Dodaj do ulubionych

B 12 zastrzyki

11.09.11, 20:37
Komu pomogły zastrzyki z B 12, jakie są przeciwskazania, czy można brać podczas antybiotykoterapii ?
Edytor zaawansowany
  • bagnowska 12.09.11, 07:09
    A masz potwierdzony niedobór B12 ?

--
    Jedynie samotność jest w życiu człowieka stanem graniczącym z absolutnym spokojem wewnętrznym,z odzyskaniem indywidualności.
  • zynk 12.09.11, 08:10
    Nie badałem poziomu B12. Jakie mogą być skutki ew. podania zastrzyku w wypadku prawidłowego poziomu tej witaminy ?
  • pawel96b 12.09.11, 09:31
    U nas norma jest od ok 180 (nie pamietam jednostek), ale podobno w innych krajach bywa od 500 (Japonia?).

Ja mialem na dale, ale jeszcze w normie. Po zastrzykach z milgammy (5 wzialem, moze za malo) nie odczulem roznicy. Podobno methylcobalamina jest dobra (wg Burrascano), ale w zastrzykach osiagalna tylko w US wiec pewnie cholernie droga.

Pawel
  • caa-ddy 12.09.11, 11:49
    Cześć.Ja brałam wit B12 w zastrzykach.W ub. roku kiedy leżałam w szpitalu na neurologii zrobili mi m.innymi poziom tej wit.- był bardzo niski.Najpierw wykonano próbę czy nie mam uczulenia i przez pierwsze trzy dni dostawałam jakieś końskie dawki, bo całą strzykawkę,później wyszłam ze szpitala z zaleceniem przez pierwszy miesiąc 1zastrzyk co tydzień(1 ampułka) a później 1 raz w miesiącu.Fizycznie działania tych zastrzyków nie odczułam,jedynie na włosach- przestały mi wypadać i lepiej rosły.Zastrzyki dostawałam jednocześnie biorąc abx-y.
  • pies_z_laki_2 12.09.11, 12:15
    Czegoś tu nie rozumiem. Jeśli chcesz stosować jakiekolwiek suplementy, witaminy czy cokolwiek podobnego, to dla UZUPEŁNIENIA braków, a nie tak ot, bo stało na półce.
    Jaki sens ma stosowanie czegoś, co nie jest ci potrzebne? Witamina B12 jest w sporych ilosciach w pożywieniu, jeśli nie stwierdzono u ciebie niedoborów spowodowanych chorobą, to wystarczy ci to, co wchłaniasz z jedzeniem! Jedz ryby i wątróbkę smile

"Zapasy witaminy B12 zgromadzone w wątrobie zdrowego człowieka wystarczają do pokrycia zapotrzebowania człowieka na około 3 lata. "
    "Nie są znane objawy przedawkowania witaminy B12. Przy stosowaniu przez dłuższy czas megadawek tej witaminy zaobserwowano u niektórych ludzi objawy uczuleniowe."
    - www.zdrowie.org.pl/nutrition/show_vad.php/witamina-b12-art-1019

Milgamma (witamina B1 (tiamina), witamina B12 (cyjanokobalamina), witamina B6 (pirydoksyna))
    "Możliwe skutki uboczne: Mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości o ciężkim przebiegu (niewydolność oddechowa, obrzęk naczynioruchowy, wstrząs anafilaktyczny) lub w łagodnej postaci (świąd, pokrzywka, wysypka skórna). Dożylne podanie leku powoduje zawroty głowy, nudności, zwolnienie tętna, zaburzenia rytmu serca, drętwienie i kurcze mięśniowe. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn. "
    - www.doz.pl/leki/p2628-Milgamma_N

Mam jednak drobny kłopot z witaminą B12, a właściwie z przeliczaniem jednostek:

"Niedokrwistość Addisona-Biermera (zaburzenie wchłaniania B12) - leczenie polega na pozajelitowym (drogą iniekcji domięśniowych) podawaniu witaminy B12, początkowo w ilości 1000 μg na tydzień, następnie 100 μg tygodniowo. Leczenie trwa do końca życia.
    Istnieją badania wskazujące, że analogiczna, a nawet lepsza odpowiedź uzyskiwana jest w wyniku alternatywnej suplementacji doustnej dawek 1–2 mg dziennie[3]." (↑ Effective Treatment of Cobalamin Deficiency With Oral Cobalamin. „Blood”. 92, ss. 1191–1198, 1998. ISSN 1528-0020 (ang.).(Wiki)

Naturalna Witamina B12, skład (1 tabletka) witamina B12 100 µg, "dorośli 1 tabletka dziennie, najlepiej w trakcie posiłku lub według wskazań lekarza. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia." (www.doz.pl/apteka/p55989-Naturalna_Witamina_B12_tabletki_100_szt)

Pytanie: ile tabletek należałoby łykać dziennie dla uzupełnienia niskiego poziomu B12 w organizmie?
  • pawel96b 12.09.11, 12:32
    Pies z laki - uzupelnienie uzupelnieniem, ale Burrascano pisze, ze mozna brac zastrzyki przez pol roku. B12 jest skladnikiem oslonek mielinowych i dziala (nie pamietam gdzie czytalem) przeciwzapalnie wiec w neuroboreliozie wydaje sie byc sensowne jej stosowanie jako lek, nie suplement w duzych dawkach.

No i jest jeszcze to leczenie dzieci z autyzmem duzymi dawkami B12 (uaprx.com/default.asp?n1=1&n2=4).

Pawel
  • w_beznadziei 12.09.11, 15:36
    Nadmiar witaminy jest usuwany z moczem, bo ta witamina rozpuszcza się w wodzie. Ja miałam ją jeszcze w normie, ale mój lekarz stwierdził, że w innych krajach (Japonia?) normy są bardziej zaostrzone i wg nich miałabym niedobór. Ponoć w Japonii jest o wiele mniej chorych na Alzheimera i stwardnienie rozsiane, bo właśnie niedobory tej witaminy mogą niszczyć komórki mózgowe, a jak normy mają wyższe od naszych to i częściej leczą niedobory. Biorę co miesiąc jeden zastrzyk domięśniowo. Trochę boli ale da się przeżyć. Nie mam jakichś spektakularnych reakcji, tylko polepszyła mi się morfologia, stan skóry i włosy przestały lecieć. Biorę od pół roku, ostatnio jak robiłam poziom witaminy, po miesiącu od ostatniego przyjęcia, to miałam w górnej granicy (ale nieprzekroczony).
  • pawel96b 12.09.11, 16:21
    Dokladnie, o tej Japonii tez czytalem. Poza tym na ulotce do milgammy jest napisane, ze uzywa sie jej do leczenia pewnych zapalen nerwu wzrokowego, wiec wydaje mi sie, ze zastosowanie tej witaminy b12 wykracza poza utrzymywanie jej poziomu w srodku normy.

Pawel
  • zynk 12.09.11, 18:40
    Czyli można założyć, że dawka 5 iniekcji -po jednej co tydzień- jest raczej bezpieczna.
    Pozdr.
  • bagnowska 12.09.11, 18:45
    Grzegorz z racji diagnozy sm przez wiele lat miał zalecaną B12 "z automatu", aż kiedyś wpadłam na pomysł badania poziomu tej wit. (po przeczytaniu informacji, że w przypadku zaistnienia w organizmie komórek nowotworowych, może być dla nich pożywką). No i okazało się, że poziom przekroczył 400... Przerwaliśmy na kilka lat podawanie B12, nigdy też nie zaobserwowaliśmy jej dobroczynnego wpływu. Kilka miesięcy temu spróbowalismy doustnie Milgammę, ale Grzegorz czuł się po niej źle (albo był to zbieg okoliczności, bo samopoczucie u męża często jest złe). Na razie nie widzę sensu podawania tej witaminy mimo jej podobno zbawiennego wpływu na układ nerwowy...
    --
    Jedynie samotność jest w życiu człowieka stanem graniczącym z absolutnym spokojem wewnętrznym,z odzyskaniem indywidualności.
  • zynk 12.09.11, 19:26
    Które wg. Was suplementy, witaminy, zioła ew.leki, mając na uwadze Wasze doświadczenia i wiedzę uważacie za najkorzystniejsze dla układu nerwowego.
    Pozdr.
  • pawel96b 12.09.11, 19:50
    U mnie dziala:

- Mg (troche)
    - GSE (wyciag z pestek grapefruita), na poczatku herxy, teraz poprawa, lepsze samopoczucie
    - Nalewka z milorzebu, ginkofar, itp
    - NAC
    - Nanosrebro troche, ale po duzych ilosciach pojawia sie deprecha
    - dieta (wywalic skladniki alergizujace, mleko itp)

Pawel
  • pawel96b 12.09.11, 19:46
    Przekroczyl 400 przy jakim max? Na moich badaniach to bylo od ok 180 do ok 800. Kurcze, no u mnie tez nie bylo zbawiennego jej wplywu, ale jakos ten Burrascano poleca. Sam juz nie wiem.

Pawel
  • zynk 12.09.11, 20:22
    Paweł
    skąd bierzesz nanosrebro, ja sam je od czasu do czasu robię, mam b.dobry schemat, banalnie prosty, nano b.dobrej jakości, gdyby Cię interesowało mogę podesłać schemat.
  • pawel96b 12.09.11, 20:28
    Z nano-tech.pl, dr Kurkiewicz polecal. Chetnie bym popatrzyl na schemat. Pytanie - skad bierzesz elektrody? Musza byc z dosc czystego srebra...

Mozesz rzucic jakims mailem? Poczte gazetowa mam nieaktywna.

Pawel
  • zynk 12.09.11, 20:37
    Drut srebrny próby 0,999 1,5 mm kw. kupuję, jest dość drogi, ale 20 cm tego drutu wystarczy na ok. 30 litrów nano.
    zynk@gazeta.pl
  • rich69 12.09.11, 21:37
    Chcialbym przypomniec ze nalezy ostroznie uzywac nano srebro ma silne wlasciwosci antybiotyczne, niszczy rowniez pozyteczna flore bakteryjna.
  • slowianka_kr 13.09.11, 13:03
    Witaj,

Przed rozpoczęciem suplementacji polecam lekturę założonego przez siebie wątku:
    forum.gazeta.pl/forum/w,26140,127939630,,Uczulenie_na_witaminy_i_leki_OSTRZEGAM.html?v=2
    U mnie najprawdopodobniej doszło do reakcji alergicznej na skutek zbyt wysokiego stężenia tiaminy w organizmie (tzn. 3 lekarzy, w tym jeden ILADS-owski, to wykluczyło, ale biorąc pod uwagę, że przed rozpoczęciem kuracji miałam wit. B12 w dolnej granicy normy (poniżej 300; przy normie od 189 do 890) a 3 tygodnie po "ataku" ok 1100, wydaje się bardzo prawdopodobne, że również poziom innych witamin z grupy B był zbyt wysoki).
    Ostrożność przy suplementacji w zastrzykach zatem wskazana.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka