Srebro koloidalne-pilne! Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Przeraszam za nowy watek,ale nie moge znalezc
    o srebrze watku.
    Bardzo prosze o rade jak zazywaliscie srebro koloidalne?
    Chodzi o dawki,bo nie moge rozycztac Doktor ,nie ejstem pewna
    czy napisala ze 1x dziennie po 2 lyzeczki czy inaczej?
    W zaden sposob nie mozna rozczytac Aptekarka tez nie mzoe.
    Jak zazywaliscie?Czy to trzeba popijac czy rozrabiac ,prosze o szczsegoly
    Gdy nie moge nosic srebrnych kolczykow bo uszy ropieja i krostki sie robia
    to czy to mnie nie uczuli?
    Prosze o rady.
    Z gory dziekuje!
    Pozdrawiam
    • Czy nikt nie zazywal srebra koloidalnego?
      Prosze o rade w powyzszym watku.
      z gory dziekuje!
      pozdrawiam!
      • Ale to ma być kuracja przeciw boreliozie czy przeciwgrzybicza?
        Jak na grzyba to rano przed posiłkiem jedna łyżka stołowa roztworu srebra o stężeniu 50ppm. Bez żadnego rozcieńczania. Tak ja biorę.
        Ale jakbym chciał tym leczyć boreliozę, to pewnie zwiększyłbym sobie dawkę kilkukrotnie.
        • Dziekuje bardzo za pomoc!
          Wzielam juz 2 lyzeczki male na raz .
          Ale tak sie zastanawiam ,bo ja kiedys nie moglam nosic srebrnych kolczykow mialam uczulenie.
          Mi Doktor kazala zazywac,chyba na grzyba i na borelioze,za 6 tygodni mam zrobic LTT
          Mam goraczki i bardzo zle sie czuje.
          Na butelce pisze tak:-1 lyzeczka zawiera 50ug srebra.
          Nazwa to: Ag 100 Srebro koloidalne
          Nigdy tego nie stosowalam ,czy temperatura i bole sie obnizaja po stosowaniu?
          Dziekuje jeszcze raz i Pozdrawiam!
          Prosze o rady
          • Uczulenie na srebrną biżuterię najprawdopodobniej związane jest z domieszkami innych metali do srebra biżuteryjnego. Ja bym stawiała na nikiel - to częsty alergen, więc srebro koloidalne nie powinno Ci zaszkodzić.
            Wg. mnie, to można je pić nawet butelkami to tylko sprawa wydolności finansowej, szansa, że się wchłonie go krwiobiegu z powodu wielkości cząsteczki jest znikoma, natomiast, że zadziała miejscowo, czyli w przewodzie pokarmowym jest duża.
    • Margolcia 63 ma rację -picie srebra w ilości podanej na etykiecie butelki , co najwyżej uzupełnia brak tego pierwiastka w organizmie i nic poza tym -ilości lecznicze to min 250ml na dobę w przypadku grzyba lub infekcji grypowych zależy co chcesz nim leczyć -ja stosowałam takie ilości i żadnych skutków ubocznych nie miałam -oczywiście nie jestem uczulona na srebro. Pozdrawiam
      • Dziekuje za pomc !
        To ja kupilam takie w sklepie zielraskim Ag100 Srebro kolidalne 300ml
        Zaplacilam za buteleczke 39,80zl
        To bym musiala kuopic wiele takich buteleczek i na dzien pic cala butelke?
        A goraczki zbija ?Czy gdy nie wchodzi w krwioobieg tzn ze na nic mi nie zadzialasad
        A ja troche pokladalam nadzieje .ze mi ulzy w bolach i chorobach.
        To 2 lyzeczki 1x dziennie to bez sensu?
        Myslalam ,ze nawet zadziala na Borelioze i grzyba i inne choroby.
        Mam powiekszone wezly chlonne w pachwinach,to akurat lekarz jak badal brzuch wyczul.
        Boli mnie tez z lewej strony szyij nie wiem czy tetnica czy wezly chlonne.
        Smutno mi sie zorbilo,bo liczylam ze Doktor wie co robi.
        Ze mi sie polepszy.
        Prosze jesli jeszcze maice jakies rady ,pomysly prosze piszcie.
        Z gory dziekuje Wszytskim!
        Pozdrawiam

• Nie obiecywała bym sobie za dużo po tym srebrze, ale jak nie spróbujesz to się nie przekonasz. Ja używałam do przemywania oczu z powodu infekcji, firmy Cem-Tech, nie pomogło. I na podstawie tego doświadczenia, twierdzę, że cząsteczki są za duże, by przenikły do krwioobiegu, bo moje spojówki i oczy wyraźnie je czuły - wrażenie zapylenia oka i dodatkowego podrażnienia.
          Może nie szalej depakinka11 z tym srebrem jak masz problem z kasą, tymbardziej, że szansa by pomogło na boreliozę jest nikła. Na niektóre zakażenia w obrębie przewodu pokarmowego może pomóc, ale robale myślę, że będą je (srebro) miały w głębokim poważaniu.

Analogkid, już wszyscy wiemy, że jesteś b. biegły w necie, fajnie. I to by było na tyle.
          • jakkolwiek sobie to tlumaczysz ciesze sie ze chociaż zmuszam Cie do przemyśleń i weryfikowania swoich teorii, bo jeszcze przed chwila pisałas ze mozna je pić butelkami. Nie jest prawda to ze cząsteczki sa za duze zeby nie przenikly do organizmu, wlej w siebie srebro butelkami i zobaczymy czy nie będziesz wyglądac jak smerf.

całuski
        • Ja bym nie traktowała srebra jako cud leku, jednak sama je zażywałam 3 miesiące i uważam,że wspomogło proces leczenia.Miałam wówczas notoryczne zapalenia gardła i płukanie srebrem w rozcieńczeniu z wodą destylowaną bardzo pomagało.Dziwne pleśniawki w ustach znikały po przyłożeniu wacika nasączonego srebrem.No i mam nadzieję,że trochę wymiotło obciążeń po drodze.
          Wspomagaj swój organizm w walce jak i czym możesz.Oczywiście rozsądnie.Eliminacja kolejnych obciążeń może spowodować,że w końcu przestaniesz gorączkować.
    • Ja ze srebrem nie szaleję - mój lekarz ilads twierdzi, że to powszechnie dostępne "srebro koloidalne" ma stosunkowo duże cząsteczki, które kumulują się w tkankach.
      Natomiast dużo lepsze działanie ma nano-srebro, które posiada cząsteczki wielokrotnie mniejszych rozmiarów, ale niestety jest bardzo drogie i ciężkie do dostania.
      • te ktore kupilam nie jest nano.
        normalne sr4ebro koloidalne.
        A dlaczego tak pieknie pisze o srebrze ze chyba 650 bakteri leczy.
        Liczylam na kaies dzialanie ,myslalam ze choci8az troche pomoze.
        Poza tym jestem bardzo odwodniona,nie mam biegunek ale ejstem odwodniona
        Mam powiekszone wezly chlonne w pachwinach ,
        Bole te boreliozowe wrocily na dobre.Wszytsko sie sypnelo ,nie mam sil na to wszystko i pieniedzy i zdrowia.Co mam robic???????????????
        Pozdrawiam!
        • Depakinko odezwij się do mnie na pocztę. m_a_l_g_o_s_i_a@gazeta.pl
        • Po pierwsze pisz w jednym wątku, łatwiej Ci ktoś pomoże jak będzie miał zebraną twoją historię w jednym miejscu.
          Po drugie masz, o ile pamiętam problemy z przewodem pokarmowym, więc popróbuj z tym srebrem. Ja na twoim miejscu weszła bym w leczenie dożylne i domięśniowe.
          Na brak pieniędzy nie mam pomysłu, ale srebro niektórzy zastępują wodą utlenioną - dużo taniej - skutek pewnie taki sam, a dużo taniej.
          Opisz lub uzupełnij swoją historię, objawy, badania, gdzie się leczysz, u lekarza ILADS, innego, sama? Piszesz, że lekarz zlecił Ci to srebro, to był lekarz ILADS, czy coś oprócz niego też masz brać? Leczyłaś się już abx-ami, ziołami, innymi metodami, ile czasu? Ile czasu chorujesz i co masz potwierdzone badaniami?

• Margolcia_63 choruje od nastu lat ,ale zdiagnozowana Borelioza
            byla w roku 2007 w Lutym i do Lipca szukalam lekarza ktory by mnie leczyl.
            Mialam watek ,ale dawno nie wchodzsilam w niego i znikl.
            Leczona bylam od Lipca 2007 roku standardowo ponad rok ,a pozniej
            po zmianie lekarza niestandardowo u Dr.B.
            mialam w tescie Elisa 2x wyszla wysoko dadatnia i w Blocie ,w PCR w Poznaniu
            wyszla Borellia Burgdoferii sensu lato i Mykoplazmy .
            Do konca Grudnia 2011roku bralam antybiotyki ,od Sy=tycznia 2012roku mialam
            odgrzybianie Ketokonazol,Flukonazol,Nystatyna ,pozniej zmieniony lek na Mycosyst zamiast Flukonazolu ,bralam przez niecale 2 miesiace i musialam odstawic leki na odgrzybianie bo
            organizm nie wytrzymywal.Obecnie biore Orungal 29 dzien.
            A odnosnie Srebra Koloidalnego ,to Doktor od boreliozy zalecila mi i nystatyne ,mam tez za 6 tygodni zrobic wynik na LTT.
            Ale goraczkuje caly czas,mam dreszcze,bole ,szczypania i mam powiekszone wezsly chlonne w pachwinach ,szczypie mnie i boli tez szyja jakby sciegna lub wezly,pala mnie po dlugosci rece,mam bole jakby miednicy silne,bole lewego posladka i jest goracy i swedzi,mam napadowe swedzenia wedrujace,przytykanie nosa,nastepnie lejacy nagly katar,prztykanie uszu,napadowe goraco -poty,klopoty jelitowe,dretwienie i bol w kroczu i wiele innych okropnych objawow ,ciagle zmeczenie ,sennosc,mrowienie rak,dretwienie ,napadowe bole w lopatkach i wiele innych objawow.
            wiem ,ze zle robie z tymi watkami ,ale nie moge odnalezc tamtych swoich watkow.
            Przepraszam za zakladanie nowych,ale naprawde tak wiele zlego sie dzieje z moim organizmem,te goraczki ,bole ze nie kontaktuje tak jak trzeba.
            margolcia_63, jakie mamsz na mysli leczenie dozylne lub domiesniowe?tzn antybiotykami?
            Dziekuje i pozdrawiam!
            • Bardzo współczuję depakinka11, ale wg. mnie srebro, ani złoto wink tu nie pomoże! Szkoda pieniędzy na takie medykamenty.

Jak bym miała mało kasiory to ja bym u siebie zastosowała: tetracyklina + debycylina, jak trochę więcej to jeszcze biotrakson, albo keimax, a co Ty zrobisz to twoja decyzja. Masz boreliozę i mykoplazmę, więc łatwo pewnie nie będzie. Ja mam jeszcze bartonellę.

Może odezwie się tu Adrian i napisze ile, i jak używać tej wody używać na ew. grzyba, jeśli byś się zdecydowała, bo ja nie wiem.
              Musisz się leczyć, na wszystko!

Masz boreliozę, to masz też rozrost candidy i tak kółko się zamyka. To tak w skrócie, ale przesyłam dobrą energię, jak Zbyszek Nowak bis. smile Pozdrawiam.
              • Dziekuje margolciu_63 .
                No tak tylko tez i jestem zagrzybiona i wszystko zaatakowalo na raz .
                kontakt z Doktor graniczy z cudem .
                Czy by przy tym trzeba bylo Tinidazol?
                pytam ,bo juz zglupialam do konca z tym co sie ze mna dzieje!
                A juz bylo niezle nawet .
                Splukalam sie ejszcze dodatkowo przy odrobaczaniu bardzo drogo wynioslo i wisze w aptece
                jeszcze za leczenie Boreliozy ,za leki na odrobaczanie i wogole kupe dlugow i zyc sie nie chce
                w bolach ,goraczkach.
                Nawet nie mam kogos kto by wypisal mi jakies anbtybiotyki.
                Naprawde jestem w blednym kole i z nikad pomcy medycznej.
                • No tak, tynidazol też powinien być. W pulsach.
                  Musisz w tym wszystkim być rozważna, bo jest mnóstwo naciągaczy.
                  Coś już zwąchali to forum. uncertain
                  • margolcia_63
                    czy antybiotyk Keimax mozna kupic w Polsce nie slyszlaam o nim co to jest?
                    Z gory slciznie Ci dziekuje!
                    Dziekuje
                    • Nasza wersja, tylko b. droga keimaxu to cedax- substancja czynna to ceftibuten. Nie patrzyłam na dzień dzisiejszy ale to chyba ok. 120zł , ale cena była od 100 do 170 zł za 5 tabletek - porcja na 5 dni. Keimax w zależności od kursu euro to ok. 80 zł, tylko to w Niemczech.
                      Przydało by Ci się mózg przeczyścić a może biotrakson w szpitalu byś wzięła?
                      Dowiadywałaś się, czy nie ma szans byś się położyła do szpitala?
                      • Wklejam post zynka, który znalazłem u siebie w archiwum (dla stężenia 50ppm podane ilości należy podzielić przez 10, czyli 0,96 litra/5ppm daje 0,096 litra=96ml/50ppm).

Autor: zynk ☺ 06.02.12, 08:29
                        Dodaj do ulubionych
                        Odpowiedz cytując Odpowiedz
                        Bardzo często podawane są informacje o przyjmowaniu ok. jednej łyŜki dziennie (jest to 15
                        ml, i dla srebra o stęŜeniu 5 ppm stanowi to 75 mcg czystego srebra) bez podawania kontekstu
                        w kategoriach celu. Problem polega na tym iŜ jest to daleko za mało do wyzwolenia
                        wyraźnych efektów w razie choroby. Te informacje wydają się być prawidłowe ale w
                        kontekście uzupełniania pierwiastków śladowych. Istnieje tymczasem jeszcze inny kontekst
                        terapeutyczny, przyjmowania srebra koloidalnego, a więc przyjmowania go w razie choroby, i
                        na czas choroby. W tym przypadku mówi się np. o uncji (ok. 30 ml) dwa do czterech razy
                        dziennie. Dla srebra 5 ppm 120 ml dziennie daje 0,6 mg przy dawce 1,09 mg uwaŜanej przez
                        amerykańską EPA (Agencja Ochrony Środowiska) za krytyczną (nie, nie umrzemy po jej
                        przekroczeniu po prostu wg. EPA nie naleŜy jej przekraczać w ciągu jednego dnia). W
                        artykule Colloidal Silver The Rediscovery of a Super Antibiotic? moŜna znaleźć informacje
                        Ŝe jedna do czterech łyŜeczek dziennie to dawka Ŝywieniowa. Dalsza część artykułu podaje iŜ
                        w razie choroby naturopaci zalecają podwojenie lub potrojenie dawki Ŝywieniowej na 30 45
                        dni, zaś w cięŜkich przypadkach zalecają jedną do... trzydziestu dwu uncji, tj. do 0,96 litra
                        (przy 5 ppm)! Artykuł ten ostrzega aby nie narazić się na zbyt silny efekt detoksykacyjny w
                        przypadku spoŜywania duŜych ilości srebra koloidalnego (nie mówi się więc o toksyczności,
                        ale o bardzo intensywnym zabijaniu i pozbywaniu się patogenów z organizmu). Mamy tylko
                        pięć kanałów eliminacyjnych (wątroba, nerki, płuca, jelita, skóra). Szybko zabijane patogeny
                        mogą spowodować tymczasowe przeciąŜenie systemu eliminacyjnego, objawiając się bólami
                        głowy i mięśni, samopoczuciem jak podczas grypy, zmęczeniem, nudnościami. NaleŜy teŜ
                        bezwzględnie dbać o regularne wypróŜnianie i więcej pić by wspomóc system wydalania
                        organizmu.

Ja grzyba bym lał tak: rano srebro koliodalne (2 łyżki), a wieczorem miedź koloidalna (2 łyżki).
                        A boreliozę tak jak w cytowanym poście zynka.
                        • Dziekuje za informacje ,rady bardzo dziekuje Wszystkim!
                          Wrocilam od Neurochirurga i po objerzeniu plytki z Tomografu z tamtego roku
                          i badaniu mnie stwierdzil ze te bole pieczenia szczypania ,swedzenia uciski nie sa
                          od kregoslupa ledzwiowego ,podejrzewa raka miednicycrying
                          Jutro zapisuje sie na tomograf miednicy i ledzwiowego kregoslupa.
                          Boze ,dlaczego tak mnie sie wszystko czepnelo ,dlaczegocrying ????
                          • jeszcze zapomnialam napisac ,ze podejrzewa te dwie rzeczy raka meidnicy lub zatkana tetnice miednicy
                            • depakinka11 napisała:

> jeszcze zapomnialam napisac ,ze podejrzewa te dwie rzeczy raka meidnicy lub zat
                              > kana tetnice miednicy
                              Koniecznie depakinka11 napisz co Ci wyszło!
                              To, że przy naszych zakażeniach atypowych są zapalenia naczyń to nie nowina, i tej wersji się trzymajmy!
                              Swoją drogą to mógł by ten doktór najpierw zbadać pacjenta, a dopiero potem mówić o swoich podejrzeniach!!! Jakiś głupek, czy co?
                              Rok temu nie widział?! Wzrok mu sie poprawił? uncertain
                              Mnie się tam wzrok pogarsza, z roku na rok. uncertain
                              Trzymam kciuki depakinka11.
                              • Bylam pierwszy raz wczoraj u niego to jest Neurochirurg,przyjedza
                                tutaj raz na miesiac z warszawy.Doiwedzialam sie o nim i poszlam.
                                ogladal tez plytke z tk kregoslupa ledzwiowego,ale ja mu nie mowilam o Boreliozie
                                bo gdy jakiemus lekarzowi mowie to wszystko sklada na Borelioze i umywaja rece
                                a ja wydaje tylko pieniadze na prywatne wizyty i badania.
                                W czwartekk jade na Tomograf miednicy i kregoslpua ledzwiowego.
                                Na opis bede musiala poczekac ,nie wiem czy do tej pory sie nie wykoncze.Mam straszne bole ,mam goraczki ,stany podgoraczkowe ciagle.A moze zaczac zaazywac sama Tetracykline?
                                Z lekarzem leczacym borelizoe nie moge w zaden sposob sie skontaktowac.
                                To jest jeden wielki koszmar.
                                Pozdrawiam!
                                • Jak myslicie,gdy ma skierowanie na tomograf miednicy+kregoslup ledzwiowy+krzyza to
                                  czy w takim badaniu wykaze czy naczynia np w niednicy sa zatkane ?
                                  Czy gdybym powiedziala ze chce jeszcze przy tym badanie naczyn,czy duzo bym musiala doplacic?
                                  • www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=cena%20kontrastu%20przy%20tomografii%20komputerowej%20miednicy%20i%20kregos%C5%82upa%20l%C4%99d%C5%BAwiowego&source=web&cd=1&ved=0CFYQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.avi.med.pl%2Ftomografia_komputerowa%2Fcennik%2F&ei=ul67T_eUDMnOswa71Z2LCA&usg=AFQjCNGmfZxqTuNiGjhI3kIIsLq9H_x1VA
                                    Powinnaś mieć podany tzw. kontrast, to pewnie (popatrz wyżej) koszt coś około 200 zł, nie wiem, bo może jak lekarz podejrzewa zatkanie tętnicy to już masz zlecony w ramach badania.
                                    Do czasu TK nic nie bierz bo rozumiem, że to ten najbliższy czwartek.
                                    Potem ja bym parę dni poleciała na Ibupromie Max, by wygasić stan zapalny, a dopiero wtedy weszła bym w tetracyklinę ale najpierw się zdiagnozuj! Z układem krążenia nie ma żartów. Ile masz lat?
                                    No i dobijaj się do lekarza powadzącego - Kraków?

• Nic nie pisze na skierowaniu o kontrascie,mam tylko skierowanie na
                                      kregoslup ledzwiowy,miednicy ,na naczynia nie mam.
                                      tak z Krakowa.Ale brak kontaktu.
                                      O Boze ,nie wytrzymam goraco a jeszcze temperatura dobija.
                                      Ja bede miala tomograf w Legionowie.
                                      Co mam zrobic,co robic?????Boli ,goraczka jest nie mam sil juz na to wszystko.
                                      • depakinka11, ciężko coś tak przez net radzić, jeszcze możesz wzywać pogotowie.
                                        1. Co Cię boli?
                                        2. Jaką masz temperaturę?
                                        3. Mierzysz ciśnienie, jeśli tak, to jakie są wartości?
                                        • Cisnienie mam skaczace i puls.
                                          128/80 puls 85
                                          114/70 puls 78
                                          115/69
                                          puls 83
                                          Boje sie o ten puls bo te tenice a biore mala dawlke Clexane od wczoraj 40mg Acard i Plavocorin musialam odsatwiac i czuje tetno w nogach slabe jest .
                                          temperatury sa skaczace,raz 38.3-5'C
                                          raz 37.8'C
                                          Boje sie o miazdzyce bo mam rozsiana bardzo ,boje sie .
                                          Tutaj 2 lata temu chcieli mi cala noge od pachwiny uciac ,ja tutaj nie pojde do szpitala,boje sie ich.
                                          Zadusza tez mnie i kluje w sercu,lopatkach
                                          A ten bol ktory jest z tylu nie umiem dokladnie miejsca okreslic jest jakby nad koscia ogonowa jest posladka leweego ale gdzies bardzo gleboko nie calego posladka tylko wywadzacy sie jakby przy kregoslupie i idzie dalej uciska w odbyt i strasznie w krocze ale wszystko po lewej stronie,idzie tez w noge troche od krocza.
                                          Jestem sama w domu .
                                          ale nie wezwe pogotowia bo boje sie ,boje sie ze znowu beda chcieli mi uciac noge.
                                          Bylam w czwczoraj u naczyniowego nawet badania nie zrobil ,mowilam mu o objawach.
                                          • boli jeszcze przed lewym biodrem ,boli i piecze tyl na wysokosci krzyza i w dol.
                                            to bol caly czas jest uciskowy ,bardzo silny jakby bnozem ktos rwal piekacy swedzacy jakby kosci mnie swedzialy szczypiacy.
                                            Zadusza mnie,boli mnie szyja nie wiem czy wezly chlonne czy tetnice szczypia tez,
                                            czuje takie wybijanie sreca,zatyka mi nos pozniej katra woda kapie.
                                            kark szczypie glowa ciezka .
                                            jeszcze boli mnie na koncu posladkow taki szczypiacy ucisk
                                            cale plecy bola jakby ktos mi je obil
                                            • jeszcze ma opuchniete nogi od kolan w dol nabrzmiale i jak nacisne np przy kosci piszczelowej to
                                              zostaja dolki,nogi sa jakies od kolan jakby odretwiale jakby drewniane.
                                          • depakinka11 napisała:

> Tutaj 2 lata temu chcieli mi cala noge od pachwiny uciac ,ja tutaj nie pojde do
                                            > szpitala,boje sie ich.

czyli juz 2 lata temu, a byc może dużo wcześniej, miałaś poważne problemy z krążeniem!!!
                                            • Tak Taja zgadza sie ,tylko ze nikt nie zawracal sobie glowy mna (chiodzi o lekarzy)
                                              Po tym stencie bylam w Bydgoszczy u Angiloga powiedzial ze
                                              zapewne bym miala klopty z krazeniem i miazdzyca ale nie w takim stopniu
                                              i nie tak zaawansowana i z krazeniem .Bedac u niego pokazalam mu papiery wszystkie
                                              i jak zobaczyl ze bolrelioza to odrazu powiedzial to co napsialam wyzej,ze borelioza
                                              przyspieszyla mi miazdzyce i klopoty z krazeniem.
                                              Pozdrawiam!
                                              • depakinka11 napisała:

> Tak Taja zgadza sie ,tylko ze nikt nie zawracal sobie glowy mna (chiodzi o leka
                                                > rzy)
                                                > Po tym stencie bylam w Bydgoszczy u Angiloga powiedzial ze
                                                > zapewne bym miala klopty z krazeniem i miazdzyca ale nie w takim stopniu
                                                > i nie tak zaawansowana i z krazeniem

ignorancja lekarzy jest zatrważająca !!!
                                          • depakinka11 napisała:
                                            > A ten bol ktory jest z tylu nie umiem dokladnie miejsca okreslic jest jakby nad koscia
                                            > ogonowa jest posladka leweego ale gdzies bardzo gleboko nie calego posladka tylko
                                            > wywadzacy sie jakby przy kregoslupie i idzie dalej uciska w odbyt i strasznie w krocze ale
                                            > wszystko po lewej stronie,idzie tez w noge troche od krocza.

Depakinka, a stan stawu biodrowego miałaś sprawdzany? Problemy ze stawem pojawiają się właśnie jakby wewnątrz pośladka, może masz jakieś zmiany, które wyszłyby na rtg?
                                  • Nie wiem, ale nie zaszkodzi spytać na miejscu (a może ze skierowaniem nie trzeba nic dopłacać?).

Trzymaj się mocno i koniecznie napisz, co ci powiedzieli po badaniu. Jestem z tobą myślami, może będzie ci trochę lżej...
                                    • Dziekuje bardzo!
                                      • Depakinka,mocno współczuje problemów.
                                        Mam nadzieję,że wytrzymasz do badania,ale gdyby co(odpukać w niemalowane),to dzwoń po pogotowie.
                                        Będąc w szpitalu,nie musisz sie zgadzać na wszystko.Masz prawo do rzetelnej informacji,co i dlaczego chcą robić (badać,leczyć).
                                        Zawsze,możesz zrezygnować z leczenia w szpitalu,nie jeden szpital w Polsce.
                                        Słuchaj własnej intuicji.
                                        I może nie mów tak wszystkim diagnostom od razu,że masz boreliozę.
                                        Niech diagnozują bez tego,nie pokazuj wcześniejszych badań (mogłaś zapomnieć).
                                        To czasem przynosi więcej korzyści niż szkody.
                                        Trzymaj się.
                                        Mam nadzieję,że bedzie dobrze.
                                        Ale proszę Cię nie ryzykuj,gdyby co...to dzwoń po pogotowie.
                                        Powodzenia w diagnostyce.
                                        Pozdrawiam.
                                        • Depakinka, powinnaś mieć na skierowaniu wpisany ten kontrast, może dasz radę jeszcze wpaść do lekarza by przed badaniem TK Ci go przepisał, bo prawdopodobnie nie ma możliwości byś sobie go sama zaordynowała, nawet za opłatą.
                                          Może ktoś wie coś więcej na ten temat?
                                          • skirowanie ejst z bardzo daleka i nie da sie juz nic zmienic.
                                            a ja mam goarczke i boli bardzo boli.
                                            Nie moge sie dodzwonic do doktor od boreliozy ,jest mi bardzo przykro ze tak
                                            sie dzieje .
                                            W czwartek tomograf a w poniedzialek warszawa i gastroskopia i kolonoskopia z uspieniem ,a ja nie wiem czy wytrzymam do poniedzialku z goraczka i z bolami.Nie wiem co dalej ze mna bedzie ejst tragicznie
                                            • skad te goraczki tyyyle lat ,co ja odpoczelam od temperatur chwile ,byly dnie ze mi pokazywala sie normalna tempratura rpzy antybiotykach ale zanim to sie stalo to byla bardzo dluga droga .
                                              Przy raku tez sa stany podgoraczkowe i teperatury ,a przez kilkanascie lat stanny podgoraczkowe na chwile tylko przechodzily i wra caly to moglo cos sie rozwinac no i w blaszskach miazdzc=ycowych tez sa bakterie ,co ja mam zrobic????
                                              Duopmox bralam sam ,ale juz sie skonczyl i na chwile tylko jakby pomogl doslownie chwile .
                                              tak to sie mieli .
                                              A mam takie jeszcze odczucie ze jakby mialo cos mi w srodku rozwalic sie peknac uciska boli ,szczypie peicze pali ,jeszcze goraczka i na dworzu tez goraco ,tutaj nie pojde do szpitala
                                              tutaj to sie wychodzi .....,albo z goraczka poloza na zakazny mialam kiedys doczynienie ,zalecenia z zakaznego mierzyc goraczki i lezec na podlodze wszystko przejdzie a borelioza wyleczona bo wczesniej bralam jaks jeden od rodzinnego antyb=iotyk .
                                            • depakinka11 po tomografii weźmiesz Ibuprom Max i do poniedziałku jakoś docipiesz.
                                              W takim razie musisz przynajmiej spróbować popertraktować, by Ci ten kontrast podali, nikłe szanse, ale zawsze warto spróbować.
                                              Jak Ci się będzie pogarszać to dzwoń na Pogotowie!
                                            • depakinka11 napisała:

> W czwartek tomograf a w poniedzialek warszawa i gastroskopia i kolonoskopia z u
                                              > spieniem ,a ja nie wiem czy wytrzymam do poniedzialku z goraczka i z bolami.Nie
                                              > wiem co dalej ze mna bedzie ejst tragicznie

depakinka, chyba jednak powinnas zadzwonic na pogotowie......
                                              • Witam
                                                Jesli czujesz sie fatalnie to nie zastanawiaj sie zbyt dlugo,bo pytaniami na forum tracisz tylko zbednie cenny czas.
                                                Tajtaja dobrze Ci napisala.
                                                Znam Twoja droge w walce.
                                                Trzymam kciuki by bylo lepiej.Pozdrawiam.
                                          • o podaniu kontrastu (i jakiego środka kontrastowego !) decyduje lekarz radiolog przeprowadzający badanie. Nie pisze się o kontraście na zleceniu badania TK czy MR
                                            • Witam Wszystkich!
                                              Bylam w legionowie na Tomografie wczoraj ,mialam Tomograf
                                              kregoslupa ledzwiowego,krzyza,i miednicy ,ale wynik bede miala po
                                              niedzieli przysla przez Kuriera.
                                              Mylsama ze nie wytrzymam do konca badania.
                                              Poza tym cukier zaczal leciec w dol a nie moglam nic zjesc rpzed badaniem.
                                              Bardzo zle sie czulam .
                                              Kontrast odrazu na dzien dobry podali ,ale pielegniarka jak wziela mnie za reke
                                              to spytala ile ma stopni goarczki bo jestem goraca i rozpalona to troche sklalamalam
                                              i zmniejszylam na stan podgoraczkowy.OPoszla pytac lekarza czy mozna mi podac kontrast.
                                              Uprzedzila mnie ze bedzie takie rozlane goraco w pecherzu ,ale ja tego nie mialam .
                                              Mialam za to ukrop w gardle ,sercu,rekach i pieczenie silne.
                                              Po badaniu akzala mi jeszcze z wenflonem czekac 15 minut ,siedze czekam ,patrze a ja mam
                                              dlonie sine od wewnatrz ,sine to za malo czarne prawie byly jakby krazenie sie zatrzymalo chyba to tak rozumiec ?
                                              Sporo uplynelo jak zaczelo znilkac.
                                              OPodalam karteczke przez pielegniarke ,by lekarz zwrocil w badani uwage pod katem pasozyta,tetnic i kosci ogonowej.
                                              Ale czy tak bylo ,to nie wiem ?
                                              Dzisiaj bylam u ginekologa ,zasugerowal mi ze bole moga byc zwiazane z zylami z tylu lub tetnicami.Zmartwialm sie bardzo ,bo tez bylam w srode opoznym wieczorem u kardiologa
                                              robil mi ECHO serca i nie ejst dobry wynik ,poza tym w aorcie jest cos ,co On nie wie co to
                                              jest.
                                              Mowil ze nigdy z takim czyms sie nie spotkal.Widzialam to ,pokazal mi ale nie potrafie tego opisac.Poza tym mam bardzo zaawansowana maizdzyce wszedzie blaszki mqaizdzycowe ,nie moge niczym zbic choleterolu,LDL bardzo wysokie i Trojglicerydow.
                                              Nie chce wracac do Statyn ,bo ja juz nie ma z czego schudnacsad
                                              Od juttra przygotowuje sie na gasrtoskpie i kolonoskopie,mam jesc kaszki i kisle .a w niedziele pic to niedobre na oczyszczanie 4 litry .Boje sie tez o cukier ,boje sie o cisnienie.
                                              W poniedzialek jade na w/w badania,czy ktos maila jednoczesnie gastroskiopie i kolonoskopie?
                                              Czy najpierw uspia na gastro i dopiero wepchaja rure do buzi?
                                              • Ja miałem 3 gastroskopie i jedną kolonoskopię. Badanie nieprzyjemne ale da się wytrzymać.Po gastoskopii zawsze wychodzę ze łzami w oczach (trzeba wytrzymać odruch wymiotny przez 5 minut - a w zasadzie starać się go kontrolować spokojnym oddechem). Co do kolonoskopii to jest chyba mniej nieprzyjemna lekkie uczucie rozpierania od pompowanego powietrza jedynie pamiętam. Aha przy gastro miałem za każdym razem jedynie znieczulenie miejscowe gardła (w sprayu). Myślę, że obecnie nie przejmowałbym się żadnym z badań. Pozdrawiam. Robert.
                                                • Bardzo dziekuje!
                                                  Ja chyba tam zle zrozumialam ,bo mi siw wydawalo ze mam miec
                                                  gastroskopie w uspieniu i kolonoskoppie w uspieniu,
                                                  wiem ze kolonoskopie napewno w uspieniu,ale myslalam ze
                                                  gastroskopie bede miala w uspieniu tez .
                                                  Kurde to jak ja to wytrzymam ,bo mam jakies farfocle w gardle i ciezko mi przelykac
                                                  a co do podbijania to jak jezyk sobie skrobie to juz mam odruchy konkretne wymiotne.
                                                  Ja mialam w lipcu w zeszlym roku kolonoskopie ale w uspieniu,gastroskopii , wtedy wycinali mi gruczolaki i polipy w jelicie grubym
                                                  nigdy nie mialam .Boje sie ze mi cos uszkodza ,bo mam bardzo kruche naczynia
                                                  i jeszcze biore Clexane na rozrzedzenie krwi ,zamiast lekow na ten czas.
                                                  Oj czuje ,ze badanie nie zostanie przeprowadzone do konca.
                                                  Ja jutro mam juz plynne kaszki jesc ,kisle ale bez cukru bo mam cukrzyce.
                                                  Nie wiem jak opanuje cukier ,jade w poniedzialek.
                                                  Pozdrawiam!
                                                  • Jeśli są wskazania do znieczulenia ogólnego to obydwa badania mogą być właśnie przy znieczuleniu ogólnym. W przypadku mojej kolonoskopii zrobiono mi 2/3 odcinka jelita - dalej nie szło i też lekarka mówiła o znieczuleniu - rozluźnieniu mięśni lekami przez anestezjologa w powtórzonym badaniu, ale nie trzeba było powtarzać. Reasumując wolałbym 2 badania pod rząd bez znieczulenia niż np. bolący cały dzień ząb. Będzie dobrze.
                                                    A kolonoskopię i badanie ginekologiczne warto zrobić. Często się słyszy o leczeniu korzonków czy kręgosłupa miesiącami przy guzie w jelicie.
                                                  • Ja musze zaplacic za znieczulenie i gastroskopie ,pomimo ze
                                                    mam skierowanie od rodzinnej na gastroskiopie i kolonoskopie.
                                                    Powiedzieli w warszawie ,ze gdy chce miec wykonane badania te dwa
                                                    w jednym dniu to za gastroskopie musze placic ,a znieczulenie
                                                    tez trzeba zapalcic.za kolonoskopie nie bede placic.
                                                    razem wyniesie ponad 500zl ,w zaleznosci co znajda .
                                                    A zalecenie od lekarza z tamttad pisze :
                                                    wykonanie gasrtoskopii z ocena blony sluzowej dwunastnicy i ewewntualnymi
                                                    wycinkami oraz okreslenie hp- ewentualnie biopsja z zoladka.
                                                    Pozdrawiam!
                                                  • Wynik z kalu:
                                                    wykryw.krwi utaj.w kale (met.immunochemiczna)A17)
                                                    -Test /+? dodatni
                                                    Kal badanie ogolne i ocena resztek pokarmowych(A23)
                                                    - W badanym materiale znaleziono nielczne
                                                    granule tluszczow,poj.resztki roslinne oraz
                                                    sporadyczne czesciowo strawione wlokna miesne.
                                                    Czyli chyba wychodzi na to ,ze nie wchlania sie pokarm ?
                                                    Badanie robilam prywatnie,bo gdy rodzinna poprosilam
                                                    i przedstawilam jej problemy ,to jak zawsze uslyszalam
                                                    "a po co???"
                                                    nawet na zadne wyniki nie chce dac skierowania!!!
                                                    Czy wszedzie tak jest ,czy tylko tutaj gdzie meiszkam???
                                                  • Możesz spytać czy jest możliwa gastoskopia bez znieczulenia w Twoim przypadku i podjąć decyzję tuż przed. Ja osobiście bałbym się bardziej znieczulenia niż nieprzyjemnego ale krótkiego badania.
                                                    Lekarze rodzinni dają niechętnie skierowania na badania, a niektórzy również do specjalistów i to jest raczej standard w całym kraju.
                                                  • Depakinka, czy masz celiakię?
                                                  • Dziekuje za rady bardzo dziekuje!
                                                    pies_z_laki_2,wiesz dobrze ze mi przypomnialas
                                                    moze uda sie poprosic tam by pobrali wycinek na Celliake.
                                                    Nie wiem czy ma ,a jakie objawy sa przy tym?
                                                    Dziekuje bardzo !
                                                    Kurcze ,czy mozna gdy w poniedzialek mam miec badania i kolonoskopie rowniez
                                                    czy mozna zjesc dzisiaj Wafle Ryzowe z Brazowego Ryzu?
                                                    Cos glodna jestem po kaszce.
                                                  • Witam Wszystkich!
                                                    Pije Fortrans ale jeszcze gorzej mna trzesie i jest mi bardzo zimno .
                                                    Chyba krew mi nie krazy?
                                                    Jestem przerazona co sie ze mna dzieje,bo dzisiaj zalatwilam sie
                                                    krotkimi olowkami
                                                    Boje sie
                                                  • Objawy celiakii? Ponoć właśnie niestrawione resztki pokarmu, bóle różne, nie tylko brzucha, ale i stawów, czy mięśni, osłabienie, utrata wagi i niemożność nabrania ciałka, niedobory witamin i składników odżywczych, afty, mnóstwo różnych objawów, w zależności od wieku, kiedy się pojawiają. Jeśli chcesz poczytać więcej, to sugeruję zerknąć na stronę forum.celiakia.pl/viewforum.php?f=8

Nie bój się, pomyśl, że cię trzymam za rękę smile Cały czas o tobie myślę, nawet kiedy nie siedzę na forum... Mam wyznaczony termin gastro i kolonoskopii na czerwiec, więc z uwagą czytam wszystko to co piszesz. Sama u siebie podejrzewam celiakię dorosłych, dlatego teraz widzę ją dookoła, no, może nie u każdego, ale jakoś tak mi sama w oczy wchodzi...

Trzymaj się mocno, a te wariactwa z czyszczeniem przed kolonoskopią, tak sobie myślę, że osłabiona jesteś bardzo, bo i chorobą (jakąkolwiek, wszystko jedno), i nerwami, też bym się denerwowała, co mi tam w końcu wynajdą, no i tym hm... byle jakim żywieniem, bo kisiel to nie jest normalny posiłek dla dorosłego człowieka...

Czytałam, że jest zakaz jedzenia wszystkich ziaren itp, więc chlebki ryżowe chyba odpadają, zostaje tylko kisiel, woda (bez bąbelków), ziólka, może galaretka owocowa, albo bulion warzywny. Nie pamiętam jak to jest z lanymi kluskami, może można?
                                                  • Dziekuje ,dziekuje slicznie!
                                                    bulion bez warzyw mozna ,nie mozna kluseczek lanych.
                                                    Ale nie wiedzialam ze nie mozna tych wafli ryzowych ,wczoraj jadlam.
                                                    A dzisiaj rano na sniadanie jadlam zmiksowane platki owsiane ,a na obiad
                                                    zmiksowana zupka czyli ryz brazowy i kilka kosteczek ziemniaczkow.
                                                    Wypilam plyny zalecone i patrze ze nie do konca mnie wyczyscily
                                                    bo nie ejst do konca czysta woda.
                                                    Mam cukierki Landrynki ,cukier mi laduje w dol strasznie i nie wiem czy
                                                    mozna takie owocowe cukierki ?
                                                    Bo jak zasne ,to mzoe by c tak ze sie nie obudze bo bedzie za niski.
                                                    Mam problem z cukrzyca.
                                                    Pozdrawiam!
                                                  • Witam Wszystkich!
                                                    Mam zapalenie zoladka ,wynik opisze troche pozniej.
                                                    Co jest dobre na zapalenie zoladdka?
                                                    Tak by nie powodowalo wysokiego cisnienia tetniczego i wysokich cukrow.
                                                    Boli mnie bardzo po gastroskopii krtan szczegolnie po lewej stronie.
                                                    Wszystko mialam w znieczuleniu grastroskopie i kolonoskopie.
                                                    Wynik badania opisze pozniej.
                                                    Moze ktos mial zapalenie zoladka?
                                                    Z gory slicznie dziekuje i pozdrawiam!
                                                  • Miałam zapalenie żołądka i dwunastnicy jakieś 2 lata temu. Nie pamiętam dokładnie jakie antybiotyki brałam ale wiem że były to 3 rodzaje i brałam je przez 4 tygodnie. Przepisał mi je lekarz, który wykonywał gastroskopię.
                                                  • Fufuszka ,a jaka diete stosowalam przy zapaleniu zoladka?
                                                  • Ograniczałam smażone, tłuste. Gastrolog kazał mi także unikać soków.
                                                    Czy wykryto u Ciebie helicobakter? Bo u mnie właśnie ta bakteria spowodowała zapalenie żołądka i dwunastnicy.
                                                  • Jeszcze zabronił mi ostrych przypraw czyli generalnie musisz przejść na dietę lekkostrawną.
                                                    Piłam też siemie lniane.
                                                  • ROZPOZNANIE:
                                                    D12.0 Polip jelita slepego
                                                    184.42 Guzy krwawnicze odbytu zewnetrzne bez powiklan
                                                    ROZPOZNANIE : Polip kątnicy.Guzki krwawnicze odbytu II stopnia.Poza tym prawidlowy
                                                    obraz jelita grubego.
                                                    OPIS ZABIEGU:
                                                    Per rectum guzki krwawnicze odbytu. Przygotowanie jelita do kolonoskopii -dobre.
                                                    Obejrzano cale jelito grube, endoskop przez zastawke Bauhina wprowadzono
                                                    do prawidlowego koncowego odcinka jelita kretego,z zachowanym prawidlowym obrazem
                                                    kosmkow jelitowych. Sluzowka jelita grubego jest lsniaca ma prawidlowe zabarwienie
                                                    i rysynek naczyniowy. W dnie katnicy znaleziono 6 mm polip usuniety petla - miejsce
                                                    po polipektomii zaklipsowano .
                                                    Zastawka Bauhina , wstepnica, poprzecznica, zstepnica, esica, odbytnica, odbyt ,takze w
                                                    inwersji prawidlowe. Guzki krwawnicze odbytu.
                                                    ZABIEG POWIAZANY:
                                                    ROZPOZNANIE ( ICD 10):
                                                    K29.5 Przewlekle zapalenie zoladka,nieokreslone.
                                                    ROZPOZNANIE: Powierzchowne zmiany zapalne w czesci przedodzwiernikowej zoladka-
                                                    poza tym obraz makroskopowy dwunastnicy, trzonu i dna zoladka, wpustu i przelyku jest prawidlowy.
                                                    GASTROSKOPIA- inne
                                                    OPIS ZABIEGU:
                                                    Sluzowka czesci pozaopuszkowej dwunastnicy rozowa, lsniaca z prawidlowa rzezba ksomkow jelitowych,
                                                    okolica brodawki Vatera prawidlowa. Opuszka dwunastnicy ksztaltna , sluzowka opuszki bez
                                                    zmian zapalnych. Odzwiernik okragly, prawidlowo kurczacy sie . W swietle zoladka niewielka ilosc przejrzystej , sluzowej tresci. Sciany zoladka podatne na insuflacje powietrzem.
                                                    Blona sluzowa w czesci przedodzwiernikowej jednorodnej, prawidlowej barwy,lsniaca,z
                                                    odniskowym zaczerwieniem jak w powierzchownym zapaleniu. Sluzowka trzonu,dna i okolicy
                                                    podwpustowej prawidlowej barwy,lsniaca. Wpust bez zmian zapalnych.
                                                    Linia Z poloznoa na gornej granicy faldow zoladkowych, regulernego ksztaltu-prawidlowa.
                                                    Przelyk prawidlowy.Zgodnie z sugestia lekarza kierujacego pobrano wycinki z dwunastnicy celem definitywnego wykluczenia Celiakii (but.I) oraz z czesci przedodzwiernikowej celem
                                                    wykluczenia badz potwierdzenia zmian zapalnych.
                                                    Mozze ktos zna sie na tych wynikach?
                                                    Prosze o rady.
                                                  • witaj

guzki krwawnicze - to zwykle hemoroidy (2 stopien oznacza średni stan chorobowy - sa 4 stopnie ) - przypadłość z 50% spoleczeństwa siedzacego po 40 roku życia

polip jelita ślepego - to najczesciej zwykły przerost śluzówki (6mm to bardzo mały polip) którego usuwa sie wlasnie przy okazji zabiegu tak jak opisano w badaniu i oddaje zwykle do badan histopatologicznych

to ze w rozpoznaniu wpisano przewlekłe zapalenie żołądka to jeszcz eni eprzesądz ao chorobie, choć z opisu żołądek wygląda z tego wszystkiego relatywnie najgorzej (ale tez bez dramatu !) - pobrane wycinki posłużą do zbadania zmian zapalnych oraz wykluczenia celiaklii tak jak napisano i trzeba na nie (wyniki) poczekać

a tak pozatym wszystko jest OK
                                                  • Dziekuje bardzo!
                                                    Ale martwie sie ,bo pokarm mi sie nie wchlania.
                                                    Martwie sie ze to rak!!!!
                                                    Moze stad te szybkie schudniecie ,bo tez zaczelo sie klopoty
                                                    przy przyjmowaniu leku Glucobay na cukrzyce i Statyna Rosucard
                                                    Od tego czasu zaczely sie problemy ze stlecem i szybkim chudnieciem.
                                                    Boje sie bardzo!
                                                    Dzisiaj ide do gastrologa.
                                                  • depakinka11, wg mnie szwankuje Ci trzustka. Objaw chudnięcia i resztki pokarmowe w stolcu są tego objawem. Trzustki nie można bagatelizować!
                                                    Toteż prawdopodobnie nie tylko wysepki Langerhansa u Ciebie niedomagają, ale też trzustka w części wydzielniczej. Zbadaj poziomy enzymów trzustkowych, a to amylaza i lipaza. Zresztą jak będziesz u gastro to się dopytaj.

www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=wysepki%20langerhansa&source=web&cd=1&ved=0CF4QFjAA&url=http%3A%2F%2Fpl.wikipedia.org%2Fwiki%2FWysepki_Langerhansa&ei=1rLET4bPA-304QTZ2_TOCQ&usg=AFQjCNEOX8dOM22z7LgvAEiFnwyVmE7MXA
                                                  • Wypisal mi leki :
                                                    - Meteospasmyl 2x1 tabl
                                                    -Emanera kapsulki 20mg -1x1 tabl
                                                    -Gaviscon o smaku miety 1x po 150ml -4xpo 1 lyzeczce.
                                                    najpierw mial ochote antybiotyki podac ,ale pozniej zrezygnowal
                                                    zobaczyl dokladniej badania gastroskopii i kolonoskopii i zrezygnowal.
                                                    A mnie boli i szczypie .
                                                    mowil ze stany podgoraczkowe nie sa napewno od zoladka i nawet
                                                    od bakterii Pylorii
                                                    Nie wykupilam lekow bo nie ma w hurtowniach Meteospasmylu
                                                    A wogole ,to pokazlaam mu jakie leki rpzyjmuje pytalam czy nie bedzie
                                                    intereakcji mowil ze nie ,tylko z jednym kazal uwazac gdy zaczne brac
                                                    Plavocorin lek na rozrzedzenie krwi kazal wtedy brac z rana tameten co mi wypisal.
                                                    Bylam w aptece i Pani powiedziala aptekarka ze te wszystkie leki zaburza mi
                                                    wchlanianie innych lekow ,na nadcisnienie ,cukrzyce,na rozrzedzenie krwi i innych ktore biore.
                                                    No i nie wiem co mam robic????
                                                    Pisalam wczesniej ze tutaj nie ma lekarzy!!!!!!
                                                    To sa pseudo lekarze.!!!!!
                                                    Moze ktos by sie wypowiedzial na temat tych lekow???
                                                    I wogole ogolnie.
                                                    Bardzo prosze
                                                  • Jeszcze pytal co zazywam na obnizenie cholesterolu to mu powiedzialam ze ziolo z Karczocha
                                                    pije i Cholesterin biore.
                                                    To powiedzial ze ziolo z karczocha podraznia zoladek watrobe i wszysko.
                                                    kazal mi zrobic wyniki takie:
                                                    na celiake :
                                                    Przeciwciala antygliadynowe w IgA i IgG
                                                    i przeciowciala Tranglutamirazie w klasie IgA
                                                  • > Zgodnie z sugestia lekarza kierujacego pobrano wycinki z dwunastnicy celem definitywnego
                                                    > wykluczenia Celiakii (but.I) oraz z czesci przedodzwiernikowej celem wykluczenia badz
                                                    > potwierdzenia zmian zapalnych.

No i jakie są wyniki hist-pat? Jest zanik kosmków?

> - Meteospasmyl 2x1 tabl
                                                    > -Emanera kapsulki 20mg -1x1 tabl
                                                    > -Gaviscon o smaku miety 1x po 150ml -4xpo 1 lyzeczce.
                                                    Jesłi dobrze pamiętam, to 1) rozkurczowy, 2) najnowszy IPP, 3) łagodzący i kojący żołądek.

> kazal mi zrobic wyniki takie:
                                                    > na celiake :
                                                    > Przeciwciala antygliadynowe w IgA i IgG
                                                    > i przeciowciala Tranglutamirazie w klasie IgA

Zrobiłaś te badania? Masz wyniki?
    • a mnie po wczorajszych badania gastroskopii i kolonoskopii
      pielcze ,szczypie takie rozlane szczypanie w zoladku i boli az idzie pod zebra
      • Mnie przy nieżycie żołądka pomaga siemie lniane i inhibitor pp (prazol 20mg) i oczywiście dieta żołądkowa, a jeśli wyjdzie dodatni helicobacter to dodatkowo kombinacja 2 antybiotyków na 10dni.
        • Bola mnie jelita ,szczypia i jakby sie kurczyly szczypie bardzo.
          Boje sie ze mi cos uszkodzili.Boli ,.szczypie najbardziej po lewej stronie i prawej.
          Pije siemie lniane i nie mam pojecia co moge zjesc na snaidanie ,
          Razowy kolacz chlebek ?
          A w zoladku wszzystko pulsuje zoladek jest taki dziwnie roztrzesiony
          i puslujacy
          Bardzo szczypia i bola jelita.
          Czy ktos z Was mial tak po gastroskopii i kolonoskopii?
          Nerki tez bola.
        • Na HP, to nie dwa, a cztery specyfiki w terapii sekwencyjnej.
          • bylam u lekarza wypisala mi
            Xifaxan 2x2 tabl.przez 3 dni
            i Kreon 25000
            Ajelita nadal bola i szczypia i zoladek szczypie i boli.
            Bole sa na wylot i szczypanie.
            Jutro ide do Diabetologa mam wizyte na NFZ
            sprobuje poprosic ja by dala mi skirerowanie na
            Magnez,i wyniki na trzustke.
        • one-of-us napisał:

> Mnie przy nieżycie żołądka pomaga siemie lniane i inhibitor pp (prazol 20mg) i
          > oczywiście dieta żołądkowa, a jeśli wyjdzie dodatni helicobacter to dodatkowo k
          > ombinacja 2 antybiotyków na 10dni.
          Jaka diete stoswalas (les)na zoladek?
    • Borgis - Nowa Stomatologia 3/2012, s. 117-121
      Rafał Pokrowiecki1, *Agnieszka Mielczarek2
      Wybrane przykłady wykorzystania nano-cząsteczek srebra w procedurach medycznych
      Selected aspects of silver nano-particles application in medical procedures
      1Studenckie Koło Naukowe przy Zakładzie Stomatologii Zachowawczej Instytutu Stomatologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
      Opiekun Koła: dr n. med. Agnieszka Mielczarek
      2Zakład Stomatologii Zachowawczej Instytutu Stomatologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
      Kierownik Zakładu: prof. dr hab. n. med. Elżbieta Jodkowska

Summary
      The dynamic development of biotechnology enables the implementation of the new nano-materials for medical purposes. Among nano-metals, nano-particles of silver are most prominent, due to its strong antimicrobacterial, antifungal and antiviral properties. General, long term and frequent usage of antibiotics for infection prevention caused rise in drug-resistant bacteria. So, the search of new, alternative sources of antimicrobial activity are undertaken. Silver has been used for the medical treatment for over 100 years. In presented paper the selected aspects of practical applications of new silver formulation as nano-particles in medical treatment are described. The cited examples suggest that silver nano-particles are promising, effective inhibitors of microorganisms growth, making them applicable in many medical fields, including ophthalmology, dermatology, orthopedics and many dental specialty as cariology, implantology, endodontic treatment, and surgery. Wider application of nano-silver required a further study for establishing the proper concentration for selected pathogens and development of treatment algorithm.

Własności antybakteryjne srebra znane są od tysiącleci (1). Już w czasach starożytnych wykorzystywano jego cechy przechowując żywność i wodę w srebrnych naczyniach oraz zaopatrując srebrem rany i owrzodzenia (2). Srebro stosowano również powszechnie jako uniwersalny środek leczniczy z uwagi na szerokie spektrum działania przeciwko takim patogenom jak: bakterie, wirusy, grzyby, czy pierwotniaki. Wraz z odkryciem w 1928 roku przez Aleksandra Fleminga penicyliny i nastaniem ery antybiotyków, ograniczono stosowanie srebra ze względu na wysokie koszty związane z jego produkcją.

Obecnie stosowanie antybiotyków stało się powszechne. Nadmierne ich wykorzystywanie, często nieadekwatne do potrzeb leczniczych, prowadzi do wytworzenia szczepów opornych (3, 4). Koniecznym jest więc poszukiwanie alternatywnych środków farmakoterapii oraz metod zapobiegania występowania infekcji. W dobie intensywnego rozwoju nauki i możliwości wykorzystania nowoczesnych technologii, ponownie wzrosło zainteresowanie antybakteryjnymi własnościami srebra.

Konwencjonalne preparaty srebra stosowane w medycynie
      Bakteriobójcze właściwości srebra wykorzystuje się w medycynie od lat, o czym świadczy szeroka gama preparatów dostępnych na rynku. Najpopularniejsze postacie srebra to azotan srebra, sól srebrowa sulfadiazyny oraz inne połączenia sulfonamidów ze srebrem (5, 6). Formuły te znalazły zastosowanie w takich dziedzinach medycyny jak dermatologia, urologia, stomatologia, okulistyka i ginekologia. Doniesienia o medycznym wykorzystaniu srebra sięgają roku 1884, kiedy Carl Crede zaaplikował 1% roztwór azotanu srebra do oczu noworodków, w celu wyeliminowania występowania gonococcal opthalmia. Azotan srebra używany był również w leczeniu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz jako lek na padaczkę, a w ginekologii w terapii zapalenia gruczołu Bertoliniego. Popularne jest również stosowanie azotanu srebra w stomatologii. Jego 10-25% roztwór wykorzystywany jest do zabiegu impregnacji próchnicowo zmienionej zębiny u dzieci. Aplikowany na powierzchnię zębiny azotan srebra strącany jest odpowiednim strącalnikiem – 20% glukoza, płyn Lugola, eugenol lub inne, co powoduje wytworzenie metalicznego srebra lub jego związków działających bakteriobójczo (6). Pomimo udowodnionego działania bakteriobójczego, związki srebra wywołują jednak liczne działania niepożądane. Azotan srebra może powodować oparzenia błony śluzowej, nieestetyczne przebarwienia oraz działanie karcinogenne na skutek powstawania dimetylonitrozaminy (2, 6, 7). Srebro stosowano także w postaci soli srebrowych sulfadiazyny i sulfatiazolu w leczeniu trudno gojących się owrzodzeń, odleżyn i oparzeń. Sól srebrowa sulfadiazyny wchłaniana jest z miejsca podania i może być transportowana wraz z krwią do narządów miąższowych i powodować ich uszkodzenia i dysfunkcję (5, 8). Aplikacja soli srebra może również powodować dolegliwości skórne w postaci świądu i bólu. Nadmierna absorpcja srebra może prowadzić do jego kumulacji w organizmie i prowadzić do srebrzycy (argyria), która manifestuje się jako sino niebieskie zabarwienie skóry i błon śluzowych.

Nanocząsteczki srebra

Nanoczasteczki srebra charakteryzują się średnicą nieprzekraczającą 100 nm i składają się z około 20-15 000 atomów (9, 10). Ich wyjątkowe właściwości fizyko-chemiczne związane są z dużym stosunkiem powierzchni aktywnej do objętości. Wykorzystując tę zależność, możliwe jest osiągnięcie wysokiego działania przeciwdrobnoustrojowego przy stosowaniu bardzo małych stężeń srebra (podawanych w jednostkach ppm). W literaturze można znaleźć liczne doniesienia świadczące o skutecznym przeciwbakteryjnym, przeciw grzybiczym i przeciw wirusowym działaniu nanosrebra (7, 11-13).
      Nanocząsteczki srebra wykorzystuje się w różnokształtnej postaci sfer, rurek i płytek. Uważa się, że najlepszą aktywność wykazują cząsteczki w kształcie trójkątnym lub w postaci płytek, gdyż posiadają wówczas większą powierzchnię aktywną (2, 14, 15).
      Działanie bakteriobójcze srebra związane jest z jego mechanizmem oddziaływania z grupami tiolowymi ściany komórkowej bakterii, wzrostem przepuszczalności błony komórkowej, zaburzeniami gospodarki jonowej i destrukcyjnym oddziaływaniem na DNA. Pod wpływem srebra produkty przemiany materii gromadzone są wewnątrz komórki oraz utracona zostaje możliwość syntezy białek (11, 16). Wielokierunkowe oddziaływanie nanocząsteczek na komórkę bakteryjną prowadzi do jej śmierci. Jak dotąd, bakterie nie są w stanie rozwinąć odpowiednich mechanizmów obronnych przeciwko nanocząsteczkom srebra. W przypadku grzybów, zaburzona zostaje gospodarka wodna, co wpływa negatywnie na procesy rozmnażania. Udokumentowane jest skuteczne działanie srebra przeciwko takim patogenom jak: S. aureus, E. coli, P. aeurginosa, A. baumani, E. feacalis, S. epidermidis, C. albicans (2, 7, 15-17).

Zastosowanie nanosrebra w medycynie

Wyjątkowo szerokie spektrum działania przeciwdrobnoustrojowego nanocząsteczek srebra zostało wykorzystane w różnych dziedzinach medycyny. Obecne na rynku opatrunki do zaopatrywania ran oparzeniowych zawierające nanosrebro (Acticoat, Actisorb Plus) charakteryzują się dłuższym działaniem przeciwbakteryjnym i lepszą penetracją w głąb martwiczych tkanek w porównaniu z tradycyjnymi związkami srebra. W badaniach przeprowadzonych w Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich w latach 2005-2006 na grupie 45 pacjentów którzy ulegli oparzeniu, wykazano ponad 50% redukcję flory bakteryjnej izolowanej z rany, bez względu na etap jej gojenia. Wśród wyeliminowanych szczepów znajdowały się P. aeruginosa oraz A. baumani – bakterie odpowiedzialne za rozwój posocznicy (16, 18, 19). Preparat Acticoat wykorzystywany jest również do zaopatrywania ran powstających w przebiegu takich chorób jak Zespół Stevensa Jonsona czy toksycznej nekrolizie naskórka. (...)

źródło i ciąg dalszy - www.czytelniamedyczna.pl/4235,wybrane-przyklady-wykorzystania-nanoczasteczek-srebra-w-procedurach-medycznych.html

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.