Grzybica jelita grubego! Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • witam wszystkich!
    dowiedzialam sie z badania dna oka ,ze mam grzybice jelita grubego.
    Zazywam leki od 01-01 -2012r na odgrzybianie:Ketokonazol,Nystatyna,Flumycon,czopki EXMYKEHL D4 na przemian.
    Boli mnie bardzo po lewej stronie przed biodrem,rodzinna mowila ze wyczuwa jakis waleczek jakby w jelicie grubym.
    Poza tym mam kamienie w nerkach,,zazywam Rowatinex i wode Jan.
    Mam sporo podwyzszony kwas moczowy zazwyam Milurid.
    Zamowilam na allegro OREGASEPT H97 (olejek z oregano)
    Mam cukrzyce typu 2,przez rok czasu zazywalam lek Glucobay,ale cukry nie bardzo sie stabilizowaly.Teraz diabetolog zmienila mi na Diaprel MR.
    Zazywalam rowneiz przez rok Rosucard(statyna)na cholesterol.
    Ale odstawilam i pije ziola z karczocha.
    W zeszlym roku w ciagu niecalych trzech miesiecy schudlam 14kg i nadal chudne.
    Latam po lekarzach,nikt nie wie dlaczego.
    Moze slyszeliscie o tych lekach Glucobay i Rosucard,czy moze po nich sie chudnie?
    Gdzies kiedys Maz wyczytal w necie o Glukobayu ze ejst dobry na chudniecie i Rosukard,to chyba przypadkowo wszedl na jakies forum ale nie udaje nam sie tych wiadomosci odnalezc.
    martwi mnie ta grzybica jelita.Usta mam pospiekane,popekane i takie cos biale.
    Bylam u zielarza dostalam ziola ale nie jestem w stanie opisac nazw bo maja numerki.
    Sa na watrobe,trzustke i stany zapalne.
    Prosze ,jesli ktos cos na temat grzybicy jelita grubego wie to prosze o rade i moze ktos z Was slyszal o tych w/w lekach.Moze to one mi narozrabaialy ,tak szybko schudlam i cos zablokowaly?
    bardzo zle sie czuje i nie wiem co dalej robic???
    Za wszytskie rady z gory slicznie dziekuje!
    Pozdrawiam!
    • jak to z dna oka?

u jakiejś wróżki byłaś?

bez jaj, nie róbcie z siebie idiotów
      • Wiesz,jak cos sie za duzo dzieje z czlowiekiem ,to chwyta sie wszystkiego.
        ja bylam u lekarza ,ktory kiedys byl weterynarzem ,a od bardzo wielu lat
        leczy ziolami i najpierw bada dno oka i na tej podstawie mowi co Ci jest.
        • Irydologia.

pl.wikipedia.org/wiki/Irydologia
          Irydologia – pseudonaukowa teoria, której podstawą jest rozpoznawanie stanu zdrowia poprzez analizę tęczówki oka pod kątem występowania czarnych plam, kręgów itp. Diagnoza stawiana jest na podstawie mapy irydologicznej. Z badań naukowych wynika iż ta metoda jest bezwartościowa, uważana jest za pseudonaukę[1]

Daj sobie spokój z tym. Jeżeli naprawdę masz problemy z układem pokarmowym to idź do lekarza rodzinnego i przedstaw swoje objawy.
          • Zmienilam zkoszmarnego rodzinnego na inna ,ale wydaje mi sie
            ze Ona nie bardzo wie co z tym zrobic,wszystko sklada na Borelioze.
            Latem mialam robiona kolonoskopie w warszawie na Brzeskiej
            wyszly mi polipy i gruczolaki2 ktore usuneli.
            Nic poza tym nie wyszlo.
            A boli mnie ze czasem nie moge wytrzymac.
            naprawde nie mam juz sil,zdrowia i niczego nie wiem
            co robic dalej???
            • No to od lata mogło się sporo zadziać!

Jeśli masz skłonność do tworzenia narośli w odrębie jelita to działaj w tym kierunku, może coś Ci znów wyrosło.
              Nie wiesz, czy wzieli te twory do badania, bo to pewnie mogło by coś wnieść do sprawy.
              Chyba nie masz wyjścia, szoruj do lekarza, najlepiej do tego który Cie prowadził uprzednio.

A probiotyki , tak jak pisze fionka, jak najbardziej wskazane, tylko jak bóle sa silne i/albo długotrwałe i jeszcze coś tam można wyczuć to chyba pędem.

A jak ginekologicznie stoisz?
        • Ja nie neguję irydologii. W desperacji poszukiwań trafiłam również do znanej lekarz irydolog (rosyjski lekarz medycyny). Nie wiedziała nic o mnie. Powiedziała, że mam niedoczynność tarczycy(prawda, jestem na Euthyrox od 6 lat) oraz mam problemy z endometrium i mam się badać.Byłam świeżo po badaniach usg i było wszystko w porządku.Niestety 3 m-ce później zaczęła się u mnie endometriozasad. Widziała również silne osłabienie systemu immunologicznego.Raczej trudno to uznać za przypadek.

• Nie mam pojęcia co to za badanie, i co to za lekarz, który na podstawie dna oka ocenia stan jelita grubego i do tego diagnozuje grzybicę jelita grubego, ale chyba jakiś psychiatra?/psychiatryczny? okulista? wink, bo proktolog to raczej nie był.
      Zrób sobie przynajmniej rektoskopię i/lub posiew z kału na grzyby i dopiero wtedy przejmuj się grzybicą jelita grubego.
      Pozdrawiam.
      • Robilam badanie z kalu w kierunku robali i na grzyba,ale nic nie wyszlo.
        Tylko ze dowiedzialam sie ,ze kal trzeba trzymac w labie 20 dni a nie 3 dni aby cos wyszlo,wydalam pieniazki i nic.
        Co to jest ta Rektroskopia?Bo kolonoskopie mialam latem robiona.
        Czy to boli?
        • Jeśli miałaś kolonoskopię, i nic nie wykryła to bez sensu jest rektoskopia. Pierwsze badanie dotyczy całego jelita, a drugie w zasadzie tylko końcowego odcinka.
          Dodatkowo, jak robiłaś kolonoskopię niedawno i nic nie odkryto to nie masz grzybicy, a ten od dna oka nabija Cię po prostu w butelkę, ale dla pewności możesz szukać laboratorium, które ma dobre opinie wsród pacjentów i powtórzyć posiew z kału.
    • Elu, ja wciąż poszukuję sposobu na wyjście z dysbiozy/grzybicy.

Oprócz chemii przeciwgrzybiczej (obecnie biorę nystatynę) biorę kwas kaprylowy i od niedawna Lglutaminę oraz enzymy trawienne. Podstawą są jednak bogate probiotyki.

Znaczni mi się poprawiło.

Spróbuj smile
      • dziekuje!
        A czy masz,9mialas)jakies objawy ?
        Bo ja mam jezyk oblozony caly czas,na ustach biale i pospiekane,
        no i przy zalatwianiu sie piecze,pali odbyt.
        Poza tym ten waleczek wyczuwalny po prawej stronie w miejscu jelita grubego mnie boli.
        Mialam USg i nic nie wyszlo,Pani ktora robila Usg zasugerowala ze moze cos w kolonoskopii
        pominieto np Esice(uchylki w esicy)w jelicie grubym.
        Nie wiem,poszlabym jeszcze arz ,ale u mnie to nie takie proste z ta kolonoskopia,poniewaz biore leki na rozrzedzenie krwi miedzy innymi i wtedy przed badanie musialam je odstawic i przez dwa tygodnie zastrzyki w brzuch brac.Wtedy mialam na popoludnie,z tym oczyszczaniem tez mialam problem ,bo mam cukrzyce,a w dzien kolonoskopii ktora byla po poludniu to tak mi cukier zladowal ze dawali mi cos przez kroplowke bo tylko uslyszalam ze pacjentka odlatuje.
        Ciezko bardzo mi zlapac kontakt z Doktor u ktorej sie lecze.
    • "Boli mnie bardzo po lewej stronie przed biodrem,rodzinna mowila ze wyczuwa jakis waleczek jakby w jelicie grubym."

Taki wałeczek i ból dokładnie w tym samym miejscu odczuwam u siebie dość często. A jak u Ciebie z wypróżnieniem masz zaparcia, biegunkę jak wygląda stolec? To dość istotne informacje. Jak u mnie pojawia się taki ból i wyczuwam ten wałeczek to piję trzy razy dziennie herbatkę Firmy HERBAVEN na regulację pracy jelit kupioną w aptece nie w sklepie spożywczym ta ze sklepu ma słabsze działanie nie wiem dlaczego, do tego dokładam na wieczór BŁONNIK colon C zawiera również probiotyki. Możesz to używać codziennie. I problem znika by za jakiś czas się pojawić się znowu. Ale wiem co robić i już się tym nie martwię. Jeżeli nie przejdzie to możne warto odwiedzić ginekologa. A w taką oczną diagnozę ze to grzybica życiu bym nie uwierzyła. Napisz jak ze stolcem . Pozdrawiam

--
      Per aspera ad astra - Przez ciernie do gwiazd!
      • Wlasnie od jakiegos czasu mam zatwardzenie,a stolec jest
        jasniejszy.
        Od wielu miesiecy tak sie dzieje z tym bolem i jeszcze
        mam dreszcze przez cale dnie.
        odnosnie koloru stolca,biore jeszcze Chlorelle,moze dlatego
        jest jasniejszy taki dziwny teb kolor.
        W zeszlym roku w sierpniu mialam robiona cytologie i wyszlo mi 1 to dobry wynik
        ale pod spodem napisano Infekcje ++++
        tak wygladal wynik .
        Na wysokosci kregoslupa ledzwiowego mnie boli i ostatnio plecy.
        Odgrzybianie zaczelam od 01-01-2012r.po tygodniu zazywania lekow
        dostalam tak silnego kataru jakby leciala woda z kranu caly czas.
        trwalo to okolo 2 tygodni.
        Ale dreszcze mam caly czas,no i martwi mnie te bardzo szybkie schudniecie.
        Wszytskie badania,lekarzy zaliczam prywatnie bo nie mam innej obcji.
        Nie mam sil ,ani zdrowia.
        poprostu zupelnie wszystko sie czepnelo.
        Ob miesiac temu robilam to miala 25 ale rodzinna powiedziala ze
        to jest dobre Ob.
        Naprawde nie wiem co robic ,slaba strasznie jestem najlepiej by mi bylo przespac cale dnie i noce.
        I tak wlasnie codziennie wyczekuje wieczoru aby zasnac.
        A dzien to meka okropna.
        • wlasnie znalazlam w necie adres na badanie:Test obciazen metoda DV VOLLA w
          Warszawie na ul.Chmielnej.
          Co myslicie o takim tescie?
          • Jeżeli masz zatwardzenie to na bank pomoże ci stosowanie Colon C i tej herbatki, bo ja tez mam zatwardzenia i te bóle w boku. Jeżeli chodzi o katar to jak zaczęłam przyjmować Heparegen na odtoksycznienie organizmu złapałam wodnisty katar właśnie taki wodnisty i lejący się. Najpierw raz w miesiącu potem coraz częściej i prawie nieustannie więc dostałam steryd do nosa pomógł na chwile.. Jak ju nie cieknie to zatyka się nos. Zmieniłam na chlorelle i jest podobnie tylko łagodniej. Kupiłam w aptece zeł do nosa TONIMRER do nawilżana nosa jak go biorę jest poprawa i katar nie wraca a już straszono mnie polipami. Mozę tak właśnie oczyszcza się nasz organizm. Ja na Twoim miejscu najpierw zainwestowałabym w próbę usunięcia zaparć. Oczywiście to potrwa ze dwa dni być możne ustąpią tez inne bóle bo jak są pełne jelita to i i toksyn dużo wiec możne mieć to jakiś wpływ. Jak nie pomoże to rób badania. Bo wydasz masę kasy a problem pozostanie.
            Jest jeszcze jeden sposób żeby sobie pomóc przy tych bólach to tak jak u dziecka z kolką musisz pomasować brzuch. Leżąc na plecach uginasz nogi w kolanach by brzuch się rozluźnił kładziesz dłoń na pępek palcami do dołu i delikatnie ugniatasz palcami w kierunku ruchu wskazówek zegara pełen obrót. Spróbuj warto ,mnie pomaga na gazy i zaparcia po masażu czują jak wałeczek się przemieszcza.
            --
            Per aspera ad astra - Przez ciernie do gwiazd!
            • Witam!

Elzunia ,rozumiem i wspolczuje bardzo.

Kiedy bylas u zielarza? Moze w tych ziolach jest tez cos na zaparcia? Jezeli nie ,to faktycznie od tego trzeba zaczac.Jasny stolec moze byc przy problemach z niedoborem zolci.Moze wprowadz lagodny srodek zolciopedny typu cholamid ,cholagoga III.

Do kontestatorow irydologii.
              Nie kpila bym pochopnie z tej formy diagnostykii. Co do zdiagnozowanej grzybicy ,to faktycznie nie mam takiej opcji w badaniu dna oka. Mozna zobaczyc rozdete jelito grube.

Pozdrawiam
              Elka
            • Jeśli masz jasny stolec to można domniemywać, że jest problem z drogami żółciowymi, jeśli są problemy z wypróżnianiem to może pomógł by Boldaloin. Bierz też środki żółciopęde i probiotyki. Jak dolegliwości nie miną to jednak lekarz.

Pewnie też trzeba wyjaśnić cytologię, wiadomo co to za bakteria tak się tam rozrosła.
              Rozumiem też, że nie badano tego co Ci wycięto z jelita? A szkoda!

Masz tylko dreszcze, czy są one związane ze stanami podgoraczkowymi, czy obniżoną temperaturę? Bo zaparcia moga też być wynikiem niedoczynności tarczycy. Badałaś kiedykolwiek?

A Ty wybierasz się z deszczu pod rynnę? Z badania dna oka by zdiagnozować bóle brzucha znalazłaś sobie Volla?

www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=boldaloid&source=web&cd=1&ved=0CC8QFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.i-apteka.pl%2Fproduct-pol-537-BOLDALOIN-x-30-tabletek.html&ei=Q30-T6WhMtHRsgb34vD4BA&usg=AFQjCNFxfCCa41hZ9uq6ygo4dl1UDHvWPQ
              • Nie mam pojecia o chorobach tarczycy i co za tym idzie o dolegliwosciach jakie moze powodowac.
                Wiem ze dreszcze moga towarzyszyc stanom zapalnym w obrebie drog zolciowych.Schorzenia okolo watrobowe tez moga powodowac dreszcze.

Pozdrawiam
                Elka
                • Obecnie stosuję chlorellę i mam taki jasnozielonkawy stolec więc może i u Ciebie zmiana koloru stolca jest od tego.
                • depakina, jelsi chcesz zrobic badanie voll'em to wybierz dobry gabinet, mysle, ze znajdziesz taki przez instytut volla w krakowie, mają filie w niektórych miastach

ja stawiałabym na pasożyty i to w niezłej ilości i różnorodności, w testach i tak nic nie wyjdzie...jelsi ktos z was wczytał się w wypowiedz Klingenhadt'a, to on wyraźnie mówi iz pasozytów nalezy szukac maksymalnie do 20 min po oddaniu stolca a takich badan u na sie nie robi....
                  • trzymajcie mnie qrwa!

od jednego czarownika (irydolog) do drugiego naciągacza (specjalista z aparatem voll'a) kierujecie kobietę

rozumy postradaliście?

przez takie wpisy/porady to forum traci resztki wiarygodności i potem się dziwić, że jak lekarz słyszy "borelioza" + "internet" to tylko się uśmiechnie i da kopa w dupę!
                  • tajtana,ja mieszkam bardzo daleko od Krakowa.
                    wyczytalam ze w warszawie te badanie robia.
                  • tajtaja napisała:

> depakina, jelsi chcesz zrobic badanie voll'em to wybierz dobry gabinet, mysle,
                    > ze znajdziesz taki przez instytut volla w krakowie, mają filie w niektórych mia
                    > stach

Litości. To są kolesie, którzy leczą ludzi (z chorób wymyślonych na aparacie Volla) przez nalepianie "hologramów" big_grin

--
                    Hologramy, które leczo big_grin
                    Jarek! Dotrzymaj słowa.
                    Chociaż ten jeden raz!
                    • a jak ci zdiagnozują raka aparatem voll'a to chemie też weźmiesz albo pójdziesz na naświetlania?

szczyt debilizmu
                      • Przede wszystkim zbadaj cholesterol.Nie mozna tak sobie rzucic statyn jak sie je juz zaczelo brac.Po rzuceniu cholesterol ponoc szaleje.Generalnie statyny zle dzialaja na watrobe.W ogole na wiele rzeczy zle dzialaja ale robia "cuda" z naczyniami.Twoja kolonoskopia jest dobra(chyba ,ze jeszcze raz przeczytam watek i sie czegos dopatrze),,rozowe jelita swiadcza ,ze tam sie wszystko dobrze dzieje.Ale w sumie gdybys nie miala grzybicy to bylabym zdziwiona.Pozdrawiam serdecznie.
                        • Chciałbym dodać parę słów na temat samej grzybicy.
                          Kiedyś lekarz internista z dużym stażem szpitalnym powiedział mi jak łatwo sprawdzić zagrzybienie organizmu.
                          Na noc należy ubrać bawełnianą koszulkę, na tą koszulkę ubrać coś jeszcze co słabo wchłania wilgoć. Rano należy bawełnianą koszulkę zdjąć i umieścić w szczelnym woreczku foliowym i pozostawić do wieczora w ciepłym miejscu. Wieczorem otwieramy woreczek. Jeżeli jest wyraźny zapach stęchlizny oznacza to, że jest za dużo grzybka. Radził aby potem pić krótko duszoną cebulę i czosnek.
                          Nie sprawdzałem tego sposobu, ale ma sens.
                          • Witam!
                            bardzo slicznie Wszystkim dziekuje za bardzo cenne rady i prosze o jeszcze.
                            Basienko Statyne odstawilam ,poniewaz wyczytalam ze wlasnie Rosucard
                            tez powoduje chudniecie.Chcialam zobaczyc co bedzie gdy nie bede jej brala.
                            Tez pisalo duzo ubocznych skutkow,az mnie przerazilo.
                            Kupilam ziolo karczocha i pije 2x dziennie po obiedzie i kolacji,czytalam ze
                            obniza cholesterol.
                            Nie moge wyszukac tego co kiedys moj Maz przyadkowo wszedl na strone
                            to bylo jakies forum i tam Osoby ktore chcialy schudnac pisaly o Glocobay
                            ze ladnie odchudza.Teraz na cukrzyce mam zmieniony lek ,biore Diaprel Mr 2 tabl.rano na 15 minut przed sniadaniem.
                            Ja w niecale 3 miesiace schudlam 14kg.Tetraz chudne nadal ,ale juz nie tak szybko.
                            Nigdy nie mialam nadwagi i to mnie zastanawia dlaczego tak szybko drastycznie schudlam?
                            A tak sie zlozylo,ze jednoczesnie wypisano mi na cukrzyce Glucobay i Rosucard na cholesterol po stencie.
                            Zynk z z ta koszulka to wypraktykuje,tylko nie rozumiem udusic cebule na oleju z czosnkiem i ja zjesc czy wypic?Rodzinna nie chce mi dac skierowania nawet na zelazo,nigdy nie mialam takiego wyniku.Tutaj nie mma dobrego Laba aby zrobic wyniki prywatnie,bo wydalam kase i w tym prywatnym labie wszytskie wychodza Ok.Co w ten sam dzien zanioslam wczesniej na posiew moczu i wyszla Bakteriuria10^4 jakies 2 zakazenia a w prywatnym wszystko Ok wyszlo.na kal mialam z prywatnego laba juz na drugi dzien wynik na robale i grzyba ze jest Ok.Mam tez z moczu zle wyniki wyzej je opisalam,ale w labie prywatnym wyszly Ok.A jak Pani powiedzialam zeby zostawila kal na dluzej,to powiedzial ze nikt tak nie robi.Nadal czuje sie okropnie ,na dodatek te dreszcze ,temperatura skaczaca stany podgoraczkowe raz 37.4 raz 37.8.Ciagle sie pokladam ,nie mam sil.
                            dziekuje bardzo za wszystkie rady ,bardzo dziekuje!
                            pozdrawiam wszystkich cieplutko!
                            • Dusić na wodzie, czosnek i cebula muszą być miękkie lecz nie rozgotowane, możesz to potem zmiksować i przed posiłkiem do 2 łyżek , 3 x dziennie. Ilość czosnku i cebuli zależy od tolerancji, zacznij od mniejszych ilości.
                              • Miałaś badanie na obecność antygenu HLA-B27 ?
                                • dziekuje!
                                  Nie mialam takiego badania,a gdzie sie je robi?
                                  Czy to z krwi?
                                  Mi rodzinna jak poprosilam ,to na zelazo nie chciala dac
                                  skierowania,wiec na to tym bardziej nie da.
                                  Tylko prywatnie,ale czy wszedzie je robia?
                                  Czego dotyczy te badanie?
                                  Pozdrawiam!
                                  • To jest sprawa reumatologa i dotyczy najczęściej pozakaźnych zmian stawowych, oraz niektórych narządów np. jelita grubego, skóry a także OUN. Czasami rozpoznany jest Zespół Reitera, bardzo rzadko choroba Whipple'a
                                    • Warto udać się z tym do reumatologa, dobry reumatolog widzi to szerzej niż np. zakaźnik czy lekarz skupiający się na bereliozie
                                      • Witam!
                                        Zynk ,dziekuje slicznie.
                                        Wiesz,ze chyba cos w tym jest,bo wszystko dzieje sie po
                                        lewej stronie,a z tylu po lewej stronie swedzi mnie tak jakby kosc.
                                        Trwa to juz bardzo ,to wlasnie swedzi nie skora tylko gdzies glebiej.
                                        Boli i swedzi!
                                        No tak,Reumatolog tu gdzie mieszkam jest jeden ale od nikogo
                                        nie uslyszalam ze jest dobry lub w miare.
                                        Chyba czeka mnie podroz do Warszawy,tylko najpierw musze takiego Reumatologa poszukac.
                                        Naprawde,ja poprostu pomalu znikam.
                                        To jak sie czuje to koszmar!
                                        W watku Oregano napisalam ,bo mam problem i nie umiem sobie z tym
                                        poradzic.A moze Ty bys cos wiedzial-wiedziala ?
                                        Zynk,bardzo dziekuje za rady!
                                        Tomik,dziekuje!
                                        Dziekuje rowniez Wszytskim za pomoc!
                                        bardzo prosze ,gdybyscie jeszcze cos mogli podpowiedziec.
                                        Z gory dziekuje!
                                        pozdrawiam!

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.