• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Stewia- gdzie kupić? Dodaj do ulubionych

• 06.08.12, 22:44
    Witam! Chciałabym zapytać gdzie kupujecie stewię i jakie macie doświadczenia w tym temacie? Na Allegro jest dużo ofert, ale nie wiem, którą wybrać i jaka jest najlepsza?
    Zaawansowany formularz
    • 07.08.12, 10:15
      A dlaczego akurat stevia? Nie lepiej ksylitol?
      • 07.08.12, 10:36

Ksylitol też zagrzybia sad
        Stewię polecam now foods albo taką która nie zawiera laktozy i innych syfów trzeba pytać o skład bo potrafia oszukiwać.

--
        funnytancerka@interia.pl
        • 07.08.12, 11:37
          Ksylitol używam od 3 lat i nie mam problemu z grzybem więc nie zagrzybia.
          • 07.08.12, 11:42
            mnie zagrzybia sad
            • 07.08.12, 12:09
              Kupiłam na all, pierwszą lepszą, w pastylkach i pudrze (do budynu np.), wg. mnie ksylitol smaczniejszy. smile
        • 07.08.12, 13:28
          Xylitol zagrzybia? A skąd masz takie informacje?
          • 07.08.12, 14:15
            krwawe afty po spożyciu
            • 07.08.12, 14:16
              mnie zagrzybia!pamiętać że każdy organizm reaguje inaczej
              • 07.08.12, 19:04
                W takim razie co wybrać? Stewia czy jednak ksylitol???
                • 08.08.12, 09:14
                  "Charakteryzuje się bardzo niską kalorycznością w porównaniu do tradycyjnego cukru. Ważnym efektem spożywania stewii jest jej zdolność do obniżania ciśnienia krwi[3]. Mechanizm obniżania ciśnienia krwi polega na zatrzymaniu napływu jonów Mg2+ z płynu międzykomórkowego[4].
                  Stewia posiada również właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze.."

Stevia wydaje się bezpiecznisjsza. Ksylitol jest pochodną ksylozy, która jest monosacharydem.
                  • 08.08.12, 11:17
                    Dzięki serdeczne, za wyczerpującą odpowiedź.
                    Pozdrawiam
                    • 08.08.12, 12:21
                      teoretycznie (naukowo) obydwa specyfiki nie prowadzą do zagrzybiania. Osobiście mialem do czynienia z 2 substancjami i zadna mnie nie zagrzybiła ale byc może jest to sprawa indywidualna.
                      • 08.08.12, 12:22
                        Stevia jest znacznie tańsza ale ksylitol jest smaczniejszy w spożyciu. Ksylitol sam w sobie posiada energię a stevia jest pod tym kontem bezwartościowa tylko słodzi
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.