Dodaj do ulubionych

Wrócić do normalnego życia...

14.09.11, 00:51
Witam wszystkich.

Jestem tu na forum już od dłuższego czasu. Choruję już kilka lat. Kleszcza miałem 10 lat temu- wielkości paznokcia małego palca u ręki. Borelioze zdiagnozowałem 5 lat temu, kiedy zaczęły się poważne objawy, które skutecznie wyrzuciły mnie z normalnego życia (duże osłabienie, lekko podwyższona temperatura, brak sił no i cięzkie neuroligiczne - ciągły ból głowy, duże trudności w koncentracji, odrealnienie, mgła umysłowa, trudności w podejmowaniu decyzji. Mimo młodego wieku stałem się "umysłowym kaleką"). Oczywiście zanim dowiedziałem się że to (prawdopodobnie) borelioza przeszedłem dobrze Wam znaną drogę od Kajfasza i Annasza szukając przyczyny. Wszystkie badania były oczywiście ok (w tym rezonans głowy również ok - jedynie jakieś drobne uchybienia ale lekarze uznali ze to normalne). Jedynym problemem było serce, kołatania (które zaczęły się wraz ze wszystkimi objawami, mimo ze wsześniej byłem dosyć aktywny fizycznie z sercem było w porządku), nieprawidłowe ekg - stwierdzono zespół WPW. Przeszedłem zabieg - ablację, który mi to naprawił. To wszystko zanim dowiedziałem się że to może być borelioza.

W końcu zdiagnozowałem chorobę z Lyme .Nie będe pisał o utarczkach z zakaźnikami, odsyłaniu do psychologów bo większośc z Was doskonale zna te doświadczenia. Teraz po kilku latach emocje opadły. A więc do rzeczy

Ponad 2-letnia anytbiotykoterapia (obejmowała również koinfekcje, był również dożylny biotrakson) nie dała rezultatu.
Leczyłem się w Krakowie. W międzyczasie oprócz Boreliozy (elisa- słabo dodatni, WB - któryś z IG ujemny, którys z IG wątpliwy, PCR -dodatni) wyszły pozytywnie następujące koinfekcje: erlichia, mykoplazma i Jersinioza. Babezja i bartonella wyszły ujemne, ale jak wiadomo tutaj nie można ich całkowicie wykluczyć. Tak się zastanawiałem czy to napewno borelioza, ale po 1. kleszcza pamiętam doskonale, 2.objawy jak najbardziej na to wskazują. 3 wyniki równiez wychodzą dodatnie.
Co do leczenia - Nie wiem może czegoś brakowało, może poziom CD57 drastycznie spadł, może grzybica przeszkodziła, może leczenie antybiotykami po prostu na mnie nie działało (jak pisze Buhner, niektórzy mogą nie reagować na abx) a może wszystkiego po trochu. Ten rozdział mam już jednak za sobą. Anbytiotków nie biorę już od dobrych paru miesięcy i teraz chciałbym rozpocząć nowe leczenie - oparte na ziołach.

Kończę czytać książkę Buhnera. Informacje do głowy nie chcą wchodzić, przeczytałem sporo na forum wątków o protokole Buhnera, wątek Bzyki Bzyklewskiej(który naierował mnie do własnie takiego leczenia) i natłok informacji mnie z lekka przeraża. Nie mogę się w tym odnaleźć. Chciałbym również rozpocząć takie leczenie i proszę Was, o wsparcie z waszymi poradami może jakoś damy radę. Prosze także o wyrozumiałość i pisanie jak "krowie na miedzy", prosto i zrozumiale, to może jakoś załapę smile

Zachęcam każdego do udzielania się w tym wątku, każda opinia i porada będzie dla mnie bardzo cenna

Mój plan : (umieszczę liczby przy pytaniach, by było przejrzyściej i łatwiej można było sie odnieść do poszczególnego pytania)
w tym momencie oczyszczanie organizmu, jelita i wątroby.
1) Zaraz po tym chciałbym oczyścić się z metali ciężkich - czy chlorella wystarczy czy może coś innego?

Co do terapii Buhnera (parę ogólnych pytań):
2) Ile ziół można brać maksymalnie równocześnie - dla lepszego efektu? (tj można np przyjmować : Andrografis, Rdest, Cat's Claw, Smilax, Żeń szeń, Szczeć, red root, zimowit jesienny) Oczywiście właczając je po kolei.
3) Jaka jest najbardziej skuteczna a jednocześnie najlepiej opłacalna(najtańsza) forma przyjmowania ziół? Najlepsze byłby tabletki/kapsułki, ale z tego co wyczytałem cena jest zbyt duża to może w formie sproszkowanej ? Niepocięte zioło najbardziej kłopotliwe w tym momencie, poza tym kto by się połapał w tych wszystkich nalewkach, odwarach, wywarach, naparach smile
4)Ile Was kosztuje miesięczne takie leczenie : zioła + suplementy ?

Mam nadzieję że to będzie początek powrotu do normalnego życia..albo przynajmniej wyraźnej poprawy.. Że w końcu wstanę , otworze oczy i nie będzie tego cho***go bólu.

Pozdrawiam

Obserwuj wątek
        • gozillas Re: WPW 15.09.11, 14:30
          Miskaaa11 , u mnie wykryli po nieprawidłowym ekg. Zabieg pomógł, lekarz wykonujący go nawet zażartował że miałem jeszcze drugą nieprawidłową "ścieżkę", którą wykryli już podczas ablacji i usunęli ją "gratis".
          Trochę dziwne, bo byłem dosyć aktywnie fizycznie i nigdy nie miałem takich problemów. Wytłumaczenia są dwa. Albo to całe WPW po prostu uaktywnia się samo w jakimś momencie życia, albo.... borelka przy tym wszystkim majstrowała...
    • ines108 Re: Wrócić do normalnego życia... 15.09.11, 15:38
      No niektórzy tak mają że abx-y nie działają - fajnie że się nie poddajesz i dalej walczysz smile
      Osobiście sprawdziłam kwas alfa-liponowy i u mnie dawał dobre efekty - brałam 2 mies 1x600mg - można go kupić w takiej dawce w aptekach niemieckich - jest na receptę.
      --
      funnytancerka@interia.pl
    • gozillas Re: Wrócić do normalnego życia... 19.09.11, 23:04
      Hej, chciałbym jak najszybciej rozpocząć leczenie, mam jeszcze kilka pytań, byłbym wdzięczny za odpowiedzi :

5) Zamawianie ziół. Czy Visa - karta płatnicza bedzie się nadawać do zakupów w iherb i 1stchineseherbs?

6) Jakie są limity przy zamawianiu co do ilości ziół, aby nie mieć problemów z urzędem celnym. Do 80$ na Iherb i do 4 paczek ziół na 1sthineseherbs? Lepiej na iherbie jest zamawiać kilka mniejszych paczuszek niż 1 wielką pakę?

Teraz więcej o samych ziołach czy będą odpowienie , jeśli nie to które i gdzie mogą być lepsze(tańsze):

7) Andrographis - www.iherb.com/Planetary-Herbals-Andrographis-400-mg-120-Tablets/1530?at=0

8) Rdest - ten z 1stchineseherbs Plum Flower Brand - powder (jest jeszcze firmy "nuherbs brand")

9) Cat's Claw - Tutaj jest kilka możliwości :

Polecane przez Buhnera: www.iherb.com/Rain-Tree-Nutrition-Cat-s-Claw-500-mg-100-Capsules/17470?at=0
      tańsza opcja Now Foods: www.iherb.com/Now-Foods-Cat-s-Claw-500-mg-250-Capsules/456?at=0
      Now Foods 5000 www.iherb.com/Now-Foods-Cat-s-Claw-5000-120-Vcaps/452?at=0
      www.iherb.com/Nature-s-Way-Cat-s-Claw-Bark-100-Capsules/1834?at=0

10) Smilax Sarsaparilla ten co Bzyka- www.iherb.com/Nature-s-Way-Sarsaparilla-Root-100-Capsules/2066?at=0

11) Stephanie, Szczeć (Teasel Root) i Red Root chciałbym zamówić z 1stchineseherbs wszystko w formie powder do jedzenia. Co myślicie?

12) Eleuthero w formie sproszkowanej (ten z 1stchinese) też można przyjmowac czy raczej niewskazane? Ten z iherb www.iherb.com/Herb-Pharm-Eleuthero-1-fl-oz-29-6-ml/13131?at=0 może drogo wychodzić. Czyżbym był skazany na nalewkę?

13) Na 1stchineseherbs są jeszcze 2 zioła: Ashwagandha Root i Biscuit root (Lomatium dissectum). Ktoś wie na co one działają, próbował ktoś?

Pozdrawiam
      --
      gozillas@gazeta.pl
      • geodeta_31 Re: Wrócić do normalnego życia... 20.09.11, 12:36
        gozillas napisał:

> 5) Zamawianie ziół. Czy Visa - karta płatnicza bedzie się nadawać do zakupów w
        > iherb i 1stchineseherbs?

Wątpię byś zapłacił kartą płatniczą. Potrzebna jest kredytowa.

> 6) Jakie są limity przy zamawianiu co do ilości ziół, aby nie mieć problemów z
        > urzędem celnym. Do 80$ na Iherb i do 4 paczek ziół na 1sthineseherbs? Lepiej n
        > a iherbie jest zamawiać kilka mniejszych paczuszek niż 1 wielką pakę?

Jedna duża puści Cię z torbami. Cło i opłaty są katastrofalnie większe. Ja płacę za przesyłkę zwykłą Air Mail 4$ i przychodzi pod same drzwi. Bez włóczenia się po agencjach celnych i innych pierdół. Co prawda nie ma trackingu i dłużej to trwa, ale jeśli zamawia się częściej, to można wszystko rozplanować smile

> 11) Stephanie, Szczeć (Teasel Root) i Red Root chciałbym zamówić z 1stchinesehe
        > rbs wszystko w formie powder do jedzenia. Co myślicie?

Pomyśl o formie ciętej i nalewkach. Dużo bardziej wydajnie, firma polecana przez Buhnera i można się trochę zaprawić jednocześnie lecząc się tongue_out

> 12) Eleuthero w formie sproszkowanej (ten z 1stchinese) też można przyjmowac czy raczej niewskazane? Ten z iherb www.iherb.com/Herb-Pharm-Eleuthero-1-fl-oz-29-6-ml/13131?at=0 może drogo wychodzić. Czyżbym był skazany na nalewkę?

I co z tego, że będziesz pić nalewkę? Cóż w tym złego? Im więcej zjesz kapsułek i innych pudełek, tym gorzej dla Ciebie...

> 13) Na 1stchineseherbs są jeszcze 2 zioła: Ashwagandha Root i Biscuit root (Lo
        > matium dissectum). Ktoś wie na co one działają, próbował ktoś?

Działają na zmęczenie. Podstawowym ziołem na te dolegliwości jest eleuthero u Buhnera. Nie ma sensu według mnie tego dublować. I tak masz co brać smile
        --
        Geo.
        e-mail: geodeta31@gmail.com
        "Lekarze zapisują lekarstwa, o których wiedzą niewiele, na choroby, o których wiedzą jeszcze mniej, ludziom, o których nie wiedzą nic..."
      • dx771 Re: Wrócić do normalnego życia... 20.09.11, 14:48
        gozillas napisał:

> 11) Stephanie, Szczeć (Teasel Root) i Red Root chciałbym zamówić z 1stchinesehe
        > rbs wszystko w formie powder do jedzenia. Co myślicie?

Conajmniej do grudnia nie będzie w tym sklepie Stephani w proszku>

--
        Pozdrawiam.DX

www.borelioza.org/
            • glowa_do_gory Re: Wrócić do normalnego życia... 21.09.11, 12:45
              Co do oczyszczania organizmu - z doświadczeń mojej mamy wynika, że najlepiej byłoby przed kuracją zrobić dietę oczyszczaającą - choćby 2 tygodnie diety dr Dąbrowskiej (optymalne byłoby 6), albo dietę dr budwig - zacząć przed braniem ziół i pociągnąć dalej kilka miesięcy. leczenie idzie wtedy lepiej.

nie wiem czy jakieś specyfiki mogą oczyścić lepiej niz te diety.
              • gozillas Re: Wrócić do normalnego życia... 21.09.11, 14:03
                Ja w tym momencie oczyszczam organizm metodą zaczerpniętą z książki Tombaka. Na razie robię lewatywy by usprawnić pracę jelit i pozbyć się toskyn z organizmu. Nie jest to może przyjemne i jak dla mnie dosyć męczące, ale czego się nie zrobi dla zdrowia? Następnie planuje "zabieg" oczyszczania wątroby, żeby ta była gotowa na przyjmowania dużej ilości ziół.

--
                e-mail: gozillas@gazeta.pl
                iHerb - zniżka 5$ : ZEP304
        • gozillas Re: Wrócić do normalnego życia... 21.09.11, 18:52
          Witaj

Bąbelka, właśnie spróbowałem wczoraj coś zamówić na próbę (Andrographis kilka suplementów)i się udało bo pojawiło się "shipped out" a ponad 200 zł zostało zablokowane na koncie. Hurra, pierwsza transakcja udana. Martwi mnie tylko ten kurs dolara... 3.20 zł

Swoją drogą większość suplementów jest czasami 2 razy tańsza niż np na naszym allegro. Tak sobie myślę czy czasem własnie tam na i herbie się nie zaopatrywać w suplementy , zamawiając kilka mniejszych paczek ( do 80$ i 1,5 kg). Żeby tylko dochodziły..

--
    • gozillas Re: Wrócić do normalnego życia... 29.09.11, 12:34
      Doszły dzisiaj do mnie zioła z 1stchineseherbs (wysłane 23 września) i czas zrobić nalewki.

"Nalewka ze Stephanii i Teasel Root: nasypać do 1/5 wysokości słoika sproszkowanego zioła (lub 1/4 słoika zioła pociętego) i zalać do pełna alkoholem 65 %. Alkohol taki otrzymuje się rozcieńczając 2 dawki spirytusu jedną dawką wody. Nalewkę odstawić na 2 tyg. w ciemnie miejsce, raz dziennie wymieszać, na koniec przecedzić i gotowe"

A więc jeśli dobrze rozumiem :
      Teasel i Stpehanie mam w formie pociętej (niesproszkowanej) czyli należy zapełnić 1/4 słoika. Chyba żeby je rozdrobnić - wtedy 1/5. Następnie nalewamy spirytusem (65% czyli 2 szklanki spiritusu na 1 wody [przegotowanej czy mineralnej?]). Następnie szczelnie zamykamy i odstawiamy w ciemne miejsce do spiżarni na 2 tygodnie, raz dziennie wstrząsając słoikiem(nie otwierajac go). Po tym czasie odcedzamy i pijemy, a wkyorzystaną część zioła wyrzucamy, bo straciła swoje wartości lecznicze. Można przechowywać w temperaturze pokojowej czy lepiej w chłodniejszym miejscu?

Jaką datę ważności ma taka nalewka? Ile maksymalnie zalecacie zioła zrobić z takiej 500gramowej paczuszki? Rozumiem, że lepiej zrobić np 3-4 mniejsze nalewki niż 1 wielką nalewę.

Red root to samo tylko zalać 50% alkoholem.

Sporo pytań, ale czasami mały szczegół może mieć duże znaczenie jeśli chodzi o wartość leczniczą nalewki.
      --
    • yollum Re: Wrócić do normalnego życia... 29.09.11, 15:07
      > 2) Ile ziół można brać maksymalnie równocześnie - dla lepszego efektu? (tj możn
      > a np przyjmować : Andrografis, Rdest, Cat's Claw, Smilax, Żeń szeń, Szczeć, red
      > root, zimowit jesienny) Oczywiście właczając je po kolei.

Ja łykam zioła w następujących ilościach (jako, że dobrze je toleruję do pełnej dawki doszedłem w 14 dni)

3x4 Resveratrol (tabletki)
      3x4 Andrographis (tabletki)
      3x4 Cats clow (kapsułki)
      3x4 Sarsaparilla (kapsułki)
      2x2 Eleutherol (tabletki)
      3x2 Devil's Claw (kapsułki)
      3x2 Andrographis Respiratory Wellness (tabletki)

> 4)Ile Was kosztuje miesięczne takie leczenie : zioła

Miesięcznie same zioła wychodzą mnie 500zł. Do tego dochodzą suplementy.
    • gozillas Re: Wrócić do normalnego życia... 13.10.11, 22:28
      Hej

U mnie trwają przygotowania do bitwy (czyt. leczenia) arsenał broni jest w fazie produkcyjnej, trwają ostatnie korekty taktyczne, oblężenie planowane jest już za kilka/naście dni. smile A tak poważnie nalewki odłożone i teraz czekam aż się "zrobią". Myślałem, że zajmie to około 2 tygodni, ale w związku zaleceniem Sarah z 1stchineseherbs odłożyłem je na 6 tygodni.

Stephania (nuherbs , forma cięta) została własnoręcznie przeze mnie sproszkowana ale po 13 dniach nalewka ma kolor żółty. Powinna mieć ciemny?
      Mam pytanie odnośnie "wchodzenia na pełny protokół"

Który wariant jest prawidłowy?:

Wariant 1:
      1tydzień - rdest 1g x 3
      2tydzień - rdest 2g x 3 , koci pazur 1g x 3
      3 tydzień- rdest 3g x 3, koci pazur 2g x 3, andografis 1g x 3
      itd....

czy Wariant 2:
      1 tydzień - rdest 1g x 3, koci pazur 1g x 3 , androgafis 1 x 3, sarsaparilla 1x 3,
      2 tydzień - rdest 2g x3, koci pazur 2g x 3, andrografis 1x 3, sarsaparilla 1 x3
      itd.

Jeśli wariant pierwszy będzie lepszym rozwiązaniem w takim razie jak to się odniesie do dodatkowych ziół (red root, teasel, stephania, houttunia, boneset)
      Może te zioła na koinfekcje wprowadzić wszystkie naraz dla lepszego efektu?
      --
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka