Jak usuwać toksyny z organizmu? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • W jaki sposób usuwać toksyny z organizmu, piję dużo wody, zielonej herbaty,ziele czystka, jaki preparat mógłby jeszcze pomóc w oczyszczaniu ???
    • chlorella jest nie zastąpiona!
      • deathrone napisał(a):

> chlorella jest nie zastąpiona!

Ale nie dla wszystkich,przy problemach z tarczycą zabroniona
        • Możesz mi Basiu napisać dlaczego zabroniona przy problemach z tarczycą?
          Ja będę badania robić niedługo bo jakieś tam podejrzenie niedoczynności jest a chlerellę łykam tonami (jak i moje starsze dziecko, jestem wielką fanką chlorelli i jęczmienia bo te specyfiki mi pomagają, chlorella kilka lat temu przyniosła mi ogromne ukojenie w przerwie pomiędzy antybiotykami) i teraz się zmartwiłam bo może nie powinnam się tą "cholerką" tak zażerać?
          Byłam na kilku wykładach odnośnie chlorelli i jęczmienia i słowa nie było o przeciwskazaniach w jakiejkolwiek chorobie, wręcz przeciwnie.
          Napisz proszę coś więcej i o przeciwwskazaniach i o źródłach tej wiedzy - to ważne dla mnie!
      • Witam czy stosowal ktos ten protokol?
        www.forum-borelioza.pl/protoko-klingharta-t811.html
        Przy jakich problemach z tarczyca chlorella jest zabroniona? Czy jak np mam sredniej wielkosci gozek na tarczycy to mi nie wolno jej brac? Wszystko z hormonami mam w porzadku. Dlaczego jest zabroniona przy problemach z tarczyca co powoduje?
        • > Przy jakich problemach z tarczyca chlorella jest zabroniona?

Morskie glony zawierają jod, który wpływa na aktywność czynności tarczycy. Najgorsze ze stosowaniem glonów do regulacji pracy tarczycy jest ich skład zależny od wielu warunków i mocno zmienny. Teoretycznie do tych celów stosuje się surowiec farmakopealny, który ma oznaczoną zwartość jodu.

Ale, wracając do Twoich problemów: hormony masz w porządku, tylko jest jakiś guzek, mamy nadzieję, że niezłośliwy. W takim przypadku dodatek jodu organicznego tylko może Tobie wyjść na zdrowie. Osobiście zamiast hodowlanych zielenic, bym proponowała nieco bardziej dziki morszczyn, ale to może raczej sprawa osobistych gustów i uprzedzeń.

Pozdrowienia smile
          • 14.10.12, 21:51
            Z tego co wiem chlorella nie jest morskim glonem a słodkowodną rośliną ale nie chcę pisać głupot więc sprawdzę
            • Tak jak pamiętałam z wykładów - wygooglać sobie można. Chlorella to słodkowodna roślina, zawiera minimalne ilości jodu. Nie ma przeciwwskazań przy chorobach tarczycy.
              ALE dla pewności napiszę jeszcze do kogoś kogo znam a kto chlorellą zajmuje się zawodowo i ma dużo materiałów medycznych na jej temat więc jeszcze napiszę.

"W przeciwieństwie do alg morskich, chlorella zawiera tylko niewielkie ilości jodu i dlatego nie wpływa na funkcjonowanie gruczołu tarczycowego"

• Ostropest, karczoch i wszystko, co ma antyoksydanty. W dowolnej postaci, ziela w proszku na łyżce, naparu, tabletek czy kapsułek, byle wspomóc wątrobę w szybszym i skuteczniejszym wydalaniu śmieci (po patogenach i po lekach).
    • taki zestaw do naparu ci mogę polecić nawloć,pokrzywa zwyczajna,liśc brzozy to jeden drugi dobry zestaw to ziele skrzypu,nawłoc,liśc miety,ziele fiołka trójbarwnego,liść maliny

dobrze robi sauna oraz kąpiele napotne ,kuracja cytrynowa bardzo dobrze oczyszcza organizm z toksyn takze nalewka z czosku niedzwiedziego działa ogulnie odtruwajaco antybiotycznie i wzmacniająco,

SARSAPARILLA oczyszcza krew ,działa napotnie,wzmacniająco,przeciw syfilisowi była stosowana świetne zioło

to tyle na wstepie mogę powiedzieć pozdrawiam
    • Dodatkowo trzeba wziąć zdecydowane środki przeczyszczające. Obecnie można zacząć od mocnej dawki niepryskanych śliwek 1 kg + prawdziwe mleko 1-2 litra (o ile nie pałęta sie jakiś grzyb), można też zastosować cokolwiek innego, z olejem rycynowym włącznie.
      Warto pić dużo wody naprawdę mineralnej, na przykład Zuber.

Oczywiście wszystkie inne metody: zioła moczopędne, sauna, węgiel - to, o czym inni pisali w tym wątku, to też warto zastosować.

Pozdrowienia smile
      • Basia, a PO CO fundować sobie biegunkę? Ty mówisz o PRZEczyszczaniu, a tu chodzi o Oczyszczanie tongue_out

• Całkowicie zgadzam się z psem. Po co się przeczyszczać?
          • Do kupy przejdą zabite i niestrawione bakterie, grzyby, pasożyty z przewodu pokarmowego, a przy okazji wyrzuci się to, co bezproduktywnie gnije w zakrętach jelita grubego, co też truje.

Ja rozumiem różnicę miedzy przeczyszczeniem a oczyszczeniem, ale czasem wychodzi na to samo wink

Pozdrowienia smile
            • Przecież chyba codziennie do kupy przechodzą.
              Chyba, że chodzi Ci o lewatywy czy bodajże hydrokolonoskopię.
              • > Przecież chyba codziennie do kupy przechodzą.

Nie zawsze, a często w tych właśnie zakrętach i fałdach dłużej się kisi, szczególnie u osób niezbyt aktywnych ruchowo. Wiele osób robi niecodziennie kupę - to zależy od aktualnego stylu odżywiania i stanu zdrowia.

> Chyba, że chodzi Ci o lewatywy

Lewatywa to inna historia, też może być pożyteczna, szczególnie, jeśli są problemy z polipami, nadżerkami czy hemoroidami. Z punktu widzenia oczyszczenia przewodu pokarmowego, lewatywa dociera tylko tam, gdzie dotrze, no i koniec. Prawdą jest, że może ruszyć zatwardzony klocek, co też oczywiście jest bardzo pożyteczne dla procesu oczyszczania.

> czy bodajże hydrokolonoskopię

Nie, ja nie z tych wink Podobno zresztą to dość niebezpieczna zabawa, szczególnie jeśli są problemy z nieszczelnościami.

Ja pisałam o przeczyszczeniu jako po prostu kolejnym kanale usuwania odpadów przemiany materii i trawienia z organizmu. Ten kanał staje się szczególnie ważny, jeśli się bierze doustne środki *bójcze, nie ważne jakiego pochodzenia i rodzaju, jeśli przy okazji chcemy szybko wymienić florę bakteryjną.

Ogółem cykl powinien być taki, że najpierw bierze się środek *bójczy, potem idzie przeczyszczenie, a na koniec żywy probiotyk.

Pozdrowienia smile
    • Taka mieszanka do picia 3 razy dziennie ziele fiołka trójbarwnego,liść brzozy,pokrzywy lub inna zamienna mieszanka skrzyp polny,ziele nawłoci,ziele krwawnika

albo zastosować coś z andyjskich ziól np,Flor de arena oczyszcza dogłębnie organizm lub rdestowiec ostrokończysty bardzo dobra rzecz na oczyszczanie i ma do tego resveratrol

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.