TINIDAZOL - wasze reakcje na lek i spostrzeżenia? Dodaj do ulubionych

  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam,

    Jestem nowy i zacząłem leczenie właśnie biotraxonem i mam niedługo dołączyć tinidazol 2x500mg:

    1. Po jakim czasie dostaliście herx i jak się objawił i ile trwał?
    2. Czy nie lepiej wziąć na początek powiedzmy przez 2-3 dni 2x po 250mg i przejść potem stopniowo na 2x 500mg
    3. Czy puls tini 15/15 to dobre rozwiązanie?

    Pozdrawiam, z góry dzięki za odpowiedzi

    PS. W razie czego zostawiam kontakt: GG 4293358
    • Ponawiam, zalezy mi na czasiesmile
      • Z mojego doświadczenia wynika,że jak najbardziej celowe jest stopniowe zwiększanie dawki antybiotyków i obserwowanie reakcji swojego organizmu.
        Jeśli chodzi o tini,to zaczęłabym od mniejszych dawek.Oprócz możliwości przerostu candidy,może on tez powodować problemy żołądkowo-jelitowe.
        Tak samo uważam,że jeśli bardzo źle znosimy długie pulsy należy je wydłużać stopniowo.
        Ale to jest moje zdanie.Każdy organizm reaguje inaczej.

        Pozdrawiam.

    • > Jestem nowy i zacząłem leczenie właśnie biotraxonem i mam niedługo dołączyć tin
      > idazol 2x500mg:
      >
      > 1. Po jakim czasie dostaliście herx i jak się objawił i ile trwał?

      Na początku leczenia herxy po wproadzeniu nowego leku pojawiały się mniej więcej po tygodniu.

      > 2. Czy nie lepiej wziąć na początek powiedzmy przez 2-3 dni 2x po 250mg i przej
      > ść potem stopniowo na 2x 500mg

      Moim zdaniem te 250 mg przez kilka dni nic nie zmieni

      > 3. Czy puls tini 15/15 to dobre rozwiązanie?

      Można stosować różnie tini np. 15/15 , 1/1 - ja bym zaufał propozycji lekarza i jego doświadczeniu.




      --
      Pozdrawiam.DX

      www.borelioza.org/
    • Na forum jest dużo wątków na temat Tinidozalu, sprawdz w wyszukiwarce. Mi sie wydaje, że podczas brania tego leku trzeba szczególnie zwracać uwagę na dietę, bo łatwiej zauważyć objawy grzybicy. Trzeba obserwowac swój organizm i ewentualnie odstawić tini pod koniec pulsu. Ja tak miałam z synem - moczył się w nocy, co było dla mnie właśnie taką informacją. Potem gdy włączyłam większą profilaktykę przeciwgrzybiczą (choć w ogóle bardzo go pilnowałam) mogłam już wybrac tini do końca. Niektórzy czuja się gorzej podczas brania tego leku.
      --
      "Jeśli chcesz znaleźć źródło, musisz iść do góry, pod prąd"J.P.II
    • Stezenie antybiotyku we krwi moze byc bakteriostatyczne albo bakteriobojcze. Nie ma sensu wiec powoli wchodzic na docelowa dawke Tini. Tak sadze.
      • Witam
        Jesli chodzi o ABX-Tini to mi najbardziej przeszkadzal metaliczny posmak w ustach,a jesli chodzi o ,pulsowanie' to jeden lekarz podaje w pulsach 15/15 a inny dawke co drugi dzien.Slyszalem juz kilka opinii ze ten drugi sposob podawania jest lepszy.Nie wiem dlaczego.O tym trzeba bylo porozmawiac z lekarzem leczacym wg.ILADS.
        Pozdrawiam
    • Ponawiamwink Prosze o wiecej infowink Pozdro
    • Ponawiam...
    • 15/15 dawało gwałtowniejsze reakcje, ale leukocyty i watroba dawała radę. przy 1/1 leukocyty spadały na łeb i szyję i rosły aspaty i alaty.
    • Ja biore w pulsach 14 dni . Po tyni mam buczenie w uszach i wstretny posmak . A zauwazyłem ze bardzo działa na dolny odcinek jelit bo przy ostatnich pulsach przy podcieraniu mam małe ilosci swierzej krwi . Na każdego działa inaczej .Po paru dniach wszystko wraca do normy, chociaz to buczenie ostatnio trwało 3 miechy .
      • Heh mi buczy w uszach juz rok czasu ale leczenie zaczlem od 2 tyg doiero. Co do poskamu w buzi tez mam taki dziwny mdły, metaliczny - to bym nie nazwal tak. I straszna suchows w buzi.
        • Mi na szumy uszne trwajace 13 lat pomogl Duomox - 2x2g potem 2x3g az do 2x5g. Przeszlo po herksie na 2x3g. Bylo to niesamowite - po 13 latach !!! A jaki tani antybiotyk smile

          Pawel
          • pawel96b proszę cię o kontakt na mojego maila gazetowego
            • 17.11.11, 09:11
              Dodam jeszcze, ze z perspektywy czasu najlepiej oceniam:

              1) Roxy + fluconazol, ew mino + fluconazol, w ogole polaczenia abx z fluco, wg Schardta trzeba brac co najmniej 1 miesiac ciagle fluco
              2) Tini w pulsach 3/4 - po miesiacu pulsowania wystepuja silne herksy nawet u ludzi leczacych sie juz ponad 2 lata
              3) Duomox w duzych dawkach (ale p. 1 i 2 sa lepsze)
              4) nanosrebro - ale raczej jako dzialanie przeciwzapalne, tutaj testy jeszcze trwaja i nie jestem pewien do konca jak dziala.

              Pzdr,
              Pawel
      • Ten posmak w ustach jest ohydny, a muszę brać Tini jeszcze kilka dni... Niedobrze mi!

        Czy jest jakaś metoda na zamaskowanie / zabicie tego posmaku?

        Piję już tak dużo wody i zielonej herbaty, że więcej nie mogę sad Może jakiś kisiel? Bo skąd ten posmak? Z przewodu pokarmowego, jak sądzę. Ale czy taki kisiel nie zaburzy działania Tini i Klacidu? Ratunku!
        • proszę przeczytaj ulotkę,
          przepisuję z ulotki Tinidazolum Polpharma: "Lek należy przyjmować w czasie lub po posiłku."
          czyli można po Tinidazolu coś zjeść, ja po Tinidazolu po prostu jeszcze coś jadłam i posmak znikał. W ogóle cały czas jadłam w czasie abx, chyba że w ulotce było napisane, żeby lek przyjmować na czczo albo przed jedzeniem
          ale dlaczego akurat kisiel??? (woda+owoce+cukier+mąka ziemniaczana???) może coś bardziej dozwolonego???
          • Ulotki leków zawsze czytam smile Ale zawsze warto o tym przypominać, jeśli nie mnie, to innym czytającym smile

            Łykam Klacid (w zawiesinie) tuż przed posiłkiem, potem podjadam śniadanie (bezmleczne), potem dwie tabletki Tini, a na koniec parę łyków / gryzów śniadania.

            Gorzki posmak pojawia się parę minut potem, kiedy tabletki rozpuszczają się w żołądku.

            Miałam na myśli duszone / pieczone jabłko zagęszczone ociupinką mąki ziemniaczanej, dla powleczenia błony śluzowej czymś w rodzaju filmu ochronnego. Bez cukru smile Albo kisiel z siemienia lnianego? Z solą smile Nie widziałam zakazu dla takich "glutów", a wręcz przeciwnie, przy zapaleniu błony śluzowej żołądka zaleca się takie dania, ponoć łagodzą objawy... To może i ten posmak złagodzą?

            No nie wiem, może trzeba po prostu przeczekać? Pogodzić się z dyskomfortem, bo tak naprawdę mam większe problemy niż niesmak ustach.
        • Klacid też może powodować metaliczny i gorzki posmak w ustach.
          Tutaj jest o klarytromycynie (Klacid, Taclar, ...) :
          www.polfa-tarchomin.com.pl/pic/pdf/leki/Taclar_tabletki_powlekane_250_mg_500%20mg.pdf
    • Biorę trini w wg schematu 4/3 dni. Przy pierwszych dniach było oki, ale zaledwie przy drugim rzucie pojawiło się straszne samopoczucie.
      • od 17 listopada wprowadziłam tini- na razie biorę 1/1. trochę mnie tini osłabia i powróciła kłucia w okolicy serca.
        W dni bez tini biorę zioła.
        • Witajciesmile
          Mam do Was pytanie, czy ktoś podczas pulsu tinidazolem czuł się dobrze a po pulsie dopiero zaczęło się pogorszenie? U mnie 3 dni po pulsie znowu na plecach napięły się mięśnie, gdzie na pulsie już ładnie się poluzniały już ale niestety wróciło czy to normalne że na tini puszcza a po czuje się znowu źle ;/ Cos nie tak chyba ;/
          Pozdrawiam
          • J.p.4, tinidazol działa na wiele różnych "bakcyli", więc może akurat pomaga u Ciebie na coś i jak odstawiasz to jest gorzej? Niekoniecznie to musi być działanie na tzw. cysty borrelii. Zresztą, moim zdaniem, skąd wiadomo, że te formy obserwowane i nazywane jako cysty mają jakiekolwiek znaczenie w boreliozie? Czy czasem znaczenie cyst nie zostało przez niektórych przesądzone zbyt wcześnie? Pogorszenia po tinidazolu (po których następuje polepszenie w stosunku do sprzed tinidazolu) może wcale nie są od działania na te cysty. Ponadto są przecież osoby, które były kiedyś leczone na boreliozę, nigdy nie brały tinidazolu lub metronidazolu i wyzdrowiały. Moim zdaniem jest to kolejna kwestia otwarta.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.