leki na wątrobę itd, itp.

Kilka tygodni temu pisałam:
        "Moim zdaniem wynosi więcej niż znośnie, za cały zestaw na 3 miesiące (oczywiście na początku idą mniejsze ilości)

9 opakowań - Resveratrol - www.iherb.com/Source-Naturals-Resveratrol-60-Tablets/23383?at=0
        4 opakowania Andrographis www.iherb.com/Planetary-Herbals-Andrographis-400-mg-120-Tablets/1530?at=0
        5 opakowań Cats clow - www.iherb.com/Nature-s-Way-Cat-s-Claw-Bark-485-mg-100-Capsules/1834?at=0
        6 opakowań Sarsaparilla - www.iherb.com/Nature-s-Way-Sarsaparilla-Root-425-mg-100-Capsules/2066?at=0

wyszło 196 dolarów, to raptem około 650 PLN dzielone na 3 miesiące - to kuracja wyszła w granicach 220 PLN miesięcznie.
        Za same globuli dopochwowe przy antybiotykach, leczące skutki grzyba płacę miesięcznie 370 PLN a to tylko ułamek ceny, bo nie samo leczenie a zaleczenia skutków leczenia boreliozy i całej antybiotykoterapii. Do tego antybiotyki w ilościach hurtowych, leki na wątrobę (mi osobiście odmawia współpracy), gasec (zapalenie polekowe żołądka) plus leki ogólne przeciwgrzybiczne = czasami koszt miesięczny dociągał do 1500 na leki, bez wizyt i badań! Co gorsze z żadnym skutkiem igM boreliozy radośnie rośnie, objawy się nasilają.
        Biorę do tego leki homeopatyczne, które jako jedyne radzą sobie z grzybem. Doszłam do codziennego brania 4 tabletek Orungalu i Flukonazolu 150 na zmianę z Mycosystem 150 aby dać radę żyć. I pękłam!

Odpuściłam, antybiotyki się skończyły (zrobiłam ponowne badania i dupa jest coraz gorzej) teraz czekam co dalej. Grzyb hulał w najlepsze ginekolog się poddała, lekarz prowadzący załamywał ręce, łykałam przeciwgrzybiczne i aplikowałam dodatkowo w czopkach bez najmniejszego efektu + probiotyki w ilościach hurtowych (też olbrzymi koszt o którym zapomniałam wspomnieć).
        Przeszłam na leczenie homeopatyczne (nie ma znaczenie czy w nie wierzę, bo nie bardzo) i co ważne od 28 dni nie mam grzyba. Nie wiadomo jak ustąpił, bo prawa nie miał a jednak.
        Minus to robienie sobie codziennych zastrzyków z Albicansan D5 i Pefrakehl D6. Tanie nie jest ale działa świetnie. Pierwsze 10 dni brałam codziennie, potem co drugi dzień i tak do dziś. Będę je kontynuowała, może odstawię czy przejdę na rzadsze iniekcje, zobaczę.
        Biorę również prapart Transfer Factor Tri-factor i Optima - zobaczę, wprowadzę zioła i będę wiedziała za 3 miesiące jak ma się sprawa z borelią i jej skutkami. "

No i już wiem - zioła RADZĄ sobie u mnie z borelią. Je jestem bardzo zadowolona, dlatego piszę, bo sama też o leczących się dowiedziałam, co brać ile i po co.

Ja mam boreliozę, miałam chlamydie pneumonię i toxocaroze oczną co jeszcze odkleszczowego nie wiem, bo wszytskie badania ujemne. W każdym razie refluks pojawił mi się 6 miesięcy po kleszczu wcześniej mogłam zjeść śledzia i popić mlekiem bez najmniejszych sensacji. Potem przez 12 tygodni miałam okropny ból żołądka i tak się zaczęła moja przygoda z gastroskopią i gastrologami. Nikt tego nie przypisywał boreliozie. Następnie napuchły mi kolana, a po kilku tygodniach pojawiły się takie problemy z kręgosłupem, że chciano mi wymieniać 7 dysków (po rezonansie), ale operacja koszmarna i ryzyko paraliżu ogromne. Nie zdecydowałam się i odmówiłam. Żaden neurochirurg nie zapytał mnie o boreliozę - geniusze, rzeźnicy jedni. Do tej pory za sprawą boreliozy i leczenia antybiotykowego miałam zapalenie żołądka, zapalenie jelit, bóle serca, niedomykalność zastawek, arytmia, skaczące ciśnienie, zapalenie tarczycy, skaczące tętno, zapalenie wszytskich stawów, zanikowe zapalenie śluzówki przełyku, obrzęki kolan, ciągłe infekcje, dziwne uczulenia, zapalenie wątroby, wysoka bilirubina, zapalenia migdałów, zatok, opuchlizna twarzy, obrzęk gałek ocznych, hormony płciowe szlak trafił. Ze zdrowego człowieka zmieniłam się w cieszącą się kobietę, że dzisiaj wstałam na śniadanie KOSZMAR!!!!!!!! Potem były antybiotyki, chlamydia zniknęła w badaniach ale za to borelioza rozhulała się jak dzika. Moja lekarka spanikowała, bała się podać mi antybiotyki że wątroba mi odmówi i będzie po ptakach. Poczytałam o ziołach. Szczęśliwie mam otwartego lekarza wypisującego mi również jak chcę leki homeopatyczne w zastrzykach. Gdy powiedziałam o ziołach, ucieszyła się strasznie i powiedziała, żebym brała, może pomogą, bo leki już w moim przypadku nic nie dadzą. I biorę, łykam całą garść, dodaję suplementy i cieszę się, że normalnie funkcjonuję aż żyć się chce. Teraz walczę o powrót do zdrowia, mam nadzieję, że się uda i wtedy opiszę dokładnie swoją kurację, co i jak, może komuś to pomoże.

Polecam założyć kalendarz (zwykły na 2011 rok) i wpisywać dokładnie każdego dnia co się brało, ile i jakie były objawy, taki dziennik choroby. Bardzo pomaga, bo widać zmiany w zdrowiu, objawach i rzuty nasilenia. Ja miałam 1 herxa (opisywałam) kiedyś myślałam, że go nie zauważę, ledwo to przeżyłam. Nie wstawałam, nie jadłam, nie piłam, przypomniałam sobie wszytskie problemy zdrowotne tylko za jednym zamachem. Po 3 dniach, gdy zasypiałam ledwo ciepła, wstałam rano jak nowa. Wszystko przeszło - to dla mnie dowód, że działa.

Ja mam 3 słoiki po jedzeniu dla dzieci, gdzie upycham moje leki, bo tak bym się już wielokrotnie pomyliła a tak, raz szykuję na wieczór i łykam cały dzień. Zabieram je ze sobą jak wychodzę z domu i jestem zabezpieczona smile Łykam całe partie za jednym zamachem - takie zestawy jak pisałam wyżej na śniadanie, obiad i kolację.

Buhner nie zalecał dokładnie tego Hawthorn Extract (ekstrakt z głogu dwujszyjkowego - strona 153-155)- jednak pisał o ekstrakcie standaryzowanym do 1,8% i ten taki jest. Wybrałam go bo jest jednym z tańszych standaryzowanych. Zobaczę jak będzie działał.
        Urospet łykam bo zatrzymuję wodę a on jest moczopędny.

Stephanię też biorę jest składnikiem Advanced Inflammation Control - to ciekawy suplement zawierający w 2 kapsułkach czyli dziennej dawce:
        - 300 mg Stephania tetrandra extract
        - 300 mg pokrzywy Urtica dioica
        - 250 mg bazylii Ocimum sanctum
        - 200 mg imbiru Zingiber offcinale
        - 60 mg Boswellia serrata
        - 60 mg zielonej herbaty Camellia sinensis
        - 20 mg pachniotki zwyczajnej Perilla frutescens

Bzyka

--
        Mój temat: forum.gazeta.pl/forum/w,26140,117158524,117158524,Borelioza_chlamydia_pneumonia_toxocaroza_na_raz.html
    • To wspaniala wiadomosc! Trzymam kciuki za dalsze leczenie!

--
      Pamietajcie, damy rade!!!
    • straszne dużo tablet
    • Czuję się rewelacyjnie, zapomniałam już o wszytskich nękających mnie problemach i bólach ale zauważyłam miejsce po kleszczu. To mnie zadziwia, bo do tej pory nie było śladu a w tej chwili jest ono białą plamką na łydce jakbym korektorem ślad zrobiła.
      Ciekawe dlaczego?

Bzyka

--
      • Bzyka- a moglabys napisac cos wiecej o toksokarozie ocznej- jakie byly u Ciebie objawy. U mnie sa zmiany w plamce zoltej- nie wygladaja na starcze zwyrodnienie (AMD) ale tez nie jest to obrzek. Wg okulistki oko jest uszkodzone na stale, acha lewe oko tez jet zaatakowane choc w niewielkim stopniu. Okulistka twierdzi ze jeszcze takiego czegos u osoby w moim wieku nie widziala.
        --
        Renata

Kto pyta, jest głupcem pięć minut;
        kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie.
        • ada122 - zrobiłam badania krwi i wyszła mi toxocara wysoko dodatnia. Poszłam na badanie dna oka do 2 lekarzy i tu zdziwienie, jeden stwierdził, że mam toxocarę oczną a drugi, że nie. I bądź tu mądry. Powinnam jeszcze kontynuować diagnostykę ale w tej chwili skupiłam się na boreliozie. Biorę duże dawki ziół wg Buhnera a większość z nich ma jeszcze działanie przeciw pasożytnicze i na to liczę. Brałam kilka cykli Zentel + Vermox. Czekam na Notezine.

Moje objawy oczne to obrzęki gałek ocznych, bardzo silne bóle gałek, łzawienie, raz muszę nosić okulary "-" a raz "+". Z dnia na dzień pojawił mi się astygmatyzm.

W pierwszym badaniu wyszły mi rozległe zmiany okołotarczkowe i okołoplamokowe w obu oczach charakterystyczne dla toxocarozy.
          W drugim badania zamiany przytarczowe i w plamkach obu oczu. Zanik nacz-siatkówkowy w plamce, rozrzedzenie warstwy barwnikowej. Zmiany nie charakterystyczne dla toxocarozy.

Zwiększyłam moja suplementację. Zioła utrzymuję bez zmian, zwiększyłam:
          - do 3 x dziennie Advanced Inflammation Control
          - do 3 x dziennie Olive Leaf

dodałam jeszcze
          - 50 mg chetatowego cynku
          - 2 mg miedzi (trzeba brać przy cynku w proporcjach 1:10)

Czekam na:
          - ALC (poczytajcie, świetnie działa w tej formie na centralny układ nerwowy, mgłę umysłową itd) allegro.pl/alc-acetyl-l-karnityna-30-kaps-x-1000mg-i1523327783.html
          Zamiana essentiale forte na Liver Aid www.iherb.com/Liverite-Liver-Aid-120-Tablets/9957?at=0
          Pregnenolone-50-mg www.iherb.com/Source-Naturals-Pregnenolone-50-mg-120-Tablets/1465?at=0
          Collagen-C www.iherb.com/Neocell-Collagen-C-Type-1-3-250-Tablets/16589?at=0
          Alpha-Lipoic ALA www.iherb.com/Doctor-s-Best-Alpha-Lipoic-Acid-600-mg-180-Veggie-Caps/30032?at=0
          Hyaluronic Acid www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best-Hyaluronic-Acid-With-Chondroitin-Sulfate-180-Capsules/23083?at=0
          Glucosamine www.iherb.com/Nature-s-Way-Glucosamine-500-mg-90-Capsules/1979?at=0
          Moja niedomykalność zastawek i arytmia - Hawthorn Extract www.iherb.com/Bluebonnet-Nutrition-Herbals-Hawthorn-Extract-150-mg-60-Vcaps/13151?at=0

Jak przyjdą zobaczę w jakiej kolejności wprowadzę je do ziół, zapewne zależnie od reakcji organizmu.

Bzyka

--
    • Hey
      jak zamawiasz
      www.vitasprings.com/advanced-inflammation-control-120-capsules-vitamin-research.html
      bo nie mogę tego zamówić i ile płacisz za wysyłkę i ile czekasz oraz na ile to starcza będę wdzięczna..
      nie ma czegoś podobnego na iherb?
    • Teresa - trzymam kciuki żeby wszystko szło ku lepszemu!

Pod koniec tygodnia włączam nowe suplementy - pisałam o nich wcześniej.
      Czuję się świetnie, biegam, jeżdżę na rowerze i pływam. Lekko kuje mnie skóra dłoni (takie neuro jakby nagle ukłuło mnie stado igieł i przechodzi) i nie wiem czy to piersiowe zwyrodnienie się przypomina, czy tak zareagowałam na Discus Compostum w połączeniu z ziołami. Odstawię discus i sprawdzę.

Mam pytanie o diagnostykę, robiłam PCRy w Poznaniu na odkleszczowe konfekcje, gdzie w Wa-wie mogę zrobić elisty na odkleszczowe? Zaczynam drążyć temat, bo wydaje się że bb mam opanowaną a zioła i tak biorę jeszcze 12 miesięcy, więc włączyłabym ewentualnie dodatkowe gdyby była takowa potrzeba.

Bzyka

--
      Moje tematy:
      Leczenie w Buhnera odnosi skutek
      Borelioza, chlamydia pneumonia i toxocaroza na raz
    • Zmieniłam troszkę leczenie - odstawiłam oregano i czosnek oraz tri-factor ale w zamian dodałam Acetyl L-carnitine (buhner strona 153), diosamine, cynk, miedź i potas bo pojawiły się u mnie skurcze łydek. Uzupełniłam dawki - teraz biorę:

Rano,
      4 tabletki Reseveratrol
      4 tabletki Andrographis
      4 tabletki Cat's Claw
      4 tabletki Sarsapatilla
      1 tabletka Optima
      2 tabletki Urosept
      1 x NOW FOODS omega 3x6x9 1200 mg
      1 x otrex 600 (diosaminum)
      1 x witaminy Prevital Clasic
      1 x Acetyl L-carnitine 1000 mg

Południe:
      4 tabletki Reseveratrol
      4 tabletki Andrographis
      4 tabletki Cat's Claw
      4 tabletki Sarsapatilla
      2 tabletki Urosept
      1 x Otrex 600 (diosaminum)
      1 x Kaladyum 600 mg
      1 x Puritans Pride Cynk 50 mg
      1 x Puritans Pride Miedź 2 mg (trzeba brać przy cynku w proporcjach 1:10)

Wieczór:
      4 tabletki Reseveratrol
      4 tabletki Andrographis
      4 tabletki Cat's Claw
      4 tabletki Sarsapatilla
      2 tabletki Urosept

Jestem już blisko 3 miesiąc na pełnych dawkach 3x4 każdego zioła - zastanawiam się czy powinnam dodać czwartą dawkę na 2 miesiące jak pisze Buhner. Ważę nie całe 60 kg i trochę boję się przedobrzenia. Generalnie planuję być na dawkach 3x4 przez 12 miesięcy. Jak uważacie?

Czuję się świetnie, jak pisałam pojawiły się u mnie neurologiczne kłująco-palące nie do wytrzymania kilkusekundowe bóle skóry dłoni, ale mogę to spokojnie zwalić na kark ucisków na rdzeń, które są u mnie wielkie. Od kilku tygodni biegam 2-3 razy w tygodniu po kilka kilometrów, jeżdżę na rowerze 2-3 razy w tygodniu po 20 km i raz w tygodniu do 3 godzin na rolkach. Ruszam się znacznie więcej niż w ciągu ostatnich 5 lat. Kręgosłup dostaje w "tyłek" dlatego będę rozpoczynała od przyszłego tygodnia suplementację Collagen-C, Hyaluronic Acid, Glucosamine.

Pozostanie mi jeszcze w zanadrzu Pregnenolone 50mg, Alpha-Lipoic i Hawthorn Extract ale z nimi poczekam nie wszystko na raz.

Bzyka

--
      Moje tematy:
      Leczenie w Buhnera odnosi skutek
    • Doszła kolejna partia ziół. Wprowadziłam leczenie i suplementację według poniższego schematu. Mam zamiar utrzymać ją bez modyfikacji przez kolejne 3 miesiące.

Rano,
      4 tabletki Reseveratrol
      4 tabletki Andrographis
      4 tabletki Cat's Claw
      4 tabletki Sarsapatilla
      1 tabletka Optima
      2 tabletki LiverAid (zamiana z 2 tabletki Essentiale Forte)
      2 tabletki Urosept
      1 x otrex 600 (diosaminum)
      1 x witaminy Prevital Clasic
      1 tabletka Best Hyaluronic Acid with chondroitin sulfate Collagen II
      2 tabletki Super Collagen+C Type 1&3

Południe:
      4 tabletki Reseveratrol
      4 tabletki Andrographis
      4 tabletki Cat's Claw
      4 tabletki Sarsapatilla
      2 tabletki Urosept
      1 x Kaladyum 600 mg
      1 x Puritans Pride Cynk 50 mg
      1 x Puritans Pride Miedź 2 mg (trzeba brać przy cynku w proporcjach 1:10)
      1 x Glucosamine 500 mg

Wieczór:
      4 tabletki Reseveratrol
      4 tabletki Andrographis
      4 tabletki Cat's Claw
      4 tabletki Sarsapatilla
      2 tabletki Urosept
      1 tabletka Best Hyaluronic Acid with chondroitin sulfate Collagen II
      1 x Melatonin 10 mg

Linki do tych preparatów, które ja wybrałam są w postach wyżej. Pozostanie mi jeszcze w zanadrzu Pregnenolone 50mg, Alpha-Lipoic i Hawthorn Extract ale z nimi poczekam i nie będę na razie brała.
      Bzyka

--
      Moje tematy:
      Leczenie wg Buhnera odnosi skutek
    • Oooo, jak dobrze czytać takie wieści smile
      Super, że piszesz tak dokładnie o wszystkim i bardzo ci za to dziękuję, ja, świeżynka w temacie diagnozy i terapii... uncertain

Dzięki takim tekstom jak te powyżej, łatwiej mi się połapać co z czym i gdzie... chociaż i tak na razie jeszcze się gubię w natłoku szczegółów. A jutro wizyta u lekarza zakaźnego... i zobaczymy czy "moja" pani doktor też jest otwarta na leczenie ILADS czy ziołami... No i jakie jeszcze badania zleci, poza WB...

• pies_z_laki_2 - staram się opisywać wszystko, właśnie dlatego, że może ktoś skorzysta z moich doświadczeń. Mam nadzieję, że wygrasz walkę, jak będziesz miała jakieś dodatkowe pytania, pisz na forum, na 100% każdy z nas leczących się będzie starał się odpowiedzieć, bo tylko wzajemna wymiana doświadczeń może nam pomóc i doprowadzić do wyleczenia.
        --
        Moje tematy:
        • Jestem po wizycie u pani doktor zakaźnej, przy wynikach P-ciała p/Borrelia IgG (dodatni >=15) 19,0 AU/ml, P-ciała p/Borrelia IgG, Western-blot - P39, BmpA + plus świeży kleszcz (ślad na skórze brzucha) i rumień na głowie - dostałam cztery tygodnie 2 x dziennie Unidox Solutab.
          Po miesiącu kontrola i zapewne diagnoza - wyleczone.

A ulotce Unidoxu czytam m.inn.
          "Unidox Solutab zawierają jako jeden ze składników pomocniczych laktozę. W przypadku nietolerancji laktozy, zalecana jest ostrożność.
          Stosowanie tetracyklin w okresie rozwoju zębów może spowodować trwałe żółto-szaro-brunatne przebarwienia zębów. "

Już teraz mam nietolerancję laktozy i glutenu (świeżo stwierdzona i dopiero wyrównywana Hashi z całym dobrodziejstwem inwentarza związanym z niedoczynnością tarczycy), biorę Eythyrox (na laktozie...), już teraz mam kłopoty z dwunastnicą, a teraz jeszcze i to...

A szkliwo? Przy słabym wchłanianiu i diecie bezmlecznej już i tak mam w perspektywie kłopoty ze szkliwem... Jak tego uniknąć (jem ryby i inne produkty bogate w wapń)? Co robić, żeby nie zepsuć czegoś nieodwracalnie?

Naczytałam się w ciągu ostatniego miesiąca tak, że dopiero teraz mam mętlik w głowie. Pani doktor uspokaja, ale jak czytam każdy lekarz ma wdrukowane uspokajanie, a potem jest już za późno... Jest jakiś zamiennik Unidoxu, czy to musi być tetracyklina? Musi być na początku antybiotyk? Miesiąc to odpowiedni okres? Gubię się w tym zupełnie...
    • Czuję się świetnie, jestem tak aktywna fizycznie jak nigdy dotąd. Dokuczają mi jedynie ręce a dokładniej dłonie opisałam to w temacie forum.gazeta.pl/forum/w,26140,125942946,125942946,Dzialania_uboczne_ziol_.html
      Leczę się wg Buhnera, przyjmuję zioła od 4,5 miesięcy z czego już 4 miesiące w pełnych dawkach.
      Dorwałam się do roweru górskiego i pojechałam na 6 godziną wycieczkę po górkach. Dokładnie w trakcie niej pojawiły się nowe dla mnie objawy. Od 5 tygodni mam drętwiejąco-kujące bóle dłoni (możliwe, że po jedzie na rowerze i obciążeniu nadgarstków). Zaczęły pękać mi żyły na palcach u rak (w tym samym czasie co był rower, pierwszy raz pękła mi żyłą w czasie jazdy, druga w drugiej ręce na nadgarstku), trzy kolejne razy gdy tylko podniosłam coś ciężkiego. Od tej pory cisza nic nie pęka. Ale skóra jest bardzo wrażliwa, tak, że nie mogę przerwać na przykład nitki bo mam wrażenie, że wciska się w skórę i wchodzi w mięśnie.

Zrobiłam badania EMG u neurologa aby wykluczyć neuropatię obwodową zdarzającą się przy boreliozie - wykluczona.
      Wszystkie badania mam w normie więc nadpłynność również wykluczona, laboratoryjnie nic się nie dzieje, nawet koleżanka borelioza jeszcze bardziej zniknęła z badań. Czuję się psychicznie świetnie, fizycznie również ale pojawiły się te kłucio-mrowienia w dłoniach i kilka razy w stopach. Nie są ciągłe, przemijają i z zaskoczenia wracają a potem znowu znikają. Przypomina to w odczuciach to, co dzieje się po silnym zdrętwieniu, gdy znowu zacznie docierać krew. Zrobiłam dodatkowo USG rąk z doplerem żył i tętnic - wszystko czysto. Już po nałożeniu żelu, który jest zimny kłucie było okropne. Metodą dedukcji doszłam do tego, że ból pojawia się po schłodzeniu, gdy kuje, wystarczy włożyć dłonie do kieszeni i problem mija w ciągu kilku sekund. Tak samo pojawia się, gdy włożę rękę do zimnej wody lub wezmę szklankę z zimnym napojem. Kombinuję jak koń pod górę co mogłam sobie na owej ekstremalnej wycieczce zrobić ale jako, że pojawiło się to dokładnie w trakcie niej obstawiam jakiś uraz, obrzęk, nadwrażliwość itd. Jeszcze nic nie zmieniłam, biorę dokładnie ten zestaw co wyżej, zamieniłam herbatę na wodę do popijania tabletek i znowu jest OK. Do tego rękawiczki i mogę góry przenosić!

Jestem ekstremalnie naładowana pozytywnie i czuję się wspaniale mimo rękawiczek Bzyka

--
      Moje tematy:
      • Bzyka kupujesz na iherb? jaki andrographis zamawiasz, bo ten który ja chcaiłam jest niedostępny....
        • Kupuję ten andrographis www.iherb.com/Planetary-Herbals-Andrographis-400-mg-120-Tablets/1530?at=0 gdy go nie ma biorę ten www.iherb.com/Nature-s-Way-Andrographis-Standardized-60-Vcaps/1855?at=0 bo ma taki sam skład.

--
          Moje tematy:
          • Witaj!
            Po pierwsze - ogromnie się cieszę z Twoich postępów w leczeniu; po drugie - wielkie dzięki, że opisujesz to na forum, dając innym nadzieję. A po trzecie - smile mam prośbę - skąd czerpiesz tą całą wiedzę o ziołach i suplementach?
            pzdr
            Sylwia
            • atlantis111 - dzięki. Jakoś tak układa się moje życie, że sama muszę dojść do tego co mi jest, jak to leczyć i czym najlepiej. Nie wiem dlaczego tak jest ale przy sztabie lekarzy do których chodziłam każdy znalazł coś dla siebie do leczenia, chciał leczyć czasem operować a innym razem rozkładali ręce ale nikt nie umiał na mnie spojrzeć kompleksowo. Spędzam setki godzin na poszukiwaniach informacji w książkach, internecie i gazetach. Sprawdzam, dobieram i informuję o moich planach lekarza rodzinnego. Zazwyczaj słyszę, że można spróbować i mam informować o efektach. Więc informuję a czasami moje doświadczenia sprawiają że moja lekarka też może inaczej spojrzeć na pacjentów i inaczej ich leczyć. Mam świetne wyniki z homeopatami a neurolodzy patrzą na mnie jak na dziwadło, bo przecież przy takim kręgosłupie, kolanach to cudem chodzę a mnie nic nie boli i jestem czynna sportowo. Miałam chwile załamania, gdy nie mogłam chodzić, a samo życie sprawiało mi ból, jednak jestem zawzięta. Leczenie farmakologiczne nic zupełnie nie dało więc miała być operacja. Nie zgodziłam się. Robiłam sobie zastrzyki homeopatyczne, rodzinna lekarka mi je wypisywała i patrzyła na gigantyczne siniaki, które miałam na nogach, pupie i brzuchu. Po kilku tygodniach zawsze było lepiej, a w końcu wszystko ustępowało: tak było z kręgosłupem, kolanami, żołądkiem, krtanią, przełykiem, skórą, hormonami, chorobą Bechterewa, węzłami chłonnymi i mam nadzieję, że teraz boreliozą. Leczę się na wszytskich frontach, eksperymentuję na sobie w końcu to moje życie i nikt nie jest za nie tak odpowiedzialny jak ja. Łykam zioła, suplementuję, myślę nad włączeniem homeopatów Desert, robię badania i cieszę się bardzo bo widzę efekty. Obserwuję siebie bardzo dokładnie, notuję i w razie potrzeby działam i szukam.
              Mam nadzieję, że ten temat pomoże osobom, które szukają wyjścia z choroby bez względu na to w jaki sposób można to osiągnąć.

Na te moje ręce włączam homeopaty - dam znać, czy zadziałały, mam nadzieję na dobre wieści za 2-3 tygodnie.
              Bzyka
              --
              Moje tematy:
              • bzyka.bzyklewska napisała:

> dzięki. Jakoś tak układa się moje życie, że sama muszę dojść do t
                > ego co mi jest, jak to leczyć i czym najlepiej. Nie wiem dlaczego tak jest ale
                > przy sztabie lekarzy do których chodziłam każdy znalazł coś dla siebie do lecze
                > nia, chciał leczyć czasem operować a innym razem rozkładali ręce ale nikt nie u
                > miał na mnie spojrzeć kompleksowo. Spędzam setki godzin na poszukiwaniach infor
                > macji w książkach, internecie i gazetach. Sprawdzam, dobieram i informuję o moi
                > ch planach lekarza rodzinnego. Zazwyczaj słyszę, że można spróbować i mam infor
                > mować o efektach.
                > Bzyka

jakbym siebie słyszałasmile
                Bzyka, wielkie dzięki, że opisujesz, twoje wskazówki służą innymsmile
      • bzyka.bzyklewska napisała:
        Metodą dedukcji doszłam do tego, że ból pojawia się po schłodzeniu, gdy kuje, wystarczy włożyć dłonie do kieszeni i problem mija w ciągu kilku sekund. Tak samo pojawia się, gdy włożę rękę do zimnej wody lub wezmę szklankę z zimnym napojem.

Ja też mam czasem takie dziwne kłucia, np. jak sobie rękę poleję zimną wodą. Denerwujące uczucie. Chciałabym wiedzieć czym to jest spowodowane. Aha, w przeciwieństwie do Ciebie łykam antybiotyki, więc to raczej nie skutek uboczny ziół. Pozdrawiam smile
        Kasia
przejdź do: 1-100 101-200 201-300 301-394
(101-200)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.