Dodaj do ulubionych

zimne dłonie, stopy,nos

08.05.11, 13:00
bez przerwy mam lodowate i ciągle zimno....
słabe krążenie krwi coś blokuje to.. brakuje tlenu w komórkach, a sport działa tylko na chwilę..
może mms by pomogł nie wiem;/
Edytor zaawansowany
  • tomik78 08.05.11, 13:04
    grzyb
  • miskaaa11 08.05.11, 13:46
    jest to prawdopodobne ,że to może blokować dopływ krwi i tlenu..myślałam o leczeniu H202 ktoś próbował?
  • fasolka_88 08.05.11, 14:04
    moze byc od bb, Pani doktor stwierdziła, ze takie obkurczenie naczyń krwionośnych czesto powoduje CPN , mamy po prostu słabe krążenie i stąd własnie te nasze lodowate kończyny.
  • ekoma.wroc 08.05.11, 14:37
    Miałam coś takiego przed leczeniem. Nawet kupiłam urządzenie do masażu stóp, które mi trochę pomagało. Teraz zupełnie minęło. Leczę się 17 miesiąc.
  • zib1981 08.05.11, 20:43
    Ja też mam te objawy i nie wiem od czego!Dodatkowo męczy mnie prawie ciągle przytykający się nos .Raz jedna" dziurka" ,raz druga.Nasila się to w pozycji lezącej,trochę lepiej jest gdy jestem w większym ruchu.Miałem operowaną przgrodę,zamrażane małżowiny i poprawy nie ma.Alergia wykluczona.Może ktoś tak ma i sobie jakoś z tym radzi lub poradził.Proszę o odp.
  • adrian_fenig 09.05.11, 10:22
    Zimne dłonie, stopy, zatkany nos, gęsta wydzielina spływająca do gardła, pęknięcia na języku - też tak mam.
    I nie mam żadnych wątpliwości, że to objaw grzybicy.
    Można się trochę podleczyć ketokonazolem. Ostatnio się nim odgrzybiałem przez dwa miesiące. Wymienione w tytule wątku objawy ustąpiły. Po wznowieniu antybiotykoterapii wszystko powróciło po miesiącu.
    Poza tym ketokonazol jest mocno toksyczny - efektem ubocznym stosowania, była utrata sporej ilości włosów, osłabienie i bóle mięśni.

Wydaje mi się, że nic się z tym nie da zrobić, dopóki się nie zakończy leczenia antybiotykami.
    Przynajmniej mi już się pomysły skończyły. Przerobiłem już olejek oregano, srebro koloidalne, czosnek, betuleco, pau d'arco, liść oliwny, cat's clawl, candida clear, mikstura oczyszczająca, siemię lniane, inulina, probiotyki, żelazna dieta p.grzybicza. I wciąż przegrywam...
    Grzyb jest odzwierciedleniem ogólnej kondycji organizmu. Domyślam się, że po 20 miesiącach leczenia abx, z tą kondycją nie jest najlepiej.
    Ale broni jeszcze nie składam...
  • mniamumniamu 09.05.11, 10:34
    Też mam wiecznie zimne dłonie i stopy. Jeśli to grzyb, to jest na tyle przebiegły, że jeszcze go nie rozpoznałam. Jeśli bb, to mam ją tak długo, że wolę o tym nie myśleć.
    Mam wrażenie, że może to być jedno i drugie, co chory, to przypadek.
    Co do pęknięć skóry, mi zdarzają się na dłoniach, same się pojawiają, same znikają. Nie wiążę tego z grzybem, a z ACA. Swoją drogą, zanim zostałam zdiagnozowana i wszystk stało się jaśniejsze, zastanawiało mnie, że dłonie pękają z zadziwiającą regularnością, bo co 4 tygodnie. Lekarze jak o tym wspominałam, patrzyli jak na wariatkę. Żaden z nich nie pomyślał o tym, że to co najmniej dziwne, iż w wieku 30 lat moja skóra na dłoniach jest cienka jak pergamin. No, mała poprawka, pewna pani dermatolog to zauważyła, po czym i tak obstawiła "potrzebę naddiagnozowania się" .
  • adrian_fenig 09.05.11, 11:58
    mniamumniamu napisała:

> Też mam wiecznie zimne dłonie i stopy. Jeśli to grzyb, to jest na tyle przebiegły, że jeszcze go nie rozpoznałam.

Grzyb jest przebiegły jak cholera. Mało kto sobie z tego zdaje sprawę. Można, na przykład, atak grzyba wziąć za reakcję Herxheimera. Ktoś sobie myśli, że to objaw zdrowienia (krętki umierają), a to Candida pączkuje... Taka ironia losu...
  • fasolka_88 09.05.11, 12:28
    nigdy nie wiadomo co jest od czego smile

zimne kończyny mogą być od slabego krążenia i nie musi to byc w najmniejszym stopniu powiązane z grzybem, oczywiście może ale nie musi, ja zawsze mialam zimne i lodowate wrecz dłonie i takie mam na codzien, ale ba mijają mi np w saunie, albo jak raz na ruski rok uda mi sie wyspać z 15 godzin wtedy raczki jak marzenie, normalnego koloru cieple..
  • adrian_fenig 09.05.11, 13:05
    fasolka_88 napisała:

> nigdy nie wiadomo co jest od czego smile

Oczywiście przyczyn zimnych dłoni jest cała masa, np (z MediWeb):
    1. Stres i niepokój
    2. Choroby z autoagresji (tzw. kolagenozy)
    3. Choroba Buerger’a
    4. Zespół kanału nadgarstka
    5. Choroby układu krążenia i oddechowego
    6. Odmrożenia
    7. Palenie papierosów
    8. Obrzęk płuc

Niemniej u osób leczących się miesiącami/latami kilkoma antybiotykami zimne dłonie w mojej ocenie raczej wskazują na grzybicę. Podkreślam, że to jedynie moje zdanie, a każdy niech sobie to interpretuje na własny sposób.
  • mniamumniamu 10.05.11, 22:04
    Mają tak też osoby z nerwicą w wyniku turbulentnych przepływów.
  • rich69 11.05.11, 10:31
    Pekniecia skory, luszczenie i krostki wypelnine plynem na dloniach w szczegolnosci systematyczne powtorzenia n.p. co cztery tygodnie sugeruja pasozyty a w szczegolnosci lamblie.
  • mniamumniamu 11.05.11, 11:16
    Nie będę zaprzeczać, ale myślę, że u mnie to jednak ACA. Po pierwsze skórę mam cienką jak bibuła i pęknięcia występują zwykle na zgięciach, często dochodzi do nich także właśnie przy zginaniu palców. Łuszczenia i krostek brak. No i czasem pękają też inne miejsca, gdzie skóra jest stała się zbyt cienka.
    Co lepsze, ostatnie pęknięcia nadeszły chóralnie przy intensywnym pogorszeniu, jakby zmówiły się z kolegą herxikiem.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka