Dodaj do ulubionych

Wizyta w Olsztynie- wrażenia i opinie

05.05.12, 12:03
Możecie napisać jakie macie wrażenia i jak byliscie( zestawy , w jakich dawkach, jakie dodatkowe badania) leczeni w Olsztynie?

A i wazne jaka borelke leczyliście postać wczesną(z rumieniem, wczesną rozsianą) czy póżną.

Ja nie mam niestety pozytywnego wrażenia z wizyt u dr. i za nic na świecie go nie polecę do leczenia póznej postaci borelki.. Podobno kiedys leczył dobrze ale w mojej starej borelce sie nie sprawdził.
Jak ktoś chce znac szczegóły to proszę na maila.
Mnie na drugiej wizycie Pan dr zabronił brać tinidazol i wit b z obawy o moja wątrobę a nie widzial ani nie zlecił badan( morfol., biochemia) Nie pozwolił też brać pulsów z metro czy nawet citroseptu???? w neuroboreliozie??? Za to zlecil jedzenie 1 grejpfruta codziennie, zbierac pestki i raz w miesiącu miażdzyć i zjadać ???? to raczej nie jest leczenie wg ILADS. no i nie znal artykułu dot. badań in vitro nad skutecznościa róznych antybiotyków w tluczeniu poszczególnych form morfologicznych krętka. ( to takie moje swobodne tłumaczenie)Zostawiłam mu artykuł w gabinecie może sie douczy?

No i o mały włos a wylądowałabym na monoterapii z klarytromycyny.

To tyle chciałam napisac. Nie polecam lekarza do leczenia pożnej bb ale to tylko jedna opinia. Może ktoś sie jeszcze u niego leczy i ma zleconą lepsza terapię.
Aga
A z plusów lekarza w Olsztynie - jest uprzejmy i miły, poświęca pacjentowi dużo czasu ale minusem jest jego dziwne leczenie i brak konkretów. A ja nie mam czasu i zdrowia na słuchanie historii o Hipokratesie, ja potrzebuję konkretów. Znawca tematu borelki może nie jestem ale leczyłam sie już na południu, co nieco czytałam, parę zestawów juz przerobiłam

Prosze napiszcie co wiecie o dr i o waszych wrażeniach- to forum jest dla chorych ma im służyć, pomagać.

Może tylko ja mam tak zle doświadczenia?
Edytor zaawansowany
  • aaggaa77 05.05.12, 12:10
    Przeciwgrzybiczego tez nic nie dostałam. zlecono mi też miód( koniecznie akacjowy) 3 razy dziennie. w jednym miesiącu leki obniżające ciśnienie a w 2 podwyższające???? A ja mam90/60 i wysokie tentno co jest norma zwlaszcza u kobiet boreliozowiczek.
    Ocenę wizyty i leczenia pozostawiam Wam kochani forumowicze.
  • aaggaa77 05.05.12, 12:57
    bardzo długo biłam sie z myslami czy o tym pisać, ale jednak ( po rozmowach z innymi chorymi na bb) stwierdziłam,że to info jest dla nas chorych bardzo ważne

Prosze piszcie jakie sa wasze spostrzeżenia.

Aga
  • aaggaa77 05.05.12, 14:36
    aaggaa77 napisała:

> wysokie tentno co jest norma zwlaszcza u kobiet b
    Oczywiście tętno a nie j.w. wink)
  • uparta_koza 05.05.12, 15:05
    na początku jego dzialalnosci upadłam na głowe, bo mimo długiego i skutecznego leczenia w innym miejscu chcialam sobie polepszyc czyli skrócić odleglośc do lekarza. mialam wielkie nadzieje. już po paru minutach żałowałam zmarnowanego czasu, zawiezonych nadziei i wyrzuconych w błoto pieniedzy. wyleczyłam sie z niego skutecznie. u mnie póxną borelioze po ponad 2 latach na antyboiotykach od innego lekarza kazał mi z nich zrezygnować bo choroby i tak nie wylecze, a co miało sie wyleczyc to juz dawno wyleczone. do tego zaczał dawać mi jakies dziwne zalecenia- miód własnie też i to w dodatku ponoc jakiś specjalny ale firmy nie pamietam. Brałam wtedy tynidazol i w ogóle był zdziwiony po co sobie nim rozwalam watrobę skoro ten lek nie jest do stosowania w boreliozie. zalecił jakieś ziólka coś jakby Buhner w jego autorskiej wersji/ Dobrze że go nie posłuchałam bo dzisiaj miałabym syndrom poboreliozowy a tak mam zakonczone leczenie boreliozy z całkowitym sukcesem.
    w kazdym razie wiecej moja noga tam nie postąpi. zreszta już na dziwnie krótki czas oczekiwania na wizyte (3 dni!) powinno mi sie zapalic źółte światełko.
  • aaggaa77 05.05.12, 16:26
    uparta kozo moja noga tez tam nie postąpi - mam podobne zdanie do twojego i chciałam tak delikatnie a Ty z gróbej rury walnełaś. No i w sumie dobrze.
    Mam tylko mały problem nie mam się u kogo leczyćcrying( tak mi się narobiło.
  • aaggaa77 05.05.12, 16:28
    Z grubej oczywiście- sorki za te byki ale ja mam póżna neurologiczną postać a nie wiem jak edytować post i to zmienić.
  • iza-pal 05.05.12, 21:49
    Kilka miesięcy temu również chciałam sobie skrócić odległość do lekarza. Na szczęście na tym forum znalazłam namiar osoby, która leczyła mamę w Olsztynie i podpytałam o lekarza. Skutecznie mi to wybiła z głowy, opowiadając kilka naprawdę istotnych potknięć jakie te lekarz popełnił wobec leczonej osoby.Lekarza nie zmieniłam, za to mam nową koleżankę smile
    Rozumiem,że rozmawiamy o tym samym lekarzu, bo o ile mi wiadomo jest jeden w Olsztynie polecany przez SCHNB.
  • aaggaa77 05.05.12, 21:56
    Tak tak o tym samym z osiedla Dajtki.
  • uparta_koza 05.05.12, 23:11
    czyżbym tylko ja miała zaleconą terapie miodem??? a do tego jakieś ziółka??? to wyróżniona jakaś byłam czy raczej pominięta???
    wtedy pamiętam jak czekałam na wizyte i było kilka osob - wszyscy go chwalili i prawie na rekach nosili. oj jaka byłam wtedy podbudowana! a teraz na to patrze inaczej- on handlował nadzieją i tym ze oni nie mieli ani wyboru ani nie mieli świadomosci co to jest ta borelioza. przykre to uncertain
  • aaggaa77 05.05.12, 23:23
    uparta kozo bardzo przykre
    mam tylko nadzieję,że takie dziwne leczenie p. dr nie wpłynie negatywnie na ocenę skuteczności leczenia wg ILADS

a co do miodu to tylko firmy Warmińskie Miody i koniecznie akacjowy wink)

pozdrawiam A.
  • pies_z_laki_2 06.05.12, 13:48
    No, umówmy się, że warmińskie miody są zdrowe i pyszne (z Warmii, więc warmińskie, a nie z wytwórni Warmińskie, a więc piszę małą literą świadomie). Uwielbiam szczególnie akacjowy, więc jak widać mam podobne skłonności, co i pan doktor. Tyle, że ja nie leczę miodem, a tylko lubię go sobie polać na twarożek smile

A z drugiej strony dr Piotr poleca przy bb pieżgę i (chyba_ pyłek, tak więc coś w tym miodzie = leku jest, chociaż pieżga to nie miód...

Aga, a może podjedziesz do dr O. w W-wie? Do Krakowa i na Śląsk dostać się nie sposób, może więc zapisać się tam gdzieś i czekać cierpliwie, a po drodze poprosić o konsultacje dr O? A może dr K. tz Poznania eż w W-wie miałby wolny termin, tyle, że on przyjmuje raz w tygodniu sad
  • uparta_koza 06.05.12, 21:15
    nie pamietam detali o tym miodzie bo po sułyszeniu że od dawna biorę niepotrzebnie leki i w dodatku jakiś tynidazol i ze boreliozy i tak całkowicie sie nie da wyleczyć , to ciśnienie mi skoczyło i juz nic do mnie nie docierało.

miód jest nie tylko pycha, ale i zdrowy- tu sie zgadzam całkowicie. Sama biorę pyłek okresowo, a kiedyś zajadałam się miodem przez całe zimy.
    ale miód przy antybiotykach?? no fakt ze kazał je odstawić i przepisał jakies ziółka.......
  • elene72 06.05.12, 21:38
    a w jakim terminie ta wizyta miała miejsce? smile
  • uparta_koza 06.05.12, 21:59
    jesienia w 2010 roku.
    Ty może jestes albo byłas jego pacjentka?
  • aaggaa77 06.05.12, 23:22
    Sluchajcie ale nie robmy linczu. Starałam sie byc delikatna i nie opisałam konkretów. Tzn tego co lekarz mi zlecil i w jakich dawkach. Ale mam zasadnicze watpliwości co do tego leczenia i nie chodzi mi o antybiotyki ale także inne leki które mi pan dr zlecil m.in obniżjące cisnienie i kilka innych i to wzbudzilo moje największe obawy. Słuchajcie kochani! ludzie róznie sie lecza . Jedni w pulsach inni w zestawach- ciagle , a jeszcze inni w ogole nie wybieraja leczenia żadnego tylko przeleczają sie wlewami. mam takiego znajomego. Jest w pelni świadomy i duzo wie o boreliozie, cały czas czyta i sie uczy( wie o cystach) ale boi sie o swoja watrobę i z pełna świdomościa nie podjął leczenia wg ILADS. Konsultował sie nawet z jednym lekarzy ILADSze śląska.
    ja chciałam poznac opinie i wrażenia innych leczących sie u tego lekarza. Może jest ktoś kto jest zadowolony? Nie mnie oceniac . Ja osobiście chce byc leczona wg ILADS ale to moja decyzja bo to moje zdrowie i wszelkie konsekwencje będą dotyczyły mnie a nie rodziny czy znajomych i szanuję decyzje choć nie rozumiem opisanego przeze mnie kolegi, który sie tylko przelecza> to jego zdrowie i jego decyzja. A mnie nic do tego.
    Koncze temat i prosze aby wpisywały sie osoby które leczyły sie bądż chciały leczyć sie u ww. lekarza. co mysla, co sądza , jakie sa ich odczucia i wrażenia i czy sa zadowoleni z leczenia.
    Prosze nie popadajmy w skrajności to forum na prawde ma nam pomagać.

To by było na tyle.
    Aga
  • elene72 06.05.12, 23:37
    ja byłam pacjentką dr od grudnia 2010, leczenie u dr zakończyłam rok temu. Było leczenie przeciwgrzybiczne na początku, był tinidazol, kilka zestawów oraz biotrakson ponad 50 wlewów. Zero ziółek i miodu.
    w moim przypadku terapia przyniosła skutek, a czułam się naprawdę chora, obecnie nie mam potrzeby kontynuowania leczenia abx, zobaczymy co będzie dalej
    ale widać są różne opinie... mi np. nie odpowiadała terapia oparta miesiącami na doxy tudzież popijanie abxów Powerade smile
    Próbowałam także z NFZ, ale spotkałam się z totalnym olaniem i zlekceważeniem ze strony szpitala zakaźnego. Nie chce się rozpisywać, ale to był dla mnie ciężki okres związany z bólem i zatruciem organizmu przez chorobę, dlatego terapię, która pomogła mi wyjść z tego stanu oceniam jako skuteczną.
  • aaggaa77 06.05.12, 23:40

Ja nie chcę być dłużej leczona przez tego lekarza i go nie polecam jak napisałam w pierwszym poście ale ja wierzę w metody ILADS i w tinidazol bo mi bardzo pomaga ale chciałabym żeby inni sie wypowiedzieli i starali sie zachowac dystans. Ta nasza choroba jest trudna, ciężko sie diagnozuje i ciężko leczy a efekty będziemy mogli ocenić po kilku latach od zakończonego leczenia(jeżeli nie dopadnie nas znowu zarazony kleszcz i będziemy bezobjawowi) Nie raz sie zastanawiałam co zrobię jeżeli po kilkuletnim długim zakładam,że skutecznym leczeniu antybiotykani złapię znowu kleszcza czy mój organizm wytrzyma kolejne leczenie?
  • aaggaa77 07.05.12, 01:19
    Elen napisała-a byłam pacjentką dr od grudnia 2010, leczenie u dr zakończyłam rok temu. Było leczenie przeciwgrzybiczne na początku, był tinidazol, kilka zestawów oraz biotrakson ponad 50 wlewów. Zero ziółek i miodu.
    w moim przypadku terapia przyniosła skutek, a czułam się naprawdę chora, obecnie nie mam potrzeby kontynuowania leczenia abx, zobaczymy co będzie dalej
    ale widać są różne opinie... mi np. nie odpowiadała terapia oparta miesiącami na doxy tudzież popijanie abxów Powerade (....)
    dlatego terapię, która pomogła mi wyjść z tego stanu oceniam jako skuteczną.

Czyli Elen leczyłas sie 5/6 m-cy ?( od grudnia 2010 do maja 2011) A jaka mialas postać boreliozy? wczesna z rumieniem czy wczesną rozsianę czy pózną roczna lub dłuższa? Czy mialas koinfekcje?Jeżeli tak to jakie?
    a jak często doktor zlecał Ci kontrolne badania krwi(morfologia, biochemia) usg, bad. moczu?
  • aaggaa77 07.05.12, 08:49
    Jeszcze jedno pytanie do elene72. Czy to znaczy że ostatnie 2-3 miesiące leczenia byłas zupelnie bezobjawowa?
  • aaggaa77 07.05.12, 09:29
    Jeszcze raz pyt.do elene72 a czy tinidazol dostawalas w każdym miesiącu czy jakos inaczej co drugi miesiąc ? Napisz proszę . Każdy wyrobi sobie swoje zdanie i tak jak mówiłam niektórzy lecza sie ciągle stosując politerapie antybiotykową (z tinidazolem)w wysokich dawkach, inni w pulsach (monoterapią) a reszta u zakazników przelecza sie wlewami. Bo z tego co piszesz to dość krótko się leczyłas.
    Ja leczyłam sie wczesniej zdecydowanie dłużej i efekty leczenia były ale niestety mialam kilkumiesięczną przerwę. Długo by opisywac z jakich powodow( wiele czynników sie do tego przyczyniło =nałozyło - osobistych, zawodowych i finansowych) no i teraz mam nawrót silnych objawów neurologicznych jak zaburzenia równowagi, problemy z pamięcią, zacinanie przy mówieniu itd
    I jeszcze jedno, podczas pierwszej wizyty lekarz mówil mi o ilości wyleczonych przez siebie pacjentów, a na drugiej( byłam z mężem) powiedział,ze on uwaza ,że boreliozy nie da sie wyleczyć a tylko zaleczyć. i taka zmiana zdania w przeciagu miesiąca również mnie mocno zaniepokoiła, ale jak pisałam to tylko moje zdanie i moje doświadczenia.Nie chce sie wdawac w ploty ale trochę rozpytywałam tez innych pacjentów dr-a( osobiście rozmawiałam i telefonicznie) i ich opinie były bardzo podzielone jedni byli zachwyceni a inni nie chcieli sie dalej leczyć u dr-a, bo mieli podobne zastrzeżenia do moich. Własnie z tego powodu zdecydowałam się na załozenie tego tematu i jak już pisalam (wcześniejsze posty)dlugo biłam sie z myslami czy to robić ale uznalam,ze choroba kontrowersyjna i leczenie u dra również ,więc może warto wymienić sie opiniami i doświadczeniem.

• aaggaa77 07.05.12, 09:40
    No wlasnie chodzi o to ,żeby chorzy przed rozpoczęciem leczenia wiedzieli,że lekarz leczy bardzo róznie jednym zleca " kontrowersyjny tinidazol bądź miód/ziolka"a innym nie. ale musimy mieś świdomośc tych róznic przed rozpoczęciem leczenia.
  • uparta_koza 07.05.12, 09:25
    aaggaa77 napisała:

> Sluchajcie ale

otóż to! jak się ktos chce leczyc własnie tak jak leczy pan doktor to jego sprawa , ale trzeba miec świadomośc ze on nie leczy wg ILADS. chodzi o to aby osoby które szukaja lekarza ILADS wiedzieli ze w Olsztynie takiego nie ma. o uczciwosc chodzi.

• gmbh1 11.05.12, 13:44
    witam,
    jestem z Olsztyna
    jak pojawił sie lekarz w Oslztynei napisałm do STOWARZYSZYNIA-z pytaniem czy taki leakrz jest jakos "badany"?
    bo przeczi nei wszyscy sa uczciwy i wielu z lekarzy mogło zweszyc super zarobek
    Otóz stowarzyszenie było oburzoen jak ja moge tak myslec, ludzie chca leczyc i jest potrzeba na takich lakerzy
    JASNE! ale powtarzam....na uczciwych lekarzy!
    przeczi podpisujemy zgode na to leczenie i jak cos sie stnaie to lekarz jest niewinny!
    Daltego j apo leczeniu dlugim u dr z Krakaowie ( uwazam,ze pani doktor za duzo wzieła na swoje plecy i zagubuła sie w tym wszytskim- oby nie zrobila nikomu krzywdy) i leczeniu u dr w W-wie odpusciła to sobie!
    NIC to nei daje!
    ani lecznie tradycyjne ani ILDS!!!
    wole byc pod opieka lekarza zakaznika, wole byc w szpitalu itp
    niz truc sie tonami abx bez kontroli oraz wydawac kupe kasy ,zeby sie truc
    takei moje zdanei ,wrazenie
    kazdy ma sowje zdanie itp wiec mnei nie linczujciesmile
    pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka