Dodaj do ulubionych

Dodatnia bartonella PCR

23.03.12, 17:06
Obecnie jestem w 30 tyg ciąży, w tej chwili na rovamycynie 2 x 3 mln .
Dodatnią na pewno mam CPN, jersinię.
Wczoraj odebrałam wyniki PCR i jest dodatnia bartonella.
Wiem że w ciąży nie ma możliwości jej leczenia ale czym się to leczy? Jakimi antybiotykami.
Edytor zaawansowany
  • mab62 23.03.12, 18:16
    Doxycyklina,Rifampicyna,Azitromycyna,Ciprofloksacyna,Ofloksacyna,Lewofloksacyna.
    Reaguje też na Metronidazol.
  • dartom.www 23.03.12, 18:34
    idź z tym do lekarza rodzinnego, albo ginekologa który "prowadzi ciąże"
  • ayurveda101 23.03.12, 18:54
    proszę cię nie słuchaj nikogo i idź do lekarza, jesteś w ciąży więc części antybiotyków nie możesz brać np doxycyklina jest szkodliwa bardzo dla kobiet w ciąży. Wyleczyć musisz ale niech ci lekarz specjalista przepisze abx.

Pozdrawiam,

• madziasm 23.03.12, 19:41
    Z tego co wiem to i tak koinfekcji w ciąży się nie leczy, sprawa jest stara ponad 10 letnia, po prostu teraz pierwszy raz uzyskałam na Rovamycynie dodatni wynik bartonelli.
    Poznański lekarz każe brać tylko Rovamycynę, czekam na odpowiedź od doktora ze Śląska u którego leczyłam CPN i który mi doradza mailowo.
    Do lekarza nie pójdę bo do jakiego? Ani ginekolodzy ani lekarze rodzinni nie mają pojęcia o boreliozie i koinfekcjach...
  • ayurveda101 23.03.12, 19:56
    Gdzie robiłaś PCR - Poznań?
  • analogkid 24.03.12, 09:37
    madziasm napisała:

> Do lekarza nie pójdę bo do jakiego? Ani ginekolodzy ani lekarze rodzinni nie ma
    > ją pojęcia o boreliozie i koinfekcjach...

jesteś w zaawansowanej ciąży, bierzesz antybiotyki i nie chcesz iść nawet do ginekologa?
    dziewczyno nie proś o rady w Internecie tylko idż do lekarza, jak chcesz sie leczyć zrobisz to po ciąży. W Internecie każdy jest fachowcem i bedzie doradzał na swoją modłę, czytałem już naprawdę genialne porady łącznie z leczeniem grzybicy języka wybielaczem ACE
  • uparta_koza 24.03.12, 22:22
    jak chcesz sie le
    > czyć zrobisz to po ciąży.

Kolejna bakteria, która nie pokonuje bariery łożyska? Nie przyszło Ci do głowy że chodzi też o dziecko, a nie tylko o dziewczyne?
  • analogkid 24.03.12, 22:42
    dziewucha na razie bierze jeden antybiotyk, zastanawia sie nad innymi i zadaje pytanie na forum, gdzie równie dobrze moze dostac odpowiedz od kogos kto sie bardziej zna na rzeczy lub od przysłowieowej "goździkowej" która leczy grzyba wybielaczem ACE. Ja jej nie pisże zeby wogole przestała sie leczyc tylko niech lepiej zapyta lekarza bo w jej sytuacji sprawa jest ważna - znowu przekręcasz moją wypowiedź
  • uparta_koza 24.03.12, 23:19
    no tak, bo ona sobie sama recepte wypisze. Zapomniałam o takiej możliwości, uniżenie prosze o wybaczenie.

Ja jej nie pisże zeby wogole przestała sie leczyc tylko niech lep
    > iej zapyta lekarza bo w jej sytuacji sprawa jest ważna - znowu przekręcasz moją
    > wypowiedź

mimo przebytego przewlekłego boreliozowego zapalenia opon mózgowo rdzeniowych nie ma takich problemów z zapamietywanie tego co gdzie pisze.

To rzeczywiście nie są Twoje słowa i absolutnie nie odradzałeś dziewczynie leczenia w ciąży:

> jak chcesz sie leczyć zrobisz to po ciąży

• analogkid 25.03.12, 10:33
    eech
    przeciez ona sie juz leczy, gdzie ja jej pisze zeby przerwala leczenie ?? - pisałem ze leczyć na to o co się juz pyta na forum czyli w zasadzie co? bartonelle wykryta w PCR??, jesli w ogole ją ma to napewno nie zostąła zarażona wczoraj a przez całą ciążne nie zrobiła PCR dopiero kilka tygodni przed rozwiązaniem.

co do antybiotyków wystarczy troche podrążyć i znajdziesz ludzi co sobie sami je wysyłaja pocztą, niedaj boże zasugeruje sie czym ma to leczyć, potem trafi na kogoś kto "odsprzeda" i już. Dlatego ginekolog przede wszystkim dla dobra dziecka
  • uparta_koza 25.03.12, 18:40
    analogkid napisał:

> eech
    > przeciez ona sie juz leczy, gdzie ja jej pisze zeby przerwala leczenie ??

a no przepraszam- honor zwracam. Nie mogłeś zasugerować przerwania leczenia bartonelli, bo ona ją dopiero wychwyciła pcrem. Ty po prostu radziłes aby poczekała z leczeniem bartonelli po porodzie.

- pis
    > ałem ze leczyć na to o co się juz pyta na forum czyli w zasadzie co? bartonelle
    > wykryta w PCR??, jesli w ogole ją ma to napewno nie zostąła zarażona wczoraj a
    > przez całą ciążne nie zrobiła PCR dopiero kilka tygodni przed rozwiązaniem.

I w związku z powyższym jej błąd bo to badanie zrobiła teraz! Brawo, brawo, brawo.

>
    > co do antybiotyków wystarczy troche podrążyć i znajdziesz ludzi co sobie sami j
    > e wysyłaja pocztą,

Jasne, jak komuś zostaje 1 czy dwa opakowania- w sam raz na wielomiesięczne leczenie!

niedaj boże zasugeruje sie czym ma to leczyć, potem trafi na
    > kogoś kto "odsprzeda" i już.

No tak bo my tu przecież same bezmózgi nie mamy własnego rozumu, a zwłaszcza kobiety w ciąży.

Dlatego ginekolog przede wszystkim dla dobra dzie
    > cka

A nie zakaźnik?
  • baska192 25.03.12, 00:13
    Czlowieku czy w ogole wiesz o co chodzi w tym wszystkim??Jak nie wiesz to nie pisz.Idz do lekarza i powiedz i ,ze masz borelioze i zobacz jego mine.Poza tym nie pisz o niej dziewucha bo to jest chamskie i swiadczy tylko zle o Tobie.Ona sie boi ,do lekarzy chodzi ,ktos jej ta ciaze prowadzi.Dziewczyna dba o siebie i jest dobrze zorientowana,gdybys byl troche madrzejszy to jesli nie potrafisz czytac z normalnego tekstu to miedzy wierszami bys sie doczytal.To oczywiscie do analogkid!!!
  • uparta_koza 23.03.12, 21:21
    Rova to makrolid, jedyny dopuszczony dla ciężarnych- są na nim czasami całą ciąze bo leczy się nią toksoplazmozę. jest to bezpieczny lek i działa też na bartonelle.
  • bassia13 23.03.12, 23:59
    Jedyne co moge Ci doradzic to ,zebys brala dalej ta rovamycine i abys postarala sie o zlecenie na cc przy porodzie.Mysle,ze bez problemow takie zlecenie dostaniesz od doktora ze Slaska.Porod w ten sposob pozwoli na unikniecie wielu wielu problemow.Masz zupelna racje,ze ginekolodzy nie znaja sie na wielu chorobach ,wiem bo sama przechodze przez to samo co Ty.Dla nich slowo borelioza to czarna magia.Nic nie wiedza.Ale tym bardziej dostosuja sie do zlecenia innego lekarza.A cc to to droga przy ktorej malenstwo nie podlapie chocby jersinii.
  • tamtam60 24.03.12, 09:49
    Ja brałam w ciąży i podczas karmienia debecylinę w zastrzykach. Jest bardzo bezpieczna i ochroniła moje dziecko przed boreliozą wrodzoną.
  • mab62 24.03.12, 12:34
    Madzia,te antybiotyki o których napisałam,to po porodzie jak najbardziej.Nie teraz.
    Napisz do dr. i zapytaj o Debecylinę,wg.mnie bardziej bezpieczna niż Rova.
    Tak jak Tamtam sądzę że powstrzyma rozwój infekcji na jakiś czas.Jest bezpieczna dla dziecka,co bardzo ważne.
    Kiedyś ją brałam dwa razy w tygodniu i "trzymała nieźle w ryzach" Bartonelle.
    Powodzenia.Trzymam kciuki za poród bez komplikacji i zdrowego dzidziusia.
    Pozdrawiam.
  • uparta_koza 24.03.12, 22:24
    mab, rova działa i na boreliozę i na bartonellę, a debecylina tylko na borelioze.
  • yanomc 25.03.12, 01:37
    Nie napisałas nic konkretnego o swojej chorobie np od kiedy sie leczysz co brałas? Chyba masz jakiegos lekarza prowadzacego? Ja np lecze sie u dr wW w bytomiu i to on zleca mi rózne skojarzone asntybiotyki które maja bardzo szerokie zastosowanie. Czy ty sie leczysz u jakiegos lekarza czy na forum. To jest wazne bo to on powinien decydowac o lekach które musisz i mozesz brac a nie forum bo pomysłów na twoje leczenie bedzie tyle co tu watkow i raczej z lekarzem skonsultuj to co mozesz brac. Jezeli jest odpowiedni to na pewno cos wymysli.
    Pozdrawiam
  • madziasm 25.03.12, 13:53
    Chyba nie wszyscy zrozumieli intencje moich pytań, tym którzy zrozumieli dziękujęsmile
    Oprócz wizyt u ginekologa jestem prowadzona przez lekarza zajmującego się tematem boreliozy i koinfekcji- poleconego przez stowarzyszenie który jest najbliżej mojego miejsca zamieszkania( lekarz- Poznań)
    Wcześniej leczyłam CPN u Dr W jednak ze względu na odległość i ciążę musiałam na czas ciąży poszukać lekarza bliżej.
    Ten Poznański ma na pewno mniejszą wiedzę i doświadczenie od Dr W , którego radzę się mailowo.
    I nie robię niczego ani tym bardziej nie biorę na własną rękę, w tej chwili chodzi mi przede wszystkim o dziecko.
    I wierzcie mi ginekolodzy podobnie jak inni lekarze o boreliozie a tym bardziej o koinfekcjach pojęcia nie mają nawet pracujący w znanej klinice w Poznaniu.
    A bartonella wcześniej mi nie wychodziła w badaniach, wyszła w ciąży na Rovamycynie- przynajmniej tłumaczy ona wiele moich objawów..

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka