Dodaj do ulubionych

Biotrakson i żyły.

10.11.12, 19:41
Ponieważ zdarzają się lekarze którzy przy kuracji biotraksonem nie przepisują żadnych środków chemicznych nie mówiąc już o naturalnych na zwiększone wydzielanie żółci np., Cholestilu na uniknięcie tworzenia się kamieni scaliłem wątek jana440 o biotraksonie i żyłach. Sam z niego korzystałem i uważam, że to lekarze powinni nam pacjentom taki poradnik wręczać, no ale …
Bardzo mu dziękuję, szczególnie za część o dbaniu o żyły, dzięki temu wziąłem bez większych problemów 40 wlewów (heparyna jest super) i pielęgniarki i lekarz domowy bardzo się dziwili, że tyle się dało. Uważam, że to najlepszy abx na boreliozę.

Szkoda, że jan440 wyrzucono z forum mimo, że napisał najwartościowsze rzeczy na tym forum – poradniki o diecie, biotraksonie, o żyłach.

Biotrakson– antybiotyk z grupy cefalosporyn, III generacji (nazwa międzynarodowa – substancji czynnej - ceftriaxonum). Przeznaczony do zwalczania ciężkich zakażeń bakteryjnych. Biotrakson to najpopularniejszy generyk polskiej firmy Bioton występuje też pod innymi nazwami innych producentów, np.Lendacin, Ceftriaxone. Biotrakson skutecznie zabija bakterie borelli oraz inne patogeny, większości zdecydowanie pomaga. Jeden z najlepszych leków stosowanych w leczeniu boreliozy. Wiele osób doświadcza reakcji Jarischa – Herxheimera czyli popularnych herxów. Reakcja ta zachodzi kiedy z zabitych bakterii wydzielają się toksyny. Toksyny te są wydalane przez wątrobę lub nerki a objawy tej reakcji pojawiają się kiedy te narządy nie nadążają z wydzielaniem toksyn. Obawy herxów: rozbicie, gorączka, dreszcze, bóle głowy, mięśniowe i kostne, nudności, wymioty, wysypki skórne. Reakcja może być rozciągnięta w czasie i u niektórych osób bardzo bardzo silna. Może być podawany domięśniowo – wyjątkowo bolesne zastrzyki, zdecydowanie bardziej zalecany sposób – wlewy dożylne. Musimy pamiętać o plusach terapii dożylnej w porównaniu do doustnej. Lek jest lepiej i szybciej rozprowadzany, jest w wyższym stężeniu i wydaje się najbardziej niedoceniany aspekt – takie podawanie oszczędza nasz żołądek i przewód pokarmowy. Minusy - trudności w podawaniu, większość lekarzy i pielęgniarek boi się go podawać. Przyczyny – tłumaczą, że jest to lek w miarę nowy, w dużych dawkach, stosowany głównie w leczeniu szpitalnym.
Jako, że jest to antybiotyk receptę dostaniemy jedynie od lekarza i to jedynie leczącego wg ILADS Jest to lek nierefundowany i przepisanie recepty od lekarza przez naszego lekarza rodzinnego (domowego czy innego nic nie daje). Obecna cena(III.2010) w www.doz.pl to 11,34 zł za 2 g. Ceny na rynku zawierają się w przedziale 10- 14 zł. Polecam tą sieć aptek – mieli zdecydowanie najniższą cenę spośród kilkunastu aptek w moim mieście. Leki zamawia się przez internet po wcześniejszej rejestracji na tym portalu a odbiera w sieciowej (mają 1800) aptece która jest w praktycznie każdym mieście.
Obserwuj wątek
  • zielarz22 Re: Biotrakson i żyły. 10.11.12, 19:43
   Zamawiając miesięczną receptę podziel ją zamówieniem na 2 części i zamawiaj przez 2 dni by ilość leku była mniejsza bo system zamówień odrzuca naszą dużą ilość antybiotyku. Odbierzesz 2 zamówienia z dwóch dni na jedną receptę, za jednym razem. Oczywiście istnieją też tańsze apteki, są promocje. Szukaj, nie przepłacaj. Dzwoń i pytaj. Pamiętaj za telefon z zapytaniem o cenę zapłacisz grosze a oszczędzisz złotówki.

   Dawkowanie– obecnie stosuje się dwa warianty. Pierwszy – codziennie 2 g lub drugi – pulsy - 4 g przez 4 dni i trzy dni przerwy. Z oczywistych względów (mniej kłopotów, łatwiejsze podawanie, mniejszy koszt, wyższa dawka leku) polecam wariant drugi. Koniecznie poproś lekarza o ten wariant. Pamiętaj, że tylko lekarz jest w stanie właściwie ocenić Twój stan i zaordynować odpowiednie dawkowanie. Wariant z pulsami jest polecany przez dr. Burrascano, sprawdzony w praktyce. Lekarz poza wypisaniem recepty na antybiotyk wypisuje również zlecenie na podawanie leku. Ponieważ niektórzy(niewielu) reagują bardzo mocno na pierwsze dawki biotraksonu moim zdaniem warto aby pierwsze dawki w pulsach zamiast 4g miały 2g, a od drugiego tygodnia po 4g. Jeśli uważasz, że otrzymanie zlecenia załatwia problem wlewów bo jesteś ubezpieczony i płacisz składki na ZUS więc Ci się należy - to zapomnij o wlewach.

   Podawanie – teoretycznie otrzymane zlecenie powinno powinno otwierać drogę do przychodni, szpitala czy izby przyjęć. W praktyce jest inaczej, odmowy podania są bardzo częste, uzasadnienia najróżniejsze. Tymczasem jest to jeden z wielu antybiotyków po którym jak w przypadku innych antybiotyków może również zdarzyć się wstrząs. Zdarza się to wyjątkowo. Najprościej jest udać się do swojego lekarza rodzinnego. Od jego dobrej woli, nastawienia do Ciebie i twojej choroby zależy czy zgodzi się na podawanie wlewów w ramach swojej praktyki. Zrozum lekarza, dla niego jest to spory kłopot, zajmujesz jego uwagę – musi uważać czy nie dostaniesz wstrząsu, zajmujesz czas jego pielęgniarek, pielęgniarki są zestresowane bo boją się podawać biotrakson, blokujesz jego gabinet zabiegowy i to wszystko za darmo. Wszystkie reakcje lekarza są możliwe, może odpowiedzieć jak inni: to za duże stężenia, to niesprawdzona terapia, to lek tylko do użytku szpitalnego. Jednak części z nas udaje się uzyskać zgodę i wtedy bierzesz wlewy w swojej przychodni. Jeśli lekarz nie chce się zgodzić na stałe podawanie to uproś go chociaż na podanie np. pierwszych dwóch dawek – będziesz wiedział czy nie jesteś uczulony i później możesz brać we własnym zakresie. Jeśli wszystko jest w porządku możesz poszukać pielęgniarki która: a/ założy tylko wenflon lub b/będzie podawać lek. W przypadku a/ przez założony wenflon podajesz sobie lek sam lub z pomocą rodziny czy znajomych którzy oczywiście powinni być lekarzami.
   • zielarz22 Re: Biotrakson i żyły. 10.11.12, 19:46
    Długość kuracji biotraksonem – o tym zdecyduje Twój lekarz prowadzący.
    Jednak trzeba pamiętać o ogólnych zasadach: cykl mnożenia – podziału bakterii borelii w czasie którego antyiotyk działa najlepiej wynosi ok 4 tygodni. Dlatego minimalny okres to 5 tygodni czyli 20 wlewów. Nigdy do końca nie wiemy czym jesteśmy zarażeni i na niektórych biotrakson nie działa. Jeśli jest odpowiedź organizmu czyli zmniejszają się objawy czy herxujesz powinieneś brać lek jak najdłużej.
    Działania uboczne - lek nasila działanie grzybicze, konieczne stosowanie diety przeciwgrzybicznej zgodnie z poradnikiem, mogą wystąpić nudności, biegunka, wymioty, bóle zawroty głowy, wysypka. Jednak większość chorych dobrze znosi podawanie leku i szybko odczuwa poprawę stanu zdrowia i ustępowanie objawów zakażenia.
    Wenflon – rodzaj igły z nakrętką zakładany (wkłuwany) na stałe do żyły przez który podajesz lek. Przez jeden wenflon można robić wlewy przez 2-8 dni. Większość wytrzymuje na jednym 3-5 dni. Później następuje stan zapalny i trzeba zmienić miejsce wkłucia. Są różne rodzaje grubości wenflonów, od 0,7 do 1,4mm. Im większy tym bardziej podrażnia żyłę i wywołuje większy stan zapalny. Polecam grubość 0,8mm, cienki ale lek bez problemów schodzi.

    Żyły – jeśli masz słabo widoczne czy wiesz, że są słabe, boisz się nakłuć zastanów się czy jest sens podejmować tą terapię. Stres i ból związany w wkłuciem mogą być zbyt duże. Minimalną dawkę 20 wlewów(w pulsach) generalnie wszyscy przechodzą bezproblemowo. Później mogą zacząć się problemy z pękaniem żył. Wynika to z działania leku, jest żrący – osłabia żyły. Nie ma jednego uniwersalnego sposobu który nas zabezpieczy przed tym. Dlatego kluczowe wydaje się dbanie o dobrą kondycję żył. Zacznijmy od wkłucia. Sporo z nas, szczególnie mężczyźni ciężko przeżywa pobieranie krwi czy wkłucia. Pamiętajmy, że większość bólu, stresu rozgrywa się w głowie, w psychice. Dlatego przygotujmy się: usiądź wygodnie lub połóż się, weź parę głębokich oddechów, poproś o otwarcie okna, napij się wody, nastaw się, że będą 2 wkłucia, nie patrz na igłę. Jak jesteś gotowy wydaj komendę kiedy można.
    • zielarz22 Re: Biotrakson i żyły. 10.11.12, 19:50
     Sprawy techniczne – biotrakson jest rozpuszczalny w wielu płynach my jednak używamy roztworu soli fizjologicznej 0,9% (chlorek sodu). Dawkę 4g rozpuszcza się w 250ml soli, dawkę 2g w 100ml,można w 250 ml soli. Czas podawania – różne szkoły, generalnie im dłuższy tym lepszy ale bez przesady. Ogólnie można założyć, że od pół do godziny. Na pewno pierwszy raz warto podawać dłużej bo nie wiadomo jaka będzie reakcja organizmu. W 99% nie ma żadnych problemów i poza ukłuciem jest to czynność całkowicie bezbolesna. Jeśli przyjmujesz biotrakson w gabinecie lekarza rodzinnego pamiętaj, że podczas wlewu blokujesz swoją obecnością gabinet zabiegowy, zajmujesz uwagę personelu (lekarza, pielęgniarek). Prawie wszyscy ciągle boją się go podawać dlatego staraj się przyjmować kroplówkę szybko, np. w pół godziny, nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań. Taki wynik osiągniesz przy tempie ok.113 kropel/ minutę. Kiedyś spieszyłem się i puściłem sobie kroplówkę w 16 minut, czytałem o rekordziście który to zrobił poniżej 10 minut. Nic się nie działo.

     Dbanie o żyły – opracowuję, będę miał gdzieś za 2 tygodnie,proszę o kontakt na pocztę gazetową

     Uwagi dodatkowe – używając biotraksonu należy dbać o odpowiednie nawodnienie organizmu (dużo pić – przyspiesza się wydalanie leku oraz zwiększa elastyczność żył). Bardzo ważne jest dbanie o zwiększenie wydalania żółci ponieważ lek ma tendencje do osadzania się i tworzenia złogów, kamieni.
     Obowiązkowy lek Cholesti lub inne podobnie działające. Koniecznie sprawdź czy lekarz nie zapomniał zapisać.
     Punkt podań w Katowicach – jeśli jesteś z Katowic lub okolicy to został uruchomiony punkt podań w szpitalu Bonifratrów. Adres: Katowice - Bogucice ul. Markiefki 87. Wymagane jest zlecenie od pani doktor na podanie Biotraksonu. Podawany jest Lendacin który jest inną nazwą handlową ceftriaxonu. Cena za podanie 2g to 25 zł, za podanie z założeniem wkłucia 36. Informacje i rejestracja telefoniczna 8-17; podawanie 8-18. Telefon 32 357 62 78

     Autor: Jawo, przedruk, rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione.
     • zielarz22 Re: Biotrakson i żyły. 10.11.12, 19:52
      Żyły jak dbać, chronić i wzmacniać.

      Jest to uzupełnienie mojego mini poradnika o biotraksonie. Jest parę ciekawych specyfików ale nie będę ich podawał i wyróżniał aby nie być posądzony o reklamę i narazić się na skasowanie, proszę wybrać samemu, podane nazwy leków czy preparatów służą jedynie informacji. Korzystanie za free. Proszę o powstrzymanie się od głupich wpisów bo skasują mi cały wątek a może on pomóc wielu osobom.
      Poradnik ma służyć polepszeniu kondycji naszych żył. Związane to jest oczywiście z podawaniem biotraksonu ale dotyczy również dowolnych innych leków podawanych dożylnie przez dłuższy okres czasu. Stosowanie środków niżej polecanych może w znaczący sposób przedłużyć możliwość podawania biotraksonu. Biotrakson jak wiadomo jest antybiotykiem dość „żrącym” dlatego po pewnym czasie pojawiają się problemy m.in. z pękaniem żył, zrostami, stanami zapalnymi, obrzękami i innymi dolegliwościami.Większość znosi bezproblemowo parę tygodni wlewów ale u niektórych problemy zaczynają się wcześniej. Co robić, jak dbać o żyły z tym problemem chcę się zmierzyć.

      Zacznijmy od teorii, żyły jak wiadomo są zbudowane z kolagenu dlatego dobrze będzie jak organizmowi będziemy dostarczać zwiększone jego zwiększone dawki. Kolagen zawarty jest w pasztetach, salcesonach, boczku, galaretkach z wieprzowych nóżek. Same pyszności dozwolone przy diecie.
      Jest wiele substancji wzmacniających żyły, leczących czy zapobiegających chorobom żył.
      Najważniejsze to arnika, esycyna (wyciąg z kasztanowca), rutyna, heparyna, flawonoidy, ruskogeniny, niektóre witaminy i inne.

      Arnika- zawiera wiele czynnych substancji, ma działanie głównie przeciwobrzękowe, przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwzakrzepowe. Przyśpiesza wchłanianie krwiaków, wzmacnia żyły. Środkiem leczniczym jest napar z kwiatów. Może uczulać.
      Wyciągi z arniki to powszechny składnik maści przeciw sińcom i krwiakom. Preparaty z arniką:
      Emorect, Venen Gold, Arcalen, Escalat, Venoforton
      • zielarz22 Re: Biotrakson i żyły. 10.11.12, 19:55
       Bioflawonoidy inna nazwa- wit.P, jedne z najlepszych substancji antyoksydacyjnych, ponadto uszczelniają i wzmacniają ściany żył, ograniczają zakrzepy. Podstawowe flawonoidy to Diosmina i Hesperydyna ale też Kwercetyna i inne. Zawarte są w kaszy gryczanej, borówkach, jeżynach,ma ją też szpinak, papryka, grapefruit, kiwi, brokuły, cebula. Preparaty: Diosminex, Pelethrocin, Phlebodia, Detralex, Otrex 600, Aflavic.

       Esycyna – pozyskuje się ją wyłącznie z nasion kasztanowca ( a z kory substancję z tej samej grupy – eskulinę. Uszczelnia żyły, hamuje stany zapalne, popawia elestyczność żył, działa przeciwzakrzepowo, przyśpiesza wchłanianie krawiaków. Nie występuje w żadnych produktach spożywczych. Esycynę i eskulinę można znaleźć w maściach, kremach i tabletkach na żylaki i hemoroidy. Preparaty: Aescin -tabl, Reparil – żel,Venescin, Esceven, Sapoven.

       Oczar – działa przeciwkrwotocznie, zawiera flawonoidy i saponiny które uszczelniają naczynia krwionośne, zmniejszają kruchość najmniejszych żyłek. Jest składnikiem wielu środków na niewydolność żył. Niektóre preparaty: Oczar, Latan, Alphol- żele; Perfecta, Galanea - kremy

       Miłorząb japoński – wiele pozytywnych właściwości dla nas istotne jest to, że poprawia mikrokrążenie, zmniejsza obrzęki, zapobiega niewydolności żył, działanie przeciwzapalne.

       Rutyna – bardzo ważna substancja, szczególnie w połączeniu z witaminą C czyli popularny Rutinoscorbin. Uszczelnia ściany naczyń krwionośnych, zapobiega obrzękom, zapaleniom żył. Inne preparaty: Rutoven, RutinovenVenolan, Venoruton, Troxerutin. Inne preparaty: Dermacos koncentrat wzmacniający – rutyna + ekstrakt z kasztanowca; Rosakalm -krem

       Ruskogeniny – pochodzą z zioła ruszczyka kolczastego i zaierają m.in. saponine któa wzmacnia i uszczelnia żyły, działa przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo, poprawia napięcie ścian żył. Przeciwskazaniem w używaniu może być nadciśnienie. Wyciąg z ruszczyka zawarty jest w: Ruskorex, Cyclo 3 Fort, Varixinal, Ruscoven, Fitoroid, Rubialine

       Witamina C – działa ochronnie na najmniejsze naczynia krwionośne, przeciwzapalnie, najlepiej stosować z rutyną - rutinoscorbin
       • zielarz22 Re: Biotrakson i żyły. 10.11.12, 19:57

        Witamina K – zapobiega krwotokom, zmniejsza krwiaki. Organizm ludzki produkuje ją samodzielnie jednak można wzbogacić dietę w produkty ją zawierające: brokuły, szpinak, kapusta,
        sałata, wątróbka, olej sojowy, tran. Preparaty: Auriderm xo, Dermacos koncentrat na naczynka, Rosakalm.

        Przejdźmy teraz do podawania leku. Zaczyna się od wkłucia. Życzę wszystkim fachowców czy praktyków którzy potrafią to robić, jeśli źle trafią to współczuję ale na to nie mamy wpływu. Jest wiele wspaniałych pielęgniarek i życzę aby na takie trafić. Mamy niewielki wpływ na to kto poda nam kroplówkę. Wpływ mamy za to na dobór wenflonu. Są znane od dawna, w powszechnym użyciu i nie będę rozwijał tematu. Są zasady których koniecznie trzeba przestrzegać. Zasada pierwsza jest taka: im większa średnica wenflonu tym większą reakcja ze strony żyły. Na pewno nie będzie to reakcja pozytywna. Organizm został zaatakowany, broni się, wytwarza stan zapalny jest on proporcjonalny do wielkości wenflonu – im większy wenflon tym większy stan zapalny. Pielęgniarkom generalnie jest obojętne jakim wenflonem się wkłuwają ale dla nas przy długotrwałym podawaniu leku nie jest to obojętne i ma to podstawowe znaczenie. Poproś pielęgniarkę o jak najmniejszy wenflon, zakup sam taki. Kroplówka spływa spokojnie nawet przez wenflon 0,6mm – fiolet, trudno dostać, pielęgniarki ich nie znają, mogą się burzyć, że nie zejdzie; 0,7mm - żółty ; 0,8mm – niebieski. Próbuj unikać 1,0 czy większych. Są wenflony dla alergików. Dla niektórych ma znaczenie jakość wykonania wenflonu – zasada prosta droższe są lepsze, poszukasz i też kupisz.
        Ogromna większość personelu medycznego używa wenflonów które bardzo niszczą żyły. Na krótką metę to nie ma znaczenia dla pacjenta bo żyły się wygoją ale dla nas ma to podstawowe znaczenie bo jesteśmy długodystansowcami.
        • zielarz22 Re: Biotrakson i żyły. 10.11.12, 20:00
         Motylki Są dużo mniej znane, tymczasem jest to też rodzaj wenflonu. Nazwa bierze się stąd, że są to cieńsze(0,5 i 0,6mm), krótsze igły z plastikowymi skrzydełkami do przyklejenia plastrem do powierzchni ciała w czasie trwania wlewu. Wyglądają w dużym przybliżeniu jak motylek stąd nazwa. Motylków można używać już od samego początku podawania kroplówek. Ich największym plusem jest to, że używa się ich jednorazowo. Wkłuwasz się motylkiem, podajesz lek, wyciągasz motylka. Nie musisz go zkręcać, bandażować, nosić, nic nie widać, nic nie przeszkadza. Są niezastąpione gdy zaczną już pękać żyły osłabione długotrwałym użyciem biotraksonu i wenflonów. Igła nie przebywa na stale w żyle i nie drażni jej, zmniejsza się ryzyko infekcji, stanów zapalnych, nie zapycha się wenflon bo go nie ma, jest tańszy i cieńszy od wenflonu, łatwiej się nim wkłuwa, bez problemu np.w żyły na dłoni, nodze. Na pewno wiele plusów i jeden minus – za każdym razem trzeba poszukać żyły i wkłuć od nowa – ból, stres, trochę więcej roboty. Ja podczas wlewów miałem dwie doskonałe pielęgniarki z kilkunastoletnim stażem które się perfekcyjnie wkłuwały.
         Niestety żadna z nich wcześniej nie używała motylków i nie chciała słyszeć o ich użyciu. Na początku używaliśmy wenflonów później w miarę upływu czasu zaczęły pękać żyły a zostało parę wlewów do końca serii, trochę poznaliśmy się więc uprosiłem je aby spróbowały. Tak się stało, wszystko poszło bez problemów. Spodobało im się bo igły motylków są krótsze i łatwiej nimi manipulować. Pamiętaj, że pielęgniaki są takimi samymi ludźmi jak inni, ty też. Jeśli czegoś nie znasz, nie używałeś tego to trudno abyś był fanem danego sprzętu. I o to samo chodzi w przypadku motylków, postępuj ostrożnie i delikatnie, poproś, spróbuj przekonać, może coś da pokazanie poradnika, może lepiej nie, w każdym razie próbuj bo jest to w twoim interesie.

         Wróćmy do wenflonów bo to ich przypuszczalnie będziesz używać. Na jednym wenflonie wytrzymasz czy raczej zrobi to twoja żyła na ogół parę dni. Jeśli 4 a będzie to seria 4/ 3 dni przerwy to super. Jeśli bierzesz codziennie to też super, większość ludzi wytrzymuje 3,4 dni, niektórzy 6-8 a nawet 16 niektórzy mają stan zapalny już drugiego dnia. Jeśli należysz do tych ostatnich musisz pomyśleć o motylkach i ewentualnie częściej korzystać z poradnika.
         • zielarz22 Re: Biotrakson i żyły. 10.11.12, 20:01
          Pamietaj, że po każdym podaniu leku wenflon jest zakręcany nakrętką, tą samą przez parę dni dopóki ten sam wenflon jest w żyle. Zwracaj uwagę jak ta nakrętka jest odkładana, (którą) stroną kładzona na powierzchnię (jaką). Czyli mówiąc prościej czy powierzchnia wewnętrzna nakrętki która później styka się z twoją krwią nie leży na brudnym blacie.Zaopatrz się w dodatkowe nakrętki, trudno dostać ale nie jest to niemożliwe, odkaź je czy wygotuj i używaj codziennie nowej, koszt kilkanaście groszy.

          W miejscu wkłucia wenflonu zawsze, bądź na ogół, będą się tworzyć skrzepy krwi. Jest skrzep lub wenflon się zatyka i kroplówka nie chce schodzić. Inną przyczyną może być oparcie się igły na ścianie żyły – poruszaj wenflonem. Musisz z tym walczyć ( z skrzepami). Tutaj z pomocą przychodzi heparyna – wyjątkowo skuteczna substancja hamująca krzepnięcie krwi. Optymalną metodą zapobiegającą lub w bardzo znacznym stopniu ograniczającą powstawanie skrzepów są następujące czynności. Przed i po każdym podaniu leku wenflon płuczemy (przepychamy) roztworem soli z heparyną. Minimalnym zabiegiem jest przepchanie wenflonu samą solą (roztwór Nacl 0,9% w którym rozpuszczamy antybiotyk) przed podaniem leku. Wystarczy już 0,1ml preparatu z heparyną (np.coaparin)plus parę centymetrów soli. Przykładowe preparaty (na receptę): Coaparin, Fraxiparine, Clexane, Fraxodi, poproś lekarza o nią .Innym preparatem o działaniu przeciwzakrzepowym jest Vessel Due. Na ogół jest dostęp do lodówki i dawkę 0,2 można podzielić na dwa razy bądź dni. Niektórzy rozpuszczali preparat z heparyną na 3-4 dni gdy był zabezpieczony sterylną igłą i trzymany w lodówce.Niestety użycie heparyny jako dodatku do soli i przepłukanie żył mimo że najskuteczniejsze jest mało popularne. Dlatego musisz zaopatrzeć się w heparynę w innej formie, najlepszy będzie żel. Preparaty żelowe zawierające heparynę: Lipohep, Heparizen, Lioton 1000. Smaruj tymi maściami okolice wkłucia zaraz po wlewie i obowiązkowo 15-30 min.przed wlewem.Żel z heparyną ułatwi przepchanie żyły czy usunięcie skrzepów.
          • zielarz22 Re: Biotrakson i żyły. 10.11.12, 20:02
           Podsumowanie

           Jeśli chcesz uniknąć ostrych stanów zapalnych żył to najważniejsze jest: możliwie mała średnica igły używanej do wlewu i stosowanie heparyny. Jeśli chodzi o pękanie żył to na pewno pomogą inne wymieniane preparaty.

           Mając założony wenflon musisz zadbać o jego komfortowe ułożenie – mam tu na myśli plaster z podkładką pod wenflon – chroni wenflon i skórę przez obtarciami, uszkodzeniami oraz unieruchamia sam wenflon, są już różne cuda, wystarczy też zwykły gazik ale nie warto. Teraz na wenflon zakładany jest gazik (aby wenflon nie wystawał, nie szarpał ubrania) i bandażujesz. Lepiej więcej niż mniej bandażu aby nie spadało. I tak do następnego razu.
           A po tych wszystkich razach życzę Ci abyś się czuł już jak młody Bóg.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka